برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

التهاب در پردیس دانشگاه تهران با مرگ دردناک دانشجوی ارشد

به رغم آنکه چند روز از این رویداد می‌گذرد، هنوز خبری از پیام تسلیت رئیس دانشگاه تهران نیست؛ کسی که درست یا غلط، کمبود بودجه دانشگاه و تعمییر نشدن تجهیزاتی که جان دانشجوی تحصیلات تکمیلی را گرفت، به او نسبت می‌دهند و سکوت او را موید این امر می‌خوانند.
 
به گزارش «تابناک»، ساعات پایانی چهارشنبه گذشته، هنگامی که بارش باران پاییزی تمرکز را از همه عابران ربوده بود، «کوروش صوفیه» دانشجوی کارشناسی ارشد پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران (واقع در کرج) در حال رفتن به خوابگاه، بر اثر برق گرفتگی ناشی از نقص در سیستم روشنایی محوطه، جان به جان آفرین تسلیم کرد؛ رویدادی تلخ که به گفته دانشجویان ساکن خوابگاه، ناشی از فرسودگی تاسیسات این خوابگاه و بی توجهی مسئولان به این مشکل بوده و موجی از اعتراض را در روزهای به همراه داشته است. 
این اتفاق تلخ از این رو مورد اعتراض دانشجویان واقع شد که بسیاری از دانشجوی پسر ساکن این خوابگاه، به ویژه آنهایی که ساکن بلوک‌های قدیمی‌تر هستند، معتقدند همه مسئولان دانشگاه بر مشکلات تاسیسات خوابگاهی واقف بوده و با علم به این مشکلات، اقدامی صورت نمی‌دهند و این بی توجهی تا آنجا ادامه یافته که پس از بروز چنین رویدادی، کسانی از طرف اورژانس دانشگاه به محل اعزام می‌شوند که به گفته شاهداننه تخصص داشته‌اند و نه توانایی اقدامی.
 

ادامه مطلب

متن کامل تفاهم‌نامه ژنو

عصر ایران:

ایران و 1+5 بر سندی به توافق‌ رسیدند که براساس آن غنی‌سازی در برنامه هسته‌یی باقی می‌ماند.

به گزارش  ایسنا از ژنو، در این توافق‌نامه آمده است: فعالیت در سایت‌های هسته‌یی اراک نطنز و فردو به شکل کنونی ادامه پیدا خواهد کرد و تحریم‌ها افزایش نخواهد یافت.

 درک‌ گام‌های اولیه در زمینه‌ برنامه هسته‌یی ایران

 در این تفاهم‌نامه که به امضاء طرفین رسیده به نقل از گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، روسیه و چین به کمک اتحادیه اروپا) با بیان این‌که در مذاکرات جدی و اساسی با ایران با هدف رسیدن به یک راه حل دیپلماتیک و قابل راستی‌آزمایی که مانع دستیابی ایران به یک سلاح هسته‌یی می‌شود، شرکت داشته‌اند، آمده است: رییس‌جمهور اوباما با صراحت گفته است که دستیابی به یک راه حل صلح‌آمیز که ایران را از رسیدن به بمب هسته‌یی بازدارد به نفع منافع ملی آمریکاست.

ادامه مطلب

ایران و 1+5 به توافق رسیدند / وزیران خارجه ایران و آمریکا مقابل دوربین دست دادند

عصرایران - سرانجام بعد از سخت ترین و نفس گیرترین مذاکرات دیپلماتیک ، ایران و 1+5 در ژنو به توافق رسیدند.

بدین ترتیب بن بست ایجاد شده در پرونده هسته ای کشورمان ، گشوده شد و راه برای کاهش تحریم ها هموار گردید.

بر اساس توافق ایران و گروه 1+5 ، ایران حق دارد در خاک خود غنی سازی کند. تا پیش از این ، طرف های مذاکره ، به ویژه آمریکا و فرانسه ، به شدت با غنی سازی در ایران و به رسمیت شناختن آن ، مخالفت می کردند. با این حال در سند مورد توافق ، این حق به طور رسمی و کتبی مورد پذیرش قرار گرفته است.

با این حال ، ایران به مدت 6 ماه ، غنی سازی در سطح 20 درصد را متوقف می کند و در عین حال فعالیت در سایت های هسته‌ای اراک، نطنز و فردو  ادامه پیدا می‌کند.

ادامه مطلب

آبان و آذر

مشاهده یادداشت خصوصی