برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

تبریک شب یلدا

 

یلداست بگذاریم هر چه تاریکی هست هرچه سرما و خستگی هست

تا سحر از وجودمان رخت بربندد  امشب بیداری را پاس داریم

تا فردایی

روشن راهی دراز باقیست

شب یلدا مبارک

======================

طولانی ترین شب را نیز بامدادیست- یلدا مبارک

===================

محفل آریائی تان طلائی ، دلهایتان دریائی شادیهایتان یلدائی ، پیشاپیش مبارک باد این شب اهورائی

=======================

نویسنده : برای فردا : ٦:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٩/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

مرکز ملی هداست سلامت توکیو

 فقط کافی است به آخرین دستاوردهای متخصصین مرکز ملی هدایت (ارتقاء) سلامت و رفتار شناسی توکیو توجه کنیم!

  آنها میگویند:

1.      هرگز سیگار نکشید و اگر میکشید ، نیمه آخر آن را هیچ وجه نکشید.

2.     در حمام هیچگاه مستقیما زیر دوش آب گرم نفس نکشید. کلر یک قاتل تدریجی است.

3.  هنگام شارژ موبایل ابتدا شارژر را به گوشی وصل کنید و سپس آن را به برق وصل کنید. بهتر است موبایل خاموش باشد.

4.      چای بیشتر از یک روز مانده را اصلا ننوشید.

5.  هنگام روشن کردن کولر اتومبیل خود ابتدا به مدت حداقل 5 دقیقه پنجره ها را باز بگذارید و در پمپ بنزینها کولر را خاموش نمایید.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٧:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٩/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم

دشارژ

مرتب دشارژم می کنند،

با تمام توانم سعی می کنم خودم رو دوباره شارژ کنم.

موفق می شم.

حیف که چقدر عمر موفقیتم کمه،

دوباره دشارژم می کنند

....

نویسنده : برای فردا : ٢:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٩/۱٩
Comments نظرات () لینک دائم

نکاتی برای نوشتن رزومه خوب

Writing your Curriculum Vitae for Scholarships

What is the Difference between a Curriculum Vitae and a Resume?

For higher education positions, employers frequently want a curriculum vitae (otherwise known as a vita or CV) instead of a resume.

A resume is an individually designed summary (usually one or two pages) of personal, educational, and experience qualifications intended to demonstrate fitness for a particular position or type of position. A resume focuses attention on an individual’s strongest qualifications and develops them to fit the specific or general purpose for which the material is provided. (For more in-depth information see the UCS handout “Writing Resumes.”)Read more: http://scholarship-positions.com/writing-your-curriculum-vitae-for-scholarships/2009/03/05/#ixzz17A8qFVcE

نویسنده : برای فردا : ۸:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٩/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

هروله

بین آزمایشگاه و بخش و دفتر مجله هروله می کنم!

نویسنده : برای فردا : ۸:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٩/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

جل الخالق! زمان ما اینقدر نبود...

چند درصد دختران دوست پسر دارند؟

تحقیقات نشان می‌دهد۸۰ درصد دختران دبیرستانی در ایران با یک پسر دوست هستند، حتی ممکن است ارتباط جنسی هم داشته باشند که خانواده‌ها و مسئولین مدارس از این موضوع بی‌اطلاع هستند. 


این درحالی است که نوجوانان آگاهی کافی نسبت به این مسئله ندارند و ارتباطاتشان به ازدواج منجر نمی‌شود که این امر مطمئناً پیامدهای ناگواری را برای آنها به همراه خواهد داشت. عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطایی با بیان این مطلب در جلسه سخنرانی درخصوص چالش‌های زندگی دختران و پسران دانشجو، سازنده‌ترین و بهترین راه برای پیش برد ارتباط و علاقمندی با جنس مخالف را در ازدواج دانست و گفت: شیفتگی پسران برای ازدواج معمولاً در سن ۱۹ تا ۲۰ سالگی اتفاق می‌افتد. 

مراحل ارتباط میان دختران و پسران 
دکتر “محمود گلزاری” در ادامه سخنان خود، به مراحل ارتباط میان دختران و پسران اشاره کرد و گفت: مرحله اول در سنین زیر دبستان صورت می‌گیرد که گرایش به دوستی با جنس مخالف در این سن زیاد بوده و تفاوت جنسی در میان آنها وجود ندارد. وی همچنین مرحله دوم ارتباط دختران و پسران را در سن ۶ تا ۱۲ سالگی عنوان کرد و گفت: در این سنین هویت جنسی افراد شکل می‌گیرد. وی افزود، با توجه به تحقیقاتی که در این خصوص در کشور امریکا صورت گرفته است ۹۵ درصد دختران و پسران دوستانشان از جنس خودشان هستند، به عبارت دیگر این دو جنس در سن دبستان از هم فاصله می‌گیرند. وی همچنین مرحله سوم ارتباط میان دختران و پسران را در سنین نوجوانی عنوان کرد و افزود، دختران در سن ۱۲ سالگی و پسران در سن ۱۳ تا ۱۴ سالگی گرایش شان برای ارتباط با جنس مخالف بیشتر می‌شود. 

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

یک سایت خوب برای گرفتن بورس تحصیلی

یک سایت خوب برای گرفتن scholarship و موقعیتهای شغلی در دانشگاههای سراسر دنیا

http://www.braintrack.com/

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

مهاجرت

چه قدر مهاجرت زیاد شده، هر کی رو می شناسی داره میره بلاد خارجه!ناراحت

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

آخرین آمار دانشجویان کشور اعلام شد

 حال حاضر 44 درصد از دانشجویان در گروه علوم انسانی، 33 درصد در گروه فنی و مهندسی، 7 درصد در گروه علوم پایه، 6 درصد در گروه کشاورزی و دامپزشکی، 5 درصد در گروه هنر و 5 درصد در گروه علوم پزشکی مشغول به تحصیل هستند.


فارس: مدیر گروه سامانه جغرافیای آموزش عالی آخرین آمار دانشجویان و گروه‌های تحصیلی دانشگاه‌ها را اعلام کرد.

سلطانی مدیر گروه سامانه جغرافی آموزش عالی در چهلمین همایش معاونان آموزشی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور که در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد، افزود:‌ 3 میلیون و 790 هزار و 859 دانشجو در حال حاضر در دانشگاه‌های کشور در حال تحصیل هستند که از این تعداد یک میلیون و 874 هزار و 966 نفر زن و یک میلیون و 915 هزار و 893 نفر مرد هستند.

وی گفت: در حال حاضر 14 درصد از دانشجویان در وزارت علوم، 22 درصد در دانشگاه پیام نور، 11 درصد در دانشگاه جامع علمی کاربردی، 38 درصد در دانشگاه آزاد، 5 درصد در دانشگاه‌های وابسته به وزارت آموزش و پرورش، 3 درصد در دانشگاه‌های وابسته به وزارت بهداشت، 6 درصد در مراکز آموزش عالی مستقل و یک درصد در سایر دانشگاه‌های اجرایی مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: در حال حاضر 44 درصد از دانشجویان در گروه علوم انسانی، 33 درصد در گروه فنی و مهندسی، 7 درصد در گروه علوم پایه، 6 درصد در گروه کشاورزی و دامپزشکی، 5 درصد در گروه هنر و 5 درصد در گروه علوم پزشکی مشغول به تحصیل هستند.

سلطانی گفت: در حال حاضر 64 درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی، 27 درصد در مقطع کاردانی، 6 درصد در مقطع کارشناسی ارشد، 2 درصد در مقطع دکترای حرفه‌ای و 1 درصد در مقطع دکترای تخصصی مشغول به تحصیل هستند.
عصر ایران (+)
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

حکایت ما و ویکی لیکس

حکایت ما و ویکی لیکس حکایت غریبی است. از یکسو اسناد مربوط به مشکلات و شکست های آمریکا و همپیمانانش را با آب و تاب نقل می کنیم و بارها در رسانه ها فریاد بر می آوریم که بله؛ آمریکایی که ادعای ابرقدرتی دارد چنین است و چنان است. گاه به انتشار اخبار و اسنادی درباره ایران آه و فغان به راه می اندازیم و صدها تحلیل و گفت و گو در رسانه هایمان منتشر می شود که بر پروژه بزرگ غربی ها برای بدنام کردن ایران و ایرانی نکته ها دارد.
بدون تعارف بگوئیم؛ تکلیف دستگاه دیپلماسی ما با ویکی لیکس چندان مشخص نیست. جز مضحکه شدن چیزی عایدمان نمی شود آنگاه که اشتباهات آمریکایی ها را با استناد به ویکی لیکس برجسته می کنیم و نوبت به ایران که می شود سر در برف فرو می بریم و آنچه می کنیم که شرحش رفت.
نادیده گرفتن آنچه ویکی لیکس هم درد بزرگ و ادامه همان افراط و تفریطی است که دستگاه دیپلماسی ما به آن دچار است. گاه آنچنان تند می رویم که چپ می کنیم و گاه آنچنان آرام و بی تحرکیم که از قافله عقب می افتیم.
عربستان، قطر، بحرین و دهها کشور دیگر عرب منطقه بر اساس مستندات ویکی لیکس در سخنان رسمی رهبرانشان خواهشی التماس گونه از آمریکا داشته اند تا به ایران حمله کنند. نادیده گرفتن این ماجرا چشم بستن بر تهدیدی است که ایران را تهدید می کند. رسانه های غربی همین امروز نوشتند که سعودی ها آمادگی دارند اگر روزی اسرائیل سودای حمله به ایران را داشته باشد علاوه بر آسمانش، جنگنده های خود را نیز رنگ پرچم اسرائیل بزند تا در اختیار خلبانان اسرائیل قرار گیرد. گمان نمی کنم دیگر رهبران عرب هم اینگونه نباشند. عجیب آنکه اسناد ویکی لیکس را سعودی ها با سکوت از کنارش گذشتند و آنقدر که ما بر خوب بودن روابط تهران و ریاض اصرار داریم، آنها ندارند. تلخ است اما واقعیت این است که کشورهای عرب خلیج فارس در دشمنی با ایران شمشیر را از رو بسته اند. در پروژه رسانه ای شاهد حمله هرروزه یکی از رهبران عرب به تهران هستیم.
تردیدی نیست که اسناد ویکی لیکس نه از سر اتفاق بلکه کاملا برنامه ریزی شده و قطره ای منتشر می شود. اما در میان اسناد هدف دار خود( که بر خلاف تصور ما از شمارگان دو دست هم ممکن است کمتر باشد) دهها سند دیگر را هم منتشر می کند. ویکی لیکس امروز خود یک رسانه است. رسانه ای برای پیمودن پروژه ای نامشهود. هدف و انگیزه های بزرگی هم در پس انتشار این اسناد است اما نباید به این بهانه چشم بر برخی واقعیت ها بست. این همان راه درست است.
ایران دیپلماتیک (+)
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

ویکی لیکس؛ دوست و دشمن ایران

انتظارها به پایان رسید و ویکی لیکس اسناد محرمانه ای از دستگاه دیپلماسی ایالات متحده آمریکا را فاش کرد. بر اساس این اسناد امارات و عربستان و چند کشور دیگر عربی، بارها در دیدارهای دیپلماتیک خود با مقامات آمریکایی خواستار حمله به ایران شده اند.

به ایران حمله کنید
به گزارش ایران دیپلماتیک، بر اساس مدارک محرمانه ای که ویکی لیکس منتشر کرده، رهبران اسرائیل، عربستان سعودی، قطر، بحرین و امارات متحده عربی، برنامه اتمی ایران را تهدیدی علیه موجودیت خود دانسته و خواهان حمله آمریکا بوده اند.
به گزارش بی بی سی، این اسناد که در چند روزنامه از جمله نیویورک تایمز و گاردین منتشر شده حاکی از آن است که ملک عبدالله، پادشاه عربستان سعودی، به طور محرمانه آمریکا را به بمباران تاسیسات اتمی ایران تشویق کرده و گفته است: "سر این مار را قطع کنید."
بر اساس این مدارک ملک عبدالله در جریان یک ملاقات خصوصی با منوچهر متکی، ایران را متهم به دخالت در امور کشورهای عربی کرده و گفته است: "ما را از شر خود خلاص کنید." وی به وزیر خارجه ایران گفته است: "شما فارسها حق دخالت در امور داخلی اعراب را ندارید."

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

جزئیات ترورهای دوشنبه تهران

در اثر دو انفجار همزمان در دو نقطه از شهر تهران، یک استاد دانشگاه به‌ شهادت رسید و یک استاد دیگر مجروح و به بیمارستان منتقل شد. به گزارش ایران دیپلماتیک به نقل از خبرگزاری ها، مجید شهریاری و فریدون عباسی دو استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی صبح امروز دوشنبه مورد سوءقصد قرار گرفتند که دکتر شهریاری به مقام شهادت نائل آمد.
  
صبح امروز بین ساعت 7 تا 8 دو نفر از اساتید فیزیک دانشگاه شهید بهشتی که عازم دانشگاه شهید بهشتی بودند توسط افراد ناشناس مورد سوء قصد قرار گرفتند.
در ترور اول دکتر مجید شهریاری عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی به شهادت رسیده و 2 نفر همراه وی مجروح شده‌اند.

در ترور دوم دکتر فریدون عباسی دوانی دیگر استاد دانشگاه شهید بهشتی در میدان نزدیک این دانشگاه در اقدامی مشابه مورد سوء‌قصد قرار گرفت که بلافاصله متوجه موضوع شده و از محل حادثه می‌گریزد. این استاد دانشگاه و همراه وی در این حادثه جان سالم به‌در برده‌اند.

دکتر فریدون عباسی دوانی از ابتدای انقلاب عضو سپاه پاسداران بوده و سه دور در جبهه جنگ عراق علیه ایران حضور داشته است. بعد از جنگ دکترای فیزیک هسته‌ای گرفته است.
وی از سال 72 عضو هیأت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه امام حسین سپاه شده و در ادامه به ریاست دانشکده فیزیک این دانشگاه رسیده است. وی همزمان نیز در وزارت دفاع کار تحقیقات هسته‌ای را شروع کرده است.

عباسی 52 ساله از متخصصین لیزری وزارت دفاع و از معدود متخصصان جدا سازی ایزتوپ بود.  وی مسئول آموزش و تحقیقات هسته‌ای وزارت دفاع نیز بود.
 
فریدون عباسی ریاست گروه فیزیک در دانشگاه امام حسین سپاه پاسداران هم داشت ولی بندرت به این دانشگاه می‌رفت.
فریدون عباسی دوانی، از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از جمله افرادی است که در قطعنامه ۱۷۴۷ شورای امنیت که در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۰۷ میلادی، (برابر با ۴ فروردین ۱۳۸۶) به تصویب رسید، مورد تحریم قرار گرفت.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری تهران نیز ضمن تائید خبر انفجار صبح امروز در بلوار ارتش گفت: انفجارهای صبح امروز منجر به‌شهادت دکتر مجید شهریاری استاد دانشگاه شهید بهشتی شد.
 
صفرعلی براتلو معاون سیاسی و امنیتی استانداری تهران که در محل حادثه حضور داشت، در گفت‌وگو با ایلنا، ضمن تائید این دو انفجار افزود: اینکه گفته می‌شود یکی از بمب‌ها در نزدیکی سر در دانشگاه منفجر شده صحت ندارد و در محلی دورتر از دانشگاه حادثه تروریستی مذکور رخ داده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا عاملان این حادثه تاکنون شناسایی شده‌اند، گفت: در حال بررسی این موضوع هستیم و اطلاعات تکمیلی متعاقبا به مردم اعلام خواهد شد.
   

ایران دیپلماتیک (+)

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

مستوجب

بعداً چه کسى سرزنشمان خواهد کرد که چرا اینگونه به اتلاف عمر پرداختیم جز فرزند دوازده ساله‌ى یتیم‌مان؟
از افاضات شیخ (+)
نویسنده : برای فردا : ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

خوشبختی

لحظه ها را گذراندیم که به خوشبختی برسیم، غافل از آنکه لحظه ها همان خوشبختی بودند.

 این متن ارزش خوندن رو داره فقط دو دقیقه وقت میگیره حتما تا آخرش بخونید

    همه ما خودمان را چنین متقاعد می کنیم که زندگی بهتری خواهیم داشت اگر:

شغلمان را تغییر دهیم

مهاجرت کنیم

با افراد تازه ای آشنا شویم

ازدواج کنیم

 

فکر میکنیم،‌ زندگی بهتر خواهد شد اگر:

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم