برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

تبلیغات پیکسلی

تازگی و با استفاده از کامنتی که در یکی از پست­های قبلی برام گذاشته بودند با شیوه جدیدی از تبلیغات اینترنتی آشنا شدم به عنوان "تبلیغات پیکسلی".  این سرویس در شاخه تبلیغات اینترنتی جای می­گیرد و در حال حاضر به عنوان یکی از مدرنترین انواع تبلیغات در اینترنت مطرح است. جذابیت این روش باعث شده تا جستجوگر گوگل نیز در صدد همکاری مشترک با مبدع این روش در این خصوص بر آمده است.  کاربرد این سرویس به این شکل است که یک وب سایت اینترنتی با اندازه مشخص و بدون تغییر برای صفحه اول آن (Home Page)، به عنوان جایگاه (بیلبورد) تبلیغاتی تعریف می­شود و فضای صفحه به تعداد مشخصی بلوک تبلیغاتی 100 پیکسلی تقسیم می­شود.  اکثر سایت­ها به تبعیت از اولین سایت تبلیغات پیکسلی دنیا از یک میلیون پیکسل استفاده می­کنند.

در این زمان مشارکت­کنندگان که تبلیغ کنندگان کالا، خدمات یا ... هستند می­توانند هر تعداد بلوک که تمایل دارند برای تبلیغاتشان خریداری کنند و تصویر تبلیغاتی خود را در آن قسمت به نمایش بگذارند.  فضای خریداری شده می­تواند به هر اندازه دلخواه و در هر کجای صفحه که تمایل داشته باشند انتخاب شود.

هر بار که یک کاربر Mouse خود را بر روی یک آگهی می­برد، اطلاعات محدود آن آگهی به نمایش در می­آیند.  علاوه بر این هر تصویر تبلیغاتی نیز یک پیوند (Link) با وب سایت اصلی شخص یا شرکت سفارش دهنده آگهی دارد که با کلیک کردن کاربر، او را به آن وب سایت راهنمایی خواهد کرد.

تبلیغات پیکسلی از ایده یک دانش آموز انگلیسی به نام “Alex Tew” که برای تامین هزینه­های دانشگاه خود آن را ارائه داده و کاربردی کرد به وجود آمده است.  او طی مدت کمتر از 5 ماه (دقیقا 139 روز) توانست تمامی پیکسل­های سایت خود را بفروشد و نه تنها هزینه­های خود را تامین کند که تبدیل به یک میلیونر خود ساخته شود. جذابیت سایت الکس به حدی رسید که پیکسل­های آخر سایت خود را از طریق مزایده به فروش رساند.

 در ایران سایت پیکسلز از سال 1385 افتتاح شده است .  توضیحات کاملتر را می توانید در سایت شرکت پیکسلز ببینید.

در حال حاضر ظاهراً علاوه بر فروش بلوک­ها تعدادی را هم به صورت رایگان در اختیار وبلاگ­ها قرار می­دهند.  البته نمی­دانم معیارشان برای انتخاب و دعوت وبلاگ­ها چیست! وارد سایت که بشین توضیحات کاملی را در باره کل ماجرا (قسمتی از متنشان را کمی بالاتر خواندید) و راهنمای استفاده می­توانید پیدا کنید.  شرایط دادن یک بلوک رایگان خیلی سخت نیست.  گذاشتن این علامت مثبت که می­بینین داره رو صفحه وبلاگ رژه می­ره شرط اصلیه!  اگه روش کلیک کنین می­تونین وارد صفحه اصلی سایت بشین و اگه در صفحه اصلی سایت روش کلیک کنین می­تونین هر روز یک جمله زیبا از یک اندیشمند را ببینین.  در مورد من با توجه به ناشی بودنم! برای تصویر گذاشته شده در هر بلوک و همچنین برای تصویری که با قرار گرفتن ماوس دیده می­شه خود پرسنل شرکت لطف کردند و به صورت رایگان طراحیش کردند.  وقتی دیدم برای وبلاگم عکس یک دختربچه رو انتخاب کردند کلی خندیدم J من اصلاً اصلاً از این جور سلیقه­ها ندارم!!! خوبه ندیدین چه تصویر جدی و وحشتناکی را خودم فرستاده بودم.

یک امکان دیگه هم دارند. امکان ارسال "کلمات تبلیغاتی" این یکی رو اگه مایل بودین بیزحمت خودتون برید و در این آدرس بینین.

خورمونیم چه دنیایی شده.  معلوم نیست سایت پیکسلز داره برای من تبلیغ می­کنه یا من دارم برای این سایت تبلیغ می­کنم.  به هر حال جدای از مساله تبلیغاتی بودن. برای من جالب بود که اولاً چرا "برای فردا" جزو وبلاگ­های انتخابیشون بوده.  دوماً: فکر کنم اول کارشونه هنوز خیلی پر حوصله­اند (انشاءالله وقتی کارشون گرفت باز هم پرحوصله باقی بمونند) و نکته سوم اینکه زحمت کشیدند طراحی دو تا عکسی رو که لازم بود خودشون انجام دادند خواستم از خجالتشون در بیام و از همه مهمتر اینکه یک شیوه جدید تبلیغاتی رو معرفی کنم. پس فردا داریم تو کوچه خیابون رد می­شیم می­گویند "تبلیغات پیکسلی" هاج و واج نمونیم J

پ.ن نمی دونم چرا امکان درج لینک یا شکلک رو نمی ده! بعدا میام لینکها رو هم می گذارم.

  

نویسنده : برای فردا ; ساعت ۸:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/۱٠/٩
تگ ها :
comment نظرات ()