برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

هر کس ادعای دیدن امام زمان(عج) و ارتباط با ایشان را داشته باشد، دروغگوست

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: سیاسی

 

رییس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری، از انحراف در زمینه‌ شناخت ابعاد زندگی و غیبت امام زمان (عج)، ناشناخته‌ماندن ائمه‌ اطهار و مطرح‌شدن ادعاهای دروغ درباره حضرت مهدی (عج) در جامعه به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و در مراسم احیای شب قدر که در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به این شب‌ها اظهار کرد: در این ایام امیرالمومنین(ع) به جرم عدالت‌خواهی، حق‌گویی و مبارزه با ظالمان، ستمگران، منحرفان و متحجران به خاک و خون غلتید.

وی در ادامه با گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی امام راحل، فرزندان ایشان و همه‌ی شهیدان اسلام، افزود: امشب علاوه بر شب نوزدهم که احتمال شب قدر داده می‌شود، به مناسبت جمعه و جمعه شب متعلق به امام زمان هم هست. همه‌ی ما از کودکی آموخته‌ایم که دوازده امام معصوم داریم و به ما آموختند که آخرین آنها یعنی امام زمان (عج) از نظرها غایب است و تا روزی که خدا مصلحت بداند او پس پرده‌ی غیبت می‌ماند و پس از آن ظهور و برای برقراری عدل و داد با ظلم مبارزه می‌کند. همچنین به ما آموخته‌اند که در این دوران منتظر حضرت باشیم، ولی متاسفانه به همین حد اکتفا کردیم؛ در حالی که زندگی آن حضرت ابعاد بسیار گسترده‌ای دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این که ایران مرکز ثقل شیعه است، ایران را کشور امام زمان(عج) دانست و تصریح کرد: در زندگی آن بزرگوار سوالات و ابهامات زیادی مطرح است و متاسفانه ما به این سوالات نپرداخته‌ایم و یا کمتر پاسخ داده‌ایم و کمتر رفع ابهام کرده‌ایم، هم‌چنین در جامعه‌ای که مرکز ثقل تشیع است کمتر آگاهی و معرفت به ابعاد زندگی آن بزرگوار پیدا کرده‌ایم و همین ابهامات و ناشناخته ماندن ابعاد زندگی آن بزرگوار سبب شده عده‌ای شیاد و کلاهبردار و هوسران از ناآگاهی و بی‌اطلاعی جامعه سوءاستفاده کنند و بخشی از جامعه را به انحراف بکشانند و بدین ترتیب مدعیان دروغین پیدا شوند و ادعاهای بی‌ربطی مطرح کنند.

ناطق ‌نوری مطرح شدن ادعاهای دروغین در جامعه را بر اثر ناآگاهی جامعه دانست و تاکید کرد: ما مسوولیم؛ عالمان دینی، مبلغان دینی و اسلامی و محققان اسلامی و همه‌ی ما مسوولیم. در زمان ائمه‌ی معصومین و شخص رسول خدا (ص) تا زمان امام عسگری (ع) هم اصحاب ائمه پیرامون مسائل مربوط به حضرت مهدی (عج) حساس و کنجکاو بودند و هم خود ائمه بیشتر به این مساله می‌پرداختند. جالب است که ائمه پیش از غیبت امام زمان (عج) بیشتر به این مساله می‌پرداختند تا ما در زمان حال که در زمان غیبت آن حضرت هستیم.


رییس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری، در ادامه به بیان برخی ویژگی‌های امام زمان (عج) از دیدگاه روایات شیعه پرداخت و افزود: تکلیف ما در دوران غیبت چیست؟ انتظار چیست؟ علائم آمدن امام زمان چیست و وقتی که آمد چگونه با ظلم برخورد می‌کند؟ آیا با شمشیر وارد می‌شود یا تکنولوژی برتری می‌آورد؟ اینها مسائلی است پیرامون غیبت و ظهور امام زمان، ولی ما تنها به همین اکتفا کرده‌ایم که آن حضرت غایب است و بعد هم یک دعای ندبه بخوانیم، جمکران برویم، دو رکعت نماز امام زمان (عج) بخوانیم و چند عبارت بگوییم. آیا همه‌اش همین است؟

وی در عین حال خاطرنشان کرد: البته اینها خوب است، ولی کافی نیست. وقتی ما و جامعه‌ی ما از مسائل اطلاع نداشته باشند آن وقت مشتی شیاد می‌آیند و ادعاهایی می‌کنند که البته این مسئله هم تازگی ندارد.

منبع (+)

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در ادامه به غیبت صغری و کبرای حضرت مهدی (عج) اشاره کرد و افزود: در غیبت کوچک و صغری یک نفر رسمی معرفی شده و از جانب حضرت مهدی (عج) بین مردم و آقا واسطه بود و چهار نفر هم پس از آن به عنوان نواب اربعه مطرح بودند.

ناطق‌ نوری همچنین روایاتی درباره‌ی نشانه‌های ظهور امام زمان (عج) بیان کرد و با استناد به این روایات، تاکید کرد: هر کس بگوید من خبر دارم که آقا چه موقع ظهور می‌کند دروغ می‌گوید و هر کس ادعا می‌کند که ارتباطی دارد و می‌داند آقا همین روزها یا سال‌ها ظهور می‌کند مزخرف می‌گوید. یکی از نشانه‌های ظهور این است که در زمین پر از ظلم می‌شود ولی معلوم نیست آن ظلمی که مدنظر است چه زمانی واقع می‌شود.

رییس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری، ادامه داد: بعد هم آمده است که عده‌ای به دروغ ادعای دیدن و ارتباط با امام زمان (عج) را مطرح می‌کنند. هر کس ادعا کند که من آقا را دیده‌ام و با او ارتباط دارم و آقا به من پیغام داده است، دروغگوست.

ناطق‌ نوری با بیان این که از زمان آغاز غیبت کبری این ادعاهای دروغ هم آغاز شد، به ذکر نام چند نفر از کسانی که چنین ادعاهای دروغی را در طول تاریخ مطرح کرده‌اند، پرداخت و افزود: برخی از این افراد حتی کارنامه و سابقه‌ی خوبی داشتند. مثلا یکی از آنها ابتدا از اصحاب امام زمان (عج) بوده است و بعد کم کم می‌بیند مردم عوام هستند، ادعا می‌کند و کارش می‌گیرد و به طمع مال و ریاست ادعای نیابت خاص می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه داد: کم کم این ادعاها تا قرن سیزدهم فروکش کرد تا این که باز هم یک نفر پیدا شد و ادعای نیابت کرد. جالب است که این فرد دوازده امام را قبول داشت، حضرت مهدی (عج) و غیبت را قبول داشت و برای ظهور حضرت دعا می‌کرد. ولی کم کم ادعا کرد که من نایب هستم و خدمت آقا می‌رسم. بعد هم این ادعاها در سطح بالاتر و حتی تا ادعای پیامبری ادامه یافت و حالا در زمان ما هم همین‌طور است.

وی استفاده از روزها و شب‌هایی نظیر لیالی قدر و ایام محرم را برای نشان دادن راه درست و راه امام ضروری دانست و خطاب به مردم، اظهار کرد: برادران و خواهران! بهترین راه، راه امامان معصوم است و بعد از ائمه‌ی معصومین جانشین آنها علما هستند. شما زندگی ائمه را ببینید. آیا آنها و حتی شخص رسول خدا از این ادعاهایی که برخی افراد الان مطرح می‌کنند مطرح می‌کردند؛ ائمه‌ای که از همه چیز خبر داشتند و در روایات آمده است که «اگر اراده کنیم همه چیز را می‌دانیم». هیچ‌گاه امامان با اصحاب خود این‌طور برخورد نمی‌کردند که بگویند من خبرهایی دارم و ارتباط با یک جاهایی دارم؛ برخی افراد دکان باز کرده‌اند.

رییس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری، با اشاره به علمای اسلامی و دینی و در راس آنها امام خمینی (ره)، اظهار کرد: اگر بنا باشد کسی به مرکزیت ولایت نزدیک باشد، چه کسی می‌تواند از امام نزدیک‌تر باشد؟ تمام زندگی امام را ببینید و بشنوید. امام از این مسائل و ادعاها نداشت و اصلا چنین مسائلی را قبول نداشت.

ناطق‌ نوری در ادامه با بیان این که آدم در این جامعه گاهی می‌خواهد از غصه گریه کند، افزود: یک انسان عوام که حتی بلد نیست قرآن را از رو بخواند چهره‌ای برای خود درست می‌کند و محاسنی می‌گذارد و شالی می‌اندازد و بعد هم ما زیبایی و نورانیتی در او می‌بینیم و چون خیلی زیباست می‌گوییم، خودش است. من نمی‌فهمم این مسائل یعنی چه؟ یک مشت کلاش و حقه‌باز این کارها را می‌کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، هم‌چنین با ابراز تاسف از ناشناخته ماندن ائمه در جامعه، تصریح کرد: حتی حضرت علی (ع) که این همه درباره‌ی او حرف می‌زنیم هم ناشناخته مانده است؛ یک عکس و تمثال از او درست می‌کنیم، یک شمشیر دو شاخه برای او می‌گذاریم و این برای ما علامت علی (ع) می‌شود. این‌ها از کجا آمده است؟

وی در ادامه بر راهنما بودن علمای اسلام تاکید کرد و با بیان این که عالمان دینی باید جلو این افراط و تفریط‌ها را بگیرند، افزود: اخیرا به استانی رفته بودم. به من گفتند در اینجا محلی درست شده که جمکران دوم است. چرا که شخصی در اینجا خوابی دیده و دستور داده‌اند در اینجا بنایی بسازند. من از آنها خواهش کردم این بساط را جمع کنند؛ چرا که خواب حجت نیست و این کارها برای اعتقادات مردم ضرر دارد.

رییس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری هم‌چنین گفت: گاهی هم گفته می‌شود امام زمان (عج) دستور داده است. در این که این کشور، کشور امام زمان (عج)، کشور شیعه و جمهوری اسلامی است و قوانین آن بر مبنای اسلام است، شکی نیست؛ ولی به این معنا نیست که هر کاری که می‌کنیم پس مال اوست؛ چرا از امام زمان (عج) خرج می‌کنیم؟ ما حتی می‌گوییم از اسم مقام معظم رهبری هم نباید خرج کنیم که مبادا نام او را تخریب کنیم، ولی عده‌ای درباره‌ی امام زمان که از او بالاتر است، چنین کاری می‌کنند.

ناطق‌ نوری با بیان این که کارهای ما بدون نقص نیست، خاطرنشان کرد: وقتی کارهای ما به اسم امام زمان (عج) تمام شود مردم می‌گویند لابد وقتی آقا هم بیاید همین‌طور مدیریت می‌کند؛ پس بهتر است. من این مسئله را بسیار خطرناک می‌بینم و بسیار ضرر دارد. گاهی با معتقدات مردم بازی می‌کنیم؛ چرا که با چنین ادعاهایی وقتی مشکلی پیش بیاید مردم آن را از چشم امام زمان (عج) می‌بینند؛ در حالی که مسوولیت کار خود را باید خودمان به عهده بگیریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان روایاتی از امامان معصوم (ع)، در تشریح نوع مدیریت امام زمان (عج)، گفت: وقتی امام زمان (عج) ظهور کند رشد فکری و عقلی جامعه بالا می‌رود و عقلانیت در جامعه حاکم می‌شود. آن‌قدر رشد و ترقی می‌کنند که بین آقا و مردم حجابی نیست و علم و فهم بسیار بالاست. قلب‌ها پر از بندگی خدا می‌شود، دروغ محو می‌شود، روح درندگی انسان‌ها از بین می‌رود، امنیت برقرار می‌شود و دیگر فقر وجود نخواهد داشت. مدیریت حکومت امام زمان (عج) به گونه‌ای است که هیچ فقیری وجود نخواهد و عدالت در جامعه سیطره پیدا می‌کند و حتی قطره خونی به ناحق ریخته نمی‌شود.

وی در پایان خطاب به مردم، اظهار کرد: خواهش من به عنوان یک طلبه‌ی کوچک این است که سراغ هر شیادی نروید، راه ائمه را از علما بیاموزید؛ چرا که مسیر درست را عالمان و کارشناسان دینی تعیین می‌کنند نه هر کسی.

به گزارش ایسنا، این مراسم با حضور برخی شخصیت‌ها از جمله حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، آیت‌الله موسوی بجنوردی، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری، حجت‌الاسلام والمسلمین قدرت‌الله علیخانی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی ابطحی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی، محمدعلی انصاری، حمید انصاری، محسن رضایی، محمدرضا تابش، حسن قشقاوی و عزت‌الله ضرغامی و ... برگزار شد.

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۳٠
تگ ها : عمومی
comment نظرات ()