برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

احمدی نژاد: حرف مشایی حرف دولت است/ طرح سهمیه بندی بنزین برای زمین زدن دولت بود/

عصرایران- رئیس جمهور کشورمان گفت: برای کرسی غیردائم شورای امنیت سازمان ملل ثبت‌نام کردیم تا رفتار کشورهای مدعی را ببینیم و اگر نوبتی هم باشد، نوبت ایران است.

به گزارش عصرایران محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی کشورمان ظهر امروز پنج شنبه در نشست خبری با خبرنگاران داخلی و خارجی اظهار داشت: بشریت و جهان در آستانه تحولات بزرگ است. بشریت به پایان دوره‌ای رسیده و در آستانه ورود به دوره جدید بوده و دوران نیرنگ و تبلیغات دورغین به پایان رسیده است.

وی افزود: دوران فرهنگ، اندیشه، تعالی انسانی و دوران افول آمریکا آغاز شده و رژیم صهیونیستی رو به اضمحلال و پایان است.

رئیس جمهور با بیان اینکه قدرتهای بزرگ باید توبه کرده و از کارهای زشت خود عذر خواهی کنند، تصریح کرد: امروز به فضل الهی موقعیت ملت ایران در عرصه های بین المللی یک موقعیت ممتاز است. ملت ایران قدرت صالح و انسانی بوده و منشا قدرت ایران، فرهنگ است.
احمدی نژاد گفت: اصلاح ساختارها و فراهم کردن زمینه برای جهش بزرگ اقتصادی، اجرای اصل 44 و تحقق چشم انداز به عنوان یک نقطه نشانه ارزشمند در نقطه کمال ملت ایران در دستور کار دولت است.

وی با اشاره به پر کردن فرم اطلاعات اقتصادی خانوارها توسط 63 میلیون نفر به طرح تحول اقتصادی اشاره کرد و بیان داشت: در ابتدای این امر هستیم. جزئیات به اطلاع مردم رسانده خواهد شد و لایحه مورد نظر آماده تقدیم مجلس شورای اسلامی شده و در اولین فرصت بعد از سفر به سازمان ملل جزئیات طرح را در گفت و گوی زنده با مردم تشریح خواهم کرد.
رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص سیاست دولت در بخش مسکن که خود را نشان داده و آن را مهار کرده است، آیا از این مدل برای دیگر مسائل استفاده می‌شود، گفت: برنامه‌های دولت در بخش مسکن ادامه دارد و ساخت مسکن با رشد خوبی مواجه است و سال گذشته 80 درصد و امسال 25 درصد نسبت به گذشته رشد مسکن داریم.

وی ادامه داد: از اول آذر ماه به طور قاطع با سوداگری در بخش مسکن مقابله خواهیم کرد. ساخت و ساز در همه شهرها ادامه دارد و این مسیر تا اینکه بازار مسکن پایدار شود ادامه دارد. در سایر بخش ها نیز کارها در حال اجرا است ما ریشه عامل تورم را در بخش هزینه‌های دولت توانسته ایم با مدیریت هزینه بخشکانیم.


رئیس جمهور تاکید کرد که در نیمه دوم سال شاهد توقف رشد قیمت ها خواهیم بود.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار روزنامه ژاپنی در خصوص اینکه در سفر به نیویورک آیا با مقامات آمریکایی دیدرا خواهید کرد، اظهار داشت: من در برنامه‌هایم پیش بینی دیدار با سیاستمداران آمریکایی را ندارم، اما اعلام آمادگی کردیم که با کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا در حضور رسانه‌ها گفت و گو کنیم.

وی ادامه داد: آمادگی داریم که در صحن سازمان ملل با کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا در خصوص مسائل جهانی گفت و گو کنیم.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا در خصوص اینکه برخی گروه‌ها مثل کارگزاران، مشارکت و بخشی از جمعیت ایثارگران علیه دولت ائتلاف کرده‌اند، گفت: من هم این را شنیدم که برخی گروه‌های به ظاهر متضاد کنار هم آمده‌اند، البته مشکلی نیست در کشور ما آزادی در حد مطلوب است، آنها در فعالیت‌های سیاسی آرمان‌های انقلاب مانند صداقت را مدنظر بگیرند، همه توجه کنند برای سرافرازی کشور و تحقق آرمانها و عزت ملت تلاش کنیم.
وی ادامه داد: بعضی‌ها تلاش می‌کنند که علما را در مقابل دولت قرار دهند و سوء از جایگاه علما استفاده کنند، اما باید توجه داشت که شرایط کشور مطلوب است، ولی آنها می‌خواهند شرایط را تخریب کنند تا دولت کارها را جلو نبرد که البته بعد از ماه مبارک رمضان این حملات تشدید خواهد شد، اما تاثیری در خواست دولت نخواهد داشت.

احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه ایران در خصوص اظهارات اسفندیار رحیم مشایی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، گفت: موضع ما در خصوص رژیم صهیونیستی کاملا روشن است. ما هیچ وقت این رژیم را به رسمیت نشناخته‌ایم. این رژیم، ریشه فساد در منطقه است و برای تهدید ملت‌های منطقه درست شده و ملت‌های منطقه این رژیم را به رسمیت نمی‌شناسد.

وی افزود: صهیونیست‌ها در مراکز قدرت جهانی حاکم شده‌اند که تعدادی در مراکز خبری تبلیغاتی و قدرت مسلط شده و طوری تبلیغات می‌کنند که آنها اکثریت حاکم بر جهان هستند. همانطور که یهودی بودن آنها دروغ بزرگ است آنها یک مشت دنیاطلب و بی‌دین و دروغگو هستند.

رئیس جمهور با بیان اینکه شنیدم اخیراً فردی گفته است که ایده اسرائیل بزرگ مرده است، افزود: اما من می‌گویم که ایده اسرائیل کوچک هم مرده و ایده اسرائیل کلاً مرده است و امروز هم می‌گویم که برای شما بهتر آن است که دست از ظلم بردارید و سرزمین فلسطین را رها کنید و به دنبال زندگی خود بروید، 60 سال جنایت کردید، برگردید و توبه کنید و اجازه بدهید ملت فلسطین با دست خود سرنوشت خود را تعیین کند.

احمدی‌نژاد تاکید کرد که این حق ملت فلسطین است که از خود دفاع و با اشغالگران مقابله کند اما حرف آقای مشایی حرف دولت است. ملت ما و ملت‌ها با مردم مشکلی ندارند ما برای رژیم صهیونیستی دولتی نمی‌شناسیم. ما دولتی به نام اسرائیل به رسمیت نمی‌شناسیم. اما ما حساب مردمی که به دروغ به آنجا آورده شده و سپر بلا شده‌اند، را با شبکه رژیم صهیونیستی جدا می‌دانیم.

وی با اشاره به سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری در خصوص دلسوزی مردم ایران برای مردم جهان بیان داشت: ما دلمان برای بوش هم می‌سوزد. ما اگر چیزی می‌گوییم از باب رحمت است نه به خاطر کینه، چرا که با ظلم مخالف هستیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی عده‌ای را با فریب وارد سرزمین اشغالی کرده‌ است، تصریح کرد: اگر رژیم صهیونیستی دست از کار خود بر ندارد مردم فلسطین آنها را سرجای خود خواهند نشاند.

وی با اشاره به طرح بحث هولوکاست، گفت: در آن زمان یک هجوم سنگین توسط صهیونیست‌ها و در داخل هم توسط برخی علیه اینجانب انجام شد. ما رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسیم. ما دلمان برای مردمی که اسیر هستند می‌سوزد، این حرف، حرف مکتب ما و دولت است البته ممکن است که در بیان مطالب، استخدام کلمات و سلایق مختلف باشد اما بدانید برخورد با ماجرای هولوکاست و افشای هولوکاست حقیقی در سرزمین اشغالگری، 2 روی یک سکه هستند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه موضع ما در برابر مردم همه جهان یکی است، تصریح کرد: در ماجرای اخیر ضمن احترام به تمام کسانی که اظهار نظر کردند، بخصوص نمایندگان مجلس تشکر می‌کنم که حساسیت نشان دادند اما می‌گویم که آقای مشایی مظلوم واقع شد. وی هیچ‌گاه نگفته ملت اسرائیل. مشایی از 18 سالگی در صحنه‌های انقلاب بوده است موضع وی موضع دولت است. وی 30 سال پاک، انقلابی و فداکار زندگی کرده است اما در این ماجرا مظلوم واقع شد.

رئیس جمهور در پاسخ به سئوال خبرنگار ایسنا در خصوص اینکه در هفته دولت دیداری با مقام معظم رهبری داشتید در این دیدار در خصوص طرح تحول اقتصادی تاکید داشتند که این طرح نباید تورم‌زا باشد، دولت برای جلوگیری از ایجاد عواقب تورم چه اقداماتی کرده است، بیان داشت: رهبری عزیز تاکید کردند شتاب‌زدگی نباشد و دولت با دقت و قدم به قدم با استفاده از کارشناسان جلو می‌رود و کارشناسان و رئیس جمهور در حال کار هستند. رهبری فرمودند که شتاب زدگی نباید به عدم اجرای طرح بینجامد و ما با توجه به این توصیه لایحه را آماده کردیم و همه ابتکارات و طراحی‌های لازم که در توان ما است به کار گرفته‌ایم تا با بالاترین سود و کمترین ضرر انجام شود.

رییس جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه اعتماد ملی که از وی پرسید با توجه به گزارش‌های دولت آیا معتقدید که مردم در بهشت زندگی می‌کنند، گفت:اگر منظورتان این است که ایران بهشت است اینگونه است.

ایران زیباترین جای جهان است والاترین مردم در ایران زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: اجرایی این طرح دو عامل مهم را می‌طلبد؛ اول اجرای این طرح همراهی مردم را می‌طلبد و دوم آرامش در فضای اقتصادی باید وجود داشته باشد.

رئیس جمهور از رسانه‌ها و کارشناسان خواست دولت را در این راستا کمک کنند و افزود: دولت آماده اجرای این طرح است و انشاء‌الله تبعات منفی با اجرای صحیح نزدیک به صفر است.
احمدی‌نژاد در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در خصوص قرارداد کرسنت و آیا اینکه قیمت قرارداد مناسب بوده است، اظهار داشت: این ماجرای کرسنت از آن ماجراهایی بود که دستمایه حمله به دولت شد، این قرارداد قبل از دولت نهم بسته شد. البته قراردادهای دیگری هم بود که متوقف شد. من از مسئولین نفت در زمان انتقال دولت خواستم که چنین قراردادی با قیمت پائین را امضا نکنند، اما آنها اجرا نکردند و امضا کردند و ما اکنون درگیر این ماجرا هستیم. این دولت اجازه نمی‌دهد که حق ملت ایران تضعیف شود، براساس یک رابطه ناصحیح با بعضی سیاسیون که امروز هم فعال هستند با قیمت پائین کار انجام شد و مبالغی هم رد و بدل شد.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات گزارش داد که در این قرارداد پول‌هایی رد و بدل شده است، وقتی دولت نهم آمد آن فرد بقیه بدهی خود را به آن افراد نپرداخت و آنها سر و صدا به پا کردند. البته سیاست ما با کشورهای همسایه سیاست همکاری سازنده است.
رئیس جمهور با اشاره به مراودات اقتصادی و بازرگانی ایران با کشورهای همسایه گفت: ما از دوستان خواسته‌ایم که با قیمت روز این قرارداد انجام شود.

وی با بیان اینکه آن فردی که مبالغی گرفته بود در تماس با معاون پارلمانی اظهار داشته بود که نمی‌گذارم این قرار داد انجام شود، افزود: بسیاری از موج‌هایی که ایجاد می‌شود در متن آن مخفی شدن افراد قدرتمند که فساد کرده‌اند، می‌باشد. اما این کار یک مبارزه است و دولت در کنار منافع ملت است و دولت سرسوزنی از دفاع از منافع ملت عقب‌نشینی نمی‌کند، قلم این دولت پای قراردادی که حقوق ملت را ضایع کند، نمی‌رود.

وی با انتقاد از برخی دوستان دولت که به قلم خود دولت را تضعیف می‌کنند، تاکید کرد که دولت سرسوزنی از منافع ملت ایران عقب‌نشینی نمی‌کند.

رئیس جمهور در پاسخ به سئوال خبرنگار رویترز در خصوص گزارش اخیر البرادعی و فشارهای غرب علیه ایران و اینکه اگر قطعنامه‌ جدیدی علیه ایران صادر شود، واکنش ایران چه خواهد بود، گفت: آقای البرادعی در گزارش خود به صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های ایران تاکید کرده است، البته گفته شده که ایران به ادعای آمریکا جواب نداده است، این مطلب درست است؛ چرا که ما تسلیم زیاده خواهی برخی کشورها نخواهیم بود. آژانس بیش از 12 بار فعالیت‌های صلح آمیز هسته ای ایران را تائید کرده است.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران از تحریم‌ها هراسی ندارد، گفت: ملتی که همه چیز دارد نیازمند بیگانگان نیست، آنها زمانی فکر می‌کردند جلوی قدرتمند شدن ایران را بگیرند، اما اکنون خود می‌دانند که نمی‌توانند. بدانید که اگر ملت ایران بخواهد کاری کند شما را پشیمان می‌کند و هر جا دشمنان دست به عملی بزنند ما هم دست به کار می‌شویم.

احمدی نژاد با بیان این که اکنون صدها سرمایه‌دار اروپایی و آمریکایی خواهان سرمایه‌گذاری در ایران هستند که ما برای آنها شرط گذاشته‌ایم، گفت: به زودی دولت بوش علیه ایران تبلیغاتی راه می‌اندازد مثل حرف‌هایی که 3 سال گذشته زدند، اما دوران این حرف‌ها گذشته است، همانطور که عده‌ای بعد از ماه رمضان فشار علیه دولت را زیاد می‌کنند، فشار غربی‌ها هم زیاد خواهد شد.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی در خصوص رابطه دولت و مراجع تقلید و اینکه برخی از مراجع از دولت خواسته‌اند که رحیم مشایی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را کنار بگذارد، موضع دولت در این زمینه چیست؟، گفت: مراجع محترم هستند و جایگاه خود را دارند ما هم احترام کامل می‌گذاریم. آن تخریب‌ها هم هیچ ارتباطی با دولت ندارد.

وی با تاکید براینکه ما نظرات مراجع را محترم می‌شماریم، افزود: تصمیم‌گیری در عرصه مدیریت کشور تابع ضوابط و مقررات خود است و اجرای آن به منزله توهین به کسی نیست. تصمیم‌گیری دولت مستقل از اظهار نظر افراد است.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه کیهان در خصوص طرح تحول اقتصادی و اتهاماتی که به دولت وارد می‌کنند مبنی بر اینکه دولت در اجرای آن ضعف دارد، گفت: دولت بیش از 2 سال در خصوص طرح تحول اقتصادی کار کارشناسی کرد، اما اتهام سیاسی بودن اجرای این طرح را مطرح می‌کنند. پس یعنی هر کار مثبتی سیاسی است و هیچ دولتی نباید کاری انجام دهد؟.

احمدی‌نژاد با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص سهمیه‌بندی بنزین تصریح کرد: این کار سنگین‌ترین کار در کشور بود. ما آن زمان از مجلس خواستیم تا اجازه بدهد که سهمیه‌بندی بنزین مرحله‌ای انجام بشود و ما با کارت سوخت مصرف بنزین را کاهش دهیم تا مردم اذیت نشوند، اما قبول نکردند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در آن زمان فشار علیه دولت بالا رفت و من متوجه شدم این طرح برای زمین زدن دولت و نه برای کاهش مصرف بنزین بود، اما دولت توانست سنگین‌ترین تکلیف بعد از انقلاب را اجرا کند.

احمدی‌نژاد گفت: اتفاقا مخالفان چون می‌دانند دولت در اجرای طرح تحول اقتصادی توانمند است با آن مخالفت می‌کنند و نمی‌خواهند این طرح و کارهای خوب اجرا شود. با دولت‌های قبل یک جور و با این دولت اینطوری برخورد می‌کنند.

وی با تاکید براینکه از آنها می‌خواهم راجع به اصل طرح تحول اقتصادی صحبت کنند چرا بهانه تراشی می‌کنند؟ گفت: ما تمام قوانین کامل اجرای این طرح را، در دست داریم و می‌خواهیم با مشارکت و هماهنگی نمایندگان مجلس این کار را انجام دهیم. بهترین یاوران دولت امروز در مجلس هستند و نمایندگان مجلس در این قضیه حامی و پشت دولت هستند.

رئیس جمهور با ابراز تاسف از اینکه عده‌ای در صدد تضعیف دولت هستند، خاطرنشان کرد: به جای اینکه در جلسات خود علیه دولت برنامه بدهید و علیه دولت از مراجع امضا جمع کنید، بیایید کار و یاری کنید تا کارهای اساسی انجام شود.
احمدی‌نژاد گفت: ما در تلاش هستیم تا در نیمه دوم سال طرح تحول اقتصادی اجرا شود و طرح هدفمند کردن یارانه را اجرا کنیم.

احمدی نژاد در پاسخ به سئوال خبرنگار شبکه خبر در خصوص لایحه حمایت از خانواده و حذف دو ماده از آن گفت: قانونگذاری حق مجلس است و همه باید از آن تبعیت کنند و دولت نهم هم قانونمند‌ترین دولت بعد از انقلاب است.

وی ادامه داد: در لایحه حمایت از خانواده در خصوص ازدواج مجدد مباحثی پیش آمد و گفتند که دولت اجازه داده که در این بحث کارهایی اتفاق بیفتد که البته ما هم مخالفت کرده بودیم، اعضای دولت آمدند برای خانم‌ها دلسوزی کنند، اما کباب شدند. اکنون همان مانع دولت را مجلس سنگین‌تر کرده است؛ چرا که نمی‌شود بدون قید و شرط این امور را رها کرد.
وی افزود: باید مراقبت کرد این لایحه واقعاً در جهت تحکیم خانواده و حمایت از جایگاه زن باشد، رسانه‌ها و خانم‌ها مراقب باشند که حقایق در پسِ بازی‌های سیاسی مدفون نشود.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سئوال خبرنگار بی‌بی‌سی در خصوص بحران مالی جهان و اینکه منشاء و اثرات احتمالی آن بر ایران چه خواهد بود؟، گفت: تاثیر هر بحران جهانی در اقتصاد کشور ما رخ می‌دهد، اما ایران کمتر از این بحران‌ها ضرر می‌بیند. دولت آمریکا مشکلات دلار بدون پشتوانه را به دیگر کشورها تزریق کرد، امروز اقتصاد جهانی تحمل ارزهای بدون پشتوانه را ندارد.

وی ادامه داد: اقتصاد انگلیس نیز اکنون در حال مشکلات و بحران سنگین است و باید ریشه اصلی این بحران را در مناسبات ظالمانه جستجو کنیم.

رئیس جمهور در پاسخ به سئوال خبرنگار شبکه تلویزیونی العالم در خصوص اینکه برخی مدعی حضور نیروهای سپاه ایران در کشورهای منطقه از جمله کویت شده‌اند، بیان داشت: من فکر می‌کنم الان بیش از 5/1 میلیارد مسلمان که طرفدار ایران و نیروی قدس هستند، حتی در آمریکای جنوبی تا ژاپن از این آدم‌ها فراوان وجود دارد؛ چرا که ملت‌ها طرفدار ملت ایران هستند. مردم کویت نیز مخالف سیاست‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا هستند.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: دولت کویت رابطه خوبی با کشور ما دارد و ممکن است این تبلیغات در راستای برهم زدن این روابط باشد.

رئیس جمهور در پاسخ به سئوال خبرنگار روزنامه اعتماد ملی در خصوص اینکه گفته می‌شود گزارش شما درباره وضعیت ایران صحیح نیست، اظهار داشت: مشکلات اقتصادی وجود دارد، اما اگر خواستید آمار را ارائه دهیم تا از رشد حل مشکلات آگاه شویم.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سئوال خبرنگار روزنامه قدس در خصوص سفر به آمریکا و حواشی این سفر و دیپلماسی ایران در سفر به مجمع عمومی سازمان ملل تصریح کرد: در این دوره دیدید که یک ادبیات جدیدی در دیپلماسی جهان حاکم شد که این ابتکار ملت ایران بود و ملت ایران با دیپلماسی عمومی ابتکار عمل را در دست خواهد گرفت. ما در سفر نیویورک ملاقات‌های فراوانی داریم و گفت‌وگوهای فراوانی با اقشار مختلف نیز داریم با دانشجویان، هنرمندان، رسانه‌ها و رهبران آمریکا دیدارهایی داریم و دیپلماسی ایران را جلو خواهیم برد.

رئیس جمهور در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص وضعیت عراق اظهار داشت: ما خواهان عراق مستقل و یکپارچه هستیم ما می‌خواهیم مردم عراق برسرنوشت کشورشان حکومت کنند.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: تصمیم در خصوص آینده این کشور در دست مردم عراق است و مخالف فشار علیه دولت و ملت عراق هستیم آنچیزی که دولت و ملت عراق بپذیرند برای ما مطلوب است و تا آنجایی که ما اطلاع داریم ملت و دولت عراق در خصوص توافق‌نامه امنیتی رضایت ندارند.

احمدی‌نژاد رئیس در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری مهر در خصوص تغییر قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: همیشه مجلس قوانین را اصلاح می‌کند، دوره گذشته بسیاری افراد کاندیدا شدند و وقت دستگاه‌ها را گرفت اما هر چیزی که قانون شود ما به آن احترام می‌گذاریم.

وی در پاسخ به سوال دیگر این خبرنگار مبنی بر اینکه آیا در انتخابات دوره بعد کاندیدا خواهید شد، گفت: هر خبرنگار باید یک سوال بپرسد.

رئیس جمهور در خصوص روند کاهش قیمت نفت و اینکه آیا این امر باعث توقف در اجرای طرح تحول اقتصادی خواهد شد یا نه و ارتباطی در این زمینه است، اظهار داشت: ارتباط وجود دارد ولی تاثیر زیادی ندارد و نوسانات قیمت نفت تاثیری در اجرای طرح تحول اقتصادی ندارد.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینکه دولت با مستکبران چگونه برخورد خواهد کرد ابراز داشت: به سران دولت آمریکا می‌گویم که غیر از روشی که آنها در پیش گرفته‌اند روش‌های دیگری هم وجود دارد. لشکر کشی، جز دشمنی و کشتار حاصل ندارد توصیه آن است که از این راه برگردند و اجازه بدهند، صلح، برادری، عشق و محبت در کشور حاکم شود.
وی اضافه کرد: هر کدام از آنها از مسیر خود برگردند و برای اجرای قانون و عدالت کار کنند ملت ایران از آنها استقبال خواهد کرد.

رئیس جمهور در پاسخ به سئوالی درباره ارزیابی دولت از اثرگذاری بنگاه‌های زودبازده و برخی اختلاف نظرهایی که در دولت در این زمینه دیده می‌شود، گفت: طرح بنگاه‌های زود بازده یکی از بهترین و موفق‌ترین طرح‌های دولت و بعنوان مکمل بنگاه‌های بزرگ به اجرا درآمده است، اما این طرح نیز مثل بسیاری دیگر از طرح‌های دولت مورد هجوم سنگین قرار گرفت و همه تورم و نقدینگی را به گردن این بنگاه‌های کوچک انداختند در حالیکه دولت در مدت گذشته فقط 14هزار میلیارد به بنگاه‌های زود بازده اختصاص داد و 200 هزار میلیارد به سایر طرح‌ها، آن وقت چگونه می‌گویند که این 14 هزار میلیارد تورم درست کرده و آن 200 هزار میلیارد دیگر باعث تورم نشده است. معلوم است که آنها بحثی غیرعلمی و غیرکارشناسی مطرح کرده‌اند.

وی افزود: توقف کوتاهی درباره این بنگاهها اتفاق افتاد اما بنده یک ماه فرصت دادم که بزودی تصمیم گرفته می‌شود و کار بنگاه‌های زودبازده به پیش خواهد رفت.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سئوال دیگری درباره جذب سرمایه‌گذاری خارجی گفت: در سال 85 بیش از 10 میلیارد دلار جذب سرمایه‌گذاری خارجی داشتیم که همین رشد را در سال 86 و سال جاری نیز شاهد بودیم که سرمایه‌ها وارد بخش بورس، بخش مسکن و صنعت شده است و می‌بینید که بورس کشورمان در حال طی کردن بهترین دوران‌های خودش است و حباب‌های غیرواقعی که در زمینه بورس بوجود آمده بود، خالی شده و اقتصاد و سرمایه‌گذاری فعال است و می‌بینیم که سرعت ورود سرمایه ایرانیان به کشور تصاعدی است.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص دوستی مردم ایران و اسرائیل و مرحله جدید دیپلماسی ایران و اینکه آیا ایران قصد دارد از این طریق باب مذاکره با آمریکا را باز کند، گفت: نه، ما با مردم در هر جای دنیا اگر متجاوز، اشغالگر و جنایتکار نباشند، دوست هستیم.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی در خصوص مسائل هسته‌ای و اینکه بحث تعلیق غنی‌سازی هنوز خط قرمز ایران است، با بیان اینکه مواضع ایران در این زمینه بسیار روشن و شفاف است، اظهار داشت: دوران ادبیات تعلیق گذشته و سطح مناسبات به سطح دیگری ارتقاء یافته است.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فرانسه در خصوص اینکه با توجه به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دولت برای 5 سال آینده برنامه‌ریزی کند، آیا شما قصد نامزدی در انتخابات آینده را دارید، ابراز داشت: این مسئله به وقت آن انجام خواهد شد، بگذارید اکنون به کارها ادامه بدهیم.

احمدی‌نژاد درباره کاهش قیمت نفت اظهار داشت: ارزش واقعی نفت امروز کمتر از سال 1980 است.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینکه برخی مسئولان دولت‌های سابق و رقبای دولت، گزارش‌های شما را غیرواقعی می‌دانند نظر شما چیست؟ بیان داشت: برخی‌ پیروزی‌های دولت در عرصه دیپلماسی را نفی می‌کنند، حتی سفرهای استانی، اشتغالزایی، رشد اقتصادی و حتی اصل این دولت را نفی می‌کنند. اما اگر فکر می‌کنند که آنها می‌توانند مدیریت را کنترل کنند، در اشتباه هستند.

رئیس جمهور ادامه داد: آنها دوران مدیریت خود را زیر سوال می‌برند و اگر کسی فکر می‌کند این کارها شدنی است به معنای این است که این کارها را انجام داده است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه من بعنوان اولین رئیس جمهور اشکالات دولت را مطرح می‌کنم، گفت: اما این افراد هم حتی در این مورد هم که ضعف دولت توسط رئیس جمهور گفته می‌شود، به دولت حمله می‌کنند.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری موج در خصوص اینکه گفته می‌‌شود نامه سوم اقتصاددانان در حال جمع‌آوری امضا است و اینکه قراردادهای نفتی کشور ناگزیر به توقف بر یک سری قراردادها است، اظهار داشت: قراردادهای نفت و گاز که برای دراز مدت تنظیم می‌شود، همواره هزینه آور است و زمان می‌برد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه در دولت نهم در حوزه‌های مختلف قراردادهایی به امضا رسیده است، افزود: بعضی قراردادها نیز در حال مذاکره است.

وی در خصوص نامه سوم اقتصاددانان، گفت: هر کسی پیشنهاد و نظری بدهد مطالعه کرده و از نکته‌های مثبت آن استقبال می‌کنیم، البته من سه سئوال از اقتصاددانان پرسیدم که هنوز هیچ پاسخی دریافت نکرده‌ام.

رئیس جمهور در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص اینکه گفته می‌شود ائتلافی در منطقه توسط ایران و روسیه در قفقاز در حال انجام شدن است آیا صحت دارد و آیا این ائتلاف در مقابله با آمریکا است، تصریح کرد: حوادث قفقاز باعث شد تا مناسبات منطقه از حالت ثبات خارج شود و تا پایداری ثبات جدید باید منتظر بود، البته ارتباطات ایران در منطقه طبیعی است و ما با گرجستان نیز روابط خوبی داشته‌ایم ولی آنها نتوانستند خوب این امر را مدیریت کنند.
احمدی‌نژاد اضافه کرد: گفت‌وگویی که انجام می‌شود در راستای تلاش برای نظم عادلانه در منطقه و محدود کردن شرایط و وضعیت منطقه است.

وی با بیان اینکه در ماجرای گرجستان بازنده اصلی اروپا بود، خطاب به اروپایی‌ها گفت: چرا اجازه می‌دهید که برخی از شما سوء استفاده کنند، ما نیز از وضع موجود خوشحال نیستیم.

رئیس جمهور در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص نقش موثر ایران در تحولات گرجستان و تمایل روسیه برای ایجاد پایگاه در ایران و عکس‌هایی که در گزارش جدید البرادعی منتشر شده، گفت: این امر چیز جدیدی نیست؛ چرا که ما چیز مخفی نداریم، اما در موضوع گرجستان باید گفت که ایران کشوری تاثیرگذار و مهم است، ایران یکی از پایگاه‌های ثبات و گلوگاه امنیت و ثبات در منطقه است.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص مشکلات شبکه بهداشتی کشور و اینکه شاهد گسترش مواد مخدر در کشور هستیم، تصریح کرد: شاخص‌های بهداشتی و درمانی کشور رو به بهبود است و سال گذشته ما بیش از 20 هزار نفر مراجعه کننده برای درمان از خارج کشور داشتیم.

وی تصریح کرد: کسری بودجه وزارت بهداشت نیز بخاطر یارانه‌های فراوان در بخش درمان است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه شبکه بهداشت، درمان و دارو در ایران ارزان‌تر از کشورهای همسایه است، افزود: پیش‌بینی می‌شود که مراجعه از خارج کشور برای درمان به داخل ایران سه برابر نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کند.

رئیس جمهور در خصوص افزایش مواد مخدر در کشور گفت: سنگین‌ترین مبارزه با قاچاق مواد مخدر و اعتیاد در ایران وجود دارد و با توجه به اینکه ما در همسایگی شبکه قاچاق قرار داریم، ماموران ما در مبارزه با مواد مخدر بعنوان الگو معرفی شدند.

وی با بیان اینکه آنهایی که به مواد خطرناک معتاد هستند، همه آنها ثبت شده‌اند، اظهار داشت: ما در کشورمان 100 هزار نفر معتاد خطرناک داریم و همین حدود نیز معتاد به تریاک هستند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: حداکثر کسانی که در کشور معتاد هستند زیر 600 هزار نفر است و افراد تزریقی نیز زیر 5 هزار نفر هستند.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینکه ایران و ژاپن دو رقیب برای کرسی غیر دائم شورای امنیت هستند و اینکه ایران چه فعالیت‌هایی در این زمینه خواهد داشت اظهار داشت: من به دبیرکل سازمان ملل گفتم که شورای امنیت سازمان ملل در دست عده‌ای خواص است و این شورای امنیت برای همه نیست، ما نامزد شدیم برای اینکه یک بار دیگر رفتار این کشورها که مدعی هستند شورای امنیت، شورای امنیت جامعه جهانی است را روشن کرده و ببینم آیا ظرفیت آن را دارند که مخالف خود را بپذیرند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه دولت ژاپن 9 دوره عضو شورای امنیت بوده و اگر نوبتی باشد نوبت ایران است، تصریح کرد: ما برای کرسی غیردائم شورای امنیت سازمان ملل ثبت‌نام کردیم تا رفتار کشورهای مدعی را ببینیم.

وی با بیان اینکه ما انتظار داشتیم تا ژاپن به تصمیم ایران احترام بگذارد اضافه کرد: در اینجا اعلام می‌کنیم که اجازه نمی‌دهیم کسی علیه ملت‌ها و ملت ژاپن محکم بایستد اگر دولت ژاپن نیز اینچنین خواهد بود بگوید.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص طرح قرار گرفتن سازمان میراث فرهنگی زیر نظر وزارت ارشاد گفت: کار در سازمان میراث فرهنگی با یک منطق درستی انجام شد و موفق بوده است، ما از 700 هزار گردشگر در سال 73 به بیش از 2 میلیون گردشگر در سال 86 رسیده‌ایم. البته من به نظرات نمایندگان احترام می‌گذارم، اما انتزاع این سازمان از دولت را کار خوبی نمی‌دانم، چون خلاف قانون اساسی است و اگر قرار باشد که مجلس، خود سازمان‌ها را ادغام کند، مشخص است که کار کارشناسی نیست.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه برخی دوستان از بعضی مسائل دیگر نگران بودند، تصریح کرد: دلیلی ندارد که سازمان‌ها را بهم بزنیم و امیدوارم که مجلس و نمایندگان مسئله را حل کند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینکه کاروان ایران در المپیک نتایج مطلوبی را نداشت و برای ثبات در ورزش چه اقداماتی را انجام خواهید داد، گفت: بعد از ماه مبارک رمضان با قهرمانان و ورزشکاران دیدار خواهم داشت و مسائل را مطرح می‌کنم البته در ورزش باید بحث‌های علمی شود نه اینکه به مسائل حاشیه‌ای پرداخته شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه ورزش ما باید علمی و عالمانه باشد و همه باید در این راستا کمک کنند عنوان کرد: رسانه ملی و روزنامه‌ها در این عرصه زحمات فراوانی می‌کشند.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینکه برخی دهک‌های جامعه درآمدشان پایین آمده و آیا شما راضی به این امر هستید، گفت: من از این امر راضی نیستم، ما کارهای زیادی کردیم و این طرح تحول اقتصادی هدفگیری اصلیش حل مشکلات بصورت ریشه‌ای است.

منبع (+)

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۳٠
تگ ها : اخبار
comment نظرات ()