برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

پایان کار سومین همایش بین المللی علوم شناختی در تهران

سومین همایش بین المللی علوم شناختی به ابتکار پژوهشکده علوم شناختی و با محوریت آموزش و پرورش شناختی با سخنرانی های تعدادی از اساتید شناخته شده خارجی و ایرانی رشته های مختلف علوم  شناختی در تهران برگزار گردید.  در این همایش سه روزه (15-13 اسفند 1387) در مجموع بیش از 130مقاله، مقاله کوتاه و پوستر ارایه شد و روزانه به طور متوسط 300 نفر در دانشگاه تربیت مدرس در سخنرانی های این همایش شرکت کردند.

در میان سخنرانان اصلی همایش می توان از دکتر سید کمال خرازی، استاد دانشگاه تهران و رییس هیات امنای پژوهشکده علوم شناختی، پروفسور جان تیلور، دانشگاه اوتاگا، نیوزیلند، دکتر حسین استکی، رییس مرکز علوم شناختی پژوهشگاه دانش های بنیادی، پروفسور رالف فایفر، دانشگاه زوریخ، سوییس، دکتر کارو لوکاس، دانشگاه تهران، پروفسور بروس اوورمایر، دانشگاه مینه سوتا، آمریکا، پروفسور سمیر زکی، کالج دانشگاه لندن، و پروفسور وارن ثورنگیت، دانشگاه کارلتون، کانادا، نام برد.  در کنار این سخنرانان اصلی، ارایه دهندگان مقاله های کوتاه و شرکت کنندگان دیگری از کشورهایی چون آلمان، بوسنیا، چین، سنگاپور، سوئد، لهستان، هلند، و یونان، نیز شرکت داشتند.

ادامه مطلب

کدام بیماری در کجای جهان شایع‌تر است؟

سلامت: هم‌اکنون در بسیاری از کشورهای جهان بیماری‌هایی شایع شده است که آگاهی از آنها به شما کمک می‌کند اقدامات لازم را انجام دهید:

آفریقای جنوبی: وبا در برخی نقاط این کشور به ویژه زیمباوه شایع شده است و تاکنون 2700 نفر به آن مبتلا شده‌اند و 35 نفر فوت کرده‌اند.

انگلستان: بیماری سرخک نزدیک به سه سال است که در این کشور شیوع یافته و موارد ابتلا به آن در حال افزایش است. به نقل از خبرگزاری فرانسه در سال 2007، 990 مورد و در سال 2008، 1217 مورد ابتلا به این بیماری گزارش شده است و در سال 2009 تعداد مبتلایان 20 درصد افزایش یافته است.

استرالیا: بیماری سرخک و تب دانگ در برخی از مناطق این کشور شیوع یافته است.

اتریش: هم‌اکنون کنه‌های آلوده‌ای در اتریش یافت شده‌اند که نیش آنها سبب بروز بیماری ورم مغز می‌شود. به همین دلیل مقامات بهداشتی این کشور به توریست‌ها توصیه می‌کنند سه تا 9 ماه پیش از سفر واکسن مربوطه را بزنند و بار دیگر نیز آن را تجدید کنند.

ادامه مطلب

12 تا 22 اردیبهشت، نمایشگاه کتاب تهران

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 12 تا 22 اردیبهشت در مصلای بزرگ تهران برگزار خواهد شد.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، معاون اجرایی نمایشگاه گفت: نمایشگاه کتاب امسال در فضایی به مساحت 120 هزار مترمربع در مصلای تهران برگزار خواهد شد.

در نخستین روزهای بهار، ستاد اجرایی نمایشگاه در مصلا مستقر شده و آماده سازی نمایشگاه در محوطه مصلا و بخش های شبستان و رواق ها، سرعت گرفته است.

قبادی گفت: امسال همه غرفه ها به دستگاه های کارت خوان مجهز می شوند و اکنون مرکز 2700 شماره ای مخابرات وی‍ژه دستگاه کارت خوان، در محل نمایشگاه مستقر است.

معاون اجرایی نمایشگاه گفت: فعالیت گمرک نمایشگاه آغاز شده و کتاب های برخی ناشران خارجی به نمایشگاه رسیده است.

وی افزود: خدمات رسانی به بازدید کنندگان در دستور کار نمایشگاه کتاب قرار دارد و با نمایندگان نهادهای شهر مانند شورای شهر، راهنمایی و رانندگی، و وزارتخانه هایی مانند وزارت نیرو، وزارت مسکن و شهرسازی مشغول هماهنگی و آماده سازی هستیم.

منبع (
+)


انتشار 4 نوع اسکناس متوقف شد

سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از توقف انتشار اسکناس های صد، دویست، پانصد و هزار ریالی خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیر کل سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی فرسودگی زودرس به علت گردش زیاد این اسکناس ها را علت این تصمیم بانک مرکزی اعلام کرد و گفت: به جای این اسکناس ها، سکه های معادل،‌ ضرب و توزیع شده است تا هزینه زیاد چاپ این اسکناس ها حذف شود.

مجید صنیعی با بیان اینکه در سال گذشته حدود 350 میلیون قطعه انواع سکه های رایج کشور ضرب و توزیع شده است افزود: همچنین برای جلوگیری از سوء استفاده از فلزات سکه های رایج کشور و ذوب آنها، وزن این سکه ها تا یک سوم سکه های قبلی کاهش داده شده است تا برای سوداگرانی که با ذوب پول های سکه ای فلز آنها را قاچاق می کردند، این کار مقرون به صرفه نباشد.

وی همچنین از انتشار و توزیع انبوه سری جدید اسکناس های بیست هزار ریالی خبر داد و گفت: این نوع اسکناس ها جایگزین اسکناس های بیست هزار ریالی قبلی می شود.

مدیرکل سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی درباره تفاوت دوهزار تومانی های جدید با نوع قدیمی آن اظهار داشت : رنگ و روی این اسکناس همانند اسکناس های قبلی است اما طرح پشت آن تصویری از مسجدالاقصی است.

صنیعی تأکید کرد: اسکناس ها و مسکوکات قبلی همچنان دارای اعتبار است.

وی با اشاره به هزینه های زیاد فرسوده گیری و چاپ اسکناس ها از هموطنان خواست در سال نو که پول های نو رواج بیشتری دارد در حفظ و نگهداری این اموال عمومی بکوشند.
منبع (+)

همایش سراسری کشاورزی پاک

http://www.agripak.ir/index2.htm


سال نو مبارک

مثل لحظه ای که باغ، در ترنم ترانه شکوفا می شود، غرق در شکوفه می شود روزگارتان بهـار لحظه هایتان پر از شکوفـه باد.

 سال نـو مبارک