برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

عجیب و غریب

امروز از اون روزهای عجیب و غریب بود. تقریبا هیچ کاری طبق برنامه پیش نرفت. هی کارهای جدید پیش اومد و با شیوه های عجیب غریب تر از خودشون انجام شدند. دارم به توانایی های خودم در روابط اجتماعی و راضی کردن مردم به موافقتهای محیر العقول ایمان میارم. روز جالبیه :)

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٢:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٤/٢/۳۱
Comments نظرات () لینک دائم

مشغولم

بکوب دارم کارهای متفرقه ای رو که دستمه انجام میدم. طبق فرمایشات کتاب قورباغه ات رو قورت بده الان باید در برابر این وسوسه مقاومت کنم و برم سر نوشتن مقالات تزم و آنالیزهاش. اما 7-8 تا کار دستمه که تا تمومشون نکنم فکرشون و پیگیری صاحباشون نمیذاره اب خوش از گلوم پایین بره. امروز یک مقاله رو خوندم و تصحیح کردم قراره برای ژورنال انستیتو بفرستیم. صاحبش باور نمیکرد این همه تغییر لازم داشته باشه. قبل از من 5 نفر دیگه (خودش، دو تا استاد راهنماش، و دو تا از دوستاش) مقاله رو خونده بودند.  فکر میکرد نهاییه. برام اس ام اس داده: یعنیاااا شما فوق العاده اید!!! وقتی باز کردم خودم هم موندم. زبونم بند اومد. بهتون حسودیم شد ;) خوش به حالتون!! تو دلم گفتم پدرم در اومد تا اینجوری شد :)

یک مقاله برای داوری دارم الان هفته سومه که دستمه میرم بخونمش . ادم جایی مقاله میفرسته دلش میخواد زود جواب بگیره.

یکی از همدوره ای هامون تو گرایش بیوتکنولوژی دیروز دفاع کرد. ما هنوز نصف کارهامون مونده. :(

دیشب کتاب قانون توانگری رو دانلود کردم. احتمالا باید یک چیزی تو مایه کتاب چهار اثر باشه. وقتی خوب نگاه میکنی میبینی دین و مذهب و کتاب راز و بقیه کتابهای به درد بخور همشون دارن یک چیز رو میگن به زبونهای مختلف.

دیروز داشتم با یکی از دوستام تلفنی صحبت میکردم با فراخوان قانون بخشایش و تجسم خلاقش یک اتفاق معجزه وار براش روی داده بود. خوشحال بود و داشت منو تشویق میکرد که اوضاع احوالم رو جمع و جور کنم و شاد زندگی کنم که عمرمون زود تموم میشه. میگفت شش سال پیش، دو سال طول کشید که من بتونم با خودم کنار بیام و بفهمم وقتی میگم خدایا کمکم کن، یا خدایا به تو توکل میکنم، خدایا به تو میسپارم یعنی چی؟ میگفت هی با خودم کلنجار میرفتم. اسم خدا رو به زبونها و عبارات مختلف مینوشتم فریاد میزدم. یکبار خ د ا رو جدا نوشتم و به خودم گفتم خدا یعنی خالق دنیا و اخرت من.  یعنی به خود آ... بالاخره باور کردم یک نیرویی هست که به حساب کتاب اعمال ما میرسه، به ازای خوبیها بهمون خوبی برمیگردونه و به ازای بدیها بدی... کلی برام حرف زد. این دوستم شاگرد آرایشگاهی بود که میرم و الان از اونجا رفته. واقعا سواد و شعور به مدرک آکادمیک نیست به روشنی ضمیر ما است.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٤/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

مکاشفه

مشغول مکاشفه ام. یک مکاشفه درونی که مرتب با شهودی از بیرون هدایت میشن.

تغییر و تحولات روحی و معنوی قابل ملاحظه ای داره زنجیروار در وجودم ایجاد میشه و فکر میکنم در زمان خاصی از سرنوشتم قرار گرفتم.

امسالم رویدادهای زندگیم به طرز شگفت انگیزی عجین با یاد و تلمذ غیابی از محضر آیت الله بهجت شده با وجودی که قبلا فقط یک آشنایی خیلی مختصر با اسم و زندگینامه شون داشتم. پریشب عجیب به یاد ایشون بودم. رفتم تو اینترنت و یک سری درباره سلوک و گفتارهاشون خوندم اومدم یکیشون رو تو سررسیدم یادداشت کنم. دیدم اون شب شب سالگرد درگذشت ایشونه.

خدا کمک کنه بتونم یک بهبود اساسی تو فکر و نیت و اعمالم بدم و به راه راست برگردم. دلم رو دریا کنم و سبکبار و سبکبال به آسمون آبی بپیوندم.

ادامه مطلب

سفر شمال

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب

خانم که باشی...

مشاهده یادداشت خصوصی


شعرهای مهد

پسری هر هفته تو مهد یک شعر یاد میگیره. شعرهای هفته اول و دوم اردیبهشت رو به یادگار براش می نویسم به خصوص شعر گیاهان رو دوست داره و وقتی می خونمش با دقت بهم نگاه میکنه و سعی میکنه واکنش نشون بده:

من یک گلم نگاه کنید******چه خوشگلم نگاه کنید

اول که گل نبودم*****فقط یک دونه بودم

یک دختر نازنین*****منو گذاشت تو زمین

بارون اومد آبم داد***** خورشید اومد نورم داد

قد کشیدم بزرگ شدم***** شادی گلها رو دیدم

ببین  ببین گلها را ***** بکن شکر خدا را

 

سفالگری-هفته اول اردیبهشت

اول من آب بودم***** بودم میان دریا

بعدا بخار گشتم***** رفتم به آسمانها

در آسمان آبی*****یک تکه ابر بودم

با شور و شوق بسیار***** رفتم به ان رسیدم

باران شدم چکیدم***** بر ذره ذره خاک

گل گل هزار گل***** سر زد از آن خاک پاک

ادامه مطلب

همکاری آقای همسر

مشاهده یادداشت خصوصی


20 خصوصیت زنان شاد

دنیا پر از زنانی است که به جنبه‌های منفی خود توجه دارند و به این فکر می‌کنند که انجام دادن چه کارهایی از آن‌ها ساخته نیست و چه چیزهایی ندارند؛ باید توجه داشت که شاد بودن برای یک زن یک مهارت و انتخاب متفاوت است.

زنان بسیاری را می‌توان در دنیا مشاهده کرد که شاد زندگی‌ می‌کنند و به رغم شرایط دشوار زندگی‌شان توانسته‌اند زندگی‌شاد و سعادتمندی داشته باشند. این افراد لزوماً قوی‌ترین و شجاع‌ترین زن‌ها‌ نبوده‌اند بلکه آنچه آن‌ها را از دیگران مجزا می‌کند این‌است که توانسته‌اند تجارب را در زندگی‌شان بگنجانند و به جلو قدم بردارند. این گروه از زنان می‌دانند چگونه زندگی‌خوبی داشته باشند و حتی آن را بهتر هم بسازند.

پیمان رحیمی نژاد، روانشناس مثبت‌نگر در کلینیک مددکاری اجتماعی ایران نوشت،بخش مهمی از خوشبختی با نوع جنسیت رابطه دارد. در بسیاری از پژوهش‌هایی که در سال‌های اخیر بر روی مغز زنان و مردان انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند که نورون‌های مغز زنان در بخش‌های مربوط به برقراری ارتباط، احساسات و عواطف، اتصالات بیشتری تولید می‌کنند به همین دلیل است که زنان در مقایسه با مردان رابطه‌محورتر هستند.

دکتر «بریزندین» استاد دانشگاه کالیفرنیا ضمن تأیید این نکته اشاره می‌کند نورون‌های مغزی زنان در بخش زبان و شنیدن ۱۱ درصد از نورون‌های مردان بیشتر است. (به همین دلیل است که وقتی مردها را صدا می‌زنیم به ما جواب نمی‌دهند یا دیر‌تر عکس‌العمل نشان می‌دهند).کورتکس جلوپیشانی که وظیفه‌اش کنترل شخصی است، در زنان بزرگتر است و زودتر‌ به شرایط بلوغ می‌رسد و به همین دلیل است که زنان صبور‌تر از مردان هستند. این‌ها بخش کوچکی از تفاوت‌های زنان با مردان است. همان‌طور که می‌بینیم این تفاوت‌ها باعث ایجاد نگرش‌ها و رفتار‌های متفاوت در زنان و مردان می‌شود.


دام‌های ضد شادی
تحقیقات نشان داده است شش دام مهم وجود دارد که موجب ناخشنودی زنان می‌شود. این دام‌ها را می‌توان با عبارت «تنها اگر» توضیح داد. «تنها اگر لاغرتر بودم، تنها اگر پول بیشتری داشتم، تنها اگر می‌توانستم مرد رؤیاهای خود را پیدا کنم، تنها اگر می‌توانستم ترفیع رتبه بگیرم، تنها اگر می‌توانستم متفاوت‌تر بودم، تنها اگر شانس بیشتری داشتم، زندگی‌ام عالی و بی‌کم وکاست می‌شد.» این باور‌های ذهنی نه تنها افراد را خوشبخت‌‌تر و شاد‌تر نمی‌کند بلکه آن‌ها را از رضایت‌ و احساس شادکامی نیز دور خواهد کرد. شاید بپرسید ریشه این دام‌های فکری چیست؟ جواب «ترس‌» است. این ترس‌ها در بسیاری از مواقع منشأ غیر‌واقعی دارند و با توجه و فکر کردن به‌ آن‌ها زمینه رشد شان فراهم می‌شود. بنابراین برای شاد بودن سری به باور‌ها و افکار‌غیر منطقی خود بزنید و آن‌ها را مدیریت کنید.


زنان شاد چه می‌کنند

محققان با بررسی و مطالعه عوامل شادی در زنان مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که:

1. زنان‌شاد می‌دانند کامل‌گرایی با کمال گرایی متفاوت است، بنابراین به دنبال واقعی نگاه کردن به خود و نقاط ضعف و قوت‌شان هستند و نگاه آرمانی و اید‌ه‌آل‌گرایانه ندارند.


2. زنان شاد می‌دانند ارزش‌ آن‌ها بستگی به این ندارد که چه دارند و چگونه به نظر می‌رسند.برای آن‌ها مهم این است که از چه روابط موفق و سلامت احساسی برخوردارند.


3. زنان شاد می‌دانند تنها خودشان هستند که می‌توانند کاری برای شادبودن خود انجام دهند و نباید آن را به دیگری واگذار کنند و از دیگران انتظار داشته باشند.


4. زنان شاد درک می‌کنند امروز تنها روزی است که می‌توانند از آن مطمئن باشند.آن‌ها می‌دانند که از این روز چگونه بیشترین استفاده را کنند.


5. زنان شاد می‌دانند که با «نه گفتن» به دیگران فرصتی را پیدا می‌کنند که به خودشان «آری» بگویند.


6. زنان شاد اهمیت داشتن قدرت شخصی را درک می‌کنند و این باور را دارند که زندگی‌شان متعلق به خودشان است نه وابسته به دیگران.


7. زنان شاد قدرت انتخاب در زندگی را باور دارند بنابراین به انتخاب‌های زندگی‌شان توجه ویژه‌ای می‌کنند.


8. زنان شاد از قدرت بخشش مطلع هستند، چرا که می‌دانند بخشیدن به یک فرد کمک به او نیست بلکه کمک کردن به خودشان است.


9. زنان شاد برنامه ویژه‌ای برای وقت گذراندن با خود دارند و برای شاد زیستن برنامه‌ریزی‌ می‌کنند.


10. زنان شاد هرگز موقعیت‌های بد و اتفاقات ناخوشایند را فراگیر و همیشگی‌ نمی‌دانند و آن را شخصی ارزیابی نمی‌کنند.


11. زنان شاد می‌دانند که خوشبختی و شادمانی بدون تلاش و زحمت نیست، بنابراین در مواقع بروز مشکلات به دنبال حل مسأله و یافتن راه‌حل‌های منطقی هستند.


12. زنان شاد می‌دانند که در هرمرحله از زندگی، چیزی را از دست خواهند داد اما در مقابل، چیزی را هم به‌دست می‌آورند.


13. زنان شاد می‌دانند بخشی از هویت آن‌ها به شغل و کاری که انجام می‌دهند مربوط می‌شود، اما هرگز اجازه نمی‌دهند همه‌ هویت‌شان را کارشان رقم بزند.


14. زنان شاد می‌دانند که می‌توانند صاحب همه چیز شوند، اما لزوماً همه چیز را در یک زمان به دست نمی‌آورند.


15. زنان شاد می‌دانند نگرش مثبت، روابط ارزشمند و زندگی پرمعنا اجزای تشکیل‌دهنده‌ شادمانی و خوش‌بختی هستند.


16. زنان شاد خود را باور دارند، قدر‌شناس و عامل‌ هستند.


17. زنان شاد مقایسه نمی‌کنند زیرا می‌دانند همیشه کسانی وجود دارند که بیش از آن‌ها دارند.


18. زنان شاد می‌دانند اعتراف‌‌کردن به مسائلی که وجود دارد نخستین قدم برای تغییر دادن است.


19. زنان شاد به هر قیمتی وارد یک رابطه عاطفی نمی‌شوند.آنها ترجیح می‌دهند عشق برابر و پایدار و با‌ثبات را تجربه کنند.


20. زنان شاد به دنبال یادگیری و تغییر هستند و هیچ گاه قدرت خلاقیت خود را دست‌کم نمی‌گیرند.


وقت را تلف نکنید. به این موضوعات فکر کنید و آن‌ها را اجرا کنید. این ۲۰ اصل به عنوان راز‌هایی برای تبدیل شدن به یک زن شاد زندگی شما را دگرگون می‌کند. فراموش‌نکنید که هیچ لوازم آرایشی به‌اندازه‌ «شادی» شما را زیبا نمی‌کند.

منبع: میگنا

ادامه مطلب