برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

واکنش کوچک زاده به اظهارات رفسنجانی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که هاشمی رفسنجانی باید مراقب موضع گیری خود و مدعیان طرفداری از وی باشد،‌ تصریح کرد: اگر آنچه که تاکنون با دولت احمدی نژاد رفتار شده، مدارا بوده است، از این پس باید منتظر کودتا بود.

"مهدی کوچک زاده" در گفت و گو با ایرنا، اظهارات اخیر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر این که سه سال با دولت مدارا کرده ایم را کلی گویی ارزیابی کرد و گفت: دولت نهم از آغاز تشکیل آن، متهم شده که از چارچوب سند چشم انداز 20 ساله، برنامه چهارم توسعه و بودجه سالانه عدول کرده است اما آنان هیچ گاه وارد مصادیق نشده اند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: آنان همواره پاسخ های کلی داده و از بحث درباره مصادیق و شاخص ها طفره رفته اند.

وی ادامه داد: از آغاز تبلیغات انتخاباب ریاست جمهوری نهم یک سئوال جدی در ذهن ما وجود داشت و آن این بود که مدعیان طرفداری از آقای هاشمی رفسنجانی به چه میزان مورد تایید ایشان هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ آنچه که آنان با ادعای قرار داشتن تحت لوای ارشادات آقای هاشمی رفسنجانی در رسانه ها و تریبون ها مطرح می کنند، اگر مدارا بوده است، پس باید از این پس منتظر کودتا بود.

وی تصریح کرد:‌ به نظر می رسد، آقای هاشمی رفسنجانی باید به صراحت اعلام کند، مواضعی که این افراد به وی نسبت می دهند، ربطی به ایشان ندارد.

کوچک زاده برخی رفتارها با دولت نهم را مغایر اصل وحدت دانست و گفت: اگر بزرگان چنین رفتار کنند، دیگر از رده های پایین که مشخص نیست چه سر و سری دارند، چه انتظاری می توان داشت.

این نماینده مجلس اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی هیچ گاه چنین نظری نداشته اند که دولت قانونی و مردمی، این گونه مورد انتقاد قرار بگیرد.

وی گفت: وقتی مواضع برخی آقایان را در این سه سال بررسی می کنیم، به خوبی در می یابیم که مدارا را می توان، کارشکنی، مخالفت و ایجاد شبهه در فعالیت های رییس جمهوری و دولت نهم معنی کرد.

کوچک زاده افزود: کسی نمی تواند منکر خدمات آقای هاشمی رفسنجانی به اسلام و انقلاب شود اما گاهی مواضعی از زبان وی بیان می شود که دل دوستان انقلاب را آزرده می کند.


وی با بیان این که هاشمی رفسنجانی اصلی ترین چهره موجه نظام است، در عین حال گفت: وی باید مراقب اطرافیان و مدعیان طرفداری از خود باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مدعیان طرفداری از آقای هاشمی رفسنجانی با رساندن اطلاعات غلط و فضاسازی بی مورد وی را به بیان صحبت هایی وا می دارند که دوستان انقلاب را رنج می دهد.

وی گفت:‌ از زبان هاشمی رفسنجانی یاران و مخلصین انقلاب مورد جفا قرار می گیرند و هم خدشه ای که مواضع وی و طرفدارانش به حیثیت او وارد می کنند غصه آور و تلخ است.

کوچک زاده تاکید کرد که شخصیتی مانند هاشمی رفسنجانی باید پدرانه رفتار کند.

وی با بیان این که طرح تحول اقتصادی دولت پس از دو سال و نیم کار کارشناسی تدوین شده است، گفت:‌ امروز زمان آن است که همه جریان های سیاسی دلسوز نظام برای اجرای این طرح به کمک دولت بیایند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید به کسانی که دولت را به انحراف از سند چشم انداز 20 ساله، برنامه چهارم توسعه و سیاست های اصل 44 متهم می کنند، یادآور شد که تمامی مفاد طرح تحول اقتصادی در این اسناد تاکید شده است.

وی گفت: آیا نباید به تبعیت از رهبری به کمک دولت شتافت و یا این که از بالا با مواضع متکبرانه ایراد گرفت و فعالیت های گذشته را مبرای از هرگونه اشکال دانست.

کوچک زاده اظهار داشت: زمانی طرح سهمیه بندی بنزین به علت خوف از پیامدهای سیاسی و اجتماعی آن روی میز مدیریت ها مانده بود اما دولت نهم آن را اجرا و هجمه ها و استهزاها را نیز تحمل کرد.

وی گفت: امروز هم که دولت درصدد اجرای طرح تحول اقتصادی است با گوشه و کنایه گفته می شود که دولت می خواهد به مردم پول نقدی بدهد.

این نماینده مجلس خطاب به منتقدان دولت اظهار داشت:‌ چرا برای خود و مردم فرض های نادرست ایجاد و زمینه هتاکی و هجمه تبلیغاتی علیه دولت را فراهم می کنید.

منبع (+)

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢٦
تگ ها : عمومی
comment نظرات ()