برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

آشتی

مشاهده یادداشت خصوصی

نویسنده : برای فردا : ۸:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

بزرگداشت خاطره زنده یاد مهندس حسین قوی فکر

آخر هفته تصمیم گرفتم یک سر و سامانی به لباس­هامون بدم، کلی لباس شستم و 3-4 ساعتی مشغول اتو کردن بودن، کمر درد گرفتم ولی خوب بود، لباس­هامون تا حدودی مرتب شدند، کفش­هامو واکس زدم و ماشینمو شستم.  امروز صبح با یک مانتو سفید و شلوار جین آبی روشن و یک کفش اسپورت سفید و آبی رفتم اداره، اول صبح یکی از همکلاسی­های قدیمیم که الان دانشجوی دکترای انستیتو هستند زنگ زدند و گفتند که خانم دکتر آذر برگشتند ایران و یک جلسه برای بزرگداشت خاطره همسرشون امروز ساعت 5/2 در انستیتو برگزار می­شود.  به یکی دیگر از فارغ التحصیل­های انستیتو که الان تو بیوتکنولوژی کار می­کنند، زنگ زدم و قرار شد با هم بریم.  به احترام خانم دکتر برگشتم خونه و لباس­هامو عوض کردم.  تقریباً به موقع رسیدیم، خیلی­ها اومده بودند، و مراسم جالبی بود.  بر عکس مراسم اینجوری که معمولاً یک سخنران دارند و یکی میره میزنه به صحرای کربلا و روضه­خونی می­کنه، چند نفر از دوستان و آشنایان قدیمی آقای مهندس قوی فکر اومدند و خاطراتشون رو از ایشون گفتند.  به ترتیب آقای دکتر حاجی فرجی(رئیس فعلی انستیتو)، آقای دکتر باوندی (عضو گروه تغذیه و بهداشت فرهنگستان ایران که از دوست­های سال 1347 ایشون بودند)، آقای مهندس مصطفوی (به نمایندگی از خانواده ایشون)، آقای دکتر خاکزاد (استاد آقای مهندس در دانشکده فنی)، آقای مهندس حسن­پور (مدیر کل سابق صنایع غذایی و میکروبیولوژی موسسه استاندارد)، آقای مهندس رفیعا (از مدیران سابق گروه صنایع غذایی وزارت صنایع)، آقای دکتر خالصی (از معاونین سابق موسسه استاندارد- ایشون شاعر هم بودند و بیرون جلسه یک جلد از کتاب شعرشون رو به ما هدیه دادند)، آقای دکتر تنکابنی (از اساتید سابق دانشکده و انستیتو)، آقای مهندس سلطانپور (رئیس کانون فارغ التحصیلان- به نمایندگی از همه دانشجوهای خانم دکتر آذر و آقای مهندس قوی­فکر)، و سرکار خانم شیخ الاسلام (بنیان­گذار مؤسسه تغذیه، سلامت و توسعه-یک سخنرانی خیلی احساسی کردند).  جلسه عجیبی بود.  آدم­های از طیف­های مختلف همه توی یک سری صفات برای آقای مهندس متفق­النظر بودند.  همه از انسانیت، سلامت روح و روان، اخلاق خوب، وقار، متانت، پشتکار، و علاقه به خانواده ایشون تعریف می­کردند.

من چند بار ایشون رو دیده بودم.  اولین بار دانشجوی فوق بودم، رفتیم بازدید کارخونه حلواارده که ایشون اونجا بودند، به شدت سرما­خورده بودند اما با یک کلاه روسی و به شدت پیچیده شده اومدند و با صبر و حوصله و روی خوش، همه جای کارخونه رو به ما نشون دادند و گفتند که با وجود بیماری چون ما دانشجوهای خانم دکتر هستیم، اومدند کارخونه.  آخرین بار که دیدمشون با آقای همسر رفته بودیم تا کارت عروسیمون رو براشون ببریم، یک شب به یاد موندنی برامون خلق کردند.  خیلی به ما مهربونی کردند، نصیحتمون کردند، کلی خاطره تعریف کردند.  واقعاً انسان وارسته­ای بودند و به جرأت می­تونم بگم همه اون تعریف­هایی که امروز ازشون کردند، همش بی­تعارف درست بود.  خوش به حالشون که با همچین کوله باری از این دنیا رفتند.  من همیشه دلم می­خواست مثل خانم دکتر آذر باشم، یک آدم چند بعدی که هم تو زندگی موفقند، هم تو کار، هم تو همه چی...، همیشه دلم می­خواسته الگوم باشند، هرچند که با این اخلاق فعلی من و اوضاع احوالمون ظاهراً خیلی خیلی باهاشون فاصله دارم.

به هر حال فقدان آقای مهندس برای همه یک ضایعه است، هرچند به قول خانم دکتر که امروز روی بنرهای یادبود هم نوشته بودند: زندگی و مرگ از هم جدا نیستند، مثل رود و دریا

 روحشون شاد باشه.

نویسنده : برای فردا : ٩:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

نام برخی کتاب‌هایی که از نمایشگاه کتاب جمع آوری شد

هرچند بیست و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران، از لحاظ اجرایی نقاط ضعف گذشته را ندارد و بهتر از سال های گذشته در حال برگزاری است، همچنان ضعف اطلاع رسانی در درون و بیرون از آن، ناشران کتاب و دوستداران کتاب را اذیت می کند / کتاب هایی درباره صادق هدایت؛ فروغ فرخ زاد و موضوعاتی از جمله کف بینی و طالع بینی و عرفان های نوظهور، آموزش های خرافی و ترویج اباحه گری، از جمله کتاب های جمع آوری شده اند.
سرویس فرهنگی ـ گزارش خبرنگار «تابناک»، حاکی از آن است که جمع آوری کتاب از غرفه های نمایشگاه تا روز پایانی ادامه دارد و به جز برخی موارد خاص، مواردی از غرفه ها جمع می‌شود که پیشتر برای ارایه نشدن آنها در نمایشگاه، به ناشران و غرفه داران یادآوری شده بود.

بنا بر این گزارش، هرچند بیست و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران، از لحاظ اجرایی نقاط ضعف گذشته را ندارد و بهتر از سال های گذشته، در حال برگزاری است، همچنان ضعف اطلاع رسانی در درون و بیرون از آن، ناشران کتاب و دوستداران کتاب را اذیت می کند.

نمونه ای از این ضعف درباره تذکر برای ارایه نشدن برخی کتاب های خاص است که ناشران برای عرضه نکردن آنها باید پیش از برپایی نمایشگاه در جریان باشند و نه اینکه تازه کمیته های نظارتی و بازررسی ارشاد برای جمع آوری آنها دست به کار شوند.

در این باره باید گفت، کتاب هایی درباره صادق هدایت، فروغ فرخ زاد و موضوعاتی از جمله کف بینی و طالع بینی و عرفان های نوظهور، آموزش های خرافی و ترویج اباحه گری از جمله کتاب های جمع آوری شده اند.

لیستی از کتاب های جمع آوری شده تا پایان روز پنجم نمایشگاه که خبرنگار «تابناک» آن را به دست آورده، بدین شرح است:

«نبوغ هیتلر، راهنمای کاربردی ری کی، اسرار قدرت فکر، گروه محکومین، فواید گیاه درمانی، گنج های معنوی، اسرار زیبایی پوست، نامه هایی از زندان به دخترم، مردی که گورش را گم کرد، استخاره با قرآن، تاریخ اجتماعی، دایره المعارف طالع بینی، فال ورق تاروت، لعبت، انرژی درمانی عملی، چهار اثر از فلورانس اسکاول، هاله نورانی، آموزش زیبایی موهای زنانه، قدرت فکر، آخرین عشق، سالنامه معنوی خودت را باور داشته باش، سنت و بدعت، کلیات تعبیر خواب، خود هیپنوتیزمی، تقویم هنرپیشه، سهراب و فروغ، طالع بینی هندی، تاریخ ایران و کمبریج، اسرار ذهنی، راز زیبایی و متون آرایشی، عطر یاس های بنفش، دفتر خاکستری، دفترهای سبز، افسردگان سرا و...».

نکته قابل تأمل این که بسیاری از این کتاب ها در راستای تخریب افکار عمومی و انحراف اعتقادات است و بارها از سوی مسئولان ارشاد، مراجع عظام و همچنین دلسوزان فرهنگی بر توجه بیشتر نسبت به این حوزه های فکری ـ عقیدتی تأکید شده، ولی متأسفانه، همچنان بازار این کتاب ها به ویژه در امور طالع بینی و ترویج خرافات داغ است و برخی ناشران کاسب کار با هدف سود و سوءاستفاده از بازار این نوع، محصولات آنها را منتشر و در تیراژ بالا پخش می کنند.

با این حال، یادآوری این نکته نیز ضروری است، هرچند جمع آوری برخی از این کتاب ها از نمایشگاه در راستای سالم سازی فضای نمایشگاه است، بسیاری از این کتاب ها با مجوز ارشاد چاپ شده اند؛ افزون بر اینکه ناشرانی درباره عرضه کتاب های پیش از سال 85 نیز مرتکب تخلف شده اند.

منبع : تابناک

نویسنده : برای فردا : ۳:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

چگونه جنسیت فرزند خود را انتخاب کنیم

ک متخصص زنان و فلوشیپ نازایی با بیان اینکه «ساده ترین روش تعیین جنسیت جنین پیروی از رژیم های غذایی خاص است.» گفت:« تاثیر رژیم‌های غذایی بر تعیین جنسیت جنین روش ثابت شده‌ای نیست و جنبه علمی ندارد.»

دکتر مینا قدیری در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز، اظهار داشت:«با توجه به شرایط کنونی جامعه و اینکه هر خانواده ای ۱ یا ۲ فرزند می‌خواهد و علاقه دارند که تعادل جنس برقرار باشد استفاده از روش‌های تعیین جنسیت اشکالی ندارد و روش‌های مختلفی برای تعیین جنسیت فرزندان وجود دارد که ساده‌ترین این روش‌ها، توجه به تغذیه است.»

وی ادامه داد:«در این روش زن بایستی از ۳ ماه قبل از یک رژیم غذایی خاصی پیروی کند و اگر دوست دارد که صاحب پسر شود بایستی مصرف سدیم و پتاسیم خود را افزایش دهد یعنی بیشتر غذاهایی مثل خرما، هل، زعفران، گوشت قرمز، اسفناج، هویج، پرتغال، ویتامین C مصرف کند و مصرف کلسیم و منیزیم را که شامل غذاهایی مثل شلغم، کلم، ترشی، شیر و ماست است را کاهش دهد.»

این متخصص زنان گفت:«اثر این رژیم های غذایی به این دلیل است که درPH واژن تاثیر داشته و محیط واژن را تغییر می دهد، یعنی غذاهایی که شامل سدیم و پتاسیم است باعث می‌شوند که واژن قلیایی شود و حرکت اسپرم  Y در واژن تسریع شود ولی غذاهایی که دارای کلسیم و منیزیم باشند موجب اسیدی شدن PH واژن شده و اسپرم Y را از بین می برند.البته تاثیر رژیم‌های غذایی بر تعیین جنسیت جنین روش ثابت شده‌ای نیست و جنبه علمی ندارد.»

دکتر مینا قدیری گفت:«روش دیگر تعیین زمان تخمک گذاری و لقاح است که توسط پزشک با سونوگرافی و تزریق آمپول hcg زمان تخمک گذاری و لقاح تعیین می‌شود و اگر در زمان تخمک گذاری نزدیکی صورت گیرد شانس پسر بودن جنین بیشتر می شود چرا که حرکت اسپرم Y سریع تر است ولی اگر زناشویی قبل از تخمک گذاری انجام شود ممکن است اسپرم‌های Y از بین رفته و اسپرم X زنده باشد و در نتیجه جنین دختر می شود که این روش هم یک روش تجربی است.»

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٤:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم

فراخوان پنجمین همایش ملی بررسی ضایعات محصولات کشاورزی

به یاری ایزد دانا،  پنجمین همایش ملی بررسی ضایعات محصولات کشاورزی توسط قطب علمی مهندسی بازیافت و کاهش ضایعات محصولات استراتژیک کشاورزی در آبان ماه سال 1390 در محل دانشگاه تربیت مدرس تهران، با زمینه های تخصصی زیر برگزار می شود.

موضوعات و محورهای همایش


  • مکانیزمهای بروز ضایعات کمی/کیفی
  • مهندسی ژنتیک، بیوتکنولوژی، مکاترونیک و کاهش ضایعات
  • روشهای اندازه‌گیری و برآورد میزان ضایعات
  • بررسی عوامل تأثیرگذار بر تلفات محصولات کشاورزی
  • بررسی مقاومت (فیزیکی- شیمیایی- مکانیکی) محصولات در برابر افت کیفی
  • مدلسازی ضایعات و مطالعات جنبه‌های اقتصادی
  • روشهای بازیافت و استفاده از ضایعات


دبیرخانه همایش از کلیه صاحبنظران، اساتید، پژوهشگران، کارشناسان، دانشجویان و تولید کنندگان برای شرکت در این همایش و ارائه مقاله در زمینه‌های تخصصی فوق دعوت به عمل می‌آورد. علاقمندان به شرکت در همایش و ارائه مقاله می‌توانند به نشانی اینترنتی دبیرخانه پنجمین همایش ملی بررسی ضایعات محصولات کشاورزی به بخشهای اطلاعات ثبت نام و تهیه و ارسال مقاله مندرج در این سایت مراجعه نمایند
نویسنده : برای فردا : ۳:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم

گزارشی درباره جن‌گیران سیاسی: از تلاش یک مقام ارشد دولتی برای آزادی جن گیرها تا

تهران امروز- محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور در جلسه اخیر هیات دولت با اشاره به برخی شایعات خرافی مبنی بر وجود رمال در هیات دولت اظهار کرد: «بحث‌های شنیده شده در خصوص رمالی در دولت باعث انبساط خاطر شد. اگر بنا باشد رمال و جن‌گیر کارآیی داشته باشند چرا آنان کاری برای خودشان نمی‌کنند.»

فردای آن روز غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه‌قضائیه در نشست خبری با خبرنگاران بازداشت افرادی با عنوان رمال، پیشگو و جن‌گیر را تایید کرد. شاید «استفاده از نیروهای ماورای طبیعی و توسل به جن و رمال برای اداره امور کشور» را بیشتر در داستان‌ها دیده باشیم ولی چه خوشمان بیاید و چه نیاید این موضوع واقعیتی است که می‌توان برای آن شواهد و قرائنی یافت.
 
البته تمامی این شواهد و قرائن به یک جریان انحرافی ختم می‌شود که مدت هاست بر سر زبان‌ها افتاده است. با این حال این سوال مطرح است که موضوع ارتباط این رمال‌ها یا جن‌گیرها با سیاست از کجا شروع شد.

نقش عالمان دینی در زمینه افشاگری و مقابله با جریانات انحرافی بسیار قابل توجه بود. یکی از این چهره‌ها آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی بود که طی دو هفته گذشته بارها در محافل مختلف حضور پیدا کرد و نسبت به انحراف در مسائل دینی و اعتقادی هشدار داد اما رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) پنج شنبه هفته گذشته نخستین گردهمایی فراگیر قرارگاه عمار را فرصت دانست و علاوه بر برشمردن آسیب‌های فرقه انحرافی به برخی دیگر از موضوعات روز مانند تمایل این جریان به جن گیرها و رمال‌ها اشاره کرد.
 
وی با تاکید بر اینکه برای شناخت دین باید به دین شناسان مراجعه کرد نه جن‌گیران و مرتاضان، ادامه داد: «کدام عاقل این را می‌پذیرد که انسان برای شناخت دین، اهل آن را رها کند و برود سراغ جن گیر، مرتاض و امثال آن.»

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: «برای اینکه به این دام نیفتیم باید دین را از دین شناسان صالح و مورد اعتماد بشناسیم، بدانیم هر کس که علم بسیار دارد حتما مطابق علمش عمل نمی‌کند.»

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٩:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/٢۱
Comments نظرات () لینک دائم

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب

امروز با ماشین اداره و یکی از همکارهای بخش آبیاریمون رفتیم نمایشگاه کتاب.   لبته اول یک سر رفتیم سازمان که ظاهراً همچنان تونسته از روند جابه­جایی­های غیر منتظره جون سالم به در ببره.  ساعت 11 و نیم رسیدیم جلوی در متروی عباس آباد و قرار شد ساعت 2 دوباره همین جا سوار بشیم.  اولین نکته­ای که به شدت حلب نظر می­کرد جو امنیتی نمایشگاه بود. از گشت­های ارشاد که حتی در ورودی نمایشگاه اجازه نمی­دادند به قول خودشون بدحجاب­ها وارد نمایشگاه بشوند، تا نیروهای لباس شخصی موتورسوار با گوشی و بیسیم و نیروهای پلیس و ... که البته بعد از ظهر فهمیدیم که به خاطر بازدید رهبری از نمایشگاه بوده است.  همکارهامون روز پنج شنبه برای خرید کتاب اومده بودند، ما سه تا بخش داریم و قرار بوده هر بخشی 500 هزار تومن تنخواه برای خرید کتاب داشته باشه، همکارهامون نزدیک 800 تومن برای صنایع غذایی­ها کتاب خریده بودند، معاونت پژوهشیمون هم پاشون رو کرده بودند تو یک کفش که باید این 250-300 تومن مابه تفاوت رو از حقوق مسئول کتابخونه و نماینده بخشمون کم کنند تا دفعه بعد اندازه تنخواهشون پول خرج کنند ! J من دیروز بهشون پیشنهاد دادم که اگه می­خواین من فردا شانسمون رو امتحان می­کنم شاید بشه یکی از کتاب­ها رو پس داد.  ماشالله دو تا هندبوک دادند دست من که برو این­ها رو پس بده، فکر می­کنم بیش از 2-3 کیلو وزن داشتند!! یک ساعت و چهل دقیقه طول کشید که بتونم محل خرید این کتاب­ها رو پیدا کنم، چون مرکز فروشش با یک اسم دیگه تو نمایشگاه ثبت شده بود و نمی­شد پیداش کرد، دست این خانم­های واحد اطلاعات نمایشگاه درد نکنه، خیلی پرحوصله بودند خیلی هم به همه کمک می­کردند.  از این بابت نمایشگاه امسال یک پیشرفت اساسی کرده بود.  بدو بدو چند تا کتاب دیگه که می­خواستم بخونم خریدم، از جمله کتاب جهان هولوگرافیکی نشر هرمس رو که از قبل عید آقای همسر دلشون می­خواست بخونندش.  می­خواستم به عنوان عیدی بخرم اما وقت نکردم برم انقلاب، اینجا با بیست درصد تخفیف خریدم، یک کمش رو خوندم، جالبه تو این فاصله خیلی کوتاه به چاپ نوزدهم رسیده.

رویهم رفته از هروله زیاد بین سالنهای مختلف فروش خارجی و ارزی و ریالی و ... خیلی خسته شدم ولی خوب بود.  به خصوص موج استقبال گسترده­ای که موقع برگشتن ازم به عمل اومد، هیچکی باور نمی­کرد من تونستم برم 346 تومن برای موسسه زنده کنم (البته دست مرکز فروش کتاب­ها درد نکنه که فهیم بودندJ).  نماینده بخشمون که باهم معمولاً خیلی رسمی برخورد می­کنیم، وقتی گفتم که کتاب رو پس گرفتند اینقدر خوشحال شدند که گفتند ببخشید خانم ... من می­خوام ببوسمتون!!!! من هم گفتم: بفرمایید...نیشخند

نویسنده : برای فردا : ٩:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/٢۱
Comments نظرات () لینک دائم

جزئیات تشکیل چهار وزارتخانه جدید

هیات وزیران در راستای چابک سازی دولت و به منظور اجرای حکم ماده 53 قانون برنامه پنجم توسعه، جزئیات ادغام وزارتخانه های راه و مسکن، نیرو و نفت، صنایع و معادن و بازرگانی و رفاه امور اجتماعی و کار و امور اجتماعی را تعیین کرد.
   
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با تصویب هیات وزیران، وزارت نفت با همه امکانات، ‌تجهیزات،‌ اموال منقول و غیرمنقول و نیروی انسانی و تعهدات مربوط در وزارت نیرو ادغام شد.

بر این اساس، کار گروهی متشکل از وزیر نیرو، معاونان برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تشکیل شد تا نسبت به تهیه تشکیلات جدید و تعیین تکلیف اموال، امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی و اختیارات و وظایف جدید اقدام و نتیجه برای طی مراحل قانونی به هیئت وزیران ارائه شود.

با تصویب هیات وزیران وزارت صنایع و معادن با همه امکانات، تجهیزات، اموال منقول و غیر منقول و نیروی انسانی و تعهدات مربوط در وزارت بازرگانی ادغام شد.

براساس این مصوبه، کارگروهی متشکل از وزیر بازرگانی، معاونان برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تشکیل می شود تا نسبت به تهیه تشکیلات جدید و تعیین تکلیف اموال، امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی و اختیارات و وظایف جدید اقدام و نتیجه برای طی مراحل قانونی به هیئت وزیران ارائه کند.

بر اساس مصوبه دولت، وزارت راه و ترابری نیز با همه امکانات، تجهیزات، اموال منقول و غیر منقول و نیروی انسانی و تعهدات مربوط در وزارت مسکن و شهرسازی ادغام و به عنوان ' وزارت مسکن و شهرسازی و راه و ترابری' نامیده می شود.

همچنین با تصویب هیئت وزیران، وزارت رفاه و تامین اجتماعی با همه امکانات، تجهیزات، ‌اموال منقول و غیر منقول و نیروی انسانی و تعهدات مربوط در وزارت کار و امور اجتماعی ادغام شد.

بر این اساس، کار گروهی متشکل از وزیر کار و امور اجتماعی، معاونان برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تشکیل شد تا نسبت به تهیه تشکیلات جدید و تعیین تکلیف اموال، امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی و اختیارات و وظایف جدید اقدام و نتیجه برای طی مراحل قانونی به هیئت وزیران ارائه شود.
منبع: عصر ایران

نویسنده : برای فردا : ۸:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/۱٩
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام کارشناس تغذیه و رژیم درمانی

دو کلینیک در تهران و کرج کارشناس تغذیه و رژِیم درمانی استخدام می کنند. اولویت با اعضای کانون است. می توانید رزومه و درخواستتون رو با ایمیل یا با فکس به شماره ٨٨٢١٢٨۵۵ دبیرخانه کانون دانش اموختگان دانشکده و انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی ارسال بفرمایید.

نویسنده : برای فردا : ۸:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/۱٩
Comments نظرات () لینک دائم

ادغام وزارت نیرو و نفت

با تصویب هیئت وزیران، ادغام وزارت صنایع و معادن در وزارت بازرگانی، ادغام وزارت نفت در وزارت نیرو، ادغام وزارت رفاه و تامین اجتماعی در وزارت کار و تعیین نام " مسکن و شهرسازی و راه و ترابری "‌برای وزارتخانه جدید انجام شد.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با تصویب هیئت وزیران وزارت نفت با همه امکانات، ‌تجهیزات،‌ اموال منقول و غیرمنقول و نیروی انسانی و تعهدات مربوط در وزارت نیرو ادغام شد.

بر این اساس، کار گروهی متشکل از وزیر نیرو، معاونان برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تشکیل شد تا نسبت به تهیه تشکیلات جدید و تعیین تکلیف اموال، امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی و اختیارات و وظایف جدید اقدام و نتیجه برای طی مراحل قانونی به هیئت وزیران ارائه شود.

با تصویب هیئت وزیران وزارت صنایع و معادن با همه امکانات، تجهیزات، اموال منقول و غیر منقول و نیروی انسانی و تعهدات مربوط در وزارت بازرگانی ادغام شد.

براساس این مصوبه، کارگروهی متشکل از وزیر بازرگانی، معاونان برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تشکیل می شود تا نسبت به تهیه تشکیلات جدید و تعیین تکلیف اموال، امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی و اختیارات و وظایف جدید اقدام و نتیجه برای طی مراحل قانونی به هیئت وزیران ارائه کند.

بر اساس مصوبه دولت، وزارت راه و ترابری نیز با همه امکانات، تجهیزات، اموال منقول و غیر منقول و نیروی انسانی و تعهدات مربوط در وزارت مسکن و شهرسازی ادغام و به عنوان " وزارت مسکن و شهرسازی و راه و ترابری " نامیده می شود.

همچنین با تصویب هیئت وزیران، وزارت رفاه و تامین اجتماعی با همه امکانات، تجهیزات، ‌اموال منقول و غیر منقول و نیروی انسانی و تعهدات مربوط در وزارت کار و امور اجتماعی ادغام شد.

بر این اساس، کار گروهی متشکل از وزیر کار و امور اجتماعی، معاونان برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تشکیل شد تا نسبت به تهیه تشکیلات جدید و تعیین تکلیف اموال، امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی و اختیارات و وظایف جدید اقدام و نتیجه برای طی مراحل قانونی به هیئت وزیران ارائه شود.

منبع: عصر ایران

نویسنده : برای فردا : ۸:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/۱٩
Comments نظرات () لینک دائم

عزاداری

مشاهده یادداشت خصوصی

نویسنده : برای فردا : ٦:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

آقای مشاور

مشاهده یادداشت خصوصی

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/۱٦
Comments نظرات () لینک دائم