برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

وزیر جهاد کشاورزی: در سه سال گذشته به اندازه 17 سال کار کرده ایم!

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در عمر سه ساله دولت نهم به اندازه 17 سال گذشته کار کرده‌ایم.

به گزارش مهر در زنجان، محمد رضا اسکندری عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح از 53 هکتار آبیاری تحت فشار در خرمدره گفت: از هفتصد هزار هکتار آبیاری تحت فشار کشور در هفده سال گذشته، 490 هزار هکتار تحت پوشش قرار گرفته بود، حال آن که دولت نهم در سه سال گذشته، 210 هزار هکتار را تحت پوشش قرار داده است.


وی ادامه داد: امسال نیز 240 هزار هکتار تعهد داده‌ایم، ولی انتظار انجام چهارصد هزار هکتار را داریم.

اسکندری توجه به بخش کشاورزی را از سیاست‌های مهم دولت نهم دانست و تاکید کرد: دولت نهم توانسته با توجه به شرایط موجود در بحث آب به دستاورهای خوبی در زمینه کشاورزی دست یابد.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه پتانسیل موجود در زمینه کشاورزی استان زنجان در زمینه کشاورزی را یادآور شد و افزود: استان زنجان در زمینه تولید بسیاری از محصولات کشاورزی، دارای توانمندی‌های توسعه‌ای خوبی است.
نظرات کاربران:
ایول به امار -3 سال به اندازه 17 سال پس نیاز به واردات 17 برابر کم شده است الحمد لله شکر
در زمان آقای اسکندری بیشترین واردات محصولات کشاورزی را داشته ایم. شاید منظور ایشان از کار کردن واردات می باشد که در این صورت باید میگفت باندازه 30 سال گذشته کار کرده ایم.
پس یک دفعه بفرمائید همه دولت های گذاشته خواب بودند و شما فرشته نجات این مملکت شدید. جناب وزیر این آمارها های عجیب و غریب را مردم باور نمی کنند. فقط مردم به بازار محصولات کشاورزی نگاه می کنند و امارهای مورد نظر را از بازار استخراج می کنند. لطفاً این عرض مرا به گوش جناب وزیر برسانید.
بخاط همینه که قیمت میوه سر به آسمان گذاشته است !!
با سلام
زیاد کار کردن مهم نیست. نتیجه مهم است!
بنده نیز حرف ایشان را تأیید می کنم ولی به نظرم به احتمال فراوان با اقداماتی نظیر وارداتی شدن گندم از خود کفایی در دولت قبل و همچنین نابودی صنعت نیشکر و ... منظور ایشان این بوده که به اندازه 17 سال در جهت عکس کار کرده ایم.
سلام

ایشون می تونست با حذف چند سال آخر قبل از دولت نهم بجای 17 سال گذشته عملکرد خود را با 2700 سال گذشته مقایسه نماید
ضمنا خدا را شکر که کوتاه آمده گفته "انتظار داریم " که بعدا راه توجیه یاشد با توجه به قول های صددرصد قبلی ایشان ایشان در خودکفایی محصولات کشاورزی

احسنت، زمانی شهر ما به باغهایش در کشور مشهور بود، از بالا که به شهر نگاه می کردی همه پر از درختان خرما بود، به خاطر فعالیت بسیار زیاد وزیر محترم همه باغهای مرکبات به زغال تبدیل شد و در سال گذشته نیز 18000!!!! درخت خرما به علت زیان دهی قطع گردید، بد نیست این آقایان یک توضیحی هم به ما بدهند تا شاید معنی فعالیتشان را بفهمیم!!!!
آقای اسکندری 3 سال قبل اعلام کرد "از طرف وزرای کشاورزی گذشته از مردم خوزستان به خاطر عدم اجرای طرح 800 هزار هکتاری عذرخواهی می کنم" ایشان در این 3 سال چه کردند؟
نمی‌دونم چرا بی اختیار به فکر خودکفایی گندم در این سه سال افتاده‌ام ! ! !
این آقا اعتماد به نفس فوق العاده ای دارند.... یکی نیست به این نمایندگان بگه چرا میخواهید ایشان را استیضاح کنید؟؟
از اوضاع و احوال کاملا پیداست چقدر کار کرده اید دیگه لازم نبود بگید .
یاد کسی که شماره موبایلشو تو تلویزیون داد که کشاورزا بهش زنگ بزنن بخیر. وقتی کسی این کارا رو کرده دیگه این حرفو نزنه بعیده
جناب وزیر در سالهای گذشته که به دید شما کار نشده است در بیشتر محصولات کشاورزی صادر کننده بودیم ولی در سه سال اندی مه جناب عالی به انداره 17 سال گذشته کار کرده اید نه تننها صادرات نداشتیم بلکه با پول نفت گوجه سیب زمینی و انواع میوه وارد کردید و صنعت نیمچه سر پای کشاورزی را نیز فلج کردید. همچنین زعفران و پسته ایران که شهرت جهانی داشت جایش را به افغانستان و امریکا داد. طرح عظیم نیشکر عدم صادرات میگوی پرورشی و غبره همه از سیاستهای غلط و غیر کارشناسی دوران شما بوده است. به هر حال معنی به اندازه 17 سال کار اگر این باشد

منبع (+)

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ٧:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢
تگ ها : اخبار
comment نظرات ()