برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

درمان رایگان پنج نوع سرطان در کشور

وزیر بهداشت با اشاره به این که از سال گذشته با استفاده از منابع دولتی 5 سرطان پستان پروستات خون غدد لنفاوی و کولون در 30 نقطه کشور به رایگان درمان می شوند گفت : در بودجه سال گذشته 75 میلیارد تومان و برای سال جاری 50 میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شد.

به گزارش ایسنا دکتر کامران باقری لنکرانی در سومین اجلاس هیات امنای مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به هزینه های سنگین درمانی گفت : بررسی های کشوری نشان می دهد دهک درآمدی هشتم جامعه هم از این هزینه ها متاثر می شوند. وی افزود : از این رو برای تامین هزینه های درمانی سنگین کمک های دولت از سال گذشته آغاز شده است .
وزیر بهداشت با اشاره به هزینه 7 میلیون تومانی تعویض مفصل زانو برای بیماران گفت : با اعتبار موجود هزینه تعویض مفصل زانو را برای سنین زیر50 سال متقبل شدیم و هزینه جراحی دندان بیماران تالاسمی را هم پرداخت می کنیم .


وزیر بهداشت با تاکید بر اثرگذاری بیشتر مجمع خیرین سلامت برای دستیابی به بالندگی در ادامه به تخصصی بودن مقوله سلامت اشاره کرد و افزود : از این رو نباید سلامت را ساده انگاشت .
دکتر لنکرانی با بیان این که خیرین باید در جهت انجام فعالیت های خود از نظرات کارشناسی وزارت بهداشت بهره مند شوند در ادامه توضیح داد : دو سال گذشته در بازدیدی شاهد احداث بیمارستانی در استان سمنان با کمک خیری بودیم که از استانداردهای لازم برخوردار نبود از این رو اعتباری معادل یک بیمارستان 32 تختخوابی هزینه شد تا این بیمارستان قابل استفاده شود .
وزیر بهداشت با تاکید مجدد براین که پروژه ها در مجمع خیرین باید با هم فکری وزارت بهداشت تعریف شود گفت : بدین ترتیب اثرگذاری اعتبارات هزینه شده از روی تدبیر خواهد بود.

دکترلنکرانی با اشاره به ساخت زایشگاهی با ظرفیت 50 تخت بیمارستانی و با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان در استان سیستان و بلوچستان گفت : این درحالی است که ساخت تسهیلات زایمانی با یک صدمیلیون اعتبار دراین منطقه از اثرگذاری بیشتری برخورداراست .

منبع (+)

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/٥
تگ ها : اخبار
comment نظرات ()