برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

دستورالعمل جامع و مانع

دستورالعمل جامع و مانع، یاد خداست در حلال و حرام: یعنی همیشه

العبد محمد تقی البهجت

 
ادامه مطلب

خلاصه اسلام

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در وبلاگ خود در مورد حضرت آیت الله فاضل لنکرانی (قس سره) چنین می نویسد:

امروز دوشنبه است. بیست و هشتم خرداد. پیکر آیت‌الله‌العظمی فاضل لنکرانی را در قم تشییع کردند. یاد حرف آیت‌الله می‌افتم. آن وقت که رفته بودم خدمتشان. آن موقع در ناجا بودم. گفتند "من 50 سال است دارم اسلام می‌خوانم. بگذار خلاصه‌اش را برایت بگویم. واجباتت را انجام بده. به‌جای مستحبات تا می‌توانی به کار مردم برس. کار مردم را راه بیانداز." بعد هم گفتند "اگر قیامت کسی ازت سوال کرد، بگو فاضل گفته بود." دلم گرفته. از نبودنش. از رفتنش. این پرچم‌های سیاه را که می‌بینم، همین‌ها را که بچه‌های شهرداری برای شهادت حضرت فاطمه (س) نصب کرده‌اند، باز یادش پررنگ‌تر می‌شود. امسال که خدمتشان رسیده بودم تاکید داشتند که مراسم حضرت فاطمه (س) را با شکوه‌‌تر بگیریم. گفتند "امسال مراسم را جدی‌تر از قبل برگزار کنید." حالا پرچم‌های سیاه حضرت انگار پرچم‌های سیاه عزای او هم هست. او که در ایام فاطمیه ما را ترک کرد.

 
ادامه مطلب

فاجعه غذایی در کشور: آبلیمو هایی که برای محیط زیست هم مضرند چگونه به سفره خانواد

عصر ایران- مهر ماه سال 93 بود که گزارشی مبنی بر تولید و توزیع آبلیموهای غیر مجاز با برند دست چین به سازمان تعزیرات حکومتی رسید.
قاضی این سازمان همراه با کارشناسان بهداشت به محل کارخانه مراجعه کرده و در بازرسی از این محل با مقادیر زیادی آبلیموی غیر مجاز که با مواد شیمایی تولید شده بود مواجهه شدند.

این موضوع سرآغازی بود تا با بررسی برندهای دیگر آبلیمو که در میان آنها نامهای معروفی نیز به چشم می خورد مشخص شود که مقادیر زیادی از آبلیموهایی که در بازار عرضه شده صرفا با مواد شیمیایی تهیه شده که برای سلامت انسان بسیار مضر هستند.

مرتضی خدایی رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم و تخلفات پزشکی و بهداشتی سازمان تعزیرات حکومتی تهران در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران با بیان اینکه متاسفانه شرکت هایی وجود دارند که محصولات خود را به شکل غیر بهداشتی تولید و عرضه می کنند گفت: این شرکت ها اقدام به تولید و عرضه آبلیمو و آبمیوه حتی با آرم "استاندارد" در کشور می کنند.

وی ادامه داد: زمانی که محصول اینگونه شرکت ها را جهت بررسی به دانشگاه های علوم پزشکی ارسال کردیم مطابق نظر این مراکز مشخص شد که محصول تولیدی کاملا غیر مجاز بوده و به هیچ عنوان قابلیت مصرف انسانی را ندارد که در این مورد پروندهایی تشکیل شده و در حال بررسی جدی موضوع هستیم.

خدایی در مورد رسیدگی به پرونده شرکت دستچین که مبادرت به تولید آبلیموهای غیر مجاز می کرد نیز گفت: بعد از مراجعه به این شرکت در بررسی های انجام گرفته مشخص شد که 550 تن آبلیمو غیر بهداشتی از سوی این کارخانه تولید شده که بخشی از آن در بازار عرضه و 258 تن نیز آماده عرضه به بازار بود که با توجه به تولید بدون مجوز دستور توقیف محصولات در محل صادر و پرونده برای اظهار نظر در مورد قابلیت مصرف به دانشگاه علوم پزشکی ارسال شد.

 

وی ادامه داد: در برسی هایی که توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام گرفت مشخص شد در تولید این آبلیموها که تحت 4 برند دست چین ، دادلی،گل دست و آدلین تولید و عرضه شده بود عدم استفاده از لیمو و استفاده از مواد شیمایی کاملا محرز بوده و این محصولات به دلیل آلاینده های شیمیایی به هیچ عنوان قابلیت مصرف ندارند و لذا دستور جمع آوری این محصولات از بازار به دانشگاه علوم پزشکی داده شد.

رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم و تخلفات پزشکی و بهداشتی سازمان تعزیرات حکومتی تهران در مورد چگونگی حکم صادره برای این شرکت گفت: این شرکت علاوه بر پرداخت جریمه به مبلغ 9 میلیارد و 200 میلیون ریال به معدوم شدن کلیه کالاهای کشف شده نیز محکوم شده است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا با مسئولان این کارخانه متخلف برخورد قضایی هم انجام می شود یا خیر گفت: چون احتمال صدمات جانی در این پرونده می رود لذا بخشی از پرونده جهت رسیدگی به مرجع قضایی ارسال شد.

خدایی با بیان اینکه برای معدوم کردن آبلیموهای کشف شده در این کارخانه نیز با مشکل مواجه هستیم گفت: مطابق نامه ای که از سازمان حفاظت محیط زیست دریافت کرده ایم حتی معدوم کردن این محصولات نیز با آثار زیست محیطی شدید روبه روست و جالب است وقتی مضررات اینگونه محصولات حتی برای خاک نیز قابل تحمل نیستند به راحتی تولید و به مصرف انسانی می رسند!

حضور یک ناظر بهداشتی در کارخانجات تولید محصولات غذایی یک ضرورت است این ناظر وظیفه دارد تا در صورت روبرو شدن با تخلف موضوع را به وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی اطلاع دهد ولی نکته ای که در این میان به آن بی توجهی شده و باعث بروز چنین فاجعه هایی در حوزه سلامت می شود این است که این ناظران به هیچ عنوان رابطه استخدامی با دولت نداشته و از سوی کارفرما که همان صاحب کارخانه است استخدام و حقوق دریافت می کنند و لذا این موضوع یکی از ضعف هایی است که باعث می شود روند ارسال گزارش ها برخی از این ناظران شفاف نبوده و حتی در قبال تخلفاتی که در واحدهای تحت نظارت خود انجام می شود سکوت کنند.

جادارد تا با تدبیر مسولان دولتی در این زمینه راهکاری اندیشیده شود تا با نظارت شفاف بر روند تولید محصولات غذایی که مستقیم به سلامت خانواده ها باز می گردد جلوی سوء استفاده افراد سود جویی که با سلامت مردم بازی می کنند گرفته شده و با آنها به شدت برخورد شود.

در این پرونده و پروندهایی که در زمینه تولید آبلیموها و آبمیوه های شیمایی در محاکم مختلف در حال بررسی است تخلفات دستگاه هایی کاملا محرز است که عصر ایران به زودی و با انتشار این تخلفات در این زمینه اطلاع رسانی کاملی خواهد کرد.

 
ادامه مطلب

10 موزه پربازدید جهان

هرستی از 10 موزه پربازدید جهان منتشر شده است. بیشترین تعداد موزه های پربازدید جهان در آمریکا و بریتانیا هستند.
 
به گزارش عصرایران به نقل از روزنامه النهار چاپ بیروت، به تازگی فهرست 10 موزه پربازدید جهان در سال 2014 منتشر شده است. این موزه ها در کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین، کره جنوبی وجود دارند.

فهرست 10 موزه پربازدید جهان به این شرح است:

1- موزه لوور (پاریس)، بیشترین بازدیدکننده جهان را به خود اختصاص داده است. موزه لوور پاریس 9.3 میلیون نفر را در سال 2014 جذب کرد. این موزه در سال 1793 میلادی تاسیس شد و هم اکنون بیش از 35 هزار اثر را در خود نگهداری می کند.

 

10 موزه پربازدید جهان (+عکس)
 
ادامه مطلب

وبلاگ سینرژی

وبلاگ سینرژی (+) رو دوست دارم هرچند خیلی وقته نمینویسند. دو سه تا مطلب از این وبلاگ رو میگذارم.

نقش وسایل نقلیه در احساس طی شدن مراحل زندگی!

استاد زبان چند سال پیشم تماس گرفت و بعد از حال احوال، گفت: «امروز یک اتفاق جالب برایم افتاد که یاد تو افتادم». وقتی با کنجکاوی از ماجرا پرسیدم گفت: «یک روز در کلاس پرسیدم برای اولین بار چه زمانی بود که احساس کردید بزرگ شده اید، خاطرت هست چه پاسخی دادی؟»
گفتم نه خاطرم نیست. گفت جواب دادی: «روزی که با پدرم سوار تاکسی شدیم و برای اولین بار موقع پیاده شدن، پدرم کرایه دو نفر را حساب کرد».
پرسیدم ماجرای شما چی بود؟ گفت: «امروز، وقتی سوار اتوبوس شدم، یک پسر جوان بلند شد تا جای خود را به من بدهد»


هر هشت ساعت یکبار

آقایون اطبا، شما رو به جان بقراط،
یا زمان مصرف آنتی بیوتیک رو دوازده ساعت یکبار کنید،
یا زمان مصرف قرص سرما خوردگی رو هشت ساعت یکبار؛
وجدانا این چهار ساعت تفاوت، انقدر مهمه؟
اگه دست مهندسا بود، یه طوری دز داروها رو کم و زیاد می کردن
که یه راهی برای همزمان کردن برنامه مصرفشون پیدا بشه!

*

دکتره موقع نوشتن نسخه با یک مهارتی برگه قرمز رنگ ویژه بیمه را از دفترم، سفید کند و داخل کشوی زیر دستش انداخت کانـّه تردستِ زبردستی است برای خودش! چشم و دل بقراط روشن!


پی نوشت:
این مطلب را بگذارید به حساب هذیانهای یک ذهن سرماخورده ی تب دار


نوروزانه

تبریک پیامکی:
چقدر بی‌روح است این تبریکهای پیامکی! یک متن ثابت را بدون کم و کاست از چند نفر دریافت می‌کنی و فرستنده، کمترین زحمتی برای سفارشی کردن آن، به خود نمی‌دهند. امسال از بین همه پیامکهای تبریک دریافتی، فقط یک مورد بود که به اسم من نوشته شده بود و احساس کردم که نویسنده، آن را برای من اختصاصی کرده است.
ضمنا فرستنده دیگر کاری ندارد که در آن ترافیک روزهای اول سال، پیامک او به به طور کامل مقصد می‌رسد یا نه، همین ارسال، رفع تکلیفی است از تماس تلفنی و دید و بازدید!

عید دیدنی:
دایی‌اینا به خانه شما می‌آیند. عید دیدنی که تمام می‌شود، به خانه خود می‌روند و همان موقع شما با یک بازدید، آن را تلافی می‌کنید! بعد با هم به خانه خاله‌اینا می‌روید، سپس از همانجا با دایی و خاله به خانه مادر بزرگ عزیمت می‌کنید. در خانه مادر بزرگ، دایی کوچکتر همه را برای شام دعوت می‌کند.
یک سال تمام به اقوام سر نمی‌زنیم و در یک روز، آنها را چند بار می‌بینیم. این بیشتر به خاله‌بازی شبیه است تا عید دیدنی!

مسافرت:
چندین روز متوالی پلیس در اطلاع رسانی گسترده اعلام می‌کند که با توجه به فشردگی ترافیک در اولین روز تعطیلات، بهتر است سفر خود را طوری برنامه‌ریزی نمایید که با ترافیک فشرده روز اول مواجه نشوید ولی انگار تا در صفهای چند ساعته پمپ‌بنزین‌ها و ترافیک کیلومتری جاده‌ها قرار نگیریم، سالمان تحویل نمی‌شود!

سیزده به در:
این طبیعت بی نوا چه گناهی کرده است که باید در روزی که با نامش خوانده می‌شود، این قدر جفا ببیند؟ همان حکایت افراط و تفریط همیشگی است. هیچ رسمی را به اندازه بیرون رفتن در روز سیزدهم فروردین در بین ایرانیان، پرطرفدار ندیدم. غروب سیزده که مردم به خانه‌هایشان بر می‌گردند، کارگران شهرداری، پارکها را پاکسازی می‌کنند اما وظیفه چه کسی است که انبوه زباله را از کوهپایه‌ها و نهرها جمع‌آوری نماید؟

پی نوشت:
تبریک عید زیباست، حتی اگر پیامکی باشد. به دیدار هم بروید، اگرچه خاله‌بازی کنید. ساعتهای سپری شده در ترافیک عید، فرصتی است برای صحبت با خانواده که چنین فراغتی در زندگی روزمره، کمتر به دست می‌آید، ولی با آلوده‌کردن طبیعت به هیچ قیمتی موافق نیستم.

 
ادامه مطلب

امروز

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب

تهران 15 هزار نفر معتاد کارتن خواب دارد

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه حقله مفقوده اشتغال بهبود یافتگان مواد مخدر باید با همت جدی مسوولان حل شود گفت: اکنون بر اساس آمارها 80 درصد مصرف کنندگان مواد مخدر پس از ترک، بازگشت به اعتیاد را دارند.

به گزارش ایرنا، در یک نشست خبری در آستانه سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر افزود: پارسال 43 هزار نفر از بهبودیافتگان مواد مخدر حرفه آموزی را فراگرفتند که دو هزار و 25 نفر از آنان در کمپ ها به اشتغالزایی مشغول شدند.

وی با بیان اینکه اشتغال افراد بهبودیافته می تواند از بازگشت دوباره آنان به اعتیاد جلوگیری کند ادامه داد: ما به تنهایی نمی توانیم این کار را انجام دهیم به همین منظور باید برای ایجاد فرصت های شغلی این افراد دستگاه های اجرایی با متولیان امر وارد عمل شوند.

جزینی با بیان اینکه در 10 تا 15 رشته بهبود یافتگان ما در حال حرفه آموزی هستند خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه دولت قرار است 5 درصد اعتبار اشتغالزایی به این امر اختصاص داده شود تا بتوانیم این حلقه مفقوده را که همان اشتغالزایی بهبودیافتگان اعتیاد است را تشکیل دهیم.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: 60 درصد بهبود یافتگان صاحب حرفه و 40 درصد نیز حرفه ای ندارند که به عنوان کارگران ساده محسوب می شوند.

جزینی همچنین در خصوص معتادان کارتن خواب که به عنوان بی خانمان و معتادان متجاهر محسوب می شوند گفت: 15 هزار نفر در سطح تهران معتاد کارتن خواب داریم که برنامه ریزی با همکاری شهردار تهران برای نگهداری این افراد انجام شده است.

وی با بیان اینکه پارسال 20 هزار نفر از این معتادان را در سطح کشور سامان دهی کرده ایم اظهار داشت: نمایش معتادان کارتن خواب در سطح تهران بیشتر از سایر کلانشهرها است و ما برای این معتادان فضای کمی داریم.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری شهرداری تهران مکانی با ظرفیت 6 هزار و 800 نفر برای نگهداری معتادان کارتن خواب در تهران فراهم کرده ایم که تاکنون دو هزار و 500 نفر از این فضا استفاده می کنند و امیدواریم تا پایان شهریور نیز بتوانیم مابقی فضا را برای ساماندهی این افراد آماده کنیم.

ادامه دارد...
منبع: ایرنا
 
ادامه مطلب

بازماندگان زنان پا کوچک در چین

در گذشته های دور پاهای کوچک زنان در چین یکی از موارد زیبایی آنها شمرده می شد برای همین در رسمی دردناک از کودکی پاهای دختران را در کفش های موسوم به "لوتوس" تحت فشار قرار می دادند تا رشدش متوقف شود؛ اقدامی که به ناتوانی همیشگی آنها در راه رفتن عادی منجر می شد.

به گزارش فرادید، پوشیدن "کفش لوتوس" برای کوچک نگه داشتن پای دختران از رسومی بود که حدوداً از قرن ده میلادی تا سال 1912 در چین اجرا می شد. این عمل باعث تغییر شکل و کوچک شدن پاها تقریباً به اندازه پاهای یک عروسک می شد. عوارض این رسم دشواری و دردناک شدن راه رفتن و بیماری به نام "اوستئوپروسیس" یا شکنندگی استخوان ها بود.

فرایند بستن پاهای دختران بین سنین سه تا یازده سالگی آغاز می شد. ابتدا پای کودک با آب داغ شسته و ماساژ داده می شد، بعد تمامی انگشت ها به جز انگشت شصت شکسته شده به سمت داخل پا برگردانده و فشرده می شدند؛ سپس پا را در همین حالت با نوارهای پارچه یی محکم می بستند. این عمل موجب جلوگیری از رشد پا بیش از 10 سانتیمتر می شد. سپس انگشت های شصت را در راستای پا کشیده می شکستند. بانداژ پارچه یی از انگشتان تا قوزک پا محکم پیچیده می شد تا انگشتان را در جای خود نگه دارد.

 
ادامه مطلب

فاجعه ملی در کمین آینده: مغز 800 هزار کودک ایرانی رشد نمی کند!

عصر ایران - آیا تا 20 سال آینده، یک چهارم جمعیت جوان ایران عقب ماندگی های ذهنی خواهند داشت؟ حتی فکر کردن به این موضوع هم دلهره آور است چه رسد به این که بدانیم این یک خطر واقعی است.

90 درصد رشد مغزی انسان ها، تا 6 سالگی آنها شکل می گیرد. بنابراین اگر رشد مغزی کودکی در این سنین تکامل نیابد، او تا آخر عمر، با ذهنی تکامل نیافته زندگی خواهد کرد.

این عقب ماندگی ذهنی، نه فقط زندگی شخصی او که کل جامعه را متأثر خواهد کرد: از زندگی خانوادگی و زناشویی و تربیت فرزندان گرفته تا آسیب های اقتصادی و بزه های اجتماعی.

علت این عقب ماندگی و رشد ناکامل مغزی نیز بسیار ساده است: "سوء تغذیه".

 
ادامه مطلب

"تاریخ از این اتفاق به عنوان یک طنز تلخ یاد خواهد کرد"

در پی تذکر مجلسی ها به وزیر ارشاد ، مدیر مسوول سایت خبری «عصر ایران» درباره‌ی اتفاقات اخیر حوزه‌ی رسانه و انتقاد بابت آنچه که دادن آزادی بیش از حد به رسانه‌ها عنوان می‌شود، تصریح کرد: مجلسی‌هایی که به وزیر ارشاد کارت زرد داده‌اند، در مسیر خلاف رانندگی کرده‌اند و به نظرم خودشان را باید جریمه کنند.
 
"جعفر محمدی"، در گفت‌وگو با خبرنگار بخش «رسانه» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) توضیح داد: کاری که مجلس در قبال رسانه‌ها کرد، ترجمه این جمله بود که «چرا به آرمان‌های انقلاب عمل می‌شود؟!»؛ مگر نه اینکه یکی از چهار رکن شعار اصلی انقلاب اسلامی (استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی)، «آزادی» است. اتفاقا کسانی که در راستای استقلال، توسعه آزادی‌ در کشور، ارتقای جمهوریت و اسلامیت کوشش می‌کنند، شایسته تحسین هستند نه اینکه آنها را توبیخ کنند و به آنها کارت زرد بدهند.
 
وی در همین راستا مطرح کرد: قطعا تاریخ از این اتفاق اخیر مجلس و وزیر ارشاد به عنوان یک طنز تلخ یاد خواهد کرد. این اتفاق وجهه خوبی هم برای کشورمان ندارد؛ چراکه در دنیا می‌گویند پارلمان ایران که باید صدای مردم ایران باشد، به دولت تذکر داده که چرا به رسانه‌ها آزادی داده‌اید؟!
 
محمدی افزود: من فکر می‌کنم مردم ایران با توجه به تجربه نسبتا مناسبی که از انتخابات سال 92 به دست آوردند، همچنان هوشمندانه به رصد اوضاع خواهند پرداخت و در انتخابات آتی مجلس، پاسخ کسانی را که به نمایندگی از آنها، بر عکس مطالبات آنها حرکت می‌کنند، خواهند داد.
 
مدیر مسوول سایت «عصر ایران» در بخشی دیگر از صحبت‌هایش درباره‌ی اینکه "پرهیز از توقیف رسانه‌ها چقدر می‌تواند به کیفیت کار رسانه بیفزاید؟"، گفت: در ماجرای اختلاس‌های بزرگی که در سیستم بانکی صورت گرفت، آیا آمدند بانک‌ها را بستند و مجوز بانک‌ها را لغو کردند یا اینکه آمدند با افراد خاطی برخورد کردند؟ این مساله در همه حوزه‌ها همین طور است و در هیچ کجا به خاطر وجود یک اشکال، کل مجموعه را توبیخ نمی‌کنند. تنها حوزه‌ای که این کار غیراصولی در آن انجام می‌شود، رسانه است.
 
او در عین حال تأکید کرد: طبیعتا رسانه‌ها هم باید در چارچوب قانون حرکت کنند و اگر هم جرمی از آن‌ها سر بزند باید کسی که مرتکب جرم شده است مورد مجازات قانونی قرار بگیرد ولی توقیف رسانه‌ها، باعث می‌شود کشور از رسانه‌های آزاد محروم شود و آثار منفی این محرومیت، قطعا عمیق و ماندگار است.
 
او همچنین یادآور شد: توقیف یک رسانه به لحاظ حقوقی، یعنی مجازات دیگران به اتهام جرم یک نفر! یعنی یک نفر در یک رسانه مرتکب خطایی می‌شود و با بستن نشریه، نه تنها او که همه افراد شاغل در نشریه بیکار می‌شوند. من فکر می‌کنم در این زمینه باید یک اصلاح قانونی شکل بگیرد ولی تا زمان اصلاح قانون هم می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های قانونی فعلی و با اصلاح و ارتقاء نگرش به رسانه‌ها، رویکرد بهتری را در پیش گرفت.
 
مدیرمسوول سایت «عصر ایران» در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا اظهار کرد: متأسفانه توقیف‌های مکرر رسانه‌ها از زمان قاجار تا به حال ادامه دارد و رسانه‌های مختلفی طی این سال‌ها تعطیل شده‌اند، به همین دلیل کشور ما به رغم اینکه جزو کشورهای نسبتاً پیشتاز در عرصه رسانه‌ها بود ولی ما طی این سال‌ها هیچ رسانه برندی نداشته‌ایم که بتواند در سطح جهان یا منطقه اثرگذار باشد. بهبود رفتار با رسانه‌ها و پرهیز از توقیف آنها، می‌تواند برندسازی در عرصه رسانه‌ها را محقق کند تا کشور از این ظرفیت بتواند بهره‌مند شود.

 
ادامه مطلب

هاشمی رفسنجانی: تحریم‌ها پدرِ مردم را درآورده؛ چطور ادعا می‌کنند به نفع ماست

اکبر هاشمی رفسنجانی گفت: "تحریم‌ها پدرِ مردم را درآورده؛ چطور ادعا می‌کنند به نفع ماست."

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ایلنا؛ هاشمی امروز سه شنبه در مراسم رونمایی از کتاب تاریخ جامع ایران در مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی در تهران با اشاره به وضعیت تحریم‌ها اظهار داشت: تحریم‌ها پدرِ مردم را درآورده. چطور ادعا می‌کنند به نفع ماست. بله بسیاری هستند که تحریم و غیرتحریم برایشان فرقی ندارد. تحریم اکثریت جامعه را استخوان‌شان را می‌پکاند و بسیاری از کارهای مهم ما خوابیده و بسیاری برنامه‌های مصوب داریم که به‌دلیل تحریم‌ها انجام نمی‌شود. پیامبر(ص) طبیبی داشت که در ایران تحصیل کرده بود بنابراین با تعامل مشکلی نداشت. این حرف‌هایی که می‌زنند حرف‌های ملت ایران نیست اما فقط آنها تریبون دارند.
 وی گفت: ما باید راهی برای تعامل با دنیا بازکنیم. عقل و شرع اجازه‌ی این کار را می‌دهد. افراطی‌‌گری و خشکی هیچ‌وقت جواب نمی‌دهد. خوارج هم در تاریخ اعتدال نداشتند. افراطی‌گری ارزشی ندارد.  اسلام از مجموعه‌ای از دین و عرفان و مسائل بسیار اساسی است که تا قیامت می‌تواند این آموزه‌ها ادامه پیدا کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت:  آقایانی که تعامل با دنیا را ذلت می‌دانند؛ بدانند که هر جا علم بود و ما نیاز داشتیم؛ باید برویم ارتباط برقرار کنیم. این حرف‌ها؛ تمدنی‌ که امام می‌خواست با انقلاب ایجاد کند را دچار انحراف کرده و ما باید با حرف و استدلال روابط‌مان را درست کنیم.
 
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ایران نباید از هیچ مشاجره و مذاکره‌ای بترسد. حق با ماست و ما باید راه‌ها را بازکنیم. پیغمبر می‌گوید: اگر مشرکی خواست بیاید کلام خدا را بشنود امنیت به او دهید. مذاکره تا این حد اهمیت دارد.
 

 
ادامه مطلب

اعتراض به پلاکاردی علیه ظریف در تشییع شهدا

پیکر مطهر 270 شهید دوران دفاع مقدس روز سه‌شنبه با حضور پرشکوه اقشار مختلف مردم تهران، تشییع و خبر آن همزمان با برگزاری مراسم در رسانه‌ها منتشر شد.

به گزارش ایسنا، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور درباره حواشی این مراسم و نقد نحوه انتشار خبر این مراسم باشکوه در برخی رسانه‌ها در صفحه اینستاگرام خود نوشته است:

«یک. رهبر معظم انقلاب می‌گویند با تمام توان از دولت حمایت می‌کنند و به مسوولان بلند پایه آن اعتماد دارند. اما مراسم تشییع شهدای مظلوم دفاع مقدس، و حضور حماسی و عاشقانه مردم، موجب سوءاستفاده برخی و مجال توهین آشکار و توزیع سازمان یافته شبنامه‌ها و تراکت‌ها علیه همین دولت و مسوولان می‌شود. به جای عکس شهدا، پوسترهایی توزیع می‌شود که کمپین‌های سیاسی یا تخریبی را تبلیغ می‌کنند.

 سوء استفاده از تشییع پیکر شهدا در تهران (عکس)


دو. همان حوالی و از تریبونی که باید ندای وحدت برخیزد؛ به رییس‌جمهور مورد تایید ملت و رهبری که زمان شهادت همین عزیزان؛ عضو شورای عالی دفاع، فرمانده پدافند کل کشور و همچنین رئیس ستاد قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ستاد فرماندهی جنگ) بوده، اهانت می‌شود. دوربین، تابلویی را به تصویر می‌کشد که نوشته «شهدا شرمنده ایم ... که دکتر ظریف با قاتلان شما خوش و خندان است»! و ظریف تنها کمی آنطرف‌تر، بدون هماهنگی‌های مرسوم به دیدار دسته گل‌هایِ دست بسته میهن آمده است و آرام، می‌رود.

سه. شهدا ابزار نیستند؛ آرمانند. اگر حرفی می‌زنیم و پوستری برای شهدا می‌سازیم، باید بر محور وحدت باشد. آن‌قدر بفهمیم که آن‌ها زنده‌اند و «زنده به گور» نشدند! بدانیم که باورهای سطحی و بهره‌برداری‌های عمیق، آن عزیزان را بدون ما به بهشت خواهد برد! و باور کنیم مصادره به مطلوب و استفاده از شهدا برای تسویه حساب‌ها و طعنه‌های سیاسی، بزرگترین خیانت به آن‌هاست.

چهار. بصیرت؛ یعنی راه شهدا از نام آن‌ها مهمتر است. یعنی پیروی از رهبر انقلاب. یعنی حواس‌مان باشد که جبهه یکی است و صحنه تغییر کرده. رهبری گفتند که فرزندان انقلاب و مردم در میدان مذاکره و در برابر دشمن حقا و انصافا و با منطق ایستادگی می‌کنند. چه بسا این 270 فرشته و 175 غواص آسمانی ما، امروز چنین گفتند: نگران نباش برادر ظریف! هر جا دست‌ها بسته می شود، تاریخ شکل می‌گیرد و گره‌ها باز می‌شود.

پنج. دوباره سلام ای استخوان‌های پوسیده و ای غریب‌های بهارستان. بعد از 29 سال آمده بودید تا ما را دور هم جمع کنید. ما را ببخشید. شرمنده‌ایم که مصادره‌تان می‌کنند. شرمنده‌ایم.»

 
ادامه مطلب

باید....

خیلی چیزها رو باید بنویسم اما دلم نمیخواد مکتوب بشن، بعضی چیزها همون بهتر که دیگه اثر بیشتری ازشون نمونه!

خدا رو شکر دوستان، همکاران و نزدیکان نسبی بسیار خوبی دارم.

تا حالا هر وقت کسی بهم میگفت این چیزها رو ننویس تو وبلاگت برات بد میشه، می گفتم اهمیتی نمیدم. این منم، با همه خوبی ها و بدی هام. و این زندگی منه با همه فراز و نشیب هاش. چیزی برای سانسور کردن ندارم.

اما از امروز و با رویدادهای امروز تصمیم گرفتم کمتر درباره زندگی خصوصی ام بنویسم. یک دفتر خاطرات الکترونیکی دانلود میکنم و خاطراتم رو فقط برای پسرم به یادگار میگذارم. امیدوارم یک روز افتخار کنه به داشتن مادری مثل من و من افتخار کنم به داشتن پسری مثل اون :)

یک وقتایی مادرم میگن ما رفتنی هستیم و تنها کسی که تو این دنیا برات میمونه پسرته، براش وقت بگذار و مواظبش باش و از امروز براش مینویسم...

 
ادامه مطلب

مشغولیم

مشغولیم

پسری بی نهایت حساس و باهوشه. باید خیلی مواظب احساساتش باشیم.

دیشب تب کرده بود. تا صبح نصفه نیمه خوابیدیم.

کمرم و دستم به شدت درد میکنه انگشتهام خم نمیشن. فکر کنم علائم آرتروزه و در مورد من که ناشی از کار زیاد و رانندگی با یک دسته راه حلش تو این مرحله استراحته که نمیشه. فعلا با خوردن مسکن باهاش کنار میام. اما صبح ها دستم اونقدر ورم میکنه که نمیتونم انگشتهام رو خم کنم. امروز مجبور شدم آژانس بگیرم تا پسری رو برسونم مهد و برگردم.

دارم رو مقاله ام کار میکنم. دیروز پیشرفتم خوب بود.

رفتم از سوپر تو شهرک که ارزون فروشه 300 گرم گیلاس خریدم 5100 تومن. چهار تا هلوی معمولی دونه ای 1250 تومن و .... خدا به خیر بگذرونه. اینهایی که سه چهار تا بچه تو سن رشد دارند چی کار میکنند؟!

یک پولی دستم رسیده بود. برای اولین بارها دارم خودم رو مجبور میکنم به پس انداز کردن از همون اول یک مقدارش رو گذاشتم تو صندوق آقای گودرزی. 500 تومنش موند. رفتم فاز 4 یک صندلی چرخدار خوب و جک دار برای کامپیوترم خریدم، 220 هزار تومن. روش احساس رفاه حاد میکنم! 75 هزار تومن هم یک شلوارک و یک تیشرت برای پسری خریدم. تولدش نزدیکه. خلاصه صبح 500 تومن تو کارتم بود رفتم و برگشتم 495 هزار تومن خرج کردم!! به این نتیجه رسیدم من 100 تومن تو جیبم باشه خرج میکنم 500 تومن هم باشه خرج میکنم. چه معنی داره تو کیف آدم پول باشه. باز آس و پاس شدم :)

 
ادامه مطلب

نابودگر

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب

زندگی تان را با 4 کلمه قدرتمند تغییر دهید

کی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های بسیاری از ما این است که در زندگی خود به موفقیت‌های بیشتری برسیم اما لازمه رسیدن به هر خواسته‌ای تغییر و رشد است و رسیدن به تغییر و به دست آوردن شرایط دلخواه، در گرو دانستن نکات یا فوت‌های کوزه‌گری است.

در زندگی هر کدام از انسان‌ها ۴ اصل مهم وجود دارد که اگر آن‌ها را رعایت کنید گویی صاحب گنج بزرگی شده‌اید:

عبرت بگیرید

آن چیزی که نمی‌دانید باعث آسیب شما خواهد شد بنابراین اگر بتوانید از تجربیات مثبت و منفیتان درس بگیرید زندگی برایتان ارزشمند خواهد شد. همچنین می‌توانید از تجربیات افراد دیگر هم نکات ارزشمندی را به‌عنوان تجربه دریافت کنید. وقتی پای صحبت ماجراجویی‌های اطرافیانتان می‌نشینید و از اشتباهات آن‌ها مطلع می‌شوید این دانش شما را از بسیاری از آزمون و خطا‌ها در امان نگه خواهد داشت.
یادگرفتن با دیدن شکل می‌گیرد؛ پس بیننده خوبی باشید، یادگرفتن با شنیدن است بنابراین شنونده خوبی باشید. اجازه ندهید هر چیزی وارد ساختار ذهنتان شود و شما را به بیراهه ببرد. یادگیری با خواندن است پس کتابی باز کنید و بخوانید. یادگیری شروع ثروت، سلامت و قدرت معنوی است.

 تلاش کنید

شما نمی‌توانید تمام عمرتان را صرف یادگیری کنید و دست به عمل نزنید. سعی کنید دست به کاری متفاوت بزنید. ورزش جدیدی یاد بگیرید یا مهارت نو و متفاوتی بیاموزید. البته منظورمان این نیست که دست به هر کاری بزنید. هرکاری که در توانتان هست را انجام دهید و ‌‌نهایت سعیتان را برای اتمام آن به کار گیرید.

 تسلیم نشوید

زندگی برایتان ارزشمند‌تر از حالا خواهد شد اگر در شروع هر کاری تا پایان آن پشتکار و صبر داشته باشید. دقیقا مانند رویش یک گیاه از ابتدا تا جوانه زدن و رشد گیاه کنارش باشید و با حوصله روند رشد آن را بنگرید. هر کاری را که شروع کرده‌اید به اتمام برسانید و هرگز در میانه راه از ادامه کار انصراف ندهید. شاید در این پروژه کاری که به شما محول شده نتوانستید به موفقیت مطلوبتان برسید اما این وضعیت نباید مانع تلاش پیوسته شما برای رسیدن به موفقیت ایده‌آلتان شود. شاید در پروژه بعدی موفق‌تر از حالا باشید.
مهم این است که در تلاشتان آهسته و پیوسته پیش بروید و هرگز تسلیم نشوید. رعایت این اصل مهم، زندگی جدیدی را برایتان رقم خواهد زد.

 دقت کنید

شاید تا به حال به این نکته توجه نکرده‌اید که رمز بسیاری از آدم‌های حرفه‌ای در داشتن تمرکز و دقت کافی در فعالیت‌هایشان است. اگر بتوانید در همه جنبه‌های زندگیتان دقت کافی داشته باشید حتما نتیجه رضایت‌بخشی به دست خواهید آورد.
دقت و داشتن تمرکز در هر کاری باعث به وجود آمدن نتایج غیرقابل باوری در زندگیتان خواهد شد. اگر صاحب کسب و کاری هستید دقت در روند تولید باعث ایجاد محصولی متفاوت خواهد شد. دقت در محیط کار توجه کارفرما را به سوی شما جلب خواهد کرد. تمرکز و دقت به جزئیات شما را در هر کاری که هستید برنده خواهد کرد.

زندگی مثبت

 
ادامه مطلب

نگران

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:۳٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٤/۳/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

من کیم؟!

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب

نامه به مدیر مهد

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب

تنظیم شدن

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب

خوبیم

خوبیم. زندگی داره نظم میگیره. هنوز کلی کار تو خونه و باغچه باید بکنم تابه حد مطلوب برسه.

دیروز پسری رو گذاشتم مهد برگشتم خونه یک مقدار کارهای کامپیوتری کردم. یکی دو تا کار جدید برام رسیده. یکیش رو امروز انجام دادم. رفتم دنبال پسری بعد رفتیم فاز 3 براش یک ساندویچ مرغ خریدم غذای امروزش ساندویچ مرغه با دلستر. من که رژیمم!!! نمی ارزید مرغ بار بگذارم برای یک ساندویچ. چرخ عقب ماشین سرو صدا میکرد و ترمزش انگار درگیر بود. چند روز بود که صدا میداد ولی دیروز دیگه خطرناک شده بود. رفتم همون مرکز معاینه فنی تو محمد شهر و گفتم چرخ صدا میده. گذاشتش رو جک و چرخوند و گفت نه سالمه. گفتم موقع حرکت صدا میده خطرناکه. نشستیم یک دور زدیم هیچ صدایی نداد!! موقع برگشتن با تمسخر جلوی چند تا مکانیک دیگه گفت دیدید میگم سالمه هیچ چیش نیست. من اصرار کردم که اشکال نداره لطفا چرخ رو باز کنید تا مطمئن شیم. داشتم فکر میکردم شاید بولبرینگهاش خرد شدند. هوا خیلی گرم بود و پسری هم گرمش بود. چرخ رو باز کرد یک مشت فنر و واشر و ... ریخت بیرون. یکی از فنرهایی که لنت رو نگه میدارند آزاد شده بود و لنت ولو بود و این مشت پین و فنر و ... تو چرخ شناور بودند. گفت اااا این در رفته پینش خرابه باید نو بخرید. من هم از اون دفعه که 230 هزارتومن خرج گذاشتند رو دستم و اون همه معطل شدم شاکی بودم. بنا رو گذاشتم به اینکه آقا هنوز یک ماه نشده من اومدم پیشتون و این همه خرج کردم و تعمیر کردید و تعویض کردید یعنی چی؟ خیلی راحت میگه برو از لوازم یدکی یک پین بگیر بیار. لوازم یدکی کجاست 500 متر جلوتر بر جاده محمدشهر. یعنی تو گرما پسری رو بغل کنم یک کیلوتر برم و برگردم یک پین بخرم. اون هم چون زور آقا نمیرسه سفتش کنه.... گفتم نمیرم همین رو درست کن. مکانیک دوستش گفت خانم این پین فرسوده بوده از وسط شکسته چی رو درست کنه؟ من هم گفتم اشکال نداره. پین فرسوده دو تیکه الان کو؟ من دو تیکه اش رو میخوام.  که البته وجود نداشت. از اون دفعه منو هالو گیر آورده بودند.  تو این گیر و دار بودیم که برگشت گفت خانم با ماشینتون معلوم نیست رفتین تو کوه و دشت و صحرا اینجوری شده!!! گفتم پس قرار بود با ماشین برم کجا؟! دیگه بحث نکردم رفتم پیش مسئول معاینه فنی گفتم آقا ماجرا اینه. اون هم یک نفر رو فرستاد که بهش بگه باید درستش کنه بدون دستمزد.  برگشتم و آقا درستش کرد. میدونید چه جوری؟ رفت تو اتاقک اون پشت و با یک پین نو اومد بیرون و جا انداخت و تمیز و مرتب ماشین رو تحویل داد.

اومدیم خونه. بعد از ظهر در کنار کارهای معمول نشستیم با پسری نخود سبز پاک کردیم. خیلی کیف کرد که کمک میکنه و هی مرتب با نخودهای پاک کرده بازی میکرد. شب اسفناجها رو پختم و نخود سبزها رو و برای پسری پلوی مورد علاقه اش رو پختم. خوبه. راضی ام و راحت.

ادامه مطلب

خوبم

اوضاع احواام خوبه. مشغول ساماندهی به جسم و روح و کارهام هستم. طبیعت شهرک تو این فصل بی نظیره. حس خوبی دارم...

امروز به پسری گفتم منو بذار تو کیفت ببر مهد کودک، خودم خندم گرفت و پسری اونقدر خندید که به من عمیق ترین حس خوشبختی رو داد.

ادامه مطلب

روح شاد با این 12 نکته ساده

قطعا شما نمی‌توانید همه غصه‌های این فهرست را از زندگی‌تان پاک کنید و همه کارهایی که در آرزوی‌شان بوده‌اید را انجام دهید. پس دور کارهایی که در 100 ساعت شدنی است و غصه‌هایی که از بین بردن‌شان به سال‌ها زمان نیاز ندارد، خط سبز بکشید و برای شروع آماده شوید. اگر نوشتن فهرست برای‌تان کار سختی است و گمان می‌کنید 100 ساعت برای شادتر شدن کافی نیست از ما کمک بگیرید. در این مطلب شما را با میانبرهایی آشنا می‌کنیم که تنها در چند ساعت حال و هوای‌تان را زیر و رو می‌کنند. این ادعای ما نیست. محققان و روانشناسان معتقدند این قدم‌ها از شما انسان شادتری می‌سازد.

ادامه مطلب

به بهانه چهارمین سال وداع با ناصر حجازی شهره با سیما و شیرجه ها و " نه"

عصر ایران؛ احسان محمدی- می گویند همیشه اینطور بود؛ مغرور و سرکش! می گویند حرف خودش را می زد و کوتاه نمی آمد. با قد 185 سانتیمتری و چهره ای که ژورنالیست ها برای روی جلد می پسندیدند ستاره تمام عیار و بی همتای درون دروازه تیم ملی فوتبال ایران بود و با این که گلر آبی ها بود قرمز ها هم دوستش می داشتند. در عرصه ملی اما خیلی زود قربانی سیاست های جدید شد.

 پس از آنکه در سال ۱۳۵۹ و در بازی ایران- کویت درون دروازه ایستاد به دلیل قانون عجیبی معروف به «قانون ۲۹ ساله‌ها» - و در ابتدا 27 ساله ها! - که حضور دروازه‌بانان بالای ۲۹ سال در تیم ملی را ممنوع می‌کرد از تیم ملی کنار گذاشته شد. همسر او در گفت و گویی مدعی شد که «این قانون آن زمان تنها به ناصرحجازی ابلاغ شد».

این اتفاق حجازی را که می توانست تا سال ها درون دروازه تیم ملی محکم و پابرجا بایستد از پوشیدن پیراهن تیم ملی محروم کرد. ماجرایی که به یک بغض در گلوی مردی که عادت به گریه و زاری نداشت تبدیل شد.

در مورد اینکه چرا حجازی به صورت ویژه قربانی این قانون شگفت انگیز شد شایعاتی وجود دارد که در مورد صحت و سقم آنها نمی توان با قاطعیت نوشت و شاید گذر زمان پرده از این راز بردارد. حداقل این است که درباره مردی با نهایتِ سلیقه تا توانستند بد سلیقگی کردند!

ادامه مطلب

رژیم

تا این سن رسیدم به یاد ندارم رژیم گرفته باشم. در پی به هم ریختن شدید برنامه غذایی و ورزشیم و اینکه مثل پیرزنها همه جام درد میکنه تصمیم گرفتم یک دوره رژیم بگیرم. الان 160 سانت قد و 61 کیلو وزن دارم بنابراین احتیاج به لاغری ندارم اما موردی که پیش اومده اینه که به تدریج سیستم عضلانی تحلیل رفته و چربی جاش رو گرفته. عضلات کمر نمیتونند شکم رو صاف نگه دارند  و روز به روز شکم جلوتر میاد. میدونم که برای این حالت ورزش بهتر جواب میده ولی فعلا میتونم این کار رو انجام بدم. با دفتر دکتر حسین احمدی تماس گرفتم و 5 تا برنامه غذایی بهم دادند برای یک ماه. فعلا هفته اول قراره صرف پاکسازی سیستم بشه. تا 4 روز اول باید فقط میوه و صیفی جات بخورم. صبح پسری رو گذاشتم مهد و رفتم فاز 4 از میوه فروشی مهدی 11700 تومن خیار و گوجه و کاهو و کرفس خریدم. بعد رفتم از سبزی پاک کرده 5500 تومن یک کیلو نیم مخلوط سبزی برای سوپ معجزه گر!!! خریدم بعلاوه 1000 تومن اسفناج. بعد تو برگشتن رفتم 5500 تومن دیگه دادم کلم سبز و بنفش و کدو خورشتی گرفتم و  برگشتم خونه. نشستم گزارش منحوس توت فرنگی رو تموم کردم . اندازه نوشتن یک گزارش کامل وقت برد. فرستادمش برای مجری مسئولش. حالا دیگه باید یا علی بگم و شروع کنم نوشتن مقاله ام رو. ساعت 12 و 18 دقیقه است و من باید تا 45 دقیقه دیگه برم دنبال پسری از مهد بیارمش. وقتی خونه است هیچ کار نمیتونم بکنم. جمع و جور کردن خونه رو گذاشتم برای وقتی که میاد. برم یک گوجه فرنگی یا چای بخورم و شروع کنم. بسم ا...

ادامه مطلب

خانه

خانه ای خواهم ساخت

     از عشق

          از مهر

               از شور

                    از نظم

                         از تدبیر

                              و کدبانوی آن خواهم بود...

ادامه مطلب