برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

آمارهای جالب از پرکاری احمدی‌نژاد

 حالی که دقیقا 44 ماه از انتخاب دکتر احمدی‌نژاد به ریاست جمهوری می‌گذرد، حجم سنگین فعالیت‌های وی، رئیس جمهور ایران را به پرکارترین مقام عالی رتبه در جهان تبدیل کرده است.


انجام بیش از 52 سفر استانی و بازدید حدود 500 شهر بزرگ و کوچک در کشور علاوه بر سفرهای پی در پی به برخی مناطق مانند قم، مشهد و عسلویه در مدت کمتر از چهار سال، بخشی از کارنامه سنگین فعالیتهای دکتر احمدی نژاد را تشکیل می‌دهد.
انجام فعالیت متوسط 16 ساعت در روز، استفاده از ایام تعطیل برای سفرهای کاری و دیدار با مردم، حضور در مجامع عمومی و انجام بیش از 950 سخنرانی رسمی و سه هزار ملاقات کاری در این مدت، از نظر کمّی بیش از دو برابر فعالیت یک رئیس‌جمهور به طور عادی است.
حضور مداوم در جلسات تخصصی نظیر کارگروه تحول اقتصادی، کارگروه حل مشکل مسکن، کارگروه تنظیم بودجه، از دیگر زمینه‌های مورد نظر دکتر احمدی‌نژاد بوده که طی سه سال گذشته انجام شده است.
در بعد سیاست خارجی نیز انجام بیش از 56 سفر خارجی و مجموعا بازدید از 32 کشور مختلف دنیا، برگزاری دیدارهای مداوم با سفرای خارجی در تهران از دیگر فعالیت‌های رئیس‌جمهور بوده است.

انجام بیش از 20 ملاقات عمومی و ویژه با دانشجویان، برگزاری 99 کنفرانس خبری داخلی و 44 نشست خبری در خارج کشور و 11 مصاحبه تلویزیونی زنده با شبکه‌های داخلی، ده مصاحبه اختصاصی با واحد مرکزی خبر و 55 مصاحبه اختصاصی با رسانه‌های خارجی و یک مصاحبه اختصاصی با روزنامه ایران از جمله ارتباطات رئیس‌جمهور با دانشجویان و خبرنگاران بوده است.

برگزاری دو جلسه طولانی با اقتصاددانان منتقد دولت و همچنین جلسات تخصصی با فیلمسازان، پژوهشگران و اصحاب رسانه، از ابتکارات ارتباطی رئیس جمهور به شمار می‌رود.

گفته می‌شود آغاز ساعت کاری رئیس‌جمهور از 6 صبح با صرف صبحانه کاری با دیدارکنندگان آغاز و عمدتا تا ساعت 22 شب ادامه دارد. 
بر پایه بررسی‌های گسترده، عناوین برنامه‌های رئیس‌جمهور در طول  44 ماه گذشته در جداول زیر آمده است:

جدول میزان سخنرانی‌ها به تفکیک سال و ماه 

 جدول مصاحبه با رسانه‌ها به تفکیک ماه و سال
 
 
 
جدول سفرهای خارجی به تفکیک ماه و سال

نظرات کاربران:
خدا قوت،
به ایشون واقعاً خسته نباشید باید گفت
دمش گرم داش
خداوند هرمسئولی را که به مردم خدمت می کند توفیق دهد .
باید دو کار انجام داد برای این آمار:
الف: ثبت در کتاب رکوردهای جهانی. چون به نظر نمی رسد این رکورد قابل تکرار باشد
ب: ارزیابی کیفی از نتایج اینهمه فعالیت و تلاش و اینکه اصولا آیا بهره وری لازم در این خصوص وجود داشته است یا.....
چقدر هم پر بازده بوده واقعا! سفرهای استانی فقط هزینه در یر داشته و خیلی از آنها می توانست انجام نشه. سفرهای خارجی ایشان هم با کشورهای درجه سوم، حماس و حزب الله و ونزوئلا بوده که هیچ نفعی به حال مرد نداشته. واقعا چقدر سرمایه گذاری خارجی در دوره ایشان انجام شده.
کاش ایشان ساز وکاری را درست کنند که قانون مداری در کشور اهمیت پیدا کند . در آن صورت فرماندارهای هر شهرستان هم می توانستند همین کارها را درست کنند. قطعا در این صورت کمتر شاهد وعده های عمل نشده می بودیم
عزیز دل برادر پر کاری درست فرمایش شما کاملا در این زمینه صحیح است ولی بگوئید حاصل و نتیجه چه بوده است؟ اول وضعیت اقتصادی:1- تورم حدود 25 درصد،2- رشد اقتصادی علیرغم درامد نجومی نفت در چند سال اخیر منفی( طبق برنامه های توسعه). وضعیت سیاست خارجی:1- روابط با جهان اسلام و عرب را خودتان قضاوت کنید. برخورد دولتهای عربی در چند سال اخیر را در نظر بگیرید. در روابط با سایر کشورهای مهم و تاثیر گذار نیز که تکلیف معلوم است و ...
بسیار ارزشمند ولی دو مطلب را نبایداز ذهن دور داشت. 1- با این همه فعالیت تصمیم گیری های صحیح کلان در کشور در مخاطه خطا و اشتباه قرار خواهد کرد2- مدیر موفق ضمن پرکاری منطقی دیگر افراد بدنه را هم بایستی با خود همراه کند والا کار زیاد یک فر ضمن اینکه بسیار ارزشمند است نتیجه اساسی نخواهد داشت.
منبع (+)
  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/٥
تگ ها : اخبار
comment نظرات ()