برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

وزیر جهاد کشاورزی، مانع اجرای اصل 44 در وزارتخانه است

چند تا خبر در باره وزارتخانه جهاد کشاورزی!

منبع (+)

ابوذر باقری، عضو هیأت مدیره شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار «تابناک»، با انتقاد از رویه اجرای اصل 44 قانون اساسی در وزارت جهاد کشاورزی، گفت: با توجه به اهمیت اصل 44 قانون اساسی و تأکیدات رهبر انقلاب اسلامی و همچنین پیگیری‌های پیاپی رئیس‌جمهور، آقای دکتر احمدی‌نژاد، متأسفانه، وزارت جهاد کشاورزی در روند واگذاری شرکت‌های زیر مجموعه به بخش خصوصی مقاومت می‌کند.

این عضو عضو هیأت مدیره شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور افزود: همان‌گونه که می‌دانید تحقق اصل 44 باعث شتاب بخشیدن به رشد اقتصاد ملی، گسترش مالکیت در سطح عموم برای تأمین عدالت اجتماعی و تحقق شعار رئیس‌جمهور برای گشترش عدالت در کشور و همچنین می‌توان به ارتقای کارایی بنگاه‌های اقتصادی و بهره‌وری منابع مادی و انسانی و فناوری اشاره کرد.

باقری ادامه داد: اجرای درست اصل 44 باعث افزایش رقابت پذیری در اقتصاد ملی و کاستن از بار مالی و مدیریتی دولت در تصدی فعالیت‌های اقتصادی خواهد شد. همه ما باید به قانون احترام بگذاریم و با همه توان در راستای اجرای درست آن گام برداریم، همچنان که فرامین رهبری انقلاب در این باره، حجت شرعی دارد و همه باید به عنوان سربازان ایشان و مملکت بدون دخیل داشتن گرایش‌های شخصی و دیدگاه‌های سیاسی به آن رفتار کنیم.

باقری با اشاره به سازمان متبوع خود گفت: شرکت‌های خدمات مهندسی آب و خاک کشور، یکی از شرکت‌های بزرگ وزارت جهاد کشاورزی است که بیش از 3500 نفر پرسنل و بیش از دو هزار ماشین آلات سنگین و سبک دارد که با تلاش اعضا و هیأت مدیره و همکاری سازمان خصوصی‌سازی در حال واگذاری به بخش خصوصی است؛ اما متأسفانه، وزارت جهاد کشاورزی به رغم پیگیری مدیریت شرکت مبنی بر حل مشکلات عدیده بر سر راه خصوصی شدن شرکت، تاکنون همکاری لازم را نداشته است. در این باره باید افزود، از مهمترین عواملی که باعث شده شرکت در سازمان بورس پذیرفته نشود، می‌توان به مطالبات گسترده شرکت از سازمانهای جهاد کشاورزی و همکاری نکردن وزیر جهاد کشاورزی برای وصول آنها، مشکل حل وضعیت زمین‌های متعلق به شرکت و بلاتکلیفی آن به گونه‌ای که شهرداری مشکین دشت کرج درخواست قطع برق و تخریب بناها را دارد و عوامل دیگری که باعث شده سود دهی شرکت چندان برای سازمان بورس و بخش خصوصی جذاب نباشد، در صورتی که وزارتخانه می‌توانست با همکاری بیشتر و دلسوزی نسبت به این 3500 پرسنل و سرنوشت آنها، تمهیداتی بیندیشد که اکنون این شرکت در بلاتکلیفی و اضطراب نباشد و مدیران آن در فضای ثبات و امنیت بیشتری کار کنند و شرکت را با حمایت‌هایشان سر پای نگه دارند.

باقری ادامه داد: اکنون مؤسسه‌ای که مدیران آن سهام آن را در اختیار دارند و در دوره جدید در رأس مناصب وزارتخانه گماشته شده‌اند، درصددند به راه‌های گوناگون، این شرکت بزرگ را تصاحب و سپس منحل کنند که در این بین، درایت و دلسوزی وزیر نسبت به آینده پرسنل خدوم و زحمتکش شرکت، می‌تواند کارساز باشد؛ اما متأسفانه تاکنون هیچ کاری انجام نشده و هر روز شایعات مخرب و دلسرد کننده‌ای درباره آینده شرکت و کارکنان آن به گوش می‌رسد.

این عضو هیأت مدیره شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور در پایان خاطرنشان کرد: این مطالب ممکن است از سمتی که دارم، برداشته شوم؛ اما برای رضای خداوند، عمل به فرامین رهبری و رئیس‌جمهور، عمل به قانون اساسی و دفاع از حق و حقوق پرسنل شرکت آب و خاک کشور به وظیفه خود رفتار می‌کنم.


نظرات بینندگان:
متاسفانه خصوصی سازی در ایران جواب نداده است وشرکتهای بزرگ دولتی که به فروش رسیده اند جز زیان وبدبختی برای مردم وپرسنا آن چیز دیگری در بر نداشته است.آنهائی که سنگ خصوصی سازی را به سینه میزنند بدانید که مفسیدن اقتصادی هستند
مشخص نکردهای که خصوصی سازی چه نفعی برای ÷رسنل شرکت دارد.
به این عضو هیات مدیره بفرمایید پس از 20 سال کار با پیمانکاران مختلف بدترین شرکتی که با ان کار نمودم از لحاظ پایبندی به تعهدات همین شرکت اب وخاک بود که یکی از دفاترش در کرج است 3سل پیش خدا میداند که با ما چه کردند د مقابل اجناسی که خریداری نمودند هیچ گونه تعهدی به پرداخت پولش نداشتند یک مافیا به تمام معنا در این شرکت پا برجاست حال این گونه از خدمتگزاری صحبت میکند در اخر تمام اسناد وفاکتورها جهت اثبات این مدعی اماده ارایه است وهمیشه نفرین اینجانب ویکسری کسبه وتعمیر کار وپیمانکار دنبال این افراد است
بسم الله الرحمن الرحیم -باسلام بنده یک کشاورز هستم به این آقای باقری بفرمایید چه شده چرا اینقدر شتاب زده شدی چه نقشه ای برای بدبخت کردن کشاورز وکشاورزی در سر دارید ! اگر شما قصد خدمت به کشاورزی را داشته باشید چه باخصوصی سازی وچه بون خصوصی سازی برای کشور وآبادانی آن تلاش میکنید پس با این کلمات بازی نکنید!؟
احسنت و افرین بر شجاعت و دلسوزی این مدی شایسته
اقتدا به سیره مولا علی (ع) در بیان حق ولو به ضرر دنیائی و ظاهری زیبنده این عمل شماست .
بعنوان یک کارشناس 30 سال سا بقه
از اقای وزیر که فردی متعهد و با دانش و تجربه است خواهش میکنم به تعهدی که در مجلس و به مردم برای کوچک کردن بدنه سنگین وزارت دادند عمل نمایند. شرکتهای بشتیبانی امور دام و اب و خاک و کشت صنعتها و...کمترین توقع اقدام از سوی وزیر محترم است . دراین مدت 7-8 ماه گذشته متاسفانه شاهد جهت گیری ،حرکت واقدام اولیه
برای این امر نبودیم و فرصتها به سرعت از دست میرود.........
یادم می آید زمانی کارکنان شرکت بر سر آینده شرکت شرط بندی می کردند
ممنون که واقعیت را گفتید
بنازم این جرات را
با سلام به خوانندگان محترم تابناک
اتفاقا بنده نیز با این نظر موافق هستم چرا که در سازمان دامپزشکی کشور هم چنین اتفاقی افتاده است و هیچ حمایت و انگیزه ای از طرف وزیر و زیر مجموعه برای تحقق اصل 44 در سازمان دامپزشکی کشور و وزارت خانه وجود ندارد. و بالعکس در حال توسعه سازمان نیز می باشند.
جالب بود
سلام
بنده در وزارت جهاد کشاورزی نیستم ولی آقای دکتر خلیلیان رابه خوبی می شناسم از جمله خصوصیات بارز ایشان دفاع از مظلوم در مقابل ظالم و جلو گیری از پایمال شدن حق دیگران می باشد.به نظر بنده در صحبت کردن باید کمی رعایت انصاف را نمودو به خاطر منافع شخصی افرادی که وجهه ملی داشته و خدمتگذار مردم هستند رااین گونه تخریب ننماییم.با آرزوی توفیق الهی برای همگان
تابناک عزیز:مانند این شرکتها در برق مازندران تشکیل شده وپرسنل زحمت کش رادچار دردسر کردن وحالا با تشکیل تعاونی شرکت را 100ها برابر به پرسنل واکذار کردن وهمه بدهکار هستند به تعاونی. شما خدا جلو این کارها را بگیرید ونگذارید حق پرسنل زحمت کش به هدر رورود
سلام
چنین وضعیتی 2 سال گذشته بر شرکت های تابعه جهاد توسعه نیز حاکم بود .
خسته نباشید.......
به نظر منباید انصاف را رعایت کرد. منم در یکی از بخش های وزارت جهاد کشاورزی کار میکنم ،اگر آشنایی دارید که در این وزارت کار میکند حتما از اوضاع بخش کشاورزی بپرسید. انصافا چه تحولی در این مدت در این بخش صورت گرفته.با آنکه چند ماه از انتصاب وزیر جدید میگذرد هنوز مدیران مجموعه نمیدونن برنامه آینده چیه؟مدیری که تکلیفش معلوم نیست چطور میتونه یه برنامه درست و حسابی ارایه بده؟تقریبه تا الان زمان برای برنامه ریزی برای دو فصل کشت را از دست دادیم، به فرض که همین حالا برنامه ها مشخص بشه ، یک سال کامل از دست رفته؟ خلاصه اینکه منصفانه از یه فرد امین بپرسید تا ............
سایت تابناک بد نیست بیشتر در این مورد مطلب بزنه
سلام آیا صحیح که این آقا قراردادی تنظیم فرموده اند که خاویار ایران صادر نشود و در انبارها بپوسد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر درست چرا ایشان توبیخ نمی شوند و خاویارها با قیمتی مناسب در اختیار مردم قرار نمی گیرد!!!!! (خبر از روزنامه اطلاعات است در روز 16 یا 17 اسفند که 12میلیون یورو خاویار در انبارها مانده اند)

بنده هم به عنوان یک عضو دلسوز از حضور وزیر محترم جهاد کشاورزی تقاضا میکنم که پیرو فرمایشاتشان در 31 شهریور قاطعانه و شجاعانه دستور اکید خصوصی سازی را با کلید زدن چند سازمان تحت پوشش استارت بزنند که این به نفع کشور است و دقیقا در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی است.
بسمه تعالی- باتوجه باینکه شرکت مذکوردارای 3500پرسنل می باشد. وبه جهت جلوگیری ازتضعیف حق این کارکنان خدوم ؛بعنوان یک کارشناس خبره بخش تعاون باداشتن 29سال سابقه کاری پیشنهادمی گردد؛دراجرای سیاستهای اجرایی اصل 44 قانون اساسی باتشکیل شرکت تعاونی سهامی عام باعضویت کلیه کارکنان ومدیران شرکت مذکورکلیه سهام بااولویت به شرکت تعاونی واگذارگردد؛ تاازاین طریق رعایت عدالت اسلامی انجام گرفته شده باشد؛ اینجانب آمادگی خودراجهت کمک تاتشکیل تعاونی به این عزیزان (کارکنان زحمت کش )شرکت مورداشاره دروزارت تعاون اعلام می دارم.
قطعا ایشان را بر میدارند.
آقای احمدی نژاد قدر این مدیر را بدانید.خودش را فدای شما کرد
خداوند متعال را شاکرم که یکی پیدا شد از حق ما دفاع مند.
همشه دروغه
با سلام
از اینکه می بینم یکی پیدا شده و از مسئول بالاتر خود انتقاد می کند خیلی خوشحالم و امیدوارم که آقای وزیر با صحه صدر با این مسئله برخورد کند و انتقاد پذیری خود را نشان دهد . هرچند که بشخصه چنین چیزی را محال می دانم و مطمئناً جواب این انتقاد با تخریب حذف منتقد کننده داده خواهدشد.(مهدی)
بنام خدا-من یکی از کارشناسان بخش کشاورزی هستم،ضمن اعتقادبه اینکه واگذاری امور در بخش کشاورزی میبایست با درایت وصبوری وبسترسازی بخش خصوصی وتوجه به شان ومنزلت نیروی انسانی صورت گیرد.اطمینان دارم وزیر محترم که دیری نیست منصوب شده اند به این موضوع توجه ویژه دارند.ضمنا براساس آخرین خبرکه از سازمان بورس هم قابل استعلام است مقرر شدشرکت آب وخاک از طریق فرابورس واگذارشودوموضوع انحلال به هیچ ووجه مطرح نشده است.امیدواریم بدور از جو سازی وبا عنایت وزیر محترم به حل مشکلات شرکت مذکوراین فرآیند بنحو مطلوبی دنبال شود.
دقایقی قبل دستور برکناری ایشان از طرف وزیرداده شد.
  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۸:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/٢٤
تگ ها : اخبار
comment نظرات ()