برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

شهریه مهدکودک‌ها در تهران چقدر است؟

ین روزها برای فرستادن بچه ها به مهدکودک باید پول والدین از پارو بالا برود، با مراجعه به چند مهد کودک در نقاط مختلف شهر چرتکه ای به شهریه های آن‌ها انداختیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، بسته به اینکه شما در کدام محله از شهر زندگی می کنید هزینه های ماهانه هم متغیر است و هر مهد کودکی با توجه به سطح درآمد والدین تیغ خود را تیز می کند.

در منطقه زعفرانیه یک مهد کودک دو زبانه با شهریه ماهانه یک میلیون و دویست هزار تومان به استقبال کودکان می رود.

مهد دیگری در غرب تهران برای هر ماه 700 هزار تومان می گیرد و در یوسف آباد این مبلغ به 600 هزار تومان می رسد.

به سمت شرق و کمی پایین تر حرکت کنید رقم به 400 هزار تومان هم می رسد و به سختی می توان مهد کودکی ارزانتر از آن در سطح شهر پیدا کرد.

با نگاهی به شهریه دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد متوجه می شویم که شهریه ثابت در زیر گروه علوم انسانی بین 500 تا 600 هزار تومان است و شهریه متغیر هر واحد بین 80 تا 100 هزار تومان می شود.

با یک حساب سرانگشتی برای هر ترم در دوره کارشناسی ارشد که نهایت 14 واحد درسی دارد باید تقریباً یک میلیون و 700 تا 2میلیون تومان پرداخت کرد.

با احتساب اینکه هر ترم دانشگاهی حدود پنج ماه طول می کشد، اگر ما شهریه یک مهد کودک را برای پنج ماه در نظر بگیریم، به این نتیجه می رسیم که ارزان ترین پیش دبستانی ما هم با هزینه ای برابر یا بسیار بالاتر از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای ما آب می خورد.

تعرفه مهدکودک‌ها توسط سازمان بهزیستی در هر استان تعیین می شود.

مسئول روابط عمومی سازمان بهزیستی استان تهران در این باره گفت: نوسان قیمت ها بستگی به کیفیت و نوع خدماتی دارد که هر مهدکودک ارائه می دهد اما از هر چیز مهم تر منطقه ای است که مهدکودک در آن واقع شده است.

خانم ملکی فاصله طبقاتی محله ها را عامل اصلی فاصله شهریه پیش دبستانی ها می داند و می گوید: تعرفه مهدهای هر منطقه توسط بهزیستی همان منطقه تعیین می شود و ممکن است مثلاً قیمت های بهزیستی شمیرانات با سازمان بهزیستی ری تفاوت فاحشی داشته باشد.

وی افزود: البته قیمت ها سقف دارد اما اینکه سقف های سر به فلک کشیده چقدر است چندان مشخص نیست.


۵ دلیل برای استفاده از اینترنت همراه به جای ADSL

بسیاری از شما به خاطر دارید دوران نه چندان دوری که اینترنت، با دایال آپ وارد خانه‌ها شد و شنیدن صدای بوق اتصال و اشغالی تلفن، تبدیل به یکی از نوستالژی‌های آن سال‌ها گشت. اما با عرضه اینترنت از طریق ADSL و همان کابل‌های تلفن که امری مرسوم در سطح دنیا نیز محسوب می‌شود، کم کم بساط دایال آپ نیز برچیده شد. دیگر خط تلفنی اشغال نمی‌شد و از محدودیت سرعت ۵۶ کیلوبیت بر ثانیه که عملا هیچ‌گاه به آن هم نمی‌شد رسید، بسیاری رهایی یافتند و با سرعت‌های ۶۴ و ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه، اتصال به اینترنت از طریق ADSL که پایداری بیشتری نیز داشت، آغاز گشت و این روزها تا ۸ مگابیت بر ثانیه هم رقم چندان عجیبی محسوب نمی‌شود.

adsl4g

اما پس از آنکه اپراتورهای تلفن همراه مجوز ورود به نسل‌های بالاتر مخابراتی و سرعت‌های بیشتر اینترنتی را دریافت کردند، بازار پایدار ADSL تا حدی دچار مخاطره شد و بسیاری از کاربران هم مردد شدند که از کدام اینترنت بهره بگیرند.

در این مقاله می‌خواهیم ۵ دلیل برای شما بیاوریم که داشتن اینترنت همراه، می‌تواند گزینه بهتری باشد؛ اگر می‌خواهید بدانید چرا، با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

تیم مذاکرات ایران، خالق "گزینه چهارم" در تاریخ شورای امنیت

همه قطعنامه های شورای امنیت تا کنون تنها با یکی از گزینه های تغییر رژیم، حمله نظامی یا تمکین کامل کشور محکوم ملغی شده اند.

* این یادداشت، قبل از تصویب قطعنامه اخیر شورای امنیت ، نوشته شده و در عصر ایران منتشر شده است که با توجه به تصویب این قطعنامه که اتفاقی جدید در تاریخ سازمان ملل بود، باز نشر می شود.

عصر ایران؛ جعفر محمدی - محمد جواد ظریف و همکارانش در تیم مذاکرات هسته ای، در طول 2 سال گذشته کوشیده اند علاوه بر منتفی کردن تحریم های آمریکا و اروپا، قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران را نیز لغو کنند. خبرها از وین حاکی از آن است که این تلاش ها در آستانه ثمردهی است و اگر طرف های مقابل در لحظات آخر، مذاکرات را به هم نریزند، اتفاق بزرگی در تاریخ حقوق بین الملل رخ خواهد داد.

 تعبیر "اتفاق بزرگ در تاریخ حقوق بین الملل" نه از سر احساس یا خوشحالی از توافق احتمالی که بر مبنای واقعیت های حقوقی حاکم بر روابط بین الملل است.

ادامه مطلب

بیانیه 14 ماده ای وزارت خارجه ایران پس از تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد در تایید برجام بیانیه‌ای صادر کرد .


به گزارش عصر ایران متن این بیانیه به شرح زیر است:

1- جمهوری اسلامی ایران دانش و فناوری، از جمله فناوری صلح آمیز هسته ایران را به عنوان میراث مشترک بشریت قلمداد می نماید.
در عین حال، بر اساس مبانی محکم ایدئولوژیک، راهبردی و بین المللی، سلاح های کشتار جمعی و به ویژه سلاح های هسته ای را به طور مطلق به عنوان سلاح هایی منسوخ، غیر انسانی و مضر برای صلح و امنیت بین المللی، مردود می داند.

با الهام از آموزه های متعالی اسلامی و بر مبنای اندیشه ها و سیره بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی،حضرت امام خمینی (ره)، و فتوای تاریخی رهبر انقلاب اسلامی،حضرت آیت الله خامنه ای، که کلیه سلاح های کشتار جمعی، به ویژه سلاح های هسته ای را در فقه اسلامی حرام اعلام نموده اند، جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارد که سیاست همیشگی اش منع اکتساب، تولید، انباشت یا استفاده از سلاح های هسته ای می باشد.

2- جمهوری اسلامی ایران ضرورت امحاءکامل سلاح های هسته ای را،به عنوان یک ضرورت امنیت بین المللی و یک تکلیف منطبق بر معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) مورد تاکید قرار می دهد. جمهوری اسلامی ایران مصمم است به طور فعال در کلیه تلاش های بین المللی حقوقی و دیپلماتیک برای نجات بشریت از خطرسلاح های هسته ای و اشاعه آنها، از جمله از طریق ایجاد مناطق عاری از سلاح های هسته ای به ویژه در خاورمیانه، مشارکت نماید.

3- جمهوری اسلامی ایران قاطعانه ابرام می ورزد که دولت های عضو معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای بدون تبعیض و منطبق با مواد 1 و 2 معاهده نباید از بهره مندی از حقوق لاینفک خود برای توسعه تحقیقات، تولید و استفاده از انرژی هسته ای برای اهداف صلح آمیز، ،باز داشته شوند.

4- جمع ‏بندی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در تاریخ 23 تیر 1394، نشانگر یک گام بسیار مهم توسط جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 برای حل و فصل یک بحران غیر ضروری، از طریق مذاکره و بر مبنای احترام متقابل است؛بحرانی که در نتیجه‏ی اتهامات بی پایه و اساس درباره برنامه هسته ای صلح آمیز ایران ایجاد، و با اقدامات ناموجه و مبتنی بر انگیزه های سیاسی علیه ملت ایران دنبال شده بود.

5- برجام مبتنی است بر تعهدات متقابل جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5، که از یک سو، موجب حصول اطمینان از ماهیت منحصرا صلح آمیز برنامه هسته ای ایران شده، و از سوی دیگر، تمامی مفاد قطعنامه های شماره 1696 و 1737 (مصوب سال 2006)، 1747 (مصوب سال 2007)، 1803 و 1835(مصوب سال 2008)، 1929 (مصوب سال 2010) و 2224 (مصوب سال 2015) رالغو کرده و همه تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد و تحریم های مرتبط با هسته ای که توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپایی و دولت های عضو اتحادیه اروپایی تحمیل شده بودند را به طور جامع لغو می کند.

ادامه مطلب

شورای امنیت قطعنامه تأیید توافق هسته ای را تصویب کرد/ لغو تحریم های سازمان ملل ع

نماینده بریتانیا در سازمان ملل متحد هم در این نشست گفت: توافق هسته ای اخیر این فرصت را برای همه جهان فراهم می کند تا با ایران که یک قدرت منطقه ای است، وارد تعاملات اقتصادی و فرهنگی جدید بشوند.

عصر ایران - اعضای شورای امنیت سازمان ملل دقایقی پیش به قطعنامه تأیید توافق وین بین ایران و 1+5 رای مثبت دادند. این قطعنامه تحت شماره 2231 در سازمان ملل به ثبت رسید.
طبق این قطعنامه، تمام قطعنامه های پیشین این شورا که ایران را مشمول تحریم ها کرده بودند لغو می شوند و تنها در صورتی مجدداً اعمال خواهند شد که ایران به تعهداتش پایبند نباشد.

همان طور که پیش بینی می شد، هر 15 عضو شورای امنیت به این قطعنامه رأی مثبت دادند.


در این نشست خانم سامانتا پاور ، نماینده امریکا در سازمان ملل با تاکید بر اهمیت دیپلماسی و مضرات جنگ گفت که آنچه رخ داده، تلاش جمعی برای گریز ار طاعون جنگ بوده است. 

وی از کاهش تعداد سانتریفیوژها و افزوده شدن زمان گریز هسته ای ایران گفت و افزود که بازرسان آژانس اتمی به طور دائمی بر عملکرد هسته ای ایران نظارت خواهند داشت.

به گفته وی توافق به عمل آمده، ایده آل نیست ولی می تواند برای صلح جهانی مفید باشد.

ادامه مطلب

وصیت

همه میدونند باز هم وصیت میکنم اگه مردم، اولا که اعضای بدنم رو اگه لازم شد اهدا کنید. خودم رفتم عضو هم شدم.

بعد هم راضی نیستم کسی ریالی خرج عزا و عزاداری و شام و ناهار و مسجد و از این جور چیزها بکنه. هر جا که شد، هر جا که از همه ارزون تر بود همونجا دفنم کنید جسم که قراره خاک بشه، چه فرقی داره کجا باشه.

وصیت کردم هر کی هر چی میخواد اون موقع خرج کنه، تا زنده ام خرج خودم بکنه :)

خیلی هم مجبورید بگید ما خرج کردیم بدید خیریه، خرج زنده ها بشه...

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٤/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

گران‌ترین قبرهای تهران کجا هستند؟ (+عکس)

با اینکه بهشت‌زهرا به افراد بی‌بضاعت قبر رایگان اختصاص داده است، اما قانون بالاشهری و پایین شهری اینجا هم حاکم است. چرا که در این گورستان نیز طیفی از قیمت‌های رایگان تا ۲۰ میلیون تومانی وجود دارد.

قیمت قبر در امام‌زاده صالح تجریش به ۷۰۰ میلیون تومان رسیده است! واقعیتی که در بیشتر آرامستان‌های تهران به چشم می‌خورد.

به گزارش مهر، قیمت نجومی قبر در تهران از خبرهایی است که هر چند وقت یک بار به آن پرداخته می‌شود و سپس به فراموشی سپرده می‌شود. دغدغه‌ای که به شورای شهر تهران کشیده شده و اعضای آن در پی حل این معضل هستند.

«مجتبی شاکری» عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر، هفته گذشته در هفتادوپنجمین جلسه چهارمین دوره این شورا گفته است: « قیمت یک قبر در امامزاده صالح هم‌اکنون ۷۰۰ میلیون تومان است. چه کسی توانایی چنین خریدی را دارد؟ بنابراین باید در این زمینه به صورت جدی رسیدگی شود.» مسئله‌ای که نه تنها امامزاده صالح که دیگر گورستان‌های تهران هم با آن مواجه هستند.

امامزاده صالح


گران‌ترین قبرهای تهران کجا هستند؟

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٠:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٤/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

مشارکت 100 درصدی در انتخابات کره شمالی

زدیک به 100 درصد افراد واجد شرایط در انتخابات کره شمالی شرکت کرده اند.

به گزارش عصرایران به نقل از منابع خبری، براساس اعلام منابع رسمی در کره شمالی، 99.97 درصد از افراد واجد شرایط در انتخابات شوراهای محلی در روز یکشنبه گذشته (دیروز) مشارکت کردند.
در این انتخابات کاندیداهای حزب حاکم باهم به رقابت پرداختند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی با انتشار بیانیه دولت این کشور اعلام کرد: همه افراد واجد شرایط با شور و شوق بی نظیری در انتخابات شرکت کردند تا از حاکمیت حمایت کنند.

شهروندان کره شمالی مقیم خارج از این کشور نمی توانند در این انتخابات مشارکت کنند. افراد بیمار و سالمند هم رای خود را به صندوق های سیار می اندازند.

در دوره کاری 4 ساله شوراهای مردمی یک یا دو مرتبه در سال تشکیل جلسه می دهد تا ضمن تایید بودجه سالانه، مسؤولان کاندیدا شده از سوی حزب حاکم (حزب کمونیست کارگر) را تایید کند.
حزب کمونیست کارگری تنها حزب موجود در کره شمالی است که این کشور را اداره می کند.

در دوره قبلی انتخابات کره شمالی نیز نسبت مشارکت به مانند الان یعنی 99.97 درصد بود .

پ.ن. من اخبار اینجوری رو که میشنوم به خصوص از کره شمالی همیشه خندم میگیره و دلم برای مردمشون میسوزه. هر چند خودم هم در اطرافم کسایی رو دارم که مثل رهبرای کره شمالی فکر میکنند و بهش افتخار هم میکنند!!! :)

نویسنده : برای فردا : ۱٠:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٤/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

کوزت علمی

از صبح مثل کوزت نشستم بالاخره فصل 4 و 5 تز دوستم رو تموم کردم. دارم میفرستمش تو دراپ باکس که براش میل کنم و ببینیم دیگه خدا چی میخواد.

خوب شد سر جمع آبرومند شد و قابل قبول.

دیروز اون همسایمون که کمکشون کردم مقاله روانشناسی بنویسه گفت که 12 نمره کامل رو گرفته و خوشحال بود و تشکر میکرد پرسیدم به همه نمره کامل دادند؟ گفتند نه. به من نمره کامل دادند. خدا رو شکر این یکی هم عاقبت به خیر شد.

ببینم کی همت میکنم به کارهای خودم برسم.

نویسنده : برای فردا : ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٤/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

مهمونی

مشاهده یادداشت خصوصی


بسته پنج شنبه بیست و پنجم تیر

حولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کم‌رنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

در این رابطه بیشتر بخوانید: http://www.tabnak.ir/fa/news/517641/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B6-%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%A8-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%BA%D8%B6-%DA%A9%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%B0%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%87%D8%AF%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AC%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%AA%D9%84%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%DB%8C%D8%AA%D8%B1-%D8%AC%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B2%D9%86%E2%80%8C%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%87%D8%B4%D9%87%D8%B1 © www.tabnak.ir
ادامه مطلب

فرسودگی

مشاهده یادداشت خصوصی


لغو ممنوعیت صادرات هواپیما به ایران / رویترز: توافق از 2016 اجرا می شود

برخی منابع دیپلماتیک از اعلام رسمی خبر توافق هسته ای ایران و 1+5 تا ساعات آتی خبر می دهند.

به گزارش عصرایران، منابع رسانه ای در وین نیز اعلام کرده اند از برخی تصویربرداران خواسته شده در این ساعت در محل نشست وزیران خارجه حاضر شوند.

اخبار لحظه به لحظه به شرح زیر است:

8:30 یک منبع نزدیک به مذاکرات به خبرنگار عصرایران گفت که ایران و 1+5 به جمع بندی رسیده اند.

5:55  چین: هدف پایان دادن به مذاکرات است

وزیر امور خارجه چین در وین: شرایط برای برقراری یک توافق خوب اکنون آماده است / پس از چند روز مذاکره ما نهایتا به پیشرفت جدیدی دست یافتیم / چین قائل به این است که هیچ توافقی نمی‌تواند کامل باشد اما در حال حاضر شرایط برای دستیابی به یک توافق خوب فراهم است / با توجه به شرایط کنونی هدف وزرای امور خارجه شش کشوری که در وین گرد هم آمده‌اند، پایان دادن به مذاکرات است / مذاکرات در مورد مسئله هسته‌ای ایران نمی‌تواند و نباید بیش از این به طول بینجامد.


5:32  شبکه المیادین: اتحادیه اروپا تا پایان سال تحریم های ایران را متوقف خواهد کرد


5:17  مجید تخت‌روانچی عضو تیم ایران: مراحل پایانی، کار روی متن است اما باید مشکلات باقی‌مانده حل شود.


5:07  منابع غیررسمی: نشست مشترک قرائت بیانیه توسط ظریف و موگرینی در ساعت 10 به وقت وین (13 به وقت تهران) سه شنبه برگزار می شود.5:04  رویترز در خبر غیررسمی و تایید نشده اعلام کرد: یک منبع دیپلماتیک گفت که پیش نویس توافق جامع هسته ای میان ایران و گروه 1+5 خواستار ورود بازرسان آژانس به همه مراکز مشکوک ایران از جمله مراکز نظامی براساس مشورت و رایزنی میان ایران و قدرت های جهانی (1+5) است.


 همچنین متن قطعنامه لغو تحریم های ایران نیز در ماه جاری میلادی به شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهد رفت و به رای گذاشته خواهد شد.

مرحله اجرایی توافقنامه نیز در نیمه اول سال 2016 آغاز خواهد شد.
این پیش نویس اولیه است و ممکن است در آخرین رایزنی های وزیران خارجه ایران و گروه 1+5 تغییر کند.

هنوز هیچ منبع رسمی یا ایرانی این خبر رویترز را تایید نکرده است.

4:30 منابع روس اعلام کرده اند جلسه مطبوعاتی اعلام رسمی توافق به ساعت 12:30 به وقت تهران موکول شده است.

4:20  رویترز مدعی شده بر اساس پیشنویس توافق ، ایران با دسترسی بین المللی با مراکز مشکوک از جمله پارچین موافقت کرده، این خبر را منابع ایرانی تایید نکرده اند.

4:14 شبکه خبر اگرچه اعلام کرده مذاکرات ایران و 1+5 را لحظه به لحظه پوشش می دهد اما از زمان آغاز برنامه فوق العاده اش حسن عابدینی در حال تحلیل شبکه های خبری انگلیس،روسیه،آلمان،آمریکا و توصیف تفاوت ها و شباهت های انان است!

4:13 لاوروف با خروج از جلسه وزیران 1+5 گفته است می رود بخوابد! تا صبح!

4:10 دیدار جان کری و جواد ظریف وزیران خارجه آمریکا و آلمان انگلیس و ایران ،پس از اتمام جلسه هماهنگی 1+5 آغاز شده است.

4:00 توییت عجیب آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا، او نوشته است: پای استدلالیون چوبین بود...پای چوبین سخت بی تمکین بود!

3:57 خبرنگاران ایرانی مستقر در مقابل هتل کوبورگ در این واپسین دقایق انتظار برای به انجام رسیدن مذاکرات در حال گرفتن عکس یادگاری و سلفی هستند.

3:55 گفته می شود در غیاب وزیر خارجه چین سفیر این کشور در جلسه هماهنگی وزیران 1+5 شرکت کرده است.

3:40 = شبکه خبر به صورت زیرنویس اخبار مذاکرات را پوشش می دهد.

3:30 = کنفرانس خبری ساعت 7 و 30 دقیقه به وقت تهران خواهد بود.

3:00 = جلسه عراقچی، روانچی و شرمن آغاز شد.

2:55 = سخنگوی وزارت خارجه اتریش اعلام کرد: تاییدیه ای برای برگزاری مراسم (توافق) نداریم اما برای انجام آن آماده هستیم. و به محض گرفتن اخبار جدید به رسانه ها اعلام خواهیم کرد.

2:50 = با وجود اینکه روزنامه ها عصر روز دوشنبه شماره سه شنبه را به چاپخانه فرستاده اند اما با جدی تر شدن احتمال توافق شنیده شده مسئولان و خبرنگاران برخی روزنامه ها برای تغییر صفحه اول و پوشش اخبار توافق احتمالی به محل کار خود بازگشته اند.

2:30 اخبار دریافتی از وین حاکیست:‌ فیلمبرداران و برخی عکاسان از نزدیکی هتل محل مذاکرات هسته ای در حال رفتن به سوی مقر سازمان ملل متحد در وین هستند.

2:00 =شنیده شده که توافق ایران و 1+5 به صورت رسمی تا ساعاتی آتی حدود 4:30 به وقت تهران اعلام خواهد شد.

1:30 = هم اکنون نشست سه جانبه جان کری ،لاوروف و موگرینی در حال برگزاری است.

این خبر را رویترز نیز گزارش کرده است.

کنفرانس خبری ساعت 7 و 30 دقیقه به وقت تهران خواهد بود
جلسه جمع بندی 5+1 بدون ایران
در همین رابطه وزارت خارجه اتریش نیز اعلام کرده در صورت توافق ایران و 1+5 فرصتی سه ساعته برای تدارک برگزاری نشست خبری پایانی در آستریا سنتر نیاز دارد.


- نشست وزیران خارجه ایران و آمریکا با حضور موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شده است.

- برخی منابع خبر داده اند بر اساس یکی از بندهای توافق هسته ای ممنوعیت فروش هواپیما به ایران برداشته شده و از طرف دیگر ایران به آمریکا فرش و مواد غذایی صادر می کند.

- جلسه هماهنگی گروه 1+5 از دقایقی قبل در وین آغاز شده است. این نشست بدون حضور هیات ایرانی در حال برگزاری است.

- فابیوس وزیر خارجه فرانسه در توییترش نشست فوق را مهم توصیف کرده است.


فکت شیت ایرانی منتشر شد

عصرایران - مولفه هایی که در پی خواهند آمد خلاصه ای از «برنامه جامع اقدام مشترک بین ایران و ۱+۵» است که در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۴ بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای ۱+۵ مورد توافق واقع گردید. در نتیجه این برجام:

- قدرت های جهانی برنامه هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت شناخته و اعمال حقوق هسته ای ملت ایران را در چارچوب معاهدات بین المللی محترم می شمارند؛

- برنامه هسته ای ایران که با قلب حقایق و به ناحق به عنوان تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی معرفی شده بود، اکنون به موضوعی برای همکاری بین المللی با سایر کشورها در قالب استانداردهای بین المللی تبدیل می گردد؛

- ایران به عنوان یک قدرت دارای فناوری هسته ای و برخوردار از برنامه هسته ای صلح آمیز، از جمله چرخه کامل سوخت و غنی سازی، توسط سازمان ملل متحد مورد شناسایی قرار می گیرد؛

- قطعنامه­ های تحریمی ناعادلانه شورای امنیت سازمان ملل متحد، شامل کلیه تحریم های اقتصادی و مالی تحمیل شده علیه کشورمان، در قالب یک چارچوب مورد تفاهم و از طریق صدور یک قطعنامه جدید به یکباره لغو خواهند شد؛

- با صدور قطعنامه جدید ذیل ماده ۲۵ منشور ملل متحد، ضمن اشاره به ماده ۴۱ منشور صرفاً در بندهای مربوط به لغو تحریم های گذشته، تحول ماهوی در نحوه برخورد شورای امنیت با ایران ایجاد خواهد شد؛

-  همه تاسیسات و مراکز هسته ای ایران به کار خود ادامه خواهند داد. بر خلاف خواسته های اولیه طرف مقابل، هیچ کدام نه برچیده می شوند نه تعطیل؛

-   سیاست جلوگیری از غنی سازی ایران شکست خورد؛ برنامه غنی­سازی ایران ادامه خواهد یافت؛

-   زیرساخت هسته ای ایران حفظ خواهد شد. هیچ سانتریفیوژی از بین نخواهد رفت و کار تحقیق و توسعه بر روی کلیه سانتریفیوژهای کلیدی و پیشرفته ایران از جمله IR-۴،  IR-۵، IR-۶  و IR-۸ادامه می یابد؛

-   راکتور آب سنگین اراک  به عنوان یک راکتور آب سنگین باقی  مانده و ضمن مدرن سازی و اضافه کردن قابلیت­ها، آزمایشگاه ها و تاسیسات جدید به آن با همکاری صاحبان پیشرفته ترین و امن ترین فن آوری های روز جهانی، خواسته های اولیه برای برچیده شدن یا تبدیل آن به راکتور آب سبک به کنار گذاشته شده اند؛

-    ایران به عنوان یک تولید کننده محصولات هسته ای، به خصوص دو محصول راهبردی "اورانیوم غنی شده" و "آب سنگین"، وارد بازارهای جهانی خواهد شد و تحریم ها و محدودیت ها علیه صادرات و واردات مواد هسته ای – که بعضا ۳۵ سال در جریان بود -- بی تاثیر می گردد؛

-    تحریم های اقتصادی و مالی در حوزه های بانکی، مالی، نفتی، گازی، پتروشیمی، تجاری، بیمه، حمل و نقل وضع شده توسط اتحادیه اروپایی و آمریکا که به بهانه برنامه هسته ای ایران وضع شده است، در ابتدای اجرای توافق به طور یک جا لغو می شوند؛

-    الزام بر ممنوعیت فعالیت موشکی کشورمان از جمله در حوزه موشک های بالیستیک به محدودیت هایی در حوزه موشک های طراحی شده برای سلاح هسته ای که جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به دنبال آن نبوده و نخواهد بود، تبدیل خواهد شد؛

-    تحریم تسلیحاتی ایران لغو و با برخی محدودیت ها جایگزین خواهد شد، به نحوی که امکان واردات یا صادرات اقلام دفاعی به صورت موردی فراهم خواهد گردید. این محدودیت ها نیز بعد از ۵ سال به طور کامل لغو خواهد شد؛

-   ممنوعیت خرید اقلام حساس با کاربرد دومنظوره لغو و تامین نیازهای ایران از طریق کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵  تسهیل خواهد شد؛

-   تحریم تحصیل دانشجویان ایرانی در رشته های مرتبط با انرژی هسته ای به طور کامل لغو خواهد گردید؛

-   برای اولین بار پس از سه دهه تحریم غیرعادلانه، ممنوعیت خرید هواپیمای مسافربری مرتفع و امکان بازسازی ناوگان هوایی کشور و ارتقای ایمنی پروازها فراهم خواهد گشت؛

-   ده ها میلیارد دلار از درآمدهای ایران که طی چند سال گذشته به دلیل تحریم های ظالمانه در خارج از کشور مسدود شده است آزاد خواهد شد؛

-  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، کشتیرانی جمهوری اسلامی، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی نفت کش و شرکت های تابعه، ایران ایر و بسیاری از دیگر نهادها، بانک ها و موسسات کشورمان (در مجموع حدود ۸۰۰ شخص حقیقی و حقوقی) از شمول تحریم ها خارج می شوند؛

-  دسترسی بیشتر ایران به حوزه‌های تجاری، فناوری، مالی و انرژی تسهیل خواهد شد؛

-  ممنوعیت یا محدودیت همکاری های اقتصادی با ایران در تمامی عرصه ها از جمله سرمایه گزاری در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، و سایر زمینه ها مرتفع خواهد شد؛

-   و بالاخره در حوزه انرژی صلح آمیز هسته ای زمینه همکاری های گسترده بین المللی با ایران در حوزه ساخت نیروگاه های جدید هسته ای، راکتورهای تحقیقاتی و پیشرفته ترین حوزه های صنعت هسته ای ایجاد می گردد.


ظریف: آینده را برمبنای توافق بنا می‌کنیم

ییس هیات مذاکراتی ایران با 1+5 گفت: امروز می‌توانست پایان امید باشد اما ما فصل جدیدی از امید را آغاز کردیم و این دستاورد متعلق به همگان است.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در نشست پایانی وزیران خارجه ایران و 1+5 بعد از صحبت‌های فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: اجازه بدهید که در این‌جا از همه عزیزان و وزیران که این پروسه را آغاز کردند و ادامه دادند تا بتوانیم به یک راه‌حل برد – برد دست پیدا کنیم، تشکر و قدردانی کنم. به نظر ما آن چه که امروز رخ داد پایان یک بحران غیرضروری است و افق تازه‌ای برای برخورد با مسائل جاری است.

رییس تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان گفت: اکنون به یک لحظه تاریخی رسیده‌ایم. آن چیزی که امروز به دست آمد برای همه یک توافق کامل و جامع نیست ولی بهترین چیزی است که می‌توانست به دست آید و این یک دستاورد برای همه است. امروز می‌توانست فصل پایان امید باشد اما ما فصل جدیدی از امید را آغاز کردیم و این دستاورد متعلق به همه است و ان‌شاءالله بر اساس آن آینده را بنا می‌کنیم.

ظریف در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: در اینجا لازم می‌دانم از همه همکاران، دبیران سیاسی و وزیران که بیش‌ترین کار را انجام دادند تشکر کنم. از دولت‌های دیگر که به این روند کمک کردند تشکر می‌کنم. از نمایندگان عالی پیشین اتحادیه اروپا آقای خاویر سولانا، خانم کاترین اشتون و موگرینی و همکاران دیگرشان که به رهبری خود در این روند موثر بودند، تشکر می‌کنم.

منبع: ایسنا

کلید تدبیر ، قفل تحربم را گشود 5 نکته مهم درباره "توافق بزرگ"

عصر ایران؛ جعفر محمدی - سرانجام بعد از قریب به دو سال مذاکره ، ایران و قدرت های جهانی (1+5) ، به "توافق بزرگ" رسیدند. این خبر ، بیش از همه برای ملت ایران خوشایند است چرا که بار تحریم های ظالمانه ای که در این سال ها بر کشور تحمیل شده بود را بر دوش داشتند و هزینه های گزاف آن را پرداختند.

مردم ایران به یاد دارند که تا همین چند وقت پیش، صحبت و دغدغه اصلی شان این بود که آیا آمریکا و متحدانش به ایران حمله می کنند؟ اصلا توان حمله دارند؟ آیا آن ها می خواهند حمله محدود به اماکن هسته ایران داشته باشند؟ پاسخ ایران به این حمله چه خواهد بود؟ و سوالاتی نظیر این ها.

فارغ از دغدغه جنگ - که بسیاری آن را غیر ممکن می دانستند - رنج تحریم هایی که مدام بر کشورمان تحمیل می شد و آثار نامطلوبش نه در برنامه هسته ای و نظامی که بر روی زندگی فرد فرد ایرانیان بود، مردم کشورمان را می آزرد.

اینک، به همت دولتمردان و دیپلمات های با تدبیر ایرانی، نه تنها شبح جنگ از این سرزمین رخت بربسته ، بلکه واضعان تحریم ها، پذیرفته اند که تحریم هایشان را لغو کنند. این، برای مردمی که "کهنه زخم تحریم ها" را با دردی مزمن تحمل می کردند، بهترین خبر ممکن است، هر چند کاسبان تحریم را خوش نیاید.

درباره توافق بزرگ و دوران پس از آن ، نکاتی چند قابل تأمل است:

1 - مذاکرات دو سال اخیر و روش خردمندانه ای که آیت الله خامنه ای، حسن روحانی و محمد جواد ظریف و همکارانش در تعامل و گفت و گوی عاقلانه با جهان در پیش گرفتند، فارغ از نتیجه مذاکرات، متضمن یک دستاورد راهبردی برای ایران بود و آن ، ترسیم چهره ای جدید از ایران نزد افکار عمومی جهانیان است.

تا همین دو سال پیش،به دلیل سیاست های نامعقول دولت قبل، نام ایران در جهان به عنوان کشوری که می خواهد امنیت جهان را به خطر بیندازد شناخته می شد ولی در دو سال گذشته که  مذاکرات بر اسلوبی خردمندانه بنا شد، ایران در مسیر شناخته شدن به عنوان کشوری اهل گفت و گو ، نرمش و صلح قرار گرفت.

نظرسنجی های متعددی که در کشورهای مختلف جهان و حتی در خود آمریکا صورت گرفته ، نشان می دهد که وجهه ایران در میان افکار عمومی جهانیان در دو سال اخیر ، رو به بهبود بوده است. این ، دستاورد و سرمایه کمی نیست.

ادامه مطلب

توافق به دست آمد / پایان مناقشه اتمی 12 ساله ایران

ایران و 1+5 به توافق جامع هسته ای رسیدند.

به گزارش عصرایران، وزیران خارجه ایران و گروه 1+5 از 19 روز قبل تاکنون با حضور در وین مذاکرات فشرده ای را برای دست یابی به توافق جامع هسته ای برای حل مسئله اتمی تهران آغاز کرده بودند که امروز سه شنبه به توافق نهایی رسیدند.

قرار است تا ساعتی دیگر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و فدریکا موگرینی مسؤول سیاست خارجی در نشست عمومی با حضور وزیران خارجه گروه 1+5 و خبرنگاران، ضمن قرائت بیانیه مشترک، دست یابی به توافق هسته ای را به صورت رسمی اعلام کنند.

هنوز متن کامل و رسمی توافق هسته ای منتشر نشده است.

ایران و طرف های خارجی از 12 سال قبل برای حل مسئله هسته ای تهران سلسله مذاکراتی را آغاز کرده بودند و با این توافق هسته ای، این منازعه به پایان رسید.

مهمترین خبرهای مرتبط به این شرح است:

ادامه مطلب

عطر

کلاه قرمزی 91

-آقای مجری: بعضی ها ظرفیت یک عطرم ندارند.

-کلاه قرمزی: یعنی به عقلشون عطر زدند؟!

 

بعضی ها انگار واقعا به عقلشون عطر زدند، یا شاید فکر میکنند عقل طرف مقابلشون عطرآگینه!تعجب


کاش

روزهایی که بی تو می گذرد

گرچه با یاد توست ثانیه هاش

آرزو باز می کشد فریاد


در کنار تو می گذشت ای کاش!

 

فریدون مشیری


مهر

در زمینی که ضمیرِ من و توست

از نخستین دیدار، هر سخن، هر رفتار

دانه هاییست که می افشانیم

برگ و باریست که می رویانیم

آب و خورشید و نسیمش «مِهـــر» است

گر بدان گونه که بایست به بار آیـَد

زندگی را به دل انگیزترین چهره بیــارایَد...

 

"فریدون مشیری"


حق الناس

مشاهده یادداشت خصوصی

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٤/٢۱
Comments نظرات () لینک دائم

سخنان بزرگان

من با عقاید شما دشمنم اما می جنگم تا شما در ابراز عقایدتان آزاد باشید "ولتر"

در وظیفه خود ایستادگی کردن و خاموش ماندن، بهترین پاسخ به تهمت است.((جورج واشنگتن))

کسی که می تواند چاپلوسی کند، تهمت زدن هم برایش بسیار آسان است.((ناپلئون بناپارت))

هر که خود را در محل تهمت درآورد کسی را که گمان بد به او می‌برد ملامت نکند و هر که راز خود را پنهان دارد اختیار با خودش است و هر سخنی که از دو کس گذشت فاش می‌شود.((امام علی (ع)))

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٤/٢۱
Comments نظرات () لینک دائم

فقر فرهنگی: قضاوت و تهمت

بدترین نوع فقر، فقر فرهنگی است. فقر فرهنگی یعنی خالی بودن قوه ی عقل و فهم. یکی از فقرهای فرهنگی را مورد بررسی قرار میدهیم. آیا میدانید علت نزول قرآن چیست؟

الَر کِتَابٌ أَنزَلْنَاهُ إِلَیْکَ لِتُخْرِجَ النَّاسَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ بِإِذْنِ رَبِّهِمْ إِلَى صِرَاطِ الْعَزِیزِ الْحَمِیدِ﴿سوره ی ابراهیم آیه ۱﴾ الر - این کتابی است که بر تو نازل کردیم تا مردم را از تاریکیهای (شرک و ظلم و طغیان) به سوی روشنائی (ایمان و عدل و صلح) به فرمان پروردگارشان درآوری، به سوی راه خداوند عزیز و حمید.

فلسفه ی نزول قرآن نجات مردم از ظلمت هاست. نجات از سیاهی ها و تفکرات غلط تا هدایت شوند بسمت نور و بصیرت بسمت پروردگارشان. خداوند کلمه تاریکی را بصورت جمع آورده به این معنی که کج راه بسیار است اما نور فقط کلمات خداست. استفاده ی صحیح از این کلمات رو چگونه انجام میدهید. باید عمقی با این کتاب حرکت کرد و نه سطحی یا جوی. بکمک راهکارهای خدا یکی از تاریکی های بزرگ را انتخاب میکنیم و از هندسه مرد طلایی قضاوت که خداوند در قرآن آورده استفاده میکنیم:

وَهَلْ أَتَاکَ نَبَأُ الْخَصْمِ إِذْ تَسَوَّرُوا الْمِحْرَابَ ﴿سوره ص آیه ۲۱﴾ آیا داستان شاکیان هنگامی که از محراب (داود) بالا رفتند به تو رسیده است؟!

إِذْ دَخَلُوا عَلَى دَاوُودَ فَفَزِعَ مِنْهُمْ قَالُوا لَا تَخَفْ خَصْمَانِ بَغَى بَعْضُنَا عَلَى بَعْضٍ فَاحْکُم بَیْنَنَا بِالْحَقِّ وَلَا تُشْطِطْ وَاهْدِنَا إِلَى سَوَاء الصِّرَاطِ ﴿سوره ص آیه ۲۲﴾ هنگامی که (بی هیچ مقدمه) بر او وارد شدند و او از مشاهده آنها وحشت کرد، گفتند نترس، دو نفر شاکی هستیم که یکی از ما بر دیگری تعدی کرده، اکنون در میان ما به حق داوری کن و ستم روا مدار، و ما را به راه راست هدایت فرما.

این بحث بطور کلیدی بر روی این آیات پایه بندی شده. بهتر است فایل صوتی جلسه را برای درک بهتر توضیحات و دریافت توضیحات کامل دریافت نمایید. لینک در انتهای بحث.

آیات باقی این سوره:

این برادر من است نود و نه میش دارد، و من یکی بیش ندارم، اما او اصرار می‏کند که این یکی را هم به من واگذار! و از نظر سخن بر من غلبه کرده است. (داود) گفت: مسلما او با درخواست یک میش تو برای افزودن آن به میشهایش بر تو ستم کرده، و بسیاری از دوستان به یکدیگر ستم می‏کنند مگر آنها که ایمان آورده‏اند و عمل صالح دارند، اما عده آنان کم است!، داود گمان کرد ما او را (با این ماجرا) آزموده‏ایم، از پروردگارش ‍ طلب آمرزش نمود و به سجده افتاد و توبه کرد.ما این عمل را بر او بخشیدیم، و او نزد ما دارای مقام والا و آینده نیک است.

خطای حضرت داوود چه بوده؟ آیا متوجه آن شده اید؟ چرا در این ماجرا حضرت داوود بخاک افتاد و آزمون او چه بوده؟ چه خطایی کرده که بلافاصله توبه کرد؟

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٠:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٤/٢۱
Comments نظرات () لینک دائم

روزانه

تو این هفته بالاخره نسخه اولیه مقاله ام رو تموم کردم و فرستادم برای استاد راهنمام. برای بهینه سازی اقدام کردم قرار شد در بهینه سازی بیش از سه پارامتر را هم زمان بهینه نکنیم یکی مربوط به خواص حسی (طعم) یکی مربوط به خواص تکنولوژیکی (اب اندازی) و یکی هم خواص عملکردی (میزان ماده موثره)، و فعلا قرار شد که مساله قیمت برای کار ما مهم نباشه، شاید بعدا موقع تجاری سازی یکبار دیگر اینکار را بکنیم ولی الان خود محصول مهم است. دانشجوهای این استاد راهنمام همه تو خاطراتشون یکی دو بار با بیرون شدن از اتاق یا یکسان شدن با خاک رو برو شدند من خوشبختانه این رکورد رو دارم که تا حالا کوچکترین اتفاقی برام نیفتاده و همیشه با نهایت احترام باهام رفتار کردند اینه که اصلا دلم نمیخواد این رکوردم رو از دست بدم و برای همین خیلی طول کشید تا این مقاله رو حسب الامر با 40-50 تا شاخص بنویسم، با اینکه میدونم مجبور میشیم حداقل سه قسمتش بکنیم تا یک مقاله معقول ازتوش دربیاد. دفعه بعد خودم مقاله رو مینویسم میبرم خدمتشون اکی میگیرم تا تو معذوریت حرف نزدن رو حرفشون گیر نیفتم! 

شروع کردم بخش مواد و روشها و نتایج و بحث تز رو بنویسم.

یک مدت دارم رو تز یکی از دوستام کار میکنم که الان طفلک ترم ده ارشده هنوز دفاع نکرده. مادرم خیلی سفارش کردند که بهش کمک کنم این کاری بود که از یکی دیگه از دوستام خواستم انجام بده آخه تا حالا چند بار شروع کردم براش انجام بدم وسطش رفته نیومده دوباره تا دفعه بعد. تو این هفته همش تلفنی و ایمیلی مشغول جوابگویی به سئوالات اون یکی دوستم بودم که هی میپرسید اینجا رو چی کار کنم اونجا رو چی کار کنم.

یک همسایه تو مهرشهر داشتیم که دانشجوی ارشد روانشناسی هستند. تو این هفته باید یک مقاله مینوشت که 12 نمره کار کلاسی محسوب میشد. راهنمایی شون کردم که بخش مقدمه و مرور بر منابع رو خودشون بنویسند. پرسشنامه ها رو یکی دیگه از همسایه ها برده بودند دبیرستانشون بچه ها پر کرده بودند کار آماریش رو هم جلوی دانشگاه انجام داده بودند درباره فرسودگی تحصیلی و اضطراب و از اینجور چیزها بود. نشستم مقاله ایشون رو نوشتم و چون به شیوه سنتی فکر میکنند برای انجام هر کاری حتما من باید حضور سبز فیزیکی در خونه شون داشته باشم و با ایمیل و ... نمیشه یک روز هم رفتم خونه شون مقاله رو کامل کردیم و فرستادیم برای استادشون.

یکی دو بار رفتم مهد پسری دنبالش یا بردمش. قرار شده هفته دیگه دو سه تا جلسه آموزشی برای من و پدرش بگذارند که چه کارهایی رو ما باید تو خونه براش انجام بدیم.

از نکات جالب این هفته سفالگری پسری با چرخ سفالگری بود. پدرش ازش فیلم گرفتند. ظاهرا 45 دقیقه داشته سفالگری میکرده و دلخوش که خودش همه این کارها رو کرده :) احتمال هم نداده که شاید اون دستی که اون طرف چرخه داره به گل شکل میده. اون روز خوشحال بود. تا تو گوشهاش گل رفته بود.

مشغول خرده ریزها و کارهای روزمره زندگی ام.

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٤/۱۸
Comments نظرات () لینک دائم

ایران در دوران بعد از تحریم؛ معجزه یا آغاز یک راه ؟! / نظرات جالب کاربران

ملتی که میهن خود را دوست نداشته باشد، جماعتی که کار ، کلافه اش کند و از زیر کار در رفتن را زرنگی بداند، مردمانی که از خیانت به هم و کلاه بر سر هم گذاشتن ابایی نداشته باشند ، ملتی که تمام مسوولیت اجتماعی خود را در انداختن یک رأی به صندوق بداند و بعد، همه چیز را از معدود مدیران بخواهد ، مردمی که مدیرانشان ، میز های مدیریتی را نه جایی برای خدمت به جامعه و رشد کشور که غنیمتی برای پیشرفت فردی بدانند و ... ، چه تحریم باشند و چه نباشند، محکوم به زوال هستند. تحریم یا عدم تحریم ، برای چنین ملتی، فقط زمان بندی زوال را تغییر می دهد.
عصر ایران / جعفر محمدی


1 - اگر ایران و 1+5 توافق کنند، دلار 1000 تومان می شود ؛ با پاسپورت ایرانی می توان بدون ویزا به کشورهای اروپایی سفر کرد ، همه چیز ناگهان ارزان می شود ، سرمایه گذاران خارجی برای ورود به ایران سر و دست می شکنند، صنعت ایران متحول می شود، میزان صادرات کشور چند برابر می شود و حتی آلودگی هوا کاهش می یابد.

این ها ، حرف هایی است که این روزها در برخی محافل زیاد رد و بدل می شود.

2 - ایران برای رشد اقتصادی ، چاره ای جز تعامل سازنده با همه جهان ندارد. همکاری با جهان و بهره مندی از امکانات بین المللی، البته نافی توجه به درون نیست و قطعاً با تمرکز صرف بر خارج و غفلت از توانایی های درونی نمی توان به رشد و توسعه فراگیر رسید.

بله؛ قرار است بعد از توافق ، ارزش پول ملی ایران تقویت شود، پاسپورت ایرانی ارزشمند شود، قیمت ها متعادل گردد، سرمایه گذاران به ایران بیایند، صادرات کشور بیشتر شود، مشکلاتی از قبیل آلودگی هوا، کمبود برخی داروها، سموم کشاورزی غیر استاندارد و ... حل شوند و اتفاقات خوب دیگری در کشور رخ دهد.

اما واقعیت این است که توافق به خودی خود، این معجرات را به بار نمی آورد. توافق ، تنها گشودن یک در است. بقیه راه را باید خود رفت.

ادامه مطلب

فریاد ظریف در مذاکرات: هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید

عصر ایران - در 24 ساعته گذشته رسانه‌ها به نقل از منابع آگاه خود چه اروپایی و چه روس‌ها و چه آمریکایی‌ها از بگو مگوها و فریادهایی صحبت کرده‌اند که در جلسه دوشنبه شب ایران و 1+5 میان ظریف و وزیران خارجه طرف مقابل و نیز موگرینی صورت گرفته است.

‎به گزارش ایسنا زیاده‌خواهی‌ها همچنان ادامه دارد و کشورهای 1+5 هر لحظه و هر جا که بتوانند از خواست‌ها و امتیازات باربط و بی‌ربط به موضوع هسته‌ای دست بر نمی‌دارند.

مذاکرات هسته‌ای به جایی رسیده است که دو طرف بر روی برخی مسایل فنی و سیاسی مهم در حال چانه زنی هستند هر چند که به گفته دیپلمات های عمده مسایل بررسی و تکمیل شده است.

تلاش 1+5 برای وارد کردن موضوعات دفاعی و نظامی به توافق جامع هسته ای و در این چارچوب تاکیدشان به حفظ تحریم های تسلیحاتی موضوعی است که از ابتدای مذاکرات طرف مقابل به ویژه آمریکایی‌ها بر روی آن مانور داده‌اند و همواره نیز این مساله به طور جدی از سوی ایران رد شده است.

نشست مشترک وزیران خارجه ایران و 1+5 در دوشنبه شب که دومین نشست وزیران بود با حاشیه‌هایی همراه بوده است که شاید برای اولین بار در مذاکرات اتفاق افتاده است. تاکنون بسیار شنیده‌ایم که ظریف بر سر دفاع از مواضع ایران بر سر همتای آمریکایی خود فریاد کشیده است به نحوی که محافظان در بیرون از اتاق نگران شده و به داخل رفته‌اند، اما این بار در نشست وزیران خارجه که تمامی معاونان و کارشناسان هیات ها در آن حضور داشتند و به گفته برخی منابع روسی، اروپایی و ایرانی موضوع بحث تحریم‌های تسلیحاتی بوده است، ظریف از موضع این کشورها در مقابله با رفع تحریم های تسلیحاتی به شدت عصبانی شده و با فریادهای بلند با آنها صحبت می‌کند.

مهر نیز گزارش داد: دوشنبه شب گذشته، مذاکرات فشرده و چالش برانگیزی میان ایران و اعضای ۱+۵ پای میز مذاکرات وجود داشته است. در این جلسه، تیم مذاکره کننده هسته ای آمریکا ضمن تهدید خواندن توان موشکی ایران برای ثبات خاورمیانه، با لحنی تهدید آمیز از ایران خواسته است تا به خواسته های دقیق واشنگتن در قبال تحریم تسلیحاتی و توان موشکی خود تن دهد.»

یک دیپلمات روس در تشریح واکنش محمد جواد ظریف به این رویکرد و رفتار طرف آمریکایی ادامه داد: «وزیر امور خارجه ایران در واکنش به تهدید علنی طرف آمریکایی، با لحنی قاطعانه و فریادی بلند خطاب به تیم مذاکره کننده هسته ای آمریکا تمام مشکلات موجود در منطقه را متاثر از رفتار آنها و حمایت مالی و تسلیحاتی غرب از تروریست ها عنوان کرده و به آنها می گوید شما اساسا در موقعیت و جایگاهی قرار ندارید که برای توان موشکی کشور ما تعیین تکلیف کنید.»

این منبع مطلع روسی ادامه داد: «پس از این واکنش قاطع ظریف، خانم موگرینی وارد بحث شده و ایران را تهدید به ترک مذاکرات می کند که وزیر خارجه ایران عقب ننشسته و با قاطعیت خطاب به غربی ها می گوید: یادتان باشد هیچ گاه یک ایرانی را تهدید نکنید. »

وی در پایان گفت:  «این موضع گیری قاطعانه محمد جواد ظریف با استقبال سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه مواجه شد و او در پی این جمله ظریف بلافاصله گفت: همچنین یک روس را»!


گزارش سی ان ان از ابیانه ایران: اوباما را دوست داریم اما کنگره را نه

ک زن سالخورده در تلاش برای راه رفتن در کوچه ای شیب دار در روستای تاریخی "ابیانه " ایران است. وضعیت این زن و تلاش و تقلای او در حالی که همه وزن بدن خود را به عصایی تکیه داده تا در شیب کوچه حرکت کند، دردناک به نظر می رسد.

به گزارش عصرایران وب سایت شبکه خبری سی ان ان آمریکا با نوشتن این مقدمه در گزارشی میدانی از روستای ابیانه ، نظر مردم این خطه از ایران درباره مذاکرات هسته ای و روابط ایران و آمریکا را انعکاس می دهد.

"عسل امیری" 74 ساله همه عمر خود را با نبضی آرام در ابیانه طی کرده است. وقتی درباره ایالات متحده از او پرسیدم به ناگاه با همه توان قد خود را راست می کند و به بلندی و رسایی نظرش را درباره آمریکا چنین بیان می کند:" ما مردم آمریکا را دوست داریم، ما اوباما را دوست داریم اما کنگره آمریکا را دوست نداریم."او این سخنان را با پوزخند تحویل ما می دهد.

گزارش سی ان ان از ابیانه ایران: اوباما را دوست داریم اما کنگره را نه

دوست او "فاطمه جمال " 80 ساله ، می افزاید: "ما شنیده ایم که  اوباما می گوید گزینه نظامی  روی میز است، ، ما از تهدیدها هراسی نداریم."  

روستای ابیانه حتی از نظر استانداردهای متنوع فرهنگی موجود در ایران روستایی منحصر به فرد محسوب می شود.  این روستا به عنوان یکی از قدیمی ترین روستاهای ایران است و قدمتی 4 هزار ساله دارد.
 
این روستا با خانه های آجری رنگش،  پای یک تپه در رشته کوه های " کرکس" در سراسر ایران شناخته شده است. بسیاری از خانه های این روستا با درهای چوبی قدیمی مزین شده است. عمر این درها به قدمت خانه هاست. 

فرهنگ ابیانه  "زندگی کن و اجازه بده زندگی کنند" است. این فرهنگ در طی قرن ها در این روستا در جریان است. این روستا با وجودی که در طی قرن ها توسعه و تحول یافته اما همچنان هویت اصلی خود را حفظ کرده است.  

ما به یک کلاس درس قرآن در بزرگ ترین و قدیمی ترین مسجد این روستا رفتیم. با وجودی که مردم اینجا مسلمان هستند، اما بخش زیادی از فرهنگ خود را از دوران قبل از اسلام که دین اصلی در ایران زرتشتی بود، حفظ کرده اند.

آنها همچنین سبک سنتی لباس پوشیدن خود را حفظ کرده اند. زنان با روسری ها و لباس های رنگارنگ و مردان با شلوارهای گشاد مشکی رنگ شان.

هنوز هم زبان اصلی در این روستا "فارسی پهلوی" یک لهجه و گویش از زبان رایج در ایران باستان است. ساکنان این روستا این زبان را زبان زرتشتی می نامند.  

همه هزار ساکن این روستا به خوبی آموزش دیده اند و باسوادند.  

ادامه مطلب

شطرنج زندگی

مشاهده یادداشت خصوصی


بررسی حضانت فرزند توسط مادر

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب

نام من امروز است.

ما به خاطر بسیاری از اشتباهاتمان گناهکاریم

اما بدترین جنایت ما، رها کردن کودکان به حال خود

و غفلت از این فواره های زندگی است.

بسیاری از چیزهایی را که به آن نیازمندیم

می­توان منتظر گذاشت

اما کودک را نمی­توان.

همین حالا زمانی است که

استخوان­های او در حال شکل گرفتن،

 خون او در حال ساخته شدن

و حواس او در حال کامل شدن است.

به او نمی­توانیم بگوییم فردا

نام او امروز است.

برگرفته از کتاب نام من امروز است. ترجمه سعید پارسی نیا


تصمیم گیری

مشاهده یادداشت خصوصی


سه سالگی پسری

تا حالا سه چهار بار یک مطلب رو درباره رفتن پسری به کانون ققنوس نوشتم یا پرشین بلاگ قطع شده یا اینترنتم قطع شده یا اشتباهی کات و پست کردم یا ....

خسته شدم. فعلا بی خیال تا باز حوصله کنم بنویسم....

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٢٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٤/٤/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

تولد سه سالگی پسری


وام مسکن

مشاهده یادداشت خصوصی


دعای مادر

با یکی از دوستام درباره پسری صحبت میکردم، گفت دعای پدر و مادر در حق اولاد خیلی تأثیر داره. تو فکرم اومد که به مادرم بگم براش دعا کنند. بلافاصله دوستم اضافه کرد براش دعا کن!!! و من برای اولین بار با تمام وجود حس کردم من مادرم و میتونم برای اولادم دعا کنم. چه حس عجیبی بود !


قدرت خدا

مشاهده یادداشت خصوصی


مجلات ISI خوب برای صنایع غذایی

یک نفر ازم خواسته بودند که اگه مجله ISI خوب برای چاپ سریع و معتبر مقالات صنایع غذایی سراغ دارم براشون بنویسم. از اونجا که فعلا خودم درگیرم اطلاعاتم بد نیست. به نظرم رسید بذارم تو وبلاگ شاید به درد بقیه هم بخوره.

==========================================

 من هم از چند نفر که حرفه ای مقاله می نویسند و خیلی مقاله خارجی دارند پرسیدم مجله خوب معرفی کنند اینها رو معرفی کردند.

International Journal of food science and technology
submission to first decision 16 days
submission to final decision 30 days
submission to online publish 61 days----> 2- 3 months & Free
--------------
BBRC: Biochemical and Biophysical Research
less than 3 weeks  IF: 2.28
---------
Journal of food processing and technology
-------------------
Quality assurance IF: 0.935
مقالات رو به داوران خودمان میدهد با دو داور تصمیم گیری میکند 45-60 روز طول میکشد.
----------------------------------
Food processing and preservation  IF: 0.938
مقالات رو به داوران خودمان میدهد.
------------------------------
Food Science and Technology IF: 2.02
هندی است. اخیرا 35-40 روز داوری اولیه را طول میدهند معمولا در 70 درصد موارد به همان داورانی که انتخاب کرده ایم میفرستند. انتظار میرود ایمپکت در سال جاری کمتر شود. باید به شرایط پذیرش مقاله مثل داشتن صفحه عنوان و ... دقیقا عمل کرد تا زود جواب بدهد.
------------------------------
RSC Advances IF: 3.708
به نظر میرسد ایمپکت به 5 یا در همین حدود در سال جاری برسد. هفته نامه است. معتبر است. دست به رد کردن خوب است. احتمال دارد به داوران خودمان ندهند . 15 -20 روز برای جواب رد و 1/5 ماه برای جواب قبول طول میکشد اما تغییرات اساسی در مقاله درخواست میکند.
-----------------------------
Texture Studies
سه چهار ماه طول میکشد مجله معتبر و سختگیری است.
----------------------
Journal of functional food
دکتر فریدون شهیدی- 2 هفته ای جواب میدهد. برای 4-5 داور میفرستد. متن باید خوب و دقیق باشد.
----------------------
International journal of biological macromolecule
5 داور معرفی میکنید معمولا به اولین و آخرین داور از لیست خودتان میفرستد.
---------------------
Journal of hydrocolloids
1-3 ماه فرایند داوری به شرط آنکه متن خوب و منطبق با شرایط باشد.
----------------------
Journal of food science and technology
کره
---------------------------------
Food Science and technology internationl
اسپانیا
برای دو داور میفرستد. معمولا 3-4 ماه جوای میدهد حداکثر 6-7 ماهه.
---------------
لم انتخاب داور!!!!!!!!!!!!!!!! یک داور از نزدیکان خودتان که خوب و مثبت باشند، یک داور بین المللی خیلی مطرح در آن زمینه و یک داور که با سرچ پیدا میکنید از یک کشوری که ترجیحا زبانشان انگلیسی نباشد از آفریقایی جایی! و در این زمینه مقاله داشته باشند. معمولا مجلات برای اولین و آخرین داورتون میفرستند. البته خودم امتحان نکردم ببینم جواب میده یا نه :)
مجلات پولی هم داریم مثل این. برای داوری برام مقاله میفرسته و فکر کنم یک ماه نشده چاپ هم میکنه.
International Journal of Biotechnology and Food Science, IJBFS
با آرزوی سلامتی و شادی
 
ادامه مطلب

زندگی کردن در کنار افراد حسود

ازآنجا که حسادت یک اتفاق میان فردی متداول است، کنار آمدن با افراد حسود یکی از مهمترین‌ مهارت‌هایی است که باید یاد بگیرید. اولین چیزی که باید با آن آشنا شوید تکنیک نیست بلکه فلسفه بنیادی کنار آمدن با اینگونه افراد است که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

بررسی واقعیت

 قبل از اینکه درمورد افراد حسود فکر کنید به این سوال پاسخ دهید: آیا این افراد واقعاً به شما حسادت می‌کنند؟ یکی از چیزهایی که در ما با آن برخورد کرده‌ایم این است که در بسیاری از موارد، حسادت یک تشخیص اشتباه است. کسی نمی تواند مدعی باشد که همواره همه کارهایش مورد پسند دیگران بوده است.

جریان واقعی این است که فرد تصور بهتری از مهارت‌ها یا موفقیت خود دارد به همین دلیل دچار غرور می‌شود و انتظار برخورد خاص از دیگران دارد. وقتی این برخورد خاص صورت نمی‌گیرد، فرد به اشتباه تصور می‌کند که دیگران به او حسادت  می‌کنند.

یک نمونه برایتان ذکر می‌کنیم: یک فرد در قسمت کارگزینی باور دارد بهترین فرد متخصص این قسمت در شرکت است و باید مهمترین پروژه‌های کارگزینی را به او بدهند اما مدیر به درستی باور دارد که این فرد بهترین نیست و به همین دلیل پروژه‌های معمولی به او می‌دهد. به این ترتیب، او تصور می‌کند که مدیر به او حسادت می‌کند.

به همین دلیل خوب است چشمانتان را باز کنید و ببینید واقعاً چه اتفاقی می‌افتد و بعد تصمیم بگیرید که آیا آن فرد واقعاً به شما حسادت می‌کند و یا این فقط یک سوءتعبیر از جانب شماست.

قرار دادن فرد حسود  در یکی از دو جعبه

 اگر نتیجه گرفتید که با یک مورد حسادت  واقعی سروکار دارید، دومین کاری که توصیه می‌کنیم این است که به قدرت واقعی آنها برای گذاشتن تاثیر منفی بر شما فکر کنید. بر این اساس، این افراد را در یکی از این دو جعبه قرار دهید:

**جعبه بی‌آزارها. اینها افرادی هستند که به جز کمی مسخره کردن شما و دوست نداشتنتان قدرت کافی برای آسیب رساندن به شما را ندارند.

** جعبه تهدیدهای احتمالی. اینها افرادی هستند که قدرت لازم را دارند که به یک جنبه از زندگی شما صدمه بزنند مثل یکی از همکارانتان که به شدت مورد اعتماد کلیه مدیران سطح بالای شرکت است.

کسانیکه در جعبه دوم قرار گرفته‌اند داستان متفاوتی دارند. ازآنجا که این افراد می‌توانند به زندگی و کار شما ضربه بزنند باید به محض مشاهده نظرات و رفتارهای حسودانه آنها، کاری بکنید.

نادیده بگیرید

افرادیکه در جعبه اول قرار گرفته‌اند کسانی هستند که باید نادیده‌شان بگیرید. مسخره‌کردن‌ها و نظرات حسودانه را از یک گوش گرفته و از گوش دیگر بیرون کنید. آنها هیچ آسیب جدی به شما نمی‌توانند بزنند و اگر ببینند حرف‌هایشان تاثیری روی شما ندارد، مطمئناً عقب می‌کشند و در خفا به متنفر بودن از شما ادامه می‌دهند.

با دفاع کردن از خودتان در حضور آنها یا اینکه خودتان هم خشمگین شوید، بیشتر از آنچه لیاقتشان است به آنها اهمیت می‌دهید. خیلی از آنها واقعاً امیدوارند چنین چیزی اتفاق بیفتد و بتوانند شما را عصبانی کنند.

وارد عمل شوید

کسانیکه در جعبه دوم قرار گرفته‌اند داستان متفاوتی دارند. ازآنجا که این افراد می‌توانند به زندگی و کار شما ضربه بزنند باید به محض مشاهده نظرات و رفتارهای حسودانه آنها، کاری بکنید.

اولین رویکردی که توصیه می‌کنیم حرف زدن با آنهاست. نظراتتان را صادقانه به آنها مطرح کنید و نظر آنها را هم بخواهید. اگر مهارت ارتباطی شما به اندازه کافی خوب باشد، موثر خواهد بود و خواهید توانست او را قانع کنید.

افراد حسود می‌توانند واقعاً آزاردهنده باشند اما نباید این اجازه را به آنها بدهید. اگر بدانید چطور هوشمندانه با آنها برخورد کنید و اعتمادبه‌نفس و مهارت‌های اجتماعی لازم برای این کار را داشته باشید، می‌توانید خیلی راحت آنها را از سر راه پیشرفت خود بردارید

اگر این رویکرد موثر نبود، زمان آن رسیده که یکی از محبوب‌ترین مهارت‌های اجتماعیتان را وارد عمل کنید: قطع قدرت این فرد بر خودتان. این یعنی باید محیط تان و روش‌های ارتباطی تان را تغییر دهید تا آن فرد حسود دیگری سلطه‌ای بر شما نداشته باشد.افراد حسود می‌توانند واقعاً آزاردهنده باشند اما نباید این اجازه را به آنها بدهید. اگر بدانید چطور هوشمندانه با آنها برخورد کنید و اعتمادبه‌نفس و مهارت‌های اجتماعی لازم برای این کار را داشته باشید، می‌توانید خیلی راحت آنها را از سر راه پیشرفت خود بردارید.

منبع: تبیان

به قول برادرم بعضی ها با تجربه میفهمند بعضی ها با آی کیو.


 
ادامه مطلب