برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

طلاق

یکی از همکارامون بعد از 12 سال زندگی مشترک با داشتن یک دختر خوشگل 8 ساله از همسرشون طلاق گرفتند.  البته فکر کنم خواست خانمشون بوده. خبر شوک آوری بود.  باور کردنی نبود.  آخه همیشه عید که میشد با خوشحالی تعریف می کردند که با خانم و دخترم رفتیم مسافرت. خیلی خوش گذشت.  باید از این فرصتهای کم استفاده کنیم و با خانواده باشیم.  

ما از قبل از عید دیدیم که به شدت ناراحت هستند و لاغر شدند و به واقع کلمه پیر شدند، اتفاقا پرسیدیم چی شده؟ و گفتند که مریض هستند.  

و حالا بعد از چند ماه می بینیم که یک دفعه و بسیار غیر منتظره، هم پستشون رو ندارند، هم زندگی مشترکشون رو.

ما آدمها گاهی همه وقتمون رو برای کارمون و حواشیش میگذاریم و اونقدر حضورمون در خونه کم میشه، که از دل اهل خونه میریم.

کاش وقتی تو این موقعیتها قرار میگیریم به خودمون نهیب بزنیم که خانواده ام مهمتر از کارم، دوستهام، جلساتم، و هر سرگرمی دیگه ای هستند.  اگه بهشون توجه نکنیم یک روز از دستشون میدیم و دیگه جایی برای جبران نداره.

 

نویسنده : برای فردا : ۳:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

مسافر خسته

مسافری خسته که از راهی دور می آمد ، به درختی رسید و تصمیم گرفت که در سایه آن قدری اسـتراحت کند غافـل از این که آن درخت جـادویی بود ، درختی که می توانست آن چه که بر دلش می گذرد برآورده سازد...!

وقتی مسافر روی زمین سخت نشست با خودش فکر کرد که چه خوب می شد 
اگـر تخت خواب نـرمی در آن جا بود و او می تـوانست قـدری روی آن بیارامد.
 
فـوراً تختی که آرزویـش را کرده بود در کنـارش پدیـدار شـد !!!

مسافر با خود گفت : چقدر گـرسـنه هستم. کاش غذای لذیـذی داشتم...

ناگهان میـزی مملو از غذاهای رنگارنگ و دلپذیـر در برابرش آشـکار شد. پس مـرد با خوشحالی خورد و نوشید...

بعـد از سیر شدن ، کمی سـرش گیج رفت و پلـک هایش به خاطـر خستگی و غذایی که خورده بود سنگین شدند. خودش را روی آن تخت رهـا کرد و در حالـی که به اتفـاق های شـگفت انگیـز آن روز عجیب فکـر می کرد با خودش گفت : قدری می خوابم. ولی اگر یک ببر گرسنه از این جا بگـذرد چه؟

و ناگهان ببـری ظاهـر شـد و او را درید...

هر یک از ما در درون خود درختی جادویی داریم که منتظر سفارش هایی از جانب ماست.

ولی باید حواسـمان باشد ، چون این درخت افکار منفی ، ترس ها ، و نگرانی ها را نیز تحقق می بخشد.

بنابر این مراقب آن چه که به آن می اندیشید باشید...

-------------------------------------------------------------------------------------

مردم اشتباهات زندگی خود را روی هم می ریزند و از آنها غولی به وجود می آورند که نامش تقدیر است 
جان اولیورهاینر
نویسنده : برای فردا : ۸:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

40 بانوی نقش آفرین از نگاه ارگان دولت: از خاله نرگس تا همسر احمدی نژاد و سخنگوی

عصرایران - روزنامه ایران ، ارگان دولت در ویژه نامه خاتون خود، بخشی را هم به معرفی 40 بانوی نقش آفرین اختصاص داده است که برخی نام های ذکر شده در آن تعجب برانگیز هستند.

در میان این 40 نفر که اسامی و تصاویر آنها منتشر شده، نام های برخی ورزشکاران، اساتید دانشگاه، هنرمندان، زنان فعال در مقاومت ضدصهیونیستی و ... آمده است اما در کنار آنها اسامی نمایندگان و وزیران زن و برخی افراد دیگر آمده که معلوم نیست نقش آفرینی آنها چه بوده است که جزو جهل بانوی نقش آفرین مملکت شده اند، افرادی مانند:

نسرین سلطانخواه و فاطمه آلیا نمایندگان مجلس
آزاده آردکانی رئیس سابق موزه ملی
فاطمه بداغی معاون حقوقی رئیس جمهور
اعظم السادات فرحی همسر رئیس جمهور
فرحناز ترکستانی معاون وزیر بهداشت
الهام امین زاده نماینده مجلس
فاطمه رجبی همسر غلامحسین الهام
مریم ارشدی سخنگوی مرکز امور زنان
سوسن کشاورز گزینه رئیس جمهور برای تصدی وزارت آموزش و پرورش و مشاور سابق رئیس جمهور
مهناز افشار بازیگر
هدیه تهرانی بازیگر
آزاده آل ایوب (خاله نرگس)

همچنین در بخش گروه مشاوران انتشار نشریه خاتون نام های آشنای زیر نیز به چشم می خورد که در جای خود تامل برانگیز است:

سعید مرتضوی دادستان سابق تهران و رئیس فعلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
فاطمه بداغی معاون حقوقی رئیس جمهور
محمد جعفر بهداد مدیر سابق ایرنا و از مدیران ارشد نهاد ریاست جمهوری
فرحناز ترکستانی رئیس مستعفی سازمان ملی جوانان و معاون وزیر بهداشت
سوسن کشاورز گزینه رئیس جمهور برای تصدی وزارت آموزش و پرورش و مشاور سابق رئیس جمهور
و ...

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٢:٢٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

عجیب ترین جرائم

هران امروز: هستند افرادی که ترجیح می‌دهند به جای استفاده صحیح از قابلیت‌های دنیای مجازی، خودشان را به دردسر بیندازند. با عجیب‌ترین جرایمی که فقط در جایی مثل فیس بوک می‌تواند رخ دهد آشنا شوید:

1. زنی که به دلیل کنجکاوی در کار یک کاربر دیگر فیس بوک دستگیر شد: قانون شکنی همیشه دردسر ساز است، حتی درفیس بوک. شانون جکسون زنی که برای یکی از کاربران فیس بوک مزاحمت ایجاد کرده، دستگیر شد، چرا که قانون دنیای مجازی را نقض کرده بود. فضولی بیجای خانم جکسون حداکثر 11 ماه و 29 روز زندان برایش دارد و تا سقف 2500 دلار هم جریمه نقدی روی دستش می‌گذارد.

2. مردی که به جرم جازدن خود در فیس بوک به جای شاهزاده مراکشی دستگیر شد: فواد مورتادا، 26 ساله صفحه‌ای در فیس بوک به نام برادر سلطان محمد ششم، پادشاه مراکش ساخت و با این جرم دستگیر شد.

با اطمینان می‌توان گفت که کارهای این جوان 26 ساله در صفحه خود به نام برادر پادشاه مراکش صرفا تفننی نبوده و اهداف خاصی را دنبال می‌کرده است.

3. پلیسی که به جرم پست عکس‌های صحنه یک جرم به چهار سال زندان محکوم شد: مارک موزارلا، که تصاویر ضرب و شتم و خفه کردن زنی به نام کارولین وایم را در صفحه فیس بوکش منتشر کرده بود پس از اقرار صریح به رفتار آشوبگرانه خود به چهار سال زندان محکوم و گواهی مهارت‌های کمک‌های اولیه این پلیس بازنشسته 48 ساله نیز باطل شد.

4. زنی که به جرم سر بریدن یک موش و پست تصاویر آن در فیس بوک محکوم شد: نومی اندرسون، 23 ساله به جرم آزار و اذیت حیوانات در جولای 2011 به زندان محکوم شد. او با استفاده از چاقو سر یک موش را برید و همزمان از این کار خود فیلمبرداری هم کرد و سپس فیلم را روی صفحه فیس بوکش قرار داد.

5. دو دختر نوجوان که به آزار اینترنتی همکلاسی خود، پس از هک صفحه فیس بوک او متهم شدند: این دو دختر 11 و 12 ساله پس از قرار دادن تصاویر غیراخلاقی روی صفحه فیس بوک همکلاسی خود تحت بازجویی هستند.آنها با استفاده از اطلاعات رمز عبور قربانی وارد صفحه فیس‌بوکش شدند و پیام‌هایی با محتوای غیراخلاقی روی آن قرار می‌دادند.

6. زوجی که به خاطر خوردن نوعی سوسمار نادر در فیس بوک دستگیر شدند: آنها زمانی گرفتار شدند که مقامات مسئول فیلم جشن آنها را در فیس بوک دیدند. این زوج خبرساز آمریکایی در این میهمانی از میهمانان خود با نوعی سوسمار نادر پذیرایی کرده بودند. این زوج جوان که 23 و 24 سال سن دارند،به جرم نقض حریم حیوانات هر یک به 500 دلار جریمه نقدی محکوم شدند.

7. نوجوانی که به تلاش خود برای استخدام یک قاتل حرفه‌ای اعتراف کرد: 11 تا 22 سال زندان در انتظار نوجوانی است که اعتراف کرده از فیس بوک برای استخدام یک قاتل حرفه‌ای استفاده کرده است. وی انگیزه خود از این کار را کشتن زنی اعلام کرده که او را متهم به تجاوز کرده است.

8. نوجوانی که پس از پست مطلبی درباره دستشویی، لو رفت: پسر نوجوان 16 ساله به بستن چاه دستشویی یک کتابخانه محکوم شد. وی که با دستمال‌های دستشویی راه چاه آن را مسدود کرده بود، باعث شد تا کتابخانه را سیل فراگیرد و این مرکز به مدت پنج ماه به خاطر این مشکل و خرابی‌های ناشی از آن تعطیل شود.اما نکته جالب اینجاست که این پسر نوجوان تا زمانی که از این شاهکار خود در فیس بوک حرفی به میان نیاورده بود، کسی از آن خبری نداشت!

منبع (+)

نویسنده : برای فردا : ٢:٢۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

رادیو

دوباره امروز بهم زنگ زدند. مجبور شدم محترمانه رد کنم. سرم خیلی شلوغه. دارم می میرم. دو تا گزار ش پژوهشی دارم که معوقه شدند. وحشتناکه...

نویسنده : برای فردا : ٢:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

الگورا 13:30

مشاهده یادداشت خصوصی

نویسنده : برای فردا : ٢:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

9 مرداد- سالگرد ازدواجمون

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٢:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

ضامن وام

مشاهده یادداشت خصوصی

نویسنده : برای فردا : ٢:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

شنبه 8 مرداد دفتر مجله

جلسه هیات تحریریه داریم.  آقای رئیس بزرگ تذکر اکید دادند که می­خوان حتماً در تمام جلسات هیات تحریریه شرکت کنند.  صبح صرف بازبینی پرونده­ها شد و تقسیم کارها برای طول هفته.  قبل از جلسه مشرف شدم به حضور آقای رئیس که در جریان دستور کار جلسه قرار بگیرند.  خوشبختانه نظر خیلی مثبتی روی دفتر مجله و کار ما دارند و با ما به نسبت بقیه خیلی با احترام و یک کم دست به عصا رفتار می­کنند.  تو جلسه خیلی دلم می­خواست از استادهای دانشگاه تهران و تربیت مدرس بپرسم که نتیجه مصاحبه­ام چی شد.  ولی جلوی خودم رو گرفتم.  هر چی باشه اونها مهمون ما بودند و درست نبود تو معذوریت بگذارمشون.

یکی از نیروهای قدیمی دفتر مجله که رفته بودند مالزی برگشتند.  البته برای 3-5 ماه.  تو این مدت ازدواج کردند با یک آقای مقیم آلمان و برگشتند که کارهاشون رو جور کنند و ویزا بگیرند و برند به سلامتی آلمان.  آقای رئیس درباره یکی از مقالاتی که رد شده بود احضار فرموده بودند آخر مذاکرات با ایشون صحبت کردم که این همکارمون رو تو این مدت بدند به دفتر مجله و ایشون هم موافقت کردند که تمام وقت در اختیار ما باشند.  دارم روش­های مفید چونه زنی رو یاد می­گیرم. قبلاً می­رفتم می­گفتم: آی! داد! فغان! کار زیاد داریم نیرو نداریم، به ما نیرو و امکانات بدین.  حالا می­رم می­گم: ما با این امکانات و این تعداد پرسنل این جاییم.  این پروژه­ها یا این کار خاص رو می­تونیم انجام بدیم.  اگه می­خواین انجام بشه، بسم الله.  امکانات و ابزارش رو به ما بدین، ما تو این مدت مشخص اون کار رو انجام می­دیم.  روش دوم خیلی بهتر جواب میده.  فقط یک کم خطرناکه.  در واقع وقتی قلدر بازی در می­آری و ادعا می­کنی، باید بتونی رأس مدت مقرر به قولت عمل کنی وگرنه دیگه رو حرفت حساب نمی­کنند.

قراره همکار جدیدمون پیگیری ISI شدن مجله رو بکنند، روی نمایه کردن مجله تو سایت­های مختلف کار کنیم تا بتونیم impact factor مجله رو بالا ببریم و روی الکترونیکی کردن روند دریافت و داوری و چاپ مقالات که دیگه داره اجتناب ناپذیر میشه.

مجله تابستون 90 رو هنوز تموم نکردیم. خیلی کند پیش می­رند، همش منتظرند من بیام و کلکش رو بکنم من هم واقعاً وقت رفتن و سه چهار روز نشستن رو ندارم.  اما باید در اولین فرصت این کار رو بکنم.  هماهنگ کردم که مقالات پاییز رو برای ویراستاری بفرستیم.  تابستون که چاپ بشه، تعهد من به مجله تموم میشه.

 هفته پیش رنگ سنج آزمایشگاهمون سوخت.  یکی از همکارام که مسئول آزمایشگاه شیمی هستند زحمت کشیدند و جای من بردنش شر کت مکث.  البته هماهنگ کرده بودم که کارشناس آزمایشگاهمون همراه ایشون برند. 

نویسنده : برای فردا : ٢:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

تراکتور

روزها میگذره و من عین تراکتور کار می کنم. اینو هم اتاقیم بهم تذکر دادند و گفتند که یک خرده به خودت بیا!

البته با این تغییر ساعت کاری در ماه رمضان کلا به کاری هم نمی رسیم تا بیای ببینی چی شد، باید بری.  من صبحها تقریبا یک ساعت زودتر میرسم و اکثر بعد از ظهرها رو هم می مونم. بازم کارهام تموم نمیشه :(

نویسنده : برای فردا : ٢:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

وین دایر

این شمایید که به مردم می آموزید چگونه با شما رفتار کنند.

نویسنده : برای فردا : ٢:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

شب هفت

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب

 

سراپا اگر زرد و پژمرده­ایم

ولی دل به پاییز نسپرده­ایم

چو گلدان خالی لب پنجره

پر از خاطرات ترک خورده­ایم

اگر داغ دل بود ما دیده­ایم

اگر خون دل بود ما خورده­ایم

اگر دل دلیل است آورده­ایم

اگر داغ شرط است ما برده­ایم

اگر دشنه دشمنان گردنیم

اگر خنجر دوستان گرده­ایم

گواهی بخواهید اینک گواه

همین زخم­هایی که نشمرده­ایم

دلی سربلند و سری سر به زیر

از این دست عمری به سر برده­ایم

زنده­یاد دکتر قیصر امین­پور


به گمانم...

اونطور که از شواهد امر بر میاد خبراییه : ) خبرهای خوب. خوشحالم. خیلی...


مرداد ماه

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب

مواظب باشید این مطالب در تلفن همراهتان نباشد

مواردی که در سرویس های نسل جدید تلفن همراه به عنوان محتوای غیرمجاز محسوب می شوند در مصوبه ضوابط ناظر بر میزبانی و تبادل محتوا در شبکه های ارتباطی و فناوری اطلاعات مشخص شد.

به گزارش مهر، اطلاعات خصوصی اشخاص بدون رضایت آنان، محتوای مشمول قانون حقوق مالکیت، اطلاعات خصوصی کسب و کار اشخاص بویژه در فضای سایبر مانند حسابهای بانکی، کدهای کاربری و کلمات عبور، محتوای مستهجن و خلاف شئونات فرهنگ ایرانی- اسلامی و یا با محتوای اشاعه، تبلیغ و ترویج فحشا، ویروس و برنامه های مخرب نرم افزاری و یا بازی های حاوی ویروس و هتک حرمت و حیثیت اشخاص از مواردی است که در مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به عنوان محتوای غیرمجاز در سرویس های نسل جدید موبایل تعیین شده است.

محتوای حاوی مطالب علیه امنیت ملی کشور، ایجاد اختلاف و تفرقه بین اقشار مختلف کشور، تبلیغ ضد دین مبین اسلام و ادیان الهی و یا تشویق مردم به دین ستیزی، ترویج ، تبلیغ و یا آموزش خودکشی، فعالیت های تجاری و اقتصادی غیرمجاز و استفاده ابزاری برای استهزا، تحقیر و یا توهین به قومیت ها از دیگر مواردی است که در مصوبه ناظر بر تبادل محتوا در شبکه های ارتباطی و فناوری اطلاعات از آنها به عنوان محتوای غیرمجاز نام برده شده است.
 
بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که با هدف ضابطه مند کردن استفاده از خدمات چند رسانه ای صورت گرفته است تشخیص مصداق های محتوای غیرمجاز به عهده مراجع ذیصلاح بوده و بر اساس ادعای اشخاص حقیقی یا حقوقی می تواند به مراجع قضایی ارجاع شود.
 
مصوبه میزبانی و تبادل محتوا در شبکه های ارتباطی و فناوری اطلاعات که به تمامی اپراتورها و فراهم کنندگان شبکه های ارتباطی و محتوایی ابلاغ شده در 8 ماده شرایط، وظایف و مسئولیت فراهم کنندگان شبکه های ارتباطی، مشترکان، فراهم کنندگان محتوا، نحوه برخورد با متخلفان، مقررات عمومی و شرایط نظارت بر این بخش را شامل می شود.
 
این مقررات جدید وضع شده برای تبادل محتوای پیام های چندرسانه ای - Multimedia Messaging Service- پیش از این تحت عنوان آیین نامه MMS موبایل تدوین شده بود.

منبع (+)

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
Comments نظرات () لینک دائم

شکنجه خاموش

 بعد از جنگ آمریکا با کره، ژنرال ویلیام مایر که بعدها به سمت روانکاو ارشد ارتش آمریکا منصوب شد، یکی از پیچیده ترین موارد تاریخ جنگ در جهان را مورد مطالعه قرار می داد.

حدود 1000 نفر از نظامیان آمریکایی در کره، در اردوگاهی زندانی شده بودند که از استانداردهای بین المللی برخوردار بود. زندان با تعریف متعارف تقریباً محصور نبود. آب و غذا و امکانات به وفور یافت می شد. از هیچ یک از تکنیک های متداول شکنجه استفاده نمی شد اما بیشترین آمار مرگ زندانیان در این اردوگاه گزارش شده بود. زندانیان به مرگ طبیعی می مردند. امکانات فرار وجود داشت اما فرار نمی کردند. بسیاری از آن ها شب می خوابیدند و صبح دیگر بیدار نمی شدند. آن هایی که مانده بودند احترام درجات نظامی را میان خود رعایت نمی کردند و عموماً با زندانبانان خود طرح دوستی می ریختند.

دلیل این رویداد، سال ها مورد مطالعه قرار گرفت و ویلیام مایر نتیجه تحقیقات خود را به این شرح ارائه کرد : 

       در این اردوگاه، فقط نامه هایی که حاوی خبرهای بد بودند به دست زندانیان رسیده می شد. نامه های مثبت و امیدبخش تحویل نمی شدند.

·        هر روز از زندانیان می خواستند در مقابل جمع، خاطره یکی از مواردی که به دوستان خود خیانت کرده اند، یا می توانستند خدمتی بکنند و نکرده اند را تعریف کنند.

·        هر کس که جاسوسی سایر زندانیان را می کرد، سیگار جایزه می گرفت. اما کسی که در موردش جاسوسی شده بود هیچ نوع تنبیهی نمی شد.

·        همه به جاسوسی برای دریافت جایزه که خطری هم برای دوستانشان نداشت عادت کرده بودند.

تحقیقات نشان داد که این سه تکنیک در کنار هم، سربازان را به نقطه مرگ رسانده است

·        با دریافت خبرهای منتخب (فقط منفی) امید از بین می رفت.

·        با جاسوسی، عزت نفس زندانیان تخریب می شد و خود را انسانی پست می یافتند.

·        با تعریف خیانت ها، اعتبار آن ها نزد هم گروهی ها از بین می رفت.

 و این هر سه برای پایان یافتن انگیزه زندگی، و مرگ های خاموش کافی بود.

این سبک شکنجه، شکنجه خاموش نامیده می شود.

سوال :

در زندگیمان به چه میزان خودمان و اطرافیانمان را به صورت خاموش شکنجه کرده ایم؟


مجلات isi صنایع غذایی

1. ADVANCES IN FOOD SCIENCES

Tri-annual

ISSN: 1431-7737

PARLAR SCIENTIFIC PUBLICATIONS (P S P), ANGERSTR. 12, FREISING,GERMANY, 85354

2. AGRICULTURAL AND FOOD SCIENCE

Quarterly

ISSN: 1459-6067

AGRICULTURAL RESEARCH CENTREFINLAND, DATA AND INFORMATION SERVICES SARI TORKKO,JOKIOINEN,FINLAND, 31600

3. AGRO FOOD INDUSTRY HI-TECH

Bimonthly

ISSN: 1722-6996

TEKNOSCIENZE PUBL, VIA AURELIO SAFFI 23,MILAN,ITALY, 20123

4. BRITISH FOOD JOURNAL

Monthly

ISSN: 0007-070X

EMERALD GROUP PUBLISHING LIMITED, 60/62 TOLLER LANE, BRADFORD, ENGLAND, W YORKSHIRE, BD8 9BY

5. COMPREHENSIVE REVIEWS IN FOOD SCIENCE AND FOOD SAFETY

Quarterly

ISSN: 1541-4337

INST FOOD TECHNOLOGISTS, 525 WEST VAN BUREN,STE1000,CHICAGO,USA, IL, 60607-3814 

6. CRITICAL REVIEWS IN FOOD SCIENCE AND NUTRITION

Bimonthly

ISSN: 1040-8398

TAYLOR & FRANCIS INC, 325 CHESTNUT ST, SUITE 800,PHILADELPHIA,USA, PA, 19106

ادامه مطلب

خواستن

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب