برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

تجارت انسان پردرآمدترین عرصه تبهکاری !!

٣ اسفند ۱۳۸۷

منبع  (+)

براساس تازه ترین گزارش سازمان ملل متحد ، تعداد فعلی بردگان در جهان از تعداد بردگان کل تاریخ بشریت فراتر رفته است.
به گزارش واحد مرکزی خبر ، ، روزنامه اینترنتی روسی اوترا ، بر اساس گزارشی که در سمینار ویژه مشکلات سوء استفاده از انسانها در منطقه لنینگراد روسیه منتشر شد ، هر سال چند میلیون نفر در سراسر جهان قربانی تجارت خطرناک انسان می شوند و بیشتر این افراد به کار در مراکز فساد یا کار بسیار خطرناک و کم درآمد و تکدی گری واداشته می شوند و یا اعضای بدن و پوست آنها برای انجام عملهای جراحی غیر قانونی به کار گرفته می شود.

بر اساس این گزارش ، آمار موجود حاکی از آن است که بیست درصد کسانی که مورد بهره برداری جنسی قرار می گیرند کودکان نابالغ هستند.

این گزارش می افزاید : ‌تجارت انسان یکی از پر درامد ترین عرصه های فعالیت تبه کاران است که ابعاد آن در زمان بحران های اقتصادی یعنی دوران افزایش تقاضا برای محصولات و نیروی کار ارزان گسترده تر می شود.

به گفته کارشناسان روسیه هم مانند سایر کشورهای شوروی سابق با مشکلات زیادی در این زمینه مواجه است و همه ساله تعداد زیادی انسان و بخصوص زنان و دختران از این کشور به کشورهای اروپایی قاچاق می شوند و باندهای تبهکار زیادی با ایجاد شبکه های سوءاستفاده جنسی دختران کم سن و سال را به بهانه های مختلف فریب می دهند و از طریق مرزهای این کشور به اروپا منتقل می کنند.

این روزنامه می افزاید:‌ نهاد های انتظامی کشورها باید اموزشهای ویژه ای به منظور اشنایی با روشهای روانشناسی با هدف تشخیص قربانیان باندهای تبه کار و کمک به انها، مقابله با قاچاق انسان و یافتن شبکه های تجارت انسان ببینند.

 

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۱:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/۳
تگ ها : اخبار
comment نظرات ()