برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

هاشمی رفسنجانی: باید مردم را از همه نظر آزاد بگذاریم/ استبداد کشورها را عقب‌افتا

هاشمی رفسنجانی در همایش نظام اداری:
احزاب ضربه‌گیر نظام هستند
مهم‌ترین بحث ما آزادکردن اراده مردم در امور زندگی‌شان است

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران (+)
سرویس: سیاسی
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: روح کلی سیاست‌های اداری که مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین کرده و به تصویب مقام معظم رهبری رسیده، این خواهد بود که مردم را آزاد بگذاریم؛ چرا که توقعات آنها کمتر از ماست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که در مراسم گشایش همایش « دولت، نظام اداری و چشم‌انداز» که از سوی سازمان مدیریت و توسعه‌ی ایران برگزار شد، سخن می‌گفت، با بیان این که اگر از نظر کارشناسان استفاده شود می‌توانیم گام مهمی را در اصلاح امور کشور برداریم، گفت: مدیریت نظام و ساختار نظام اداری اساس کار است و نرم‌افزار این مدیریت خیلی دور از دسترس ما نیست که این همایش باید به این موضوع بپردازد؛ البته ما به موراد دیگری نیاز داریم و باید تحول عمده‌ای ایجاد کنیم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این که انقلاب اسلامی با مبنایی که آغاز شد و به نتیجه هم رسید، می‌تواند نقطه‌ی اساسی کار ما باشد، افزود: ما می‌خواهیم به اسلام ناب برگردیم؛ همان اسلامی که دنیای تاریک و ظلمانی 1400 سال پیش را اصلاح کرد و جهان را تکان داد و با برنامه‌ی الهی حرکتی را آغاز کرد که با این که در نیمه‌ی راه دچار آسیب شد، اما امروز نیمی از دنیا در این راه عاشقانه حرکت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم روح انقلاب را از اسلام بگیریم، آن احیای نقش متروک مردم است. هر وقت و هر جا زنجیرهای استبداد را از دست و پای مردم باز کردند، مردم خود راه را پیدا و جامعه را اصلاح کرده‌اند و پیش رفته‌اند.

رییس مجلس خبرگان رهبری هم‌چنین گفت: کلماتی در قرآن هست که در فقه بالنده می‌توان از آن‌ها چیزهای زیادی گفت. مثلا لا اکراه فی الدین یعنی اجبار و اکراهی در دین وجود ندارد که این به حکومت، اقتصاد و ... نیز برمی‌گردد. بدین مفهوم که ماهیت اکراه را در دین نمی‌توان پیدا کرد و حال اگر مردم آن‌قدر آزاد باشند و مطمئن تصمیم بگیرند خیلی چیزها حل می‌شود. مردم آزادند و مال و محصولات‌شان از آن خودشان است. ما اگر با این موضوع به بحث‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی وارد شویم، به قاعده‌ی مهمی وارد شده‌ایم؛ در واقع خود مردم انتخاب می‌کنند؛ چرا که آزاد آفریده شده‌اند؛ بنابراین مساله‌ی مهمی در انقلاب اسلامی وجود دارد و آن این است که به مردم برگردیم.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٢:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

بازارچه خیریه

بازار سیب زمینی برگزار می شود
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز (+): موسسه خیریه محک با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان در سال سیب زمینی، بازار سیب زمینی را برگزار می کند.
به گزارش روز یکشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، به نقل از روابط عمومی موسسه محک، از آنجایی که سازمان جهانی فائو برای گم کردن میزان گرسنگی در جهان و کاهش آمار تلفات ناشی از کمبود ازمواد غذایی، سال 2008 را به نام سال سیب زمینی معرفی کرده و هدف از نامیدن این سال به نام سیب زمینی را افزایش آگاهی جهانیان از این محصول بسیار مهم و افزایش تحقیقات برای تولید پایدار آن اعلام کرده است موسسه خیریه حمایتی از کودکان مبتلا به سرطان محک با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان اقدام به برگزاری بازار سیب زمینی می کند.
این بازار در 31 خردادماه 87 مصادف با روز پناهنده در بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک از ساعت 11 الی 20 برگزار می شود.
در این بازار اکثر غذاهایی که ارایه می شود ترکیباتی از سیب زمینی است و عواید حاصل از بازار فوق به کودکان مبتلا به سرطان تحت حمایت محک اختصاص خواهد یافت.
آدرس: ابتدای اتوبان ارتش (ابتدای جاده لشکرک)- سه راه ازگل- بلوار اوشان- بلوار جنت- بلوار محک- بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک.
بازدید برای عموم آزاد است./01/120
نویسنده : برای فردا : ٢:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

اوضاع احوال خوبی نیست-ادامه

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۳:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

این روزها اصلاً روزهای خوبی نیست.

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۳:٢٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

روزهای خوبی نیست.

نویسنده : برای فردا : ٩:۳٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

به بهانه نزدیک شدن به روز زن

به بهانه نزدیک شدن به روز زن
زنگ گوشی‌های موبایل برای مادر به صدا درمی‌آیند

مریم عسگری
تقدیم به تو، برای تمام مهربانی‌هایت...بسته کوچک کادوپیچ شده در میان دستانش می‌لرزد.


 

... کاش می‌توانستم هدیه مناسب‌تری تهیه کنم، تا شاید پاسخگوی گوشه کوچکی از محبت‌هایش باشد!
مادر نگاه مهربان و سپاسگزارش را روی صورتش می‌پاشد...
معنی نگاهش را خوب می‌فهمد!
می‌داند که مادر در ازای مهربانی‌هایش چشم‌داشتی نداشته، می‌داند هر چه کند نمی‌تواند حتی گوشه‌ای از محبت‌های مادر را جبران کند.
بسته را به دستان مادر می‌سپارد....
روزت مبارک... مادر!
زمزمه تغییرات در بازار به بهانه روز زن
چند روز بیشتر به سالگرد تولد حضرت فاطمه (س)و روز زن باقی نمانده است و فروشندگان کالاهای مختلف از لوازم آرایشی و بهداشتی و طلا و جواهر گرفته تا تجهیزات دیجیتالی و گوشی موبایل و... خود را برای شروع یک دوره پررونق آماده می‌کنند.
اگر سری به مراکز خرید و فروش کالاهای مختلف بزنید، متوجه تغییر محسوس ویترین برخی از فروشگاه‌ها خواهید بود.
اگرچه این تغییرات طی سه تا چهار روز آینده محسوس‌تر خواهد شد اما برخی از فروشندگان پیشاپیش شیپور پرسروصدای فروش فوق‌العاده به مناسبت روز زن را نواخته و به دیگران اخطار می‌دهند که مبادا دست خالی به خانه رفته و هدیه‌ای مناسب برای بانوی خانه تهیه نکنند.
از آنجا که بحث ما در مورد تجهیزات کامپیوتری و دیجیتالی است، سری به بازار موبایل و تجهیزات دیجیتالی می‌زنیم تا ببینیم اوضاع در این بازار چگونه است و چه تعداد از مردم درصدد خرید تجهیزات و وسایل دیجیتالی برای خانم‌ها هستند.
مراکز خرید دیجیتالی
پاساژهای علاءالدین، رضا، پایتخت و... همیشه خدا شلوغ و پرسروصدا هستند، مگر در مواقع خاص مانند تعطیلات نوروزی و...اما طی این چند روز به بهانه روز زن، شلوغی و سروصدای این مراکز رنگ و بوی دیگری دارد.بگذریم از اینکه جنس مشتریان این مراکز نسبت به روزهای دیگر تا حدود زیادی فرق کرده است. اما فروشندگان روزهای پررونقی را برای بازار لوازم دیجیتالی و موبایل پیش‌بینی می‌کنند.به همین دلیل با نصب کارت و تابلوهای کوچک تبریک به در و دیوار فروشگاه و پشت ویترین‌ها درصدد جذب بیشتر مشتری برآمده‌اند.
فروشندگان همچنین گوشی‌های رنگین خود را که بیشتر مورد توجه خانم‌ها قرار می‌گیرند، پشت ویترین گذاشته و گروهی نیز تخفیف‌های ویژه‌ای را به مناسبت روز زن به مشتریان اختصاص می‌دهند.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٩:٢٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

دیروز با حضور رییس‌جمهوری

دیروز با حضور رییس‌جمهوری

نخستین معدن تمام مکانیزه کشور بهره‌برداری شد

دنیای اقتصاد- احمدی‌نژاد در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین معدن زغال‌سنگ کشور گفت: سیستم مکانیزه را باید به معادن کشور برد تا آنها نیز از این تکنولوژی بهره ببرند و سلامت کارگران حفظ شود.به گفته وی، ویژگی ممتاز این مجموعه این است که به جای اینکه نیروی انسانی ما به اعماق زمین بروند و با خطرات گوناگون زغال‌سنگ استخراج کنند، اکنون دستگاه‌ها اصل کار را انجام می‌دهند.

در مراسم افتتاح طرح تمام مکانیزه زغال‌سنگ طبس عنوان شد
تاکید احمدی‌نژادبه گسترش استفاده از ذخایر معدنی
دنیای اقتصاد - محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور، در مراسم افتتاح طرح زغال‌سنگ مکانیزه طبس و کارخانه زغال‌شویی آن، بر استفاده از ذخایر معدنی کشور تاکید کرد.
احمدی‌نژاد پس از بازدید از نقاط مختلف این دو طرح از مسوولان وزارت صنایع و معادن خواست که سیستم مکانیزه در کل معادن کشور گسترش یابد.
وی تصریح کرد: باتوجه به قابلیت‌های این منطقه، هرچه سریع‌تر‌ نسبت به احداث کارخانه کک‌سازی اقدام شود.
رییس‌جمهور هدف از این اقدام را ایجاد ارزش افزوده و اشتغال بالاتر برای منطقه طبس و کشور عنوان کرد.وی همچنین به برنامه افزایش تولید فلزات پایه و مواد معدنی اشاره کرد و اظهار داشت: افزوده شدن 50درصد به ظرفیت تولید فولاد خام در کشور نشان از همت بالای مسوولان این حوزه‌ها دارد.
در سال‌جاری قرار است ظرفیت تولید فولاد خام و شمش آلومینیوم به ترتیب به 15 میلیون و 500 هزار تن برسد؛ به طوری که ظرفیت تولید آلومینیوم بیش از 2 برابر ارقام 36 سال اخیر است.
وی خواستار پرداخت‌های بیشتر به کارگران (معدن) شد و تاکید کرد: دولت در این مساله دست مدیران را بازمی‌گذارد.
پیش از رییس‌جمهور، وزیر صنایع و معادن نیز از افتتاح 30طرح در سی‌امین سالگرد انقلاب خبر داد.علی‌اکبر محرابیان تصریح کرد: بخش اعظم این پروژه‌ها قرار بود در سال آینده افتتاح شوند، اما با مساعدت دولت و تزریق منابع، پروژه‌ها زودتر از موعد به بهره‌برداری می‌رسند.وی مصرف فولاد امسال را 18میلیون تن پیش‌بینی کرد و افزود: با رسیدن به ظرفیت تولید 15میلیون تن، در پایان امسال همچنان با کسری مواجه هستیم که این امر تلاش دوچندان مدیران را طلب می‌کند.به گفته محرابیان، امسال همچنین 25درصد به ظرفیت تولید مس کاتد افزوده می‌شود.
سال گذشته 201هزار تن از این ماده تولید شد. محرابیان همچنین حجم ذخایر کشف شده سنگ‌آهن را در سال‌های اخیر قابل توجه ذکر کرد. طی سال‌های اخیر ذخایر زمین‌شناسی سنگ‌آهن از 4میلیارد به 5میلیارد تن رسیده است. به گفته وی، 2/38درصد نیز به کل ذخایر قطعی کشور (37میلیارد تن) افزوده شده است.همچنین اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران خبر داد که منطقه طبس از یک‌میلیارد تن ذخیره زغال‌سنگ حرارتی برخوردار است که با آن می‌توان نیروگاه عظیمی را احداث کرد. این میزان ذخیره علاوه بر ذخیره زغال‌سنگ کک‌شو است که پس از تبدیل شدن به کک در کوره بلند ذوب‌آهن مصرف خواهد شد. به گفته وی، امسال 11طرح معدنی نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

منبع:(دنیای اقتصاد)

نویسنده : برای فردا : ٩:٢٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

قائم مقام شرکت توزیع برق تهران:

قائم مقام شرکت توزیع برق تهران:
خاموشی‌ها از اول تیر در تهران اعلام و اجرا می‌شود

صنایع معمولا در سال مدت زمانی را به دلیل تعمیرات و تعطیلات سالانه تعطیل هستند و در این مقطع که با کمبود برق مواجه هستیم از این‌گونه مشترکین خواسته شده که در ایام پیک مصرف برق تعمیرات خود را انجام دهند.
حبیب ترابی، قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران در گفت‌و‌گو با دنیای اقتصاد با بیان این مطلب گفت: درصورتی که این مشارکت از سوی صنایع انجام شود علاوه بر کاهش مصرف برق، صنایعی که همکاری لازم را با ما انجام دهند از مکانیزم‌های تشویقی نیز برخوردار خواهند شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا مدت زمان خاموشی‌های برق در بعضی از مناطق تهران بیشتر از دو ساعت است، گفت: ما برنامه مشخصی برای خاموشی‌ها نداشته‌ایم و با بررسی‌های انجام شده باید منتظر باشیم که برنامه قطعی برق اعلام شود.
ترابی ادامه داد: جداول خاموشی هنوز نهایی نشده است، اما کارشناسان برق در حال بررسی و جمع‌بندی آن هستند تا از اول تیرماه اعلام و اجرا شود.وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود کمبود برق روزانه 300 مگاوات برق به کشور عراق صادر می‌شود، اظهار داشت: بحث صادرات مطرح نیست؛ بلکه بحث تبادل انرژی است که در کل دنیا نیز مرسوم است و باتوجه به شرایط کشور این کار صورت می‌گیرد.لازم به ذکر است که میزان تولید برق در شبکه سراسری در حال حاضر 31 هزار و 745 مگاوات است که 33 هزار و 20 مگاوات نیاز مصرف است؛ یعنی در حال حاضر میزان کمبود تولید برق 1275 مگاوات است. میزان تراز تولید و مصرف برق در فصل تابستان (در پیک مصرف) افزایش بیشتری خواهد داشت به طوری‌که برق مصرفی در پیک مصرف یعنی مرداد ماه 38 هزار مگاوات در کل کشور خواهد بود و این در حالی است که میزان برق تولیدی 34 هزار و 500 مگاوات است؛ یعنی در این فصل میزان کمبود در شبکه 3500 مگاوات است.بنابراین به نظر می‌رسد با افزایش نیاز مصرف در فصل تابستان این کمبود بیش از پیش نمایان شده و خاموشی‌های بیشتری در کشور اعمال شود.
منبع (+)

پ.ن: وای برق که میره کلیه مظاهر تمدن رو هم با خودش میبره.  برق نیست، کامپیوتر و دم و دستگاههای آزمایشگاهی درشون تخته است، ما طبقه دومیم، بنابراین برق نباشه، پمپ نیست یعنی آب هم قطع میشه.  سرویسهای بهداشتی ما اخر یک راهروی تنگ و بدون پنجره است، به عبارت دیگه قضای حاجت هم نمی تونیم بکنیم! برق نباشه تلفنهای سانترال قطعه، برق که نباشه... ما دیگه هیچ کاری نمی تونیم بکنیم جز دعا و انتظار. کاش برنامه زمان بندی قطع برق رو اعلام کنند، لااقل آدم بدونه داره چی کار میکنه

 

نویسنده : برای فردا : ٩:۱٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

قهرمانی بوستون در NBA

تیم بسکتبال بوستون سلتیک با درخشش ۳ ستاره خود یعنی کوین گارنت پال پیرس و ری الن تیم لس انجلس لیکرز قهرمان کنفرانس غرب را در مجموع ۶ مسابقه با نتیجه ۴ به ۲ شکست داد تا پس از ۲۲ سال به قهرمانی ان بی ای برسد!

http://www.nba.com/finals2008/photos

مسابقات بسکتبال حرفه ای آمریکا رو سالها است که تلویزیون صبح های جمعه پخش می کنه. واقعا زیبا است. آدم بی اختیار مسحور قدرت و سرعت و قد و قامت بازیکناش میشه. این سیاه پوست ها عجب قدرتی دارند!  من که هر وقت بتونم میشینم مثل فیلم سینمایی نگاهش میکنم. التهاب لحظات پایانی، امتیاز های نهایی... حتی اگر هم بدونی نتیجه چی بوده، باز جالبه

نویسنده : برای فردا : ٩:٠٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

شبکه زنان کارآفرین

http://www.wenet.ir/index.php

نویسنده : برای فردا : ۸:٤۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

 

کنفرانسها و همایشها

شروع ثبت نام دوره جدید تربیت مشاور (پیاده سازی) ISO 9001:2000 مرکز کارآفرینی دانشگاه تهران

 

اخبار

میوه معتدل تابستانی‌
مشارکت در پژوهش با تکمیل پرسشنامه آنلاین
امیدواریم بعد از پنج سال از هر هکتار این باغ 15 تن انبه برداشت شود
سم پاشان بخش کشاورزی از خطرات تماس با سموم آگاهی کافی ندارند
آفتاب، کلر و استخر
فلفل قرمز درد را تسکین می‌دهد
کوچکترین قرآن دنیا
تـولـیـد مـاهـیـان زیـنـتـی در کشور گسترش یابد
با انجام برنامه‌ریزی سطح زیر کشت پیاز را کاهش دادیم
آلمانی ها نوآوری می کنند، دیگران سود می برن
تاثیر عصاره انار در درمان التهابات مزمن
کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند

فرصتهای شغلی

فرصت کار جهت همکاری در شرکت مهندسین مشاور در استان خوزستا ن
جذب نیرو در مؤسسه مهندسین مشاور ایمن سازان
فرصت کار در یک شرکت معتبر پزشکی
جذب نیرو در یک شرکت پیمانکار در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی
اشتغال در شرکت مهندسان مشاور جهت تکمیل کادر نظارت کارگاهی پروژه های نفت و گاز
استخدام در یک شرکت معتبر مهندسی – تولیدی
فرصت کار در شرکت مهندسان مشاور سازه
دعوت به همکاری در یک شرکت با سابقه و معتبر
دعوت به همکاری در یک شرکت معتبر مخابراتی
فرصت کار در یک شرکت معتبر فعال در زمینه ماشین آلات صنعتی
استخدام جهت همکاری در یک شرکت معتبر و فعال
دعوت به همکاری در یک شرکت معتبر فعال در زمینه نفت و گاز
اشتغال در یک شرکت پیمانکاری فعال در رشته های خطوط انتقال و شبکه های توزیع
جذب نیرو در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز دهلران
جذب متخصص در یک شرکت فعال مستقر در سایت آبادان
استخدام جهت همکاری در شرکت تجهیزات آزمایشگاهی
استخدام در یک شرکت تولیدی مرتبط با صنایع داروسازی و بهداشتی
کارشناس فروش - بازاریاب
اشتغال جهت همکاری در یک واحد تولیدی واقع در شرق تهران
استخدام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر لنگه
فرصت کار در یک شرکت تولیدی صنعتی

خبرنامه تخصصی
سایت مرجع متخصصین ایران

نویسنده : برای فردا : ۸:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

تصاویر تجلیل رئیس‌جمهور از کشاورزان نمونه

http://www.tabnak.ir/pages/?cid=12345

نویسنده : برای فردا : ۸:۱٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

 

کنفرانسها و همایشها

کنفرانس زیست شناسی دانشکده علوم دانشگاه تهران

 

اخبار

جمع کردن و نگهداری لباس های فصل قبل
ـ بهره‌برداری صحیح از زمین و آموزش‌ کشاورزان به مدیریت خشکسالی کمک می‌کند
معرفی کتاب: روان‌شناسی و تبلیغات؛ با تأکید بر تبلیغات دین
اقتصاد و سیاست خارجی عصر صفوی
اولین کارگاه تربیت مشاور ISO 9001:2000 مرکز کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار شد.
IT در صنایع غذایی جایگاه ویژه‌ای دارد
*در بخش کشاورزی با عقب افتادگی تاریخی مواجه هستیم
موسیقی در فایلی به حجم یک کیلوبایت جای گرفت!
دمپایی‌ لا انگشتی به پاها و کمر آسیب می‌رساند
کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند
اثربخشی عناصر روی، آهن و منگنز بر عملکرد گندم بررسی شد
امیدواریم امسال خرید توافقی بیش از 2 میلیون تن محصول کشاورزی محقق شود
آیا میدانستید...( دانستنی های علمی قسمت اول)
دختر نابغه ایرانی , جوان‌ترین استاد دانشگاه : من ایرانی نیستم
IIZC'08 Conference Report
معرفی کتاب: صفات خدا؛ مقالاتی از: راهنمای فلسفه دین
نمایس اوقات شرعی مطابق با فتوای شیعه در چهل هزار شهر جهان
نشست علمی با موضوع « آسیب شناسی مطالعات سیره معصومان » برگزار می شود؛
فراخوان مقاله؛ لوازم و تبعات فلسفی تولید علم دینی و بومی
محققان طلا را سیاه می‌کنند!

 

فرصتهای شغلی

جذب نیرو در مؤسسه مهندسین مشاور ایمن سازان
فرصت کار جهت همکاری در شرکت مهندس مشاور (خانم)
دعوت به همکاری در یک شرکت فنی - مهندسی فعال و پویا
اشتغال جهت همکاری در یک شرکت تولیدی صنعتی
اشتغال در یک شرکت معتبر و فعال در زمینه تولید قطعات و مجموعه های خودرو
دعوت به همکاری در یک شرکت خدماتی در زمینه صنعت خودرو
دعوت به همکاری در یک شرکت وارداتی معتبر
فرصت کار در یک شرکت کامپیوتری فعال و معتبر
فراخوان جذب کارآموز
اشتغال در یک شرکت مهندسی معتبر فعال در زمینه خدمات طراحی و مشاوره
جذب نیرو در یک شرکت مهندسی فعال در زمینه پروژه های اتوماسیون، برق و ابزار دقیق
اشتغال جهت همکاری در یک شرکت فنی و مهندسی (خانم)
اشتغال در یک گروه معتبر تولیدی صنعتی جهت تهیه ساختار سازمانی
جذب فارغ التحصیلان 86 87
فرصت کار در یک شرکت معتبر تولیدی صنعتی
استخدام در یک شرکت معتبر صنعتی فعال در زمینه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
استخدام جهت همکاری در یک شرکت فعال در زمینه صنایع نفت و گاز

خبرنامه تخصصی
سایت مرجع متخصصین ایران

نویسنده : برای فردا : ۸:۱۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

اولین نمایشگاه محصولات غذایی در تهران برگزار می‌شود

نخستین نمایشگاه محصولات غذایی تهران از 7 تا 12 مرداد ماه سال جاری به مدت شش روز به همت کانون انجمنهای صنفی صنایع غذایی در سالن حجاب تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایانا (+)، دبیر برگزاری اولین نمایشگاه محصولات غذایی تهران با بیان این مطلب گفت: این نمایشگاه در فضایی به وسعت پنج هزار متر مربع در حالی آغاز به کار می‌کند که شرکتهای تولیدی صنایع غذایی جدیدترین محصولات خود را در معرض ارائه و عرضه عمومی قرار داده‌اند و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. امیر مازیار شاکری افزود: ‌از آن جا که کیفیت بالا در صنایع غذایی موجب گسترش روزافزون تقاضا می‌شود، حضور شرکتهای تولیدی به منظور آگاهی دادن به مصرف‌کنندگان و شناساندن ارزشهای غذایی مناسب کاملا" ضروری به نظر می‌رسد. به گفته وی آشنایی با محصولات جدید، ارتقای سطح آگاهی مردم از استانداردهای مواد غذایی، آگاهی یافتن از قیمتهای واقعی محصولات غذایی، حضور مستقیم بین مصرف‌کنندگان و رقبا، معرفی شرکتهای برتر و ... مهمترین هدف برگزاری این نمایشگاه است. شاکری با اشاره به محصولات ارائه شده در نمایشگاه ادامه داد:‌ شرکتهای برتر محصولاتی چون فرآورده‌های کشاورزی، پروتئینی، لبنی، نوشیدنیها، شیرینی و شکلات، روغن، انواع کنسرو، غذاهای آماده طبخ و ... را می‌توانند با تخفیف حداقل 10 درصد در نمایشگاه به مردم عرضه کنند. دبیر برگزاری اولین نمایشگاه محصولات غذایی تهران قرعه‌کشی و اهدای جوایز ویژه را یکی از برنامه‌های تشویقی نمایشگاه عنوان کرد و گفت: متقاضیان و شرکتهای تولیدی جهت حضور در نمایشگاه می‌توانند با شماره تلفنهای 88522328، 88519260 تماس بگیرند یا به نشانی اینترنتی www.foodex.ir مراجعه کنند./

نویسنده : برای فردا : ۸:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

اخبار

کنفرانسها و همایشها

گردهمایی سراسری نخبگان و فرهیختگان مدیریت خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور

 

اخبار

مالیات تولیدکنندگان ادوات کشاورزی حذف شود
هفت پروژه عمرانی و دامی در شهرستان مراغه به بهره‌برداری رسید
نرخ ارز ۱۳۸۷/۰۳/۲۵
مرتعدار نمونه عشایری 20 هزار اصله نهال میوه غرس کرد
پارک زیست فن‌آوری خلیج فارس تاسیس می‌شود
پیامک لاتین تلفن همراه هفته آینده گران می‌شود
خاطرات کشاورزان نمونه منتشر می‌شود
کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند
مصرف توت فرنگی و زغال اخته باعث کارآیی بهتر مغز می شود
رتبه علمی ایران 7 پله صعود کرد
اولین نمایشگاه محصولات غذایی در تهران برگزار می‌شود
*حدود 50 درصد زنبورستان‌ها براثر خشکسالی و سرما آسیب دیده‌اند
پنجم اسفند روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین توسی می‌ماند
رباتی که آدم ها را می‌شناسد
اثر ضد درد و ضد التهاب گیاهان تیره نعنا
اول‍ی‍ن‌ ج‍ش‍ن‍و‌اره‌ ‌اس‍ت‍‍ان‍‍ی‌ م‍‍ا‌ه‍ی‍‍ان‌ زی‍ن‍ت‍‍ی‌
تصفیه و شیرین‌سازی آب به روش مغناطیسی

 

فرصتهای شغلی

استخدام در یک شرکت معتبر جهت تکمیل کادر فنی
جذب نیرو در واحد فروش یک شرکت وارداتی
استخدام جهت همکاری در بنیاد علمی آموزشی قلم چی
فرصت کار در یک شرکت معتبر و فعال
استخدام در یک شرکت مهندسی در زمینه آب و فاضلاب
اشتغال جهت همکاری در یک شرکت معتبر بازرگانی
استخدام جهت همکاری در یک شرکت معتبر بازرگانی
استخدام در یک شرکت تولیدی جهت دفتر مرکزی
اشتغال در یک واحد تولید معتبر واقع در جاجرود
استخدام در یک شرکت معتبر در زمینه بازرگانی خارجی
فرصت کار جهت همکاری در یک شرکت تولیدی فعال و پویا
استخدام تمام وقت کارشناس مدیریت و مهندسی صنایع
اشتغال در یک واحد تولیدی صنعتی فعال در زمینه مواد غذایی
جذب متخصص در یک شرکت پیمانکاری
(برنامه نویس + منشی) جذب نیرو در یک شرکت معتبر پیشرو در ارائه فن آوریهای نوین
جذب نیرو در یک شرکت تولیدی جهت مدیریت آزمایشگاه خود واقع در قرچک ورامین
استخدام در کارخانه داروسازی واقع در غرب تهران
فرصت کار در یک شرکت مهندسی و و تامین قطعات خودرو
فرصت کار در گروه مواد غذایی میعاد
دعوت به همکاری در یک شرکت فنی - مهندسی معتبر
اشتغال در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران
بیمارستان آتیه
استخدام در یک شرکت تولیدی بازرگانی
فرصت کار در یک شرکت راهسازی

خبرنامه تخصصی
سایت مرجع متخصصین ایران

نویسنده : برای فردا : ۸:۳٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

غفلت

اونقدر سرگرم گذشته نشیم، که حال یادمون بره.

اونقدر اسیر خاطرات درگذشتگان نشیم، که زنده های اطرافمون رو از یاد ببریم.

اونقدر سرگرم دوستهامون نشیم، که خانوادمون یادمون بره.

اونقدر سرگرم کارمون نشیم، که عزیزترین افراد زندگیمون یادمون بره.

اونقدر دنیامون رو کوچیک نکنیم که مجبور بشیم یک سری از عزیزانمون رو ازش خارج کنیم.

باور کنیم اینها که میگن فقط مال دیگران نیست، شعار نیست...

باور کنیم یک لحظه غفلت، میتونه یک عمر پشیمونی بیاره...

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

دانشگاه شهید بهشتی

من هر وقت میرم دانشگاه شهید بهشتی یا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دقیقا احساس می کنم تو دانشگاهم!! میشه برخوردهای مطلوب و علمی و دانشجویی رو دید.

عجیبه من هیچ وقت تو دانشگاه تهران یا هیچ دانشگاه دیگه ای چنین احساسی رو ندارم.

پ.ن: البته به جز مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات  (پژوهشکده علوم شناختی) که برای خودش یک دنیا دیگه است.

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

اهمیت تولید غذای سالم

هم اندیشی تولید غذای سالم در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد
ساعت خبر: 11:24 - تاریخ خبر: 87/03/25  
تهران / واحد مرکزی خبر/ علمی و فرهنگی 1387/03/25
ششمین گردهمایی از سلسله هم اندیشی های مشترک پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی و انجمن علمی کشاورزی بوم شناختی ایران با عنوان اهمیت تولید غذای سالم برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما ، در این هم اندیشی دکتر ربابه شیخ الاسلام ، متخصص بهداشت عمومی و اپیدمیولوژی تغذیه در سخنانی با اشاره به اهمیت سلامت غذا در پیشگیری از بروز گروهی از بیماریها و همچنین هزینه های ناشی از آن در کشورهای مختلف جهان گفت: این بیماریها به دو دسته حاد و دراز مدت تقسیم می شوند که در موارد حاد مانند مسمومیت های غذایی، مدیران بهداشت و مردم به موقع برای رفع بیماری اقدام می کنند ولی در موارد دراز مدت که به علت تجمع سموم دفع آفات نباتی، وجود فلزات سنگین، قارچها و ... به وجود می آید و موجب بیماریهای مختلف از جمله گسترش سرطان ها می شود، توجه کمتری شده است .
مدیر موسسه تغذیه ، سلامت و توسعه، کاهش مصرف سموم کشاورزی، شناسنامه دار کردن محصولات کشاورزی و بررسی های وزارت بهداشت برای ارزیابی سلامت محصولات کشاورزی را لازم ذکر کرد و گفت: بررسی آماری علل مرگ و میر در جهان نشان می دهد که بیماریهایی پرفشاری خون و چربی بالای خون در ارتباط با عادات غذایی هستند.
وی افزود: مصرف تنقلات پر نمک مانند پفک و همچنین روغن های جامد از جمله علل عادت به خوردن غذاهای با نمک بالا در بزرگسالی و افزایش بیماریهای قلبی- عروقی در کشور ما به شمار می آید.
مدیرموسسه تغذیه ، سلامت و توسعه با ارائه آماری از خسارت های به وجود آمده از بیماریهای قابل انتقال از غذا گفت: براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی در سال 2001، انگلیس به تنهایی 6 میلیارد دلار خسارت به علت بحران جنون گاوی متحمل شده است که این رقم جدای از خسارت های ناشی از بی کاری در این صنعت بوده است که اثار اقتصادی آن تا 15 سال آینده هم ادامه خواهد یافت.
وی در پایان همکاری مردم، تشکل های غیردولتی و همراهی آنها برای تسریع در افزایش سطح سلامت غذای جامعه را خواستار شد.
گفتنی است این هم اندیشی ظهر امروز پایان یافت.
منبع (+)
نویسنده : برای فردا : ۱٠:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

 

 

گاهی به آسمان نگاه کن...

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

تصمیمات جدید دولت برای مقابله با خشکسالی

 تصمیم نمایندگان ویژه رئیس جمهور در ستاد کاهش آثار ناشی از خشکسالی، مصوب شد که اعتبارات لازم برای استانهای دچار خشکسالی اختصاص ‌یابد تا با رعایت قوانین و مقررات مربوط و احکام مقرر هزینه شود.

بر اساس تصمیم این کارگروه، دبیرخانه ستاد موظف شد با طراحی ساختاری جامع برای دریافت گزارش آماری و عملکرد ستادهای ملی و استانی، پس از بحث و کارشناسی در کارگروه، نتایج آن را جهت تصمیم‌گیری به ستاد ارایه کند.

با تصمیم نمایندگان ویژه رئیس جمهور در ستاد کاهش آثار ناشی از خشکسالی ، همچنین به دستگاههای اجرایی استانی اجازه داده شد از اعتبارات تملک دارایی تا سقف پنج درصد جهت عملیات اضطراری خشکسالی با پیشنهاد رئیس دستگاه مربوط و تصویب ستاد حوادث استان در قالب طرح مشخص اقدام کنند.

همچنین دستگاههای ملی نیز می‌توانند تا سقف پنج درصد از اعتبارات تملک دارایی خود را در قالب طرح مشخص پس از تصویب ستاد خشکسالی هزینه کنند.

بر اساس تصمیم ستاد خشکسالی، مناطقی که بارندگی آنها در سال زراعی جاری نسبت به متوسط بارندگی در دراز مدت کمتر از میانگین قابل قبول است، به ترتیب شامل استانهای فارس، خوزستان، خراسان جنوبی، کرمان، خراسان رضوی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، بوشهر، هرمزگان، اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان تعیین شدند.

این ستاد در مصوبه خود فهرست توزیع و میزان اعتبارات لازم برای جبران خسارتهای وارد شده به مناطق یادشده را به استانهای اولویت دار به این شرح تعیین کرد.

استان فارس: اعتبار ۳۹۰ میلیارد ریال،استان خوزستان: اعتبار ۳۳۷ میلیارد ریال،استان خراسان جنوبی: اعتبار ۸۴ میلیارد ریال،استان کرمان: اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال،استان خراسان رضوی: اعتبار ۲۹۰ میلیارد ریال،استان ایلام: اعتبار ۷۰ میلیارد ریال،استان کهگیلویه و بویراحمد: اعتبار ۹۰ میلیارد ریال،استان کرمانشاه: اعتبار ۸۵ میلیارد ریال،استان بوشهر: اعتبار ۶۰ میلیارد ریال،استان هرمزگان: اعتبار۶۵۰ میلیارد ریالاستان اصفهان: اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال،استان یزد: اعتبار ۵۰ میلیارد ریالاستان چهارمحال بختیاری: اعتبار ۷۰ میلیارد ریال،استان سیستان و بلوچستان: اعتبار ۶۵ میلیارد ریال.

براساس این تصمیم استانهایی که فقط برای خرید علوفه اعتبار توزیع گردیده است نیز به این شرح تعیین شدند:
استانهای خراسان شمالی و سمنان مبلغ اعتبار ۵۸۰۰ میلیون ریال و استان لرستان مبلغ اعتبار ۱۲۴۰۰ میلیون ریال.

همچنین بر این اساس مقرر شد که درباره سایر استانها در صورت نیاز پس از بررسی در دبیرخانه ستاد خشکسالی و طرح در کارگروه تخصصی به ستاد پیشنهاد ‌شود.

ستاد خشکسالی مصوب کرد که نسبت ارایه امکانات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به استانهای تحت تاثیر خشکسالی با درخواست استانداران به وزارت کشور و با هماهنگی دبیرخانه ستاد با تنظیم تفاهم‌نامه بین وزارت کشور و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با در نظرگرفتن حداقل هزینه‌های مرتبط سوخت و مانند آن اقدام ‌شود تا به صورت موقت از آنها در مدت شش ماه استفاده گردد.

با تصمیم این ستاد اعتبار متمرکز به عنوان عملیات اضطراری خشکسالی در اختیار وزارتخانه‌های نیرو و جهادکشاورزی هر یک مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال (جمعاً ۴۰۰ میلیارد ریال) در قالب فعالیت‌های مشخص اضطراری خشکسالی که بتصویب ستاد می‌رسد، قرار می‌گیرد و مبلغ یکصد میلیارد ریال نیز جهت موارد خاص استانها در اختیار دبیرخانه ستاد خشکسالی مستقر در وزارت کشور قرار می‌گیرد تا پس از تصویب ستاد ابلاغ و به مصرف برسد.

منبع (+)

نویسنده : برای فردا : ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

30 دستاورد تحقیقاتی کشاورزی در کشور رونمایی می شود

کرج - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان ترویج و تحقیقات کشور گفت: 30 دستاورد تحقیقاتی کشاورزی و دامی به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در کشور رونمایی می شود.
 
 

به گزارش خبرنگار مهر در کرج، جعفر خلقانی ظهر امروز در حاشیه مراسم دومین همایش ملی کاربرد فناوری در علوم کشاورزی و منابع طبیعی در نشستی مطبوعاتی اظهار داشت: این تحقیقات با محورهای علوم دامی، تولیدات گیاهی، فناوری هسته ای و مهندسی، عقیم سازی آفات، کاهش سموم، طول عمر مواد غذایی و .... است که در این هفته با حضور رئیس جمهور و مسئولان کشوری رونمایی می شود.

وی افزود: تاکنون کاربرد فناوری هسته ای در بخش کشاورزی در کشور صرف اصلاح ارقام جدید گیاهی، مقاوم سازی گیاهان در برابر سرما، خشکی و شوری اراضی کشاورزی، مبارزه با بیماری های گیاهی و ... شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: ارقامی که نامگذاری و به صورت علنی معرفی می شوند، قابلیت آن را دارند که در زمینهای کشاورزی کاربردی شوند و کیفیت محصولات را بهبود بخشند.

خلقانی یادآور شد: باید بین دو تا سه درصد درآمدهای تولیدات ناخالص ملی به بخش تحقیقات اختصاص پیدا کند تا حداقل نیازهای پژوهش در این بخش برطرف شود که در حال حاضر تنها 25/1 درصد به این امر اختصاص می یابد.


امانت داری و اخلاق مداری


استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع " خبرگزاری مهر " مجاز است.  
در همین زمینه بخوانید ...
  30 دستاورد تحقیقاتی کشاورزی در کشور رونمایی می شود
  30 درصد تولیدات کشاورزی ضایعات است
  حمایت ویژه دولت نهم فناوری هسته ای را کاربردی کرد
  دومین همایش ملی کاربرد فناوری هسته ای در علوم کشاورزی آغاز شد
نویسنده : برای فردا : ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

علاقه شدید به ازدواج همکاران، به قیمت برکناری تمام شد

فرد مذکور در بخشنامه‌ای به کارمندان مجرد خود اعلام کرده است که اگر آنها تا سه ماه دیگر ازدواج نکنند، از این شرکت اخراج خواهند شد.
کد خبر: ۱۲۲۹۹ تاریخ انتشار: ۱۹:۵۳ - ۲۵ خرداد ۱۳۸۷ تعداد بازدید: ۲۰۱۷
یکی از مدیران منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی که بخشنامه اخیر وی به شدت در محافل رسانه‌ای خبرساز شد و حتی رسانه‌های خارجی هم درباره وی گزارش پخش کردند، هفته گذشته برکنار شده است.

به گزارش خبرنگار «تابناک» از بوشهر، فرد مذکور در بخشنامه‌ای به کارمندان مجرد خود اعلام کرده است که اگر آنها تا سه ماه دیگر ازدواج نکنند، از این شرکت اخراج خواهند شد.

در این بخشنامه که احتمالا توسط یکی از کارکنان این شرکت که فعلا تمایلی به ازدواج نداشته، به رسانه‌ها داده شده، از اینکه برخی از اعضای شرکت بر خلاف تعهدات خود همچنان مجرد باقی مانده‌اند، اظهار تاسف شده است.

در این بخشنامه آمده است که متاهل بودن یکی از شرایط استخدام در این شرکت بوده است و تمام کارمندان مونث و مذکر این شرکت موظف هستند تا سه ماه دیگر بر اساس وظیفه دینی و اخلاقی خود ازدواج کنند.
بیشتر کارکنان این شرکت اقتصادی جوان هستند.
منبع (+)
نویسنده : برای فردا : ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

متن کامل بسته جدید پیشنهادی 1+5 به ایران / اجرای 1803 به جای تعلیق!

بسته ای با بسته بندی تازه/
منبع (+)
در حالی که خاویر سولانا اعلام داشت که سرفصل بسته پیشنهادی ایران می تواند نقطه آغاز خوبی برای مذاکرات باشد ، وی شامگاه امروز متن پیشنهادی جدید گروه 1+5 را به خبرنگاران حاضر در کنفرانس مطبوعاتی ارائه کرد. در این بسته نکته جدیدی وجود ندارد و تلاش شده با ادبیات جدیدی موضوع درخواست مستقیم تعلیق از ایران از طریق درخواست اجرای قطعنامه 1803 شورای امنیت بیان شود.

به گزارش خبرگزاری مهر ، متن کامل بسته پیشنهادی 5+1 که بنابر اظهارات سولانا نسخه ای "عمیق تر" و یا معتدل تر از پیشنهاد سال 2006 است ، با ادبیات جدیدی مطرح شده است. به طور مثال اعلام داشته به محض جلب اعتماد نهایی از صلح آمیز بودن فعالیتهای هسته ای ایران، با کشورمان مانند هر کشور دیگری که فاقد سلاح هسته ای است برخورد می شود! ضمن اینکه این بسته نیز هنوز در تلاش است حقوق جمهوری اسلامی ایران را که طی سالیان بعد از انقلاب به عنوان تحریم از ملت ما سلب شده بود ، در قالب امتیازات اقتصادی به صحنه مذاکرات بیاورد.

متن کامل بسته جدید 1+5  چنین است:

« به منظور دستیابی به راه حلی جامع، درازمدت و مناسب برای مسئله هسته ای ایران که با  قطعنامه های مربوط به سازمان ملل سازگار باشد در تکمیل پیشنهاد ارائه شده به ایران در ژوئن 2006 که هنوز به قوت خود باقی است ، موارد زیربه عنوان سرفصلهای مذاکره مابین کشورهای چین، فرانسه، آلمان، ایران و بریتانیا و ایالات متحده آمریکا به همراه نماینده عالی اتحادیه اروپا پیشنهاد می شود.

تا زمانی که ایران به شکل تصدیق پذیر تمام فعالیتهای مربوط به غنی سازی و بازفراوری خود را ذیل پاراگراف های OP15  و 0p 19 (A قطعنامه 1803 شورای امنیت سازمان ملل به حالت تعلیق درآورد ؛ در راستای این مذاکرات همچنین از ایران انتظار داریم که درخواست های شورای  امنیت سازمان ملل و آژانس بین المللی انرژی اتمی را اجابت کند.

در مقابل چین، فرانسه، آلمان ، روسیه ، بریتانیا ، ایالت متحده آمریکا ونماینده عالی اتحادیه اروپا اعلام آمادگی می کنند تا:

- حق ایران را برای توسعه پژوهش ، تولید و کاربرد انرژی صلح آمیز هسته ای مطابق با تعهدات پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای را به رسمیت بشناسند.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

بحران غذا

تلاش سازمان ملل برای مهار بحران مواد غذایی

گرسنگی و کمبود برنج و غلات زنگ خطر را در عرصه‌ی بین‌المللی به صدا درآورده است. کشورهای پیشرفته نیز از این بحران در امان نیستند. دراجلاس سازمان ملل در ژنو، راه‌های برون‌رفت از بحران موضوع اصلی مذاکرات بوده است. (29.04.2008)

 • DW-WORLD: چرا غول گرسنگی دوباره بیدار شده است؟

  از هر هفت نفر جمعیت جهان، یک نفر گرسنه می‌خوابد. در مجموع ۸۵۰ میلیون نفر، غذای کافی برای خوردن ندارند. قیمت مواد غذایی در طول سه سال گذشته همواره افزایش یافته است. اما دلیل این بحران چیست و چطور می‌توان آن‌را مهار کرد؟ (16.04.2008)

 • DW-WORLD: انقلاب سبز
  برای جلوگیری از انقلاب گرسنگان

  نه دست‌آوردهای فن‌آوری ژنتیک و نه تجارت آزاد جهانی، هیچ‌کدام درمان درد بحران موادغذایی در سراسر جهان نیست، بحرانی که نتیجه‌ی بالارفتن سرسام‌آور قیمت‌هاست. "بازگشت به اصل"؛ این پیام روشن گزارش IAASTD است. (16.04.2008)

 • DW-WORLD: افزایش بهای مواد غذایی، محور بحث در نشست مشترک بانک جهانی و صندوق جهانی پول

  افزایش بهای مواد غذایی در سراسر جهان موضوع اصلی نشست مشترک بانک جهانی و صندوق جهانی پول بود. قرار است تا اول ماه مه پانصد میلیون دلار، یعنی ۳۱۵ میلیون یورو، برای کمکهای اضطراری در اختیار سازمان ملل متحد گذاشته شود. (14.04.2008)

 • DW-WORLD: رئیس صندوق بین‌المللی پول:
  ’صدها هزار تن از گرسنگی خواهند مرد ‘

  دومینیک اشتراوس-کان، رئیس صندوق بین‌المللی پول در مورد بالارفتن بهای مواد غذایی در سرتاسر جهان هشدار داده است. به گفته او این امر، افزون بر داشتن پیامدهای اجتماعی و اقتصادی، روند پیشرفت دموکراسی را نیز به خطر می‌اندازد. (13.04.2008)

 • DW-WORLD: تحولات اقلیمی چگونه بر مناطق مختلف جهان تأثیر خواهند گذاشت؟

  مایلید بدانید در هر منطقه بحران اقلیمی چه نمودی خواهد داشت؟ شورای بین المللی بررسی تحولات اقلیمی (IPCC) این موضوع را بررسی کرده است. در این بررسی موضوع اصلی گرایش‌های غالب است. (22.11.2007)

 • منبع (+)

 • نویسنده : برای فردا : ۱٠:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  ارزیابی انتقادی از سوختهای زیستی

  جرمی زاکس، مشاور ویژه‌ی سازمان ملل متحد در امور علمی، خواستار تجدید نظر اروپا و آمریکا در طرح‌های مربوط به افزایش استفاده از سوخت‌های زیستی شد • گفت‌وگو با دو کارشناس درباره سوخت‌های زیستی

   

   جرمی زاکس مشاور ویژه‌ی سازمان ملل متحد در امور علمی، در روز دوشنبه شانزدهم اردیبهشت‌ماه، خواستار عدم گسترش استفاده از سوخت‌های زیستی شد. وی که ریاست مؤسسه‌ی زمین‌شناسی دانشگاه آمریکایی کلمبیا را نیز بر عهده دارد، از آمریکا و اتحادیه‌ی اروپا به دلیل توسعه‌ی استفاده از سوخت‌های زیستی به شدت انتقاد کرد و گفت، این طرح‌ها از عواملی بوده که باعث کمبود مواد غذایی در سراسر جهان و افزایش بهای آن شده است.

    Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  گسترش گرسنگی جهانی، آن روی سکه گسترش تولید سوخت زیستی

   

  سوخت زیستی چیست؟

   

  "سوخت زیستی" (Biofuel) نوعی از سوخت است که از منابع "زیست‌توده" یا (Biomass) به دست می‌آید. دکتر اسماعیل کهرم، کارشناس محیط زیست در تهران، در تعریف سوخت‌های زیستی می‌گوید: « تمام سوخت‌ها زیستی هستند، یعنی حتی همین نفت از موجودات زنده حاصل شده؛ منشأ ذغال‌سنگ ه موجودات زنده است. ولی ما امروز برای راحتی مطالعه یک تقسیم‌بندی کرده‌ایم. به آنها می‌گوییم، سوخت‌های فسیلی؛ و سوخت زیستی یا بایوفیول را به سوخت‌هایی می‌گوییم که منشأ آنها حیاتی است. حالا ممکن است مقصود ما از منشأ حیاتی گیاهان باشد یا جانوران. یعنی اگر مثلا در آمریکای جنوبی، برزیل یا مکزیک  از چوب الکل می‌گیرند و این الکل را وارد موتورهای خاصی بخصوص در ماشین‌های فولکس‌واگن قدیمی می‌کنند و می‌‌سوزانند، این می‌شود، سوخت زیستی یا بایو‌فیول. چون منشأ آن گیاهان بوده و یا اینکه اگر در هندوستان دستگاه‌هایی درست شده که توسط آنها فضولات گاو و گوسفند را در بشکه‌هایی می‌ریزند و گازش  را می‌سوزانند و بعد تفاله را به عنوان کود به زمین برمی‌گردانند، باز هم این می‌شود، سوخت زیستی.»

   

  منابع تولید سوخت زیستی

   

  دکتر کهرم از منابعی سخن می‌گوید که به منظور تولید سوخت زیستی مورد استفاده قرار می‌گیرند:  «مقدار زیادی از آنها از چوب‌هایی هستند که زود به بار می‌نشیند. یعنی درخت‌هایی که در ظرف حداکثر ۱۵ تا ۲۰ سال به بهره می‌‌نشینند، بالغ می‌شوند یا درخت‌هایی که رشد سرسام‌آوری نسبت به سایر درخت‌ها دارند. بسیاری از علوفه‌ها هستند که قابل استفاده‌اند. بسیاری از زمین‌های کشاورزی زیر کاشت گیاهانی قرار می‌گیرند‌، مثل نیشکر که هم زود در یک فصل رشد می‌کند و ارتفاعش خیلی زیاد می‌شود، هم شکر می‌دهد و هم می‌شود، از تفاله‌های آنها سوخت تهیه کرد. البته استفاده از فضولات حیوانات هم عملی است. بخصوص در مملکت‌هایی مانند مملکت ما که تعداد بسیار زیادی دام دارد، حدود هشتاد میلیون دام در مراتع ما وجود دارد و یا در هندوستان که چهار برابر این دام وجود دارد.»

   

  موارد کاربرد سوخت زیستی

  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ٩:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  اطلاعات جالبی از مقایسه 100 سایت محبوب در ایران

  در حالی که می‌توان گفت، حدود 15 سال از ورود جدی اینترنت به ایران گذشته، تحلیل آماری و بررسی مقایسه‌ای فهرست صدتایی از پربیننده‌ترین سایت‌های اینترنتی مورد توجه ایرانیان، ‌اطلاعات جالبی به دست می‌دهد.
  کد خبر: ۱۲۲۹۲ تاریخ انتشار: ۱۹:۰۰ - ۲۵ خرداد ۱۳۸۷ تعداد بازدید: ۴۴۱۹
  در حالی که می‌توان گفت، حدود 15 سال از ورود جدی اینترنت به ایران گذشته، تحلیل آماری و بررسی مقایسه‌ای فهرست صدتایی از پربیننده‌ترین سایت‌های اینترنتی مورد توجه ایرانیان، ‌اطلاعات جالبی به دست می‌دهد.

  به گزارش خبرنگار «تابناک»، هرچند در ایران نیز همچون بسیاری از دیگر کشورها Yahoo و Google دو غول بین‌المللی اینترنت رتبه اول و دوم بازدید را دارند، اما به دلیل فعالیت قابل توجه ایرانیان در اینترنت، 70 درصد این 100 سایت، ایرانی و 30 درصد مابقی بین‌المللی یا مربوط به دیگر کشورها هستند.

   

  کامپوتری، ‌فنی ‌و موتور جستجو

  1

  گوگل

  2

  2

  Rapidshare

  4

  3

  MSN

  6

  4

  میکروسافت

  10

  5

  4shared

  18

  6

  Windowslive

  19

  7

  P30world.com

  21

  8

  Persiangig.ir

  22

  9

  وب‌گذر

  24

  10

  PSQdownbad

  27

  11

  2shared

  37

  12

  GSM.ir

  39

  13

  پارسیک

  44

  14

  Persiantools

  49

  15

  Mobile

  65

  16

  Googlesyndiacation

  66

  17

  sub.ir

  67

  18

  Mobilestan

  71

  19

  Downloadha

  73

  20

  Ir-tci

  75

  21

  Depositfiles

  84

  22

  Megaclick

  85

  23

  Persianmob

  86

  24

  Download

  88

  25

  فایل‌فاکتوری

  92

  26

  Adobe

  93

  27

  Persiandown

  94

  28

  مجید آنلاین

  98


  همچنین با فعالیت‌های اثباتی انجام‌شده و ایجاد سایت‌های جذاب و مفید در کنار تقویت فیلترینگ سایت‌های غیر اخلاقی، در این فهرست صدتایی، تنها دو مورد از این سایت‌ها دیده می‌شود که آنها هم در نیمه دوم لیست قرار دارند. هر چند این آمار دربرگیرنده استفاده از سایت‌ها با فیلترشکن نیست.
  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ٩:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  افسانه سوخت زیستی

  امروزه در نتیجه‌ی افزایش دمای زمین، تغییرات جوی و اقلیمی و همچنین کاهش منابع تجدید ناشدنی، گروهی از حامیان محیط زیست و نیز برخی از دولت‌ها، استفاده از سوخت‌های سبز یا سوخت‌های زیستی را بهترین راه مقابله با این جریان می‌دانند، اما بررسی دقیق این موضوع بیانگر آن است که طرح این مسأله به نوعی ایده‌آل‌طلبی می‌ماند که عملاً تحقق آن در همان مراحل آغازین با مشکلات متعدد زیست محیطی و طبیعی همراه خواهد بود که حتی می‌تواند شرایط را از هم‌اکنون نیز وخیم‌تر سازد.

   
     ● نویسنده: جرج - مونبیت

  منبع: ماه نامه - سیاحت غرب - 1384 - شماره 29

   
   

  باید بپذیریم، دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، دنیایی متناهی است؛ بدین معنا که اگر گروهی از مردم بخواهند به هر نحو ممکن، در روی زمین به دنبال منافع خود باشند، این رفتارشان منافع دیگران را به مخاطره می‌اندازد.

  بهترین نمونه این مدعا را می‌توان در اشتیاق کنونی برخی از کشورها در روی آوردن به «سوخت‌های زیستی» برشمرد. این‌گونه سوخت‌ها که از شیره درختان یا فضولات گیاهی و یا چوب به‌دست می‌آید، می‌تواند ماشین‌ها، اتوبوس‌ها و کامیون‌ها را به حرکت درآورد. سوزاندن این نوع سوخت، صرفاً کربن را در جو رها ساخته و این گاز مجدداً توسط گیاهان جذب می‌شود. از همین روست که تغییر رویکرد از سوخت‌های فسیلی به سوخت‌های زیستی هم‌اکنون به عنوان راه‌حلی برای جلوگیری از تغییرات جوی مورد تبلیغ و توجیه می‌باشد.

  هم‌اکنون اتحادیه اروپا بر آن است تا پایان سال 2010، 6% و تا پایان سال 2020، 20% سوخت مصرفی خود را به سوخت زیستی تبدیل کند. برای نیل به این هدف، دولت انگلیس هم‌اکنون مالیات بر این نوع سوخت را بیست پنس در هر لیتر کاهش داده و این در حالی است که کشورهای اتحادیه اروپا، به کشاورزان خود به ازای کشت هر هکتار از گیاهان مناسب تولید این سوخت، 45 یورو بیش از گذشته کمک می‌کنند.

  هر کسی در ابتدا از شنیدن این خبر خوشحال می‌شود. ظاهراً با توسل به چنین رویکردی است که کشاورزان و صاحبان صنعت مواد شیمیایی می‌توانند بازارهای جدیدی پیش روی خود بگشایند و دولت‌ها هم می‌توانند تعهد خود را در کاهش انتشار کربن، بدین شکل عملی سازند. همچنین طرفداران محیط زیست هم می‌توانند این حقیقت را که سوخت‌های گیاهی علاوه بر کاهش آلودگی از افزایش دمای زمین جلوگیری می‌نمایند، امتیازی بزرگ بشمارند. برخلاف سوخت‌های هیدروژنی، سوخت‌های زیستی بلافاصله قابل به کارگیری هستند و این تحقق واقعیتی است که رادولف دیزل در سال 1900 پیش‌بینی آن را نمود. در آن سال بود که وی موتوری را به نمایش گذاشت که با روغن بادام زمینی کار می‌کرد. او در آن زمان پیش‌بینی نمود که استفاده از روغن سبزیجات اگر چه در حال حاضر کم اهمیت جلوه می‌کند، اما به مرور زمان و در آینده می‌تواند اهمیتی همپای نفت بیابد. امروزه برخی پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که در صورت تداوم افزایش قیمت سوخت، این پیش‌بینی وی تحقق می‌یابد.

   

   

  اما من شخصاً امیدوارم که این مسأله ابداً تحقق نیابد. اگرچه کسانی که به تبلیغ این سوخت جدید می‌پردازند، افرادی با نیت خیر هستند، اما سخت در اشتباهند، چرا که از یک واقعیت غفلت ورزیده‌اند و آن هم متناهی بودن کره زمین است. در صورتی که سوخت زیستی به یک کالای همه‌گیر تبدیل شود، آن گاه است که با یک فاجعه انسانی در مقیاس جهانی روبرو خواهیم شد.

  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ٩:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  تولید سوخت زیستی ارزان از پسماندهای گیاهی

  گروهی از محققان در دانشگاه ایالتی «میشیگان» آمریکا به سرپرستی یک دانشمند ایرانی، موفق شده اند با استفاده از گیاه ذرت تغییر ژنتیکی یافته و آنزیم موجود در معده گاو، سوخت زیستی ارزان قیمت تولید کنند.

  به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این گونه جدید ذرت که از نظر ژنتیکی تغییراتی در آن ایجاد شده، تولید سوخت‌های زیستی را بسیار مقرون به صرفه می کند بدون اینکه به بذر گیاه آسیبی برسد.

  در حال حاضر تولید سوختهای زیستی از جمله اتانول، بیشتر به وسیله دانه های گیاه انجام می شود و از برگ‌ها و ساقه گیاه استفاده نمی شود، چرا که شکستن (تجزیه) سلولز موجود در برگها و ساقه ذرت و تبدیل آن به قند و اتانول، روندی بسیار دشوار و پرهزینه است؛ اما کشف جدید، این امکان را فراهم می کند که از برگ‌ها و ساقه های گیاه، که پس‌مانده های آن محسوب می شوند، برای تولید ارزان اتانول استفاده شود و دانه های گیاه هم بدون آنکه به سوخت بدل شود مانند گذشته به عنوان مواد غذایی مصرف شود.

  پژوهشگران دانشگاه ایالتی میشیگان به سرپرستی دکتر مریم بهروز (استیکلن) موفق شدند ذرتی را تولید کنند که حاوی آنزیم خاصی است. این همان آنزیمی است که به گاو امکان می دهد که برگ‌ها و ساقه های فیبری گیاه را هضم کرده و به قندهای ساده تبدیل کند.

  دکتر بهروز درباره ایده اولیه این تحقیق می گوید: کشف ها و اختراعات ما همیشه از طبیعت الهام می گیرد. در این مورد من فکر کردم که یک گاو که مثلا در آفریقا زندگی می کند و فقط علف های بیابانی و بوته های خار می خورد، چطور می تواند آنها را هضم کند و به انرژی تبدیل کند. بعد متوجه شدیم که میکروبی در داخل شکم دوم یا معده دوم گاو وجود دارد که دارای آنزیم خاصی است و علفی که می خورد به کمک آن، به انرژی تبدیل می شود.

  محققان این ژن مخصوص را به ژنوم گیاه ذرت اضافه کردند. به این ترتیب قند موجود در برگ ها و ساقه گیاه ذرت بدون اضافه کردن مواد شیمیایی مصنوعی گران قیمت، به قندهای ساده تبدیل می شود و در مرحله بعد از آن اتانول گرفته می شود.

  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ٩:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  قدر آدمها

  کاش قدر آدمهای دور و اطرافمون

  قدراونهایی رو که دوست داریم

  تا زنده هستند بدونیم...

   

  چه فایده بعد مرگشون این همه شیون و زاری؟!

  نویسنده : برای فردا : ٩:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  از احوال حواشی مخالفت ها با کنسرت کریس دی برگ و بازتاب های جهانی

  ایران فستیوال: یک، ۱۳۸۱؛گروه موسیقی «دریم تیاتر» در ترکیه کنسرت دارد. نوازنده جوانی ماشین ارزان و کهنه اش را می فروشد تا بتواند یک اجرای حرفه یی از نوازندگانی بزرگ در ترکیه ببیند. خیلی ها با او مخالفند اما او به اندازه یکی، دو اتوبوس هم عقیده و همراه دارد و با پول ماشین راهی کنسرت می شود و توجیه او برای این کار این است؛ دیدن یک اجرای حرفه یی به یک موزیسین بسیار کمک می کند، اجرای زنده عیار واقعی نوازنده را نشان می دهد و… اما به نظر نمی آید تمام دو اتوبوس نظر او را داشته باشند. خیلی ها می روند تا یک اجرای حرفه یی ببینند و دو، سه ساعتی خوش باشند.

  دو، ۱۳۸۴؛ مارک نافلر در دوبی کنسرت دارد. بعد از کنسرت معروف راجر واترز که یکی از ژورنالیست های معروف ایرانی هم گزارشی از آن می نویسد، این کنسرت بیشترین ایرانی را به دوبی می کشاند. تا آنجا که وقتی نافلر پیراهنش را در می آورد و زیر آن تی شرتی قرمز پوشیده، گروهی شروع به تشویق علی پروین می کنند و حسابی خوشحال می شوند که نافلر طرفدار تیم پرسپولیس است، اغلب در سالن با هم فارسی حرف می زنند.

  سه، ۱۳۸۵؛ تور راجر واترز به ترکیه می رسد. واترز، همان ضد صهیونیست و ضد بوش که مواضع سیاسی اش خیلی تفاوتی با جمهوری اسلامی ایران ندارد. جایی که کنسرت برگزار می شود گنجایش چند هزار نفری را دارد به طرز عجیبی بخش عمده یی از جمعیت ایرانی هستند (بیش از هزار نفر). ایرانی هایی که آنجا هستند برای اینکه غرور ملی شان را به واترز نشان بدهند، پرچم بزرگ ایران را به همراه خود دارند.

  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ٩:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  اخبار

  جایزه نوبل آسیایی به پدیدآورندگان گوسفند دالی اعطاء ش
  دوره آموزشی پیاده سازی واستقرار مدیریت کیفیت بصورت کارگاه های عملی
  رتبه علمی ایران 7 پله صعود کرد
  تلاش گسترده ایران برای ارتقای فن‌آوری و رسیدن به جایگاه پیشرفته‌ترین کشورهای جهان
  کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند
  انگور قرمز عمر را زیاد می کند
  هله هوله خوری، مرد 318 کیلویی برزیلی را در حسرت جشن ازدواج گذاشته است

   

  فرصتهای شغلی

  اشتغال جهت همکاری در یک شرکت معتبر پیمانکاری فعال در زمینه نفت و گاز
  فرصت کار در یک گروه تولیدی - صنعتی
  اشتغال جهت همکاری در شرکت مرکز بهداشت، نظارت و استاندارد قشم
  فرصت کار در شرکت مهندسین مشاور جهت دفتر مرکزی
  دعوت به همکاری در شرکت مهندسین مشاور
  فرصت کار در یک شرکت ساختمانی
  استخدام در یک گروه صنعتی جهت تکمیل کادر پرسنلی درکارخانجات خود واقع در منطقه شهر قدس
  جذب متخصص در یک شرکت مهندسی فعال و معتبر
  اشتغال در یک شرکت تحقیقاتی تولیدی واقع در اصفهان
  دعوت به همکاری در شرکت کناف ایران (منشی)

  فرصتهای تحصیلی

  دوره های تربیت مشاور مدیریت کیفیت مرکز کارآفرینی دانشگاه تهران

  خبرنامه تخصصی
  سایت مرجع متخصصین ایران


  نویسنده : برای فردا : ٩:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  حلال و حروم

  یک موضوعی چند وقته داره مثل خوره روحم رو می خوره

  این حقوق که ما از دولت می گیریم، واقعا حلاله؟!ناراحتنگران

  نویسنده : برای فردا : ٩:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٢
  Comments نظرات () لینک دائم

  هفته جهاد کشاورزی

  من به این نتیجه رسیدم وقتی تو سیستم دولتی یکی خیلی دنبال اجرای شو و بزرگنمایی کارهاییه که انجام داده و مرتب جلسه سخنرانی برای خودش میگذاره و نمایشگاه برگزار میکنه، یک جای کارش می لنگه یا اینکه دنبال یک پست بالاتر در آینده نزدیکه.

  امسال برای برگزاری هفته جهاد کشاورزی خیلی تدارک دیدند. از خرج و مخارج مادیش خیلی نمی دونم. لااقل از جنبه پرسنلی و هماهنگی هاش و رفت و آمد و ... که خیلی تدارکات داشت.  یک چیزی تو مایه جشنهای ٢۵٠٠ ساله شده بود!!!

  قرار بود به دلیل کثرت مدعوین و لزوم اجرای نمایشهای بزرگ! مراسم در مصلی برگزار بشه.  کلی کشاورز نمونه و نمایندگان چند هزار تعاونی روستایی سراسر کشور رو دعوت کردند که به تهران بیان.  مشاور بانوان وزیر که یک خانم دکتر خیلی جالب و پرتلاشی هستند، امسال از یک ماه پیش دارند تدارک می بینند که مراسم جداگانه ای با حضور رئیس جمهور برگزار کنند و از زحمات بانوان شاغل در وزارتخونه تقدیر کنند و محقق و ... برتر انتخاب کنند و کلی همه رو گذاشتند سرکار که CV بدین و گزارش پژوهشی های نهاییتون رو بدین و یافته تحقیقاتی اعلام کنین. بگذریم که به خاطر آشنا نبودن مسئولین وزارتخونه با سیستمهای سازمان تحقیقات چه قدر دوباره کاری و کار موازی انجام شد و چه قدر وقت همه تلف شد.

  به مؤسسات تحقیقاتی و اجرایی زیر مجموعه وزارتخونه غرفه دادند که دستاوردهاشون رو معرفی کنند و چون رئیس جمهور قرار بوده بیان ، گفته بودند که باید رئیس مؤسسات تو غرفه بایستند و .... البته ناگفته پیدا است که چه رقابتی بین مؤسسات برای خرج کردن و تدارک دیدن لوازم نمایشگاه درگرفته و هر رئیس موسسه ای تمام امکانات موسسه شون رو بسیج کرده که یک نمایشگاه خوب داشته باشه.  نمی تونم حساب کنم ولی حداقل دو هفته است که کل بخش خدمات و خدمات فنی ما بسیج عمومی هستند. از همه بخشها خواستند که نمونه محصولات تولید کنند. برای بخشهایی که ماکت یا نمونه های فاسد نشدنی دارند کار راحت تر بود اما برای صنایع غذایی که باید نمونه ها رو تهیه کنند، دو هفته است که همه مون سرکاریم که نون بپزیم و بسته بندی کنیم و اتیکت بزنیم و میوه خشک کنیم و چیپس میوه درست کنیم و طرح های شاخص تو فرمتهای مشخص دوباره خلاصه طرح و ... بنویسند. و همه اینها منتقل بشه به تهران و چیده بشه و استرسهاش برای اونهایی که تا ساعت 8 و 9 شب در رفت و آمد بودند و ... هزینه سرکار بودن این همه رئیس موسسه و معاونینشون و پرسنل با تحصیلات عالیه و ... و البته نیروهای پشتیبانی و خدماتی و ... چند نفر ساعت میشه؟!

  آخرش میدونین چی شد؟

  آقای رئیس جمهور نیومدند!!!

  این همه آدم که از سراسر کشور اومده بودند همه علاف شدند. روابط عمومی وزارتخونه اعلام کرده بیزحمت همه کشاورزها و مروجان نمونه و نمایندگان اون چندهزار تعاونی و ... برگردند شهر و روستاشون و یکشنبه هفته بعد 96 تاشون بیان نهاد ریاست جمهوری ملاقات کنند. 

  می دونین یعنی چی؟!

  البته اصلا نگران نباشین.  در پاسخ به این اعتراض که کلی هزینه رفت و آمد و اسکان و ... شده، وزارتخونه اعلام کرده "کلیه هزینه ها بر عهده این وزارتخانه می باشد!!" . لابد از جیب مبارکشون قراره بدن.  احیاناٌ خدای نکرده بودجه دولتی و بیت المال و از این سوسول بازی ها که نیست.

  واقعا در شرایط خشکسالی وحشتناک امسال بهتر نیست این خرجها صرف موارد ضروری تر بشه؟

  درسته چند ین میلیارد تومن از حساب ذخیره ارزی برای مقابله با خشکسالی دادند به وزارتخونه ولثی دلیل نمیشه که حیف و میلش کنیم...

  راستی یک چیز دیگه. این مسئولین دفتر ریاست جمهوری وظیفشون چیه؟ یکی نیست ازشون بپرسه چرا این برنامه با این همه تدارکات و مخلفات لغو شد؟  این لغو شدنها و جابه جاییها مردم رو بدبین میکنه و ضرر خیلی زیادی داره.  همه میگن یعنی بقیه برنامه های ریاست جمهوری هم همین قدر بلبشوه؟ دفعه قبل که رئیس جمهور می خواستند بیان بازدید مجتمع تحقیقاتی ما هم چندین بار هی بازدید لغو شد و به یک روز دیگه مؤکول شد.  آخر سر هم اومدند و یک ساعت بودند و بازدید کردند و سخنرانی کردند و به علت فشردگی برنامه ها عذر خواهی کردند و رفتند.  اون دفعه خوب فکر کردیم به دلایل امنیتی نمی خوان تا لحظه آخر زمان دقیق بازدید معلوم باشه.  ولی این بار چی؟! کاش می اومدند. حتی برای یک ساعت.

  البته نمی دونم شاید هم یک مصلحتی در کار بوده مثلاً:

  - به رئیس جمهور گفتند که چه قدر خرج برگزاری این مراسم شده، رئیس جمهور هم نیومدند که مشروعیت به این حیف و میلها ندهند. (البته در این حالت هم نیومدن که فایده نداشته، وقتی فایده داره که با عاملینش برخورد بشه.)

  - شاید هم به خاطر مسائل امنیتی بوده.

  نمی دونم خدا عالمه.  هر چی هست خوب نیست!!!  به خدا حیفه بودجه دولتی این طوری خرج بشه و اون وقت یکسری مردم ته خط فقر باشند. خیلی سخته آبرومند باشی و محتاج نون شب.  فعلاً که اگه خدای نکرده کسی مریض بشه و پاش به بیمارستان برسه، خانواده اش رسماً از سطح متوسط به زیر خط فقر میرند.

  نویسنده : برای فردا : ۸:٤٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٢
  Comments نظرات () لینک دائم

  عکس

  یک مجموعه عکس زیبا و دیدنی درباره مردم! مردم عادی، کوچیک، بزرگ، ساسیتمدار و ...

  http://www.aftab.ir/photoblog/page.php?id=2

  یکی از این عکسها برای من خیلی جالب بود، تکراریه اما جالبه

  http://www.aftab.ir/photoblog/page.php?id=833#obj1638

  نویسنده : برای فردا : ۸:٤۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٢
  Comments نظرات () لینک دائم

  افزوده شدن 10 مناسبت جدید به تقویم کشور / "شب یلدا" رسمی شد

  منصور واعظی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از افزوده شدن 10 مناسبت جدید به مناسبت های مندرج در تقویم رسمی کشور در سال 1388 خبر داد.

  واعظی در ادامه از تصویب 10 مناسبت جدید برای سال 1388 خبر داد و گفت: 1- سوم اردیبهشت همزمان با زادروز شیخ بهایی که یکی از ابعاد وجودی او در معماری تبلور پیدا کرده، به نام روز معماری نامگذاری شد. پیش از این ما روزی به نام مهندسی داشتیم که پنجم اسفند بود که با حذف این روز، روز جدیدی به تقویم آمد. 2- روز 17 خرداد به روز بزرگداشت حاج ملا هادی سبزواری نامیده شد 3- اول آذر روزی که قانون بورس کشور به تصویب رسید، به نام روز بورس یا بازار سرمایه نامگذاری شد. 4- روز 20 فروردین شهادت مرتضی آوینی به روز هنر اسلامی نامگذاری شد. 5- روز 22 اردیبهشت زادروز شیخ مرتضی انصاری به نام روز فقه و زندگی نامیده شد. 6- اول ذی حجه روز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه (ع) به نام روز ازدواج نامگذاری شد. 7- روز ششم مرداد به جای دو روز مستقلی که قبلاً با عنوان های کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای بود، به همین نام و در یک روز گرد آمد. 8- روز 30 آذر که شب آن طولانی ترین شب سال است به نام شب یلدا نامگذاری شد. 9- روز 18 اسفند که روز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد است به نام روز مسجد نامیده شد. 10- روز چهارم مرداد که اولین نماز جمعه کشور برگزار شد به نام روز نماز جمعه نامیده شد. 11- روز 13 شهریور سالروز بزرگداشت ابوریحان بیرونی هم به نام روز مردم شناسی نامگذاری شد.

  منبع (+)

  نویسنده : برای فردا : ۸:۱٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢٢
  Comments نظرات () لینک دائم

  ابعاد گسترده خسارات اسرائیل در جنگ 33روزه

  به روایت اسناد محرمانه و رسمی فرانسه

  ابعاد گسترده خسارات اسرائیل در جنگ 33روزه مشخص شد

  خبرگزاری فارس: یک مرکز فرانسوی با انتشار گزارشی رسمی از دولت فرانسه که در 300 صفحه منتشر شد ابعاد جدید و محرمانه‌ای از اسرار جنگ 33روزه و خسارات خیره‌کننده رژیم صهیونیستی در این جنگ را فاش کرد.

   

  به گزارش فارس (+) به نقل از پایگاه خبری الانتقادنت، مرکز فرانسوی "محور منطق" «axis of logic» که در ایالت ماساچوست آمریکا فعالیت می‌کند، خلاصه نسخه‌ای از گزارش سری خود درباره جنگ 33روزه را به همراه تصاویر و نقشه‌های رسمی روی خروجی پایگاه اینترنتی خود قرار داده است.

  این گزارش به آمار خیره‌کننده تلفات و خسارات رژیم صهیونیستی در جریان این جنگ اشاره می‌کند و سانسور خبری شدید این رژیم را در انتشار اخبار تلفات نیروهای خودی برملا می‌نماید.

  بر اساس این گزارش، رسمی در این جنگ دوهزار و 300صهیونیست به هلاکت رسیده و بیش از 700 نفر زخمی شده‌اند، این در حالی است که اسرائیل آمار تلفات این جنگ را 119 نفر ذکر کرده‌ است.
  همچنین تعداد 160 تانک متعلق به اسرائیل منهدم شده‌اند که 65 دستگاه از آنها به طور کامل از بین رفته است، 38 دستگاه از این تانکها نیز از نوع "مرکاوا" بودند که اسرائیل ادعا می‌کرد این تانکها غیر قابل انهدام هستند.
  تنها در ناوشکن ساعر که توسط نیروهای حزب‌الله منهدم شد بیش از 24 صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند که اسرائیل این رقم را چهار تن اعلام کرده بود.

  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ٩:۱۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢۱
  Comments نظرات () لینک دائم

  عبرت بگیرید.

  موضوع پست قبلی یادم انداخت یک نامه جالب رو بگذارم. این نامه رو یکی با ایمیل برام فرستاده بود.

  http://irapic.com/uploads/1213144175.jpg

   

  نویسنده : برای فردا : ۸:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢۱
  Comments نظرات () لینک دائم

  چند توصیه به آقایان برای حمایت عاطفی از همسرانشان+ افاضات خودم

  اگر می خواهید همسرتان همواره زنی با طراوت وسرزنده و مادری سنجیده ومهربان باشد تصور نکنید که مجبورید بهای سنگینی را برای حصول این نتیجه بپردازید. فقط کافیست روزانه دقایقی به دقت به حرفهای او گوش فرا دهید. دراین شرائط طبیعی ترین کاری که او خواهد کرد همان صحبت کردن است.  دراین مواقع برای اینکه همسرتان احساس کند که مورد پذیرش بیشتری است ، بهتر است چند توصیه زیر را رعایت کنید:

  1- وقتی احساس می کنید همسرتان ناراحت است، منتظر حرف زدن او نمانید. اگر شما آغاز گر حرف باشید، 50 درصد ناراحتی اش را از بین می برید.

  2- وقتی به او اجازه صحبت می دهید ، بدانید ناراحت شدن ازاینکه او چرا ناراحت است کمکی به حل مسئله نمی کند.

  3- از قطع کردن سخن او اجتناب کنید.

  4- وقتی نمی دانید که چه بگویید ، حرفی نزنید. اگر نمی توانید حرف مثبتی بزنید و یا اگر نمی توانید جانب احترام را بگیرید، ساکت بمانید.

  5- اگر همسرتان قصد صحبت نداشت با طرح سئوال او را به صحبت تشویق کنید.

  6- احساسات او را اصلاح نکنید و در مقام داوری برنیایید .

  7- تا حد امکان آرامش خود را حفظ کنید. واکنش نشان ندهید چرا که اگر حتی برای لحظه ای کنترل خود را از دست بدهید، بازنده می شوید.

  منبع (+)

  چند تا توصیه هم من بکنم.

  - وقتی با همسرتون حرف می زنین یا بیرون میرید لطفا موبایلتون رو خاموش کنید یا اگه خیلی آدم مهمی هستین که حتی یک ساعت هم نمی تونین بدون موبایل باشین بگذاریدش روی ویبره.  در این مورد هم در نظر داشته باشین که موبایلی که روی ویبره است و با هر تکونش دو متر از جا می پرید و هی صفحه شو نگاه می کنین که کی بوده و هی بلند بلند میگید وای فلانیه! میشه جواب بدم؟ یادم باشه بهش زنگ بزنم و ... هیچ فرقی با موبایل روشن نداره!!!
  خداییش یعنی یک ساعت در هفته موبایلتون همراهتون نباشه،  اینقدر سخته؟

  - وقتی با همسرتون صحبت میکنین، اگه نمی دونین چی بگین کافیه هیچ چی نگین!! این خیلی بهتر از اونه که یک چیزی بگین، شر درست کنه. بیکارین دنبال دردسر می گردین؟

  - اگه اوایل ازدواجتونه بیزحمت درباره تمام خانم های فامیل و دوست و آشنا و همکار و زیبایی ظاهریشون و اندازه اجزای بدنشون و پردست و پاییشون در کسب درآمد و لباسهایی که تو مهمونیهای مختلف پوشیده بودند صحبت نکنین... نتیجه این حرفها رو که می دونین چیه!!!چشمک

  -وقتی با خانومتون جایی میرید یا دارین حرف میزنین، لطفا بیشتر در مورد خودتون ٢ تا حرف بزنین. خانمها هیچ خوششون نمیاد که همش پای یک نفر سوم هم وسط باشه، نفر سوم میتونه دوستتون باشه، استادتون باشه، کارتون باشه، آخرین کتابی که خوندین باشه یا هر چی دیگه...

  - وقتی خانمتون داره درباره احساسش راجع به یک موضوعی حرف میزنه یا میگه دلش چی می خواد بی زحمت ساکت باشین و گوش کنین. باور کنین اصلا لازم نیست حرفی بزنین!!! به خصوص اصلا لازم نیست راه حلهای عملی و غیر عملی و کائناتیتون رو ردیف کنین و به زور به خورد همسرتون بدین. کافیه یک خرده همدردی کنین یا تایید کنین یا فقط کله مبارکتون رو تکون بدین.

  - در هفته یک روزی یا یک ساعتی رو به خانومتون اختصاص بدین و به این قرار دو نفره هفتگی در هر شرایطی پایبند باشین. خیلی جواب میده.

  -وقتی خانومتون عصبانیه مجبور نیستین شما هم همون موقع عصبانی باشین. مجبورین؟!متفکر

  نویسنده : برای فردا : ۸:٢٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢۱
  Comments نظرات () لینک دائم

  اخبار

  کنفرانسها و همایشها

  کنگره علوم و فن آوری نانو

   

  اخبار

  کارگاه آموزشی کشت دیم زیتون در گلستان برگزار شد
  روش های درمان چاقی " قسمت 2: ( ایندکس گلیسمیک غذاها)
  افزایش پنج درصدی تولید مرغ با وجود خشکسالی محقق می‌شود
  چند توصیه به آقایان برای حمایت عاطفی از همسرانشان
  ابداع ماده‌ای مقاوم برای ساخت ساختمان‌های مقاوم‌تر در برابر بلایای طبیعی
  توپ‌های مجهز به فناوری‌های نوین در جام ملت‌های اروپا
  کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند
  آسیب شناسی عشق در نگاه سنتی و مدرن
  80 درصد از بلدرچین کشور در یزد تولید می‌شود
  بزرگ‌ترین دشمن یک چهره زیبا ....
  اعلام برنامه‌های هفته جهاد کشاورزی استان تهران
  4 باور اشتباه درباره ریزش مو
  بهره‌برداری از دهها پروژه کشاورزی در آذربایجان‌شرقی
  آخرین فرصت ثبت نام در دوره های تربیت مشاور ISO 9001:2000 مرکز کارآفرینی دانشگاه تهران
  سودمندی بادام زمینی در کاهش چربی زیانبار خون
  برگزاری کارگاه آموزشی برنامه جامع مدیریت بیماری جاروک لیموترش در شیراز
  جمعیت ایران از مرز ۷۰ میلیون نفر گذشت
  آسیب دیدگی استخوان از رایج ترین آسیب ها برای ورزشکاران است
  توزیع 20 هزار تن شکر قرمز بین زنبورداران
  علت افزایش حملات قلبی در روزهای زمستانی
  رییس هیات مدیره تعاونی گل‌وگیاه شمیرانات
  افتتاح 130 پروژه کشاورزی همزمان با هفته جهاد کشاورزی
  فناوری نانو چیست ؟

  فرصتهای شغلی

  اشتغال در یک گروه صنعتی جهت تکمیل کادر پرسنلی در کاخانجات خود واقع در منطقه شهر قدس
  استخدام در یک کارخانه معتبر تولید کننده مواد غذایی
  اشتغال در شرکت مشاوره و آموزش سیستم های مدیریتی
  جذب نیرو در یک شرکت معتبر و فعال
  اشتغال در شرکت افراشته گستران (نماینده رسمی شرکت کناف ایران) - منشی خانم
  استخدام در یک شرکت صنعتی در زمینه تولید محصولات شیمیایی، فلزی و سلو
  دعوت به همکاری در بخش کشاورزی جهت تولیدات گلخانه ای
  دعوت به همکاری در یک شرکت بازرگانی فعال (منشی خانم)
  جذب متخصص در یک شرکت معتبر وارد کننده ماشین آلات صنعتی
  استخدام در شرکت مهندسین مشاور برای دفتر مرکزی خود در تهران
  دعوت به همکاری در شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل
  فرصت کار در یک گروه بزرگ بازرگانی – صنعتی
  دعوت به همکاری از مهندسین مشاور
  اشتغال در یک شرکت معتبر در زمینه واردات قطعات کامپیوتر و دوربین های مدار بسته
  جذب نیرو در یک شرکت معتبر مهندسی فعال در پروژه های حمل و نقل ریلی
  استخدام در دفتر نمایندگی پخش پیامهای بازرگانی مؤسسه هنرهای تصویری
  فرصت کار در یک شرکت معتبر تولیدی
  استخدام از مهندسین مشاور جهت رتبه بندی
  دعوت به همکاری در یک شرکت تولیدی

   

  فرصتهای تحصیلی

  38 رشته جدید تحصیلات تکمیلی و 16 رشته کارشناسی در دانشگاه‌ها ایجاد می‌شود
  اسامی پذیرفته‌شدگان دوره‌های علمی کاربردی پودمانی اعلام شد
  پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون شرکت در آزمون سراسری

  خبرنامه تخصصی
  سایت مرجع متخصصین ایران


  نویسنده : برای فردا : ۸:٢٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢۱
  Comments نظرات () لینک دائم

  خوشبختی

  سه جمله برای رسیدن به خوشبختی وجود دارد.

  بیشتر از دیگران بدونی

  بیشتر از دیگران تلاش کنی

  کمتر از دیگران توقع داشته باشی

  نویسنده : برای فردا : ۸:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢۱
  Comments نظرات () لینک دائم

  آینده

   

  آینده متعلق به کسانی است که

  به زیبایی آرزوها و رویاهای خود اعتقاد دارند.

  نویسنده : برای فردا : ۸:۱٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢۱
  Comments نظرات () لینک دائم

  اخبار

  کنفرانسها و همایشها

  برنامه‌ی گردهمایی های انجمن مدیران صنایع در خرداد 1387
  دوره های اموزشی ISO 9001, 14001, OHSAS 18001, EFQM

  اخبار

  پیشگیری از بوی بدن
  استفاده طولانی مدت از آفت کش ها و ابتلا به دیابت
  نوشیدن آب از ابتلا به آنفلوانزا جلوگیری می‌کند
  شورای راهبری پایگاه استنادی ISC به ریاست وزیر علوم تشکیل می‌شود
  7 دلیل برای ریزش مو در زنان
  کنگره سراسری «همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت» برگزار می‌شود
  توصیه‌ ای برای نگهداری تخم مرغ
  عرضه نسخه کامل اینترنت اکسپلورر ۸، تا ماه آگوست
  مصرف بی‌رویه ماهی مضر است
  سودمندی زنجبیل در کاهش چربی خون
  درس‌های دانشگاه‌های انگلیس درفروشگاه موسیقی اپل
  ورزش های کوتاه مدت و فشرده نیز به قلب کمک می کند
  ساخت حسگرهای تشخیص آلودگی
  نوجوان ایرانی پژوهشگر جوان برتر آلمان شد

   

  فرصتهای شغلی

  فرصت کار در یک شرکت تولیدی فعال و معتبر
  جذب نیرو در یک شرکت معتبر تولیدی
  فرصت کار در یک شرکت مهندسی و تأمین قطعات خودرو
  استخدام در یک شرکت معتبر تولیدی در زمینه صنعتی ساختمان
  تامین نیروی انسانی مورد نیاز دانشگاه تهران
  دعوت به همکاری در یک شرکت تولیدی جهت تکمیل کادر طراحی
  استخدام جهت همکاری در گروه نرم افزاری پیوست
  فرصت کار در یک شرکت مهندسی فعال و پویا
  فرصت کار در یک واحد تولیدی معتبر
  استخدام در یک شرکت تولیدی معتبر روبه رشد خصوصی
  دعوت به همکاری در یک شرکت تولیدی قطعات خوردو واقع در غرب تهران
  استخدام جهت همکاری در یک شرکت معتبر و فعال
  مهندس شیمی -تصفیه آب و فاضلاب
  استخدام در یک شرکت با سابقه در زمینه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی
  استخدام جهت همکاری از مهندس��ن مشاور
  جذب نیرو جهت همکاری در یک شرکت معتبر مهندسی
  اشتغال در یک شرکت مهندسین مشاور معتبر در زمینه پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی
  جذب نیرو در یک شرکت معتبر در زمینه تولید قطعات خودرو
  دعوت به همکاری در یک شرکت تولیدی صنعتی در تبریز
  دعوت به همکاری در یک شرکت فنی - مهندسی فعال و پویا
  دعوت به همکاری از مهندسین صنایع
  دعوت به همکاری در شرکت پخش پگاه
  بازاریابی امور بیمه
  دعوت به همکاری در شرکت مهندسی پرآور
  دعوت به همکاری در یک شرکت مهندسین مشاور

   

  فرصتهای تحصیلی

  تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری پیام نور
  مهلت ثبت‌نام آزمون مدرک معادل کارشناسی‌ارشد و کاردانی تمدید شد
  توزیع دفترچه سوالات برخی از رشته‌های کارشناسی ارشدعلوم پزشکی به صورت دو دفترچه جداگانه

  خبرنامه تخصصی
  سایت مرجع متخصصین ایران

  نویسنده : برای فردا : ۸:۱۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢۱
  Comments نظرات () لینک دائم

  محرومیت غیرمنتظره کشاورزان نمونه از دیدار با رییس‌جمهور

  مشخص نیست علت این ناهماهنگی که موجب اتلاف هزینه سنگین و نیز ناراحتی ارزشمندترین اقشار کشور شده ، چه موضوع مهمی بوده است؟
  خبرنگار «تابناک (+)» گزارش داد: برنامه از پیش تعیین‌شده برای ملاقات صد کشاورز نمونه و نمایندگان شش هزار تعاونی روستایی با رییس جمهور در مصلای تهران که قرار بود فردا انجام شود، امروز به صورت غیر منتظره لغو شد.

  بنا بر این گزارش، به این منظور هزاران تن از فعالان بخش کشاورزی و روستایی از اقصا نقاط کشور به تهران آمده و اسکان داده شده بودند تا امسال در مراسمی گسترده تر در مصلای تهران و با حضور عالی‌ترین مقام اجرایی کشور، از آنها تقدیر شود.

  بر اساس شنیده‌ها، صبح امروز گفته شده مراسم مصلی لغو و فردا عصر صرفا 96 کشاورز نمونه برای دیدار با دکتر احمدی‌نژاد به ریاست جمهوری بروند.

  با این حال، این برنامه نیز عصر امروز لغو شده و به افرادی که با هزینه ای سنگین به پایتخت آورده شده بودند، گفته شده به روستاهای خود بازگشته و یکشنبه بعد مراجعت کنند.

  مشخص نیست علت این ناهماهنگی که موجب اتلاف هزینه سنگین و نیز ناراحتی ارزشمندترین اقشار کشور شده ، چه موضوع مهمی بوده است؟
   
  مدیر روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی با تایید تغییر این برنامه  به تابناک گفت: اساسا مشکل خاصی پیش نیامده و ما فردا برنامه تقدیر وزیر جهاد کشاورزی از این عزیزان را برگزار می‌کنیم و هفته بعد تنها 2 ساعت برخی از این افراد با رییس‌جمهور ملاقات می‌کنند تا وقت ایشان کمتر گرفته شود.
   
  وی با تایید این که هزینه رفت‌وآمد و اسکان افراد مذکور با این وزارتخانه است، افزود: چون اکثر کشاورزان نمونه ساکن تهران یا نقاط افراد تهران نظیر قزوین و شهرهای شمالی هستند، چندان مشکلی برای رفت و برگشت یا ماندن آنان تا هفته آینده پیش نخواهد آمد. 
  پ.ن: من چیزی نمیگم!!خنثی
  نویسنده : برای فردا : ۸:٠٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢۱
  Comments نظرات () لینک دائم

  بوسه نفت بر قیمت 140 دلار

  گروه اقتصادی اعتماد (+)؛ قیمت نفت همچنان روند صعودی خود در بازارهای جهانی را ادامه می دهد. روز گذشته نفت رکورد جدید 140 دلار در هر بشکه را در بازارهای جهانی ثبت کرد تا به قیمت 150 دلاری که کارشناسان می گویند نزدیک تر شود.

  آسوشیتدپرس با اعلام قیمت 140 دلاری نفت همچنین از افزایش بی سابقه قیمت بنزین خبر داد. این خبرگزاری نوشت قیمت بنزین یک شبه از 3دلار و 98سنت در هر گالن به 4 دلار و 5سنت افزایش یافت تا بدین ترتیب قیمت بنزین نیز رقم تازه یی را در بازارهای جهانی ثبت کند. قیمت نفت در حالی در بازار جهانی به 140 دلار رسید که وزیران انرژی 8کشور صنعتی پیشرفته جهان موسوم به گروه هشت (G8) به همراه 3 کشور چین، هند و کره جنوبی در آموری ژاپن می گویند برای مقابله با افزایش بی سابقه قیمت نفت، سعی خواهند کرد کارایی انرژی داخلی خود را بهبود بخشند. ساموئل بودمن وزیر انرژی امریکا می گوید؛ برای پیشبرد استفاده از گزینه های دیگری به جای نفت به سرمایه گذاری های بیشتری نیاز است. وزیران انرژی گروه هشت، همچنین از کشورهای صادرکننده نفت درخواست کردند میزان تولید نفت خود را افزایش دهند. کریس هاگ خبرنگار بی بی سی در توکیو می گوید مقامات کشورهای مهم صادرکننده نفت در سازمان اوپک گفته اند تا قبل از سپتامبر درباره افزایش یا عدم افزایش استخراج نفت تصمیم نخواهند گرفت ولی ممکن است اکنون برای اخذ تصمیم سریع تر، تحت فشار قرار گیرند. در این اجلاس، وزیر بازرگانی ژاپن هشدار داد هزینه بالای نفت ممکن است موجب یک رکود اقتصادی جهانی شود.
  نویسنده : برای فردا : ۸:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢۱
  Comments نظرات () لینک دائم

  همه چیز به نفع خودروسازهای داخلی

  گزارش «اعتماد» (+) از قیمت خودروها در بازار پایتخت
   
   
  گروه اقتصادی؛ «خوش به حال داخلی ها شد.» این پاسخ یکی از نمایشگاه داران اتومبیل در تهران است وقتی از او درباره تاثیر قطع سهمیه بنزین خودروهای لوکس پرسیده شد. اگرچه هنوز نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل از حذف یکباره سهمیه خودروهای لوکس خبر زیادی ندارند اما آنها که مطلع بودند به خبرنگار اعتماد نوید دادند قیمت خودروهای وارداتی تغییر نخواهد کرد. به اعتقاد آنها سهمیه یی نیز که هم اکنون وجود دارد آنقدر در برابر مصرف خودروهای وارداتی ناچیز است که دارنده خودرو در شأن خود نمی بیند کارت سوخت از جیب خود بیرون آورد، بنابراین ترجیح می دهد بنزین آزاد را بدون منت خریداری کرده و عطای کارت سوخت را به لقایش ببخشد. عمده نمایشگاه داران منطقه پل چوبی معتقدند برای فردی که خودرویی با قیمت بالای 30 میلیون تومان را سوار می شود اخبار سهمیه بندی و قیمت بنزین در اولویت نیست و تنها به آرامش هنگام رانندگی می اندیشد.

  اما این نمایشگاه داران وقتی در برابر پرسشی مبنی بر وضعیت خودروهای داخلی پس از سهمیه بندی قرار می گیرند تغییر محسوسی در گفته هایشان نمایان می شود. «معلوم نیست چه می شود»، «باید منتظر ماند» و در نهایت «افزایش می یابد» پاسخ هایی هستند که این فروشندگان باسابقه خودرو در پایتخت درباره وضعیت خودروهای ساخت داخل پس از اعلام وضعیت جدید سهمیه بنزین خودروها به «اعتماد» گفتند. بنا به گفته آنها اگر قرار باشد خودروهای ساخت داخل با حجم موتور دو هزار سی سی و خودروهای وارداتی با حجم 1300 سی سی به پایین همچنان مشمول یارانه سوخت باشند اگر قیمت آنها افزایش نیابد کاهش نیز نخواهد یافت چرا که از لحاظ روانی این یارانه یک امتیاز موقع خرید و فروش خودرو تلقی می شود.

  البته بازار خودرو این وضعیت را سال گذشته نیز تجربه کرد. در این سال با اعلام یکباره سهمیه بندی بنزین اگرچه بازار چند روزی را در شوک به سر برد اما پس از عادی شدن روال قیمت خودرو خلاف پیش بینی نه تنها ثابت نماند بلکه به سبب سیاست خودروسازان و رفتار بازار حتی افزایش یافت.

  اگرچه واکنش بازار خودرو به سهمیه بندی بنزین در سال گذشته به هیچ وجه قابل مقایسه با واکنش فروشندگان خودرو در برابر بخشنامه جدید دولت نیست اما می توان به تجربه دریافت بازار خودرو طی روزهای آینده واکنش نهایی خود را نسبت به قطع سهمیه بنزین خودروهای لوکس نشان خواهد داد.

  یکی از نمایشگاه داران در این باره می گوید؛ «مگر می شود با حذف یارانه سوخت از خودروهای لوکس، قیمت این خودروها ثابت بماند؟ آنها که سال های سال در این بازار عمری را سپری کرده اند خوب درخواهند یافت که در روزهای آینده قیمت خودروهای وارداتی ان شاءالله کاهش می یابد.» اگرچه این نمایشگاه دار خلاف دیگر همکاران خود کاهش محسوس قیمت خودروهای لوکس را پیش بینی می کند اما آنچه نمایشگاه داران و فروشندگان بر آن اتفاق نظر دارند این است که قیمت خودروهای وارداتی ثابت می ماند اما در عین حال خودروسازان داخلی روزهای خوبی را پیش رو دارند چرا که محصولات تولیدی شان علاوه بر اینکه همچنان پرتقاضا خواهد بود با افزایش قیمت نیز مواجه می شود.

  براساس این گزارش و طبق جداول متن در بین خودروهای داخلی حجم موتور هیچ کدام از محصولات ایران خودرو بالاتر از دو هزار سی سی نیست. گراند ویتارا محصول جدید این شرکت که هم اکنون در شرکت ایران خودرو خراسان مونتاژ می شود حجم موتوری معادل دو هزار سی سی دارد. این در حالی است که تمامی خودروهای ساخت داخل با حجم موتور بالای دو هزار سی سی در اختیار گروه خودروسازی سایپا است. تولید دو محصول سرانزا و کاروان که حجم موتور آنها بالای دو هزار سی سی است در این شرکت متوقف شده است.
  نویسنده : برای فردا : ٧:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٢۱
  Comments نظرات () لینک دائم

  امان از ترافیک. مگه شمال چه قدر جا داره؟

  Iran marks death of Ayatollah Khomeini

   Iranians leaving Tehran, Iran, are stuck in traffic as they attempt to reach the Caspian Sea for a five day national holiday commemorating the 19th anniversary of the death of Iran's late leader Ayatollah Khomeini Tuesday June 3, 2008.(AP Photo/Hasan Sarbakhshian)
   
  Iranians leaving Tehran, Iran, are stuck in traffic as they ... 
  other photo (+)
  نویسنده : برای فردا : ٧:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٦
  Comments نظرات () لینک دائم

  قانون مقررات مالی، اداری و استخدامی وزارت جهاد کشاورزی

   
  منبع (+)  
     

  شماره 4954                                                        30/1/1383

  حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای سیدمحمد خاتمی

  ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

          لایحه شماره 51196/27529 مورخ 14/10/1381 دولت در مورد اصلاح ماده (6) قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی مصوب 1379 که یک فوریت آن در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ 17/10/1382 تصویب شده بود، در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ 25/12/1382 مجلس شورای اسلامی با اصلاحاتی در عنوان و متن تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده است، در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (123) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به پیوست ارسال می گردد.

  رییس مجلس شورای اسلامی ـ مهدی کروبی

   

  شماره 5208                                                  10/2/1383

  وزارت جهاد کشاورزی

          قانون مقررات مالی، اداری و استخدامی وزارت جهاد کشاورزی که در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ بیست و پنجم اسفند ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و دو مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 26/1/1383 به تایید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره 4954 مورخ 30/1/1383 مجلس شورای اسلامی واصل گردیده است، به پیوست جهت اجراء ابلاغ می گردد.

  رییس جمهور ـ سیدمحمد خاتمی

  قانون مقررات مالی، اداری و استخدامی وزارت جهاد کشاورزی

          ماده 1ـ از تاریخ تصویب این قانون، وزارت جهاد کشاورزی که در این قانون به اختصار «وزارت» نامیده می شود و دستگاههای اجرایی تابعه آن، تابع قانون مقررات مالی، اداری، استخدامی و تشکیلات جهاد سازندگی (سابق) مصوب 23/1/1367 که به شرح ذیل اصلاح گردیده و تحت عنوان قانون مقررات مالی، اداری و استخدامی وزارت جهاد کشاورزی نامیده می شود، خواهد بود.

          تبصره 1ـ در این قانون، مقررات مالـی، اداری و استخـدامی و تشکیلات جهاد سازندگی به اختصار «قانون جهاد» نامیده می شود.

          تبصره 2ـ شرکتهای وابسته زیر نظر وزارت می توانند با تصویب مجامع عمومی خود تابع این قانون باشند. این اختیار صرفا یک بار قابل استفاده است و موسسات عمومی غیردولتی و وابسته به وزارت، تابع مقررات خاص خود می باشند.

          تبصره 3ـ عناوین «شورای مرکزی»، «جهـاد»، «جهـاد استـان» و «صنـدوق معذوریت از کار و ازکارافتادگی و وظیفه» به ترتیب به «وزیر» و «وزارت جهاد کشاورزی» و «سازمان جهاد کشاورزی استان» و «صندوق بازنشستگی کارکنان وزارت» تغییر می یابد.

          تبصره 4ـ آن دسته از کارکنانی که تا تصویب این قانون مشمول قانون کار مصوب 29/8/1369 مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده اند کماکان مشمول قانون مذکور خواهند بود.

          ماده 2ـ مواد (1)، (2)، (3)، (4)، (6)، (7)، (9) و تبصره های این مواد و همچنین تبصره های ماده (5) قانون جهاد حذف می گردد.

          ماده 3ـ عبارت ذیل جایگزین مواد (18) و (19) قانون جهاد و تبصره های آن می گردد:

          وزارت جهاد کشاورزی و دستگاههای اجرایی تابعه از نظر نحوه مبادله موافقتنامه، تابع قانون و مقررات برنامه و بودجه کشور خواهند بود.

          ماده 4ـ  متن ذیل به عنوان تبصره به ماده (21) قانون جهاد اضافه می شود:

          تبصره ـ تنخواه گردان پرداخت، عبارت از وجهی است که از طرف مسوول امور مالی با دستور وزیر یا بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقامات مجاز از سوی آنان برای انجام برخی هزینه ها در اختیار عامل مسوول امور مالی یا مامورینی که می باید هزینه های مزبور را انجام دهند، قرار می گیرد تا به تدریج و متناسب با انجام هزینه های مذکور اسناد مثبته را تحویل و مجددا وجه دریافت نمایند.

          ماده 5 ـ در ماده (26) و بندهای آن بعد از «مناقصه» عبارت «یا مزایده» و همچنین بعد از «مامور خرید» عبارت «یا مامور فرروش» اضافه می شود.

          ماده 6 ـ در ماده (28) عبارت «مواد (26) و (27)» جایگزین عبارت «این مواد» می شود.

          ماده 7 ـ در بند (ب) ماده (33) بعد از «جهاد کشاورزی استان» عبارت «یا مقامات مجاز معرفی شده از طرف رئیس سازمان» اضافه می شود.

          ماده 8 ـ متن ذیل به عنوان یک ماده الحاقی به فصل دوم (ورود به خدمت) قانون جهاد اضافه می شود:

          وزارت می تواند فارغ التحصیلان رتبه های اول تا سوم دانشگاهها، موسسات مراکز آموزش عالی معتبر را در رشته های اصلی مرتبط با وظایف وزارت در صورت نیاز و به ازاء کاهش دو نفر نیرو، یک نفر را بدون اخذ مجوزهای استخدامی جذب نماید.

          ماده 9 ـ مواد (46)، (47)، (48)، (49) و (50) و تبصره های آنها، از قانون جهاد حذف و قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مصوب 13/6/1370 و مواد (39) الی (43) قانون استخدام کشوری و اصلاحات بعدی آنها جایگزین می شود.

          ماده 10ـ متن ذیل جایگزین مواد (51) و (52) قانون جهاد و تبصره های آن می گردد:

          به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داده می شود به منظور ایجاد انگیزه، افزایش کارآیی و بهره وری کارکنان برای تلاش در عرصه ها و مراکز تولید و افزایش کمیت و کیفیت تولیدات بخش کشاورزی، فوق العاده هایی را با پیشنهاد وزیر و تصویب هیات وزیران پرداخت نماید.

          ماده 11ـ متن ذیل به عنوان ماده الحاقی به فصل پنجم (امور رفاهی) قانون جهاد اضافه می گردد:

          وزارت جهاد کشاورزی مجاز است با موافقت کارکنان شاغل، بازنشسته و وظیفه بگیر، ماهیانه به ازاء هر فرد (همسر و فرزندان و افراد تحت تکفل) معادل یک درصد (1%) حداقل حقوق کارکنان دولت را بابت ارائه خدمات درمانی مکمل از حقوق آنان کسر نماید.

          ماده 12ـ مواد (63)، (64)، (65)، (66)، (67) و (68) قانون جهاد و تبصره های این مواد حذف و مفاد فصل هشتم قانون استخدام کشوری و اصلاحات بعدی آن «به استثناء مواد (70)، (84)، (100) و (101) فصل مذکور» جایگزین مواد حذف شده فصل ششم قانون جهاد می گردد.

          تبصره 1ـ کارکنان وزارت جهاد کشاورزی که مشمول صندوق بازنشستگی کشوری می باشند، می توانند در صورت تمایل کماکان مشمول صندوق مذکور باشند.

          تبصره 2ـ نحوه تشخیص ازکارافتادگی و فوت مشمولین صندوق بازنشستگی کارکنان جهاد کشاورزی «به استثنای مشمولین تبصره (1)» این ماده به عهده وزارت جهاد کشاورزی می باشد.

          ماده 13ـ متن ذیل به عنوان ماده جدید به فصل نهم (تطبیق) قانون جهاد اضافه می گردد:

          افرادی که از محل اعتبارات عمرانی به کارگرفته شده اند و دارای حداقل پنج سال سابقه تا تاریخ تصویب این قانون می باشند، در صورتی که دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی باشند در صورت نیاز وزارت حسب درخواست آنان همکار قراردادی موضوع بند (ب) ماده (36) قانون جهاد محسوب خواهند شد.

          ماده 14ـ ماده (85) قانون جهاد به شرح ذیل تغییر می یابد:

          در مواردی که در این قانون حکمی برای آن پیش بینی نشده است، قوانین استخدامی کشوری، محاسبات عمومی و «قانون نحوه هزینه کردن اعتباراتی که به موجب قانون از رعایت قانون محاسبات عمومی و سایر مقررات عمومی دولت مستثنی هستند مصوب 6/11/1364» و سایر قوانین و مقررات عمومی لازم الاجراء می باشد.

          ماده 15ـ این قانون از تاریخ تصویب لازم الاجراء می باشد.

          قانون فوق مشتمل بر پانزده ماده و شش تبصره در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ بیست و پنجم اسفند ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و دو مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 26/1/1383 به تایید شورای نگهبان رسیده است.

  رییس مجلس شورای اسلامی ـ مهدی کروبی


  نویسنده : برای فردا : ٦:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٦
  Comments نظرات () لینک دائم

  فصل طرب

   دست افشــــان به سر کـــوى نگار آمده ام       پــــاىکـــــــوبان ز پـــى نغمه تار آمده ام

    حـــاصل عمــــر اگـــــــر نیْم نگاهى باشد         بهـــــر آن نیم نگـــــــه، با دل زار آمده ام

   بـــــاده از دست لطیف تو در این فصل بهار       جــــان فزاید که در این فصل بهار آمده ام

   مطرب عشق کجا رفته، در این فصل طرب        که به عشق و طربش باده گسار آمده ام

   در میخـــــانه گشایید که از مسلخ عشق          بــــــه هــــــواى رُخ آن لاله عذار آمده ام

   ـــــامه زهــــد دریــــدم، رهم از دام بلا             بــــــاز رستم، ز پى دیـــــــدن یار آمده ام

   به تمـــــاشاى صفاى رخت، اى کعبه دل         به صفــا پشت و سوى شهر نگار آمده ام

   از دیوان غزلیات امام خمینی (ره)  (+)

  نویسنده : برای فردا : ٢:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٠
  Comments نظرات () لینک دائم

  سالها سکون و بی تحولی...

  سالها سکون و بی­تحولی...

   

  این مطلب رو سه چهار هفته­ای هست که نوشتم.  تو این مدت یک سری مطالب جدید هم بهش اضافه کردم، اینه که دو دست شده.  وقت و در واقع حوصله­اش رو ندارم که بشینم کاملش کنم، فقط چون یادگاری از این ایامه دلم می­خواد باشه!

   

   

  روزها از پی هم می­آیند و من هنوز اندر خم کوچه اولم.  ظاهرم آرام و شاده و باطنم ناآرام و پر خروش.

   

  هزار تا کار نکرده دارم که نمی­دونم کدومشو انجام بدم.  دست و دلم به کار نمی­ره و این کار نکردن به خاطر بیخیالی نیست.  دلم مثل سیر و سرکه می­جوشه اما نمی­دونم چی کار باید بکنم؟ نمی­تونم اولویت بندی کنم.  نوشتم که چه کارهایی ضروریه اما نمی­تونم بر اینرسی سکون غلبه کنم.  اطرافیان منتظرن که ما دو تا خودمون کارهامون رو بکنیم و دیگه حتی پیشنهاد کمک هم نمیدن! تازه یک لیست به لیستهای ما اضافه می­کنند!

   

  کارهای اداره­ام انگار طلسم شدند.  یک ماهه که یک سری پوشه و زونکن رو ریختم رو میزم که بتونم تفکیکشون کنم و یک کم مرتب بشم، تا دیگه لازم نباشه مدت زیادی از وقتهام صرف جستجو برای پیدا کردن یک نامه یا مقاله بشه.  یک ماهه که مثل آینه دق جلوی چشمهام هستند و همت نمی­کنم جمع و جورشون کنم.  تو خونه هم وضع همین طوره.  انگار سالها سکون و بی­تحولی اثر عمیقی بر زندگیم داشته.  هر تغییری به کندی انجام میشه.  باید انرژی زیادی بذارم اما نمی­تونم از پسشون بربیام!

   

  در واقع شاید بشه گفت یک سری اولویت جدید یکباره اومده تو زندگیم، در حالیکه اولویت­های قبلی هنوز به مرتبه پایین نرفتند!!! طفلک استاد درس کنترل کیفیت و کنترل کیفیت آماری­مون اگه می­دونستند حاصل اونهمه تلاش و تفسیر نمودارهاشون الان شده اینکه من نمی­تونم یک نمودار پارتوی الکی بکشم، خودکشی می­کردند.

   

  از خودم تعجب می­کنم که چرا الان که باید شاد باشم و پر انرژی و امیدوار و البته پرکار انگار انگیزه هیچ کار درست و حسابی ندارم.  به هر کاری یک ناخنک می­زنم و نیمه­کاره رهاش می­کنم میرم به سراغ کار بعدی.  اینه که تو ذهنم هم زمان ده جور کار مختلف داره پروسس میشه و حیف که محض رضای خدا یکیشون هم کامل انجام نمیشه!!!

   

  دوستها و اطرافیام و به خصوص همکارهام این روزها خیلی باهام مهربونند! و مرتب می­پرسند کاری نداری؟ کمکی نمی­خوای؟ آخه من کرج رو نمی­شناسم.  به نظر نمی­آد اما این تغییر مکان درست مثل رفتن به غربته!! جایی که شناختی ازش نداری... می­ترسم.  نگرانم.  کلافم.  خسته­ام.  نمی­دونم چم شده اما انگار دیگه خودم نیستم.  نمی تونم شروع کنم.  در واقع نمی­تونم کارهام رو تموم کنم.  نگرانم که آخر سال گیر می­افتم و یک تل کار رو دستم می­مونه.

   

  طرحهام همه شون امسال همزمان باید تموم شن!!!! و من هنوز بعضی­هاشون رو شروع نکردم چون وضعیت موسسه در قبالشون روشن نیست.  هزار هزار بار تجربه می­کنم که در سیستم دولتی اگه یک کاری رو الان می­تونی انجام بدی به 10 دقیقه بعد موکول نکن.  شاید تو این ده دقیقه رئیس عوض بشه.  قانون عوض بشه.  اداره کن فیکون بشه.  هزار هزار بار تجربه کردم و یک بار هم درس نگرفتم.  اگه این طرح­ها رو به موقعش اون وقت که مجری پروژه به طور ناگهانی بازنشسته نشده بودند، انجام می­دادم الان اینقدر رو دلم سنگینی نمی­کردند. 

   

   

   حالا که مشغول گشتن دنبال آدرس آرایشگاه، و خیاط و مدل لباس و مدل مبل و میز و ... شدم، احساس می­کنم علی رغم برداشت همیشگی از خودم، هنوز رشد تک بعدی یا نهایت دو سه بعدی داشتم، دنیایی که باید خیلی زودتر از این توش پا می­گذاشتم و در کارهاش مسلط میشدم، هنوز برام ناشناخته است.  تازه دارم احساس می­کنم خرید کردن هم میتونه احساس خوبی به آدم بده! تازه دارم یاد می­گیرم که چونه زدن واجبه! و کار شرم­آوری نیست.  (البته هنوز چونه زدن رو یاد نگرفتم و روم هم نمیشه خیلی تخصصی انجامش بده!) تازه دارم متوجه میشم که رفتن به آرایشگاه و بودن در محیطهایی که فقط خانمها هستند خیلی هم ترسناک و ناراحت کننده نیست.  البته هرجا میرم داد میزنه که دست و پاچلفتی­ام، اما وقتی مجبور باشی باید انجام بدی و چه بهتر که لذت ببری.  تازه دارم احساس می­کنم چه قدر در این سال­های گذشته لذت­های مختلفی بوده که من از خودم دریغ کردم، و همش مشغول درس و کار بودم.

   

  تازه دارم باور می­کنم که میشه مرخصی گرفت برای اینکه دو ساعت بیشتر خوابید! یا اینکه رفت خرید. 

   

  دارم افسوس روزهایی رو می­خورم که بی­جیره و مواجب و بدون یک تشکر خشک و خالی مثل تراکتور تو این اداره کردم و هر شب با یک بغل پوشه رفتم خونه که شیفت دوم بیگاری­هام رو انجام بدم.  دارم افسوس می­خورم از سال­هایی که میشد به خوشی و شادی گذروند یا لااقل دنبال کسب درآمد و خرید خونه و طلا و ... و گرفتن امکانات مختلف دولتی و بانکی بود، و من همه اون سال­ها سرم تو کتاب و کار بود، بدون نیم نگاهی به اطرافم. 

   

  من الان به بزرگترین اکتشاف این چند وقت اخیر رسیدم.  بیخود میگن که باید در جوانی کار کرد!!!!

   

  کار کردن خوبه، اما نه اونقدر که آدم رو فرسوده بکنه.  الان افسوس می­خورم که چه قدر در جوانی از خودم کار کشیدم، خارج از حد توانم.  حالا که دارم دفتر کتاب­های گذشته رو جمع می­کنم و سررسید­های سال­های 74 و 75 رو مرور می­کنم که تو یک روز چه قدر کار می­کردم وحشت می­کنم، باورم نمیشه که یک انسان می­تونسته این همه دوندگی کنه، اون هم تو عالم بی­ماشینی و بی­پولی!  دیروز تو اتوبان یک مینی­بوس رو دیدم که مردم توش کنسرو شده بودند، بی­اختیار و از صمیم قلب خدا رو شکر کردم که الان دیگه مجبور نیستم با مینی­بوس­های کثافت خطی رفت و آمد کنم!

   

  البته آدم وقتی وسط ماجرا است نمی­فهمه که داره از خودش زیادی کار میکشه، بعد چند سال که گردن درد و کمر درد و دندون درد و هزار جور درد دیگه پیدا کرد و یکهو دید که صورتش پر از چروک­های ریز شده و گود رفتگی پای چشم­هاش همیشگی شده و دیگه جسمش همپای ذهنش نیست، تازه میفهمه میشد هدفمندتر و معقولتر زندگی کرد.

   

  گاهی باید ایستاد.

   

  تازه دارم می­فهمم چه قدر از این شاخه به اون شاخه پریدم و وقت گذاشتم برای یاد گرفتن چیزهایی که الان خیلی­هاشون رو فراموش کردم یا اصلاً برام کاربردی ندارند.  اگه یک بار دیگه به نوجوونیم برگردم، به جای درس خوندن مداوم سعی می­کردم برم کلاس­های ورزشی، تو تیم­های ورزشی همسالان خودم شرکت کنم.  و هنرهای مختلف یاد بگیرم.  درسته که من الان هم به نسبت خیلی­های دیگه از انواع هنرهای مرسوم خانم­ها خیلی چیزها رو بلدم و در سطح بالایی هم بلدم، اما هنوز احساس کمبود می­کنم.

   

  اونهایی که انقلاب رو دیدند همیشه سفارش می­کنند که در کنار کار دولتی یک هنر هم یاد بگیرید یا یک شغل دوم داشته باشید که اگه باز انقلاب شد، یا به هر دلیلی نتونستین کار دولتی کنین، زندگیتون از هم نپاشه.  من الان پتانسیل­های زیادی دارم ولی هنوز وقت نکردم یا نیاز و در واقع شهامتش رو نداشتم که شروع کنم.  باید تو برنامه­های آتیم این رو هم بگنجونم.

   

  نویسنده : برای فردا : ٢:٠٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٠
  Comments نظرات () لینک دائم

  ناسازگار

  ناسازگار


   

   سرانجام بشر را، این زمان، اندیشناکم، سخت

                                                      بیش از پیش.

  که می‌لرزم به خود از وحشت این یاد.

  نه می‌بیند،

            نه می‌خواند،

                      نه می‌اندیشد،

                                     این ناسازگار، ای داد!

  نه آگاهش توانی کرد، با زاری

  نه بیدارش توانم کرد، با فریاد!

   

  نمی‌داند،

  براین جمعیت انبوه و این پیکار روزافزون

  که ره گم می‌کند در خون،

  ازین پس، ماتم نان می‌کند بیداد!

   

  نمی‌داند،

  زمینی را که با خون آبیاری می‌کند،

                                       گندم نخواهد داد!


  (فریدون مشیری-آواز آن پرنده غمگین)

  نویسنده : برای فردا : ۱:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٠
  Comments نظرات () لینک دائم

  شادی

  شادی

  غم دنیا نخواهد یافت پایان

  خوشا در بر رخ شادی‌گشایان

   

  خوشا دل‌های خوش، جان‌های خرسند

  خوشا نیروی هستی‌زای لبخند

   

  خوشا لبخند شادی‌آفرینان

  که شادی روید از لبخند اینان

   

  نمی‌دانی- دریغا- چیست شادی

  که می‌گویی: به گیتی نیست شادی

   

  نه شادی از هوا بارد چو باران

  که جامی پر کنی  از جویباران

   

  نه شادی را به دکان می‌فروشند

  که سیل مشتری بر آن بجوشند

   

  چه خوش فرمود آن پیر خردمند

  وزین خوشتر نباشد در جهان پند

   

  اگر خونین دلی از جور ایام

  « لب خندان بیاور چون لب جام»

   

   

  به پیش اهل دل گنجی‌ست شادی

  که دستاورد بی‌رنجی ست شادی

   

  به آن کس می‌دهد این گنج گوهر

  که پیش آرد دلی لبخندپرور

   

  به آن کس می‌رسد زین گنج بسیار

  که باشد شادمانی را سزاوار

   

  نه از این جفت و از آن طاق یابی

  که شادی را به استحقاق یابی

   

  جهان در بر رخ  انسان نبندد

  به روی هر که خندان است خندد

   

  چو گل هرجا که لبخند آفرینی

  به هر سو رو کنی لبخند بینی

   

  چه اشکت همنفس باشد، چه لبخند

  ز عمرت لحظه لحظه می‌ربایند

   

  گذشت لحظه را آسان نگیری

  چو پایان یافت پایان می‌پذیری

   

  مشو در پیچ و تاب رنج و غم گم

  به هر حالت تبسم کن، تبسم!

  (استاد فریدون مشیری)

  نویسنده : برای فردا : ۱:٥۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٠
  Comments نظرات () لینک دائم

  آغاز تا پایان مجلس هفتم

  http://www.tabnak.ir/pages/?cid=11438

  نویسنده : برای فردا : ۱:٥٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٠
  Comments نظرات () لینک دائم

  جزئیات افزایش حقوق و دستمزد کارکنان

  هیئت وزیران به منظور ایجاد بستر لازم برای اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری و در راستای اجرای قانون بودجه 1387 کل کشور و با هدف منطقی کردن حقوق و مزایای کارکنان خود، ضریب ‌حقوق کارمندان شاغل، بازنشستگان و مستمری‌ بگیران را تعیین کرد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در مصوبه جدید هیئت وزیران ضمن افزایش 10 درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت، ضریب حقوق کارمندان شاغل از 454 به 490 ریال افزایش یافته و فوق العاده تعدیل سال 86 کارمندان نیز به طور مقطوع به سرجمع فوق العاده جذب آنها افزوده شده و حقوق تمام بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری و لشگری نیز 10 درصد افزایش یافته است.

  بر اساس این مصوبه بخش‌هایی از قانون مدیرت خدمات کشوری که اکنون قابلیت اجرا دارد و برای کارمندان بازنشستگان اعمال شده و بستر لازم برای عملیاتی کردن سایر بخش‌های قانون که نیاز به آیین نامه و یا دستورالعمل دارد ، نیز فراهم خواهد شد.

  مصوبه اخیر دولت موجب اجرای فصل سیزدهم قانون مدیریت خدمات کشوری و تطبیق بازنشستگان با مفاد این قانون شده که نتیجه آن رفع ناهماهنگی، تبعیض و بی عدالتی ایجاد شده در گذشته در مورد بازنشستگان کشوری و لشگری شده و از این پس حقوق آنان با شرایط مشابه یکسان و هماهنگ پرداخت خواهد شد.

  در مصوبه دولت، با ایجاد تنوع در روش‌های پرداخت پاداش پایان خدمت افرادی که در اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت و سایر قوانین بازنشسته می‌شوند، پیش بینی شده است که پرداخت این پاداش، به صورت نقدی و واگذاری سهام با روش‌های بسیار مطلوب برای جلوگیری از کاهش ارزش آن با رشد تورم و برخورداری از سود سهام واگذار شده امکانپذیر شود.

  این تصمیم دولت ساز و کاری مناسب برای جبران کمبود منابع لازم برای اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری بوده و نیز از آثار تورمی ناشی از تزریق پول نقد به جامعه جلوگیری خواهد کرد.

  بر این اساس ، کارمندانی که بازنشسته شده و با انتخاب خود سهام دریافت می کنند، از تخفیف 10 درصدی در محاسبه قیمت سهام و یا افزایش 30 درصدی در ارزش سهام با دریافت مبلغ اقساطی پنج ساله آن برخوردار خواهند شد.

  با اجرای این مصوبه ساز و کار لازم برای جلوگیری از توقف نظام اداری کشور و بلاتکلیفی دستگاههای اجرایی و متضرر شدن کارکنان دولت به دلیل لغو قوانین و مقررات قبلی و عدم امکان اجرای آن بخش از قانون مدیریت خدمات کشوری که مستلزم تدوین آئین‌نامه‌های مختلف است و پیش بینی شده از جمله برخورداری کارکنان از افزایش حقوق سالانه و سایر امتیازات اداری و استخدامی، به این ترتیب که تا تصویب و اجرای آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های قانون، مقررات قبلی پایدار باشند.

  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ۱:٢۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٠
  Comments نظرات () لینک دائم

  مردم من دیروز کتاب دزدیدم!

  (یک داستان عجیب و تأمل برانگیز- یک واقعه آشنا و یک تعمیم تکان دهنده)

  بالاخره سکوت نشست!

  چند روز پیش در یک تئاتر مخفی (Invisible Theater) شرکت داشتم . علاوه بر تجربه فوق العاده نتیجه برای ما مهم بود … داستان از این قرار بود که من می بایست در یک کتاب فروشی جلوی چشم مردم کتاب می دزدیم و در کیفم می گذاشتم البته صحب کتاب فروشی مطلع بود. این بازی یک ساعت و نیم طول می کشید و ما باید می دیدیم که انعکاس حرکت مردم در مقابل ما چیست ؟

  خب شروع کردم به دزدین و کتاب ها رو در مقابل ادم های مختلف در کیفم گذاشتن و همین طور ادامه دادن ولی بعد از نیم ساعت هیچ کس توجهی نمی کرد … خسته شدم نزدیک کسی رفتم و با حالتی عوامانه از او پرسیدم کتاب فلسفه می خواند او هم جواب داد بله و این که درس می خواند و از این جور چیز ها و فهمیدم دانشجوی فلسفه اسلامی است با او یک ربع حرف زدم از این که معتاد داشتن کتابم و می خواهم فقط کتاب داشته باشم ولی پول ندارم و امروز هم امده ام طبق معمول این کار رو انجام بدم تا بتونم خودم رو ارضا کنم و همین طور ادامه دادم و به جوابی سخت مواجه شدم در نهایت وقتی از او خواستم به صاحب کتاب فروشی نگوید به من گفت: تو باید خودت رو جای کتاب فروش بگذاری و کتاب فروش هم باید خودش رو جای تو بگذارد.

  این جمله من را هم ترساند یعنی ایا وجدان عمومی به این مقدار از بین رفته و جای خود را به وجدان شخصی داده ؟

  به امید اینکه دیگران به سوالات من جواب بهتری بدهند کار خود را ادامه دادم .. جلوی هر کسی که می رفتم اهمیت نمی داد در قضیه مشابه طلبه ایی به من جواب داد : اصلا  همه رو بار کن ببر .. به من چه ؟  داشتم کم کم خسته می شدم کتاب های زیادی بر داشته بودم به اندازه ایی که تقریبا کیفم پر شده بود و داشت سر ریز می کرد کتابی 800 تومنی روی میز گذاشتم و گفتم اقا این چند که ناگهان کسی امد طرفم و گفت نمی خوای باقی رو حساب کنی ؟ و من گفتم کدوم باقی و کیفم رو باز کرد و من گفتم این ها را قبلا خریده بودم و او گفت خودم دیدم جاش هم هنوز خالی بخوای نشون می دم و من هم برگشتم و به طرف تمام ادم هایی که با انها در کتاب فروشی بحث کرده بودم و یا این که دیده بودند کار من را گفتم : کسی دیده من دزدی کرده باشم !؟؟؟ و هیچ کس چیزی نگفت !!!! و این یعنی ترس من !! در ان کتاب فروشی را می توان نماد جامعه ما و یا کشور ما دانست .. مردمانی بی تفاوت که وقتی از کتاب فروشی بیرون می روند می گویند دیدی داشت می دزدید و چها کرد ولی خودشان در کتاب فروشی هیچ کاری نکردند و این مرا سخت ترساند بیشتر از پیش امروز من حق کسی را جلوی انها کشتم و انها می توانستند تنها یه ندا بدهند در خیلی لحظات من به انها فرصت های زیادی دادم که حتی بدون وجود من هم بگویند به کتاب فروش ولی هیچ کس صدایش را در گلو نیانداخت …

  شده ایم مردمی که فقط به این فکر می کنیم چگونه لقمه را در دهان خودمان بکنیم ..خوبمان لقمه کسی را نمی خورد ولی خب به کسی هم بقمه نمی دهد و یا از لقمه دیگری هیچ کس مواظبت نمی کند … خب چه انتظاری هست .. کسی جوابی دارد … برای ان سوال امروز کسی به من گفت شهردار دار عوض می شود و کلی حرف که دیدی چه کرد و حالا دارد می رود و ببین همشان یه کرباسند و من هم گفتم : مثل ایران مثل خانه دوستی است که هر شب برای مهمانی به انجا می رویم همه رو می بینیم که به کار خود مشغولند دارند می خورند و می اشامند و حال می کنند و خانه بهم ریخته است و بوی تعفنش زده بالا شما که تازه امده اید یکی بلند می شود می گوید که اقا خانه را تمیز کن حالا که ایستاده ایی و شما با خودت می گویی ایستاده ام که ایستاده ام چرا شما لم دادید و من لم ندهم و عیش و نوش نکنم. من هم می نشینم و حال میکنم می خواهید چکار کنید ؟ خب کسی کاری نمی کند چون هیچ کس غذا و جای خود را نمی خواهد از دست بدهد .. این است مثلی از ایران و ما مهمان ها .. مهمان می گویم چون اکثر ما وقتی جلویمان کشوری اروپایی را بگذارند و بگویند بین ایران و فرانسه و یا المان یکی رو انتخاب کن فکر نکرده می گوییم المان و یا فرانسه و یا هر کشور دیگری که بشود .. ما مهمان این سرزمین شده ایم … کاش روزی بیدار شویم از خواب غفلتی هزاران ساله ….

  ادمهایی که من تستشان کردم و رویشان کار کردم تقریبا 10 نفر بودند از تمام قشر ها زن و مرد و کودک محصل و طلبه و عادی و تنها یک نفر اعتراض کرد یعنی 10 درصد جامعه اعتراض کردند …

  راستی از سید معممی خواستم که جلوی صندوق صاحب مغازه بیاستند تا من کتاب از قفسه روبروی صاحب مغازه بدزدم … و او ایستاد و من کتاب دزدیدم…

  منبع (ثانیه نوشت های یک دیوانه)

  نویسنده : برای فردا : ۱:۱۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٠
  Comments نظرات () لینک دائم

  اخبار

  کنفرانسها و همایشها

  فناوری‌های بی‌سیم باند‌وسیع و چشم‌انداز‌ آن در استان فارس

   

  اخبار

  هفت فایده مهم چاى سبز
  محکومیت41 نفر از عوامل فروش سئوالات جعلی کنکور
  گوجه‌سبز در دالان تنفس
  مراقبت از چشم در برابر نور آفتاب
  شستن صورت با آب سرد باعث شفافیت آن می‌شود
  6 نوع غذا برای حفظ جوانی
  فن بازار مجازی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران راه اندازی شد
  تخصیص 112 میلیون یورو اعتبار جهت خرید تجهیزات پژوهشی
  قاب مفاخر ریاضی در دانشگاههای سراسر کشور توزیع می‌شود

  فرصتهای شغلی

  استخدام نیروی متخصص با مدرک لیسانس از دانشگاه معتبر در شرکت خودرو سازی خصوصی - محل کار شهرک غرب
  دعوت به همکاری در پروژه شهرک مسکونی در خارج از کشور
  فرصت کار جهت پروژه شبکه فاضلاب کرمانشاه
  دعوت به همکاری در شرکت اس جی اس
  فرصت کار در یک شرکت معتبر لوازم خانگی
  دعوت به همکاری در یک شرکت مهندسی معتبر
  جذب نیرو در گروه مهندسی بازرگانی برین
  فرصت کار در شرکت معتبر طراحی
  جذب نیرو در یک شرکت معتبر و فعال در زمینه نرم افزارهای فروشگاهی
  فرصت کار در یک شرکت بازرگانی – فرهنگی (خانم – آقا)
  دعوت به همکاری در یک شرکت معتبر بازرگانی
  جذب نیرو در یک شرکت تولیدی صنایع فلزی
  استخدام جهت همکاری در یک شرکت مهندسی فعال
  جذب متخصص در یک شرکت تولیدی صنعتی
  اشتغال جهت همکاری در یک شرکت تولیدی صنعتی
  دعوت به همکاری در یک شرکت پیمانکاری راهسازی
  اشتغال در شرکتی در زمینه ساخت تجهیزات نفت و گاز در تهران
  فرصت کار در شرکت سپاهان باطری
  استخدام جهت همکاری در یک شرکت سرمایه گذار (بخش خصوصی)
  استخدام در یک شرکت معتبر بازرگانی
  استخدام جهت همکاری در یک شرکت تولیدی – بازرگانی (خانم)
  اشتغال در یک شرکت بزرگ و معتبر جهت دفتر تهران (منشی خانم)
  دعوت به همکاری در یک شرکت خارجی

  فرصتهای تحصیلی

  دانشگاه آزاد بین‌المللی قشم و کیش تاسیس می‌شود
  زمان و نحوه ثبت‌نام آزمون تافل دانشگاه آزاد اعلام شد

  خبرنامه تخصصی
  سایت مرجع متخصصین ایران

   

  نویسنده : برای فردا : ۱:۱٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٠
  Comments نظرات () لینک دائم

  اخبار

  اخبار

  خواص‌ دارویی‌ میوه‌های ‌گرمسیری‌
  تماس با لوازم پلاستیکی تعادل هورمونی را مختل می کن
  گشایش اولین شعبه بانک خارجی در ایران
  سالانه 80 تن کبک در یزد تولید می‌شود
  پرورش توام قارچ و کرم ابریشم در یک محیط امکان‌پذیر است
  عرضه و تقاضا در رینگ کشاورزی طی روز گذشته یکسان بود
  کشف بیش از 235 تن برنج قاچاق در گیلان
  کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند
  نرخ ارز در بازار تهران

  فرصتهای شغلی

  استخدام در کارخانه داروسازی واقع در غرب تهران
  جذب نیرو در گروه شرکت های شاتل
  دعوت به همکاری در یک شرکت جهت انجام عملیات آبرسانی
  فرصت کار در یک شرکت در امر واردات خودرو
  دعوت به همکاری جهت تکمیل کادر فنی خود در اصفهان
  جذب نیرو در شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران
  اشتغال در یک شرکت معتبر در زمینه واردات تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و تحقیقاتی
  استخدام در یک شرکت معتبر در زمینه واردات تجهیزات تشخیصی آزمایشگاهی
  دعوت به همکاری در یک شرکت معتبر صنایع غذایی واقع در غرب تهران
  استخدام در یک شرکت معتبر صنعتی واقع در جاده مخصوص کرج
  جذب متخصص جهت همکاری در شرکت کناف ایران
  استخدام جهت همکاری در یک شرکت مهندسی و ساخت چمان
  دعوت به همکاری در بانک پارسیان
  دعوت به همکاری در نمایندگی بیمه آسیا

  خبرنامه تخصصی
  سایت مرجع متخصصین ایران

  نویسنده : برای فردا : ۱:٠۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٠
  Comments نظرات () لینک دائم

  گم کرده

  مدتهاست که دلم به این دیوانگی عادت کرده؛ و چشمهایم چون کویری لم یزرع به امید بارانی، افقها را نظاره­گر است. مدتهاست خود را گم کرده و تنهایی چونان چنگال تیز بازی، جسم و روح خسته­ام را از هم می­درد. مهر سکوتی سنگین بر لبهایم جا خوش کرده.

   

  اگر رقص گاه به گاه قلم نبود، نمی­دانم چه می­شد و چه چیز جایگزین زبان قاصر و الکنم می­بود.

   

  گاهی چونان طفلی لبریز از شور و شوقم و گاهی تهی از هر احساس،

   

  نمی­دانم دردمندم یا غمگین، چه هستم نمی دانم، کدامینم نمی دانم.

   

   ف. و (شهریور 85)

  نویسنده : برای فردا : ۱٢:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٠
  Comments نظرات () لینک دائم

  اندیشه خدمت در باور امام خمینی (ره)

  ابوذر ابراهیمی ترکمان

   

  در آموزه‌های دینی و اخلاقی ما، مردم در کلیت خود دارای جایگاه و ارزش والایی هستند. از منظر اخلاق، مردم عیال خداوندند و نباید به فراموشی سپرده شوند و از منظر سیاسی و اجتماعی پایه‌های اصلی حکومت به دوش آن‌ها نهاده شده است و به هر میزان که در حکومت نقش آفرین باشند، آن حکومت از استواری و استحکام بیشتری برخوردار است. هرگز نباید از نظر دور داشت که هر تلاشی بی‌آنکه به سعادت مردم بیانجامد نمی‌تواند از مقبولیت اجتماعی برخوردار باشد.

   

  امام خمینی (ره) در نهایت محبوبیت خویش که بی‌اغراق کمتر رهبری در قرن اخیر به این میزان مورد توجه و اقبال عمومی در جامعه خود قرار داشته است، هرگز در محاسبات خود فارغ از مردم عمل نکرد و با آنکه به مقتضای اینکه یک رهبر روحانی بودو مشروعیت را از ناحیه خداوند می‌دانست. در عین حال مخلوق را در رتبه طولی پس از خالق می‌دید و هر گونه خدمت به مخلوقات را عین اطاعت از خالق می‌انگاشت و البته چنین دیدگاهی هرگز به نگاه سیاستمدارانه برای جلب آرای مردم تبدیل نشد و هبچگاه مردم این احساس را نداشتند که در باور امام خمینی (ره) کمتر از آنی هستند که به زبان او می‌آید.

  امام خمینی (ره) در اندیشه سیاسی خود اساس تشکیل حکومت اسلامی را مقدمه برای واجبات دیگری برمی شمارد و در استدلال‌های ایشان در کتاب ارزشمند ولایت فقیه، این استدلال که تشکیل حکومت مقدمه انجام واجبات خداوند است، جایگاه ویژه‌ای دارد.


  این انگاره از حکومت، هرگز تحلیل‌های تئوری قدرت در اندیشه سیاستمداران را برنمی‌تابد، به ویژه آنکه از نگاه یک رهبر مذهبی به این معنی است که فضای خدمت به جامعه گسترده‌تر شود و از مجرای تشکیل حکومت بتوان در گستره جامعه، زمینه خدمات رسانی را به عموم و به ویژه آسیب پذیرترین اقشار، فراهم آورد.


  امام خمینی (ره) بی‌آنکه خود را نیازمند حفظ پیرامونی مردم بداند، اندیشه خدمت به آنان را جزو وظیفه خویش تلقی می‌کرد و بسیارند نامه‌های خصوصی ایشان به دیگران که متضمن همین معنی هستند.
  بارها تعبیر اینکه «خدمتگزار همه هستم» در کلام ایشان جاری شد و این نبود جز آنکه ایشان به این جمله باورداشت، و مردم نیز این را باورداشتند. برخی از تعابیر ایشان را در ذیل می‌آوریم تا این باور را از درون کلمات ایشان بکاویم.


  «
  امیدوارم دعا کنید که کوتاهی نکنم»

  «من هر جا باشم خدمتگزار همه هستم»

  «من به حق، خدمتگزار شما هستم»

  «امید است که این آخر عمر در خدمت شما باشم»

  «تا نفس می‌کشم، خدمت به شما می‌کنم»

  «من تا آنقدر که هستم خدمت می‌کنم به شما»


  از این نمونه‌ها در کلام ایشان فراوان یافت می‌شود. نکته مهم آن است که این گفته‌ها یا نوشته ها، هرگز برای جلب نظر و محور توجه قرار گرفتن ادا نشده است. آنان که دوران امام خمینی (ره) را درک کرده‌اند به خوبی می‌دانند که اصلاح بین امام خمینی (ره) و مردم ، مرهون اصلاح بین او و خدا است که «من اصلح بینه و بین ا...، اصلح ا... بینه و بین الناس» هرکه میان خویش با خدا را اصلاح کند، خداوند میان او با مردم را اصلاح خواهد کرد.

  امام خمینی (ره) کرده‌های خود را هیچ می‌پنداشت و هرگز حتی یکبار از او سخنی در ستایش خود شنیده نشد و این واقعا بی‌نظیر است.


  «
  من همیشه این مطلب در ذهنم بوده است که در مقابل ملت ایران که الآن همه چیزشان را دارند در راه اسلام می‌دهند و در مقابل این پدرهای جوان از دست داده من خدمتی نکرده ام» اساسا چنین نگرشی، به جهان بینی امام خمینی (ره) بر می‌گردد، رمز وراز چنین نگاهی را در شرح ایشان بر چهل حدیث می‌توان یافت: «ای مدعی معرفت و جذب سلوک و محبت و فنا، خداوند از لسان پیامبرش فرموده «اولیائی تحت قبائی لایعرفهم غیری» تو اگر از اولیای حق و محبین و مجذوبینی، خداوند می‌داند، به مردم این قدر اظهار مقام و مرتبت مکن و این قدر قلوب ضعیفه بندگان خدا را از خالق خود به مخلوق متوجه مکن و خانه خدا را غضب ناک مکن»


  عارف همه موجودات را در معیت حق می‌داند و خود را نمی‌بیند

  عالم عشق است هرجا بنگری از پست و بالا

  سایه عشقم که خود پیدا و پنهانی ندارم

  هرچه گوید عشق گوید، هرچه سازد عشق سازد

  من چه گویم، من چه سازم، من که فرمانی ندارم


  کم نبوده‌اند مسئولین و روسایی که در جوامع مختلف، برای آنکه خود را مردمی نشان دهند و آراء آینده مردم را از آن خود کنند، سخنان روح نوازی را بر زبان جاری ساخته‌اند و خواسته‌اند چنین بنمایانند که مردم در اندیشه آنان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. حکومت‌های کمونیستی بیش از دیگران با بهره گیری از شگردهای تبلیغاتی خود را دوستدار مردم نشان داده‌اند و همه را رفیق نامیده‌اند ولی در نهایت چهره پنهان شده آنان نمایان شده است.


  چه آنکه در اندیشه آنان حکومت ابزاری برای به قدرت رسیدن بوده است. اما در اندیشه امام خمینی (ره) حکومت مرکب راهواری است که راکب را به خدمت بر خلق خدا می‌رساند.

  مقام معظم رهبری بارها در خلال سخنانشان بر این موضوع تاکید کرده‌اند و تا آنجا که سالی را با نام سال خدمت رسانی نامیده‌اند و این نشان از آن دارد که ایشان نیز بر همین باور و رای هستند.


  در اندیشه مردمسالاری دینی، حکومت اهداف چهار گانه تامین عدالت ، امنیت،رفاه وتربیت جامعه را دنبال می‌کند ودر این میان هر تلاشی برای تحقق هریک از این اهداف تلاش در جهت دستیابی به اهداف حکومت اسلامی و مردمسالاری دینی خواهد بود

  خدمت در اندیشه امام خمینی یعنی تحقق یافتن عدالت ،امنیت،رفاه وتربیت وآموزش در جامعه . که خود در این راه تا واپسین روزهای حیاتش کوشید امید آنکه ما نیز در متحقق ساختن خطوط ترسیم شده از سوی ایشان موفق باشیم

   

  منبع : سایت تابناک (www.tabnak.ir)

  نویسنده : برای فردا : ۱٢:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٠
  Comments نظرات () لینک دائم

  ماهی- آزادی-تلاش-امید-ماهی سیاه کوچولو...

  ماهی
  نویسنده : برای فردا : ۱٢:٤٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٠
  Comments نظرات () لینک دائم

  صدای سخن عشق

  زمان نمی گذرد عمر ره نمیسپرد
  صدای ساعت شماطه بانگ تکرار است
  نه شب هست و نه جمعه
  نه پار و پیرار است
  جوان و پیر کدام است زود و دیر کدام است
  اگر هنوز جوان مانده ای به آن معناست
  که عشق را به زوایای جان صلا زده ای
  ملال پیری اگر میکشد تو را پیداست
  که زیر سیلی تکرار
  دست و پا زده ای
  زمان نمی گذرد
  صدای ساعت شماطه بانگ تکرار است
  خوشا به حال کسی
  که لحظه لحظه اش از بانگ عشق سرشار است.

                                                                       "فریدون مشیری"

  نویسنده : برای فردا : ۱٢:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۱٠
  Comments نظرات () لینک دائم

  اضافه وزن ندارید اندامی زیبا می خواهید

  تناسب اندام در 8 هفته

   

  باید بدانید هدف شما کاهش وزن است یا اینکه شما اضافه وزن ندارید و می خواهید اندامی زیبا داشته باشید.

  یادتان باشد برای رسیدن به چنین اهدافی باید شیوه ی زندگی و تغذیه ی خود را عوض کنید.

  اینها اهدافی بلند مدت هستند و شما نباید انتظار داشته باشید که خیلی زود به این اهداف برسید.

  شاید تغییرات آن قدر اندک باشند که شما را ناامید کنند، ولی اگر برنامه داشته باشید، این را بدانید که با همین تغییرات اندک است که به اهداف بزرگ خود دست می یابید


  اگر شما اضافه وزن ندارید، ممکن است مایل باشید عضلات ران ها و شکم تان را تقویت کنید تا زیباتر شوید. شما می توانید یک شکم سفت و عضلانی داشته باشید، فقط اگر به مدت شش یا هشت هفته ورزش های ساده ی آئروبیک (AEROBIC) مثل پیاده روی و دوچرخه سواری را انجام دهید.

  این نکته را در نظر داشته باشید که برای داشتن یک بدن زیبا حتماً نیازی ندارید که عضو باشگاه خاصی باشید یا از دستگاه های ورزشی استفاده کنید. ورزش باید جزئی از زندگی روزمره ی شما باشد.

  ورزش منظم علاوه بر آثار مفیدی که روی وزن و سیستم قلبی- عروقی شما دارد، می تواند موجب شکل دادن و تناسب اندام شما هم شود.

  داشتن یک اندام زیبا احساس خوبی به شما می دهد و سبب می شود کار خود را بهتر انجام دهید، انرژی بیشتری برای انجام کارها داشته باشید و در عین حال بسیاری از استرس های موجود در محیط کاری را هم کم می کند.

  در اینجا ما به بعضی از ورزش هایی که به تناسب اندام شما کمک می کنند، اشاره می کنیم.

  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ۱٢:٠٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۸
  Comments نظرات () لینک دائم

  شناخت قران

   

   شناخت قرآن
                   
 • ترجمه تفسیر المیزان                  
 • تفسیر نمونه 

 • تفسیر قرآن براى جوانان جلد اول((تاءلیف : محمود متوسّل))
 • تفسیر سوره حمد((مؤ لف : امام خمینى سلام الله علیه))
 • تفسیر سوره یوسف(( نویسنده : یعقوب جعفرى )) 

 • تفسیر سوره حمد و قسمتى از بقره ((استاد شهید مطهرى ))
 • تفسیر آیاتى از سوره هاى انفال و توبه ((استاد شهید مطهرى))
 • تفسیر سوره نور ((استاد شهید مطهرى ))
 • تفسیر سوره هاى زخرف ، دخان ، جاثیه ، فتح ، قمر (( استاد شهید مطهرى))
 • تفسیر سوره هاى الرحمن ، واقعه ، حدید ، حشر ، ممتحنه ((استاد شهید مطهرى ))
 • تفسیر سوره‏های صف ، جمعه ، منافقون ، تغابن(( اثر: شهید استاد مطهری ))
 • تفسیر سوره‏های طلاق ، تحریم ، ملک و قلم (( اثر: شهید استاد مطهری ))

 • تفسیر نور _ جلد 1(( تالیف : حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ محسن قرائتى ))
 • تفسیر نور _ جلد 2(( تالیف : حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ محسن قرائتى ))
 • تفسیر نور _ جلد 5(( تالیف : حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ محسن قرائتى ))
 • تفسیر نور _ جلد 6(( تالیف : حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ محسن قرائتى ))
 • تفسیر نور _ جلد 7(( تالیف : حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ محسن قرائتى ))
 • تفسیر نور _ جلد 8(( تالیف : حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ محسن قرائتى ))

 • تفسیر نور ( سوره انعام )(( تالیف : حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ محسن قرائتى ))
 • تفسیر نور ( سوره حجرات )(( تالیف : حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ محسن قرائتى ))
 • تفسیر نور ( سوره ى شُعراء)(( تالیف : حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ محسن قرائتى ))
 • تفسیر نور (سوره قصص )(( تالیف : حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ محسن قرائتى ))
 • تفسیر نور (سوره یوسف )(( تالیف : حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ محسن قرائتى ))

 • تسنیم تفسیر قرآن کریم، جلد اول(( نام مولف : آیة الله جوادى آملى دام ظله ))
 • تسنیم تفسیر قرآن کریم، جلد دوم(( نام مولف : آیة الله جوادى آملى دام ظله ))
 • تسنیم تفسیر قرآن کریم، جلد سوم(( نام مولف : آیة الله جوادى آملى دام ظله ))
 • تسنیم تفسیر قرآن کریم، جلد چهارم(( نام مولف : آیة الله جوادى آملى دام ظله ))
 • تسنیم تفسیر قرآن کریم، جلد پنجم(( نام مولف : آیة الله جوادى آملى دام ظله ))


   تسبیح موجودات(از دیدگاه قرآن ، روایات و عرفان) (( تالیف : محمدجواد اسعدى))
   مثل هاى آموزنده قرآن (در تبیین پنجاه و هفت مثل قرآنى) (( تالیف : آیة الله جعفر سبحانى))
   معیار شرک در قرآن(( تالیف : آیة الله سید عزالدین حسینى زنجانى))
   سیماى مؤمن در قرآن و حدیث (( تالیف : ابوالفضل بهشتى))
   نگاهى به قرآن(( تالیف : حجه السلام و المسلمین حاج سید على اکبر قرشى))
   مساله شناخت(( استاد شهید مطهرى ))
   ریشه هاى گریز از دین در قرآن 
  ارزشهاو ضد ارزشها در قرآن 
  قرآن باب معرفت الله مجموعه بیانات و نوشته هاى حضرت امام خمینى ره درباره قرآن
   سیرى در قرآن برگرفته از تفسیر المیزان
   عمل در ترازوى حق اثر : مصطفى جعفر طیارى دهاقانى 
  داستانها قرآن و تاریخ انبیا در المیزان گردآورى و تدوین : حسین فعال عراقى
   زن در قرآن اثر : على دوانى
   چهل مثل از قرآن اثر : حسین حقیقت جو
   قرآن و تبلیغ تالیف : حجه السلام و المسلمین حاج شیخ محسن قرائتى 
  هزار یک نکته از قرآن کریم پژوهش و نگارش : اکبر دهاقانى
   انسان در قرآن(( اثر: متفکر شهید استاد مرتضی مطهری (ره) ))
   قرآن در آیینه نهج البلاغه(( نام نویسنده : استاد محمد تقى مصباح یزدى ))
   شخصیت زن از دیدگاه قرآن(( نویسنده : هادى دوست محمدى ))
   قرآن کریم از منظر امام رضا علیه السلام(( نام مؤ لف : آیة الله جوادى آملى دام ظله ))
   انسان و قرآن(( مولف : استاد علامه حسن زاده آملى ))
   نماز در آیینه قرآن(( نام نویسنده : عباس عزیزى ))
   تأثیر قرآن در جسم و جان (( نویسنده : نعمت الله صالحی حاجی آبادى ))
   تفسیر و مفسران (جلد اول ) (( نویسنده : آیت الله محمد هادى معرفت ))
   تفسیر و مفسران (جلد دوم ) (( نویسنده : آیت الله محمد هادى معرفت ))
   اخلاق در قرآن (جلد اول ) (( نویسنده : آیت الله مکارم شیرازی با همکاری جمعی از فضلاء و دانشمندان ))
   اخلاق در قرآن (جلد دوم ) (( نویسنده : آیت الله مکارم شیرازی با همکاری جمعی از فضلاء و دانشمندان ))
   اخلاق در قرآن (جلد سوم ) (( نویسنده : آیت الله مکارم شیرازی با همکاری جمعی از فضلاء و دانشمندان ))
   نگارخانه قرآن
 • منبع (سایت غدیر)

  نویسنده : برای فردا : ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۳/۸
  Comments نظرات () لینک دائم

   

  کنفرانسها و همایشها

  دومین همایش ملی صادرات صنایع غذایی گشایش یافت
  همایش نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی

   اخبار

  چه بخوریم تا چشم‌هایمان زیباتر بمانند
  ارتباط استفاده از تلفن همراه با خواب
  تمدن های ناشناخته : جیرفت
  زن وشوهرها، دعوا کنید تا سالم بمانید!
  تقویت سلول‌ها با گلابی
  فائو: دوره مواد غذایی ارزان به سرآمده است
  طرح همیار سبز در کرج اجرا می‌شود
  واگذاری اراضی کشاورزی با شرط بهره‌برداری مناسب امکان‌پذیر است
  طی سال جاری واردات گندم ایران به دو میلیون تن می رسد
  در خواب راه رفتن
  دیسک فلاش سامسونگ با حجم 256 گیگابایت
  ارتباط میان‌ سموم آفت‌کش و سرطان
  ارائه اینترنت بی سیم در مترو
  پنیر مینای دندان را تقویت می‌کند
  فن بازار مجازی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران راه‌اندازی ش
  ارتباط با بانک‌ها برای خرید اینترنتی کارت شارژ از طریق سایت همراه اول
  امسال تولید پسته از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود
  بیماران قلبی حتما ماست های پر چرب را از برنامه غذایی خود حذف کنند
  کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند

   فرصتهای شغلی

  فرصت کار در یک شرکت مهندسی فعال و معتبر
  فرصت کار در یک شرکت بازرگانی خارجی
  استخدام رد یک شرکت بازرگانی در رشته تجهیزات آزمایشگاهی پزشکی و تحقیقاتی
  جذب نیرو در یک شرکت تولیدی در زمینه صنایع غذایی واقع در کرج شهرک صنعتی بهارستان
  دعوت به همکاری در یک شرکت نفتی
  فرصت کار در یک شرکت فعال در زمینه تولید و صادرات
  اشتغال جهت همکاری در یک شرکت فعال در زمینه تولید مواد اولیه دارویی
  دعوت به همکاری در شرکت مهندسی و تأمین قطعات تراکتور سازی تبریز
  دعوت به همکاری در یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های قطعه س��زی خودرو،
  دعوت به همکاری در یک شرکت فعال و پویا
  دعوت به همکاری در یک شرکت مهندسی فعال در زمینه نفت و گاز
  جذب نیرو در یک شرکت معتبر پمپ سازی واقع در جاده کرج
  اشتغال در جهت تکمیل کادر نظارت مقیم در کارگاه شهر جدید پرند و دفتر مرکزی تهران
  جذب نیرو جهت همکاری در یک شرکت معتبر
  دعوت به همکاری در یک شرکت مهندسی
  فرصت کار در یک شرکت معتبر پمپ سازی واقع در جاده کرج

   فرصتهای تحصیلی

  دانشگاه بین‌المللی بزرگ غرب کشور در ارومیه راه‌اندازی می‌شود
  مدارک دانشگاه بین‌المللی اوکلاهما معتبر نیست
  تازه‌ترین مصوبات شورای گسترش آموزش عالی اعلام شد
  دانشگاه سیستان و بلوچستان دومین دانشگاه پرجمعیت کشور
  تسهیلات پذیرش دانشجویان خارجی در واحدهای دانشگاه آزاد فراهم شد

  خبرنامه تخصصی
  سایت مرجع متخصصین ایران
   

  نویسنده : برای فردا : ۱۱:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٧
  Comments نظرات () لینک دائم

  متن کامل تازه‌ترین گزارش البرادعی

  مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تازه‌ترین گزارش خود به اجرای توافقات پادمان معاهده منع گسترش هسته‌ای (NPT) و مفاد مرتبط با سه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران پرداخته و در آن اعلام کرده همه آبشارهای نصب شده توسط ایران تحت نظارت آژانس صورت گرفته است.

  به گزارش فارس، متن کامل گزارش محمد البرادعی که ساعاتی پیش در میان نمایندگان 35 عضو شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار گرفت به شرح زیر است:

  اجرای توافقات پادمان NPT و مفاد مرتبط با قطعنامه‌های 1737 (2006)، 1747 (2007) و 1803 (2008) شورای امنیت سازمان ملل در جمهوری اسلامی ایران

  گزارش مدیر کل
  1- مدیر کل آژانس در 22 فوریه 2008 درباره اجرای توافقات پادمان NPT و مفاد مرتبط با آن در قطعنامه‌های 1737 (2006)، 1747 (2007) شورای امنیت سازمان ملل در جمهوری اسلامی ایران (ایران) ارایه کرد (GOV/2008/4) این گزارش که شامل تحولات مرتبط با آن از آن تاریخ تاکنون به شمار می‌ر‌ود به شورای حکام آژانس و شورای امنیت که در قطعنامه 1803 (2008) خود به تاریخ 3 مارس 2008 از مدیر کل خواسته گزارش‌ دیگری درباره این موضوع طی 90 روز ارایه کند، ارایه شده است.

  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٧
  Comments نظرات () لینک دائم

  متن سوگندنامه منتخبان هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی

  منتخبان هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی سوگندنامه خود را هم نوا با هم و در حالی که در کنار کرسی های نمایندگی خود ایستاده بودند، به جا آوردند.

  به گزارش ایسنا، متن سوگندنامه نمایندگان مجلس هشتم شورای اسلامی که محمدتقی رهبر رییس سنی قرائت کرد و منتخبان مجلس هشتم آن را با هم تکرار کردند، به شرح زیر است:

  «من در برابر قرآن مجید به خدای متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌کنم که پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشم. همچنین ودیعه‌ای که ملت به ما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنم، و در انجام وظایف وکالت، ‌امانت و تقوا را رعایت نمایم و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشم، از قانون اساسی اطاعت کنم و در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهار نظرها استقلال کشور و آزادی مردم و تامین مصالح آنان را مدنظر داشته باشم.»
  منبع (+)
  نویسنده : برای فردا : ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٧
  Comments نظرات () لینک دائم

   

  انعقاد تفاهم نامه میان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و ستاد کارآفرینی شهرداری تهران

  به منظور ساماندهی اشتغال، کمک به کسب و کار مهندسان کشاورزی و منابع طبیعی و افزایش مهارت و ارتقاء توانمندی حرفه ای ایشان، ستاد کارآفرینی شهرداری تهران متعهد به حمایت از توسعه مشاغل مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست در حوزه شهری گردید. 

  در مراسم امضا تفاهم نامه همکاری های مشترک فی ما بین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران و ستاد کارآفرینی شهرداری تهران، دکتر عبادتی- دبیر ستاد کارآفرینی شهرداری تهران- گفت: همکاری سازمان نظام مهندسی و ستاد می تواند ضمن بازتعریف جایگاه حرفه ای مهندسان کشاورزی و منابع طبیعی شاغل در بدنه شهرداری و نیز مهندسی نمودن مشاغل مرتبط با بخش کشاورزی و منابع طبیعی در حوزه شهری، به ایجاد فرصتهای شغلی جدید در زیر بخشهای آن کمک نماید. 

  براساس بخشی از این تفاهم نامه، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی تهران موظف به نظارت برحسن انجام فعالیتهای اعضا در امور مرتبط با حوزه شهری است و حمایت و کمک به ایجاد توسعه فعالیتها، مشاغل و کسب و کار مهندسان کشاورزی و نیز شناسایی و تعریف مشاغل جدید به منظور بهبهود ارائه خدمات به شهروندان از طریق متخصصان، جزئی از تعهدات ستاد می باشد. همچنین طرفین متعهد گردیدند به منظور ارتقاء سطح علمی و تخصصی فارغ التحصیلان دانشگاهی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی، سمینارها، همایشهای مشترک نمایند. در پایان مهندس رمضان نژاد- رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران- با اشاره به نقش غیر قابل انکار شهرداری کلان شهر تهران در مناسبات اجتماعی و اقتصادی آحاد جامعه، خواستار دقت نظر بیشتر مسئولین شهرداری به معقوله مهندسی در حوزه های فضای سبز، گیاهپزشکی، آب وخاک، محیط زیست و ترویج وآموزش گردید.


  اخبار

  کنفرانسها و همایشها

  اولین کنفرانس مهندسی مجدد فرایند و طراحی ساختار

  اخبار

  تولید علمی در بخش کشاورزی میزان محصول را سه برابر افزایش می‌دهد
  مادران باردار کمتر از تلفن همراه استفاده کنند
  هشدار درباره مصرف ‌آدامس‌ ‌بدون قند
  چین دوم چای از 10 تیر آغاز می‌شود
  خشکسالی کشت زعفران را تهدید نمی‌کند
  پیش‌بینی برداشت بیش از 45 هزار تن جو از مزارع خراسان‌جنوبی
  پایان خرداد امسال سوله نمایشگاه گیلان به بهره‌برداری می‌رسد
  عرضه بیش از7 هزار تن محصول در رینگ کشاورزی
  مرکز تخصصی گروه امداد فضای تبادل اطلاعات در دانشگاه تربیت مدرس ایجاد می‌شو
  رقم جدید گندم دور دوم توسط محققان موسسه تحقیقات اصلا نهال و بذر کشور شناسایی ش
  منشاء آدامس چیست؟
  هیات مدیره هنوز تصمیمی درمورد "استیلی" نگرفته است
  کاهش فعالیت های خبری ایسنا از آغاز سال جدید
  تلفن های همراه با باتری هیدروژنی به بازار می آیند
  کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند

  فرصتهای شغلی

  دعوت به همکاری در شرکت شیمیایی سمن
  جذب متخصص در یک شرکت معتبر تولیدی الکترونیک در شرق تهران
  دعوت به همکاری در یک شرکت مهندسی فعال و پویا
  استخدام در یک شرکت معتبر تولیدی الکترونیک در شرق تهران
  فرصت کار در یک شرکت معتبر اروپائی
  استخدام در شرکت تبلیغاتی ایده های نوین پارسیان
  اشتغال در یک شرکت تولیدی صنایع فلزی معتبر واقع در جبل علی امارات
  فرصت کار در یک شرکت تولیدی صنایع غذایی (منشی خانم)
  جذب نیرو در شرکت مهندسان مشاور ژرف سازه
  اشتغال جهت همکاری در یک شرکت معتبر مهندسی
  استخدام در یک شرکت تولیدی و صنعتی واقع در جاده مخصوص کرج
  جذب متخصص در یک شرکت معتبر تولیدی صنعتی
  استخدام جهت همکاری در یک شرکت معتبر تولیدی صنعتی
  جذب متخصص در یک شرکت مهندسین مشاور
  استخدام جهت همکاری در یک شرکت مهندسی معتبر
  جذب متخصص در یک شرکت مهندسین مشاور
  جذب نیرو در یک شرکت مهندسین مشاور فعال و پویا
  استخدام در شرکت پخش رازی (سهامی خاص)
  دعوت به همکاری در شرکت تولی پرس
  اشتغال در یک شرکت معتبر صنایع غذایی (در زمینه تولید فرآورده های گوشتی)
  دعوت به همکاری در یک مجتمع صنعتی معتبر

  خبرنامه تخصصی
  سایت مرجع متخصصین ایران


  تقویم جامع همایشهای تخصصی کشور

  خیلی وقتها همایشهای تخصصی برگزار میشوند اما ما ازشون بیخبریم. یا فراخوانشون دیر به دستمون میرسه.

  گاهی اوقات هم مقاله ای رو از یک مجموعه مقالات همایش یا کنفرانسی می خواهیم و پیدا نمیشه.

   این آدرس یک سایت فوق العاده برای رفع این مشکلاته!

  مجموعه تقریبا جامعی از اطلاعات مربوط به همایشهای تخصصی مختلف و مجموعه مقالاتشون، امکان جستجوهای مختلف بر اساس نام، موضوع ، کنفرانسهای در حال پذیرش مقاله، کنفرانسهای درحال ثبت نام و ...

  و همین طور امکان دریافت متن کامل مقاله ها (البته بعد از عضویت در سایت)!

   http://www.civilica.com/index.php

   


  مجموعه مقالات صدری زاده

  یکی از وبلاگهایی که من همیشه می خونم وبلاگ مجموعه مقالات صدری زاده است. 

  نویسنده وبلاگ با دقت و وسواس خاصی بهترین و جالب ترین مقالات رو انتخاب میکنند و مجموعه کاملی رو درست کردند به خصوص با گرایش مهندسی عمران و اقتصاد .

   این هم آدرس وبلاگشونه (http://sadrizadeh.persianblog.ir/)

   

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  معیار

  خیلی ساده لوحیه اگه فکر کنین معیار فعلی استخدام تو ادارات دولتی مدرک تحصیلی و فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر دولتی و قبولی در آزمونهای جور واجور علمی و تخصصی و مصاحبه است!!! 

       

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  پول نداریم

   

  این کارمندهای دولت هم مخلوقات عجیبی هستند.  همیشه آه و ناله می کنند که پول نداریم. بدبختیم. بیچاره ایم.  هر وقت باید یک پولی مثلا بابت قند و چایی و یا مثلا عیدی مستخدمین و ... بدهند چنان گدابازی در میارن که بیا و ببین.  اما تا بحث خرید زمین و واگذاری مسکن و شرایط اینچنینی پیش میاد، نمی دونم از کجا این همه پول میارن و قسطهای یک میلیونی میدن!!!

  مدیرهای دولتی هم دست کمی ندارند.  وقتی قراره یک کمکی به کارمندی بکنند، مساعده بدن. یا یک میلیون پول بدن که 17 تا طرح بلاتکلیف به سامان برسه، میگن نداریم بدبختیم، پول نداریم. شما ها در آمد زایی نکردین.... بعد یک دفعه می بینی بحث لب تاپ مدیریتی مینیاتوری که میشه دو میلیون میدن، دستور میدن برای اتاقشون در عایق صوتی بذارن خدا تومن! دستور میدن اتاق شورا رو کاغذ دیواری شکلاتی کنند که این درهای قهوه ای عایق تو چشم نخورند و خوب صندلی سبز که به این مجموعه نمی اد باید همش قهوه ای بشه و ....  حالا بیا و ببین موقع دادن دوزار اضافه کار به پرسنل چه ها که گفته نمیشه....

   

  حالا من غر میزنم، منصف که باشم مدیر خوبی داریم.  حیف که بین کارمندها مشهورند به گاو نه من شیر بودن!!!!

   

  مردم عقلشون به چشمشونه. مردم که میگم خودم هم جزوشونم. خوب شما هم باشین یک مدیر رو تو یک قصر بیشتر تحویل میگیرین یا یک مدیر مردمی رو، تو یک اتاق فسقلی درب داغون؟!متفکر

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  گل بازی

   

  این روزها بدجور احساس می­کنم مشغول گل لگد کردنم! 

  حیف عمر و انرژی ما که تو این سیستم مزخرف و بلبشو به هدر میره....

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  نان لواش جدید، تولید شد

  وزیر جهاد کشاورزی در ادامه از تولید نان لواش جدیدی با ترکیب آرد سیب‌زمینی و آرد گندم و همچنین آرد ذرت به همراه آرد گندم خبر داد و گفت: این نان از کیفیت بالاتری نسبت به نان‌های لواش معمولی برخوردار و علاوه بر این دارای دوره ماندگاری بیشتری است.

   

  وزیر جهاد کشاورزی سرعت دادن به معرفی پایه‌های مقاوم خشکسالی را یکی از اقدامات صورت گرفته توسط محققان وزارت جهاد کشاورزی برای موضوع مبارزه با خشکسالی عنوان کرد و گفت: در همین راستا دو رقم بذر ذرت بنام‌های دهقان و فجر، دو رقم جو به نام‌های نصرت و نیمروز، یک رقم گلرنگ به نام گلدشت و همچنین اولین رقم بذر سیب‌زمینی ایرانی با نام ساوالان به تازگی معرفی شده است.


  به گزارش ایسنا، مهندس محمدرضا اسکندری صبح امروز در نشستی خبری در تشریح ویژگی این ارقام معرفی شده با تاکید بر اینکه این ارقام مقاوم به خشکسالی بوده و آب کمتری نیز مصرف می‌کنند، اظهار کرد: متوسط عملکرد ارقام معرفی شده ذرت بین هفت تا 10 تن در هکتار و مخصوص مناطق معتدل و سرد کشور هستند و متوسط عملکرد ارقام معرفی شده جو هفت و پنج تن در هکتار بوده و متوسط عملکرد رقم جدید گلرنگ نیز 5/2 تن در هکتار است.


  وی با اشاره به اینکه غالبا بذرهای سیب‌زمینی در کشور ما وارداتی هستند، افزود: بذر معرفی شده ساوالان مخصوص کشت بهاره و مقاوم به ویروس سیب‌زمینی بوده و عملکرد آن نیز 5/6 تن در هکتار است.


  وزیر جهاد کشاورزی در ادامه از تولید نان لواش جدیدی با ترکیب آرد سیب‌زمینی و آرد گندم و همچنین آرد ذرت به همراه آرد گندم خبر داد و گفت: این نان از کیفیت بالاتری نسبت به نان‌های لواش معمولی برخوردار و علاوه بر این دارای دوره ماندگاری بیشتری است.


  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  پانزدهمین نمایشگاه اگروفود

  امروز ما هم رفته بودیم بازدید نمایشگاه. 

  مصداق کامل آفتابه لگن هفت دست، شام و ناهار هیچ چی بود!

  دکوراسیون غرفه­ها و تکنیک­های تبلیغاتی به نسبت چند سال پیش خیلی پیشرفت کرده و آبرومند شده.  اما نکته جالبی که برامون جلب کنه، دیده نمی­شد!

   

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  نوشابه‌های ساخت ایران با فرمول ابداعی به بازارهای خارجی صادر می‌شود

  مدیر کل صادرات وزارت صنایع و معادن:

  نوشابه‌های ساخت ایران با فرمول ابداعی به بازارهای خارجی صادر می‌شود

  خبرگزاری فارس: مدیر کل صادرات وزارت صنایع و معادن پیشرفتهای ایران در حوزه صادرات مواد غذایی قابل توجه خواند و گفت: هم اکنون نوشابه‌های ساخت ایران با فرمول ابداعی به بازارهای خارجی صادر می‌شود.

   

  حسین اسفندیاری در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و مواد غذایی اظهار داشت: رشد صنایع غذایی کشور بیانگر وضعیت صادرات خدمات فنی و مهندسی و فرآورده‌‌های غذایی است. از سال80 که صنایع غذایی کشور شکل گرفت،روند صادرت همواره فزاینده بوده است.

  وی ارزش صادرات محصولات صنایع غذایی در سال 86 را 600 میلیون دلار و در پهنه‌ای از کشورهای مختلف ذکر کرد و افزود: صدور خدمات فنی و مهندسی عرصه‌ای است که توانستیم در بخش صنایع غذایی وارد آن شویم ما هم‌اکنون قدرت طراحی کارخانجات صنایع غذایی، تجهیزات و ساخت اجرا را پیدا کرده‌ایم.

  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  گوسفند

   

  خیلی بده آدم خودش رو زرنگ بدونه، بقیه رو گوسفند!!!

   

   

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  چرا جنگ پس از فتح خرمشهر ادامه یافت؟!

  دستاوردهاى عملیات غرور آفرین بیت المقدس و حماسه فتح خرمشهر ‏

   

  خبرگزاری فارس: سوم خرداد ماه 1361به یارى خداوند منان وبا ایثار و از خودگذشتگى رزمندگان دلیر ارتش، سپاه و بسیج مردمى و مساعدت تمامى نهادها واقشار مردم، از دشمن متجاوز باز پس گرفته شد.

                                                                                 

   

  به گزارش خبرگزاری فارس، سوم خرداد ماه 1361 همواره در تاریخ کشور ایران اسلامى یادآور ایثارگرى‏ها، رشادت‏ها و حماسه‏هاى پرشور فراموش نشدنى است. خرمشهر شهر خون و قیام، از جمله شهرهاى کشورمان است که سمبل مقاومت و ایثار در دفاع مقدس به شمار مى‏رود.

  این شهر نمونه بیش از یک ماه مقاومت مظلومانه بزرگ مردانى است که مفاهیم ایثار و جهاد و شهادت را به بالاترین درجه رسانده و با اتکال به خداوند بزرگ زیر باران آتش تهاجم تانک‏هاى چندین لشکر عراق مردانه ایستادند و یکى از پس دیگرى به سوى معبود خود شتافتند و به مقتداى خود "حسین"(ع) پیوستند.

  عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر به لحاظ نتایج چشمگیر سیاسى و نظامى‏اش و تاثیرات آن بر روند تحولات جنگ واوضاع بین‏المللى و منطقه‏اى، در تاریخ جنگ تحمیلى از اهمیت و ارزش بسیار بالایى برخوردار است. با پیروزى رزمندگان اسلام در این عملیات، بینش و قضاوت محافل بین‏المللى نسبت به توانمندیهاى جمهورى اسلامى ایران در دفاع از تمامیت ارضى خود تغییر مثبت نمود.

  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  انتقاد

  وقتی انتقاد کن که قدرت درست کردنش رو هم داشته باشی.

  یا لااقل مطمئن باشی اگه خودت در اون موقعیت باشی بهتر عمل میکنی.

  چشم رو بستن و دهن رو باز کردن و همه خوبی­ها رو ندیده گرفتن و مثل مگس دنبال زخم گشتن که هنر نیست!!!قهر

   

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  رابطه مدیر و میز

   

  موفقیت مدیر یک موسسه بستگی مستقیم به ابعاد میزش، و دکوراسیون اتاقش و عایق صوتی بودن در ورودی دفترش و ست بودن رنگ کاغذ دیواری های اتاق شورا با صندلی هاش داره؟!

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  نو دولت

   

  دوستی داشتم که همیشه وقتی از دست یک نوکیسه تازه به دوران رسیده عصبانی میشد بلند بلند وسط اداره و دانشگاه و ... درست جلوی طرف این شعر رو می خوند:

   

  "یا رب این نو دولتان را بر خر خودشان نشان..."

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  ارزیابی فرآیند ریاست جاسبی بر دانشگاه آزاد

  خبرگزاری فارس: مسعود رضائی با انتشار گزارشی با عنوان «اعتراف بزرگ جاسبی» فرآیند قانونی و تاریخچه انتخاب رئیس دانشگاه آزاد اسلامی را تبیین کرد.

  به گزارش خبرگزاری فارس، متن گزارش مذکور به شرح ذیل است:

  همان‌گونه که شاهدیم اخیراً وضعیت قانونی ریاست دانشگاه آزاد با استناد به مواد 12 و 13 اساسنامه این دانشگاه به چالش کشیده شده است. توضیحاً این که بند الف ماده دوازدهم اساسنامه دانشگاه آزاد ذیل وظایف و اختیارات هیأت امنا، در مورد تعیین ریاست آن بصراحت اشعار می‌دارد: "هیأت امنای دانشگاه موظف است رئیس دانشگاه را انتخاب نموده و پس از معرفی به شورای عالی انقلاب فرهنگی و تأیید آن شورا، حکم ریاست نامبرده توسط رئیس هیأت امنا دانشگاه صادر گردد." همچنین در ماده سیزدهم اساسنامه، روال فوق مورد تأکید قرار گرفته است: "اداره امور دانشگاه با رئیس دانشگاه است که به پیشنهاد هیأت امنا و تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی و حکم رئیس هیأت امنا منصوب می‌شود." از قرار معلوم این بحثها از چنان تأثیری برخوردار بوده است که آقای جاسبی را واداشته تا در گفت‌وگویی با روزنامه اعتماد و اعتماد ملی (22/2/87) به دفاع از موقعیت خود بپردازد و مستندات و براهینی را برای اثبات قانونی بودن ریاست خویش بر این دانشگاه ارائه دهد. برای بررسی این مسئله ابتدا عین اظهارات آقای جاسبی را مرور می‌کنیم:

  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ۱٠:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  دیوانه و سنگ

   

  گاهی یک دیوونه یک سنگ تو چاه میندازه، هزار تا عاقل هم جمع بشن نمی­تونند درش بیارند. 

  حالا اگه دست اون هزار تا عاقل زیر سنگ اون یک دیوونه باشه، چی میشه؟!

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  دانشگاه تهران بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد

  مسئول دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تهران، جزییات دستورالعمل دانشگاه تهران از پذیرش بدون کنکور برگزیدگان علمی برای دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه خبر داد.

  دکتر زرگر در گفت‌وگو با ایسنا، دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش‌آموزی (موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) با معرفی دبیرخانه المپیاد، رتبه‌های نخست تا سوم مرحله نهایی جشنواره‌های بین‌المللی خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی در رشته مرتبط با طرح ابتکاری خود با زمینه‌ای که در آن برگزیده شده‌اند، با معرفی دبیرخانه هر یک از جشنواره‌ها و نفر نخست مسابقه‌ها و جشنواره‌های معتبر علمی بین‌المللی با معرفی مراجع ذیربط را از مشمولان این پذیرش بیان کرد و گفت: افرادی می‌توانند از تسهیلات این دستورالعمل برخودار شوند که دارای دست‌کم یکی از شرایط نامبرده باشند.

  وی در پایان گفت: لازم است متقاضیان دارای گواهی دیپلم، با معدل کتبی حداقل 15 بوده و در دوره پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شده باشند و بیش از یک سال از زمان فراغت از تحصیل آنان نگذشته باشد.

  نظرات کاربران:

  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ۱٠:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  رییس مجلس هشتم مشخص شد

  در جلسه امروز فراکسیون اصولگرایان که از ساعت 16و سی دقیقه آغاز شد، پس از ارائه برنامه علی لاریجانی و غلامعلی حداد عادل از نمایندگان اصولگرا درباره آنان رای‌گیری به عمل آمد که علی لاریجانی 161 رای و غلامعلی حداد عادل 50 رای کسب کردند.

  خبرنگار تابناک گزارش داد، با رای نمایندگان طیف اصولگرایان مجلس، دکتر علی لاریجانی از سوی این طیف به عنوان رییس مجلس هشتم پیشنهاد شد.

   

  در جلسه امروز فراکسیون اصولگرایان که از ساعت 16و سی دقیقه آغاز شد، پس از ارائه برنامه علی لاریجانی و غلامعلی حداد عادل از نمایندگان اصولگرا درباره آنان رای‌گیری به عمل آمد که علی لاریجانی 161 رای و غلامعلی حداد عادل 50 رای کسب کردند.


  در این جلسه که  227 منتخب مجلس در آن حضور داشتند،  213 رای اخذ شده است و از این تعداد 7 رای سفید به گلدانها ریخته شد. همچنین تعدادی در رای گیری شرکت نکردند.

   

  پیشتر اصولگرایان توافق کرده بودند تا این رای‌گیری غیررسمی بین حداد و لاریجانی انجام ‌شود تا رقابت به صحن مجلس کشیده نشود و آن دو قبول کرده بودند تمایل اکثریت اصولگرایان به هر کس بود، طرف دیگر کنار بکشد.

   

  با توجه به حضور بیش از 220 نماینده در نشست امروز اصولگرایان، می‌توان گفت انتخاب رسمی رئیس مجلس در صحن علنی تمام‌شده است.

   

  منبع: http://www.tabnak.ir/pages/?cid=11327

   

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  نسخه هایی برای دیگران

   

  خیلی خوب حرف می­زنیم.  همه چی رو تجزیه و تحلیل می­کنیم. 

  برای دیگران خوب نسخه می­پیچیم.

   اما پاش که بیفته، خودمون از همه بدتریم!!!

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  گزارش مشروح "فائو" از ابعاد تازه‌ گرانی مواد غذایی در 35 کشور دنیا

  فارس منتشر کرد:

  گزارش مشروح "فائو" از ابعاد تازه‌ گرانی مواد غذایی در 35 کشور دنیا

  خبرگزاری فارس : سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی "فائو" در جدیدترین گزارش خود ابعاد تازه‌ای از بحران گرانی مواد غذایی در 35 کشور دنیا را به تفصیل تشریح کرده است.

   

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ، سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی "فائو" در این گزارش که با عنوان "بحران افزایش قیمت مواد غذایی" منتشر شده است، به بررسی علل و پیامد های افزایش قیمت جهانی مواد غذایی پرداخته و این بحران را در 35 کشور دنیا شامل قرقیزستان، بنگلادش، یمن، هند، مراکش ، گینه ، مکزیک ، مصر ، بورکینافاسو ، اندونزی ، موریتانی ، سنگال ، ازبکستان، ایتالیا، آرژانتین، هاییتی، پاکستان، روسیه، چین، ویتنام، کامبوج، کانادا ، سیرالئون، فیلیپین، افغانستان، سنگال، غنا، موزامبیک، گواتمالا، هندوراس، پرو، لسوتو، سوازیلند، نیجریه و مغولستان و به طور کل در جنوب و جنوب شرق آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین و کارائیب تشریح کرده است.

  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  صبوری

  صبوری کن، صبوری....

                                              آخه تا کی؟!!!!

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  صادرات گندم متوقف شد

  وزیر بازرگانی اظهار داشت: به دلیل بحران جهانی خشکسالی و کمبود گندم در داخل کشو امسال صادرات گندم که پیش‌بینی کرده بودیم به 5 میلیون تن برسد، متوقف شده است.

   

  وزیر بازرگانی با اعلام خبر توقف صادرات گندم از افزایش نرخ خرید تضمینی گندم از 220 به 280 تومان در هر کیلو خبر داد.


  به گزارش فارس،‌مسعود میرکاظمی امروز یکشنبه در یک نشست خبری اظهار داشت: نرخ خرید تضمینی گندم سال گذشته برای هر کیلو 200 تومان بود که این نرخ در سال جاری از 220 به 280 تومان تغییر و افزایش یافت.


  * یارانه پودر شوینده حذف شد

  وزیر بازرگانی همچنین از حذف 200 تا 250 میلیارد تومان یارانه پودر شوینده خبر داد و افزود: دولت تصمیم گرفت تا این میزان یارانه را بر کالای ضروری‌تری چون شیر اختصاص دهد.


  * فروشگاه‌‌های زنجیره‌ای در اصناف شکل می‌گیرد

  وی گفت: بر اساس طرحی که به دولت ارائه شده قرار است برای ایجاد تناسب میان جمعیت و 2 میلیون واحد صنفی کشور، بحث گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور در دستور کار قرار گرفته است.


  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  بازیگر

   

  همه بازیگر شدیم...

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  روسای 6 دانشگاه آمریکا در دانشگاه شریف

  وی خاطرنشان کرد: در این راستا در تماس با موسسه روسای دانشگاه‌های آمریکا، روسای شش دانشگاه بزرگ آمریکا به کشورمان دعوت شده‌اند که این دعوت را پذیرفته‌اند و سال آینده پس از انتخابات ریاست جمهوری آن کشور به ایران سفر می‌کنند.

  روسای شش دانشگاه بزرگ آمریکا با دعوت رسمی دانشگاه صنعتی شریف به ایران می‌آیند.


  به گزارش ایسنا،دکتر ابوالحسن وفایی، مدیر کل همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه صنعتی شریف با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: اعضای فرهنگستان علوم آمریکا در سال‌های اخیر سفرهای متعددی به ایران داشته‌ و در دیدارهایی که با معاون علمی و فن‌اوری رییس جمهور و وزیر علوم داشته‌اند بر گسترش همکاری‌های علمی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی ایران تاکید داشته‌اند که در همین راستا از طریق وزارت علوم به دانشگاه صنعتی شریف ماموریت داده شده که روسای دانشگاه‌ها بزرگ آمریکا برای بازدید و آشنایی مستقیم با پیشرفت‌های علمی کشور به ایران دعوت شوند.


  وی خاطرنشان کرد: در این راستا در تماس با موسسه روسای دانشگاه‌های آمریکا، روسای شش دانشگاه بزرگ آمریکا به کشورمان دعوت شده‌اند که این دعوت را پذیرفته‌اند و سال آینده پس از انتخابات ریاست جمهوری آن کشور به ایران سفر می‌کنند.


  دکتر وفایی با اشاره به جایگاه بالای استادان ایرانی در دانشگاه‌های آمریکا و علاقمندی آنها به همکاری و ارتباط علمی با ایران از پیگیری اعطای مدارج علمی مشترک بین دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه‌های آمریکا از جمله دانشگاه مریلند خبر داد.

  ادامه مطلب
  نویسنده : برای فردا : ۱٠:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  راز

   

  تا حالا کتاب راز "The secret" رو خوندین؟ اگه نخوندین پیشنهاد میکنم، بخونیدش!!! البته فیلم این مستند رو کانال چهار چند بار و غالباً بدون اعلام قبلی پخش کرده.

   

  نویسنده : برای فردا : ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۳/٥
  Comments نظرات () لینک دائم

  واکنش یک استاد دانشگاه به «قاتلان خاموش»

  مسئول محترم سایت تابناک، سلام

  اینجانب به طور اتفاقی مطلبی را تحت عنوان «ظروف یک ‌بار مصرف، قاتلان خاموش» کد خبر 11148 که در تاریخ 2/3/87 بر روی سایت آمده بود، مطالعه کرده و به عنوان یک استاد دانشگاه که متخصص در زمینه بسته بندی مواد غذایی هستم خود را متعهد دیدم که مطالبی را جهت روشن شدن ذهن افکار خوانندگان این خبر برای شما ارسال کنم. متاسفانه مطالب گفته شده از طرف یکی از مسئولان ارشد مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران دارای اشتباهاتی است که ضمن ارائه توضیحاتی به ترتیب ذیل خدمتتان عرض می‌گردد.


  1- - پلی استیرن یکی از پلیمرهای مطمئن می‌باشد که در صنایع بسته بندی مواد غذایی و دارویی در جهان مورد مصرف می‌باشد. این پلیمر در سه نوع پلی استیرن خالص برای مصارف عمومی (
  General purpose Polystyrene)، پلی استیرن تقویت شده در برابر ضربه (High Impact Polystyrene) و پلی استیرن اسفنجی (Expandable Polystyrene) می‌باشد که دو نوع آخری بیشتر در صنایع غذایی بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پلی استیرن خالص با وجود شفافیت بسیار خوبی که دارد اما بدلیل شکنندگی زیاد در صنایع بسته بندی استفاده چندانی ندارد. اما پلی استیرن تقویت شده در برابر ضربه که از اختلاط پلی استیرن با لاستیک پلی بوتادیان بدست آمده و تحت نام تجاری HIPS معروف است در ساخت لیوان‌های یکبار مصرف آب خوری و همچنین ظروف کوچک یکبار مصرف حامل محصولات لبنی مانند ماست، پنیر و خامه استفاده فراوانی دارد. استفاده از HIPS در بسته بندی موارد مذکور جهانی می‌باشد و استفاده آن در صنایع بسته بندی در کشورهای پیشرفته کاملاً متداول می‌باشد. پلی استیرن اسفنجی که تحت نام تجاری EPS معروف است از اختلاط پلی استیرن با یک ماده گازی (معمولاً گاز دی اکسید کربن) یا ماده‌ای که بتواند در اثر حرارت تبدیل به گاز شود (معمولاً پنتان نرمال) تهیه می‌شود. پنتان نرمال دارای نقطه جوش 36 درجه سانتیگراد می‌باشد و در فرآیند تولید هنگامی که با پلی استیرن (که نقطه ذوبی برابر 240 درجه سانتیگراد دارد) در دستگاه اکسترودر در دمایی نزدیک نقطه دوب پلی استیرن مخلوط می‌شود پنتان نرمال بخار شده و پلی استیرن به صورت اسفنجی در خواهد آمد. بنابراین گفته‌های این مسئول مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران که از هگزان بعنوان ماده اسفنج کننده پلی استیرن نام برده اند کاملاً اشتباه می‌باشد. ضمناً هگزان در حالت معمولی مایع و دارای نقطه جوشی برابر 69 درجه سانتیگراد می‌باشد که در خبر مذکور از قول این مقام محترم هگزان گاز و دمای آزاد سازی آن (که همان نقطه جوش می‌باشد) 160 درجه سانتیگراد اعلام گردیده است. ضمناً یادآوری می‌گردد که در حال حاضر لیوان‌های یک بار مصرف مورد استفاده در ماشینهای قهوه و شکلات از جنس پلی استیرن اسفنجی می‌باشد که بدلیل وجود حلقه آروماتیکی در هر واحد تکراری آن هم دارای مقاومت حرارتی و هم بدلیل اسفنجی بودن، عایق حرارتی بسیار خوبی می‌باشد.

  ادامه مطلب

  ظروف یک ‌بار مصرف، قاتلان خاموش

  وقتی تشنه می‌شویم و به آب سردکنی می‌رسیم، با ولع عجیبی لیوان یک‌بار مصرف حاضر و آماده را از جایگاه مخصوص آن برداشته، آن‌ را پر کرده و خود را سیرآب می‌کنیم. وقتی گرسنه می‌شویم و امکان دسترسی به بشقاب و قاشق و دیگر وسایل غذا خوردن نیست، به خوردن غذا در ظروف یک‌بار مصرف راضی شده و لذت هم می‌بریم!

  اما در شرایطی که به نظر می‌رسد استفاده از ظروف و لیوان‌های یک‌بار مصرف به امری اجتناب‌ناپذیر در کشورمان تبدیل شده، می‌توان این پرسش را مطرح کرد که استفاده از این ظروف چقدر می‌تواند برای سلامتی انسان مضر باشد؟

  در این باره، علیرضا خاکی‌فیروز، مدیر امور پژوهشی سلولزی و بسته‌بندی مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، در گفت‌وگو با ایسنا، به وجود سه هزار واحد مجاز و غیرمجاز تولید ظروف یک‌بار مصرف در کشور اشاره می‌کند: کارهای تحقیقاتی درباره مضرات استفاده از ظروف یک‌بار مصرف به ویژه روی دو نوع ظرف پلی استایرن و PVC انجام شده است. به این دو نوع ظرف، مواد شیمیایی زیادی مانند پایدارکننده‌ها، روان‌کننده‌ها، نرم‌کننده‌ها، رنگ‌دانه‌ها، پرکننده‌ها، مواد ضدالکتریسیته، مواد مات‌کننده اضافه می‌کنند که همه این مواد برای سلامتی انسان مضر هستند.

  ادامه مطلب

  تصویری از زنان در 13 کشور اسلامی

  اگر به چشم غرب به دنیای اسلام نگاه کنیم بدون توجه به اختلافات جغرافیایی - فرهنگی یک نوع زن جلوی ما مجسم می‌شود که برده مرد است و تحت فشار قرار می‌گیرد. این نوع زن که پشت مقنعه و برقع به تصویر کشیده می‌شود، چقدر واقعیت‌ها را منعکس می‌کند؟

  کتاب «زن در کشورهای اسلامی» در ترکیه منتشر شد.


  این کتاب مجموعه مقالاتی است که در آن، جایگاه زن در سیزده کشور اسلامی مورد بحث قرار گرفته است.


  «عایشه بوهورلر» در مقدمه‌ای کوتاه، از پیشداوری‌هایی که در مورد زنان کشورهای اسلامی صورت می‌گیرند و اغلب واقعیت را منعکس نمی‌کنند، سخن به میان می‌آورد: «اگر به چشم غرب به دنیای اسلام نگاه کنیم بدون توجه به اختلافات جغرافیایی - فرهنگی یک نوع زن جلوی ما مجسم می‌شود که برده مرد است و تحت فشار قرار می‌گیرد. این نوع زن که پشت مقنعه و برقع به تصویر کشیده می‌شود، چقدر واقعیت‌ها را منعکس می‌کند؟ این پیشداوری‌ها تا چه حد صحت دارند؟ اختلافات فرهنگی و جغرافیایی به زندگی این زنان و تفاسیر دینی چقدر راه یافته است؟ آنها چگونه به دنیا نگاه می‌کنند؟ میان مشکلات آنان و مشکلات زنان در جهان چه تفاوتی وجود دارد؟ آیا می‌خواهند با دنیای جدید همساز شوند؟ دیوارهای مرئی و نامرئی که جلویشان قرار گرفته، کدام‌ها هستند؟ از کدام نمونه آزادی برای زنان جانبداری می‌کنند؟ در میان تدین و تجدد کجا ایستاده‌اند؟»


  وی دو سال پیش برای پاسخگویی به این پرسش‌ها راه کشورهای مختلف اسلامی را پیش گرفت و با حدود دویست زن مصاحبه کرد تا بتواند صدای پشت پرده مانده زنان این جغرافیا را به گوش همه برساند. به طوری که پیش از این نیز اشاره شد در این کتاب با زنان 13 کشور (یمن، سودان، عمان، الجزایر، مصر، لبنان، فلسطین، اردن، سوریه، ایران، مالزی، اندونزی، پاکستان) مصاحبه شده است.


  در بخش دهم کتاب (صص 417-380) مصاحبه با زنان ایران جای داده شده است. در این قسمت با هفت تن از زنان ایرانی مصاحبه شده است.

  ادامه مطلب

  رئیس

  بیشتر کارمندها وقتی رئیس نباشه، خوب کار نمی­کنند.

   

  کارمندهایی که همیشه بیکارند تا رئیس رو می­بینند، تند تند خودشون رو مشغول یک کاری نشون میدهند و مراسم پاچه خواری و ظاهر فریبی شروع میشه... و عجیبه که مدیرها هم عقلشون به چشمشونه!!!

  کافیه فقط کار مدیرها رو خوب انجام بدی، تا همیشه مصونیت داشته باشی.  دیگه مهم نیست که کار بقیه همکارهات و ارباب رجوعت چه جوری انجام میشه.  برای مدیر مهم اینه که کارش زود انجام بشه.  هر کی هم اعتراض کنه، مدیر جواب میده: نه اصلاً این طور نیست. من که هر وقت به ایشون کار ارجاع دادم خوب انجام دادند!!!


  روایت خواندنی منجی رفسنجانی از ترور

  اول فکر کردم که یکی از پاسدارها آمده. اما دیدم نه، غریبه است. پریدم جلو. آقای هاشمی را پرت کردم روی زمین. خودم را انداختم روی آقای هاشمی و دست‌هایم را دور سر او گرفتم. این پدرسوخته نیز هیچ ابا نکرد. دستش را زیر دست من آورد و دو تا تیر پشت سر هم خالی کرد. احتمال داد که آقای هاشمی کشته شده است...

   

  عفت مرعشی، همسر اکبر هاشمی رفسنجانی، پس از 29 سال از ترور همسرش، روایتی خواندنی از جزییات ترور هاشمی به دست داده است.


  او که مشهور است ازخودگذشتی‌اش باعث نجات جان هاشمی شده، می‌گوید: این افراد یکی، دو روز پیش از اتفاق، آمدند زنگ منزل ما را زدند. بچه‌ها در را باز کردند. پرسیدند: منزل آقای هاشمی؟ بعد سرکی داخل حیاط کشیدند و رفتند. زمان ترور روز جمعه بود، روز پنجشنبه آقای هاشمی در میدان 25 شهریور (هفت تیر) سخنرانی داشت. خیلی درباره منافقین و آمریکا صحبت کرده بود. پس از ترور شهید مطهری، خیلی درباره جنایت منافقین صحبت می‌کرد. یک بار در قم، یک بار هم در میدان 25 شهریور خیلی راجع به منافقین صحبت کرد. روز جمعه ما میهمان داشتیم. یکی از دوستان خودم آمده بود. آقای مهدیان نیز به دیدن آقای هاشمی آمده بود. برادرم نیز منزل ما بود. وقتی منافقین شهید مطهری را شهید کردند، امام(ره) گفته بودند که برای آقای هاشمی محفاظ بگذارند. منتها حفاظت در آن زمان خیلی جدی نبود. دو تا محافظ بودند، یک نفر نیز راننده بود.

  ادامه مطلب

  اخبار

  مغز سالم با تغذیه سالم
  برداشت بیش از 10 میلیون تن برگ سبز چای در املش
  مراقب شیوع پروانه سفید اشجار باشید
  3تن خیاردر گلخانه بانوی نیشابوری تولید شد
  ایران رفرنس آرتمیا در غرب و آسیای میانه شد
  همایش ملی نمک برگزار می شود
  تولید بیش ازیک میلیون تن محصولات کشاورزی ودامی درنیشابور
  عرضه بیش از 100 هزار رأس دام سبک عشایر آماده عرضه به بازار
  ممنوعیت برداشت گونه های مرتعی
  وچند راه ساده برای تقویت اعتماد بنفس
  تولید 96 درصد زعفران جهان در ایران
  آغاز کاشت ذرت علوفه‌ای در گلستان
  سمینار "زعفران، معجزه قرن"
  نگاهی به تاریخچه کنترل‌ از راه دور تلویزیون
  اعلام طرح خرید توافقی مرغ و نهاده‌های تولید توسط شرکت پشتیبانی امور دام
  دوربین‌های معمولی و عکس‌هایی با کیفیت گیگاپیکسل
  سرمای زمستان گذشته حدود60 درصد به نخیلات خسارت وارد کرد
  25 میلیون قطعه انواع ماهیان استخوانی در دریای خزر رهاسازی می‌شود
  10 هزار هکتار از اراضی به کشت صیفی‌جات اختصاص می‌یابد
  عملیات اجرایی فازهای 6، 7 و 8 تا زمستان امسال به پایان می رسد
  افزایش 15درصدی تولیدسنگ آهن در چادرملو
  رابطه امضاء با شخصیت
  نیازهای غذایی یک خانم
  نسل جدید هواپیماهای مافوق صوت بی صدا تولید می شود
  تهدید منابع غذایی در اثر تغییر اقلیم
  کرفس بخورید تا آلزایمر نگیرید
  با خوردن میوه از تصلب شرایین جلوگیری کنید
  توت فرنگی دررشد کودکان، استحکام دندانها و ترمیم شکستگی استخوانها
  کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند
  فرصتهای شغلی

  دعوت به همکاری در شرکت مشارکتی توف نورد ایران
  فرص ت کار در شرکت مهندسان مشاور شارگان
  استخدام در روژه های نفت، گاز و پتروشیمی در دفتر تهران
  اشتغال در یک شرکت معتبر پیمانکاری در رسته آب و تأسیسات تجهیزات
  دعوت به همکاری در دنشگاه آزاد اسلامی تنکابن
  اشتغال در یک شرکت تولیدی در زمینه صنایع غذایی واقع در کرج – شهرک صنعتی بهارستان
  فرصت کار در یک شرکت مهندسین مشاور
  استخدام جهت همکاری در یک شرکت معتبر تولید کننده روان ساز
  جذب متخصص در یک شرکت معتبر تجهیزات پزشکی
  جذب نیرو در شرکت پیشتاز جهت تکمیل نیروی انسانی
  استخدام در یک شرکت معتبر بازرگانی در زمینه واردات (خانم)
  استخدام جهت همکاری در یک شرکت فنی و مهندسی
  دعوت به همکاری در جهت تکمیل کادر دفتر فنی پروژه
  اشتغال جهت همکاری در یک شرکت معتبر تولیدی
  استخدام در یک واحد تولیدی صنعتی واقع در حوالی شیرپاستوریزه

  خبرنامه تخصصی
  سایت مرجع متخصصین ایران


  اخبار- کنفرانسها-فرصتهای شغلی

  کنفرانسها و همایشها

  کارگاه آموزشی نوآوری نظام یافته TRIZ در 16و17 مرداد توسط انجمن مهندسی صنایع ایران برگزار می گردد.
  سمینار آشنایی با مدل بلوغ سازمانی مدیریت پروژه OPM3 در 23 خرداد برگزار می گردد
  سمینار آشنایی با نوآوری نظام یافته در 22 خرداد در شیراز برگزار می گردد.
  سمینار آموزشی "قیمت گذاری در کلاس جهانی "
  سومین کنفرانس تخصصی پایش وضعیت و عیب‌یابی
  سمینار توسعه فردی
  کارگاه آموزشی مدیریت پروژه PMBOKدر 28تا30 خرداد برگزار می گردد.

  اخبار

  نگاهی به تاریخچه کنترل‌ از راه دور تلویزیون
  کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند
  توت فرنگی دررشد کودکان، استحکام دندانها و ترمیم شکستگی استخوانها موثر است
  زلزله اگر آمد....
  آخرین اخبار درباره سرطان
  با این میز همه‌جا می‌توانید‌کار کنید
  شناسایی 230 متخلف در آزمون کارشناسی ارشد/ محرومیت 10 ساله متخلفان از شرکت در کنکور
  افراد تحصیلکرده عمر طولانی تری دارن
  افراد مبتلا به دیابت هندوانه نخورند

  ادامه مطلب

  با وجود افزایش درآمدهای نفتی مشکل آب و کشاورزی پا برجا است

   
  دولت در سال‌های اخیر درآمد بسیار قابل توجهی از منابع زیرزمینی فسیلی به دست آورده است. اگر بخشی از این درآمدها در بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری می‌شد امکان دست‌یابی به خودکفایی در بسیاری از محصولات کشاورزی و حتی صادرات آن وجود داشت.

  آفتاب: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس‌مجمع تشخیص مصلحت‌نظام روز یکشنبه در خوزستان از نحوه مدیریت در استفاده از منابع طبیعی و آب انتقاد کرد. 

  وی با اشاره به اهمیت و جایگاه استان خوزستان در کشور گفت: «هیچ استانی به اندازه خوزستان آب و زمین حاصلخیز ندارد. در گذشته این آب‌ها هدر می‌رفت، مهار آب‌ها از مهمترین کارهایی بود که در خوزستان پیگیری شد. با ساخت سدها در خوزستان امروز ظرفیتی معادل 20 میلیارد متر مکعب برای ذخیره آب در خوزستان ایجاد شده است. معنای نخست این موضوع این است که نباید در خوزستان مردم شاهد خشکسالی باشند و حتی یک هکتار از زمین‌های زراعی استان به صورت دیم کاشت شود. متاسفانه در مدیریت اشکالی وجود دارد وگرنه نباید امروز خشکسالی در خوزستان داشته باشیم».


  در همین ارتباط عبدالغفار شجاع، از کارشناسان مسائل آب و کشاورزی ایران می‌گوید: «ایران با میزان بارش 250 میلی‌متر در سال که معادل یک سوم بارش در اروپا است همواره مشکل کم‌آبی داشته است».

  رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس پنجم با اشاره به پراکندگی بارش در مناطق مختلف کشور ادامه داد: «میزان قابل توجهی از بارش در شمال و شمال‌غربی کشور صورت می‌گیرد به این ترتیب که در برخی سال‌های پرباران این میزان از دو هزار میلی‌متر در سال به خصوص در استان گیلان و مازندران عبور می‌کند».

  ادامه مطلب