برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

بازی، شوق رویش

پانزدهم اردیبهشت، همایش بازی شوق رویش برای دومین بار در فرهنگسرای شاهد فاز 4 مهرشهر برگزار شد. همایش خوبی بود. البته من چون پارسال کلاسهای بازی رو میرفتم مطلب جدیدی نداشت. دوستم و آقای همسر هم اومده بودند. آقای همسر همت کرده بودند تو اون ساعت اومده بودند. فقط 2 تا از پدر ها اومده بودند. دوستم میگفت خیلی خوبه که همسرت هم این سمینارها رو میان و خیلی خوب بود، وقتی مادر و پدر با هم دوره میگذرونند منسجم تر و یک سو تر میتونن با بچه برخورد کنند. البته آقای سلطانی از دوستان آقای همسر هستند و شاید بیشتر به خاطر آشنایی قبلیشون بود و تجدید دیدار و البته سفارش دوست من به استادمون که بهشون وقت مشاوره برای کوچولوشون بدن. به هر حال، قرار شد به همت گروه مادران حامی و استادمون آقای سلطانی، تو فرهنگسرا کلاسهای بازی برای مادر و کودک برگزار بشه. اول هفته رفتم پسری رو نام نویسی کردم هزینه هر جلسه 7000 تومنه. و قراره اتاق بازی با حضور مادر و کودک: بازیهای حسی حرکتی، ادراکی، دست ورزی، شعرخوانی، قصه گویی و ... باشه. امروز اعلام کردند که از 3 خرداد کلاسها در دو نوبت صبح و عصر از 10-11:30 و از 16-17:30 برگزار میشن و روز بچه های همسن پسری چهارشنبه است. باید هماهنگ کنم که بتونیم با پسر گل مرتب تو کلاسها شرکت کنیم. انشاالله.


کارگاه endnote

برای هفته دیگه رفتم تو کارگاه endnote 7 و یک کارگاه دیگه درباره موتورهای جستجو و بانکهای اطلاعاتی و ... ثبت نام کردم که تو دانشکده برگزار میشه. endnote  رو دلم میخواد مسلط بشم هر دفعه یک توکه زدم و ادامه ندادم. فکر کنم برای نوشتن پایان نامه ام کمک بزرگی باشه.


افتادم تو کار مواد!

دو هفته است که به شدت دنبال تهیه مواد اولیه برای تزم هستم. یک مدت دنبال استارتر و شیر خشک میگشتم برای تهیه ماست. اما فکرم بدجور در گیر ماندگاری ماست تولیدی بود و اینکه یک محصول خاص با قیمت بالا تولید میکنیم، کاش میشد ماندگاری اش رو بالا ببریم و حمل و نقل و نگهداری رو راحت تر کنیم و درگیر بار میکروبی تو کارمون نشیم. به تهیه پودر ماست فکر میکردم که یک جورهایی مثل ماست فوری باشه. این یک خوبی دیگه ام که داره اینه که محصولمون از بقالی میاد تو سطح داروخونه! گشتم یک پتنت خیلی خوب پیدا کردم برای تهیه ماست فوری که اجزا رو مخلوط میکرد و باید بعد از بازساختن محصول 5-10 دقیقه میموند تا بافت بگیره. استاد راهنمام گفتند که این کار رو نکن چون داری مهمترین مزیت ماست نسبت به شیر رو که نداشتن لاکتوزه ازش میگیری و ما در جامعه ای زندگی میکنیم که خیلی ها به خصوص خانمها عدم تحمل لاکتوز دارند. میخوای ماست تولید کن بعد خشکش کن. در این مورد هم مقاله داشتم. گفتند اگه یک ماه صبر کنی من یک دانشجوی ارشد میگیرم برات تو پایان نامه اش اینو تولید کنه.

دنبال پودر عسل و موز میگشتم. با یک واسطه زنگ زدم شرکت نستله. خیلی خوب راهنمایی کردند اما گفتند که نمیتونیم بهت 2-3 کیلو بفروشیم میتونیم حداکثر 100-200 گرم اهدا کنیم که به کارم نمی اومد. تلفن تأمین کنندشون رو گرفتم. شرکت ابریشم چیان کهن تجارت. چه میکنند این شرکتهای بازرگانی. از شیر مر غ تا جون آدمیزاد وارد میکنند. گفتند پودر و فلیک پودری موز رو داریم. پودر عسل و کرانچی عسل رو داریم. پودر ماست هم داریم!!! البته باید وارد کنیم.مشکل این بود که بسته ها 25 کیلویی هستند و من 4-5 کیلو فوقش میخوام. گفتند باید صبر کنی یکی که خواست بخره از سر بسته اش 3-4 کیلو بهت بدیم/ بفروشیم. حالا کی کسی میخواد بخره خدا عالمه. کیلویی صد و خرده ای هزار تومن برای عسل و کیلویی 6-7 یورو برای پودر ماست. زورمون به خرید کیسه 25 کیلویی که نمیرسه (البته یک پیشنهاد تجاری باحال هم بهم دادند که نمیتونم اینجا بنویسم :)) شاید برای خرید پودر ماست اقدام کنم ولی برای عسل و موز و بقیه موارد باید یک فکر دیگه بکنم. تو ایران هم تلاشهایی برای تهیه پودر ماست و پودر عسل و پودر میوه ها شده. اما اگه بتونم تجاری پیدا کنم خیلی بهتره.

به پگاه زنگ زدم، به دوهلر ایران، به بازرگانی ماهوتی، به شرکت پیشگامان پخش صدیق،شرکت نگاه تجارت پارس، رایان شیمی، و ... به هر بنی بشری میشده زنگ زدم بتونم پیدا کنم . هر کی داره با بسته بندی های بزرگ داره و باز در این حد نمیفروشه.

9-13 خرداد نمایشگاه آگرو فوده میرم ببینم میتونم اونجا چیزی پیدا کنم یا نه. بعد از اون دیگه نباید وقت رو از دست بدم با موجودیمون هر چی که بود شروع میکنم. متغیر زمینه ای و مداخله گر و ....رو باید بیخیال شم و دعا کنم مدلسازیم خوب از آب دربیاد!


مسافرت

هفته پیش با پسری و آقای همسر و برادر آقای همسر و یک خانواده از همکارهاشون رفتیم همدان، لالجین، تویسرکان، نهاوند و ملایر. خیلی خوب بود. خیلی خوش گذشت و پسری واقعا آقایی کرد. سفر خیلی خوبی بود. جا رو از دانشگاه آزاد گرفته بودند برای همین هزینه سفرمون خیلی نشد. کلی عکس یادگاری انداختیم و سوغاتی های خوب خریدیم. از حلوا زرده و انگشت پیچ و نان محلی و کاسه بشقاب سفالی تا شیره و گردو و گیوه!

هر سوراخ سنبه ای هم که میشد رفت دید ما یک سرک کشیدیم. نوشیجان رو نرفتیم که قرار شد دفعه بریم.

خوب بود


تأثیر بازی بر رشد متعادل کودک

همایش تأثیر بازی بر رشد متعادل کودک

سخنران: استاد محمود سلطانی

زمان: دوشنبه 15 اردیبهشت 93

ساعت: 4 الی 6 بعد از ظهر

مکان: فاز 4 مهرشهر، چهار راه هنرستان، 410 شرقی، پارک شاهد، فرهنگسرای شاهد

ورود برای عموم ازاد است.


اولین گردهمایی دانش اموختگان صنایع غذایی دانشگاه تهران

بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تأسیس گروه علوم و مهندسی صنایع غذایی

 

زمان: 25 اردیبهشت 1393

ساعت 9 صبح

مکان تالار اجتماعات امام خمینی


آینده پژوهان آمریکایی: تجربه کنترل جمعیت ایران باید جهانی شود

یک وب سایت آمریکایی با انتشار گزارشی نوشت: ایران یکی از آینده نگر ترین کشورهای دنیا در زمینه " کنترل رشد جمعیت" است و جامعه جهانی برای مقابله با رشد سرسام آور جمعیت تا پایان قرن جاری که پیش بینی می شود به 14 میلیارد نفر برسد، باید از برنامه کنترل جمعیت در ایران که از سال 1988 و پس از جنگ با عراق در این کشور با موفقیت به مورد اجرا در آمد، الگو برداری کند.

به گزارش عصر ایران وب سایت "io9 " که وب سایتی در زمینه "آینده پژوهی" با دغدغه های زیست محیطی است، در گزارشی با عنوان " چگونه ایران یکی از آینده نگر ترین کشورهای جهان است " نوشت: وقتی ما به آینده نگری فکر می کنیم ، اغلب تصوراتمان روی رشد تکنولوژی، پیدایش سلاح های خارق العاده و یا ساخت ابزارهایی برای سفر یا مهاجرت انسان ها برای استقرار در کره مریخ است، اما اگر بخواهیم آینده نگری به مفهوم برنامه ریزی برای ایجاد تعادل در زندگی انسان ها بر روی کره زمین در قرن های آتی معنا کنیم باید تجربه ای که ایران موفق به کسب و اجرای آن شده است را مورد نظر قرار دهیم.

ادامه مطلب

اولین وزیر معزول احمدی نژاد: اجازه نداشتیم به مجمع برویم

نامه نیوز  - در بارانی‌ترین روز تهران میهمان یکی وزرای دولت نهم بودیم. کسی که به عنوان اولین نفر ساز ناکوک خود را با احمدی نژاد کوک کرد و گفت: «نمی مانم، بااین وضع نمی مانم.»

پرویز کاظمی، وزیر رفاه دولت احمدی نژاد، دل پری از رئیس جمهور پیشین ایران دارد، با حرارت خاصی از او حرف می زند، بی پرده و صریح انتقاداتش را بیان می کنند، انتقاداتی که بی شک نشر آنها برای ما شاید خط قرمزی رسانه ای محسوب شود. او واهمه ای ندارد از اینکه بگوید احمدی نژاد راحت دروغ می گفت و مدیریت بلد نبود، اینکه نباید انقدر با او مصالحه می شد، او حتی به سخنان علی لاریجانی درباره رییس جمهور سابق هم گریزی می زند و می گوید« لاریجانی گفت من مانده ام احمدی نژاد چه پدیده ای است».


کاظمی هراندازه منتقد احمدی نژاد است، با احترام از آیت الله هاشمی یاد می کند. آیت الله ای که از قضا چاپ قدیمی کتاب خاطراتش هم در بین کتاب هایش خودنمایی می کرد.

2 ساعت کنکاش در خاطرات و مرور دوران وزارت کاظمی در دولت احمدی نژاد پر از سخنان جالب و تیترگونه برای ما بود. آنجا که گفت«احمدی نژاد باج هم می داد»، «مشایی آدم معمولی بود و تعطیل بود»، «احمدی نژاد در مقابل روحانیت ایستاد»، «رفتارهای احمدی نژاد پیروی از رهبری را نشان نمی داد»،«احمدی نژاد مجلس را در راس امور نمی دانست» و ...

مشروح گفتگوی نامه نیوز با پرویز کاظمی وزیر رفاه دولت نهم را در ادامه مطالعه فرمایید؛

ادامه مطلب