برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

قبول شدم

امروز امتحان جامع بود. خیلی راحت برگذار شد. موندم خوشحال باشم یا ناراحت. حیف اون همه که با سختی و مرارت خوندم. حالا دیگه باید بیشتر به پسرک برسم. روابط با آقای همسر داره خیلی بهتر میشه.

در نظر دارم یک برنامه ریزی بکنم و کارهای مهمی رو که باید انجام بشن، یکی یکی انجام بدم.

فعلا مهمترین کارم باید مسلمون کردن پسرک باشه!

نویسنده : برای فردا : ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/۸/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

روزهای سخت

این روزها خیلی بهم سخت میگذره. تقریبا نمی تونم بخوابم، به خاطر رسیدگی به پسرک خوابم خیلی سبک شده، تقریبا همیشه سردرد دارم. چشمهام درد میکنه و یک دندونم دردش زده به فکم. همه کاری میکنم جز درس خوندن و این استرس زیادی برام ایجاد میکنه. کتابمون جوری نیست که بشه صفحه صفحه خوند، باید با تمرکز و دقت خونده بشه و من این وقت رو پیدا نمیکنم. رسیدگی به پسرک خیلی وقت گیره. چرخه شیر دادن، آروغ گرفتن، شستن، پوشک عوض کردن، بازی کردن، خوابوندن، شیر دادن... به صورت مداوم و تند برقراره. نمیتونم به وضع تغذیه ام برسم، موهام دسته دسته دارن میریزند و زیر چشمهام پر از چین و چروک شده. خستگی مزمن گرفتم. کم کم کمر درد هم داره مزمن میشه. پسرک 7کیلو و 650 شده و بلند کردنش برام سخت شده. سخت ترین بخشش آروغ گرفتنه!! گاهی یک سری کارها رو انجام میدم ولی یادم نمیآد کی انجام دادم. خسته ام اما میدونم که پسری الان به من احتیاج دارهو این بهایی است که باید برای داشتن یک بچه شاد و سالم پرداخت کنم. راضی ام اما به شدت بنیه ام رو از دست دادم


تلاش

کتاب امتحان جامع مشخص شدهThe handbook of nanomedicine

باورم نمیشه فقط یک کتاب برامون تعیین کردند و خبری از امتحان جامع از همه درسها و غیره نیست. امتحان شفاهیه و بخش عمده اش در حول و حوش موضوع تز خواهد گذشت. هنوز موضوع پایان نامه رو قطعی نکردم. میخواستم درباره نانو باشه بیشتر به خاطر تسهیلات ستاد نانو و تأمین بودجه اش! اما فعلا با هرکی مشورت میکنم میگن در شرایط فعلی تحریمها موضوع وابسته به مواد نگیر. موضوع پیشنهادی استادم ساخت یک نانوذره کره ای شکل، بارگذاری یک ماده داخلش، بررسی رهایش کنترل شده ماده و مهمتر از همه مدلسازی این رهایش است. به نظرم حجم کارش خیلی زیاده به خصوص که برای هرکدوم از آزمایشهاش باید بریم شرکتها و دانشگاههای دیگه و بودجه زیادی میخواد گرنتهای اساتید رو هنوز ندادند و هزینه اجرای پاپان نامه تو دانشگاه تهران تقریبا یک چهارم دانشگاههایی مثل تربیت مدرسه!!! پشیمون شدم میخوام تزی بگیرم که درباره استفاده از DSC برای تعیین عمرانبارمانی محصولات غذایی(کشاورزی) باشه. ملموس تر و کاربردی تر و وابسته به دستگاهه و در راستای اهداف موسسه هم هست. جای کار زیاد داره. از دفتر حاج آقا جعفری تبار استخاره کردم این موضوع خیلی خوب اومد.فعلا به خانم دکتر نگفتم ترسیدم کتاب مرجع امتحانم رو عوض کنند و با شرایط فعلی بچه داریم عوض کردن منبع فاجعه است.

بنابراین تقریبا دارم دوباره کاری میکنم ولی مجبورم چاره ای ندارم. آی آقای پسر! اگه یک روز خاطرات مامانت رو خوندی بدون که مامانت رو مجبور کردی همه تصمیماتش با در نظر گرفتن شما به عنوان اولویت اول زندگیش گرفته بشه...

وقت زیادی برای خوندن ندارم. و کتابش جوری نیست که بتونم حین کار کردن بخونم باید یک وقت اساسی بگذارم. 18 روز دیگه مونده و من برنامه فشرده ای باید داشته باشم . به شدت تحت استرسم. پسرک فرصت نفس کشیدن بهم نمیده. اطرافیان میخوان کمکم کنند ولی نهایت در حد یکی دو ساعته و اون هم معمولا صرف این میشه که من بدو بدو خونه رو مرتب کنم و تا میام بشینم وقتم تموم شده. اشکالی نداره توکل به خدا تا حالا که همه چی به طور غیر منتظره ای خوب پیش رفته، انشاالله بعد از این هم همین طور باشه


نامه بی سابقه آیت الله آملی لاریجانی به احمدی نژاد

عصرایران - آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه با ارسال نامه ای،به موارد مندرج در نامه اخیر رییس جمهور پاسخ داد.
 
متن کامل پاسخ رییس قوه قضاییه به شرح زیر است:
 
 
دکتر محمود احمدی نژاد   
 
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

 
بعدازسلام، نامه مورخه 1/8/91 شما را همزمان با انتشار آن در رسانه‌ها ، دریافت نمودم . بسیار متأسّفم که در شرایط خاص کنونی و پس از رهنمودها ی مقام معظم رهبری دائر برضرورت حفظ آرامش و وحدت و توجه به مشکلات مردم ، شاهد چنین مکاتبات رسانه ای هستیم. از باب انجام وظیفه و تنویر افکار عمومی و دفاع از قانون اساسی و حقوق عامه و جلوگیری از انحرافات و قانون گریزی ها ناچار از توضیحات زیر می باشم و همانطور که در نامه محرمانه گفته ام : این سطور را می نگارم تا در ذاکره تاریخ بماند .
 
  1 - مدّت مدیدی است که در مقابل حملات غیرمنطقی و غیر قانونی و نسبت‌های خلاف واقع شما به قوه قضائیه و مسئولان آن، سکوت اختیار کرده‌ام . مبنای این سکوت رعایت مصالح نظام و تبعیّت از فرامین مقام معظم رهبری در عدم تقابل مسئولان و خصوصاً سران قواست .

لذا پاسخ نامه اوّل را به صورت « خیلی محرمانه» ارسال داشتم تا این مصلحت اهم را رعایت کرده باشم . متأسفانه شما به بهانه « حقوق اساسی ملت » نامه دومتان را نیز رسانه‌ای کرده‌اید، که علاوه بر سخنان نادرست ، نسبت‌های ناروا و خلاف واقع بسیاری در آن مطرح کرده اید.
سکوت بر این نسبت‌های خلاف واقع ممکن است پاره‌ای اذهان را ره زند که شاید واقع امر همین است که می‌گویید.

ادامه مطلب

کلوچه ای برای مامان

امروز پسرم خیلی خوشحالم کرد. تو اتاق بودم که دیدم پسرم در حالیکه یک پتو کلاهدار سرش بود و یک پستونک تو دهنش و در بغل مادربزرگش وارد شد درحالیکه رفته بود از سوپر کنار خونه نون بگیرن و یک کلوچه دستش بود که از سوپر تا خونه محکم گرفته بود دستش تا بیاره برای مامان.قلب دلم لرزید اون کلوچه واقعا یک مزه دیگه  داشت. اولین خرید پسری برای مادرش که خودش با دستهای کوچولوش برام آورده بود. خیلی دوستش دارم.

دهم آبان چهار ماهه میشه و باید برای زدن واکسنهاش بریم تهران. انشاالله این بار هم به راحتی تحمل کنه. خیلی خوش اخلاق و کم توقعه. اما به شدت بغلی شده و دوست داره ببرنش گردش، به خصوص بیرون از خونه. کم کم دارم کمردرد میگیرم. پسرک حدودا 7.5 کیلو شده و مرتب راه بردنش برام سخت شده.

هنوز ختنه اش نکردیم. باید اقدام کنیم داره دیر میشه! الان تو کریرش کنار پدرش خوابیده و عروسکش تیتا رو بغل کرده. پسرم از شلوغی خوشش نمی اد اما دوست داره همیشه اطرافش کسی باشه و تنها موندن رو دوست نداره.

خدا رو شکر که سالم و سلامت و شاده. خدایا شکرت