برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

ابعاد گسترده خسارات اسرائیل در جنگ 33روزه

به روایت اسناد محرمانه و رسمی فرانسه

ابعاد گسترده خسارات اسرائیل در جنگ 33روزه مشخص شد

خبرگزاری فارس: یک مرکز فرانسوی با انتشار گزارشی رسمی از دولت فرانسه که در 300 صفحه منتشر شد ابعاد جدید و محرمانه‌ای از اسرار جنگ 33روزه و خسارات خیره‌کننده رژیم صهیونیستی در این جنگ را فاش کرد.

 

به گزارش فارس (+) به نقل از پایگاه خبری الانتقادنت، مرکز فرانسوی "محور منطق" «axis of logic» که در ایالت ماساچوست آمریکا فعالیت می‌کند، خلاصه نسخه‌ای از گزارش سری خود درباره جنگ 33روزه را به همراه تصاویر و نقشه‌های رسمی روی خروجی پایگاه اینترنتی خود قرار داده است.

این گزارش به آمار خیره‌کننده تلفات و خسارات رژیم صهیونیستی در جریان این جنگ اشاره می‌کند و سانسور خبری شدید این رژیم را در انتشار اخبار تلفات نیروهای خودی برملا می‌نماید.

بر اساس این گزارش، رسمی در این جنگ دوهزار و 300صهیونیست به هلاکت رسیده و بیش از 700 نفر زخمی شده‌اند، این در حالی است که اسرائیل آمار تلفات این جنگ را 119 نفر ذکر کرده‌ است.
همچنین تعداد 160 تانک متعلق به اسرائیل منهدم شده‌اند که 65 دستگاه از آنها به طور کامل از بین رفته است، 38 دستگاه از این تانکها نیز از نوع "مرکاوا" بودند که اسرائیل ادعا می‌کرد این تانکها غیر قابل انهدام هستند.
تنها در ناوشکن ساعر که توسط نیروهای حزب‌الله منهدم شد بیش از 24 صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند که اسرائیل این رقم را چهار تن اعلام کرده بود.


این گزارش می‌افزاید: منابع اطلاعاتی روسیه، اطلاعات اشتباه و گمراه کننده از مواضع حزب‌الله و نیروهای آنان به اسرائیل ارائه کرده است.
بر اساس این گزارش همانگونه که گزارشهای بسیاری پیش از این اشاره کرده‌اند جنگ 33روزه نتیجه ربوده شدن دو صهیونیست از سوی افراد حزب‌الله لبنان نبود بلکه برنامه‌ای از پیش تعیین شده بر اساس توافقات آمریکا و اسرائیل برای آغاز این جنگ تهیه شده بود.

ایالات متحده همچنین در این مدت به اسرائیل اعلام کرده بود که از طریق نیروهای زمینی نمی‌تواند در این جنگ پیروز شود، به همین علت این رژیم را با انواع سلاحها و موشک‌ها از جمله بمبهای خوشه‌ای مجهز کرد.
این گزارش در ادامه به خسارات نیروهای حزب‌الله می‌پردازد و آن را از منابعی نظیر سازمان ملل و دولت لبنان مورد بررسی قرار می‌دهد، بر اساس این آمار، 50 مبارز از نیروهای حزب‌الله در جریان این جنگ به شهات رسیده‌اند.
رژیم صهیونیستی در این مدت بیش از 12هزار حمله هوایی به شهر‌های مسکونی لبنان انجام داد و بسیاری از شهروندان بی‌گناه را در منازل خود به شهادت رساند، این آمار در میان نیروهای زمینی به 2500 بمب و موشک رسید، این در حالی است که نیروهای دریایی نیز بیش از صدهزار راکت به مناطق مسکونی لبنان شلیک کردند.

بر اساس این گزارش بیشتر تلفات لبنان در این جنگ را شهروندان تشکیل می‌دادند به گونه‌ای که بیش از 30درصد قربانیان این حملات را کودکان زیر 13 سال تشکیل می‌دادند.

این مرکز در گزارش خود می‌افزاید: اسرائیل همچنین در این جنگ بیش از 600 کیلومتر راه مواصلاتی، 73 پل، و 31 هدف شهری مانند فرودگاه و بندر را ویران کرد و 130هزار واحد مسکونی را به انواع مختلف آسیب رساند.
همچنین این گزارش در ادامه به ترور "رفیق الحریری" نخست وزیر سابق لبنان پرداخته و دستگاه اطلاعات مرکزی اسرائیل (موساد) را عامل این ترور معرفی می‌کند.

  
نویسنده : برای فردا ; ساعت ٩:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٢۱
تگ ها : اخبار
comment نظرات ()