برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

حوصله

حوصله ام سر رفته از این زندگی

از خوب بودن عمدی

از تلاش برای جلب رضایت همه اطرافیانت با یک دنیا خواسته های جور واجور و متضاد

از تلاش برای گذشت کردن نه گذشت واقعی

از لبخند زدن های الکی در حالیکه دلت مثل سیر و سرکه میجوشه

از سکوت کردن جایی که باید فریاد بزنی

از عبور کردن جایی که باید بایستی و بزنی تو گوش طرف

از تظاهر به نفهمیدن

از خیلی چیزهای دیگه...

نویسنده : برای فردا : ۸:٢٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

عیدی سال 88 کارمندان تعیین شد

یکی از پیوستهای بخشنامه بودجه 88 کل کشور ضوابط مالی ناظر بر تنظیم بودجه سال 1388 کل کشور است که دارای 14 بند است.

به گزارش فارس، متن کامل ضوابط مالی ناظر بر تنظیم بودجه سال 1388 کل کشور به شرح زیر است:

1. استخدام رسمی و پیمانی در کلیه دستگاه‌های اجرایی صرفا با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و پیش‌بینی در سقف اعتبارات اعلام شده در پیوست‌های این بخشنامه مجاز است.

2. در اجرای بند «ز» ماده (145) قانون برنامه چهارم توسعه، منظور نمودن اعتبار برای ایجاد هرگونه مهمان‌سرا، زائرسرا، مجتمع مسکونی، رفاهی، درمانی، فضاهای ورزشی و تفریحی و نظایر آن توسط دستگاه‌های اجرایی ممنوع است. همچنین رعایت ماده (44) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 27/11/1380 برای دستگاه‌های اجرایی الزامی است و این دستگاه‌ها موظفند حداقل پنجاه درصد (50%) از امکانات موضوع بند «ز» ماده 145 قانون برنامه چهارم توسعه را به بخش خصوصی واگذار نمایند.

3. با توجه به اهمیت تحقق اهداف طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در سال آخر قانون برنامه چهارم توسعه، دستگاه‌های اجرایی موظفند در توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای خود، اعتبار مورد نیاز طرح‌های نیمه تمامی که سال خاتمه آنها 1388 می‌باشد را به طور کامل پیش‌بینی و منظور نمایند.

4. دستگاه‌های اجرایی موظفند در توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای خود به نحوی اقدام نمایند که مانع از طولانی شدن زمان اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها نسبت به تاریخ مندرج در پیوست شماره (2) قانون بودجه سال 1387 شوند. در خصوص طرح‌های دید مصوب کمیته موضوع ماده (32) قانون برنامه چهارم توسعه نیز باید پس از حصول اطمینان کامل از وجود منابع لازم برای سال 1388 و سالهای بعد نسبت به پیشنهاد طرح‌های جدید جهت درج در لایحه اقدام نمایند.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۸:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

مرکز پژوهش‌‏ها: طب سنتی احیا شود

 پژوهشهای مجلس با انتشار گزارشی با عنوان "قابلیت‌های طب سنتی و مکمل در نظام درمانی کشور" خواستار احیای طب سنتی در کنار طب جدید در کشور شد.

به گزارش "ایلنا" دفتر مطالعات اجتماعی این مرکز ضمن تحلیل وضعیت طب سنتی (طب مکمل یا جایگزین) در ایران تصریح کرد که در حال حاضر بیشتر کشورهای دنیا و به ویژه کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان که خود از سردمداران طب غربی به شمار می‌روند از طب سنتی و مکمل در کنار پزشکی رایج به منظور تشخیص و درمان بیماری‌ها استفاده می‌کنند و روشهای طب مکمل هر روز با محبوبیت و استقبال گسترده‌تری از سوی مردم مواجه می‌شود و با این وصف جایگاه طب سنتی در کشور ما علی‌رغم داشتن سابقه تاریخی و فرهنگی طولانی به درستی مشخص نشده است.
مرکز پژوهش‌‏ها افزود: امروزه بالغ بر 250 نوع روش درمانی در کشورهای مختلف جهان وجود دارد که هر کدام از آنها عمدتا ریشه در تاریخ برخی ملل دارند ولی متاسفانه طب سنتی ایران که ثمره تجربیات گسترده دانشمندان و حکمای این سرزمین طی اعصار و قرون متمادی است توسط خود ایرانیان مورد بی‌مهری قرار گرفته و این در حالی است که این طب حتی توانایی درمان بعضی از بیماری‌هایی که طب جدید در مواجهه با آنها ناتوان است را دارد.
مرکز پژوهش‌‏ها با اشاره به آغاز آموزش طب سنتی از سال گذشته در کشور افزود: این در حالی است که در کشورهایی نظیر هند و پاکستان طب سنتی ایران از سالها پیش به صورت رسمی و مستقل تدریس می‌شود.
در بخش دیگری از اظهارنظر مفصل مرکز پژوهش‌‏ها در این زمینه ضمن تشریح ثمرات اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی ناشی از ترویج طب سنتی - در کنار طب جدید - در کشور آمده است: توسعه طب سنتی یکی از مباحث جهانی مهم در چند دهه اخیر بوده است و علاوه بر دولت‌ها، سازمان‌بهداشت جهانی و سازمان ملل به مثابه مهمترین نهادهای بین‌المللی، طب سنتی را دانش بومی کشورها دانسته و درصدد برآمده‌اند تا با استفاده از سیاست‌ها و ابزارهای مختلف مانند روز آمدسازی، استانداردسازی و استفاده از فناوری‌های نوین از جمله فناوری اطلاعات نسبت به احیا و ترویج این علم به ویژه در کشورهایی که در این عرصه پیشینه تاریخی دارند، بپردازند. کما اینکه بیش از پنج دهه از فعالیت جدی و سرمایه‌گذاری چین در عرصه طب چینی می‌گذرد ولی ایران با وجود داشتن مبانی فلسفی و حکمت بسیار قوی‌تر از طب سنتی چین، تاکنون در این زمینه اقدامی نکرده است و در مقابل کشوری نظیر کره جنوبی در حالی که هیچ پیشینه و قدمتی در تاریخ طب ندارد ، با تولید سریال «جواهری در قصر» و نمایش آن در بیش از 80 کشور و از جمله ایران ، داروهای گیاهی و طب سنتی - نداشته - خود را تبلیغ می‌کند و جالب اینکه بازیگر نقش اول این سریال درمان آبله، جراحی سزارین ، درمان بیماری بهجت و موارد دیگر را به نام خود و طب سنتی کره ثبت می‌کند.
مرکز پژوهشها در بخش دیگری از این اظهارنظر کارشناسی ، پرداختن به طب سنتی و داروهای مبتنی بر طب سنتی و محلی را که مواد اولیه آن نیز داخلی است، ضروری دانست و افزود: این اقدام می‌تواند زیربنای تولید دانش فنی بومی در کشور باشد و تنها در این صورت است که توسعه پایدار نیز در این بخش حاصل خواهد شد.
در بخش دیگری از این مطلب آمده است: قریب 80 درصد از مردم جهان برای درمان بیماری‌ها و شفای خود تنها به شیوه‌های سنتی وابسته‌اند و در بسیاری از مناطق آفریقا ، آسیا و آمریکای لاتین ، طب سنتی تنها روش مراقبت و درمان است که مردم در اختیار دارند و در عین حال استفاده از این شیوه درمانی به طور روزافزون در استرالیا، اروپا و آمریکای شمالی نیز در حال رشد است در حالی که در آفریقا حدود 80 درصد مردم از شیوة معالجات سنتی استفاده می‌کنند ، در چین میزان اتکای مردم به طب سنتی قریب 30 تا 50 درصد است.

در همین حال سازمان جهانی بهداشت از حدود 30 سال پیش به منظور جامه عمل پوشاندن به شعار خود مبنی بر «بهداشت برای همه تا سال 2000»توسعه طب سنتی را مورد توجه قرار داده که این تصمیم بر دو پایه استوار است: اول عدم دسترسی بسیاری از افراد به خدمات اولیه بهداشتی درمانی، که در بعضی کشورها تا 80 درصد جمعیت را شامل می‌شود و دوم عدم رضایت عمومی از درمان‌های طب جدید به خصوص در رابطه با بیماری‌های مزمن و نیز عوارض جانبی داروهای شیمیایی است ، ضمن اینکه این سازمان ، به عنوان نهاد بین‌المللی متولی سلامت در جهان، توسعه و ترویج طب سنتی را احترام به میراث و فرهنگ مردم دانسته و استراتژی ویژه‌ای جهت احیا و رونق طب سنتی در پیش گرفته است.

پ.ن: محل این دانشکده قبلا محل انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی بود که من یک دنیا ازش خاطره دارم....

منبع (+)

 

نویسنده : برای فردا : ۸:۱۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

روز جهانی غذا

روز جهانی غذا

 


 

 

                   
روز جهانی غذا؛ "امنیت غذایی جهان؛ چالش تغییرات آب و هوایی و بیوانرژی"


همه ساله در 16 اکتبر، یعنی روزی که در سال 1945 فائو در شهر کبک تأسیس شد، مراسم بزرگداشت روز جهانی غذا برگزار می‌شود. با توجه به اینکه تعداد افراد در معرض کم غذایی در جهان به بیش از 850 میلیون نفر رسیده است و قیمت مواد غذایی رو به افزایش است، خطر گرسنگی بیشتر شده و شیوع فقر افزایش خواهد یافت. این شرایط مبنای شعار امسال روز جهانی غذا "امنیت جهان؛ چالش تغییرات آب و هواییو بیو انرژی" شد تا مشکلات موجود با دقت بیشتری بررسی شوند. هدف این شعار بزرگنمایی مشکلات ایجاد شده در زمینه انرژی و تغییرات آب و هوایی است که برای کشاورزی و امنیت غذایی مشکل آفرین بوده و خواهند بود. شعار امسال بر تأثیرات حال و آینده متمرکز شده است و استراتژی‌های جدیدی برای اداره منابع طبیعی و محیط ارائه می‌دهد. مشوق تولید کشاورزی کافی و دسترسی به درآمدهای غذایی جوامع روستایی است تا بتوان از امنیت غذایی رو به رشد جهانی اطمینان حاصل کرد. شاید آگاه‌سازی عموم مردم از جنگ علیه گرسنگی و افزایش امنیت غذایی همراه با کسب شانس حرکت عمومی در حمایت از جنگ علیه گرسنگی، کم غذایی و فقر مؤثر باشد. کمک به کشاورزان فقیرتر از طریق تأمین بذر، کود و سایر وسایل لازم برای افزایش تولیدات کشاورزی گامی در جهت رفع این مشکل است.از این رو انجمن تغذیه ایران در نظر دارد یک گردهمایی به مناسبت روز جهانی غذا در روز 24/07/1387 ساعت 15 در محل تالار امام رضا انستستو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور برگزار کند. به اطلاع می‌رساند که در این گردهمایی میهمان ویژه برنامه جناب آقای پرفسور مرتضی هنری به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت. لذا از کلیه دانش آموختگان و صاحب نظران علم تغذیه دعوت می‌شود تا با حضور خود بر غنای این گردهمایی بیفزایند. زمان: چهارشنبه 24/07/87 ساعت 15مکان: تالار امام رضا انستیتو تحقیقات تغذیه‌ و صنایع غذایی کشور به آدرس تهران، شهرک قدس (غرب)، بلوار شهید فرحزادی، خیابان ارغوان غربی، انستیتو تحقیقات تغذیه‌ و صنایع غذایی کشور.


  کسب اطلاعات بیشتر

نویسنده : برای فردا : ۸:٥٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم

ژیام روز جهانی استاندارد 2008

word standard day message

14 october 2008

Intelligant and sustainable buildings

پیام روز جهانی استاندارد 22 مهرماه 1387

ساختمانهای هوشمند و پایدار

متن کامل پیام (+)

 

نویسنده : برای فردا : ۸:٤٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم

روز جهانی غذا 2008

World Food Day stresses climate change and bioenergy effects on poor
The poor will suffer most
10 October 2008, Rome – Climate change and bioenergy are the focus of this year’s World Food Day activities, expected to involve over 150 countries. FAO celebrates World Food Day each year on 16 October, the day on which the Organization was founded in 1945.

“Global warming is already underway and adaptation strategies are now a matter of urgency, especially for the most vulnerable poor countries. Hundreds of millions of small-scale farmers, fishers and forest-dependent people will be worst hit by climate change. Adaptation strategies, especially for the most vulnerable poor countries, where most of the over 920 million hungry people live, need to be urgently developed, reviewing land use plans, food security programmes, fisheries and forestry policies to protect the poor from climate change,” said Alexander Mueller, FAO Assistant Director-General for Natural Resources Management and Environment Department.

The FAO Committee on World Food Security, with representatives from more than 100 countries and a number of civil society organizations, will meet in Rome (14-17 October 2008) to assess trends in the world food security and nutrition situation.

The First Lady of Egypt, Suzanne Mubarak, will be the keynote speaker at the World Food Day Ceremony in Rome, 16 October.

Former U.S. President Bill Clinton will participate in a World Food Day ceremony at the United Nations in New York on 23 October.

Major World Food Day events are planned in Albania, Egypt, Morocco, South Korea and a number of Asian and Latin American countries during October. For example, the President of Colombia will participate in WFD event in Medellin. In Ecuador, roundtable discussions and seminars on the WFD theme are scheduled.

A third edition of the popular Run for Food will take place in Rome on 19 October involving over 4 000 people with a similar event to be held simultaneously in Milan.

Together with the European Professional Football League (EPFL), FAO will also launch its Professional Football against Hunger initiative on 15 October in Rome. This campaign, with a special emphasis on raising awareness among young people, will involve 960 clubs that are EPFL members.

Among other activities, the Royal Swedish Academy of Agriculture and Forestry will hold a WFD seminar in Stockholm on 16 October.

The same day, in Brussels, a joint conference on the food crisis will take place between the EU Agricultural Information Centre and the European Parliament Development Commission and FAO.

Also on World Food Day, Ireland’s Freedom from Hunger Council will organize a seminar in Dublin. Similar events are planned throughout Italy. In Spain, the annual WFD Telefood gala will take place on 8 November over a period of seven hours.

In Egypt and in the Gulf Countries, as well as in Africa, Asia and Latin America,WFD/TeleFood activities and events are planned to raise awareness and funds for TeleFood fighting hunger projects.Contact:
Alison Small
Media Relations, FAO
alison.small@fao.org
(+39) 06 570 56292
(+39) 348 870 5221
منبع: (+)
نویسنده : برای فردا : ۸:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم

sms ُعید فطر

۱- عید فطر مبارک. الان جلوی آینه بودم ماهو دیدم.

۲- کجایی؟؟ همه دارن رو پشت بوم دنبالت میگردن
آخه ماه من میخوان ببینن فراد عیده یا نه

۳- با تمام شدن ماه رمضان در های رحمت خدا بسته خواهد شد. لای در نمونی!

۴- می تونی چشماتو ببندی و منو تو ذهنت تصور کنی؟
…تونستی؟…
به شما تبریک می گم! شما ماه رو دیدید! عید سعید فطر مبارک

۵- حلول ماه شوال و عید سعید فطر مبارک باد!

۶- عید فطر، روز چیدن میوه های شاداب استجابت مبارک باد

۷- این عید فرخنده را به همگی شما عاشقان و دلدادگان صیام تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

۸- کم کم غروب ماه خدا دیده می شود
صد حیف ازین بساط که برچیده میشود
در این بهار رحمت و غفران و مغفرت
خوشبخت آنکسی ست که بخشیده میشود
عید شما مبارک

 ۹- فرازهایی از دعای وداع امام سجاد-ع با ماه رمضان:
بدرود ای بزرگترین ماه خداوند و ای عید اولیای خدا...
بدرود ای ماه دست یافتن به آرزوها...
بدرود ای یاریگر ما که در برابر شیطان یاریمان دادی...
بدرود ای که هنوز فرا نرسیده از آمدنت شادمان بودیم
و هنوز رخت برنبسته از رفتنت اندوهناک.
* التماس دعا*

 ۱۰- خداحافظ ای ماه غفران و رحمت
خداحافظ ای ماه عشق و عبادت
خداحافظ ای ماه نزدیکی بر آرزوها
خداحافظ ای ماه مهمانی حق تعالی
خداحافظ ای دوریت سخت و جانکاه
خداحافظ ای بهترین ماه الله
---
خدیا! خروج از ماه مبارک را برای ما مقارن با خروج از تمامی گناهان قرار بده. آمین

 ۱۱- حلول ماه عید و شادی مسلمین است
پایان ماه روزه، برای صائمین است
نشاط و افتخار و شادی و سربلندی
از محک الهی برای مؤمنین است

 ۱۲- عید سعید فطر و پایان ماه صیام
بخواهیم از خدای ذو الجلال و الکرام
که تا سال آینده، صفا و پاکی دل
حفظ بشه و نباشیم از انسانهای غافل
---
فرا رسیدن عید سعید فطر بر شما مبارک باد.

منبع (+)


اخبار نانو

 

·                      انتشار اولین استاندارد ایزو در حوزه فناوری‌نانو 

·                      گزارش عملکرد حمایت‌های تشویقی سال 1386

·                      حمایت های ستاد در مرداد ماه 1387

·                      ساخت نانوکاتالیزور سولفونیک اسید با قابلیت بیش از 20 بار بازیافت

·                      تهیه نانوسامانه دارورسانی حاوی ایبوپروفن

·                      کوچکترین کتاب جهان با حروف 40 نانومتری

·                      ساخت تلسکوپ‌های بسیار بزرگ با استفاده از نانولوله کربنی

·                      تلاش برای انجام فتوسنتز مصنوعی با کمک فناوری‌نانو

·                       همایش بررسی سرمایه‌گذاری دولت‌ها در حوزه فناوری‌نانو

 

اخبار ایران

رویدادها و دستاوردها

 انتشار اولین استاندارد ایزو در حوزه فناوری‌نانو 

اولین استاندارد کمیته بین‌المللی استانداردسازی فناوری نانو (ISO/TC 229) با عنوان ترمینولوژی و تعاریف برای Nano-object (نانوذرات، نانوالیاف و نانوصفحات) منتشر شد. این استاندارد که از نوع استانداردهای تعاریف و واژه‌ها است توسط کارگروه اول این کمیته تدوین و منتشر شده است...

گزارش عملکرد حمایت‌های تشویقی سال 1386

ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو در راستای ارتقاء سطح علمی کشور در زمینه فناوری‌نانو در عرصه‌های بین‌المللی، به منظور تقویت انگیزه فعالیت در این عرصه و اجرای برنامه 50 سند راهبرد آینده، فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی در این زمینه را مورد حمایت تشویقی قرار می‌دهد...

حمایت های ستاد در مرداد ماه 1387 (بخش اول)

در مرداد ماه 1387، کارگروه منابع انسانی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در راستای حمایت‌های تشویقی از دستاوردهای افراد، 147 مورد از درخواست‌های دریافت حمایت را داوری کرده است که از این تعداد 24 مورد مردود، 22 مورد ناقص و 101 مورد قابل قبول بوده‌‌اند...

حمایت های ستاد در مرداد ماه 1387 (بخش دوم)

در مرداد ماه 1387، کارگروه منابع انسانی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در راستای حمایت‌های تشویقی از دستاوردهای افراد، 77 مورد از درخواست‌های دریافت حمایت را داوری کرده است که از این تعداد 12 مورد مردود، 10 مورد ناقص و 55 مورد قابل قبول بوده‌‌اند...

تمدید مهلت ثبت نام در چهارمین همایش دانشجویی فناوری‌نانو

دبیرخانه چهارمین همایش دانشجویی فناوری‌نانو دانشگاه رازی کرمانشاه، پس از بررسی و داوری مقالات دریافتی، اسامی پذیرفته شدگان را اعلام کرد. این دبیرخانه بیش از 600 مقاله دریافت کرده است که تعداد زیادی از آنان پس از بررسی به دلایل مختلف از جمله نقص مدرک مردود اعلام شدند، لذا دبیرخانه همایش...

برگزاری دوره آموزشی - مدرسه نو، مدرسه نانو - در پژوهشسرای خلیج فارس شهرستان اراک

در راستای حمایتهای تشویقی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از سمینارها و دوره های آموزشی فناوری نانو (ویژه آموزش و پرورش)، دوره آموزشی "مدرسه نو، مدرسه نانو" در پژوهشسرای خلیج فارس شهرستان اراک برگزار می‌گردد. این دوره با همکاری شرکت پژوهشگران نانو فناوری، در دو سطح دبیران و دانش آموزان ارائه می‌گردد...

تولید نیمه صنعتی قرص وریستور نانو پودر اکسید روی در پژوهشگاه نیرو

قرص وریستور نانو پودر اکسید روی با همت یک تیم تحقیقاتی ایرانی در پژوهشگاه نیرو نیمه صنعتی شد. محققان و پژوهشگران این پروژه در پاسخ به سوالات بخش خبری سایت ستاد ویژه توسعه فناوی نانو جزییات کار را اینگونه شرح دادند: "قرص‌های وریستور بیشتر در تجهیزات برقگیر استفاده می‌شوند...

 

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٩
Comments نظرات () لینک دائم

 

حوالی عصر رفت و آمد طلبه‌های جوان در «گذر خان» بیشتر از قبل است. روز چهارشنبه، یک روز مانده به آغاز ماه رمضان. در هر مغازه‌ای حداقل یک طلبه پیدا می‌کنید که جلوی آینه در حال پرو کردن قبا یا لباده است. خیلی شبیه پاساژ قائم شب عید می‌شود. هم بافت بازار، هم شلوغی و رفت و آمد! با این تفاوت که در گذر خان عبا، قبا و عمامه فروخته می‌شود. شاید ما با شنیدن نام ماه رمضان یاد سفره‌های افطاری بیفتیم، اما بیشتر طلبه‌ها مخصوصاً آنها که تازه در ماه شعبان معمم شده‌اند، یاد رفتن به سفرهای تبلیغاتی می‌افتند! همه می‌آیند تا قبل از شروع ماه رمضان لباس نو بخرند. لباس‌های خاص طلبگی که همه با آن آشنایی دارند. افراد عادی که به قم بروند کمتر سر به «گذر خان» یا «پاساژ صاحب‌الزمان(عج)» می‌زنند. اینجا بازار اصلی فروش عبا و عمامه است. در هر بازاری زمان خاصی وجود دارد به نام «پیک بازار». پیک بازار در واقع اصطلاحی است برای پرتقاضا‌ترین زمان برای خرید یک کالای خاص. عبا، قبا، لباده، دشداشه، عمامه و... هم شامل این قاعده می‌شوند. پیک بازار فروش این کالاها با ماه‌های قمری تنظیم می‌شود. هر سال ماه شعبان، پرتقاضاترین زمان برای خرید این دست کالاها است و به قول یکی از دوزندگان عبا و قبا ماه شعبان «بره کشان» فروشندگان این لباس‌هاست. رفتن بعضی از طلبه‌ها به سفرهای تبلیغی در ماه رمضان و معمم شدن (یعنی اجازه به تن کردن رسمی لباس روحانیت) طلبه‌ها در ماه شعبان دلیل این افزایش تقاضاست. یکی از دوستان ما که طلبه هم هست و از گران شدن لباس‌های طلبگی شاکی بود، بهانه را برای سفر به قم دست ما داد! البته اتفاقی که قیمت لباس طلبگی را افزایش داده زیاد هم دور از ذهن و خاص نیست! این بازار هم صرفنظر از خاص بودنش همراه با تورم و رشد تقاضا باید یک درصدی افزایش قیمت داشته باشد که خب امسال مانند سایر کالاها نسبتاً افزایش بیشتری داشته است. فروشنده‌های عبا و قبا که زیر بار گران کردن عبا و قبا نمی‌رفتند و همه چیز را طبیعی می‌دانستند! ولی طلبه‌ها اکثراً از گران شدن لباس‌ها شاکی بودند! اصلی‌ترین مرکز فروش لباس‌های طلبگی گذرخان و پاساژ حضرت صاحب‌الزمان(عج) در قم است.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٧
Comments نظرات () لینک دائم

بهترین تصاویر علمی سال 2008

بهترین تصاویر علمی سال ٢٠٠٨

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٤٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٦
Comments نظرات () لینک دائم

واردات «شترگوسفند» برای تامین گوشت کشور

سازمان دامپزشکی به دنبال ایجاد تنوع در صادرات و واردات دام و فرآورده‌‏های دامی در کشور است.

مجتبی نوروزی، رئیس سازمان دامپزشکی کشور، در گفت‌‏وگو با ایلنا، از ورود دام جدیدی به نام «لاما» به کشور خبر داد و گفت: این حیوان که از خانواده شترسانان است و جثه‌‏ای کوچکتر از شتر دارد، دارای رشدی سریع و گوشتی قرمز است و در گوشتش کلسترول وجود ندارد و می‌‏توان آن را «شتر گوسفند» نامید.

نوروزی با بیان این که لاما پس از گذراندن مراحل بهداشتی و قرنطینه‌ای از بولیوی به کشور وارد می‌شود، اظهار داشت: این دام با جمعیت پنج میلیون رأسی در بولیوی، قرار است پس از بررسی و جمع‌‏آوری اطلاعات درباره بیماری‌‏های مشترک و انواع آن، وضعیت بهداشت و بیماری‌‏هایی که ممکن است با ورود لاما در کشور گسترش یابد، به کشور وارد شود.

وی افزود: در صورت مورد قبول بودن تمامی بررسی‌‏ها، این دام می‌تواند در دراز مدت به یکی از محورهای پرورش در کشور تبدیل شود، زیرا ایران یکی از مناطق پرورش شتر و خانواده شترسانان است و پرورش زنده این نوع دام می‌تواند مقداری از گوشت قرمز کشور را تأمین کند.

نظرات کاربران:
با سلام: بنده خود دکتر دامپزشک هستم. متاسفانه از گذشته تا کنون به جای اینکه آنچه که داریم را بهبود ببخشند می آیند و برای لا پوشانی موارد جدید رامطرح می کنند.مثلا با گوسفند آیا مثل استرالیا برخورد شد که حالا دنبال بهبود در گونه ای دیگر باشید.استرالیا از فروش پشم گوسفند چندین برابر در آمد نفتی ایران درآمد دارد.پرورش شترمرغ لاما و کروکدیل هم با بی برنامگی آقایان همان روند گذشته را طی خواهد نمود.
لطفا همت کنند همین جمعیت موجود دام کشور را از بیماریهای واگیر حفظ فرمایند و دامدارن بزرگ را از ورشکستی نجات دهند ... واردات لاما پیشکش !!
این حیوان لاما یا "شتر بی کوهان" نامیده میشه و در نپال بعنوان حیوان باربر استفاده میشه.

منبع (+)

پ.ن: نتیجه گیری از این دو پست اخیر با خودتون!!!!!!!!

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢
Comments نظرات () لینک دائم

صادرات گوشت قرمز به عربستان و بحران در بازار داخلی

با وجود تبلیغاتی که نهادهای مسئول در زمینه تأمین نیازهای ضروری مردم در ماه مبارک رمضان کرده‌اند، گرانی و نایاب شدن برخی از این اقلام، مشکل ساز شده است.

به گزارش خبرنگار «تابناک» هر چند قیمت هر کیلو گوشت مرغ از طرف دولت 2850 تومان اعلام شده است، اما در حال حاضر، این کالای ضروری خانوار به قیمتی کمتر از 3100 تومان فروخته نمی‌شود. این در حالی است که در برخی نقاط، تا کیلویی 3300 و 3400 هم به فروش می‌رسد.

از سوی دیگر، گوشت قرمز گوسفندی از چند روز گذشته به این سو، به شدت کمیاب شده و فروشگاه‌‌های دارنده این نوع گوشت نیز با قیمت گزافی آن را به فروش می‌رسانند.

این در حالی است که پیش از این نیز رئیس اتحادیه گوشت قرمز از صادرات این گوشت به عربستان خبر داده و پیشاپیش از بروز بحران به دلیل کمبود گوشت در کشور خبر داده بود! یعنی در مقابل چشمان مسئولان امر و در حالی که می‌توان این گوشت‌‌ها را به عربستان صادر نکرد، بحرانی خودخواسته برای خرید گوشت در کشور پدید آمده است.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢
Comments نظرات () لینک دائم

دزد دریایی تو قرن بیست و یک!

جزییاتی از ربوده شدن کشتی ایران؛
حامیان دزدان دریایی چه کسانی هستند؟
اواخر ماه گذشته، چندین کشتی از سوی دزدان دریایی خلیج عدن ربوده شده و تاکنون اقدامات صورت‌گرفته برای آزادی آنها و نیز خدمه آنها هیچ نتیجه‌ای نداده است.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، در منطقه‌ای که کشتی‌های تجاری از جمله کشتی «ایران دیانت» مورد حمله قرار گرفت، ناوگان‌های نظامی کشورهای غربی از جمله آمریکا در حال گشت‌زنی بوده‌اند.
یک مقام آگاه در این‌باره گفت: بنا بر کنوانسیون‌‌های بین‌المللی، کشتی‌های عبوری موظفند به درخواست‌های کمک کشتی‌های متقاضی سریعا پاسخ گویند.

این در حالی است که ناوهای جنگی غربی مستقر در منطقه، پس از دریافت تقاضای کمک کشتی‌های مورد حمله، هیچ اقدامی برای کمک به آنها انجام ندادند. در حالی که شواهد حاکی از آن است که درخواست کمک کشتی‌های ربوده‌شده به این ناوها ارسال و آنها نیز آن را دریافت کرده‌اند.

این مقام آگاه در ادامه افزود: متأسفانه نیروهای نظامی حاضر در خلیج عدن، نه تنها به کشتی‌های عبوری از منطقه که مورد طمع دزدان دریایی قرار گرفته‌اند، کمک نکردند، بلکه در برخی موارد، دیده شده که در راستای تسهیل اعمال خلاف قانون دزدان دریایی نیز گام برداشته‌اند.

برخی صاحب‌نظران بر این باورند که ناامنی‌های ایجاد شده در خلیج عدن توسط دیگر کشورها برنامه‌ریزی شده است تا احتمال اقدامات نظامی در سومالی را موجه دانسته و خواست جامعه جهانی عنوان کند و بهانه لازم برای اقدام نظامی علیه این کشور را فراهم نماید.
منبع (+)
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢
Comments نظرات () لینک دائم

زنگ آغاز سال تحصیلی نواخته شد

امسال حدود 14 میلیون دانش‌ آموز مقاطع مختلف تحصیلی در 150 هزار واحد آموزشی سال تحصیلی جدید را آغاز می‌‌کنند که در مقایسه با سال گذشته، حدود 400 هزار دانش آموز کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، از این تعداد دانش‌آموز حدود پنج میلیون و 800 هزار نفر در مدارس ابتدایی ، سه میلیون و 700 هزار دانش اموز در مدارس راهنمایی و بیش از چهارمیلیون دانش آموز هم در مدارس متوسطه و پیش دانشگاهی تحصیل خواهند کرد.

حدود یک میلیون و 100 هزار نفر از کل دانش آموزان کشور هم در سال تحصیلی جدید در بیش از11 هزار مدرسه غیرانتفاعی تحصیل خواهند کرد.

امسال همچنین یک میلیون و 200 هزار نوآموز کلاس اولی از بیست و ششم شهریور ورود به مدرسه را جشن گرفتند.

در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید قرار است پرویز داودی معاون اول رئیس جمهور سخنرانی کند.

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید بهره برداری ازمرحله دوم مجتمع آموزشی شهید سید کاظم موسوی با بیش از 3 هزار متر مربع زیر بنا شامل 48 کلاس درس - 6 کار گاه و سالن نماز خانه آغاز شد.

در این مجتمع 800 دانش آموز دختر در مقطع ابتدایی و راهنمایی سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.
منبع (+)
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢
Comments نظرات () لینک دائم