برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

 

روز یکشنبه آقای همسر تهران جلسه داشتند. ساعت 3 اومدند دنبالم، رفتیم اول خونه ما، ایشون رفتند جلسه.

برادرم یک پراید نو خریده بود. دو هفته پیش یک مدولاتور هدیه گرفته بودم. که فلش می‌خورد، به MP3 Player هم وصل می شد. و از طریق فندک ماشین شارژ می شد و از رادیو پخش می کرد.  به کلاس رخش من که نمی خورد با این بلندگوها که هر دفعه تو دست انداز می افتم یکیش کار میافته!!! به عنوان کادوی ماشین جدید دیشب دادمش به برادرم.

شب رفتیم خونه یکی از دوستهای آقای همسر که تازه از آلمان برگشته بود. کلی خندیدیم و شوی لباس برامون گذاشت با شرح اینکه هرکدوم رو کجا خریدند و ... ساعت 12 برگشتیم خونه. 

 

نویسنده : برای فردا : ٤:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

گزارش هفتگی-شنبه

شنبه من باید در نقش سیاهی لشکر می‌رفتم وزارتخونه.

مراسم تجلیل از محققان برتر بود و قرار بود که از هر موسسه ای رئیس و معاونین و رئیس بخشها و چند نفر از هیات علمی هاشون شرکت کنند. این دفعه مثلا حرفه ای بازی درآوردم و به جای اینکه راس ساعت 8 اونجا باشم خیلی نگران نبودم از ساعت 9 رسیدن. اخه همیشه جلسات وزارتخونه با یکی دو ساعت تاخیر برگزار میشه. زشته آدم سر وقت برسه! میگن لابد بیکار بوده!!!!!  ماشین رو گذاشتم گیشا و با تاکسی اومدم. چقدر امروز تصادف دیدیم تو راه.

جلوی وزارتخونه تحصن بود. نمیدونم چه کاره بودند ولی احتمالا مال یک صنف خاص مثل مرغداری یا تو این مایه ها بودند. اونقدر همه نگهبانها و حراست و ... عصبی بودند که نمیشد پرسید. 

در سالن بسته بود. سه تا نگهبان داشت که گفتند از صبح همینجور مردم میان و وقتی میبینند کسی نیومده میرن. معلوم نیست جلسه باشه. زنگ زدم موسسه رئیس بخشمون گفتند که زنگ بزن دکتر ش. که قبلا مسئول خدمات فنیمون بودند. زنگ زدم ایشون گفتند که من بدبخت رو فرستادند نمایشگاه تک و تنها، خیر ندارم زنگ بزن رئیس بخش ماشینها. زنگ زدم به ایشون گفتند که جای جلسه عوض شده، گذاشتند سازمان چه طور خبر ندارید؟ زنگ زدم رئیس بخشمون گفتند که به بخش ما خبر ندادند. ساعت 10 بود و جلسه قرار بود تا 11 تموم بشه. نمیشد برسم سازمان. گفتند که ببخشید اینجوری شد و اینها میخواین ماشین اداری هم ندارین، برید یک سر به خونتون بزنین. به جبران علاف شدن امروز.

رفتم انقلاب کتابفروشی های اونجا رو دیدم و یک سری کتاب خریدم. چقدر کتاب گرون شده دست به هر چی میزنی 6-7 هزار تومنه! عهد کرده بودم یک مدت کتاب نخرم اما نشد. مگه میشه آدم بره انقلاب کتاب نخره.

ظهر هم رفتم که یک سر به غرفه موسسه بزنم و همکارهامون رو از افسردگی حاد دربیارم. من کلا با نمایشگاه گذاشتن موافقم. اما این نمایشگاه با اینکه تقریبا همه موسسات وزارتخونه ما اومده بودند. بقیه وزارتخونه ها هم خوب شرکت کرده بودند. به نظرم پول دور ریختن بود. تبلیغات که نداشت. بازدید کننده هم نداشت. 

بخش جالبش یک سالن بود که همه انجمنها و قطبهای علمی کشور اومده بودند.  رفتم غرفمون رو پیدا کردم ساعت یک بعد از ظهر هنوز افتتاحیه برگزار نشده بود. دکتر ش گفتند که میشه یک خواهش کنیم، ما یک سبد گل برای روی این میز میخوایم که بیشتر از 20 تومن هم نباشه. با راننده موسسمون رفتیم یک سبد گل خیلی قشنگ گرفتیم، 25 تومن بود که 20 تومن بهمون داد. ساعت شده بود 4 و خرده ای. دیدم برم خونه دیروقت میشه و من هم تو تاریکی سخته برام رانندگی کردن. برگشتم خونه. اما خیلی خسته شده بودم.

نویسنده : برای فردا : ٤:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

گزارش هفتگی-جمعه

جمعه حسب الامر آقای همسر مشغول پاکسازی و جاروکردن و خونه تکونی بودیم.

یکی از دوستهای آقای همسر دارند میرن انگلیس. حراج وسایلشون رو گذاشته بودند. دیدیم ما که چیزی لازم نداریم. بریم الکی تو خرج میافتیم. نرفتیم.

بعد از ظهر خوابیدیم و جبران چند روز کم خوابی رو کردیم که طبق معمول با صدای تلفن بیدار شدیم!

عصر هم خونه یکی از همکارهای آقای همسر دعوت بودیم. رفتیم و خوشبختانه بعد از یک ساعت و بیست دقیقه برگشتیم .

شب سریال یوزارسیف رو دیدیم و یکبار دیگه اس ام اس های مرتبط رو مرور کردیم و کلی خندیدیم.

نویسنده : برای فردا : ٤:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

گزارش هفتگی-چهارشنبه و پنج شنبه

تا ساعت 10 دقیقه به 4 مشغول اسلاید درست کردن بودم، آقای همسر روز سه شنبه برای امروزمون ناهار درست کرده بودند.  ظرف نیم ساعت هرچی برای سفر لازم داشتیم جمع و جور کردم. این لیستی که نوشتم خیلی خوبه. هر چی لازم داریم توش هست. بگذریم که همیشه یک سومش قبل از سفر فیل*تر میشه و میگن اینا چیه بر میداری؟

ساعت 5 راه افتادیم. ساعت نه و نیم رسیدیم محلات، رفتیم یک کبابی تو سرچشمه. ساختمونش مثل گلخونه بود و جای خیلی جالبی بود. اگه رفتین محلات یک سر اینجا بزنین. غذاش هم خیلی خوب بود.

اینجا که ما قرار بود بریم. یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی بود. که ساختمونش، ساختمون یک هتل بود. قرار بود تو همون هتل بهمون یک اتاق بدن. وای چه اتاقی هم دادند! دو نبش با کلی پنجره، لب خیابون، سرد، و دارای سرویسهای بهداشتی فرنگی!گفتند اگه ایرانی خواستین، برید ته راهرو یک عمومیش هست!! مثل مسافرخونه های فردوسی بود.

تا ساعت 5 صبح داشتم با یک لپتاپ اسلایدها رو کامل میکردم. نمی خواستم درگیر جزوه دادن بشم. اینه که اسلایدها رو کامل تهیه کردم که همون جزوه شون محسوب بشه. دیگه سرم داشت منفجر میشد. طفلک آقای همسر هم به شدت سرماخورده بود، و مرتب آه و ناله میکرد و نمیتونست نفس بکشه و من ظالم هم تا صبح تو چشمش چراغ رو روشن داشتم! باید سعی کنم، حالا که دیگه نمیشه مثل گذشته برنامه ریزی کرد، زمان خاتمه کار رو یکی دو روز زودتر در نظر بگیرم.

از ساعت 8 تا 5/4 بعد از ظهر مشغول بودیم. با یکی دو تا تنفس که در جمع یک ساعت هم نشد. فکم درد گرفته بود. بچه های خوبی بودند. 11 نفر!!! تازه مسئولین موسسه خیلی راضی بودند و افتخار میکردند که دانشگاه آزاد با اون همه امکانات و ساختمونهاش داره برچیده میشه، چون دانشجو نداره ما 1200 تا دانشجو داریم.  آدم دلش میسوخت برا این بچه ها . از یک طرف هم میدید که چقدر الکی مدرک میدن!!  آقای همسر در این مدت کلی جاهای دیدنی و رستورانهای خوب رو شناسایی کرده بودند و با مسئولین اجرایی موسسه دوست شده بودندو گپ میزدند.

این درس مثلا 3 واحدی بود و یک واحد عملی داشت، اما گفتند که هیچ امکاناتی برای اجرای واحد عملی نداریم!!! بازدید بگذارید.  با آقای مهندس هماهنگ شده بود که بچه ها رو ببرند دینه ایران. اما مسئولین موسسه میگفتند که ببریدشون باریج اسانس. یک ساعت با اینجا فاصله داره، خیلی خوبه. بچه ها اما به شدت شاکی بودند. که ما تا به حال 3-4 بار اینجا رفتیم. تازه اجاره بازدید از همه قسمتها رو هم نمیدند. ما ترم آخریم، هنوز جایی رو ندیدیم. من هم براشون توضیح میدادم که برای ما فرقی نمیکنه. آقای مهندس زحمت میکشند و هماهنگ میکنند اما مسئولیت بازدید با مسئولین موسسه شما است و اونها تصمیم گیرنده نهایی هستند. یکی از بچه ها آخرش گفت: خانم می دونین مشکل چیه؟ موسسه داره آهن میخره و ساختمون جدید میسازه. اینه که نمیخواد خرج کنه. اگه ما بگیم هزینه اتوبوس و ناهار رو خودمون میدیم، هر جای ایران که بخواین موافقت میکنند تازه خودشون هم دلشون میخواد بیان . مشکل فقط پوله!

خلاصه یک روزه تموم کردیم و عصر اون روز رفتیم سرچشمه. یادم اومد که من دفعه قبل با بابا اومده بودم اینجا. ناهار رو هم راستی در یک کبابی خوردیم به اسم پرویز که ظاهرا بهترین غذاخوری اونجا است. گوشت رو جلوی خودتون میبرید و چرخ میکرد و سیخ میگرفت و کباب میکرد. جالب بود. مشهورترین حلواپزی محلات، شریفی و پسران در میدان چناره.  محلات خیلی چنار داره. چنارهای بسیار زیبا. یک سر رفتیم گلخونه های محلات رو هم دیدیم. تلفیقی بیریخت از تکنولوژی و سنت! عصر راه افتادیم به سمت تهران میخواستیم از جاده بوئین زهرا بیاییم، که یک جای مسیر من به جای راست گفتم مستقیم، سر از مامونیه و زاویه درآوردیم. آخرش از جاده اخترآباد آدرس بهمون دادند. خیلی خلوت بود. وقتی رسیدیم کرج آشناها گفتند که چه جوری جرات کردین از این مسیر بیاین؟ اینجا راهزن داره! دو ساعت در روز بیشتر نمیشه از این مسیر استفاده کرد، خود پلیس راه هم اجازه نمیده ماشین شخصی تو ساعتهای خلوت بیاد تو این مسیر!

مرسی امنیت! ولی راه خوبی بود. سریع رسیدیم.

نویسنده : برای فردا : ٤:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

گزارش هفتگی

- از وقتی اومدم کرج کمتر میتونم وبلاگ رو به روز کنم. من معمولاً از خونه این کار رو می کردم. اینجا سرعت اینترنتش وحشتناک پایینه. دلم نمی خواد تو اداره وبلاگ بنویسم یا به روز کنم. اما از خونه هم واقعا نمیشه. میگذارم یک صفحه دانلود بشه، تو این فاصله میرم آشپزخونه چایی میریزم، میام هنوز یک صفحه معمولی نیومده!  مجبورم وقت ناهار یا یک وقتهایی که بتونم  یا بعد از ساعت اداری از اداره به روزش کنم. تو اداره هم که وقت فکر کردن و نوشتن نیست، اینه که بیشتر کپی پیست میکنم تا نوشته.

- خوب بذار ببینم تو یک هفته گذشته چی کار کردم!

سه شنبه هفته پیش عید قربان بود.  بعد از ظهر دعوت داشتیم. تو برنامه ام بود که صبح بشینم اسلایدهای گیاهان دارویی رو درست کنم. یک دفعه آقای همسر گفتند که صبح خانم عموم و خاندان مکرمه میان دیدن مادرم، ما هم یک سر بریم اونور. رشته افکار به هم ریخت. یک دست لباس آماده کردم و پوشیدم و منتظر بودم که کی میان. آقای همسر مشغول چیدن خرمالوها، و شستن ماشین و جمع کردن برگهای تو حیاط و آتیش زدنشون!!! تو یک فرغون بود.

مهمونهای صبح اومدند و رفتند و یک دفعه یک مهمونی غیر منتظره دیگه برای عصر به وقوع پیوست و بعد هم شب باید میرفتیم خونه یکی از دوستهای آقای همسر که همکار خودمون در موسسه سرم سازی هم هستند. تا ١١ و نیم مشغول مهمون بازی بودیم.

-واقعا کشش این همه مهمون و مهمون بازی رو ندارم. آخرین بار در سلسله مذاکرات خانوادگیمون، آقای همسر داشت گله میکرد که من پیش دوست و آشناهام خجالت میکشم، مرتب ما رو دعوت میکنند و من مجبورم دعوتشون رو رد کنم و بگم وقت نداریم یا اینکه خانمم خیلی اهل رفت و آمد نیست.  قرار گذاشتیم مهمونی ها رو بریم، اما از قبل مشخص باشه که کجا می خوایم بریم (دلم نمیخواد سر زده جایی برم)، و به جای ۶-٧ ساعت معمول مهمونی های خاندان آقای همسر، زمان رو محدود به یکی دو ساعت کنیم. اینجوری بهتر شده. اما بازم سخته. واقعاً کشش این همه رفت و آمد جدید (که حالا به تلافی چند ماه گذشته به صورت MP3 ارائه میشه) ندارم. ولی  وقتی میبینم آقای همسر راضی تر و شادتر از گذشته است، راضی میشم.

- آقای همسر قول داده بود که هر چی عکس لازم دارم برام اسکن کنه، اما به شدت سرما خورده بود. کل برنامه روز من رو هم به هم ریخته بود، هیچ کارم رو نکردم. اعصابم داشت به هم میریخت. به خصوص وقتی 4-5 ساعت از رفتن ما به خونه دوستشون گذشته بود و تازه آقایون محترم تصمیم گرفتند که تلویزیون اهدایی ما رو باز کنند و برند رو پشت بوم نصفه شب! وصلش کنند و از این حرفها.

-چهارشنبه رو مرخصی گرفته بودم. با کلی اعمال شاقه، اسلایدها رو درست کردم، اما دیر پیش میرفت. دو ساعت موبایلم رو روشن کردم و منتظر یک تلفن از محلات بودم برای هماهنگی اسکانمون، فکر کنم حداقل 10-12 تا تلفن بهم زدند که همش اداری بود و اعصاب خردکن الکی. به چه زبونی باید گفت: خانمها آقایون وقتی کسی مرخصی میگیره، یعنی سرکار نیست. یعنی نمیخواد روی ماهتون رو ببینه، یعنی نمیخواد صدای دلفریبتون رو بشنوه، یعنی تو رو خدا زنگ نزنین به آدم، اون هم به خاطر کارهای غیر ضروری!

نویسنده : برای فردا : ۱٢:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

ایران در نانو رتبه اول کشورهای اسلامی و بیستم جهانی

رئیس مرکز پژوهش‌های علوم و فناوری نانو دانشگاه تهران با تأکید بر ضرورت سرمایه‌گذاری در زیر‌ساخت‌های لازم در عرصه نانو گفت: ایران در عرصه نانو رتبه اول کشورهای اسلامی و رتبه بیستم جهانی را دارد.

عباس‌علی خدادادی در حاشیه نمایشگاه دستاورد‌های علمی ـ پژوهشی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با فارس، حرکت ایران به سمت فناوری نانو را بسیار مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: برای این‌که بتوانیم از نتایج دستاورد‌های تحقیقاتی انجام شده استفاده کرده و ضمن توسعه فناوری‌های نوین، مشکلات کشور را حل کنیم، به سرمایه‌گذاری در زیر‌ساخت‌ها نیاز داریم.
وی با بیان این‌که برای بهبود وضعیت کشور در عرصه نانو باید کمبود تجهیزات را جبران کرد، افزود: لازم است برای توسعه منابع انسانی، مسئله تحقیق و توسعه و نیز کاربرد نانو در صنعت فکری شود؛ تا زیرساخت‌های لازم در این عرصه فراهم شود.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٢:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

گزارش واشنگتن پست از ناگفته های داستان تلخ "آمنه" : مگر خاتمی بر صورت او اسید پا

عصر ایران؛ وحید جعفریان (+)- «آمنه بهرامی» زمانی از عکاسی و مناظر کوهستانی لذت می برد و کار کردن در یک شرکت تجهیزات پزشکی سبب شده بود به استقلال مالی برسد.

چند مرد از او درخواست ازدواج کرده بودند اما این تکنیسین برق همه آن درخواست ها را رد کرده بود: "من می خواستم ازدواج کنم اما فقط با مردی که واقعاً دوستش داشتم."

چهار سال قبل ، خواستگاری که درخواست ازدواجش توسط آمنه رد شده بود، یک پارچ اسید سولفوریک بر روی سر و صورت او پاشید و باعث نابینایی و تغییر قیافه اش شد.

اواخر ماه قبل بنا به تقاضای آمنه بهرامی، دادگاهی در تهران حکم داد پنج قطره از همان ماده شیمیایی به عنوان مجازات در هر یک از چشمان فرد مهاجم ریخته شود؛ حکمی برمبنای قوانین حقوقی اسلامی که به به قربانی اجازه می دهد کیفر یک جرم را طلب کند.

براساس این گزارش اجرای تنبیهات بدنی از جمله شلاق زدن، قطع عضو و سنگسار تحت قوانین اسلامی مجاز است که این امر باعث بروز مشاجراتی در ایران شده است.

اما داستان بهرامی و پرونده وی متفاوت است. «آسیه امینی»، یک روزنامه نگار در تهران معتقد است اعتراضات به حکم صادره علیه فرد مهاجم در نطفه خاموش شد چرا که داستان بهرامی حس ترحم مردم را برانگیخته است: "خیلی دشوار است که کسی با شنیدن وقایعی که بر این زن گذشته، احساساتی نشود."

در عین حال بهرامی، 31 ساله، می گوید وی مدت طولانی با خودش درگیر بوده تا به آنچه از نگاهش عدالت محسوب می شود برسد: "درست در سنی که باید لباس عروسی بر تن کنم درخواست کرده ام اسید در چشمان فردی ریخته شود. من این کار را انجام دادم چونکه نمی خواستم این حادثه برای زنان دیگر تکرار شود."

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

رونمایی دومین خودروی ملی- مینیاتور

عصرایران  (+)- آیین رونمایی خودروی کاملاً ایرانی "مینیاتور" در سالن کنفرانس اسلامی ، حاشیه جالبی داشت.

به گزارش خبرنگار عصرایران ، پس از آن که محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهور در این آیین سخن گفت و بر لزوم زیبا بودن ، کم مصرف بودن و قیمت مناسب خودروهای داخلی تأکید کرد ، طبق برنامه ، به همراه هیأت همراه به سمت "مینیاتور" که با پارچه ای پوشیده شده بود رفت و پس از رونمایی و دیدن این خودرو ، بناگاه با سرعت زیاد به سمت جایگاه سخنرانی بازگشت و این درحالی بود که بعد از رونمایی از این خودرو ، برنامه مجدد سخنرانی پیش بینی نشده بود.

این حرکت رئیس جمهور ، حیرت حاضران را برانگیخت و همه با شگفتی منتظر بودند تا بدانند چه چیزی باعث شده است احمدی نژاد بلافاصله بعد از رونمایی مینیاتور ، با آن سرعت به سمت جایگاه سخنرانی بازگردد.

پس از آن که رئیس جمهور پشت تریبون قرار گرفت ، درحالی که سالن را سکوتی انتظار آلود پر کرده بود ، احمدی نژاد گفت: همان طور که انتظار می رفت ، "مینیاتور" خودروی زیبایی است اما می خواهم در این جا به مساله ای که برای بنده به غصه ای بزرگ تبدیل شده بود اشاره کنم و آن محروم کردن دختر ایرانی عضو تیم ملی کاراته است که به دلیل برخی ناجوانمردی ها و مسائل غیر ورزشی اجازه ندادند با داشتن حجاب در مسابقه ای شرکت کند ؛ من از آقای بذر پاش ، مدیر عامل سایپا می خواهم اولین "مینیاتور" را به این "دخترم" تقدیم کنند.

ماه گذشته ، هلن سپاهی عضو تیم ملی کاراته ایران که در مسابقات جهانی ژاپن حاضر شده بود،به درخواست مسئولان برگزاری این مسابقات مبنی بر انجام مبارزه بدون حجاب پاسخ منفی داد و از دور مسابقات حذف شد.

عکسهای مراسم (http://www.jahannews.com/fa/pages/?cid=37565)

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

افراط و تفریط‌‏های 30 ساله*

دکتر فتح‌اله آقاسی زاده   
۲۵ آذر ۱۳۸۷
افراط و تفریط‌‏های 30 ساله*

به جای مقدمه:

"خرده فرهنگها و ریز نگرشهایی  در نظام اجرایی و اجتماعی ما وجود دارد، یکی از آنها این است که به مرگ بگیریم شاید به تب راضی شوند".

این جمله گاهی در عرف سیاسی یا اجتماعی نیز نمود و تجلی یافته و برخی با عبور از خطوط قرمز،تلاش کرده اند تا به حداقل هایی به زعم خود، نائل شوند.

شعر معروفی هم بین ما رایج است که  "گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من   آنچه البته به جایی نرسید فریاد است"

این شعر نیزپیامی دارد و آن اینکه برای اجرای برخی گفتمانها و خواستها و یا تقاضاها، حتی فریاد نیز راهگشا نیست. گاه افراط و گاه تفریط برای مبارزه با کاستی ها و کژیها لازم است. بویژه آنکه زمانی برای نشان دادن یک حرف حق باید فریاد برآوری. آنجا افراط در سخن، بنظر شایسته می آید.  
ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

طرح تحول اقتصادی یا و داع با اصل 44؟

حسین ارغوانی*   
۲۴ آذر ۱۳۸۷
هدف از اعلام سیاستهای کلی اصل 44، تحول اقتصادی کشور و رشد و توسعه اقتصاد ملی بر اساس افزایش بهره وری بنگاههای اقتصادی از طریق حذف انحصار دولتی و ایجاد رقابت و افزایش مالکیت و مدیریت بخش های غیر دولتی بوده است. نتیجه طبیعی و منطقی این سیاستها حذف یارانه‏ها است. چه آنکه یارانه ها نتیجه طبیعی توسعه نیافتگی وفقر و عقب ماندگی اقتصادی ناشی از سلطه دولت بر اقتصاد و چنگ انداختن وی بر سرمایه های ملی و تاراج منابع اولیه وطبیعی کشور و فروش آنها است و نه نتیجه عدالت خواهی آن. دولت از محل فروش منابع اولیه و سرمایه های ملی بر اقتصاد کشور چنگ انداخته و انحصار ایجاد کرده و فرصت فعالیت اقتصادی سالم و سود آور را از بخش های غیر دولتی سلب نموده و بدینوسیله سبب ایجاد فقر و فاصله طبقاتی و توسعه نیافتگی وعقب ماندگی اقصادی در کشور شده و برای جبران کمی تا قسمتی از این عقب ماندگی وپر کردن اندکی از فاصله طبقاتی و جهت حفظ و بقای خود و جلوگیری از بروز بحرانهای سیاسی و اجتماعی یارانه می پردازد و در واقع یارانه نه تاوان عدالت خواهی و مردم داری و فقیر نوازی دولت بلکه هزینه بقای دولت ناتون و ناکارآمد و کم بازده و پر هزینه  و  نتیجه سلطه بی رقیب و بلامنازع آن بر اقتصاد کشور و تاراج منابع و ثروتهای ملت است.

لذا تغییر روش پرداخت یارانه ها از غیر مستقیم به مستقیم  و پرداخت نقدی آن  مطابق طرح تحول اقتصادی دولت راهی معقول و منطقی برای حذف یا هدفمند کردن یارانه ها و حل مسئله نیست بلکه حذف صورت مسئله است و تنها نتیجه آن تشدید تورم و افزایش قیمت تمام شده تمام کالاها و از جمله کالاهائی است که دولت برای آن یارانه مستقیم یا غیر مستقیم می پردازد. لذا به محض اجرای این طرح  یارانه ها از در بیرون رفته و از پنجره باز گشته  و مجددا بر سر جای اول خود می نشینند.
ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

آیا جهان از تشنگی خواهد مُرد؟

۲۴ آذر ۱۳۸۷
براساس برآورد انجام شده از سوی سازمان ملل مشخص شده است که تا سال 2025  بیش از نیمی از کشورهای جهان ممکن است به طور جدی با کمبود آب شیرین روبرو شوند. این در حالی است که تا اواسط قرن حاضر این آمار ممکن است به سه چهارم کشورهای این کره خاکی افزایش یابد.

حتی در مقطع زمانی کنونی نیز از هر شش نفر یک تن ( بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان) تا اندازه ای با کمبود آب شیرین مواجه هستند.

عوامل زیادی در کمبود آب شیرین در جهان دخیل هستند. مهمترین عامل افزایش سریع جمعیت کره  زمین است که به موجب آن مردم دنیا به حجم عظیمی از آب شرب نیازمندند.

در حال حاضر تغییرات جوی در جهان باعث شده که زمین‌های حاصلخیز به صحرا تبدیل شوند و محصولات کشاورزی به طور فزاینده‌ای به آب نیاز داشته باشند.
ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

روش‏های جاسوسی اسرائیل از برنامه هسته‏ای ایران

رئیس سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) در جلسات پیدا و پنهان خود، قول داده است تا جایی که می‌تواند برنامه‌های هسته‌ای ایران را با مشکل روبه‌رو کرده، آن را خنثی کند.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، «مئیر داگان» که به دلیل شکست‌ها و افتضاح‌های چند سال اخیر رژیم صهیونیستی در برابر مسلمانان و گروه‌های مبارز در فشار و بحران بدی قرار دارد، با سازماندهی بخش‌های گوناگون دستگاه جاسوسی این رژیم، به هر نحو ممکن درصدد اخلال در فعالیت‌ها و برنامه‌های هسته‌ای ایران است.

به نوشته هاآرتص پیش از داگان، «شبتای شبیت» و «افرائیم هلیفی»، رؤسای سابق «موساد» نیز چنین تلاش‌هایی را از خود نشان داده بودند، اما نتوانستند مانع از برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران شوند.

بنا بر این گزارش، از جمله ترفندهای تازه این سازمان جاسوسی، ایجاد شرکت‌های صوری برای فروش وسایل و ابزارآلات غیرقابل استفاده و مسموم به سازمان انرژی اتمی ایران است. این شیوه که از طریق بازرگانان رسمی و شرکت‌های به ظاهر معتبر دنبال می‌شود، هنگامی برملا شد که چند بازرگان سوئیسی ـ که از فعالان اقتصادی بخش‌های مرتبط با برنامه‌های هسته‌ای بودند ـ پس از معاملات پیاپی با «عبدالقدیرخان»، دانشمند معروف پاکستان، مشخص شد که جاسوسان «CIA» هستند.

بنا بر اظهارات منابع آگاه، علی اشتری، جاسوس دستگیرشده اسرائیل در ایران که در تاریخ 28 آبان ماه به دار مجازات آویخته شد نیز از جمله مهره‌های این سیستم تازه جاسوسی برای ضربه زدن به برنامه‌های هسته‌ای ایران بود.

وی که در ادامه شیوه خرابکارانه سازمان‌های جاسوسی اسرائیل ـ که در قالب شرکت‌های صوری، اقدام به فروش دستگاه‌های واقعی و پیشرفته اما آلوده به تجهیزات مراقبتی و جاسوسی به ایران می‌کردند ـ توانسته بود به برخی سازمان‌ها و مراکز حساس نفوذ کند، با ابتکار عمل دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی، دستگیر و سرانجام اعدام شد.

گفتنی است، علاوه بر اشتری، سه عامل نفوذی «موساد» نیز که به تازگی دستگیر شده و در شهر «هرتزلیا» در حوالی تل‌آویو آموزش دیده بودند هم با استفاده از روش‌های تازه‌ای که برای نفوذ آنان در مراکز احساس ایران به کار گرفته شده بود، داخل شده اما سرانجام دستگیر و به دست قانون سپرده شدند.

تابناک (+)

نویسنده : برای فردا : ۸:۳۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱۸
Comments نظرات () لینک دائم

تالاب میقان

پنج شنبه و جمعه با آقای همسر و همراه یک شرکت مسافرتی و جهانگردی رفتیم تالاب میقان اطراف اراک. البته تالاب که میگن منظور حوضچه های بزرگ جمع شدن فاضلاب صنعتی شهر اراکه! حالا بعدا میام و یک گزارش کاملتر می نویسم.
نویسنده : برای فردا : ٩:٠٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٦
Comments نظرات () لینک دائم

طبقه اجتماعی

تلاش بی وقفه یک نفر برای تغییر طبقه اجتماعیش و ورود به یک طبقه بالاتر قابل تقدیره یا ترحم برانگیز؟

وقتی مجبوری شبها گرسنه بخوابی. جایی برای تفریح نری، اگه میری با کمترین هزینه ممکن بری، چیزهایی رو که دوست داری نخری، همیشه یک بخش ذهنت مشغول حساب کتاب کردن برای بازپرداخت وامها، و گرفتن وام جدید باشه، بچه هات رو از جلوی مغازه میوه فروشی و اسباب بازی فروشی رد نکنی که نکنه دلشون چیزی بخواد، ... برای اینکه قسط ماشینی رو بدی که توان خریدش رو با حقوق معمولت نداری، یا برای اینکه خونه ات رو بزرگتر کنی و یک جای بالای شهر خونه بخری.

واقعا نمی دونم این تلاش تحسین برانگیزه یا رقت انگیز....

,

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٠٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

مهمترین عناوین روزنامه های صبح

مهمترین عناوین روزنامه های صبح امروز به این شرح است.

آفرینش:
در همایش 30 سال قانونگذاری در حضور سران نظام مطرح شد؛ هشدار آیت الله هاشمی رفسنجانی نسبت به دلسردی و بی اعتمادی مردم
وزیر راه: امروز مردم با آیت الکرسی سوارهواپیما می شوند
جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد
کاهش قیمت نفت ایران

اعتماد:
تحلیل رسانه های آمریکا درباره گزینش تیم جدید ریاست جمهوری ، اوباما بدون تغییر
به دستور سازمان بازرسی کل کشور، انتخابات فدراسیون های ورزشی لغو شد
یادواره سی سال قانونگذاری ، ضیافت بزرگان در مجلس

اعتماد ملی :
روسا و نمایندگان هشت دوره مجلس گرد هم آمدند، روز با شکوه پارلمان
کروبی: نماینده ای که از هیئت نظارت بترسد نمی تواند ازحق مردم دفاع کند
جورج بوش: نباید به  عراق حمله می کردیم

ابرار:
احمدی نژاد: بار اصلی پرداخت مالیات بردوش قشرهای کم در آمد است
هاشمی رفسنجانی: نباید منافع مردم را فدای سلیقه های غلط کنیم
عضو کمیسیون بهداشت: ایدز درایران رو به افزایش است

ابتکار:
همایش 30 سال قانونگذاری و نظارت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد؛ پنج رئیس در یک اقلیم
هاشمی رفسنجانی: نیاز فوری به وحدت
ناطق نوری: نمایندگی وارستگی می خواهد
نامه علی احمدی به رئیس جمهور برای حل مشک حق التدریسی ها
با موافقت بانک مرکزی و قوه قضائیه؛ قانون چک مجددا اصلاح می شود

, ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٩:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

کاربردهای دید ماشینی در کنترل کیفیت حبوبات

- کاربردهای دید ماشینی در حبوبات

دید ماشینی کاربردهای تحقیقاتی و صنعتی متعددی در زمینه بازرسی و کنترل کیفیت حبوبات پیدا کرده است که از جمله مهمترین آنها می‌توان درجه‌بندی حبوبات، جداسازی واریته‌های مختلف از هم و جداسازی دانه‌های مختلف حبوبات از یکدیگر اشاره کرد. 

 2-1- درجه بندی حبوبات

یکنواختی ظاهری نمونه برای پذیرش آن در بازار مصرف الزامی است.  تأمین یکنواختی ظاهری محصول تنها توسط ارزیابی ظاهری با چشم یا روش‌های دستگاهی امکانپذیر است.  استفاده از رنگ‌سنج می‌تواند اطلاعات کافی در زمینه رنگ نقطه‌ای محصول فراهم کند، اما این قبیل دستگاه‌ها نمی‌توانند اطلاعات چشمگیری در مورد تنوع رنگی محصول در اختیار صاحبان صنایع قرار دهند مگر اینکه چندین پروب به طور همزمان مورد استفاده قرار گیرند یا چندین تکرار از محصول انجام شود که این عمل منجر به کند شدن فرایند بازرسی خواهد شد.  با کاربرد روش دید ماشینی می‌توان اندازه و رنگ دانه‌های حبوبات را تعیین کرد و با استفاده از داده‌های آن درجه‌بندی دانه‌های حبوبات را بر اساس رنگ و یا اندازه انجام داد.  این روش در مقیاس تحقیقاتی با موفقیت برای درجه‌بندی عدس و لوبیا به کار رفته‌است (3، 7 و10).  یکی از روش‌های تعیین رنگ در سیستم دید ماشینی، استفاده از دوربین فیلم‌برداری برای عکس‌برداری است.  در عین حالیکه این روش موثری است اما تصاویر با هرگونه تغییر در تنظیم دوربین یا نورپردازی تغییر می‌کنند. روش دیگر استفاده از اسکنر تخت می‌باشد.  در این دستگاه­ها ارتباط ثابتی بین منبع نوری و حس‌گر موجود در سر اسکنر وجود دارد.  از این­رو حساسیت آنها نسبت به نور محیط کمتر از دستگاه‌های قبلی است.  البته این نوع دستگاه‌ها گران قیمت هستند و کاربرد آنها باید با درنظر گرفتن هزینه‌ها باشد (4). 

کاربرد روش دید ماشینی برای اندازه‌گیری ابعاد دانه‌ها و حبوبات دقیق‌تر و کارآمدتر از ارزیاب آموزش دیده همراه با میکروسکوپ است.  البته در عمده این روش­ها دانه‌ها باید بخوبی از هم جدا شده باشند.  این امر در صورت اندازه‌گیری مقادیر زیادی از نمونه عملی وقت‌گیر و پر زحمت است.  تعیین اندازه دانه‌ها در طبقه‌بندی آنها از لحاظ نوع و گونه موثر است (5، 7 و 8).  

, ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٩:٤۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

استفاده از روش‌های دید ماشینی به منظور کنترل کیفیت حبوبات

چکیده

با افزایش روز افزون انتظارات از صنایع غذایی برای تولید محصولاتی با کیفیت بالا و رعایت استانداردهای بهداشتی، تعیین سریع  و دقیق ویژگی‌های کیفی مورد نظر در مواد غذایی اجتناب­ناپذیر شده است.  دید ماشینی، یکی از روش‌ها برای دستیابی به این نیاز است.  این روش بازرسی که بر ‌اساس آنالیز تصویر و فرایند عمل می‌کند، در صنایع غذایی مختلف کاربردهای فراوانی پیدا کرده است.  پژوهش‌های بسیاری قابلیت روش‌های دید ماشینی را در درجه‌بندی میوه، سبزی، دانه‌ها و حبوبات ارزیابی کرده‌اند.  در این مقاله مروری بر پیشرفت‌های اخیر در زمینه کاربردهای تحقیقاتی و صنعتی دید ماشینی در بازرسی و کنترل کیفیت حبوبات و قابلیت‌ها و محدودیت‌های آن بررسی شده است.

واژه‌های کلیدی‌: دید ماشینی، حبوبات، کنترل کیفیت، آنالیز تصویری

 The application of machine vision in quality control of legume

Abstract

With increased expectations for food products of high quality and safety standards, accurate and fast determination of these characteristics in food products is needed. Machine vision provides an automated, non destructive and cost effective technique to accomplish these requirements. This inspection approach, based on image analysis and processing, has found a variety of different applications in food industry. Considerable research has highlighted its potential for the inspection and grading of fruit, vegetables, grains and legume. This paper presents the significant elements of a machine vision system and reviews the recent developments of this system's applications in quality control of legumes.

Key words: Machine Vision, Legume, Quality Control, Image Analysis

, ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٩:٤٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

سازمان ملل: ایران الگوی مهار ایدز

رییس گروه موضوعی ایدز و اچ آی وی سازمان ملل در ایران گفت: سازمان ملل اقدامات ایران را به عنوان یکی از بهترین عملکردها و راهبردها برای مبارزه با ایدز می داند.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ؛ کریستین سالازار در نشست خبری به مناسبت روز جهانی ایدز در دفتر یونیسف سازمان ملل متحد در تهران افزود: برنامه های کاهش آسیب ایران قابل قدردانی و الگوبرداری است.

سالازار اضافه کرد: افرادی که رفتار پرخطر دارند یا گروه های آسیب پذیر، بیشتر در معرض این بیماری هستند.

وی با بیان اینکه این بیماری هنوز فراگیر نشده است و تلاش ها نیز برای محدود کردن این بیماری ادامه دارد،‌ گفت: بیشتر مبتلایان به ایدز را معتادان تزریقی، مردان جوان، زنان ویژه و کودکان مبتلا شده از طریق مادران تشکیل می‌دهند.

سالازار با اشاره به برنامه مشترک سازمان ملل و دولت برای پیشگیری از این بیماری افزود: بر اساس تحقیقات جدید میزان شیوع در تزریق کنندگان مواد مخدر به 18 درصد رسیده است و برای جلوگیری از سرعت شیوع در مصرف کنندگان تزریقی مواد مخدر اقداماتی صورت گرفته است.

سالازار افزود: برنامه های ایران در زندان ها نیز شایسته است وهمچنین دسترسی به سرنگ و سوزن استریل نیز اقدام موثر دیگری برای جلوگیری از افزایش این بیماری است.

, ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٩:۳٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

کلید ورود به قلب خانم ها

مردانی که به دنبال یک زندگی آرام و با نشاط هستند ، می‌بایست در ابتدا ویژگی‌های فطری همسرشان را بدانند تا بتوانند بر مبنای یک استراتژی مشخص، زندگی شیرینی را برای خود و اعضای خانواده بیافرینند.

مردان می‌توانند با شناخت این ویژگی‌ها، گام‌های بسیار بزرگی را در زندگی خانوادگی خود بردارند. با بررسی گذرایی در زندگی بسیاری از مردان بزرگ، می‌توان دریافت که نقش همسر و یا مادر آنان در موفقیت‌شان بسیار پررنگ بوده است.

از نکته‌های بسیار قابل توجه که «پرفسور حسابی» این دانشمند بزرگ ایرانی، بارها بر روی آن تاکید کرده است، نقش دو زن در موفقیت شخصی، خانوادگی، اجتماعی و علمی او بوده است و این دو زن، مادر و همسر مهربان و صبورش بوده‌اند.

در این مقاله، سعی می‌شود کلیدهای اصلی قلب زنان برای مردانی که علاقه‌مندند زندگی شیرین و بانشاطی داشته باشند ، مطرح گردد.

البته باید توجه داشت که تنها با دانستن این کلیدها، کاری از پیش نمی‌رود بلکه باید در خصوص تک‌تک موردها، اقدام‌ مناسب و شایسته انجام داد و هر روز زندگی خویش را شیرین‌تر و جذاب‌تر نمود.

 مردان علاقه‌مند به یک زندگی پویا و زیبا، مطمئن باشند با رعایت نکته‌های این دو مقاله ، بی‌شک زندگی آنان دچار تغییر و تحول‌های مثبت خواهد شد:

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

بحران خودکشی

 آیا تاکنون با پیشامدهای ناکام کننده ای در زندگی مواجه شده اید، طوری که دلتان بخواهد به همه چیز خاتمه دهید؟ آیا تاکنون مرگ به عنوان راه حلی بهتر از مبارزه با زندگی برایتان مطرح شده است؟ بسیاری از مردم در دوره ای از زندگی خود به مرگ فکر کرده اند ولی تعداد بسیار کمی از آنها واقعاً به خودکشی عمل می کنند. بحران خودکشی تجربه ای مغشوش کننده, دردناک و سخت است. برای بیرون آمدن از بحران خودکشی, تعیین عوامل ایجاد کننده بحران, فهم احساسات شخص خودکشی کننده و مواجهه با افکار خودکشی گرا مسائل بسیار مهم و اساسی هستند.

چه چیزی به بحران خودکشی منجر می شود؟

یک بحران خودکشی معمولاً توسط یک تجربه آسیب زا و یا مجموعه ای از تجارب که احساس ارزشمندی شخص را پایمال می کنند, ایجاد می شود. این تجارب شامل یک فقدان اساسی, ناکامی در نیل به اهداف شخصی و یا مشکلات شخصی دراز مدت می باشند. زمانی که نظام مقابله ای شخص قادر به رویارویی با تجارب منفی زندگی نباشد, افسردگی و یأس ناشی از آن می تواند شخص را به افکار خودکشی آسیب پذیر نماید.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

ماجرای مرگ رضاخان

اگر نقاش ماهری وجود داشت که می‌توانست زندگی روزانه رضاشاه را پس از وقایع 1320 ترسیم نماید و یا هنر فیلم و سینما تا به آن اندازه پیشرفته بود که می‌توانست درون وجود آدمیان رسوخ کند و آنچه را که در مغز و فکر انسانها می‌گذرد ضبط کند و به نمایش بگذارد، نشان می‌داد که هر ثانیه از زندگی رضاشاه بر او چگونه گذشته و با چه التهاب جانسوزی درگیری داشته و با چه کابوسی دست به گریبان بوده است. به همین چند جمله بسنده می‌کنیم :
آنچنان گرم است بازار مکافات عمل
چشم اگر بینا بود هرروز روز محشر است "
( تاریخ بیست ساله ایران ،‌ حسین مکی ؛ جلد 7 صفحه 439 )

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

نامه رئیس مرکز اسلامی هامبورگ به قاضی دادگاه فرانکفورت درباره کتک زدن زنان

سایت مرکز اسلامی هامبورگ - در پی صدور حکم قاضی دادگاه فرانکفورت که در آن به استناد آیه ای از قرآن کتک زدن زن توسط همسر مسلمان جایز شمرده شده ، سید عباس حسینی قائم مقامی رئیس مرکز اسلامی هامبورگ طی نامهای سرگشاده به قاضی مذکور با مردود شمردن این حکم و استناد آن به قرآن کریم توضیحاتی را در تفسیر آیه ء 34 سورهء نساء بیان نمود که متن کامل آن را ذیلاً ملاحظه می کنید.

« باسمه تعالی شأنه »
 
سرکار خانم بسیار محترم   Christa D.
قاضی دادگاه فرانکفورت
 
احتراماً ، مطلع شدم که جنابعالی در صدور حکم برای یک زن مسلمانِ که از سوی همسر خود مورد ستم قرار گرفته ، به آیه ای از قرآن استناد نموده اید و نتیجهء حکم شما ، تأئید ظلمی بود که به این زن مظلوم رفته است .

از شنیدن این خبر بسیار تعجب کردم . از این رو لازم دیدم نکاتی را در این مورد یادآور شوم .
      1.         قرآن خود به صراحت تأکید می کند که بخشی از آیات آن مفاهیم و معانی متعددی می پذیرد که همهء آن مفاهیم مقصود اصلی نیست و برای دستیابی به مقصود اصلی باید آنها را با در نظر گرفتن سایر ایات و با مکانیزمی خاصّ تفسیر نمود . نکتهء قالب توجه آنکه قرآن برای آنکه راه هرگونه سوء استفاده را مسدود نماید هشدار می دهد که برخی از گمراهان و بیماردلان که در صدد توجیه رفتارهای ناپسند خود هستند به ظاهرِ این آیات استناد می کنند حال آنکه استناد به ظاهر این آیات موجب فساد و گمراهی خواهد شد . (1 )

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

وزیر راه خاتمی: چرا حقایق را نمی گویید

اعتماد (+): وزیر راه دولت اصلاحات گفت: شیرینی افتتاح و بهره برداری عظیم ترین و پیچیده ترین سازه دریایی کشور را با مطالب خلاف واقع بر ذائقه مردم تلخ نکنید.

احمد خرم افزود: بنده به عنوان یکی از مدیران اجرایی با 30 سال سابقه اجرایی شاهد توقف پروژه های مهم و اساسی هستم؛ 5/1 تا 2 سال تاخیر در پروژه پل ارومیه، متوقف شدن کامل آزادراه شمال در سه سال گذشته، تحویل 162 کیلومتر راه آهن در سه سال و چهار ماه در حالی که قبل از این دولت در سه سال 1500 کیلومتر راه آهن تحویل شد، عدم توانایی در انعقاد قراردادهای احداث نیروگاه که در این سه سال حداقل 10 هزار مگاوات از برنامه عقب هستند، رکود جدی پارس جنوبی و انعقاد تنها دو قرارداد از 11 فاز باقیمانده در این سه سال و چهار ماه آن هم با پیمانکاران نظامی در حالی که باید تمام فازها قرارداد بسته می شد و حداقل 50 درصد پیشرفت فیزیکی می داشت، فاز دوم فرودگاه امام خمینی که باید امروز به بهره برداری می رسید هنوز مناقصه آن هم برگزار نشده است و ده ها پروژه بزرگ و اساسی برای توسعه کشور که ذکر آن در این مقال نمی گنجد. به رغم اینکه آقای دکتر بهبهانی را به عنوان استاد دانشگاه قبول دارم و احترام می گذارم به ایشان توصیه مشفقانه می کنم که ارائه کارنامه خود را از دو سال دیگر شروع به عرضه کنند.

وی ادامه داد: آقای دکتر بهبهانی نیک می دانند که آقای احمدی نژاد به بخش راه و ترابری کم توجهی داشته و این بخش را در مظلومیت و محرومیت برده است. دولت آقای احمدی نژاد در بخش راه و ترابری یک پروژه اساسی شروع نکرده بلکه پروژه هایی که با شتاب پیش می رفته است در این سه سال و اندی و به ویژه در حال حاضر نیمه فعال یا متوقف است. دولت آقای احمدی نژاد هزاران میلیارد تومان به پیمانکاران زحمتکش کشور بدهکار است. امروز پیمانکاران توانمند رتبه یک و دو ورشکسته اند. امروز شرایطی بر کشور حاکم است و مصیبت و سختی و فشاری بر دست اندرکاران بخش خصوصی ساخت و ساز در کشور وارد آمده است که در دوران جنگ هم سابقه نداشته است. کسری بودجه سال 87 در دوران نفت بشکه یی 8 تا 12 دلار در سال های 64 و 65 و همچنین سال های 78- 77 نیز بی سابقه بوده است. آقای احمدی نژاد و آقای دکتر بهبهانی در سخنرانی ها، مصاحبه ها و گزارش ویژه که مکرراً از صدا و سیما پخش شد بر دو موضوع تاکید داشته، اعلام کردند؛ اول اینکه دولت قبل (دولت آقای خاتمی) برای پل میان گذر دریاچه ارومیه دو خط طراحی کرده بود و در دولت نهم ما به چهار خط و یک خط ریلی تغییر دادیم. دوم اینکه در طول 25 سال قبل از دولت آقای احمدی نژاد فقط 25 درصد از کار انجام شده بود که آن 25 درصد هم خرید مصالح بوده است. پاسخ این ادعاها با توضیحاتی که ذیلاً به عرض می رسد کاملاً روشن می شود. زمانی که وارد وزارت راه و ترابری شدم آقای خاتمی مرا خواستند و فرمودند چند پروژه است که آبروی کشور شده است و از من تعهد گرفتند تکلیف این پروژه ها را روشن کنم. پروژه های یادشده عبارت بودند از؛

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٢:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

یا منو ببر به کشورت یا بیا به کشور ما!

مستند"نامه‌هایی به رئیس جمهوری" تولید می‌شود. (عصر ایران 8/9/87)

***

آقای احمدی نژاد، حالا چون شما رئیس جمهور بودین بهتون یه تخفیفی دادم، چرا رفتین همه جا جار زدین که من ارزون فروشی کردم؟ همه ی هم صنفان شاکی شدن که چرا زیر قیمت بازار جنس فروختم، لطفا حرفاتون رو تکذیب کنین، وگرنه بقیه میوه فروش ها زیر آبم رو می زنن!

« میوه فروش سر کوچه رئیس جمهور اینا»

*

باشه! سعی می کنم آدم خوبی باشم، خیلی ممنون از نصیحت هات، راستش اینجا کسی نیست راه درست رو بهم نشون بده، لطفا بازم برام نامه بنویس و منو راهنمایی کن.

« باراک اوباما»

*

ببخشید ... درسته ... قبول دارم ... قول میدم دیگه سوتی ندم ... از این به بعد سعی می کنم از قبل حرفهایی که می زنم و کارهایی که انجام میدم رو با شما هماهنگی کنم!


«مشایی»
ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

چگونه یک زن رو خوشحال کنیم ؟!

برای خوشحال کردن یک زن...

یک مرد فقط نیاز دارد که این موارد باشد :
1. یک دوست
2. یک همدم
3. یک عاشق
4. یک برادر
5. یک پدر
6. یک استاد
7. یک سرآشپز
8. یک الکتریسین
9. یک نجار

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

چرا پیش نمی رویم؟

جعفر محمدی (+)

دوران کودکی و نوجوانی من، در دوران انقلاب و جنگ هشت ساله طی شد. در آن سالها، بحث های سیاسی، نقل همه محافل بود و حتی در میهمانی های خانوادگی نیز دایی ها و عموها و سایر اعضای فامیل که دور هم جمع می شدند، بیش از آنکه درباره مسایل فامیلی و خانوادگی با یکدیگر گپ و گفت و گو داشته باشند، به جنگ و سیاست می پرداختند.

فامیل پرجمعیت ما، یکی از متکثرترین جمع هایی بود که در آن ، تقریبا از هر گرایش سیاسی را می توانستی سراغ بگیری و همین، باعث می شد بحث های مهمانی های ما، بسیار داغ و پردامنه باشد و من هم که کودک و سپس نوجوانی کنجکاو و علاقه مند بودم، همواره با اشتیاق فراوان به این بحث ها گوش فرا می دادم و آنها را در دنیای ساده خود، تجزیه و تحلیل می کردم و هر از گاهی نیز وارد بحث می شدم و البته بعضی اوقات نیز توی ذوقم می زدند که وسط حرف بزرگترها نپر!

هر چند آن مناظرات خانوادگی- سیاسی، تاثیرات فراوانی در نگرش های اجتماعی و سیاسی من داشت ولی نمی دانم چرا از میان آن همه مباحث گوناگون که تقریباً هر هفته در خانه یکی از اعضای فامیل رخ می داد، یک جمله از شوهرخاله ام در تمام این سالها مانند شاه بیت یک شعر طولانی همواره در ذهنم تکرار می شود.
او چندین بار و در مناسبت های مختلف بحث های خانوادگی گفته بود: "تا در این مملکت، یک وزیر، یک استاندار، یک نماینده و ... را اعدام نکنند، مملکت درست نمی شود."

در آن سالها، عمق معنای این سخن برایم چندان مفهوم نبود، به ویژه آنکه در اوایل انقلاب، هاله ای از تقدس پیرامون پست های حکومتی حتی در رده های میانی و پایین نیز در اذهان مردم شکل گرفته بود و این، یک باور نهادینه شده بود که "مگر می شود یک مدیر در نظام اسلامی تخلف کند، حتی اگر مدیر یک اداره در شهرستانی کوچک باشد؟!" چه رسد به اینکه کار به جایی برسد که کارگزار نظام اسلامی را اعدام کنند!

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

چرا بانوی آهنین جایگزین ملکه جنگ شد؟

عصرایران (+)- بالاخره بعد از هفته ها گمانه زنی، باراک اوباما رییس جمهور منتخب ایالات متحده که کمتر از 50 روز دیگر سکان هدایت کاخ سفید را به دست خواهد گرفت،دوشنبه صبح (به وقت شیکاگو) اعضای تیم منیت ملی خود را معرفی کرد.

سناتور هیلاری کلینتون در مقام وزارت امور خارجه آمریکا و ژنرال بازنشسته جیمز جونز در مقام مشاور امنیت ملی کاخ سفید معرفی شدند و رابرت گیتس وزیر دفاع کنونی نیز در مقام خود ابقا شد.

بنابراین پس از معرفی اعضای تیم اقتصادی اوباما این مهم ترین اقدام وی در دوره انتقالی قدرت در کاخ سفید بود. مهم ترین انتخاب اوباما، هیلاری کلینتون بود، چه او تنها چند ماه پیش رقیب وی در کسب نامزدی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری بود و اوباما 5 برابر مدتی که با مک کین جمهوریخواه رقابت کرد، وقت و زمان صرف کرد تا هیلاری را از سر راه خود بردارد.

تفاوت های اوباما و خانم کلینتون در زمینه مسایل مرتبط با سیاست خارجی بسیار برجسته و نمایان می نماید، هم از این رو بسیاری از تحلیل گران این انتخاب اوباما را در حکم یک بازگشت و عقب گرد از شعارها و سیاست های اعلامی اش در زمان رقابت های انتخاباتی می دانند.

اما به هر روی این انتخاب اوباما شاید طبیعی ترین و بجاترین انتخاب وی بوده و نوعی دلجویی از بانوی اول اسبق آمریکا باشد که توانست بر شور انتخابات بیفزاید و انرژی تجمیع شده در کمپین انتخاباتی خود را در روزها و هفته های آخر مانده به انتخابات 4 نوامبر امسال به سمت کمپین اوباما روانه کند.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

تایم: چرا «یوگا» در ایران فراگیر شده؟

عصر ایران- مجله آمریکایی تایم در گزارشی با اشاره به ممنوعیت های اعمال شده برای ورزش یوگا در برخی کشورهای اسلامی نوشت: "در حالی که طبق فتوای اخیر شورای مفتی های مالزی، ورزش یوگا برای مسلمانان این کشور ممنوع شده است در جایی همچون ایران که با محدودیت های مذهبی فراوان روبروست یوگا علاقه مندان زیادی دارد و دولت نیز مزاحمتی در این باره ایجاد نکرده است."

به گزارش عصر ایران (asriran.com) «آزاده معاونی» خبرنگار تایم در این گزارش نوشت: "شورای مفتی های مالزی اخیرا با صدور فتوایی ورزش یوگا را برای مسلمانان ممنوع و ادعا کرد ریشه های مذهبی «هندوئیسم» که با یوگا آمیخته شده می تواند ایمان یک مسلمان را نابود کند!"

این مجله آمریکایی افزود: "صدور این فتوا در حالی است که مسلمانان، حداقل آنهایی که در خاورمیانه زندگی می کنند، از اواسط دهه 1990 به طور گسترده مشغول ورزش یوگا بوده اند و در برخی کشورها نیز این ورزش همانند آمریکا رایج است."

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

سایت خوب برای چاپ مقاله

دو تا پست اونور تر یک مطلب نوشتم درباره سایتی برای انتشار مقاله این هم آدرس سایت:

www.scialert.net


تغییر رئیس سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی در شرف تغییر است.

به گزارش الف (+)، دکتر صادق خلیلیان عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس که سابقه همکاری با آقای مهندس اسکندی در طرح محوری گندم،را در کارنامه خود دارد،در آغاز فعالیت مهندس اسکندی در دولت نهم،به معاونت وزیر منصوب شده بود.

اخبار دیگر جایگزینی دکتر جعفر خلقانی بجای دکتر خلیلیان حکایت دارد.

یادآوری می شود در وزارت جهاد کشاورزی در دولت نهم تغییراتی در سطوخ مختلف انجام شده است که این تغییر تازه ترین آنها در ماههای پایانی دولت است و مهندس اسکندری وزیر محترم جهاد کشاورزی، در چند نوبت (دو یا بیشتر)، معاونین خود را تغییر داده است.

مهمترین تغییرات در سطح معاونت وزارت جهاد کشاورزی که در طول دوره جدید،تاکنون اتفاق افتاده است، عبارتند از:

معاون آب و خاک (اجلالی پس ازصمدزاده)، معاون اداری و مالی و نیروی انسانی (رضانیا پس ازصفایی)، معاون زراعت(جهانسوز پس از نادری شهاب)،حذف معاونت باغبانی (یوسفی)، ترویج و نظام بهره برداری(جهانسوز پس از شاعری،خلقانی پس از جهانسوز-رجب بیگی و قریشی در سطوح دوم-)،رئیس سازمان شیلات ایران (زارع پس از نظامی)، رئیس سازمان جنگل ها و مراتع کشور (شریفی پس از جلالی)، سازمان تعاون روستایی (موسوی بجای شم آبادی).


این روزها

فعلا اوضاع احوال خوبه.

دارم همزمان دو سه کارم رو انجام می دم. در تب و تاب جمع بندی نتایج طرح سیب هستم و محاسبات آماری و وارد کردن داده هاش. من همیشه با بافت سنج فقط داده تولید کرده بودم. این بار دیگه خودم نشستم دارم محاسباتش رو هم میکنم و البته کلی مطلب هم یاد می گیرم. اما کار وقت گیریه.  چون نرم افزار دستگاه خرابه ما مجبوریم یک عکس از روی نمودارها بگیریم و بعد باید این عکس رو تو یک محیط گرافیکی دیگه تجزیه تحلیل کنیم. هفته قبل یکی از همکارهای بخش ماشینها که تو اتوکد واردند، اومدند و بهم یاد دادند که چه جوری میشه سطح زیر یک نمودار رو در محیط اتوکد حساب کرد. ٢٠٠-٣٠٠ تا نموداره که با این روش حوصله می خواد محاسبه کردنهاشون.

قراره یکی از همکارامون که فارغ التحصیل کانادا هستند این داده هامون رو با شبکه عصبی مصنوعی بررسی کنند و انشا الله یک مقاله خوب از توش در بیاد.

یک سایت پیدا کردیم که مشخصات یک سری مجله است (البته همشون ISI نیستند) که Impact Factor بالایی نداره اما قراره تمامی این مجلات به این اصل پایبند باشند که ظرف مدت دو هفته از دریافت مقاله جواب رد یا قبول بدهند. این خیلی خوبه باید یک مجله خوب از این تو پیدا کنم.

یک سری از وقتم صرف بازخوانی و ویرایش یکی از کارورزهامون میشه که قراره با هم مقاله بنویسیم.  یک کم کند پیش میریم و بی دقت اما در کل بد نیست.

هفته پیش رفتم اداره نظارت. فکر میکردم قراره یکی دو جلسه اشکالاتشون رو از من بپرسند و تموم بشه. رفتم دیدم نه! تازه اول ماجرا است.  می خواهند یک کتاب 300 صفحه ای رو درباره مالکیت فکری ترجمه کنند که تازه با فلاکت 90 صفحه رو ترجمه کردند.  من گفتم نمی تونم مرتب برای جلسه بیام، ترجیح میدم با ایمیل کار کنم، قرار شده که خانمی که زحمت اصلی رو برای ترجمه تقبل کرده اند مطالب رو با اصل انگلیسیش برام بفرستند من بخونم و کامنت بگذارم و برای آقای دکتری که سرپرست تیم هستند میل کنم و ایشون هم بازنگری کنند و ماهی یا دو ماهی یکبار جلسه بگذارند.  ظاهرا که برای ترجمه کتاب قرار داد بستند و برنامه زمان بندی شده دارند اما فکر نمیکنم بتونند به برنامه شون برسند.  به هر حال این هم شد یک مشغله جدید.  جالبه این جلساتی که برای موارد مختلف تو اداره میرم و همیشه دادم درمیاد که این جلسات مزخرف منو نفرستین، اینجا به دردم خورد. یکسری از اصطلاحات رو یادم می اومد که خوب تو دانشگاه نخونده بودیم.  کار دفتر مجله هم که همیشه یک پشتوانه بزرگ تو کارهامه و خیلی بهم کمک کرده که راحت تر تصمیم بگیرم .

از وضع فعلی راضیم. احساس میکنم توانمندی های خوبی کسب کردم و به نسبت چند سال قبل راحت تر می تونم جلسات رو جمع و جور کنم.

هفته بعد باید بریم محلات یک درس سه واحدی بهم دادند در مورد عمل آوری و آماده سازی گیاهان دارویی. واسطه این کلاس آقای مهندس ک. هستند که از دوستان آقای همسرند و با هم رفتیم همایش طب سنتی ومکمل.  فکر میکنم بتونیم یک تیم کاری خیلی خوب با ایشون تشکیل بدیم. البته ایشون خیلی پرمشغله و با معلومات هستند باید سعی کنم از لحظات بودن با ایشون حداکثر استفاده رو بکنم.

از اینترنت یک سری منابع رو برای این درس پیدا کردم. ظاهرا کتاب مرجعشون یک دوره سه جلدی درباره فرایند گیاهان داروییه. تالیف دکتر رضا امید بیگی.  آقای همسر این سه جلد رو از کتابخونه دانشکده کشاورزی برام امانت گرفتند اما هنوز وقت نکردم بخونمشون. خیلی سر فصلهای وحشتناکی نیست درباره خشک کردن و اسانس گیری و تقطیر و تغلیظ و از این جور چیزها است. باید یک خرده سرعت کارم رو زیاد تر کنم. کند پیش میرم. نمی دونم چرا بیخیالم، یک هفته مونده من هیچ کار نکردم.

اوضاع احوال کلی کارهای اداریم هم خوبه. هرچند اوضاع اداره روز به روز بدتر میشه و همه میگن سال به سال دریغ از پارسال. با شتاب زیاد پسرفت میکنیم!!

تو این هفته ریاست موسسه به این نتیجه رسیدند که باید اسم بخشها عوض بشن و چهارچوب جدید داشته باشیم. کلی بحث و جلسه و زد و خورد داشتند با رئیس بخش و چند تا از همکارامون. من خودم رو کنار کشیدم. دیگه رو این قبیل مسائل وقت نمیگذارم. فعلا با سیستم سایه ای کار میکنم. میام و میرم و سرم به کارهام مشغوله و عملاً وقت نمیکنم از اتاق یا آزمایشگاه بیرون بیام. باز با این وجود رئیس موسسمون تو جلسه قبلیشون با معاون بخش گفته بودند که آقای دکتر شما چرا مخالفین؟ همه بخشتون راضی اند، خانم دکتر ب. و خانم ب. هم موافقند. اومده بودند از من می پرسیدند شما چه جوری با این اسم مزخرف صنایع تبدیلی و تکمیلی موافقین؟! من هم گفتم واالله من به جز یک بار تو راه موسسه، یکی دو ماهه اصلا آقای دکتر رو ندیدم. چه برسه به اینکه حرفی بشه و من موافقت کنم! خلاصه این قضیه تغییر اسم و دیسیپلینها هم عاقبت به خیر شد. می خواستند بخش فناوریهای پس از برداشت رو بدن به بخش ماشینها که بیخیال شدند.

یکی دو جا رو قرار گذاشتم که برم و از نزدیک با کارهاشون و فعالیتهاشون آشنا بشم و ببینیم نقاط اشتراک کاریمون کجا است و میشه فعالیتهای مشترک داشته باشیم یا نه. اما با اینکه همیشه بخشی از ذهنم متوجه این مساله است، عملا وقت نمیشه به خصوص از وقتی اومدم کرج.  کارهای گروهی میان رشته ای رو دوست دارم به خصوص وقتی بقیه اعضاادم های درست حسابی باشند.

اوضاع احوال خونه هم خوبه. بعد از تنشهای شدید دو سه هفته اخیر، فعلا هر دومون و به خصوص آقای همسر سعی میکنیم اوضاع رو آروم نگه داریم. فعلا که خدا رو شکر بد نیست.


وزیر جهاد کشاورزی: در سه سال گذشته به اندازه 17 سال کار کرده ایم!

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در عمر سه ساله دولت نهم به اندازه 17 سال گذشته کار کرده‌ایم.

به گزارش مهر در زنجان، محمد رضا اسکندری عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح از 53 هکتار آبیاری تحت فشار در خرمدره گفت: از هفتصد هزار هکتار آبیاری تحت فشار کشور در هفده سال گذشته، 490 هزار هکتار تحت پوشش قرار گرفته بود، حال آن که دولت نهم در سه سال گذشته، 210 هزار هکتار را تحت پوشش قرار داده است.


وی ادامه داد: امسال نیز 240 هزار هکتار تعهد داده‌ایم، ولی انتظار انجام چهارصد هزار هکتار را داریم.

اسکندری توجه به بخش کشاورزی را از سیاست‌های مهم دولت نهم دانست و تاکید کرد: دولت نهم توانسته با توجه به شرایط موجود در بحث آب به دستاورهای خوبی در زمینه کشاورزی دست یابد.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه پتانسیل موجود در زمینه کشاورزی استان زنجان در زمینه کشاورزی را یادآور شد و افزود: استان زنجان در زمینه تولید بسیاری از محصولات کشاورزی، دارای توانمندی‌های توسعه‌ای خوبی است.
نظرات کاربران:
ایول به امار -3 سال به اندازه 17 سال پس نیاز به واردات 17 برابر کم شده است الحمد لله شکر
در زمان آقای اسکندری بیشترین واردات محصولات کشاورزی را داشته ایم. شاید منظور ایشان از کار کردن واردات می باشد که در این صورت باید میگفت باندازه 30 سال گذشته کار کرده ایم.
پس یک دفعه بفرمائید همه دولت های گذاشته خواب بودند و شما فرشته نجات این مملکت شدید. جناب وزیر این آمارها های عجیب و غریب را مردم باور نمی کنند. فقط مردم به بازار محصولات کشاورزی نگاه می کنند و امارهای مورد نظر را از بازار استخراج می کنند. لطفاً این عرض مرا به گوش جناب وزیر برسانید.
بخاط همینه که قیمت میوه سر به آسمان گذاشته است !!
با سلام
زیاد کار کردن مهم نیست. نتیجه مهم است!
بنده نیز حرف ایشان را تأیید می کنم ولی به نظرم به احتمال فراوان با اقداماتی نظیر وارداتی شدن گندم از خود کفایی در دولت قبل و همچنین نابودی صنعت نیشکر و ... منظور ایشان این بوده که به اندازه 17 سال در جهت عکس کار کرده ایم.
سلام
ادامه مطلب