برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

استاد راهنمای لارژ

به استاد راهنمام گفتم خانم دکتر هزینه پودر آلبالوم شده 600 دلار، و برای آزمون بعدیم که ویسکومتری دینامیکه یک چیزی حدود یک میلیون و پانصد ششصد باید بدیم. هزینه اش یک مقدار برام سنگینه میشه بهم پول بدید؟ گفتند شماره کارت بده. همون روز عصر نهصد و شصت هزار تومن واریز کردن به حسابم بعد هم گفتند برای آزمونهات هم هر چی میتونی چونه بزن و اگه فاکتور دادند، فاکتور بگیر از محل گرنتم برات پرداخت کنم. ای جانم! استاد راهنمای لارژ به این میگن

این همه مدت به خودم سختی دادم و سر یک قرون دو زار حساب کتاب کردم، کاش زودتر بودجه طرحم رو میگرفتم.


مراسم تودیع و معارفه

اسم مراسم تودیع و معارفه شده تکریم و معارفه

واقعا هم اینجوری بهتره


حج عمره دانشجویی

مشاهده یادداشت خصوصی


پیشرفت تکنولوژی

مشاهده یادداشت خصوصی


خر سواری

تا حالا غیر رسمی خر بودیم یک مدته رسماً شدیم خر آقا!

خر سواری ورزش محبوب این روزهای پسری 


درددل

یک وقتایی فکر می کنم که من فقط وقتی دلم می گیره می آم می نویسم، یک جورایی بلند بلند درد دل میکنم، ولی وقتی خوب و خوشم حوصله وبلاگ نوشتن ندارم. مثل الان لبخند

فعلا روزهای خوبی دارم. به شدت مشغول کارم. خیلی شدید و این تصمیم که باید کارهام رو جمع و جور کنم و کارهای نیمه تمام رو به سر منزل مقصود برسونم باعث شده یک انرژی مضاعف بگیرم. دارم تمرین می کنم که در هر زمان روی یک کار متمرکز بشم و تا اون رو تموم نکردم سراغ کار بعدی نرم فعلا این یکی دو هفته نتیجه خیلی خوبی داشته. دو سه تا کار رو خوب تموم کردم. البته سر درد، کتف درد و کمر درد شدید دارم ولی خوشحالم. پسری رو زمانهای طولانی تری پیش مادربزرگ و عموش میگذارم. مجبورم. باید از این فرصتها استفاده کنم و کارها رو و به خصوص تزم رو زودتر تموم کنم. آدم از آینده اش که خبر نداره. فعلا به خصوص بودن عموش تو خونه نعمت بزرگ و انکار ناپذیریه. روابط خوبشون با پسری و صبر و حوصله شون باعث دلگرمیمه و با خیال راحت تری به کارها می رسم. فقط گریه های هر روزه پسری موقع خداحافظی و مراسم تودیعی که راه میندازه و مراسم شادی کنانی که موقع برگشتنم برگزار میکنه، دلم رو به درد میاره. چاره ای نیست. زندگی باید جریان داشته باشه...


یک یا علی

مشاهده یادداشت خصوصی


خوشبختی

روزهای خوبی رو من و پسری با هم داریم. پسری به شدت ددریه. هربار که میگذارمش رو صندلیش که روی صندلی عقب ماشین فیکس شده، کلی کیف میکنه و وقتی من بر میگردم تا دنده عقب از پارکینگ بیام بیرون دیدن پسری با چشمهای زیبا و مژه های بلند که به پهنای صورتش بهم میخنده، حس خاص شادی و خوشبختی رو بهم میده. حس جالبیه. یک شادی بی انتها.

با هم بازی می کنیم. امروز نیم ساعت کامل منو مجبور کرده یک حلقه هولاهوپ رنگی رو بزنم یا مثل فرفره بچرخونم تا اون با تمام وجود بالا پایین بپره و قهقهه بزنه.

تنها مشکل اینه که پسری 21 کیلو وزن و 97 سانتی متر وزن داره، و من برای بغل کردن و گردش بردنش خیلی ظریف و کم توانم. تمام بدنم و به خصوص گردن و کمرم درد میکنه و در اثر تلاش برای به زور بلند کردنش حس میکنم هر چی تو حفره شکمی ام هست یکی دو سانت اومده پایبن و مرتب دل درد دارم. با این وجود: خوشبختی حس خوبیه.


گردهمایی دانشجویان دکترای موسسه

مشاهده یادداشت خصوصی


استاد راهنمای در دسترس

تو زندگیم یک شانس عالی دارم و اون داشتن استاد راهنماییه که به شدت در دسترس هستند :)

نمیدونم چه جور تکنولوژی ای دارند، ولی هر ساعت از شبانه روز که ایمیل میزنم، هنوز دکمه ارسال رو نزده، جواب میگیرم. محشره.

انگار بد عادتم کردند که یک بار اتفاق افتاد که  روز یکشنبه براشون ایمیل زدم تا صبح سه شنبه جواب ندادند، سراسیمه رفتم دانشکده که بپرسم چی شده؟!! معلوم شد ایمیلهای دانشکده اشکال داشتند تو اون روزها و اصلا ایمیلم نرفته براشون.


نتیجه بررسی بورسیه های بدون آزمون

آنچه در این بررسی ها از همان آغاز مدّ نظر وزارت بود، جلوگیری از تضییع حقوق فردی پذیرفته شدگان و تبدیل مسئله به مشکلی لاینحل در فضای اجرایی کشور بود، از این رو طی این مدت تلاش شد که موضوع و محتوای دستورالعمل ها و روش های اعطای بورس از مصادیق، یعنی افرادی که بورسیه شناخته شده اند، تفکیک شود.
وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با صدور اطلاعیه ای نتیجه بررسی وضعیت بورسیه های بدون آزمون را اعلام کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از سایت وزارت علوم، وزارت علوم در  اطلاعیه ای نتیجه بررسی وضعیت بورسیه های بدون آزمون را به شرح زیر اعلام کرد:

"وزارت علوم، تحقیقات و فناوری براساس وظایف قانونی و برنامه های اعلام شده در دولت تدبیر و امید در یک سال گذشته کوشیده است که در جهت صیانت از "کیفیت و اعتبار علمی دانشگاه ها"،"رعایت دیسیپلین علمی و قانون"و"مبارزه با فساد اداری و علمی"، گام های عملی بردارد.

بر همین اساس و بنا به گزارش ها و پیگیری های نهادهای نظارتی از جمله دیوان محاسبات کشور و سازمان بازرسی کل کشور، این وزارت، چگونگی اعطای بورسیه های تحصیلی بدون آزمون را مورد بررسی قرار داد. اکنون پس از طی مراحل مختلف بررسی پرونده ها در اداره کل بورس و اعزام دانشجویان خارج و برگزاری جلسات متعدد برای پاسخگویی به سؤالات مطرح شده از سوی اعضای محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و نهایتاً تشکیل کمیته ویژه از سوی سرپرست این وزارت، گزارش نهایی موضوع و تصمیمات اخذ شده در جهت حل و فصل واقع بینانه و منصفانه مسئله را به اطلاع مردم عزیز و افراد ذی نفع می رساند. در این تصمیم به پذیرفته شدگان بدون آزمون به صورت یک کل یکپارچه نگاه نشده و سعی بر آن بوده است با تفکیک بخش های مختلف حداکثر اغماض نسبت به مجموع آنان در نظر گرفته شود.

ادامه مطلب