برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

زندگینامه اوباما، رئیس جمهور جدید آمریکا

به گزارش فارس (+)، اوباما اولین آمریکایی-آفریقایی است که از سوی یک حزب سیاسی مهم آمریکا به عنوان نامزد ریاست جمهوری انتخاب ‌شد.
وی در هانالولو هاوایی از پدری با نام باراک حسین اوباما اهل کنیا و مادری با نام «آن دونهام»، آمریکایی سفیدپوست اهل کانزاس به دنیا آمد.
پدر و مادر اوباما هنگامی که در دانشگاه هاوایی در مانوئا درس می‌خواندند با هم آشنا شدند اما بعد از دو سال از یکدیگر طلاق گرفتند و پدر اوباما به کنیا بازگشت و پیش از مرگش در سال 1982 در حادثه رانندگی تنها یک بار دیگر پسرش را دید.
دونهام پس از طلاق با «لئو سوئتورو» ازدواج کرد و خانواده در سال 1967 به اندونزی رفت.
اوباما پس از آن به هانالولو بازگشت و با پدربزرگ و مادربزرگ مادریش زندگی کرد و در سال 1979 از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد.
اوباما اعتراف کرده که به عنوان یک بزرگسال در دوران دبیرستان از ماریجوآنا، کوکائین و الکل استفاده کرده است.
اوباما پس از دوران دبیرستان به لس‌آنجلس رفت و به مدت دو سال در کالج «اوکسیدنتال» درس خواند و سپس به دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک رفت و در رشته علوم سیاسی گرایش روابط بین‌الملل به مطالعه پرداخت.


اوباما لیسانس خود را از دانشگاه کلمبیا در سال 1983 گرفت.
پس از صرف چهار سال در شهر نیویورک، اوباما به شیکاگو رفت و به عنوان مدیر پروژه جوامع در حال توسعه استخدام شد.
اوباما در ژوئن 1989 با همسرش «میشله رابینسون» آشنا شد و در سوم اکتبر 1992 با وی ازدواج کرد. «مالیا آن»، اولین دختر این زوج در سال 1998 به دنیا آمد و دومین دختر با نام «ناتاشا»در سال 2001 متولد شد.
اوباما همچنین فارغ‌التحصیل دانشگاه قضایی هاروارد است و به عنوان وکیل حقوق مدنی پیش از انتخاب به عنوان سناتور ایالت ایلینویز در سال 1997 خدمت کرد.
وی از سال 1997 تا 2004 در دانشگاه شیکاگو مدرس قانون اساسی آمریکا بود و پس از حضور ناموفقش در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا در سال 2000، در سال 2003 وارد مبارزات انتخاباتی سنای آمریکا شد و پس از پیروزی اولیه در مارس 2004 سخنرانی را ارائه داد و در نوامبر 2004 با 70 درصد آرا از ایالت ایلینویز به سنای آمریکا راه یافت.
وی به عنوان عضو اقلیت دموکرات در صد و نهمین کنگره آمریکا به تصویب قانون کنترل تسلیحات متعارف و استفاده از بودجه‌های دولتی کمک کرد.
اوباما همچنین سفرهای رسمی را به اروپای شرقی، خاورمیانه و آفریقا در صد و دهمین کنگره آمریکا داشت و در تصویب قوانینی درباره تقلب انتخاباتی، تغییر آب و هوا، تروریسم هسته‌ای ‌و مراقبت از پرسنل بازگشته ارتش آمریکا نقش داشت.
وی نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری را در فوریه 2007 اعلام کرد و در سال 2008 با پشت سر گذاشتن رقیب سرسخت خود «هیلاری کلینتون» به عنوان نامزد دموکراتها انتخاب شد و «جوزف بایدن»، سناتور اهل ایالت «دلاور» را به عنوان معاون خود برگزید.

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۸:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٢٢
تگ ها : اخبار
comment نظرات ()