برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

توضیح مرکز پژوهش‌ها درباره 3 آمار نادرست

در روزهای اخیر چند آمار از طرف رئیس‌جمهور محترم و نیز شورای اطلاع رسانی دولت اعلام شده است که با توجه به مبهم و نادرست بودن آنها، بدینوسیله با استناد به منابع و آمارهای رسمی، موارد اعلام شده به این شرح تصحیح می‌شوند.
کد خبر: ۱۰۹۷۷ تاریخ انتشار: ۱۴:۱۳ - ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۷ تعداد بازدید: ۴۴۳۸
مرکز پژوهش های مجلس با ارسال نمابری، درباره آمار ارایه‌شده در روزهای اخیر از سوی برخی مسئولان و مراکز رسمی توضیحاتی را ارایه داد.

به گزارش ایسنا، متن نمابر ارسالی از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

«در روزهای اخیر چند آمار از طرف رئیس جمهور محترم و نیز شورای اطلاع رسانی دولت اعلام شده است که با توجه به مبهم و نادرست بودن آنها، بدینوسیله با استناد به منابع و آمارهای رسمی، موارد اعلام شده به این شرح تصحیح می‌شوند:

1-رئیس جمهور محترم در مصاحبه با خبرنگاران در تاریخ سه شنبه24 اردیبهشت ماه در موضوع افزایش حقوق بازنشستگان فرموند: «افزایش حقوق حتما خواهند داشت. گرچه ما در بودجه مشکلاتی داشتیم و منابع کافی به دولت اختصاص داده نشد.»
(روزنامه ایران مورخ 25 اردیبهشت ماه 87)

درباره منابع لازم برای افزایش حقوق بازنشستگان لازم به یادآوری است در لایحه تقدیمی از طرف دولت محترم هیچگونه اعتباری برای افزایش حقوق بازنشستگان در نظر گرفته نشده بود. اما با رای کمیسیون تلفیق بودجه و تایید نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، این غفلت در تنظیم لایحه بودجه جبران شد و ضمن الزام دولت به اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری از سال 87، مبلغ 7400 میلیارد ریال در ردیف 30 -550000 در نشانی زیر این مطلب مستند است (
صفحه 30)

لازم به یادآوری است کلیه جداول مصوب مجلس شورای اسلامی که در آن تغییرات لایحه بودجه مشخص شده در پایگاه
http://law.majlis.ir جهت استحضار عموم قابل دسترسی و مشاهده است.

2-در برخی روزنامه ها یا سایت ها در ضمن گزارش رئیس جمهور در جمع دانشجویان، از قول رئیس جمهور محترم اعلام شده است که نمایندگان مجلس در هنگام تصویب قانون بودجه 1387، مبلغ 23 هزار میلیارد تومان به هزینه های دولت اضافه کرده اند. با توجه به اینکه این آمار نادرست نسبت داده شده به رئیس جمهور در رسانه ها منعکس شده و از سوی دولت نیز تکذیب نشده است، به استحضار ملت شریف می رساند که کل بودجه عمومی دولت در لایحه پیشنهادی دولت 792 هزار میلیارد ریال و رقم مصوب مجلس شورای اسلامی به عنوان قانون بودجه، 939 هزار میلیارد ریال است.
ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳۱
Comments نظرات () لینک دائم

بحران کشاورزی و ناتمام‌ماندن بزرگترین پروژه آبیاری بارانی ایران

اسکندری در دولت اصلاحات مجری طرح خودکفایی گندم شد و با پخش پرتعداد مصاحبه‌هایش مطرح و به عنوان وزیر جهاد کشاورزی برگزیده شد، اما هم‌اکنون کار به جایی رسیده که کشور باید مقادیر زیادی گندم وارد کند و این در حالی است که بزرگترین پروژه آبیاری بارانی کشور پس از شش سال از آغاز آن، قابل بهره‌برداری نیست.
کد خبر: ۱۰۹۸۷ تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶ - ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۷ تعداد بازدید: ۶۱۴۷

در حالی که برخی نقاط جهان درگیر بحران غذا هستند، بررسی‌‌های کارشناسی، برخی علل ناکامی‌ها در کشاورزی در ایران را روشن می‌کند.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، محمدرضا اسکندری در دولت اصلاحات مجری طرح خودکفایی گندم شد و با پخش پرتعداد مصاحبه‌هایش مطرح و به عنوان وزیر جهاد کشاورزی برگزیده شد، اما هم‌اکنون در دوره وی کار به جایی رسیده که کشور باید مقادیر زیادی گندم وارد کند و این در حالی است که بزرگترین پروژه آبیاری بارانی کشور پس از شش سال از آغاز آن، قابل بهره‌برداری نیست.

بنا بر این گزارش، بزرگترین طرح آبیاری بارانی کشور به وسعت 5400 هکتار در مزارع شرقی رودخانه «گرگر» که از کوهستان‌های شوشتر سرچشمه می‌گیرد، همچنان ناتمام مانده و کشاورزان این منطقه که چندین سال است مزارع خود را برای آبیاری بارانی آماده کرده‌اند، امسال نیز در حسرت قطره‌های آب سوختند.

پروژه آبیاری اراضی شرق رودخانه گرگر به وسعت 5400 هکتار شامل سه واحد ایستگاه پمپاژ تأمین آب، کانال انتقال آب و جاده سرویس به ‌طول 7 کیلومتر و 22 ایستگاه پمپاژ تحت فشار و 5400 هکتار شبکه آبیاری بارانی است که از سال 81، عملیات اجرایی آن توسط سازمان آب و برق خوزستان و سازمان جهاد کشاورزی این استان آغاز شده. تاکنون این پروژه حدود 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و کشاورزان این منطقه که هنوز کشت خود را به صورت دیم انجام می‌دهند، امسال به دلیل خشکسالی، نتوانستند از مزارعشان برداشتی داشته باشند؛ هرچند که در سال‌های گذشته نیز بیش از 5 / 1 تن در هر هکتار گندم عاید آنها نمی‌شد.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٢۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳۱
Comments نظرات () لینک دائم

بیخوابی های نیمه شب!

ساعت یک و چهل دقیقه نیمه شبه.

فردا و پس فردا ما حدود 40-50 نفر بازدید کننده از آزمایشگاهمون داریم.  بچه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد برای درس خواص بیوفیزیکشون میان موسسه ما.

من به شدت سرما خوردم.  دیروز که حالم وحشتناک خراب بود.  نفسم در نمی­اومد.  امروز مجبور شدم به خودم مرخصی استعلاجی بدم.  اگرچه دیر بود و دیگه کار از کار گذشته بود اما تصمیم عاقلانه­ای بود.  از صبح کلی عسل و چای و دقیقا یک مشت قرص­های مختلف خوردم.  این قرصهای Cold stop هم خیلی خوبند.  طبق توصیه­های آقای همسر و یکی دو نفر دیگه دم کرده آویشن هم باید خوب باشه.  از صبح 2-3 لیتر عرق آویشن و محلول نبات داغ هم خوردم.  تازه صدام یک کم باز شده.  اگه بازدید کننده نداشتیم عمراً فردا رو هم نمی­رفتم بیرون.  ولی مجبورم.  فردا استادشون هم همراهشون نیست و کارها رو سپردند به من! یادم باشه فردا براشون دو سه تا نمونه هم ببرم.  

امروز مثلاً مرخصی بودم.  از صبح فکر میکنم بیشتر از 12-13 تا مکالمه تلفنی و اس ام اس داشتم برای رو به راه کردن امور.  بدی موبایل اینه که وقتی زنگ می­زنی معلوم نیست طرفت کجاست!

امروز قرار بود یکی از دانشجوهای کارشناسی ارشد شیمی دانشگاه تهران بیان اداره ما درباره انجام کار مشترک تحقیقاتی و امکان همکاری ایشون در طرحهای ما و ... صحبت کنیم. من موبایلشون رو تو سررسید اداره داشتم.  با این بستری شدن غیر منتظره نتونستم بهشون خبر بدم که نیان.  بنده خدا اومده بودند و کلی هم معطل من شده بودند. بگذریم که چهارتا از این تلفنها به خاطر ایشون بود.

امروز یکی از من می­خواست recommendation برای ادامه تحصیل دکتراش بنویسم.  جالبه تازگی­ها از این جور مراجعات هم دارم.  وقتی ازم اجازه می­خوان که به عنوان معرف علمی، اسمم رو بنویسن یا میگن که براشون توصیه نامه بنویسم، واقعاً خجالت میکشم.  بدجوری پیش خودم شرمنده میشم.  یک لحظه احساس میکنم بدنم یخ میزنه.  معمولاً تشکر میکنم و بهشون پیشنهاد میکنم که از یک استاد یا لااقل از یک phd بخوان که معرف علمیشون بشه.  وقتی قبول نمی­کنند دوباره شرمنده میشم.  واقعاً احساس می­کنم هنوز خیلی خیلی زوده که من بخوام برای کسی توصیه نامه بنویسم....

این هفته و هفته آینده روزهای پرکاری خواهیم داشت. از اون هفته­ها است که نمی­تونیم نفس بکشیم.  چهار روزش رو که بازدید کننده هامون پرکردند.  یادم باشه یک وقت هم برای بازدید نمایشگاه صنایع غذایی بگذارم.

کارهای چوبی رو که برای خونه سفارش داده بودیم، آماده شده امروز امدند و یک سریش رو نصب کردند.  بقیه­اش رو هم فردا نصب می­کنند و شیشه­هاش رو می­اندازند.  آقای همسر که می­گن خیلی قشنگ شده.  با اینکه تلفنی شرح تک تک قسمتهاش رو برام دادند اما خیلی دلم میخواد زودتر برم و ببینمشون.  کاش خیلی خرج برنداشته باشند!

آخر هفته دیگه دعوت شدیم به اصفهان برای جشنواره نان.  یک تولید کننده نان می خواد دانش فنی تولید نان­های رژیمی رو از موسسمون بخره.  قرار شده یک سر بریم وضعیت کارگاههاشون رو و موقعیت محل و شریطشون رو برآورد کنیم.

فردا باید برم دندون پزشکی.  دو تا دندون دارم که هفت- هشت سال پیش پر شدند اما اذیتم میکنه. یک دکتر خوب بهم معرفی کردند تو شهرک غرب.  به خانم دکتر گفتم که دو ماه دیگه عروسیمه و میخوام هرچی کار دندونهام لازم داره الان انجام بدم.  قرار شد یک عکس ببرم که ببینند چه کارهایی لازمه.  ظاهرا اوضاع خوبه و قرار شده که اگه من بچه خوبی باشم و همکاری کنم یک روزه همه کارهای لازم رو انجام بدند.  نمیدونم با این سرماخوردگیم درسته برم دندون پزشکی باید زنگ بزنم بپرسم.

 

ای داد! فردا باید با رخش برم کرج.  اصلاً حال 150 کیلومتر رانندگی رو با این سردرد و در حال فین فین کردن ندارم.  داروهام همشون خواب آورند.  نمی­دونم چی کار کنم.  فکر کنم عجالتاً بهترین کار اینه که برم بخوابم!

نویسنده : برای فردا : ۱:۳۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳۱
Comments نظرات () لینک دائم

تکنیک های مدیریت زمان برای افراد پر مشغله

 واگذاری 

 واگذاری کارها به افراد شایسته یکی از تکنیک های بنیادین در عرصه ی مدیریت زمان به شمار می رود. با اتکا به این مهم، نه تنها بار سنگینی از روی دوش های خودتان برداشته می شود، بلکه می توانید فضایی را برای کارمندان خود ایجاد نمایید که در آن احساس قدرت و درایت بیشتری پیدا کنند. یکی از مولفه های پر اهمیت که می بایست در واگذاری امور مختلف به کارمندان در نظر گرفته شود، معین کردن حیطه ی قدرت و گستره ی اختیارات آنها می باشد. کارمندان باید به خوبی بدانند که تا چه حد می توانند خود مختار باشند و دامنه ی اختیاراتشان تا کجا گسترده شده است. اگر چنین مرزهایی را به خوبی به آنها تفهیم نکنید، نتیجه کار عکس آن چیزی می شود که انتظارش را داشتید و زمان شما هم تلف خواهد شد. در حوزه ی واگذاری قدرت و اختیار به کارمندان، چند حق انتخاب  مختلف وجود دارد که در این قسمت به نمونه هایی از آنها اشاره ی مختصری خواهیم داشت:

 •  مرئوس این اختیار را دارد که بدون مشورت با رئیس تصمیم گیری کرده و تصمیمات فردی خود را به مرحله ی اجرا در آورد.
 • مرئوس تصمیم گیری می کند، اما باید رئیس و هر کس دیگری که در قضیه نقش دارند را نیز در جریان امور قرار دهد تا با این کار از بروز هر گونه مشکل غیر منتظره ای جلوگیری کرده باشد.
 • مرئوس پیشنهاد نهایی را می دهد که نیازمند تایید از سوی رئیس است.
 • مرئوس راه حل های مختلف را به رئیس معرفی می کند، اما تصمیم نهایی با خود رئیس می باشد.
 • مرئوس اطلاعات مربوط را ارائه داده و رئیس پس از مشورت و بررسی گزینه های مختلف، خود تصمیم نهایی را اتخاذ می نماید.

 بهروری از هوش و استعداد

 توانایی یک سازمان وابسته به استعدادها و قابلیت های مجموع افرادی است که در آنجا مشغول به کار هستند. استفاده ی موثر از استعدادهای سازمانی می تواند در وقت کلیه ی کارکنان صرفه جویی بعمل آورده، و تا حد بسیار زیادی ناامیدی ها و سردرگمی ها را از میان بردارد. این در حالی است که استفاده ی نابجا نتیجه معکوسی را به همراه خواهد داشت.

 و این هم چند نکته در مورد چگونگی بکار گیری مهارت ها و استعدادهای لازم:

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳۱
Comments نظرات () لینک دائم

 

کنفرانسها و همایشها

سمینار توسعه فردی
اولین کنفرانس بین المللی نیروگاه های برق
مدیریت ارتباط با مشتری(CRM)
کارگاه آموزشی" آشنایی با کارت امتیازی متوازنBSC و چالش های طرحریزی آن در سازمان های ایرانی"
کارگاه آموزشی" طرحریزی نقشه استراتژی وایجاد سازمان استراتژی محور"
کارگاه جامع آموزشی" نوآوری نظام یافته بر مبنای دانش TRIZ"
سمینار توسعه فردی

اخبار

فائو نسبت به کمبود احتمالی برنج در میانمار هشدار داد
تعامل مراکز علمی و صنعتی کشور باید افزایش یابد
دریافت کانال تلویزیونی در خودرو
موفقیت محققان مرکز در ساخت هواپیمای بدون ‌سرنشین
ایجاد و تقویت مراکز تحقیقاتی خصوصی، راهکاری علمی برای کاربردی کردن تحقیقات در کشور
دو طرح نیمه صنعتی فن‌آورانه افتتاح شد
کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند
روانشناسی ابرو
ششمین دوره مسابقات کشوری موش های هوشمند
ژنراتورهای دائم کار با گاز شهری و مایع
هشدار کارشناسان درباره زیاده روی در مصرف غذاهای فوری
سودمندی آب میوه در پیشگیری از بیماری قلبی
استفاده اززنجبیل برای افزایش قدرت تمرکزذهنی
ایجاد سردرد،خستگی وعصبانیت از عوارض اصلی عینکهای آفتابی نامناسب
پروفسور فضل الله استاد افتخاری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی شد
ایران در جمع سازندگان اتصالات آکاردئونی
موبایل کیف پول می‌شود
سیگار بکشید تا کچل شوید!
114 میلیون هکتار از مزارع دنیا زیرکشت چهار محصول تراریخته است
دستگاه والس تسمه‌یی آسیاب گندم در تبریز طراحی و ساخته شد
اختصاص رایگان بیش از 200 تن سم برای دام و اماکن دام روستایی
نشاء برنج در شالیزارهای استان قزوین آغاز شد
برداشت محصول "جو" در استان یزد آغاز شد
دختر نابغه ۱۹ ساله ایرانی ، جوان ترین استاد دانشگاه درجهان
کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند

فرصتهای شغلی

جذب همکار در زمینه بهداشت حرفه ای و ارگونومی
جذب نیرو در یک شرکت معتبر مهندسی
استخدام جهت همکاری از مهندس مشاور
دعوت به همکاری در پروژه های نفت، گاز و پترشیمی در دفتر تهران
فرصت کار در شرکتی تولیدی جهت تکمیل نیروی انسانی
استخدام در یک گروه صنعتی بزرگ فعال در صنایع جانبی خودرو
استخدام جهت همکاری در یک شرکت مهندسی معتبر
فرصت کار در یک شرکت مهندسی جهت تکمیل کادر فنی
جذب متخصص در یک شرکت تولیدی در تهران
اشتغال در یک شرکت تحت پوشش برای تکمیل کادر فنی
جذب نیرو در یک شرکت در رابطه با فعالیت های خودرویی
استخدام جهت همکاری در شرکت تولید کننده روان ساز خودرو
جذب نیروی فروش متخصص در یک شرکت معتبر IT
استخدام در یک شرکت مهندسین مشاور تدب یر نیرو
فرصت کار در یک شرکت مهندسی معتبر در زمینه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
جذب نیرو در یک شرکت تولیدی صنعتی
اشتغال در یک مرکز تصویر برداری پزشکی شبانه روزی
استخدام جهت همکاری در یک شرکت معتبر فنی و مهندسی
استخدام جهت همکاری در یک شرکت مهندسی معتبر
دعوت به همکاری از طراح سازه انتقال نیرو
جذب نیرو در یک شرکت فعال در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی
دعوت به همکاری در بانک اقتصاد نوین
دعوت به همکاری یک شرکت با سابقه ای درخشان در صنعت کشور
اشتغال در شرکت مهندسین مشاور جهت انجام خدمات مهندسی کارگاهی در پروژه های دریایی
دعوت به همکاری در یک شرکت فنی - مهندسی فعال و معتبر
جذب نیرو در یک شرکت معتبر
استخدام جهت همکاری در یک شرکت بازرگانی (کامپیوتری)
فرصت کار در یک شرکت معتبر مهندسی جهت پروژه نیروگاه گازی
استخدام در جهت سرپرستی کارگاه صنعتی در شهر اهواز
دعوت به همکار ی در شرکت مهندسی قدس نیرو
اشتغال جهت همکاری در شرکت مهندسان مشاور

خبرنامه تخصصی
سایت مرجع متخصصین ایران

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳۱
Comments نظرات () لینک دائم

چند نکته اخلاقی- درس نهم

یه مرد ۸۰ ساله میره برای چک آپ. دکتر ازش در مورد وضعیت فعلیش می پرسه و پیرمرد با غرور جواب میده

هیچوقت به این خوبی نبودم. تازگیا با یه دختر ۲۵ ساله ازدواج کردم و حالا باردار شده و کم کم داره موقع زایمانش میرسه

نظرت چیه دکتر؟!

دکتر چند لحظه فکر میکنه و میگه: خب  بذار یه داستان برات تعریف کنم. من یه نفر رو می شناسم که شکارچی ماهریه.

اون هیچوقت تابستونا رو برای شکار کردن از دست نمیده. یه روز که می خواسته بره شکار از بس عجله داشته اشتباهی چترش رو به جای تفنگش بر میداره و میره توی جنگل!

همینطور که میرفته جلو یهو از پشت درختها یه پلنگ وحشی ظاهر میشه و میاد به طرفش شکارچی چتر رو می گیره به طرف پلنگ و نشونه می گیره و ….. بنگ! پلنگ کشته میشه و میفته روی زمین!!!

پیرمرد با حیرت میگه: این امکان نداره! حتما یه نفر دیگه پلنگ رو با تیر زده!

دکتر یه لبخند میزنه و میگه: دقیقا منظور منم همین بود !!!

نتیجه اخلاقی: هیچوقت در مورد چیزی که مطمئن نیستی نتیجه کار خودته ادعا نداشته نباش !!!

نویسنده : برای فردا : ۱:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

چند نکته اخلاقی- درس هشتم

یه زوج ۶۰ ساله به مناسبت سی و پنجمین سالگرد ازدواجشون رفته بودند بیرون که یه جشن کوچیک دو نفره بگیرن.

وقتی توی پارک زیر یه درخت نشسته بودند یهو یه فرشته کوچیک خوشگل جلوشون ظاهر شد و گفت: چون شما همیشه یه زوج فوق العاده بودین و تمام مدت به همدیگه وفادار بودین من برای هر کدوم از شما یه دونه آرزو برآورده میکنم!

زن از خوشحالی پرید بالا و گفت:

! چه عالی! من میخوام همراه شوهرم به یه سفر دور دنیا بریم

فرشته چوب جادوییش رو تکون داد و پوف! دو تا بلیط درجه اول برای بهترین تور مسافرتی دور دنیا توی دستهای زن ظاهر شد !

حالا نوبت شوهر بود که آرزو کنه .

مرد چند لحظه فکر کرد و گفت:

… این خیلی رمانتیکه ولی چنین بخت و شانسی فقط یه بار توی زندگی آدم پیش میاد

! بنابراین خیلی متاسفم عزیزم آرزوی من اینه که یه همسری داشته باشم که ۳۰ سال از من کوچیکتر باشه

زن و فرشته جا خوردند و خیلی دلخور شدند. ولی آرزو آرزوئه و باید برآورده بشه.

فرشته چوب جادوییش رو تکون داد و پوف! مرد ۹۰ سالش شد !!!

نتیجه اخلاقی: مردها ممکنه زرنگ و بدجنس باشند ، ولی فرشته ها زن هستند !!!

نویسنده : برای فردا : ۱:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

چند نکته اخلاقی- درس هفتم

توی اتاق رختکن کلوپ گلف ، وقتی همه آقایون جمع بودند یهو یه موبایل روی یه نیمکت شروع میکنه به زنگ زدن.

مردی که نزدیک موبایل نشسته بود دکمه اسپیکر موبایل رو فشار میده و شروع می کنه به صحبت.

بقیه آقایون هم مشغول گوش کردن به این مکالمه میشن ...

مرد: الو؟

صدای زن اونطرف خط: الو سلام عزیزم. تو هنوز توی کلوپ هستی؟

مرد: آره !

زن: من توی فروشگاه بزرگ هستم

اینجا یه کت چرمی خوشگل دیدم که فقط ۱۰۰۰ دلاره! اشکالی نداره اگه بخرمش؟

مرد : نه. اگه اونقدر دوستش داری اشکالی نداره!

زن: من یه سری هم به نمایشگاه مرسدس بنز زدم و مدلهای جدید ۲۰۰۶ رو دیدم. یکیشون خیلی قشنگ بود قیمتش ۲۶۰۰۰۰ دلار بود !

مرد: باشه. ولی با این قیمت سعی کن ماشین رو با تمام امکانات جانبی بخری !

زن: عالیه. اوه یه چیز دیگه اون خونه ای رو که قبلا میخواستیم بخریم دوباره توی بنگاه گذاشتن برای فروش. میگن ۹۵۰۰۰۰ دلاره

مرد: خب … برو تا فروخته نشده پولشو بده. ولی سعی کن ۹۰۰۰۰۰ دلار بیشتر ندی !!!

زن: خیلی خوبه. بعدا می بینمت عزیزم. خداحافظ

مرد: خداحافظ

بعدش مرد یه نگاهی به آقایونی که با حسرت نگاهش میکردن میندازه و میگه: کسی نمیدونه که این موبایل مال کیه ؟!

نتیجه اخلاقی: هیچوقت موبایلتونو جایی جا نذارین !!!

نویسنده : برای فردا : ۱:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

چند نکته اخلاقی- درس ششم

چهار تا دوست که ۳۰ سال بود همدیگه رو ندیده بودند توی یه مهمونی همدیگه رو می بینن و شروع می کنن در مورد زندگی هاشون برای همدیگه تعریف کنن...

بعد از مدتی یکی از اونا بلند میشه میره دستشویی. سه تای دیگه صحبت رو می کشونن به تعریف از فرزندانشون :

اولی: پسر من باعث افتخار و خوشحالی منه. اون توی یه کار عالی وارد شد و خیلی سریع پیشرفت کرد.

پسرم درس اقتصاد خوند و توی یه شرکت بزرگ استخدام شد و پله های ترقی رو سریع بالا رفت و حالا شده معاون رئیس و اونقدر پولدار شده که حتی برای تولد بهترین دوستش یه مرسدس بنز بهش هدیه داد !

دومی: جالبه. پسر من هم مایه افتخار و سرفرازی منه. توی یه شرکت هواپیمایی مشغول به کار شد و بعد دوره خلبانی گذروند و سهامدار شرکت شد و الان اکثر سهام اون شرکت رو تصاحب کرده. پسرم اونقدر پولدار شد که برای تولد صمیمیترین دوستش یه هواپیمای خصوصی بهش هدیه داد !!!

سومی: خیلی خوبه. پسر من هم باعث افتخار من شده ...

اون توی بهترین دانشگاههای جهان درس خوند و یه مهندس فوق العاده شد. الان یه شرکت ساختمانی بزرگ برای خودش تاسیس کرده و میلیونر شده. پسرم اونقدر وضعش خوبه که برای تولد بهترین دوستش یه ویلای ۳۰۰۰ متری بهش هدیه داد!

هر سه تا دوست داشتند به همدیگه تبریک می گفتند که دوست چهارم برگشت سر میز و پرسید این تبریکات به خاطر چیه؟!

سه تای دیگه گفتند: ما در مورد پسرهامون که باعث غرور و سربلندی ما شدن صحبت کردیم راستی تو در مورد فرزندت چی داری تعریف کنی؟!
چهارمی گفت: دختر من رقاص کاباره شده و شبها با دوستاش توی یه کلوپ مخصوص کار میکنه!

سه تای دیگه گفتند: اوه مایه خجالته چه افتضاحی !!!

دوست چهارم گفت: نه! من ازش ناراضی نیستم. اون دختر منه و من دوستش دارم. در ضمن زندگی بدی هم نداره.

اتفاقا همین دو هفته پیش به مناسبت تولدش از سه تا از صمیمی ترین دوست پسراش یه مرسدس بنز و یه هواپیمای خصوصی و یه ویلای ۳۰۰۰ متری هدیه گرفت !!!

نتیجه اخلاقی: هیچوقت به چیزی که کاملا در موردش مطمئن نیستی افتخار نکن !!!

نویسنده : برای فردا : ۱:٢٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

چند نکته اخلاقی- درس پنجم

یه شب خانم خونه به خونه بر نمیگرده و تا صبح پیداش نمیشه!

صبح بر میگرده خونه و به شوهرش میگه که دیشب مجبور شده خونه یکی از دوستهای صمیمیش (مونث) بمونه...

شوهر بر میداره به ۲۰ تا از صمیمی ترین دوستهای زنش زنگ میزنه ولی هیچکدومشون حرف خانم خونه رو تایید نمیکنن!

یه شب آقای خونه تا صبح برنمیگرده خونه. صبح وقتی میاد به زنش میگه که دیشب مجبور شده خونه یکی از دوستهای صمیمیش (مذکر) بمونه...

خانم خونه بر میداره به ۲۰ تا از صمیمی ترین دوستهای شوهرش زنگ میزنه : ۱۵ تاشون تایید میکنن که آقا تمام شب رو خونه اونا مونده!

۵ تای دیگه حتی میگن که آقا هنوزم خونه اونا پیش اوناست !!!

نتیجه اخلاقی: یادتون باشه که مردها دوستهای بهتری هستند !

نویسنده : برای فردا : ۱:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

چند نکته اخلاقی- درس چهارم

من خیلی خوشحال بودم !

من و نامزدم قرار ازدواجمون رو گذاشته بودیم  والدینم خیلی کمکم کردند   دوستانم خیلی تشویقم کردند و نامزدم هم دختر فوق العاده ای بود …

فقط یه چیز من رو یه کم نگران می کرد و اون هم خواهر نامزدم بود …!

اون دختر باحال ، زیبا و جذابی بود که گاهی اوقات بی پروا با من شوخی های ناجوری می کرد و باعث می شد که من احساس راحتی نداشته باشم …

یه روز خواهر نامزدم با من تماس گرفت و از من خواست که برم خونه شون برای انتخاب مدعوین عروسی !

سوار ماشینم شدم و وقتی رفتم اونجا اون تنها بود و بلافاصله رک و راست به من گفت :

اگه همین الان ۵۰۰ دلار به من بدی بعدش حاضرم با تو …………… .!

من شوکه شده بودم و نمی تونستم حرف بزنم …

اون گفت: من میرم توی اتاق خواب و اگه تو مایل به این کار هستی بیا پیشم …

وقتی که داشت از پله ها بالا می رفت من بهش خیره شده بودم و بعد از رفتنش چند دقیقه ایستادم و بعد به طرف در ساختمون برگشتم و از خونه خارج شدم …!

یهو با چهره نامزدم و چشمهای اشک آلود پدر نامزدم مواجه شدم!!!

پدر نامزدم من رو در آغوش گرفت و گفت: تو از امتحان ما موفق بیرون اومدی …!

ما خیلی خوشحالیم که چنین دامادی داریم  و هیچکس بهتر از تو نمی تونستیم برای دخترمون پیدا کنیم به خانوادهء ما خوش اومدی !!!

نتیجه اخلاقی: همیشه کیف پولتون رو توی داشبورد ماشینتون بذارید !!!

نویسنده : برای فردا : ۱:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

چند نکته اخلاقی- درس سوم

بلافاصله بعد از اینکه زن پیتر از زیر دوش حمام بیرون اومد پیتر وارد حمام شد

همون موقع زنگ در خونه به صدا در اومد

زن پیتر یه حوله دور خودش پیچید و رفت تا در رو باز کنه …

همسایه شون -رابرت- پشت در ایستاده بود

تا رابرت زن پیتر رو دید گفت: همین الان ۱۰۰۰ دلار بهت میدم اگه اون حوله رو بندازی زمین!

بعد از چند لحظه ، زن پیتر حوله رو میندازه و رابرت چند ثانیه تماشا می کنه و ۱۰۰۰ دلار به زن پیتر میده و میره… !

زن دوباره حوله رو دور خودش پیچید و برگشت

پیتر پرسید: کی بود زنگ زد؟ زن جواب داد: رابرت همسایه مون بود …

پیتر گفت: خوبه… چیزی در مورد ۱۰۰۰ دلاری که به من بدهکار بود گفت؟!!

نتیجه اخلاقی: اگه شما اطلاعات حساس مشترک با کسی دارید که به اعتبار و آبرو مربوط میشه ، همیشه باید در وضعیتی باشید که بتونید از اتفاقات قابل اجتناب جلوگیری کنید !!!

نویسنده : برای فردا : ۱:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

چند نکته اخلاقی!‌درس دوم

یه روز یه کشیش به یه راهبه پیشنهاد می کنه که با ماشین برسوندش به مقصدش …

راهبه سوار میشه و راه میفتن …

چند دقیقه بعد راهبه پاهاش رو روی هم میندازه و کشیش زیر چشمی یه نگاهی به پای راهبه میندازه …

راهبه میگه: پدر روحانی ، روایت مقدس ۱۲۹ رو به خاطر بیار… !

کشیش قرمز میشه و به جاده خیره میشه...

چند دقیقه بعد بازم شیطون وارد عمل میشه و کشیش موقع عوض کردن دنده ، بازوش رو با پای راهبه تماس میده …!

راهبه باز میگه: پدر روحانی! روایت مقدس ۱۲۹ رو به خاطر بیار!!!

کشیش زیر لب یه فحش میده و بیخیال میشه و راهبه رو به مقصدش می رسونه …

بعد از اینکه کشیش به کلیسا بر می گرده سریع میدوه و از توی کتاب روایت مقدس ۱۲۹ رو پیدا می کنه و می بینه که نوشته:

به پیش برو و عمل خود را پیگیری کن … کار خود را ادامه بده و بدان که به جلال و شادمانی که می خواهی میرسی !!!

نتیجه اخلاقی: اگه توی شغلت از اطلاعات شغلی خودت کاملا آگاه نباشی، فرصتهای بزرگی رو از دست میدی!!!

نویسنده : برای فردا : ۱:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

چند نکته و نتیجه اخلاقی! درس اول

یه روز مسوول فروش ، منشی دفتر ، و مدیر شرکت برای ناهار به سمت سلف قدم می زدند …

یهو یه چراغ جادو روی زمین پیدا می کنن و روی اون رو مالش میدن و جن چراغ ظاهر میشه …

جن میگه: من برای هر کدوم از شما یک آرزو برآورده می کنم …

منشی می پره جلو و میگه: اول من ، اول من!

من می خوام که توی باهاماس باشم ، سوار یه قایق بادبانی شیک باشم و هیچ نگرانی و غمی از دنیا نداشته باشم !

پوووف! منشی ناپدید میشه ...

بعد مسوول فروش می پره جلو و میگه: حالا من ، حالا من

من می خوام توی هاوایی کنار ساحل لم بدم ، یه ماساژور شخصی و یه منبع بی انتهای نوشیدنی ! داشته باشم و تمام عمرم حال کنم ...

پوووف! مسوول فروش هم ناپدید میشه …

بعد جن به مدیر میگه: حالا نوبت توئه …

مدیر میگه: من می خوام که اون دو تا هر دوشون بعد از ناهار توی شرکت باشن !!!

نتیجه اخلاقی: همیشه اجازه بده که رئیست اول صحبت کنه !

نویسنده : برای فردا : ۱:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

احتمال حذف سهمیه بندی بنزین

انرژی- همشهری آنلاین(+):

 

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از ایرادات سهمیه بندی بنزین پیش بینی کرد تا آخر سال 87 سهمیه بندی برداشته شود.

به گزارش مهر، کمال دانشیار رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی در مورد سرنوشت موضوع سهمیه بندی بنزین گفت: بسیاری اعتقاد دارند سهمیه بندی نتوانسته است در کاهش مصرف نقشی داشته باشد و این در حالی است که سالانه حدود یک میلیون خودرو به خودروهای کشور اضافه می شود.

وی عادلانه نبودن سهمیه بندی بنزین برای انواع خودروها را دلیل دیگر ناکارآمدی سهمیه بندی توصیف کرد و گفت: باید توجه کنیم که سهمیه بندی مربوط به یک دوران موقت است و باید تلاش کنیم عمرش کوتاه باشد.

وی گفت: پیش بینی می شود تا آخر سال 87 سهمیه بندی برداشته شود.

دانشیار راه اصلاح معضل بنزین درکشور را روش افزایش پلکانی قیمت یا پرداخت یارانه مستقیم توصیف کرد و افزود: یکی از مشکلاتی ما داریم این است که بودجه واردات بنزین در اواسط هر سال به دلیل افزایش قیمت نفت و بنزین تمام می شود.

نویسنده : برای فردا : ۱:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

برنده لاتاری گرین کارت آمریکا!

من چندتا ایمیل دارم. ایمیل اصلیم تو یاهو. ایمیل جی میل که مال وبلاگمه و چند تا از دوست و آشناهای درست و حسابیم که میخوام ایمیلهاشون حتما دستم برسه! ایمیل اداریم که از وبسایت موسسه است و البته یک ایمیل الکی با اسم و فامیل و مشخصات الکی دارم که وقتی وبگردی می­کنم و ایمیل می­خواد اون آدرسو می­دم.

چند وقت پیش محض کنجکاوی رفتم سایت لاتاری گرین آمریکا و یک فرم رو تا نصفه پرکردم که ببینم کلاً چی می­خواد و چه مراحلی داره.  رسید به اینکه پول بدین و عکس بدین و اینها دیگه بیخیال شدم و اومدم بیرون.  امروز بخش مهاجرت سفارت امریکا یک ایمیل برام زده که به طور تصادفی از بین 6.3 میلیون ایمیلی که تو سیستمشون ثبت شده به 255 نفر گرین کارت تعلق گرفته و یکی از اون برنده­های خوش شانس گرین کارت سال 2008 ایمیل الکی منه!!!!!

دلم اساسا سوخت.  خدایا شانس هم نداریم.  مردم این همه خرج می­کنند گرین کارت بگیرند.  ایمیل من بدون دردسر و هزار بار رفتن اومدن، تو لاتاری برنده میشه، البته ایمیل الکیم!!!! حالا چی کار کنم؟

پ.ن: برادرم میگه احتمالا از این ایمیلها است که میگه مثلا شما 100000 دلار برنده شدین 5000 دلار بدین که براتون بفرستیم بعد کلاهبرداریه! برای من هم از این ایمیلها زیاد می آد.  درخواست کمک و اینکه ما یک بانک آفریقایی هستیم یک عالمه پول داریم باید به یک حساب مخفی بریزیم شوهرم نذر کرده چون ما بچه نداریم همه میلیونها دلار پولهامون رو به شما بدیم و از این جور حرفها.   نمی دونم والا. اما به نظرم این ایمیل اصلا الکی نبود.

نویسنده : برای فردا : ۱:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

تخصیص تسهیلات تاسیس و تجهیز دفاتر مهندسی به کارشناسان نظام مهندسی کشاورزی و مناب

فرمانداری اسلامشهر شرایط تخصیص تسهیلات تاسیس و تجهیز دفاتر مشاوره فنی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را برای آندسته از اعضای بومی سازمان نظام مهندسی که دارای پروانه اشتغال مورد تایید آن سازمان می باشند، مهیا می نماید.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران در جلسه کارگروه آب کشاورزی و منابع طبیعی فرمانداری اسلامشهر دکتر حبیبی- معاون برنامه ریزی و امور مالی فرمانداری اسلامشهر- ضمن اشاره به لزوم شکل گیری و ورود سازمانهای صنفی به عرصه های مختلف فعالیتهای تخصصی، حضور نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران را در منطقه یک اتفاق ویژه برشمرد و گفت: ما به عنوان مسئولین شهرستان امیدواریم از فعالیتها و انرژی سازمان بهره مند گردیم و دراین راستا به هرطریق ممکن از حضور نظام مهندسی حمایت می نماییم.

مهندس شاهرخ رمضان نژاد-رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران- با اشاره به ظرفیت مطلوب شهرستان? آمادگی نظام مهندسی برای گسیل مهندسان واجد صلاحیت به عرصه های کشاورزی اسلامشهر را اعلام نموده و افزود: بیش از  نفر مهندس کشاورزی و منابع طبیعی در گرایشهای مختلف ساکن شهرستان? می توانند در راستای افزایش بهره وری? به ظرفیتهای موجود شهرستان کمک شایانی نمایند که سازمان در این راستا به منظور تزریق تخصص به بخش کشاورزی و منابع طبیعی پس از رتبه بندی و تعیین درجه صلاحیتشان آنها را به واحدهای ذی ربط معرفی خواهد نمود.

مهندس ابوالفتحی- مدیر جهاد کشاورزی اسلامشهر- ضمن اشاره به خسارت وارد شده به باغات و اراضی کشاورزی شهرستان بر اثر سرما و خشکسالی اخیر، خواستار حمایت و همکاری سازمان نظام مهندسی در خصوص استفاده از پتانسیل مهندسان عضو سازمان به منظور تخصصی نمودن پروسه ی تولید محصولات کشاورزی شده و تاکید کرد: تزریق علم به بدنه ی کشاورزی بومی، موجب بیمه شدن تولید در عرصه محصولات کشاورزی در مواقع بحران خواهد گردید.

در پایان این جلسه مقرر گردید فرمانداری شهرستان اسلامشهر شرایط تخصیص تسهیلات تاسیس و تجهیز دفاتر مشاوره فنی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را برای آندسته از اعضای بومی که دارای پروانه اشتغال مورد تایید آن سازمان می باشند، مهیا نماید.

منبع: خبرنامه انجمن نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ایران

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

قیمت اینترنت در ایران 16000 برابر مالزی است!

صحبت از اینترنت رایگان در ایران بیشتر به یک لطیفه شبیه است و حتی دستور صریح رییس جمهور مبنی بر ارایه اینترنت رایگان به دانشگاهها در مهر ماه سال 1386 تا کنون اجرا نشده است.

یک مقایسه ساده بین متوسط سرانه سرعت اینترنت در بین کاربران ایران و جهان و نحوه ارائه این خدمات از سوی شرکت های ایرانی و خارجی می تواند نشانگر افق دید مسئولان آی تی کشور و حرکت لاک پشتی این صنعت در داخل را نمایان سازد.

به گزارش «فردا» در این خصوص نگاهی به وضعیت کشور مالزی در این زمینه قابل توجه است. اخیرا یک شرکت ارائه دهنده اینترنت (ISP) در مالزی اعلام کرد که به کاربران خود پهنای باند با خطوط پر سرعت 224 مگابیت برثانیه را با قیمت تنها 58/1 دلار در ماه ( حدود 1500 تومان ) عرضه می کند.این ISP برای اجرای پروژه این فناوری که BPL نام دارد 14 میلیون دلار هزینه کرده و قرار است 400 هزار مسجد و با ظرفیت 60 میلیون کاربر، سراسر مالزی را به خطوط پر سرعت این پهنای باند مجهز کند.

 

یک محاسبه ساده ریاضی در باره اینترنت پر سرعت مالزی با ایران بیانگر این اعداد است :

سرعت اینترنت پر سرعت مالزی : 224 مگابیت ضرب در 1024 کیلو بیت = 229376 کیلو بیت

سرعت اینترنت پر سرعت ایران : 128 کیلو بیت

نسبت اینترنت پر سرعت مالزی به ایران : 1792 برابر

قیمت اینترنت پر سرعت ایران : هر 128 کیلو بیت در ثانیه به طور متوسط 15000 تومان

قیمت اینترنت پر سرعت مالزی : هر 229376 کیلو بیت در ثانیه معادل تقریب 1500 تومان

مقایسه قیمت اینترنت پر سرعت مالزی نسبت به ایران : حدود 9 ریال در هر 128 کیلو بیت در ثانیه

به این ترتیب می توان نتیجه گرفت قیمت اینترنت پر سرعت ایران حداقل 16 هزار برابر اینترنت پر سرعت مالزی است .

اما در این خصوص وزیر ارتباطات در اظهاراتی جالب در گفتگو با فارس اعلام داشته است: در حال حاضر پهنای باند 128 کیلو بیت یا 56 کیلو بیت مشکل اینترنت کشور نیست، بلکه نحوه ارایه این میزان از سوی شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت بحث است.

وی گفت: پهنای باند 128 کیلو بیت اکنون برای بسیاری از سازمانها بدون مشتری است و این میزان را شرکت‌ها حتی نمی‌توانند به مشتریان عرضه کنند.

سلیمانی در ادامه اظهارات خود با کافی دانستن سرعت واقعی 56 کیلو بایت افزوده است: پهنای باند 56 کیلو بیت برای مصارف و کاربران اینترنتی خانگی و دانشگاه‌ها حتی برای دانلود کتابهای 500 صفحه‌ای مناسب است.

وی تاکید کرد: در برخی مواقع پهنای باند ارایه شده از سوی برخی شرکت‌ها حتی 2 کیلو بیت نیز نمی‌شود.

وزیر ارتباطات با اشاره به عقب‌ماندگی کشور در ارایه پورت‌های پرسرعت اینترنت، اظهار داشت: با صدور مجوز برای ارایه پورتهای پرسرعت از سوی شرکت‌های مخابرات استانها نرخ رشد در این زمینه سرعت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: با در نظر گرفتن 17 میلیون خانوار با لحاظ کردن ضریب نفوذ 30 درصدی اگر بتوانیم 12 کیلو بیت را به این 30 درصد یعنی 5 میلیون نفر برسانیم انقلاب عظیمی در عرضه اینترنت پرسرعت کرده‌ایم.

سلیمانی گفت: این امر نیازمند سرمایه‌گذاری حداقل 2 یا 3 هزار میلیارد ریالی است.

اینترنت رایگان به دانشگاهها نرسید

صحبت از اینترنت رایگان در ایران بیشتر به یک لطیفه شبیه است و حتی دستور صریح رییس جمهور مبنی بر ارایه اینترنت رایگان به دانشگاهها در مهر ماه سال 1386 تا کنون اجرا نشده و دو وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و ارتباطات و فناروی اطلاعات هنوز نتوانسته اند چنین طرحی را به مرحله اجرا درآورند. همه اینها در حالی صورت می گیرد که قرار است ایران در افق 1404 به مقام اول علمی و فناوری منطقه آسیای جنوب غربی دست پیدا کند .

منبع (+)

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

معجزه ریاضی قرآن

 هر فرد نا مسلمان منصفی با خواندن مطالب زیر ایمان میآورد که قران کلام خدا است چه رسد به افرادی که مسلمان هستند.

 

جمله ”بسم الله الرحمن الرحیم“ 19 حرف  است، و در آیه 74:30 سوره مدثر آمده است که نگهبانان جهنم 19 فرشته هستند

و هر کس که بگوید قرآن سخن انسان است خداوند او را وارد جهنمی میکند که 19 فرشته نگهبان آن هستند.

 ما میدانیم که عدد 19 عدد اول  ( prime number ) است. عدد اول عددی است که فقط بر خودش و بر یک قابل تقسیم باشد.

افراد مختلفی در گذشته و حال سعی کرده اند که به رمزهای معجزات ریاضی قرآن پی ببرند.

در گذشته، یکی از این افراد پیگیری های زیادی در این مورد انجام داد و به موفقیت های زیادی "در این مورد" رسید.

در سالهای اخیرآقای کورش جم ‌نشان که در زمان حاضر در تهران زندگی میکند با یک ماشین حساب کوچک به نتیجه‌ای رسید

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٢:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

دوران نامزدی- استرسها

 همه میگن دوران نامزدی بهترین دوران زندگی آدمه.  ولی فکر نمی­کنم خیلی هم درست باشه.  اتفاقاً پر از استرسه!!!! 

  خانواده آقای همسر فکر می­کنند که وقتی یک دختر رو عقد کردند رسماً عروس اون خانواده است.  انتظار دارند 24 ساعته خونه اونها باشه و تو تموم مهمونی­ها و رفت و آمدهاشون و مسافرت عید و ...همراه اونها باشه. خانواده دختر هنوز نقش اجتماعی جدید دخترشون رو نپذیرفتند و انتظار دارند دخترشون مثل همیشه تمام وقت تو خونه باشه و قبل از غروب آفتاب برگرده. 

  آقای همسر انتظار داره که همسرش مطابق آرزوها و سلایقش باشه.

 خود آدم کلی نگرانی داره.  هنوز نمی­دونه انتخابش درست بوده یا نه!!! نمی­دونه آخر عاقبتش چی میشه.  هنوز عادت نکرده به تصمیم­گیری مشترک و تأمین کردن نظر یک نفر دیگه.  حساس و زود رنج میشه.  به همه گیر الکی میده!! دلش می­خواد کارها خوب انجام بشه، اما معمولاً نمیشه.  همه از همه طرف بهش فشار می­آرند که نظر اونها رو (که معمولاً عکس همدیگه هستند) تأمین کنه و اون بنده خدا میمونه که چه جوری همه رو راضی نگه داره!!! تازه آدم تو این مواقع یک مقدار جبهه گیریش بیشتر از حالت عادی میشه، چون احساس میکنه یک خرده باز عمل کنه، سر تا پاشو حسب میل خودشون تغییر میدن!!! 

وقتی پسر و دختر هر دو کارمندند یک فشار اضافه­تر هم هست.  تنظیم وقت خالی و مرخصی گرفتن برای خریدهایی که انگار تمومی نداره.  وقتی سلیقه­های دو طرف متضاد هم باشند که دیگه ماجرایی میشه برای خودش... 

خدا رحم کرده که خانواده ما و آقای همسر از نظر فرهنگی و موقعیت اجتماعی و اقتصادی و ... خیلی به هم نزدیک هستند و خداییش آقای همسر آدم فهمیده و روشنفکریه (اونقدر که دیگه من ایرادگیر هم نمی­تونم ایرادی روشون بگذارم).  نمی دونم بقیه هم تو دوران نامزدی همین حال و هوا رو دارند.

پ.ن: این مطلب مال یک ماه پیش بود، اون موقع پرشین بلاگ بازی در میآورد و به روز نمی شد. دیدم اماده و تایپ شده است، گفتم حروم نشه!!!

نویسنده : برای فردا : ٢:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

علامت دستشویی در کشورهای مختلف! جالبه...

iran

china

france

netherlands

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٢:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

اخبار

اخبار


عملیات مبارزه با آفت ملخ در مزارع و باغ‌های استان قزوین آغاز شد
سکه های الیزابت غیرقانونی است

 

فرصتهای شغلی


استخدام در شرکت اطلس خودرو نماینده رسمی کیاموتورز در ایران
اشتغال جهت همکاری در یک شرکت پیمانکاری
استخدام جهت همکاری در یک شرکت فنی و مهندسی فعال
اشتغال در یک گروه صنعتی بزرگ فعال در زمینه تولید انواع تجهیزات نفت و گاز
دعوت به همکاری در یک شرکت جهت دفتر فنی
جذب نیرو در یک شرکت فعال در زمینه پروژه های نفتی
فرصت کار در یک شرکت خصوصی دارای نمایندگی معتبر اروپایی
استخدام در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز پردیس
دعوت به همکاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن
اشتغال در شرکتی معتبر و مرتبط با صنعت خودرو سازی و ارائه خدمات صنعتی واقع در تهران
استخدام در یک شرکت معتبر بازرگانی نمایندگی پوشاک مارک دار اروپا
استخدام جهت همکاری در شرکت نصر ماشین
اشتغال در یک شرکت معتبر و تحت پوشش برای تکمیل کادر فنی
جذب نیرو در یک شرکت بین المللی جهت تکمیل کادر اداری
جذب نیرو در یک مؤسسه فرهنگی معتبر
فرصت کار در یک شرکت تولیدی داروسازی
دعوت به همکاری در یک شرکت مهندسی معتبر و فعال
استخدام در یک شرکت تولیدی در تهران

خبرنامه تخصصی
سایت مرجع متخصصین ایران

نویسنده : برای فردا : ٢:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

نمره ریاضی، حقوق و دینی سخنگوی دولت چند است؟!

در حالی که حداقل افزایش حقوق کارکنان دولت 5 درصد است و از سوی دیگر طبق گفته الهام، حداکثر 25 درصد به حقوق آنها اضافه می‌شود، با یک حساب ساده، می‌توان برداشت کرد که بالاترین حقوق کارکنان دولت، 278 هزار تومان است!
کد خبر: ۱۰۶۳۶تاریخ انتشار: ۱۱:۲۷ - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۳۴۰۷۱
در پی رأی دیوان عدالت اداری علیه افزایش حقوق بخش زیادی از کارکنان دولت، دکتر غلامحسین الهام، اظهاراتی کرد که کارشناسان را به تامل درباره نمره «ریاضیات»، «حقوق» و «دینی» این چهره نام‌آشنا برانگیخته است.

به گزارش خبرنگار «تابناک» در حالی که با گذشت حدود دو ماه از سال و تورم کمرشکن، میلیون‌ها کارمند دولت هنوز از میزان افزایش حقوق خود بی‌اطلاعند، تنها نکته قابل قبول اظهارات الهام این بود که گفت: افزایش حقوق کارمندان در سال 87، به زودی اعلام می‌شود.

به گزارش ایسنا، سخنگوی دولت گفت: اگر رأی دیوان عدالت درباره حقوق کارکنان دولت اجرا شود، بنا بر محاسبه یکی از دستگاه‌هایی که حجم نیروی انسانی زیادی دارد، حقوق 70 درصد کارکنان کاهش می‌یابد.

دکتر غلامحسین الهام، در پاسخ به پرسشی درباره رأی دیوان عدالت اداری و لغو مصوبه دولت درباره افزایش پلکانی معکوس حقوق کارکنان دولت، با بیان این مطلب اظهار داشت: یک محاسبه دقیق نشان می‌دهد حذف فوق‌العاده تعدیل مطابق رأی دیوان عدالت اداری به کاهش حقوقی ماهیانه بین یکصد هزار ریال تا چهارصد هزار ریال در بیش از 70 درصد کارمندان در سال 86 منجر می‌شود و در مقابل، اجرای رأی مذکور افزایش حقوقی بین پنجاه هزار ریال تا دویست و پنجاه هزار ریال تنها برای تزدیک 30درصد کارکنان گروه‌های 13 به بالا خواهد داشت.

وی با بیان این‌که افزایش حقوق در همه دولت‌ها مساوی نرخ تورم نبوده است، افزود: تکلیف قانون، افزایشی متناسب تورم است که یکی از عوامل مهم در این تناسب، اعتبارات موجود است. این اعتبار توسط قانون در بودجه‌های سنواتی مشخص می‌شود و تاکنون هیچ گاه مصوبات دولت در این زمینه مورد ایراد دیوان عدالت اداری قرار نگرفته است.

الهام در ادامه با بیان این‌که مطابق قانون، اثر ابطال مصوبات دولت از سوی دیوان عدالت از زمان صدور رأی است و به گذشته سرایت نمی‌کند، تصریح کرد: کارمندان دولت نگران نباشند.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٢:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

اخبار

اخبار


«سلوفون» اختراع شد
طرح آبکاری در شش منطقه کشور اجرایی می شود
انجمنهای صنفی تولیدی در بخش کشاورزی تاسیس شود
پایانه صادراتی گل و گیاه در کیش احداث می‌شود
اختصاص 10 درصد اراضی تعاونیهای تولیدی به کشت گلخانه ای ضروری است
برداشت 1800 تن تنباکو از مزارع شهرستان بندرلنگه
آغاز عملیات مبارزه با پوره سن گندم در سبزوار
ستاد بحران بازسازی و اصلاح باغات سرمازده انار در سبزوار تشکیل شد
بیماریهای انگلی در کمین کندوهای زنبور عسل
*ذخایر برنج جهان رو به کاهش و امکان افزایش شالیزار هم منتفی است
در صورت عدم تامین آب، محصول 5 هزار هکتار از اراضی نابود می‌شود
طرح نظام جامع نظام دامپروری موجب ایجاد اشتغال و امنیت شغلی فارغ‌التحصیلان می‌شود
سیستم بهینه خنک کننده دیگ‌های گلاب‌گیری در کشور ابداع شد
عینک‌ افتابی مجهز به دوربین دیجیتال و سیستم پخش موزیک طراحی شد
یک دانشجوی شهرکردی موفق به ساخت سامانه امنیت چندمنظوره شد
راز غول پیکرشدن گوجه فرنگی‌های بسیار کوچک کشف شد
آمریکا چین را از انزوای فناوری برحذر داشت‪
نشست "هم‌اندیشی دانشگاه و توسعه کارآفرینی" در کرج برگزار شد
افزایش فروش تلفن همراه هوشمند در چین
کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند
کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند
امسال ‌۵/٢ میلیارد شاخه گل تولید خواهد شد
تقدیر از برترین‌های فن‌آفرینی در جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی
تولید گوجه‌فرنگی مقاوم در برابر قارچ ممکن می‌شود
مصرف ویتامین B در رفع شکنندگی ناخن ها موثر است
با رهاسازی مناسب، صید امسال مانند سال گذشته خواهد بود
*سهم ایران از تجارت جهانی گل کمتر از یک درصد است
طرح ایجاد شبکه‌های فرعی آب در اراضی کشاورزی اجرا می‌شود
قرار گرفتن دانشگاه تبریز در جمع 10 دانشگاه برتر کشور
نمایشگاه کتاب 4 میلیون بازدید کننده داشت
ارقام پرمحصول برنج در دستور کار قرار گیرد
ششمین نمایشگاه صنعت مرغداری و دامپروری گلستان افتتاح می شود
مرکز نشر دانشگاهی کشور با بیست عنوان کتاب علوم کشاورزی در نمایشگاه کتاب تهران

 

فرصتهای شغلی


استخدام در یک گروه صنعتی بزرگ فعال در صنایع جانبی خودرو
فرصت کار در شرکتی معتبر در زمینه نفت و گاز
اشتغال در یک شرکت تولید کننده مواد شیمیایی ساختمان
استخدام در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز پردیس
جذب نیرو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن
فرصت کار در یک شرکت معتبر تولید کننده قطعات خودرو
استخدام جهت همکاری در یک شرکت معتبر صنایع غذایی
دعوت به همکاری از شرکت های زیر مجموعه وزارت نیرو
استخدام در یک شرکت مهندسی پزشکی
دعوت به همکاری در یک شرکت مهندسی معتبر
اشتغال جهت همکاری در یک شرکت نرم افزاری معتبر
استخدام در یک شرکت معتبر تولیدی – بازرگانی
استخدام در یک شرکت بازرگانی در زمینه مواد شیمیایی، بیولوژی مولکولی
استخدام جهت همکاری در یک شرکت مهندسی معتبر
جذب نیرو در یک شرکت معتبر تولیدی (واحد نمونه کشوری)
استخدام جهت همکاری در یک شرکت تولید کننده قطعات خودرو
جذب نیرو در یک شرکت تولیدی بازرگانی معتبر
استخدام جهت همکاری در یک شرکت فنی - مهندسی معتبر
جذب نیرو در یک شرکت تولیدی صنعتی قطعات خودرو
دعوت به همکاری در یک شرکت تجاری (خانم)
فرصت کار در شرکت مهندسین مشاور
فرصت کار در یک شرکت جهت دفتر مرکزی تهران و نظارت مقیم
دعوت به همکاری در شرکت تحققاتی صمیم
جذب نیرو در یک شرکت داروسازی واقع در تهر
استخدام در یک شرکت تولیدی و بازرگانی حوالی میدان ونک
فرصت کار در شرکتی فعال در زمینه مخابرات
استخدام در یک شرکت معتبر تولیدی در صنعت برق
دعوت به همکاری در یک شرکت هواپیمایی معتبر
فرصت کار در شرکت مهندسی مشاور نورهان صنایع
دعوت به همکاری در شرکت فناوری پند کاسپین
فرآخوان در یک شرکت بزرگ صنعتی از گروه مپنا (نیرپارس)
فرصت کار در یک شرکت معتبر در زمینه تجهیزات مخابراتی
استخدام جهت همکاری در شرکت خاکریز آب وابسته به شهرداری تهران
دعوت به همکاری در شرکتی با محیطی پویا در زمینه صنایع گاز
اشتغال در یک شرکت معتبر تولیدی (واحد نمونه کشوری)
فراخوان در یک گروه صنعتی بزرگ فعال در زمینه تولید انواع تجهیزات نفت و گاز
دعوت به همکاری در یک شرکت تولیدی (منشی خانم)
استخدام جهت همکاری در یک شرکت فنی - مهندسی معتبر و پویا
فرصت کار جهت دفتر فنی شرکت پیمانکاری
فرصت کار در یک شرکت فعال در زمینه پروژه های نفتی
استخدام در یک شرکت معتبر تولیدی صنعتی
جذب نیرو در شرکت خدمات مهندسی و بازرگانی ایده گستر کاوه

خبرنامه تخصصی
سایت مرجع متخصصین ایران

نویسنده : برای فردا : ٢:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

پاسخ دیوان عدالت به اظهارات الهام درباره حقوق

وقتی جناب آقای الهام می‌گوید رأی دیوان موجب کاهش حقوق شده این یک اشتباه و مغلطه است. همه می‌دانند که ضریب 7/13 چندین برابر 5 درصد است. نمی‌توانیم بگوییم با افزایش 5 درصد حقوق، افزایش حقوق صورت می‌گیرد اما با افزایش 7/13 درصد، حقوق افزایش نمی‌یابد، لذا مصاحبه اخیر دارای ایراد حقوقی و قانونی است.
کد خبر: ۱۰۶۸۷تاریخ انتشار: ۲۲:۴۶ - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۱۷۳۹۲

معاون قضایی دیوان عدالت اداری در پاسخ به اظهارات روز دوشنبه سخنگوی دولت درباره ابطال مصوبه دولت، به تشریح موارد حقوقی و قانونی ابطال مصوبه پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین مقدسی فرد در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: رأی دیوان درباره ابطال مصوبه دولت مورخ 28/1/86 در بخش ضریب افزایش حقوق نسبت به کارکنان شاغل و بازنشسته به استناد ماده 150 قانون برنامه چهارم توسعه واقع شده است. بر پایه این ماده، دولت موظف شده است حقوق همه کارکنان اعم از شاغل و بازنشسته را در برنامه چهارم و در آغاز هر سال برای همه رشته‌های شغلی متناسب با نرخ تورم افزایش دهد.

وی ادامه داد: دولت در سال 86 حقوق کارکنان شاغل را حدود پنج و خرده‌ای درصد و حقوق بازنشستگان را تنها 5 درصد افزایش داد. در حالی که نرخ تورم که از سوی بانک مرکزی اعلام شده بود، حدود 7/13 درصد بوده است، برای همین، دیوان عدالت اعلام کرد با توجه به واژه تناسب که در قانون ذکر شده است، افزایش پنج درصدی هیچ تناسبی با 7/13 درصد ندارد. عنوان تناسب علاوه بر این‌که بار حقوقی و قانونی خود را دارد، در عرف نیز به معنای مساوی یا نزدیک به مساوی است. با توجه به این مطلب، هیأت عمومی تشخیص داد که 5 درصد هیچ تناسبی با 7/13 درصد ندارد و از این لحاظ دیوان مصوبه را بر خلاف صراحت ماده 150 قانون برنامه چهارم تشخیص داد و آن را ابطال کرد.

با ابطال این مصوبه مسلما باید ضریب حقوق کارکنان افزایش یابد
معاون قضایی دیوان عدالت اداری، خاطرنشان کرد: با ابطال این مصوبه، مسلما باید ضریب حقوق کارکنان افزایش یابد و این افزایش متناسب با نرخ تورم باشد؛ یعنی یا 7/13 درصد یا نزدیک به آن افزایش صورت گیرد که قطعا بر این اساس افزایش حقوق به میزان دو برابر یا 8/1 برابر خواهد بود.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٢:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

اخبار

اخبار


کشته شدن 37 گردشگر بر اثر رانش زمین در استان سیچوان چین
مصرف کاهو در درمان بی خوابی موثر است
پارک‌ها و مراکز رشد فن‌آروی کشور به سیستم جامع اطلاعاتی مجهز می‌شوند
مهندسی ژنتیک در گیاهان واکنش‌های مختلف نسبت به محصولات تراریخته در آسیا
چند نکته بهداشتی در مورد استفاده از رنگ مو
ساخت نخستین دستگاه پلاسمای کانونی تولیدکننده نوترون‌های پرانرژی در کشور
طراحی کیسه‌های هوای برای حفاظت از عابران پیاده در برابر تصادفات
برگزاری «جشنواره نوآوری‌های آموزشی» در سال جاری
انشگاه هنر اسلامی تبریز در دوره دکترای شهرسازی اسلامی دانشجو می پذیرد
کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند

 

فرصتهای شغلی


دعوت به همکاری در شرکت جهاد تحقیقات سهند
استخدام در دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران
استخدام جهت همکاری در شرکتی معتبر در زمینه نفت و گاز
فرصت کار در یک شرکت معتبر مهندسی
استخدام جهت همکاری در یک شرکت فنی - مهندسی معتبر
دعوت به همکاری در یک شرکت بازرگانی – شیمیایی
جذب متخصص در یک شرکت بازرگانی بین المللی
اشتغال جهت همکاری در یک شرکت معتبر تجهیزات پزشکی
جذب نیرو در یک شرکت فنی فعال و معتبر
استخدام در واحد صنعتی فعال در تولید قطعات پلاستیک خودرو
جذب نیرو در یک شرکت معتبر تولیدی (واحد نمونه کشوری)
اشتغال در یک شرکت بازرگانی و پخش، نماینده شرکت معتبر اروپایی
دعوت به همکاری در یک شرکت معتبر معتبر صنایع غذایی
استخدام جهت همکاری در یک شرکت پخش معتبر خارجی (خانم)
فرصت کار در شرکت مهندسین مشاور فعال در نفت و گاز
اشتغال جهت همکاری در شرکت مهندسین مشاور
استخدام در یک شرکت طراحی و مهندسی بسامد آزما
جذب متخصص در یک شرکت مهندس مشاور صنعتی
اشتغال جهت همکاری در یک شرکت مهندسی معتبر
استخدام در یک شرکت پیمانکاری صنعتی

خبرنامه تخصصی
سایت مرجع متخصصین ایران

نویسنده : برای فردا : ٢:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

رشد جرم‌خیزی در کشور، واقعیتی پنهان و آشکار

از تعریف تا واقعیت
رشد جرم‌خیزی در کشور، واقعیتی پنهان و آشکار
اگر همین دختر از دست ربایندگایش فرار کرده و به مراجع رسیدگی خبر می‌داد، به جای چهره نگاری از متهمان، احتمالا به او هم گفته می‌شد حالا که جرمی واقع نشده است، از چه شکایت می‌کنی؟... در مورد آستانه جرم هم از تعلیمات اسلامی فرسنگها دور افتاده‌ایم. چرا دین اسلام لزوم پرداخت دیه را تنها به جرائمی مانند کشتن و نقص عضو محدود نکرده است؟ دلیل آن روشن است: برای اینکه جلوی خطا را باید از سرچشمه گرفت.
کد خبر: ۱۰۷۱۹تاریخ انتشار: ۱۴:۳۸ - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۹۵۹۰
ورود میلیون‌ها پرونده در سال به دستگاه قضایی و سیر صعودی آن، بالاترین مقام قضایی را واداشته است که به صراحت و درستی اظهارکنند که جامعه ما دچار بیماری مزمن کثرت جرایم و تخلفات شده است ( همشهری، 20 بهمن 1386). یکی از قضات در جلسه‌ای نقل می‌کرد که در سفر عمره، سری هم به دادگستری مدینه زده و با کمال ناباوری دیده است که به تعبیر خودش در آنجا پشه هم پر نمی‌زده است. در کشوری ریشه دار چون ایران که از مکتب بی‌بدیل تشیع و ملتی مقاوم و فداکار بهره‌مند است، این خیل عظیم پرونده و جرم و شکایت از چه عواملی نشأت می‌گیرد؟

محمد مطهری در ادامه مباحث جرم‌شناسی به نکات تازه‌ای اشاره کرده است: نکته اساسی این بخش از مقالات این است که به گمان من، ریشه اصلی کثرت جرائم و پرونده‌ها و در نتیجه کمبود امنیت روانی مردم به خصوص بانوان در این نکته نهفته است که آستانه ارتکاب جرم در ایران اشتباه تعریف شده است و برخلاف آنچه برخی می‌گویند تعدد عناوین مجرمانه و نقص قوانین علت اصلی کثرت جرائم در ایران نیست...

مروری بر صفحات حوادث نشان می‌دهد که تا پای قتل و غارت و تجاوز و سرقت مسلحانه و اسیدپاشی و کلاهبرداری‌های میلیاردی در میان نباشد اساسا در عرف ما حادثه ای رخ نداده وعنوان جرم صدق نمی‌کند...


خواهند گفت مشکل امروز، تعدد عناوین جرم است و با اضافه کردن عناوین جرمها باید چند برابر تعداد موجود، زندان ساخته شود، دهها هزار مأمور دائما در خیابان گشت زده و متخلفان را دستگیر کنند و شهرها چهره پلیسی به خود بگیرد. این توهم از آنجا ناشی می‌شود که به این نکته مهم توجه نشده است که مشکل جامعه ما بیش از آن‌که وقوع جرم باشد جرأت بر انجام جرم است؛ بیش از آن‌که فساد اقتصادی یک معضل باشد جرأت بر انجام فساد اقتصادی یک معضل است. مهمتر از تجاوز مسافرکش به مسافر بی پناه – که اخیرا از راننده شخصی به راننده تاکسی تلفنی هم سرایت کرده است ـ این مسأله است که اساسا چگونه تصور جرمی به این شناعت به این سادگی به ذهن یک راننده می‌آید؟
ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٢:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

متن گزارش تفحص از آزمون دستیاری

همچنین هیچگونه صورتجلسه‌ای از نحوه انجام مراحل تایپ، پرینت و تکثیر سئوالات آزمون که مورد تائید عناصر حفاظتی و حراستی و مسئولان دبیرخانه آموزش پزشکی ـ تخصصی باشد، تنظیم نگردیده است.
کد خبر: ۱۰۷۴۷تاریخ انتشار: ۱۸:۱۸ - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۱۸۰۵

فروشندگان پرسش‌های آزمون دستیاری سال 82 حدود پانصد میلیون تومان به جیب زدند.

هیأت تحقیق و تفحص از آزمون‌های تخصصی وزارت بهداشت گردش مالی در فروش پرسش‌های آزمون دستیاری پزشکی سال 82 را رقمی نزدیک به پانصد میلیون تومان برآورد کرد.

به گزارش فارس، امروز گزارش تحقیق و تفحص از آزمون‌های تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ویژه آزمون دستیاری در سال 1382، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خوانده شد.

متن کامل گزارش تحقیق و تفحص از آزمون‌های تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح زیر است

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٢:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

مخترع شیرازی؛ برترین مخترع زن جهان

کد خبر: ۱۰۷۵۶تاریخ انتشار: ۱۰:۴۱ - ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۲۱۴۷
مریم اسلامی دانشجوی مخترع شیرازی برای دومین ‌بار پیاپی موفق ‌شد در مسابقات زنان مخترع جهان که در کره جنوبی برگزار شد ، عنوان برترین زن مخترع سال ‪ ۲۰۰۸‬جهان را به دست آورد.

به گزارش دریافتی ایرنا، اختراع مریم اسلامی پیش از این در سی و ششمین دوره مسابقات اختراعات و تکنولوژی‌های سال ‪ ۲۰۰۸‬ژنو،عنوان عالی ترین اختراع و برترین زن مخترع سال ‪ ۲۰۰۸‬را ازطرف سازمان جهانی مالکیت‌های فکری (‪ ( WIPO‬به دست آورده بود.

براساس این گزارش، هفته جاری درنخستین مسابقه بین‌المللی‌زنان مخترع جهان در کره جنوبی که مخترعانی از ‪۲۵‬کشور ازجمله فرانسه،استرالیا، سوئیس، ژاپن و رومانی با بیش از ‪ ۴۰۰‬اختراع در رشته‌های مختلف حضور داشتند، مخترعان ایرانی با کسب ‪ ۱۲‬مدال طلا، پنج نقره و شش برنز، گوی سبقت را از رقیبان خود ربودند.

جمهوری‌اسلامی ایران در این مسابقه بین‌المللی درکره جنوبی به‌مقام قهرمانی دست یافت.

سازمان جهانی مالکیت‌های فکری ملل متحد در این مسابقات که در کره جنوبی برگزار شد، عنوان برترین زن مخترع سال ‪ ۲۰۰۸‬را به همراه مدال طلا، دیپلم افتخار و جایزه‌ویژه به خانم مریم اسلامی که دانشجوی سال پنجم‌پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است، اختصاص داد.

همچنین دراین مسابقات جایزه‌ای ازسوی نماینده دولت صربستان همراه‌با مدال طلا و دیپلم افتخار به خانم اسلامی، مخترع ایرانی اهدا شد.

اختراع خانم اسلامی یک ثابت‌کننده خارجی برای درمان انواع شکستگی ها، انحرافات، جوش نخوردن‌ها یا بدجوش خوردن‌ها، بلند کردن استخوان تا پنج سانتی متر و ثابت‌سازی به دنبال برداشتن تومور استخوانی کاربرد دارد.

اختراع‌این دانشجوی شیرازی،یک اکسترنال‌فیکساتوراست که‌در درمان بیماری‌های استخوانی، خصوصا جهت درمان شکستگی آرنج استقاده می‌شود که طرح تکمیلی آن جهت اکثر نقاط بدن بکار می‌رود.

از کاربردهای این وسیله، درمان انواع شکستگی‌ها در هر منطقه از بدن به جزدر مناطقی که حجم عضله زیاد باشد، درمان دفورمه‌ها و انحرافات استخوانی، در موارد جوش نخوردن یا بد جوش خوردن، ثابت‌سازی به دنبال برداشتن تومور استخوان به‌جز درمناطقی که حجم عضله زیاد باشد و بلند کردن استخوان تا پنج سانتی متر است.

این دستگاه دارای ‪ ۳۱‬مزیت درمقایسه با سایر روش‌هاست‌وتاکنون چندین بیمار با این دستگاه درمان شده‌اند که هیچگونه عارضه جانبی در آنها دیده نشده‌است و بیماران علاج یافته اکنون دارای عملکرد طبیعی خوب هستند.

به گزارش دریافتی، کتاب " شگفتی‌هایی در ترمیم و رشد استخوانها"به عنوان یک اثر منحصربه‌فرد درخصوص اکسترنتال فیکساتورها تالیف این دانشجوی شیرازی است که منتشر شده و مورد توجه خاص استادان معتبر ارتوپدی قرار گرفته است.

مریم‌اسلامی دارای بیش‌از ‪ ۱۰‬مقاله بین‌المللی درهمین خصوص درکشورهای ژاپن، روسیه و مصر است.

وی تنها مخترعی است که دو مدال پیاپی از سازمان جهانی مالکیت‌های فکری ملل متحد دریافت کرده است.
منبع (+)
نویسنده : برای فردا : ٢:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

"پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنای

"پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته" در خرداد ماه امسال برگزار می شود.

"پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته" از تاریخ 5 لغایت 8 خرداد ماه 1387 مصادف با 25 لغایت 28 می 2008 میلادی در محل دائمی نمایشگا ههای بین المللی تهران برگزار می شود.

با توجه به نقش ارزنده و مهم نمایشگاههای بین المللی در تبادل اطلاعات فنی-بازرگانی و آشنائی

صاحبان صنایع و پژوهشگران و دست اندرکاران با آخرین دستاوردهای صنعتی و فن آوری روز جهان

و همچنین بمنظور معرفی توان تولید و صادرات کشور،  "پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع

کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته" 5 لغایت 8 خرداد ماه امسال

با اخذ مجوز از سازمان توسعه تجارت ایران و با همکاری شرکت سهامــــــــی

نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، توسط شرکت "پالار سامانــــــه" در محل دائمی نمایشگاههای

بین المللی تهران برگزار می گردد.

در راستای هر چه تخصصی تر شدن فضای برگزاری نمایشگاه و بهـــــره گیری و استفاده هرچه

بیشتر مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان، نمایشگاه امسال نیز در ســــه بخش تخصصی"ایران

فود" ،"ایران فودتک" و"ایران آگرو" با حضور شرکت کنندگان داخلی و خارجی برگزار خواهد گردید.

شماره ستاد برگزاری نمایشگاه : 88886911-021 ، 88880677-021

 

Palar@parsonline.net , www.iafiran.com

منبع (+)

  
نویسنده : برای فردا : ۳:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

شیوه های تولید نان بدون ضایعات

علی اکبر دریغ

شیوه‌های تولید نان بدون ضایعات

دکتر پرویز ایرانی متولد 1318 دارای دکترای شیمی و تکنولوژی غلات از دانشگاه فنی مونیخ (T.U.M) ، ارائه‌دهنده ده‌ها مقاله در سمینارها و کنگره‌های داخلی و بین‌المللی در زمینه نان، غلات، زراعت و اصلاح نباتات، محقق نمونه کشور در سال 75 و نماینده ایران در اتحادیه بین‌الملل I.C.C (International Association for Cereal Science and Technology) است و با راه‌اندازی آزمایشگاه شیمی و تکنولوژی غلات در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر سال‌هاست که درباره نان و ماکارونی و یافتن روش‌های کاربردی برای کاهش ضایعات و افزایش کیفیت این دو ماده غذایی تلاش و تحقیق می‌کند. به عقیده وی، پایین بودن کیفیت گندم و آرد مصرفی و عدم رعایت شرایط صحیح پخت در تهیه نان مهم‌ترین عوامل به‌وجود آورنده ضایعات نان است. دکتر ایرانی 16 مردادماه، میهمان دفتر بهکام بود. گفت‌وگوی زیر حاصل دیدار ما با اوست.
 

آقای دکتر! کمی در مورد تاریخچه‌ نان و انواع نانی که عمدتا در کشور تولید می‌شود توضیح دهید.
به طور کلی پنج نوع نان در کشور تولید می‌شود؛  نان‌های حجیم که تولیدشان بسیار محدود است، بربری که نیمه‌حجیم است و لواش، تافتون و سنگک که در دسته نان‌های مسطح جای می‌گیرند. نان‌های مسطح، فوق‌العاده ابتدایی هستند. بشر وقتی خواست نان تهیه کند به روش مسطح آن را تولید کرد. در نان‌های اولیه تخمیری صورت نمی‌گرفت، انسان بعدا متوجه شد که اگر خمیرمایه یا خمیر ترش به نان اضافه شود کیفیت و طعم نان بهتر می‌شود، این مهم در زمان مصر قدیم اتفاق افتاد که آشپز فرعون که نان را فتیر درست می‌کرد، یک روز فراموش کرد آن‌را به موقع پخت کند، خمیر همانطور مانده بود و پس از مدتی ترشید و آنگاه که او از آن خمیر ترشیده نان تهیه کرد و با ترس و لرز از عقوبت فرعون به خاطر تهیه نان ترشیده نان را به پیشگاه او برد، فرعون و مهمانانش از طعم و مزه این نان خوششان آمد و از آن موقع بود که متوجه شدند اگر به نان، خمیر مایه یا خمیر ترش اضافه شود طعم و مزه آن اصلاح می‌شود.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۳:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

نگاهی به ازدواج های سیاسی پس از انقلاب؛

دامادها و دولت‌ها
 • از ازدواج انقلابی تا ازدواج سیاسی

مهدی و امیرحسین معتقدند که میان سال‌های 1368 تا 1384 در ایران دایی‌سالاری حاکم بوده است چرا که آنان دو دایی دارند که از سال 1368 تا سال 1384 بر ایران حکومت می‌کردند. دایی پدری آنان اکبر هاشمی رفسنجانی بود که از سال 1368 تا سال 1376 رئیس‌جمهور ایران بود و دایی مادری آنان سیدمحمد خاتمی بود که از سال 1376 تا سال 1384 ریاست‌جمهوری ایران را بر عهده داشت. پدر و مادر مهدی و امیرحسین هاشمیان به ترتیب فرزندان حجت‌الاسلام محمد هاشمیان امام جمعه رفسنجان و آیت‌الله صدوقی امام جمعه یزد بودند و این یعنی آنها فرزندان مشترک «یزد و رفسنجان» و «صدوقی و هاشمیان» هستند؛ جایی که «هاشمی‌ها» و «خاتمی‌ها» به هم می‌رسند. مهدی و امیرحسین تنها کسانی هستند که در فاصله دو دهه خواهرزاده رئیس دولت ایران بوده‌اند اما پیوند خانواده و دولت در ایران محدود به ایشان نیست:

 • نسل اول: اسلام انقلابی و ازدواج انقلابی

  با پیروزی انقلاب اسلامی ایران نسلی از جوانان مسلمان به قدرت رسیدند که مبارزه سیاسی و اسلام انقلابی برای آنها فرصتی باقی نگذاشته بود تا به ازدواج فکر کنند. ازدواج برای این نسل در زمره اولویت‌های زندگی نبود و از سوی دیگر به دلیل دیدگاه مذهبی و عقیدتی آنان امکان آشنایی گسترده جز از طریق خانواده با جنس مخالف را نداشتند یا اگر داشتند دیدگاه ایدئولوژیک این جوانان به آنان اجازه نمی‌داد در دانشکده یا جامعه به انتخاب دست زنند. واقعیت آشکار دیگر این بود که نظام تازه‌تاسیس جمهوری اسلامی نیاز به مدیرانی از جنس این پیروان اسلام انقلابی داشت و آنان که در فاصله سنی 25 تا 35 سال قرار داشتند و روزگاری گمان نمی‌کردند که به عنوان کارمند در اداره یا وزارتخانه‌ای استخدام شوند اکنون در معرض نهادهای وزارت دولت و وکالت مجلس قرار گرفته بودند و شاید درست نبود که در «تجرد» بمانند. اینگونه بود که ازدواج انقلابی به ضرورت اسلام انقلابی تبدیل شد؛ ازدواجی که در درون مناسبات نظام تازه شکل می‌گرفت و اخلاق و آداب خاص خود را داشت: با آشنایی خانوادگی آغاز می‌شد و با مراسم ساده‌ای پایان می‌یافت. گاه مسجد صورت می‌گرفت و تعداد میهمانان مراسم ازدواج بسیار اندک بود. ازدواج‌هایی که در درون خانواده انقلاب صورت می‌گرفت این مزیت را داشت که خانواده‌های عضو این خانواده بزرگتر شناختی کافی از هم داشتند و نیازی به تحقیق بسیار وجود نداشت. سطح توقعات طرفین از یکدیگر نیز اندک بود و به دلیل جو اجتماعی موجود، خانواده‌ها به ساده‌ترین شکل ممکن مقدمات ازدواج را فراهم می‌کردند.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۸:٥۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم

قیمت!

قیمت چلوکبابی
نویسنده : برای فردا : ۸:٤٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم

اخبار

کنفرانسها و همایشها

SPE Seminar

اخبار

تلفنهای همراه دوگانه سوز !
افرادی که کمتر تلویزیون تماشا می کنند حافظه قوی تری دارند
زمین‌ شناسى مهندسى، علم راهبردى قرن بیست‌ویکم
خوردن سیب در کنترل وزن نقشی اساسی دارد
تاثیر قارچها در تغییر اثر مخرب اورانیوم باقی مانده در طبیعت
موسیر از بین برنده بوی بد دهان
واردات گسترده برنج به کشور
افزایش 20 درصدی سطح زیر کشت پنبه در فارس
خشکسالی تهدید جدی خودکفایی گندم
پیشگیری و مقابله با خشکسالی در بخش آبزی پروری
دوره‌های مهارت‌آموزی پرورش قارچ خوراکی برگزار می‌شود
بررسی تغییر کاربری اراضی و باغ‌ها
آزمایش نظریه انیشتین توسط دانشمند ایرانی
دعوت به همکاری
زنبورهای عسل ع��لات پروازی خود را گرم نگه می دارن
رئیس هیئت کشتی استان مرکزی: هدف ما میزبانی مسابقات بین المللی در آینده است
آغاز آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
آمار برخی سرطان‌ها در کشور رو به افزایش است
آمار تاسف برانگیز بیسوادی در کشور
پرندگان از میدان‌های مغناطیسی کوچک بعنوان ‪ GPS‬استفاده می‌کنند
اواخر اردیبهشت ماه در دانشگاه امیرکبیر جشنواره صنعتی مهندسی نفت برگزار می‌شود
اسفناج ماهیچه ها را تقویت می کند
تشخیص‌انسان‌خوب از بد توسط پرندگان

فرصتهای شغلی

استخدام در یک شرکت تولیدی جهت تکمیل کادر دفتر مرکزی
اشتغال در یک شرکت ساختمانی جهت تأمین نیروی انسانی خود در کارگاه عسلویه
دعوت به همکاری در یک شرکت مهندسی معتبر و فعال
استخدام در گروه صنعتی بزرگ فعال در صنایع جانبی خودرو
اشتغال در یک شرکت معتبر بین المللی مسافرت هوائی و جهانگردی عضو یاتا
استخدام جهت همکاری در یک شرکت معتبر
استخدام در شرکت سهامی وزنه (وابسته به گروه صنعتی ماموت)
استخدام جهت همکاری در یک شرکت پیمانکاری
دعوت به همکاری در شرکت سام سرویس
فرصت کار در یک شرکت معتبر تولیدی در زمینه سیستم های ساختمانی
دعوت به همکاری در یک شرکت صنعتی واقع در شهر اشتهارد
اشتغال در یک شرکت بزرگ تولید کننده قطعات خودرویی
جذب متخصص در شرکت صنعتی توزین الکتریک
استخدام در یک شرکت معتبر پیمانکاری فعال در پروژه های نفت و گاز
جذب نیرو در یک شرکت معتبر ساختمانی
استخدام جهت همکاری در یک شرکت پیمانکاری عمومی
فرصت کار در شرکت ام.و.ام ایران
استخدام در یک شرکت بزرگ و معتبر در زمینه تولید مبلمان منزل و اداری
اشتغال در یک شرکت بازرگانی فعال در زمینه محصولات بهداشتی مستقر در تهران
(برنامه نویس + منشی) جذب نیرو در یک شرکت معتبر پیشرو در ارائه فن آوریهای نوین
دعوت به همکاری در یک شرکت مهندسی و فنی معتبر
جذب نیرو در یک شرکت راهسازی
فرصت کار در یک شرکت تولیدی قطعات پلیمری
استخدام جهت همکاری در یک شرکت مهندسی مشاور شهرسازی
فرصت کار در شرکت مهندسین مشاور
جذب نیرو در یک شرکت تجاری بین المللی
اشتغال در یک شرکت معتبر جهت دفتر تهران و کارخانجات واقع در استان یزد
دعوت به همکاری در دانشگاه شهید بهشتی
اشتغال جهت همکاری در اداره کل زندان های آذربایجان شرقی
دعوت به همکاری در شرکت رمیس
استخدام جهت همکاری در شرکت تیس نساج
جذب نیروی فروش در یک شرکت معتبر IT
دعوت به همکاری در یک شرکت تولیدی صنعتی
جذب نیرو در شرکت صنعتی صافیاد
استخدام جهت همکاری در یک شرکت مهندسی
فرصت کار در یک شرکت راهسازی و ساختمانی
جذب نیرو در شرکت مهندسان مشاور
اشتغال در یک شرکت ساختمانی جهت اجرای پروژه کانال اصلی آب در دشت مغان
فرصت کار در شرکت داروسازی اسوه
دعوت به همکاری در یک شرکت جهت تکمیل کادر فنی
پرورش سود زای بلدرچین
 

خبرنامه تخصصی
سایت مرجع متخصصین ایران

نویسنده : برای فردا : ۸:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم

ساخت دهان مصنوعی با قابلیت تشخیص مزه

محققان فرانسوی دهان روباتیکی ساخته اند که می تواند با جویدن میوه ای همچون سیب مزه آن را تشخیص دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این دهان مصنوعی می تواند به وسیله تجزیه و تحلیل طیف وسیعی از فاکتورهای دخیل در انتشار ترکیبات معطر در دهان از جمله بزاق یا سرعت در هم خرد شدن ترکیبات غذایی ، تأثیرات جویدن را باز تولید کند.

به گفته محققان درصورتی که این دهان مصنوعی بتواند همچون انسانها غذا را بجود، می توان امیدوار بود تا راهی مؤثر برای طراحی و ساخت ماشینهایی پیدا کرد که بتوانند یاد بگیرند چگونه غذاها را مزه کرده و در ارتقای کیفیت آنها تأثیرگذار باشند.

این دهان مصنوعی ترکیبی از یک حمل کننده ساده، پیستون دندانه دار و موتورهای سرعت متغیر است که با استفاده از آنها سرعت فشرده و خرد شدن غذا را کنترل می کند.

دمای درونی این حمل کننده به وسیله یک ترموستات آزمایشگاهی در دمای 37 درجه سانتیگراد نگهداری می شود.

بر اساس گزارش زد.دی.نت، این دهان روباتیکی به وسیله محققان مرکز Gaëlle Arvisenet در مدرسه ENITIAA این کشور طراحی و ساخته شده است.

در این مرکز تحقیقاتی نسل آینده مهندسان فرانسوی پرورش داده می شوند که قرار است در صنایع غذایی این کشور به کار گرفته شوند.

منبع (http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=680203)


نویسنده : برای فردا : ۸:٠٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم

بخشش

دو زندانی سیاسی سابق آرژانتینیس از آن که سالها هیچ تماسی با هم نداشتند،در میخانه ای در خیابان مایو همدیگر را دیدند و آغاز به مرور سالهای سیاه زندان اختناق کردند،زمانی که مردم بدون گذاشتن رد پایی از خود،ناپدید می شدند.در اوج صحبت،یکی از دیگری پرسید:

-چند سال در زندان ماندی؟

دیگری پاسخ داد:دو سال.

-من شکنجه هایی کشیدم که هیچ کس نمی تواند تصور کند.جلوی چشمهایم به همسرم تجاوز کردند.اما مسئولان این کار هرگز دستگیر و محکوم نشدند.

-بسیار خوب.آیا روح تو آنها را بخشیده است؟

-معلوم است که نه!

-پس هنوز زندانی آن ها هستی.

برگرفته از کتاب "دومین مکتوب" اثر "پائولو کوئیلو"

منبع (+)

نویسنده : برای فردا : ۸:۱٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢۱
Comments نظرات () لینک دائم

به لطافت گل های محمدی

گل محمدی
نویسنده : برای فردا : ٧:٥۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢۱
Comments نظرات () لینک دائم

لباس عروس


اگه دنبال یک سایت توپ برای دیدن مدلهای لباس عروس می گردین یک سر به این آدرس بزنین.

http://www.bestbridalprices.com/


هر مدلی رو انتخاب کنین و پرینت بگیرین تو همین میرداماد خودمون عینشو براتون می دوزند!

نویسنده : برای فردا : ۳:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

اخبار

کنفرانسها و همایشها


سمینار "پروژه کارت هوشمند، تولید ملی ، افتخار ملی"
کارگاه آموزشی نظام سنجش اعتبار

 

اخبار


آلودگی ویندوز XP MRT به تروجان Backdoor.CWZ
مراحل ساخ برج ایفل (حتما ببینید)
نقش چاقی درزمان بارداری
سکته مغزی در کمین همسران مردان سیگاری
فرصت‌طلبی دلالان از نظارت ضعیف، عامل گرانی برنج
زنان، مدیران کارآمدی هستند
دسترسی رایگان به نشریات SAGE تا 31 می 2008
تغذیه با شیرمادر ضریب هوشی را افزایش می‌دهد
سومین کنفرانس مدیریت تکنولوژی ایران برگزار می‌شود
میوه های مغزدار سلامت قلب را تضمین می کنند
سودمندی فلفل برای معده و کبد
آب معدنی با تاریخ مصرف 5 هزار ساله
امکان آزمایش «دی ان آ» ظرف 45 دقیقه فراهم شد
کار گاه آموزشی مدیریت کیفیت آب در مزارع پرورش ماهیان گرمابی
گرمسیری انبه میناب هرمزگان وارد بازار شد
رهاسازی 100 هزار قطعه بچه ماهیان گرمابی در استان یزد
دستیابی به مساحت 150 هزار هکتار زیتون بعید به نظر می‌رسد
تلفن همراه خدمات پزشکی را به مناطق دورافتاده می‌برد

 

فرصتهای شغلی


اشتغال در یک شرکت معتبر پیمانکاری فعال در پروژه های نفت و گاز
فرصت کار در یک شرکت معتبر و فعال در زمینه اکتشاف نفت
استخدام جهت همکاری در واحد صنعتی پوشاک هاکوپیان
جذب نیرو در یک شرکت معتبر فعال در زمینه نفت و گاز
استخدام جهت همکاری در شرکت ترخینه
جذب نیرو در شرکت مهندسی قدس نیرو
دعوت به همکاری در یک شرکت فنی - مهندسی فعال و پویا
کارشتاس برای انجام بررسی های فنی و اقتصادی
کارشتاس برای بازاریابی و فروش
دعوت به همکاری در شرکت میراب
اشتغال در یک شرکت تولیدی فعال در زمینه خودروسازی در تهران
استخدام در شرکت بین المللی پارس تجارت دوان
جذب نیرو در شرکت صنعتی و بازرگانی صنام
فرصت کار در یک شرکت پیمانکاری جهت امور اجرایی
دعوت به همکاری در یک شرکت معتبر لوازم خانگی
جذب متخصص در شرکت تولیدی صنعتی
فرصت کار در یک شرکت معتبر دارویی در تهران
استخدام در شرکت تولیدی جهت تکمیل کادر دفتر مرکزی
استخدام در یک شرکت راهسازی و ساختمانی معتبر
دعوت به همکاری در یک شرکت تولیدی (منشی خانم)
فربصت کار در یک شرکت معتبر پیمانکاری
دعوت به همکاری در یک شرکت پیمانکاری
اشتغال در یک شرکت ساختمانی برای کار در دفتر فنی مرکزی خود واقع در تهران
استخدام در یک شرکت طراحی و مهندسی معتبر
دعوت به همکاری با یک شرکت مهندسی جهت کار در تهران
استخدام در یک شرکت تولیدی قطعات پلیمری
استخدام جهت کار در تهران و عسلویه شرکت دولتی
دعوت به همکاری در یک شرکت مهندسی معتبر
(برنامه نویس + منشی) جذب نیرو در یک شرکت معتبر پیشرو در ارائه فن آوریهای نوین

 

فرصتهای تحصیلی

دعوت به همکاری درموسسه آموزشی
نحوه ثبت­نام در دوره­های کاردانی علمی کاربردی پودمانی اعلام شد.

خبرنامه تخصصی
سایت مرجع متخصصین ایران

نویسنده : برای فردا : ۳:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

فراخوان ثبت نام در سمینار آموزشی

فرصت‌ها هیچ گاه از بین نمی روند، بلکه شخص دیگری فرصت از دست داده ما را تصاحب خواهد کرد.


امروزه توسعة قابلیتهای سازمان‌ها در زمینه فروش و بازاریابی به عنوان مهمترین مزیت رقابتی آن‌ها به شمار می آید. ماهیت فروش صنعتی را می‌توان، خلق ارزش برای مشتریان به وسیله ارائه کالاها و خدماتی دانست که نیازهای سازمانی و اهداف آنها را تحقق می‌بخشد که متأسفانه به این مقوله با تصور این که به خاطر طبیعت صنعتی و ماشینی فروش صنعتی، فاقد روح خلاقیت است، کمتر پرداخته شده است.

در این راستا و به منظور نزدیک‌تر کردن مباحث علمی در این زمینه و تجربیات اهل فن فروش صنعتی، مؤسسه توسعه و تحقیقات اقتصادی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران با بهره‌گیری از متخصصین و اساتید مجرب دانشگاه و صنعت اقدام به برگزاری اولین سمینار از سلسله سمینارهای تخصصی فروش صنعتی با تأکید بر صنعت ایران در تاریخ 24اردیبهشت‌ماه سال جاری نموده است.

ضمناً به همه شرکت کنندگان مدرک مؤسسه توسعه و تحقیقات دانشگاه اعطا خواهد شد.

شرکت شما موجب هر چه پربارتر شدن این دوره خواهد شد. لذا خواهشمند است در صورت تمایل به حضورمؤثر در این فرصت کم نظیر و برای کسب اطلاعات تکمیلی با شماره‌های88334954 و88634005 و 61118117و61118099 و کارشناس مربوطه خانم صادقی تماس حاصل فرمایید.

نویسنده : برای فردا : ۳:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

 

منشا تازه فساد در حوزه فناوری اطلاعات ایران
کد خبر: ۱۰۳۳۴تاریخ انتشار: ۱۸:۴۳ - ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۱۲۲۶۸
دغدغه‌های مسئولین دبیرخانه دو شورای تاثیرگذار در عرصه فناوری اطلاعات موجب شده است که به طور همزمان تدوین دو سند در دو شورای عالی مختلف در دستور کار قرار گیرد که یکی از این اسناد تدوین و تصویب شده است و دیگری نیز در فرآیند تدوین قرار دارد.

به گزارش ایتنا مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، وجود دو سند راهبردی در عرصه فناوری ارتباطات کشور را منجر به اتلاف منابع ملی و محل نزاعی جهت تخصیص بودجه دانست.

دفتر مطالعات ارتباطات و فناوری‌های نوین مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی برنامه‌های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تصریح کرد که با توجه به این‌که سند چشم‌انداز توسعه جمهوری اسلامی ایران بربهره‌گیری بهینه از سرمایه‌های انسانی و مادی جهت شتاب بخشیدن به آهنگ رشد و توسعه اقتصادی تاکید دارد، اتخاذ سیاست‌ها و برنامه‌هایی که با اهداف سند چشم‌انداز منطبق و هم سو باشد لازم و ضروری است و با این وصف در زمینه تدوین یک برنامه جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات با وجود اجرای طرح تکفا از سال‌های پیشین، متاسفانه در دو سال اخیر سند‌ راهبردی بازنگری شده‌ای در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات وجود نداشته و دغدغه‌های دلسوزانه مسئولین دبیرخانه دو شورای تاثیرگذار در عرصه فناوری اطلاعات موجب شده است که - به طور همزمان - تدوین دو سند در دو شورای عالی مختلف در دستور کار قرار گیرد که یکی از این اسناد تدوین و تصویب شده است و دیگری نیز در فرآیند تدوین قرار دارد.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۳:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

دولت: رای دیوان عدالت، خلاف عدالت محوری!

دولت: رای دیوان عدالت، خلاف عدالت محوری!
سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس رییس جمهوری در ارتباط با رای دیوان عدالت اداری افزود: در رای دیوان ‪ ۳‬ایراد مطرح شده است که دولت قبل از اعلام ایراد رسمی دیوان در جلسات مختلف به هر سه ایرادپاسخ گفته لیکن ظاهرا عنایت کافی به پاسخ‌ها واستدلال‌های دولت مبذول نشده است.
کد خبر: ۱۰۳۹۸تاریخ انتشار: ۱۹:۳۷ - ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۵۵۰۷
سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس رییس جمهوری درباره رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت گفت: به نظر ما این رای بر خلاف سیاست عدالت محوری است که همواره مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و ریاست محترم قوه قضاییه بر آن تاکید داشته و دارند.

دکتر مجید جعفرزاده در گفت وگوی با ایرنا، همچنین خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به ظرفیت‌های قانونی موجود دیوان عدالت در رای صادره تجدید نظر کند تا برای کارکنان دولت مشکلی ایجاد نشود کما اینکه هیات تطبیق مجلس شورای اسلامی و ریاست مجلس که کلیه مصوبات دولت را بررسی می‌کنند این مصوبه را دارای ایراد قانونی ندانسته اند.

وی در پاسخ به سئوالی در این زمینه تصریح کرد:هیات عمومی دیوان عدالت اداری در دادنامه‌ای که در تاریخ ‪ ۸۶/۱۲/۲۶‬صادر نموده (ولی اخیرا یعنی در ‪ ۸۷/۲/۱۶‬برای دولت ارسال شده است ) بندهای ‪ ۱‬و‪۲‬و ‪ ۶‬تصویبنامه راجع به افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان سال ‪ ۸۶‬را که تا پایان سال ‪ ۸۶‬اعتبار داشته، مغایر قانون اعلام نموده است.
ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۳:٢٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

کم دادن حقوق به میلیون‌ها کارمند دولت و سکوت مجلس!

 حکم دیوان عدالت مشخص شد:
کم دادن حقوق به میلیون‌ها کارمند دولت و سکوت مجلس!
با صدور حکم دیوان عدالت اداری مشخص شد در سال 86، دولت دستمزد میلیون‌ها کارمند خود را کمتر از آنچه قانون مشخص کرده، پرداخته و مجلس نیز به جای تذکر درباره این اقدام، سکوت اختیار کرده است!
کد خبر: ۱۰۳۳۱تاریخ انتشار: ۱۸:۲۵ - ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۲۱۹۰۹
با صدور حکم دیوان عدالت اداری مشخص شد در سال 86، دولت دستمزد میلیون‌ها کارمند خود را کمتر از آنچه قانون مشخص کرده، پرداخته و مجلس نیز به جای تذکر درباره این اقدام، سکوت اختیار کرده است!

به گزارش خبرنگار «تابناک»، روز گذشته دیوان عدالت اداری برخی بندهای مصوبه دولت درباره ضریب افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت را ابطال کرد؛ مصوبه‌ای برای مدت دوازده ماه تمام در سال 86 اجرایی شد.

بنا بر ماده 150 برنامه چهارم توسعه «دولت موظف است حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت را طی برنامه چهارم و در ابتدای هر سال برای تمامی رشته‌های شغلی متناسب با نرخ تورم افزایش دهد»، اما دولت در سال 86 تنها به میزان 5 درصد حقوق کارکنان خود را افزایش داد، در حالی که بانک مرکزی جمهوری اسلامی نرخ تورم سال 85 را که مبنای اعمال ضریب افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 86 بوده، 13 درصد اعلام کرده است. هرچند مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی را اشتباه و غیرواقعی دانست و این نرخ را بیش از 22 درصد اعلام کرد.

به هر حال اکنون دولت بر اساس مصوبه غیرقانونی خود، حقوق دوازده ماه کارکنان خود را پرداخت کرده و جالب آن‌که مجلس شورای اسلامی و به ویژه رئیس مجلس ـ که مسئول تطبیق مصوبات دولت با قوانین است ـ در برابر این عمل غیرقانونی چشم فرو بسته و نه تنها اقدام قانونی برای ابطال و جلوگیری از اجرای آن نکردند که حتی تذکر مؤثری هم به دولت همسوی خود ندادند و سکوت اختیار کردند.
این در حالی است که برنامه چهارم توسعه مصوبه مجلس هفتم است که در آغاز تشکیل در سال 83 به بررسی و تصویب آن پرداخت.
ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۳:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

رونمایی از موتور ملی ایران در اشتوتگارت

وی با بیان اینکه این موتور پایه گازسوز ، استاندارد آلودگی یورو 4 را دارد، افزود: این موتور قابلیت کار با گاز فشرده طبیعی را دارد و منطبق با استاندارهای زیست محیطی است .
کد خبر: ۱۰۴۰۵تاریخ انتشار: ۲۰:۰۷ - ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۵۳۲۹
نخستین موتور ساخت متخصصان ایرانی در بزرگترین نمایشگاه تخصصی موتور جهان در شهر اشتوتگارت آلمان به نمایش گذاشته شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، در دهمین نمایشگاه تخصصی موتور اشتوتگارت که از 17 تا 19 اردیبهشت ماه در این شهر با حضور بیش از یکصد شرکت از کشورهای مختلف جهان برگزار می شود ، شرکت ایران خودرو اولین نمونه موتور ملی را که منطبق با استانداردهای بالای جهانی است ، عرضه کرد.

" امیرحسین برادران قناد"، رییس اداره ارزیابی و مهندسی فروش مرکز تحقیقات ، طراحی و تولید موتور ایران خودرو ( ایپکو) درگفتگو با واحد مرکزی خبر گفت: متخصصان ایرانی برای اولین بار در بین کشورهای اسلامی به فناوری طراحی و تولید موتور خودرو دست یافته اند.

وی با بیان اینکه این موتور پایه گازسوز ، استاندارد آلودگی یورو 4 را دارد، افزود: این موتور قابلیت کار با گاز فشرده طبیعی را دارد و منطبق با استاندارهای زیست محیطی است.

مهندس " اسلامی نژاد "، معاون مهندسی ایپکو نیز گفت: ارائه موتوری با مالکیت و توانمندی ایرانی افتخار بزرگی برای ملت ایران است .

وی افزود: تمام قطعات این موتور گاز سوز براساس شرایط سخت کاری طراحی شده است.
منبع (+)
نویسنده : برای فردا : ۳:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

خفگی

 

شده تا حالا احساس خفگی کنین از همه چی؟! احساس کنین کلافه شدین بس که به در بسته زدین.  بس که هی یک موضوعی رو ندیده گرفتین و از کنارش گذشتین که دعوا نشه و بیشتر از همه خودتون آسیب نبینین، اما باز اون مشکل یک جور دیگه، از یک جای دیگه سر در آورده؟! شده دیگه خسته بشین از دست خودتون، همکاراتون، اطرافیانتون، رئیستون، راننده تون، کارمنداتون، مراجعینتون...

 

دلتون بخواد، بزنین زیر همه چی و یکی دو ماه برید به کوه و کمر و طبیعت، یا حتی بشینین خونتون و به کارهای خودتون برسین؟!

 

شده از دست خودتون لجتون بگیره، که چرا اینقدر ناتوان شدین؟ چرا بهتون توهین میشه اما جسارت جواب درست دادن ندارین؟ جسارت اینکه پاشی محکم بزنی تو گوش طرف، یا لاقل کیفت رو برداری و برای همیشه از اون محیط مزخرف بیای بیرون؟ یک لبخند میزنین و میگین انشاالله که این طور نبوده!!! درست میشه.  همه جا همین طوره.  هر جا بری آسمون همین رنگه.  جاهای دیگه هم بدتر از این جا است.  برو خدا رو شکر کن اینجایی نه یک جای دیگه!!

 

شده از اینکه تبدیل شدین به یک لاشه برای ارتزاق یک مشت زالو و انگل از خودتون بدتون بیاد؟

 

شده از اینکه همش پله ترقی دیگران باشین و به جای گفتن دستت درد نکنه، فکر کنن لیاقتتون همین بوده، حالت تهوع داشته باشین؟

 

شده از حماقت و مزخرف شدن تدریجی خودتون، حالتون به هم بخوره؟! شده از پوست کلفتی و بیعاری خودتون با تمام وجود بیزاز بشین؟

 احساس بدیه!!! احساس مزخرف شدن!
نویسنده : برای فردا : ۸:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

77 نماینده مجلس: وزیر اطلاعات به خاتمی تذکر دهد

با کدام مستندات و با چه انگیزه و حقی ایشان به خود اجازه دادند با سخنانی نسنجیده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را که به فرموده حضرت امام حفظ آن از اوجب واجبات است در افکار عمومی جهان زیر سوال ببرند؟
عصرایران- در پی اظهارات اخیر سید محمد خاتمی رییس جمهور سابق کشورمان درباره صدور انقلاب و نظر امام (ره) درباره آن، تعدادی از نمایندگان مجلس از وزیر اطلاعات خواستند به خاتمی تذکر داده شود.

آنطور که یک خبرگزاری نزدیک به دولت خبر داده، 77 نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده 192 آیین‌نامه داخلی مجلس در تذکری آیین‌نامه‌ای خطاب به محسنی اژه‌ای وزیر اطلاعات اعلام کردند که خواستار رسیدگی عاجل به سخنان بی‌مبنا و خلاف امنیت ملی و مضر به وجهه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی از سوی یکی از مسئولین سابق کشور هستند.


فارس نوشت: این نمایندگان که تذکر خود را امروز تقدیم هیات رئیسه مجلس کردند با اشاره به سخنان این مسئول سابق کشور در جمع شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان مبنی بر اینکه "امام چه می‌خواست و منظورش از صدور انقلاب چه بود؟ این که ما اسلحه بگیریم و در دیگر کشورها انفجار ایجاد کنیم و گروه‌هایی درست کنیم که در دیگر کشورها خرابکاری کنند؟ امام به شدت با این رفتارها مخالف بود و برخورد می‌کرد" تاکید کردند: این سخنان در هفته جاری مستمسک بسیاری از محافل و رسانه‌های استکباری و صهیونیستی برای حمله به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و متهم نمودن کشور ما به تروریسم گردیده است.

77 نماینده در تذکر خود اضافه کردند: شایسته است ضمن تذکر به نامبرده در رعایت مصالح جمهوری اسلامی، بررسی گردد با کدام مستندات و با چه انگیزه و حقی ایشان به خود اجازه دادند با سخنانی نسنجیده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را که به فرموده حضرت امام حفظ آن از اوجب واجبات است در افکار عمومی جهان زیر سوال ببرند و موجب باز شدن راه یاوه‌سرایی بیگانگان و دشمنان علیه این نظام مقدس گردند.

این تذکر طبق آیین‌نامه داخلی مجلس صبح فردا باید توسط رئیس وقت جلسه علنی مجلس از تریبون مجلس قرائت شود.

رادیوفردا در همین ارتباط ادعا کرد: این فرد در حالی این سخنان را بیان می کند که آمریکا مدارکی مبنی بر تامین سلاح، پشتیبانی و آموزش شبه نظامیان شورشی در عراق از سوی ایران ارایه کرده است .

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس، با دستمایه قرار دادن بخشی از ابهام گویی وی، بهانه ای برای طرح ادعاهای آمریکا علیه جمهوری اسلامی یافته است.

آسوشیتدپرس در خبری از مبدأ تهران نوشت: وی گفته است، صدور خشونت به دیگر کشورها، خیانت به اسلام و انقلاب سال 1979 است و بلافاصله نتیجه گیری کرده است که این اظهارنظر وی، متهم ساختن مسؤولان کشور به طرح ریزی ناآرامیها در خارج از ایران بود.

نامبرده که رسانه آمریکایی وی را «یک اصلاح طلب و روشنفکر مردمی» نامیده است، بدون اشاره ای به مصادیق ابهام گویی اش افزوده است: مقامات آمریکا، ایران را به تجهیز و آموزش شبه نظامیان در عراق متهم می کنند، اما تهران این اتهام را تکذیب می کند.
منبع (+)
نویسنده : برای فردا : ۸:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

خاتمی:در زمینه تحریف اندیشه‌های امام اعلام خطر می‌کنم

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی گفت: باید شجاعانه در مقابل تحریف اندیشه‌های حضرت امام ایستاد.

 به گزارش ایسنا، سیدمحمد خاتمی که در جمع اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان در محل موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره) سخن می‌گفت، افزود: برگزاری این نشست را در مکانی که به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و رهبر کبیر انقلاب اسلامی منسوب است و نیز درباره گردهمایی‌ای که برای بحث پیرامون اندیشه حضرت امام است، به فال نیک می‌گیرم و برای خود مغتنم می‌دانم و امیدوارم در جریان برگزاری این سمینار بحث‌های خوبی پیرامون اندیشه‌های سیاسی امام یا بعضی موضوعات و مطالب حساس سیاسی که امروز بیش از گذشته مورد توجه و نیاز است، مطرح شود. 

وی با ابراز امیدواری نسبت به این که دانشجویان پایبند به اندیشه‌ای باشند که انقلاب اسلامی بر اساس آن صورت گرفت و پیروز شد و یک نظام استبدادی را از میان برداشت، افزود: 30 سال از عمر این نظام می‌گذرد و آن چه به‌ویژه الان برای ما باید خیلی مورد توجه باشد، این است که امروز در کجای نظامی که مورد درخواست امام و مردم بود و امام به عنوان یک فقیه و فیلسوف و عارف با توجه به ارزش‌ها و تفکراتی که به آن پایبند بود، مورد توجه مردم قرار گرفت و انقلاب را رهبری کرد؛ انقلابی که به تاسیس نظام جمهوری اسلامی منجر شد، قرار داریم؟ 

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۸:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

سلولهای چربی نامیرا هستند!

پژوهشگران سوئدی دریافتند که تعداد سلولهای چربی بدن در دوران کودکی معین می شوند و در تمام طول زندگی ثابت می مانند به همین علت کاهش وزن بسیار دشوار است.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، همیشه افرادی هستند که چند کیلوگرم اضافه وزن دارند اما هرگز موفق نمی شوند این چند کیلوگرم را کم کنند. اکنون محققان موسسه کارولینسکا در استکهلم سوئد دریافتند که علت این مسئله به نامیرایی سلولهای چربی وابسته است.

 

در حقیقت نتایج این تحقیقات که در مجله "نیچر" منتشر شده است نشان می دهد که سلولهای چربی می میرند اما خیلی زود سلولهای جوان جایگزین آنها می شوند و بنابراین تعداد این سلولها در تمام دوره زندگی یک مقدار مشخص و ثابت می ماند.

 

این دانشمندان با انجام آزمایش روی افراد چاقی که از طریق لیپوساکشن لاغر شده بودند کشف کردند که تعداد سلولهای چربی در این افراد حتی پس از کاهش وزن و در زمانی که لاغر شده اند همچنان ثابت می ماند.

 

نتایج این بررسیها نشان می دهد که تعداد سلولهای چربی همواره ثابت است و با کاهش حجم غذا و یا عملهای لیپوساکشن تنها می توان بزرگی این سلولها را کاهش داد.

 

این محققان در این خصوص توضیح دادند که تعداد سلولهای چربی در دوران کودکی و براساس نوع رژیم غذایی که کودک مصرف می کند تعیین می شود و تعداد آنها برای همیشه ثابت می ماند. بنابراین برای چاق نشدن لازم است از کودکی به فکر یک رژیم غذایی مناسب بود.

(+) منبع

نویسنده : برای فردا : ۸:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

هرکس در این کار همراه است،بسم الله ...

 موضوعی در جلسه روز یکشنبه شورای شهر مطرح شد که می بایست  توضیحاتی درباره آن بدهم. البته باید تاکید کنم که علاقمند به طرح جزییات مباحث داخلی شورا و مواضع اعضا نیستم و این کار را خلاف شئونات فعالیت شورایی می دانم، اما به خاطر طرح سوالات متعدد و مکرر از سوی رسانه ها و حتی آحاد مردم  در مورد 3 میلیارد تومان کمک شهرداری تهران به مردم لبنان، لازم می بینیم در این مورد توضیح دهم:

- براساس قوانین موجود کلیه درآمدهای شهرداری ها باید به مصرف همان شهر برسد.

- در آمدهای شهرداری تهران از محل عوارض مختلف تراکم و پرداخت هایی است که مردم به صورت مستقیم و غیر مستقیم در قبال دریافت خدمات می پردازند.

- با مقدمات فوق مشخص می شود که هزینه های انجام شده توسط شهرداری تهران از محل پرداخت های مردم است. از آنجا که در قانون و سیاست های اعلام شده نیز این درآمدها با قید مصرف برای عمران و توسعه شهر تهران مشخص شده،  مردم انتظار هرینه کرد آن را در شهرهای دیگر را ندارند.

- در جلسه شورا اینجانب با پرداخت مبلغ 3 میلیارد تومان از اعتبارات شهرداری به دلایل فوق برای لبنان موافق نبودم. اگر چه به ضرورت کمک به مردم مظلوم لبنان و همکاری برای بازسازی مناطقی که توسط جنایات اسراییل تخریب شده اعتقاد کامل  دارم. ما می توانیم از محل (1) درآمدهای عمومی دولت، (2) کمک های فنی و مشاوره ای و (3) کمک های داوطلبانه مردم در این امر مشارکت نماییم و من شخصا در این خصوص  اعلام آمادگی کردم.

- به هر حال با وجود مغایرت قانونی و طرح این پرسش که آیا شرعا بدون اطلاع و رضایت مردم می توانیم این درآمدها را این گونه هزینه کنیم موضوع به تصویب رسید.

- ظاهرا شورای دوم هم مبلغی بیش از این را در زمان خود به این منظور اختصاص داده بود که در آنجا به دلیل یک دستی نظرات، موضوع با مخالفتی روبرو نشد و انعکاس هم نیافت.

- در هر حال اعتقاد دارم این موضوع می تواند دارای اشکال شرعی باشد و بنابراین پیشنهاد می کنم مورد استفتا قرار گیرد.

- مجددا یادآوری کنم که اینجانب با هر گونه کمک به خارج از شهر تهران از محل عوارض و پرداخت های مردم شهر تهران به عنوان وکیل مردم مخالفم، ولی به حمایت از جنبش مقاومت ملت لبنان و مردم سربلند جنوب لبنان اعتقاد کامل دارم. به همین منظور برای تاسیس صندوقی به نام شورای شهر تهران جهت کمک به این امر به صورت داوطلبانه و با  افتخار تمام اعلام آمادگی می کنم.

هرکس در این کار همراه است،بسم الله ...

منبع (+)

نویسنده : برای فردا : ٧:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

بودجه شهر تهران چرا در لبنان باید مصرف شود؟

چند روزی بود که تلویزیون المنار حزب الله لبنان تصاویری از دیدار آقای چمران و معاونان شهردار تهران از لبنان رانشان می داد که نقشه های بازسازی بیروت را نشان می داد. پیرو این دیدارها خبر اختصاص 3 میلیلردتومانی شهرداری تهران به بازسازی لبنان انتشار یافت. طبیعتا این رقم کارستانی در امر بازسازی لبنان نیست ولی منتخبان مردم تهران که برای خدمت به مردم انتخاب شده اند به چه دلیلی میتوانند از بودجه ی عوارض مردم تهران به بازسازی لبنان کمک نمایند. دولت درچارچوب سیاست های کلان که کمک فراوانی به بازسازی لبنان کرده است ولی شهرداری تهران که از مردم تهران برای شهر تهران پول می گیرد واین همه گرفتاری شهری، فقر ونابسامانی اجتماعی در همین تهران هست، چه مجوز شرعی برای پرداخت پول به بازسازی لبنان دارد؟ امروز با یکی از اعضای اصلاح طلب شورای شهر تهران صحبت می کردم. در شورای شهر هم گفته شده که امر بازسازی لبنان که در اثر جنایات اسرائیل تخریب شده است، کار خوبی است ولی چرا از جیب مردم شهر تهران و از محل عوارض پرداخت شده ی مردم تهران؟. اما علیرغم رای ندادن اکثریت اصلاح طلبان، با دو فوریت تقاضا شده تصویب شده است.این در حالی است که خود شهردار تهران آمار عجیبی از فقرداده است. اگر این روش می خواهد ادامه یابد خوبست روی برگه عوارض مردم تهران نوشته شود که این پول فقط برای شهر تهران نیست ودر بازسازی سایر نقاط ذنیا هم می تواند استفاده شود تا لا اقل پول حلالی به بازسازی لبنان اختصاص یابد. یادم آمد که در محاکمه ی آقای کرباسچی یکی از مواردی که مطرح شده بود خرید یک دستگاه تایپ یا کامپیوتر برای مدرسه ای در گرگان بود که نمی بایست در خارج تهران مصرف شود؟

منبع (+)
نویسنده : برای فردا : ٧:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

مناجاتی از شهید چمران

«هر گاه دلم رفت تا محبت کسی را به دل بگیرد، تو او را خراب کردی، خدایا، به هر که و به هرچه دل بستم، تو دلم را شکستی، عشق هر کسی را که به دل گرفتم، تو قرار از من گرفتی، هر کجا خواستم دل مضطرب و دردمندم را آرامش دهم، در سایه امیدی، و به خاطر آرزویی، برای دلم امنیتی به وجود آورم، تو یکباره همه را برهم زدی، و در طوفان های وحشتزای حوادث رهایم کردی، تا هیچ آرزویی در دل نپرورم و هیچ خیری نداشته باشم و هیچ وقت آرامش و امنیتی در دل خود احساس نکنم... تو این چنین کردی تا به غیر از تو محبوبی نگیرم و به جز تو آرزویی نداشته باشم، و جز تو به چیزی یا به کسی امید نبندم، و جز در سایه توکل به تو، آرامش و امنیت احساس نکنم... خدایا ترا بر همه این نعمتها شکر می کنم.»

«خدایا از آنچه کرده ام اجر نمی خواهم و به خاطر فداکاریهای خود بر تو فخر نمی فروشم، آنچه داشته ام تو داده ای و آنچه کرده ام تو میسرنمودی، همه استعدادهای من، همه قدرتهای من، همه وجود من زاده اراده تو است، من از خود چیزی ندارم که ارائه دهم، از خود کاری نکرده ام که پاداشی بخواهم.


 

خدایا هنگامی که غرش رعد آسای من در بحبوحه طوفان حوادث محو می شد و به کسی نمی رسید، هنگامی که فریاد استغاثه من در میان فحش ها و تهمت ها و دروغ ها ناپدید می شد... تو ای خدای من، ناله ضعیف شبانگاه مرا می شنیدی و بر قلب خفته ام نورمی تافتی و به استغاثه من لبیک می گفتی. تو ای خدای من، در مواقع خطر مرا تنها نگذاشتی، تو در تنهایی، انیس شبهای تار من شدی، تو در ظلمت نا امیدی دست مرا گرفتی و هدایت کردی. در ایامی که هیچ عقل و منطقی قادر به محاسبه نبود، تو بر دلم الهام کردی و به رضا و توکل مرا مسلح نمودی... خدایا تو را شکر می کنم که مرا بی نیاز کردی تا از هیچکس و از هیچ چیز انتظاری نداشته باشم.»

منبع (+)

نویسنده : برای فردا : ٧:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

زیر پوست اقتصاد کشور

دکتر محمد‌مهدی بهکیش
افزایش قیمت زمین و ساختمان مردم را در سردرگمی‌شدید فرو برده و نگرانی جدی در محافل اقتصادی به وجود آورده است.


بسیاری از افراد جامعه به دلیل وام‌های سهل‌الوصول ارزان و حتی بنگاه‌های بزرگ و شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای حفظ ارزش پول وارد بازاری شده‌‌اند که انتظارات تورمی‌به سرعت در آن شکل می‌گیرد و تورم بالای 20 درصد در فروردین ماه موید این موضوع است. می‌دانیم که افزایش قیمت‌ها در مسکن و زمین بسیار بیشتر بوده و پس از یک دوره کوتاه، اثر مخرب بر تولید خواهد‌گذاشت و در نهایت به افراد جامعه در دهک‌‌های پایین درآمدی بیش از دهک‌‌های بالا صدمه خواهد زد.
فارغ از مسائل سیاسی، باید دید چه اتفاقی افتاده است که به یکباره قیمت‌ها در بخش ساختمان به این سرعت افزایش یافت و نرخ تورم در جامعه را به بیشتر از 20درصد رساند. پاسخ از منظر علم اقتصاد روشن است.

 
ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٧:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

چاپ اسکناس 250 میلیون دلاری در زیمبابوه

بانک مرکزی زیمبابوه قصد دارد از امروز استفاده از اسکناس 250 میلیون دلاری زیمبابوه را در این کشور رایج کند.

به گزارش شبکه خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه تلویزیون دولتی زیمبابوه اعلام کرد گیدئون گونو رئیس بانک مرکزی زیمبابوه از دو اسکناس جدید 100 میلیون و 250 میلیون دلاری خبرداد که از سه شنبه وارد گردش پولی این کشور می شود . تورم در زیمبابوه همچنان روبه افزایش است و هراره اخیرا تصمیم گرفت برای مبارزه با سفته بازی در بازار سیاه نرخ تبدیل پول خود را شناور کند .

نرخ رسمی تبدیل دلار زیمبابوه از سپتامبر 2007 ، 30 هزار دلار به ازای هر دلار کانادا است امادر بازار سیاه هردلار آمریکا با حدود 100 میلیون دلار زیمبابوه برابری می کند . وضع اقتصادی زیمبابوه با نرخ بیکاری 70 درصدی و زیر خط فقربودن 80 درصد جمعیت این کشور روبه بهبود نیست.
منبع (+)
نویسنده : برای فردا : ٧:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

خفگی

 

شده تا حالا احساس خفگی کنین از همه چی؟! احساس کنین کلافه شدین بس که به در بسته زدین.  بس که هی یک موضوعی رو ندیده گرفتین و از کنارش گذشتین که دعوا نشه و بیشتر از همه خودتون آسیب نبینین، اما باز اون مشکل یک جور دیگه، از یک جای دیگه سر در آورده؟! شده دیگه خسته بشین از دست خودتون، همکاراتون، اطرافیانتون، رئیستون، راننده تون، کارمنداتون، مراجعینتون...

 

دلتون بخواد، بزنین زیر همه چی و یکی دو ماه برید به کوه و کمر و طبیعت، یا حتی بشینین خونتون و به کارهای خودتون برسین؟!

 

شده از دست خودتون لجتون بگیره، که چرا اینقدر ناتوان شدین؟ چرا بهتون توهین میشه اما جسارت جواب درست دادن ندارین؟ جسارت اینکه پاشی محکم بزنی تو گوش طرف، یا لاقل کیفت رو برداری و برای همیشه از اون محیط مزخرف بیای بیرون؟ یک لبخند میزنین و میگین انشاالله که این طور نبوده!!! درست میشه.  همه جا همین طوره.  هر جا بری آسمون همین رنگه.  جاهای دیگه هم بدتر از این جا است.  برو خدا رو شکر کن اینجایی نه یک جای دیگه!!

 

شده از اینکه تبدیل شدین به یک لاشه برای ارتزاق یک مشت زالو و انگل از خودتون بدتون بیاد؟

 

شده از اینکه همش پله ترقی دیگران باشین و به جای گفتن دستت درد نکنه، فکر کنن لیاقتتون همین بوده، حالت تهوع داشته باشین؟

 

شده از حماقت و مزخرف شدن تدریجی خودتون، حالتون به هم بخوره؟! شده از پوست کلفتی و بیعاری خودتون با تمام وجود بیزاز بشین؟

 احساس بدیه!!! احساس مزخرف شدن!
نویسنده : برای فردا : ٧:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

 

دیروز رفته بودیم نمایشگاه کتاب.  امسال هم مثل پارسال نمایشگاه تو مصلا است.  صبح پدر گرامی من رو رسوندند جلوی نمایشگاه، عصر هم با ماشین بخش اومدم تا میدون شهرک غرب.  

 

امسال اوضاع خیلی خیلی بهتر از سال گذشته بود.  بانک صادرات انگار کارشو بهتر از بانک رفاه انجام میده.  شاید هم ما اول وقت رفته بودیم هنوز شلوغ نبود، نمی­دونم! به هر حال عملاً نه در بانک و نه در انبار تحویل کتاب، معطل نشدیم.  امسال 10-15 تومن اضافه­تر از کارت هم می­دادند و خیلی سخت­گیری نمی­کردند.  تابلوهای راهنمایی خیلی بیشتر از سال پیش بود و جاهای مناسبی نصب شده بودند. خیلی راحت میشد سالن­ها و در هر سالن غرفه مورد نظر رو پیدا کرد.  بر عکس پارسال، امسال کلی نیروی امدادی و آتش نشانی و پلیس و گشت امدادی و البته گشت ارشادی!!!! حضور داشتند.  اگه اغراق نکرده باشم به ازای هر 7-8 نفر بازدید کننده یک مامور بود که خیلی خوب بود.  البته غرفه­دارها و بازدید کننده­ها می­گفتند خلوتی امروز عجیبه! به هر حال خیلی بهتر از سال گذشته بود.  دستشون درد نکنه. 

 اخبار رو که می­ خوندم گله کرده بودند از سانسور کتاب­ها و جمع­ آوری یک سری از کتاب­ها و ... راستش چون به حال من فرقی نمی­کنه، برام این حرف­ها اهمیتی نداشت.  رویهم رفته خوب بود. 
نویسنده : برای فردا : ٦:٥٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

بازیگر

مرد هر روز دیر سر کار حاضر می شد، وقتی می گفتند : چرا دیر می آیی؟ جواب می داد: یک ساعت بیشتر می خوابم تا انرژی زیادتری برای کار کردن داشته باشم، برای آن یک ساعت هم که پول نمی گیرم. یک روز رئیس او را خواست و برای آخرین بار اخطار کرد که دیگر دیر سر کار نیاید.مرد هر وقت مطلب آماده برای تدریس نداشت به رئیس آموزشگاه زنگ می زد تا شاگرد ها آن روز برای کلاس نیایند و وقتشان تلف نشود. یک روز از پچ پچ های همکارانش فهمید ممکن است برای ترم بعد دعوت به کار نشود. مرد هر زمان نمی توانست کار مشتری را با دقت و کیفیت ، در زمانی که آنها می خواهند تحویل دهد، سفارش را قبول نمی کرد و عذر می خواست. یک روز فهمید مشتریان ش بسیار کمتر شده اند.مرد نشسته بود. دستی به موهای بلند و کم پشتش می کشید . سیگاری آتش زد و به فکر فرو رفت. باید کاری می کرد. باید خودش را اصلاح می کرد. ناگهان فکری به ذهنش رسید. او می توانست بازیگر باشد:

از فردا صبح ، مرد هر روز به موقع سرکارش حاضر می شد، کلاسهایش را مرتب تشکیل می داد، و همه ی سفارشات مشتریانش را قبول می کرد.او هر روز دو ساعت سر کار چرت می زد. وقتی برای تدریس آماده نبود در کلاس راه می رفت، دستهایش را به هم می مالید و با اعتماد به نفس بالا می گفت: خوب بچه ها درس جلسه ی قبل را مرور می کنیم. سفارش های مشتریانش  را قبول می کرد اما زمان تحویل بهانه های مختلفی می آورد تا کار را دیرتر تحویل دهد: تا حالا چند بار مادرش مرده بود، دو سه بار پدرش را به خاک سپرده بود و ده ها بار به خواستگاری رفته بود. 

حالا رئیس او خوشحال است که او را آدم کرده ، مدیر آموزشگاه راضی است که استاد کلاسش منظم شده  و مشتریانش مثل روزهای اول زیاد شده اند

          . اما او دیگربا خودش «صادق » نیست. او الان یک بازیگر است. 

نویسنده : برای فردا : ۸:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

اخبار

کنفرانسها و همایشها


SPE annual conference 2008

 

اخبار


در آمریکا با تلفن همراه می‌توان برنامه‌های تلویزیونی را مشاهده کرد
شرکت عظیم تله کام آمریکا اعلام کرد که با همکاری مدیا فلو یو.اس.آ در حال راه اندازی سرویس تلویزیونی
زندگی کسب یک تجربه است؛ خوب یا بد!
ایران در نوآوری و اختراعات جزو کشورهای پیشرو است
برگزاری سومین مسابقه کتابخوانی در دانشگاه شهید بهشتی
برگزاری کارگاه آ‌موزشی تبیین در علم تاریخ در دانشگاه شهید بهشت
باغدار درگزی 9 شاخه درخت میوه را با یک درخت میوه هسته‌دار پیوند زد
خرید توافقی محصولات کشاورزی اثر منفی بر برخی از محصولات دارد
اعطای تسهیلات ارزان به متقاضیان کلینیک گیاه پزشکی
استفاده از روشهای آبیاری نوین برای کاهش اثرات خشکسالی
پیش بینی خرید تضمینی حدود 8 هزار تن پیاز تولیدی کشاورزان
تهران آلوده ترین فروردین ماه را تجربه کرد

 

فرصتهای شغلی


مدیریت بازرگانی مسلط به زبان انگلیسی
دعوت به همکاری در یک شرکت طراحی مهندسی
اشتغال در یک شرکت معتبر فعال در زمینه ماشین الات صنعتی
فرصت کار در یک شرکت معتبر تولیدی منشی)
استخدام در شرکت تحقیقاتی کوثر کام
دعوت به همکاری در شرکت سازه پویش
استخدام نقشه کش در شرکت توسعه مهندسی هدیش
دعوت به همکاری از یک شرکت مهندسین مشاور
فرصت کار در یک شرکت تولیدی و صنعتی معتب
دعوت به همکاری در یک شرکت پیمانکاری
اشتغال جهت همکاری در شرکت سند پرداز
فرصت کار در شرکت بین المللی پارس تجارت دوان
جذب نیرو در مؤسسه آموزش عالی آزاد اکسین
جذب نیرو جهت همکاری در یک شرکت تولیدی معتبر
استخدام در شرکت اطلس خودرو، نماینده رسمی کیاموتورز در ایران
اشتغال در شرکت ذخیره تأمین بنیاد (لیزینگ سینا)
فرصت کار در یک شرکت مهندسی فعال در زمی نه سیستم های ایمنی
دعوت به همکاری در یک شرکت ساختمانی معتبر
استخدام در یک شرکت تولید کننده قطعات خودرو
اشتغال در یک شرکت پیمانکاری جهت امور اجرائی و مهندسی
جذب نیرو در یک واحد تولیدی معتبر محصولات بهداشتی – آرایشی
استخدام در شرکت عمران و مسکن شرق ایران
دعوت به همکاری در شرکت بیمه پارسیان (سهامی عام)

خبرنامه تخصصی
سایت مرجع متخصصین ایران

نویسنده : برای فردا : ٥:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٦
Comments نظرات () لینک دائم

تازه‌ترین اخبار از جنایت مشمئزکننده در مهد تمدن اروپایی

پس از آغاز تحقیقات پلیس، پدر به تجاوزات خود و بچه دار شدن از دخترش اعتراف می‌کند و آزمایشات DNA انجام شده هم موضوع را ثابت می‌کند...پدر 3 نفر از کودکان را پس از به دنیا آمدن، بیرون آورده و الیزابت را مجبور به نوشتن نامه‌ای در مورد آنها می‌کند و سپس با نشان دادن نامه به مقامات و این که دخترش بچه‌ها را در اطراف خانه رها کرده و قادر به نگهداری از آنها نیست، موفق به گرفتن شناسنامه برای 3 نفر از آنها شده
کد خبر: ۹۹۳۳تاریخ انتشار: ۲۳:۴۶ - ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۳۵۳۵۹
 ماجرای حبس یک دختر اتریشی در زیر زمین خانه پدری به مدت 24 سال و 7 بار بچه‌دار شدن پدر از او، با بازتاب گسترده‌ای که در جهان داشت، باعث شوکه شدن افکار عمومی شده است.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، این جنایت در خانه وحشت در کشوری انجام می‌شود که بسیاری از دخالتها در امور داخلی کشورهای دیگر در قالب توصیه به رعایت حقوق انسانها از آن انجام می‌شود.
ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش جنسیتی دانشجو در رشته‌های خاص

‌این امر با توجه به نیاز جامعه به حضور متناسب دختران و پسران در برخی از رشته‌ها اعمال می‌شود که در5 یا 6 رشته به نفع دختران و در5 یا 6 رشته به نفع پسران بوده است.
کد خبر: ۹۹۹۰تاریخ انتشار: ۰۷:۱۱ - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۵۳۶۳
رییس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در اواخر اردیبهشت و ارایه تسهیلاتی برای بهبود وضهیت حوزه‌های کنکور سراسری در کشورخبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس امروز در حاشیه اجلاس روسای دانشگاهها با بیان اینکه نتایج اولیه آموزش کارشناسی ارشد اواخر اردیبهشت ماه اعلام می‌شود، اظهار کرد: ظرفیت پذیرش این آزمون هنوز نهایی نشده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر چگونگی اعمال پذیرش جنسیتی در کنکور، تصریح کرد: ‌این امر با توجه به نیاز جامعه به حضور متناسب دختران و پسران در برخی از رشته‌ها اعمال می‌شود که در5 یا 6 رشته به نفع دختران و در5 یا 6 رشته به نفع پسران بوده است.

وی افزود: فاصله نمره‌ای که از این طریق اتفاق می‌افتد کمتر از یک سوال بوده است.

دکتر پورعباس با بیان اینکه سال گذشته حدود 620 هزار نفر از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه‌ها شدند، تصریح کرد: پذیرش جنسیتی تنها برای تامین نیاز و رفع کمبود‌ نیاز به متخصصان زن یا مرد در رشته‌های خاص اعمال می‌شود که در برخی رشته‌های گروه علوم تجربی، علوم انسانی و گروه فنی و مهندسی اعمال شده و شامل ظرفیتی حدود 10 هزار نفر می‌شود.

رییس سازمان سنجش با اشاره به ارایه تسهیلاتی جهت بهبود برگزاری آزمون سراسری سال 87 ، اظهار کرد: در این راستا درحال شناسایی و طراحی حوزه‌های مطلوب و مناسب جدید و جایگزینی آنها با حوزه‌های ضعیف و نامطلوب قدیم هستیم.

وی با بیان اینکه در این راستا طی سال گذشته فعالیت سنگین و چشمگیری را دنبال کردیم، گفت: در نهایت دولت 20 درصد تعرفه‌های ثبت‌نام آزمون‌های سراسری را افزایش داد که کلیه این مبالغ برای بهبود وضعیت و تحول حوزه‌های کنکور هزینه می‌شود.

دکتر پور عباس در خاتمه با بیان اینکه وضعیت حوزه‌های امتحانی تا 20 درصد بر عملکرد داوطلب تاثیرگذار است، تصریح کرد: همچنین هماهنگی‌هایی با استانداریها برای تقویت و بهبود وضعیت حوزه‌ها انجام شده است.
نظرات کاربران:
پذیرش جنسیتی داوطلبین دانشگاه‌ها خیلی مضحک و ناراحت کننده است. معنی چنین گزینشی این است که یک دانشجوی زن، در رقابت با یک دانشجوی مرد، بازنده کنکور یا امتحان پذیرش خواهد شد هر چند ممکن است وی از آن دانشجوی مرد زرنگ‌تر باشد. و یا بر عکس این مسئله می‌تواند درباره یک دانشجوی زرنگ مرد اتفاق بیافتد.
سهمیه بندی جنسیتی درکنکور عملا دردی را دوا نمیکند چون درحال حاضر عده زیادی از فارغ التحصیلان تمام رشته هابیکارند .
منبع : (+)
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

روزها

این روزها مثل برق و باد می­گذرند و ما هنوز هیچ کاری نکردیم.  آقای همسر پنج شنبه و جمعه رو رفته بودند بابل، یک سری دانشجوهای دانشگاهشون رو ببرند مسابقه روبوتیک.  بنابراین من مشغول استراحت بودم.  اما همش دل نگرانم.  تازه فهمیدم باید نگران باشم.  دیگه وقتی نمونده و ما هنوز هیچ کار نکردیم.  جمعه یک لیست نوشتم از کارهایی که باید تا مرداد و تا آخر سال انجام بدم.  تا اینجا یک لیست 6-7 صفحه­ای شده.  تازه کم کم دارم متوجه عمق فاجعه میشم.  وای! یک عروسی الکی چقدر دنگ و فنگ داره.  امروز عصر داشتیم با آقای همسر تلفنی حرف می­زدیم.  دو سه تا از کارهایی رو که باید هماهنگ کنیم براشون گفتم.  اون بنده خدا هم تازه مثل من، مبهوت عمق فاجعه شدند.  وقت کمه و ما هیچ کاری نکردیم.  همه خریدهامون مونده.  بقیه هم که فکر می­کنند ما بزرگ شدیم مرتب میگن خودتون هر کار خواستین بکنین، هر جور خواستین برنامه­تون رو تنظیم کنین.  هر جا ما باید کاری کنیم بگین انجام بدیم.  اوضاع ناجوره! از دیشب خوابم نبرده.  به فکر لیست 6-7 صفحه­ای که هر آیتمش خودش یک صفحه کامل زیر برنامه داره می­افتم، ترس همه وجودمو می­گیره!!!

  

امروز یک کارت نوشته بودم از کارهایی که باید تو اداره انجام بدم، تقریباً به جز دو سه­تاش اون هم نصفه نیمه کاری نتونستم بکنم.  همسایه اتاق بغلی ما که ما هر روز برای رسیدن به اتاقمون باید از جلوی اتاقشون رد بشیم!!! باید برای سه شنبه ارائه برنامه راهبردی داشته باشند.  با اینکه یک تیم کاری دارند اما باهاشون کار نمی­کنند!!! از صبح من رو گذاشتند تو رودربایستی که بیا کمک کن متن گزارش رو کامل کنم و پاورپوینت درست کنم.  من هم هر چی میگم آقای دکتر! به خدا خودم هزار تا کار دارم. فایده نداره!!!  کلافه شدم.  به خصوص که می­دونم همه این کارها در حد گل لگد کردنه! برای فردام هم کار ردیف کردند.  چی کار کنم؟!!

  امروز یک واقعه نادر هم رخ داده بود.  داشتم نامه­های اتوماسیون رو می­خوندم دیدم یک معرفی­نامه تمیز و مرتب برای موسسه استاندارد نوشته شده و با امضای رئیس موسسه آماده است که من رو به عنوان نماینده موسسه معرفی کرده برای اینکه برم و ترتیب گرفتن گواهینامه ISO 9000  یا ISO 17025 یا به هر حال یک گواهی برای تایید صلاحیت آزمایشگاههای موسسه رو بدم.  عجیب بود. این اولین باره که یک نامه اینچنینی بدون کلی چانه­زنی تهیه میشه.  ظاهراً جلسه روز شنبه هفته گذشته کار خودشو کرده.  شرمندم کردند. دیگه باید برم یک کاری بکنم!!! این اولین باره که ما خواستیم یک کار مثبت بکنیم و سنگ جلوی راهمون ننداختند و اذیت نکردند.  من الان باید مشعوف باشم؟! 

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

جنون

 

میگن از هر 100 نفر یکی احتمالاً ااسکیزوفرنی داره! 

به نظر می­آد فاصله سلامتی و ابتلا به اسکیزوفرنی خیلی هم زیاد نیست!
نویسنده : برای فردا : ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

کوک

                    

                      اگه ساعتتون از کوک افتاده، دوباره کوکش کنید!!

                               (این رو تو یک سررسید خوندم)
نویسنده : برای فردا : ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

تکامل!

دانشجویی که قراره فوق لیسانس یا دکترا بگیره، اما هنوز مبانی کار در آزمایشگاه و به خصوص کار در محیط­های عمومی رو بلد نیست و نمی­تونه کار کردن همزمان یک دانشجوی دیگه رو که مستلزم کم کردن فضای کاریشه، تحمل کنه، چه جور دانشجوییه؟! 

 کاش اساتید راهنما یک کم وقت میگذاشتند و درباره اصول کار و رفتارهای سنجیده اجتماعی و آدم بودن!!! هم برای دانشجوهاشون توضیح می­دادند.

 فکر می­کنم بزرگترین تفاوت فارغ التحصیل­های دانشگاه آزاد و سراسری همین تغییر تفکر و یادگیری مهارت­های زندگی اجتماعی است.  محیط دانشگاه، باید مشابه­سازی جامعه بزرگتری باشه که دانشجو بعد از فارغ التحصیلی قراره واردش بشه و مثلاً تحصیلکرده و روشنفکرش باشه (مدینه فاضله رو بی­خیال میشیم!).  دانشگاه که دبیرستان نیست... خیلی بده که بعضی فارغ التحصیل­های مقاطع تحصیلات تکمیلی ما شعور اجتماعی­شون در حد صفر باشه!

نویسنده : برای فردا : ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

همایش تخصصی ،آموزشیITPM

درباره همایش ITPM

فناوری اطلاعات هر روز، بیش از روز قبل ، سیطره خود را بر کسب و کارو زندگی انسان ها نمایان می سازد. آنچه مسلم است اثربخشی کم نظیر فناوری اطلاعات، همه جوامع و دولت ها را برآن داشته است تا با به کارگیری حداکثر قابلیت ها و ظرفیت های موجود، سطح مزیت های رقابتی خود را افزایش داده ،رفاه مردمان خود را به شکل مطلوب موجب گردند.
از همین روست که انجام پروژه های فناوری اطلاعات به عنوان دغدغه و چالش اصلی دولتمردان و سیاست سازان عرصه های اقتصادی و رفاهی و به عنوان چشم انداز پیش رو خود را نمایان ساخته است.
متأسفانه در ایران نیز علی رغم اهمیت یافتن فناوری اطلاعات و تلاش ها و هزینه های انسانی و مالی ای که در این زمینه به کار گرفته شده است، در اجرا و بهره برداری از آن به عنوان ابزار قدرتمند و اثربخش توفیق چندانی حاصل نشده است.
نگاهی به تجربه پیاده سازی پروژه های بالا دستی در سطح ملی و یا پایین دستی در فناوری اطلاعات، مانند: ERP,CRM، بانکداری الکترونیکی، تجارت الکترونیکی، کارت هوشمند سوخت و... چه به عنوان پروژه های موفق و چه به شکل پروژه های منجر به شکست، می تواند ما را به رهیافت حرکت های پیش روی، به سوی مدیریت موثر پروژه های فناوری اطلاعات رهنمون سازد.
مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات با مدنظر قرار دادن همه فرآیندها و امور یک پروژه، اکنون می تواند اهمیت روزافزون خود را برای نیل به موفقیت پروژه ها نمایان سازد.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ٢:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

اخبار

کنفرانسها و همایشها


تفکر و برنامه ریزی راهبردی

 

اخبار


ماشین تولید تار عنکبوت مصنوعی ابداع شد
طرح پژوهشی تولید صنعتی شکارگر «اوریوس» در دانشگاه تهران آغاز شد.
مرکز رشد نساجی پارک فن‌آوری یزد راه‌اندازی می‌شود
خوردن رب گوجه فرنگی پوست را مقاوم می‌کند
برای رقابت با قدرت رقابت آمریکا اتحادیه اروپا موسسه نوآوری و فناوری ایجاد می‌کند
همکاری مایکروسافت برای مقابله با رمزگذاری های غیرقانونی
سلامت روحی تنها با 20 دقیقه تحرک بدنی در هفته
اثبات وجود گلهای آفتابگردان 4 هزار سال پیش در مکزیک

 

فرصتهای شغلی


دعوت به همکاری در شرکت پرداخت نوین آرین وابسته به بانک اقتصاد نوین
اشتغال در یک شرکت خدمات فنی و مهندسی فعال در زمینه انجام پروژه های صنعتی
دعوت به همکاری در شرکت مهندسی توسعه سایپا
استخدام جهت همکاری در شرکت سازه پویش
جذب متخصص در یک شرکت تولیدی در زمینه صنایع غذایی در کرج – شهرک صنعتی بهارستان
فرصت کار در شرکت سینا مبتکر صنعت
دعوت به همکاری در گروه شرکتهای شاتل
استخدام جهت همکاری در شرکت تبلیغاتی ایده های نوین پارسیان
استخدام در یک شرکت آهن و فولاد صنیع کاوه تهران
اشتغال در یک شرکت تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی
دعوت به همکاری در یک شرکت معتبر پیمانکای
جذب نیرو در یک شرکت فنی و مهندسی
فرصت کار در یک شرکت معتبر مهندسی
دعوت به همکاری در یک شرکت فنی - مهندسی معتبر
جذب نیرو در یک شرکت معتبر تولیدی
استخدام در یک شرکت معتبر تولیدی واقع در تهران (منشی خانم)
استخدام جهت همکاری در یک شرکت تولیدی بازرگانی (منشی خانم)
دعوت به همکاری در یک شرکت معتبر تولیدی و بازرگانی (منشی خانم)
اشتغال در شرکت مهندسین مشاور فعال در پروژه های نفت و گاز
استخدام در یک شرکت بزرگ ساختمانی جهت تکمیل پرسنل کارگاهی
دعوت به همکاری از مهندسین مشاور یکم
جذب متخصص در یک شرکت ساختمانی
دعوت به همکاری در یک شرکت مخابراتی

خبرنامه تخصصی
سایت مرجع متخصصین ایران

نویسنده : برای فردا : ٢:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

مست تر از بلبل

باد گیسوان بلند و قیرگون شب را در دست گرفته و با سرانگشتان خویش عاشقانه نوازش می­دهد و شکوفه­های باران را از لابلای ابرهای آسمانی می­چیند و دانه دانه بر زلف مشکین یار می­نشاند. زمزمه­ایست دلکش در جریان این رودی که پای درختان تازه بیدار، روان است و  غوکانی که در لابلای ریحانهای بهار می­لولند. کمی آن طرف­تر، روی آن شاخة نو رستة گردو یا شاید هم روی آن سرو بلند، بلبلی به یاد عشق خود و برای من می­خواند. عطر گلهای بهار و بوی خاک باران خورده هوا را دل انگیز کرده و باز مرا سوار بر قایق رویاها به کجا خواهد برد؛ نمی­دانم.

 به آسمان می­نگرم و آسمان غبار از چهره­ام می­شوید و چون عروسان زمینی، نقل باران بر سرم می­بارد. لبخند امیدی به گوشة لبانم می­خزد و با خود می­گویم: من مست­تر از آن بلبل مستم؛ چرا که می­دانم با همه سختی­ها، خدایی هست که دوستم می­دارد و هر چه سختی­ها بیش، نشانة دوستی­اش­ بیشتر . 

                                                                                   (ف و) 5/2/86 

نویسنده : برای فردا : ٢:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

تردید

نمی­دانم دل به دل تردید قلم نهم و حلقه سکوت در گوشش آویزم یا اینکه به همرهی دیدگان مشتاقم دوباره به یاد تو و به یاری او سرشکت واژگان قاصر را بر روی این سپید معصوم جاری سازم. چون بنایی ماهر، از کلمات بی جان، پرچینی بسازم بدان امید که شاید این سوی حصار را نیز نظری افکنی. یا چونان موسی بر جسم مرده واژگان، روح سبزی دمم؛ شاید با تو باز گویند که شوق دیدارت، چگونه دو دیده­ام را به صلیب می­کشند؟

 

از خود می پرسم آیا گناه جانب من است یا جانب این واژگان خاموش؟

 بازیگری قهار و بنایی ماهر می خواهد تا تو ندانسته ها را بدانی... و بدانی پشت پرچین کلمات، تویی بهانه تمام این صفحات. 

 (ف و) 3/2/86

نویسنده : برای فردا : ٢:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

 

 

خدایا!

یاری ام ده تا عیب این و آن نگویم

که فقط بر ظاهر آنها بینا هستم و از درونشان بی­خبر،

چرا که تو پادشاهی پیدا و ناپیدای هستی،

تو را سزاوار است و بس.

دستگیرم شو تا در عبادت سوداگری نباشم

که بهای مال می طلبد،

بلکه افتاده ای باشم که طلب و رحمت تو را

در همه حال، خواهان است.

 

پس مرا طاقت عبادتی عطا کن

تا هیچگاه از تو که نزدیک تر از من به منی، دور نمانم

و در بلا و مصیبت، شکرگزارت باشم

تا در دام معصیت گرفتار نمانم.

نویسنده : برای فردا : ٢:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

اخبار

کنفرانسها و همایشها
کنفرانس آموزش ریاضی

اخبار
به مناسبت روز ملی خلیج فارس نمایشگاه «اسناد تاریخی و دستاوردهای پژوهشی خلیج فارس» در دانشگاه شهید ب
دانشگاه صنعتی اصفهان در ‪ ۱۳‬رشته آزمون دکترا برگزار می‌کند
ژنوم میوه پاپایا از اسرار تکامل پرده برمی دارد
مصرف مداوم صبحانه برای سلامتی مفید است
جنبه علمی اعجاز قرآن کریم بررسی می شود
پخت غذا در ظروف آلومینیومی باعث آلزایمر می‌شود
پنجمین کنگره ملی مهندسی ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون
کاهو دوای دردتان
نمایشگاه کتاب تهران در انتظار چهار میلیون بازدیدکننده
کمیته سازش با خشکی در سازمان نظام مهندسی کشاورزی تشکیل شد
اولین همایش هم اندیشی الگوی کشت محصولات زراعی و باغی کشور برگزار می شود
تولید انرژی با لباس‌های دارای پوشش نانوسیمی
۶۲۱‬مقاله به اولین کنفرانس ملی علوم شیلات و آبزیان ایران ارسال شد
اسپانیا روغن‌های آفتاب گردان را از بازار جمع آوری کرده است

فرصتهای شغلی
دعوت به همکاری در یک شرکت سرمایه گذاری معتبر
دعوت به همکاری در یک شرکت مهندسی در جنوب کشور
استخدام جهت فعالیت در یک شرکت معتبر طراحی و مهندسی
فرصت کار در یک پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی
اشتغال جهت همکاری در کارخانه ای واقع در منطقه ساوجلاغ
جذب نیرو در یک شرکت پیمانکاری جهت پروژه خود در جنوب کشور
استخدام در یک شرکت فعال در زمینه تولید و صادرات
اشتغال در یک شرکت فعال در زمینه اجرای پروژه های پالایشگاهی، پتروشیمی و نیروگاهی
فرصت کار در یک شرکت بزرگ صنعتی پیشرو
جذب متخصص در یک شرکت معتبر بین المللی فعال در زمینه های تبلیغاتی
جذب نیرو در شرکت پدیده شیمی پایدار
اشتغال در یک شرکت پیمانکاری جهت اجرای پروژه های خود در تهران ، شمال و جنوب کشور
فرصت کار در یک شرکت تولیدی در حوالی میدان محسنی
اشتغال در یک شرکت ساختمانی جهت ��کمیل کادر امور مالی در دفتر مرکزی
دعوت به همکاری در یک شرکت مهندسی
فرصت کار در یک شرکت معتبر جهت تکمیل کادر فنی
جذب نیرو در یک شرکت معتبر در زمینه پروژه های EPC
دعوت به همکاری در یک شرکت ساختمانی
اشتغال جهت همکاری در یک شرکت معتبر تولیدی – بازرگانی
جذب نیرو در شرکت مهندسی تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی
فرصت کار در یک شرکت معتبر بازرگانی
جذب نیرو در یک شرکت معتبر تولیدی – بازرگانی
جذب متخصص در یک شرکت خصوصی و معتبر در زمینه تولید قطعات خودرو
فرصت کار در یک شرکت معتبر مهندسی – بازرگانی
استخدام در یک مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان "محک"
دعوت به همکاری در یک شرکت بازرگانی
قابل توجه رشته های معماری-عمران-شهر سازی-مدیریت صنعتی
استخدام در یک شرکت داروئی پخش هجرت
دعوت به همکاری در یک شرکت معتبر بازرسی
دعوت به همکاری در یک شرکت مهندسی فنی فعال
اشتغال در یک شرکت معتبر و معظم در زمینه واردات و توزیع کالاهای مصرفی
دعوت به همکاری در پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی
فرصت کار به منظور احداث مجتمع های مسکونی در منطقه شمیران
فرصت کار در شرکت مهندسی مشاور (خانم)
اشتغال در بیمارستان تخصصی زنان و زایمان و نازائی صارم
دعوت به همکاری در یک شرکت معتبر تولیدی

خبرنامه تخصصی انجمن متخصصین ایران

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

روز معلم

12 اردیبهشت رو به عنوان روز بزرگداشت مقام معلم میشناسند. روز شهادت آیت الله مطهری. معمولاً روز تولد یک نفر رو برای یک مناسبت در نظر میگیرند، اینکه جالب نیست روز شهادت یک نفر همه به هم صنفهاشون تبریک!! بگن.

یادش بخیر سال پیش این موقعها ما سفر مشهد بودیم. حال و هوامون کلاً با حال و هوای امسال فرق کرده. وقتی میگن زندگی بالا پایین داره، یا وقتی میگن چرخش روزگار... واقعاً باید باور کرد.
وقتی به گذشته برمیگردین و مقاطع مختلفش، باور میکنین که زندگی خیلی هم دست خود آدم نیست!! به عبارت بهتر، بهتره خودمون تلاش نکنیم برای به دست آوردن حتمی یک جایگاه اجتماعی، شغلی، فردی و ....

الان خدا رو شکر میکنم و ازش متشکرم که موقعیتی رو خیلی بالاتر و بهتر از وضعیتی که پارسال داشتم بهم داده. اونقدر بهتر که خودم هم باورم نمیشه...

من عمیقاً دارم به این نتیجه میرسم که نباید روی داشتن/ نداشتن/ یا به دست آوردن یک موقعیت پافشاری کرد، باید سعی کرد در زندگی آدم خوبی بود و خوبی کرد. هر کی خوبی کنه خوبی میبینه، هر کی بدی کنه آخرالامر بدیهاش به خودش برمیگرده. من واقعاً به این معادله اعتقاد دارم!!! و این خیلی بهم آرامش میده.

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

ضرب و شتم دکتر قره یاضی

شنیده ها حاکی از آن است که:

دکتر قره یاضی معاون سابق وزیر جهاد کشاورزی و رئیس پیشین سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی که کاندیدای انتخابات مجلس هشتم بودند و در این چند ماهه اخیر دو تا مقاله درباره عملکرد وزیر جهادکشاورزی و وضعیت کشاورزی ایران نوشته بودند، هفته پیش در نزدیکی مجمع تشخیص مصلحت توسط 7-8 نفر به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند تا حساب کار دستشون بیاد!!!

 

ظاهراً شدت ضربات اونقدر هست که ایشون کاملاً فرصت داشته باشند در دوره مرخصی استعلاجی به عواقب نوشتن مقالات تحلیلی پی ببرند!

 راستش من کاری به شخصیت ایشون و فعالیت های سیاسی شون و دلایل نوشتن نامه هاشون و درست یا غلط بودن نوشته هاشون ندارم (من رو مقاله دومشون به خصوص اونجا که درباره برنج تراریخته نوشتند خیلی حرف دارم!) اما این هم درست نیست که یک محقق مملکت رو تو روز روشن بگیرند بزنند!!!
نویسنده : برای فردا : ۱٢:۱۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٠
Comments نظرات () لینک دائم

چگونه صبح ها براحتی از خواب بیدار شویم؟

 نویسنده: سوده (+)

پورتال مردمان (+) یکی از بهترین پورتالها برای خواندن مطالب جالب و متنوع است. در واقع یکی از سایتهایی است که من همیشه و مرتب بهش سر میزنم. شما هم امتحان کنید پشیمون نمیشید!

آیا صبح ها به سختی از خواب بیدار می شوید؟ آیا به سختی روز خود را شروع میکنید؟

اگر شما هم جزء یکی از افرادی هستید که بیرون پریدن از رختخواب برایشان کار دشواری به نظر می رسد، تا کنون شده از خودتان بپرسید که دلیلش چیست؟ چرا فقط برای یک دقیقه بیشتر چرت زدن مکرراً روی زنگ ساعت می کوبید و نهایتاً هم باید چهار دست و پا از روی تخت پایین بیایید. آیا دلیل این امر آن است که شما به اندازه ی کافی استراحت نمی کنید و خوابتان به اندازه نیست؟ آیا پیش از رفتن به رختخواب غذاهای سنگین مصرف می کنید؟ آیا به اندازه کافی ورزش نمی کنید؟

شاید هم دلیلش این باشد که شما به اندازه ی کافی "انگیزه" برای زودتر بیدار شدن از رختخواب ندارید. شاید زندگی برایتان آنقدر هیجان انگیز و لذت بخش نیست که بخواهید از خواب بلند شده و روز خود را شروع کنید. برای یک لحظه هم که شده به این موضوع فکر کنید! آیا احساس می کنید که زندگی خسته کننده و بی ثمری را دنبال می کنید؟

اگر زندگی فعلی تان خوشحالتان نمی کند، همین حالا وارد عمل شوید و شرایط خود را تغییر دهید. شما یکبار بیشتر شانس زندگی کردن را ندارید، پس بهتر است از این فرصتی که در اختیارتان قرار گرفته به بهترین نحو استفاده کنید. کارهایی را انجام دهید که از آنها لذت می برید. به این فکر کنید که انجام آن کار چه شور و اشتیاقی را میتواند در وجود شما زنده کند و سپس با این تفکر به انجام آن کار اهتمام ورزید.

اگر بی میلی و تنبلی به شما اجازه نمی دهد که کاری را شروع کنید، و یا صرفاً با کمبود انگیزه ی کافی روبرو هستید، در این قسمت شیوه هایی را به شما معرفی میکنیم تا به واسطه ی آن بتوایند خودتان را در مسیر صحیح دست یابی به خواسته ها و نهایتاً رسیدن به موفقیت قرار دهید.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٢:٠٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٠
Comments نظرات () لینک دائم

بغض وزیر اقتصاد ترکید

بغض وزیر اقتصاد ترکید

 علی قنبری

آقای دانش جعفری را از دوران جنگ تحمیلی در وزارت جهاد سازندگی به عنوان یک همکار آرام و منطقی و اجرایی می شناختم. او در دوران تحصیل دکترای اقتصاد نیز در شمایل یک محقق سختکوش و علاقه مند به مبانی علم اقتصاد و تجارب جهانی شناخته می شد. در مجمع تشخیص مصلحت در روند تصویب چشم انداز 20 ساله آرامش خاصی داشت و تلاش بسیار کرد. وقتی به عنوان وزیر اقتصاد دولت نهم منصوب شد به رغم انتقادات زیادی که به آقای احمدی نژاد و دیدگاه های اقتصادی او داشتم فکر می کردم برخلاف اکثر انتصابات رئیس جمهور، وجود ایشان در راس وزارت امور اقتصادی و دارایی می تواند به اوضاع پرتلاطم اقتصادی دولت نهم آرامش و ثبات ببخشد.اما متاسفانه وقتی حدود دو سال پیش به همراه جمعی از همکاران اقتصاددان دانشگاه های کشور تحت عنوان 57 اقتصاددان نامه یی به آقای احمدی نژاد نوشتیم و معضلات و مشکلات موجود و آینده اقتصاد ناشی از سیاست های اقتصادی دولت ایشان را گوشزد کردیم و ایشان جلسه یی طولانی را با اقتصاددانان تشکیل دادند، فکر می کردم آقای دانش جعفری در این تصمیم گیری و اقدامات اصلاحی سیاست های گذشته موثر خواهد بود ولی با برخوردهای رئیس جمهور و اعضای هیات دولت در آن جلسه و پخش گزینشی گوشه هایی از آن جلسه در صدا و سیما و مصادره مطلوب مباحث به نفع آقای رئیس جمهور و تداوم سیاست های گذشته در طول دو سال گذشته به این نتیجه رسیدم که نه آقای دانش جعفری و نه مبانی علم اقتصاد و نه دیدگاه های کارشناسی در دولت نهم هیچ جایگاهی ندارد. نتیجه این همه اقدامات دولت آن شد که آقای دانش جعفری در روز خداحافظی از وزارت اقتصاد برخی انتقادات تند را به عملکرد اقتصادی رئیس جمهور و اعضای کابینه او وارد آورد که بعضاً از انتقادات منتقدان و اصلاح طلبان تندتر بود. او از مداخله افراد فاقد صلاحیت در کارهای اقتصادی گفت و به هم ریختن اوضاع اقتصادی کشور و دخالت های بیجا در سیاست های پولی مانند کاهش دستوری و بی نتیجه نرخ بهره به رغم افزایش شدید نقدینگی، اتخاذ سیاست های نابهنگام انبساطی پولی و مالی توسط رئیس جمهور دولت نهم و بی توجهی به نظرات کارشناسی مسوولان اقتصادی از جمله وزیر اقتصاد، رئیس بانک مرکزی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت و تعویض هر کسی که ذره یی در مقابل دستورات مقاومت می کرد و تعویض همه مسوولان اقتصادی کشور از جمله ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی، ریاست بانک مرکزی و مدیران عامل بانک ها و بیمه های دولتی و خصوصی، وزیر نفت، وزیر صنایع و معادن، وزیر تعاون و... نهایتاً وزیر اقتصاد و دارایی و پرداختن دولت به مسائل غیرمهم و انحراف از برنامه چهارم توسعه چشم انداز 20ساله را مورد تایید قرار داد.نهایتاً بغض آقای دانش جعفری که فرد آرامی است، بعد از بیان برخی مسائل و مشکلات مبتلابه اقتصادی که ناشی از مدیریت و دخالت های دستوری رئیس جمهور و دولت ایشان در اقتصاد کشور بود و نتیجه آن به هم ریختن اوضاع اقتصادی کشور از جمله بروز تورم لجام گسیخته، وجود بیکاری نگران کننده، کاهش جذب سرمایه گذاری های خارجی، فرار سرمایه ها به خارج از کشور، افزایش ریسک سرمایه گذاری، بدتر شدن فضای کسب و کار، افزایش تحریم های اقتصادی و خلاصه بدتر شدن اوضاع معیشتی مردم و کاهش سرمایه اجتماعی کشور از یک طرف و از طرف دیگر انداختن این مشکلات و معضلات به گردن دیگران مانند مجلس هفتم، سیستم بانکی و مافیای توهمی و ناشناخته بود، ترکید. لذا امروز همه دلسوزان نظام و خصوصاً اصلاح طلبان و حتی افرادی مانند آقای دانش جعفری که از اصول اولیه علم اقتصاد برخوردارند، نگران وضع اقتصادی کشورند و باید کاری کرد،شاید مجلس هشتم بتواند. مجلس هفتم که به رغم همه همکاری ها مزدش را گرفت، ما به فردایی امیدبخش برای مردم و کشور عزیز و سربلند ایران امیدواریم و در مقابل هر انحرافی با تمام وجود ایستاده ایم و از مردم و انقلاب و نظام مان دفاع می کنیم.

http://www.noandish.com/print.php?id=15595
 
نویسنده : برای فردا : ۱٢:٠٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/۱٠
Comments نظرات () لینک دائم

هجدهمین کنگره علوم وصنایع غذایی

هجدهمین کنگره علوم وصنایع غذایی

 
با استعانت از پروردگار بزرگ، هجدهمین کنگره ملی علوم وصنایع غذایی جمهوری اسلامی ایران در استان خراسان توسط استانداری خراسان رضوی، دانشگاه فردوسی مشهد، انجمن متخصصان علوم وصنایع غذایی خراسان، پارک علم و فناوری خراسان ، پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی، انجمن متخصصین علوم و صنایع غذایی ایران، سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی، موسسه تحقیقات و فناوری رضوی، مجمع تشکل های صنایع غذایی ایران، شهرک فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی شمال شرق کشور، پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاد دانشگاهی در مهر ماه 1387 برگزار می گردد.


تاریخ های مهم
آخرین مهلت ارسال مقالات:           31 تیر ماه 1387

زمان برگزاری همایش:                24 تا 26 مهرماه 1387

مهلت ارسال فرم ثبت نام:              31 اردیبهشت 1387

http://nanobio.um.ac.ir/findex.php

نویسنده : برای فردا : ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٩
Comments نظرات () لینک دائم

دومین کنگره بین المللی علوم و فناوری نانو

دومین کنگره بین المللی علوم و فناوری نانو

به دنبال برگزاری نخستین کنگره بین المللی علوم و فناوری نانو در سال 1385، دانشگاه تبریز با همکاری انجمن نانوفناوری ایران ، در صدد برگزاری دومین کنگره بین المللی علوم و فناوری نانو موسوم به ICNN2008 در آبان ماه 1387می باشد.

ICNN2008 بستر مناسبی برای بحث در خصوص آخرین نتایج تحقیقاتی در زمینه علوم نانو و رسیدن به کاربردهای صنعتی آنها فراهم می آورد. این کنگره با دربر گرفتن طیف کاملی از شاخه های تحقیقاتی مرتبط با مقیاس نانو، زمینه لازم برای ملاقات دانشمندان سراسر دنیا به منظور تبادل نظر در مورد پیشرفت های جدید در حیطه علوم و فناوری نانو را ایجاد می نماید.

محورهای پذیرش مقاله:
 1. نانو فناوری زیستی
 2. مواد نانوساختار (نانو کاتالیستها، نانوفیلترها، ... )
 3. نانوکامپوزیتها
 4. نانو الکترونیک و نانومکانیک (نانوروبوتها و نانوماشینه)
 5. نانو در پزشکی (دارو رسانی، تشخیص، ...)
 6. نانو حسگرها و نانو حسگرهای زیستی
 7. نانو فتونیک ، نانومغناطیس
 8. ساخت و تعیین خواص در مقیاس نانو
 9. محاسبات، شبیه سازی، طراحی و مدلسازی در زمینه نانو
 10. نانو فناوری سبز
 11. تجاری سازی تحقیقات در زمینه نانو ( نقش پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد، سرمایه گذاری، ...)
 12. سایر عناوین
تاریخ های مهم:
 • آخرین مهلت ارسال چکیده: 10 خرداد 1387
 • اعلام نتیجه داوری مقالات: 15 مرداد 1387
 • مهلت واریز وجه ثبت نام بدون تاخیر: 25 مرداد 1387
 • مهلت واریز وجه ثبت نام با تاخیر: 14 مهر 1387
 • برگزاری کنگره: 7 آبان 1387
برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت کنگره به آدرس http://www.icnn2008.com مراجعه نمایید.
نویسنده : برای فردا : ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٩
Comments نظرات () لینک دائم

پنجمین خبرنامه الکترونیکی فناوری نانو

پنجمین خبرنامه الکترونیکی فناوری نانو
اخبار سایت ستاد (
www.nano.ir) از 1/1/87 تا 31/1/87

اخبار ایران

رویدادها و دستاوردها

رئیس جمهور: نوآوری از نظر پایه به حوزه‌هایی همچون فناوری نانو برمی‌گردد

دکتر محمود احمدی نژاد درباره برنامه‌های دولت در سال نوآوری و شکوفایی بیان داشت: "نوآوری از نظر پایه و ریشه به کارهای علمی و فناوری در فناوری نانو، بیوفناوری، درمان، کارهای صنعتی و کشاورزی برمی‌گردد." ...

میکروسکپ STM ایرانی برنده مناقصه مالزی شد

شرکت نانوسیستم پارس (NATSYCO) سازنده میکروسکپ STM با نام تجاری NAMA در مناقصه ساخت و نصب دو دستگاه میکروسکوپ برای موسسه تحقیقاتی سیریم برهاد (SIRIM Berhad) مالزی، با پیشنهاد 74 هزار یورو برنده شد. این میکروسکوپ  ...

سازمان کنفرانس اسلامی

ایران مرکز فناوری نانو در جهان اسلام

در پایان نشست سه روزه سیزدهمین مجمع عمومی همکاریهای علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی  که با حضور نمایندگان 55 کشور اسلامی ازجمله 13 وزیر علوم در اسلام آباد برگزار شد، ...

فراخوان ارسال مدارک برای شرکت در سومین جشنواره انتخاب برترینهای فناوری نانو

ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو با هدف شناسایی، معرفی و تشویق متخصصان و مؤسسات برتر کشور در زمینه فناوری نانو، جمع‌آوری اطلاعات و فعالیت‌های انجام شده در این زمینه و تشویق مراکز فعال، اقدام به برگزاری سومین جشنواره انتخاب برترین‌های فناوری‌نانو نموده است...

فراخوان انتخاب پایان نامه برتر فناوری‌نانو 

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو قصد دارد از میان پایان‌نامه هایی که در کمیته علمی ستاد، مرتبط با فناوری‌‌نانو تشخیص داده شده‌اند، و از حمایت‌های تشویقی ستاد بهره‌مند شده‌اند، یک پایان‌نامه را به عنوان پایان‌نامه برتر در سومین جشنواره انتخاب برترین‌های فناوری‌نانو انتخاب کند...

همایش‌ها

دومین کنگره بین المللی علوم و فناوری نانو 

همایش کشوری دانشجوئی نانوتکنولوژی در علوم بهداشتی

فراخوان مقاله برای اولین کنفرانس پتروشیمی ایران

فراخوان مقاله:  سومین کنفرانس مدیریت تکنولوژی ایران

رویدادهای دانش آموزی

گناباد: نخستین سمینار منطقه ای فناوری نانو در پژوهش سرای پیامبر اعظم (ص) شهرگناباد

تهران: دوره آموزشی آشنایی با فناوری نانو در پژوهش سرای زکریای رازی منطقه 9 تهران

تهران: سمینار آموزشی آشنایی با فناوری نانو در آموزش و پرورش منطقه 1 تهران

نطنز: سمینار تخصصی آشنایی با خصوصیات نانوساختارهای کربنی در شهرستان نطنز

شهرری: دوره آموزشی آشنایی با فناوری نانو در پژوهش سرای  زکریای رازی شهرری

ساری: سمینار آشنایی با فناوری نانو در پژوهش سرای دانش آموزی ناحیه 2 ساری

اخبار جهان

سلامت

شناسایی نشانگرهای ‌زیستی بیماری‌ها، با نانوذرات هیدروژلی

استفاده از نانوذرات پلیمری در واکسن‌های سرطان

ابداع یک سیستم دارورسانی جدید در ابعاد میکرومتر

ابداع روشی جدید برای تشخیص سرطان سینه با استفاده از فناوری نانو

پیوند ستاره شناسی و فناوری‌نانو

عکس برداری از آنتی ژن های سرطانی در حیوانات به کمک نانوذرات فلورسنت

ابداع دو تکنیک جدید برای تشخیص سرطان با استفاده از نانوذرات

افزایش توجه به واکسن‌های نانوامولسیونی برای ایجاد ایمنی در برابر بیماری‌های ویروسی

اندازه‌گیری تغییرات دمایی با استفاده از نانوذرات

ساخت داروی جدید ضد باکتری مبتنی بر فناوری نانو

باکتری ها و نانوفیلترها؛ چشم انداز آیندۀ فناوری آب پاک

اتصال ملکولهای زیستی و شیمیایی به یکدیگر

گزارش جدیدی از کارایی فناوری‌نانو در درمان بیماری ها

استفاده از نانوذرات کربنی با ساختار شیپور مانند به عنوان عوامل ضد ویروسی

حمل و نقل، انرژی

فیلم نانوساختاری جدید، بهبود‌دهندة بازده پیل‌های خورشیدی

تولید نانوکاتالیزورهایی با مساحت سطح یک زمین فوتبال

شکست رکورد ذخیره متان در نانومواد

نانوروغن‌کاری در شرایط روغن سوزی شدید

برق و رایانه

ساخت نانوسیم‌های بی‌نقص

توجه مدیران شرکت نوکیا به فناوری‌نانو

طرحی برای حکاکی اتمی

نانورادیوهای ساخته‌شده‌ از نانولوله‌های کربنی

الکترونیک گرافنی

کشف نانولوله‌های جدید نیمه‌هادی توسط نانوشیمی‌دان‌ها

طرح جدید گوشی‌های تلفن همراه انعطاف‌پذیر و کشسان نوکیا

طرح نظریه ای جدید در زمینه نانو مدارها توسط یک دانشمند ایرانی

فیزیک جدید

ساخت نانولیزرهای خوب با نانومیله‌های اکسید روی

مخابرات کوانتومی به شیوه ای نوین با چندین دستاورد جدید

نانولوله‌ها

نانولوله‌های کربنی و آینده روشن لومینسانس پلیمری

محافظت از سلول های خورشیدی آلی توسط نانوکامپوزیت ها

نانولوله‌های بور، رقیبی برای نانولوله‌های کربنی

استفاده از نانولوله‌های کربنی در نوک میکروسکوپ AFM برای تصویربرداری از حفرات عمقی

نانوذرات‌ها

دستیابی به اتم های مغناطیسی طلا، نقره و مس

ساخت مرواریدهای طبیعی رنگی با استفاده از فناوری‌نانو

خودآرایی نانوذرات با کمک DNA

روشی ارزان برای تولید نانورنگ‌های ضد میکروب

نانوسیم‌ها

کشف راز استحکام بیشتر نانوسیمهای فلزی

عایق‌کاری نانوسیم‌ها و ماشین‌های مولکولی

اندازه‌گیری مقادیر مس در نانوسیم‌های اکسید روی

استفاده از فناوری‌نانو در تولید OLEDهای پربازده

دیگر نانوساختارها

روش جدید تولید نانوحفره‌ها و کاهش هزینة

نفوذ روکش‌های ایجاد شده با لیزر در نانوغشاها

فرایند جدیدی برای تولید نانوالیاف با شکل‌های پچیده و طول نامحدود

کشف روش جدیدی جهت ذخیره اطلاعات از طریق DNA

شناسایی و جداسازی پروتئین ها و ملکولهای کوچک به کمک نانو حفره ها

بهبود عملکرد پلاستیک‌ها با استفاده از فناوری نانو

کشف ساختار الکترونیک DNA برای اولین بار

ساخت‌و‌محاسبات

نانوساختار های روی سطح بال پروانه ها، حسگر های شیمیایی حساسی هستند

شهاب سنگ ها «مو» های گرافیتی دارند

شکل‌دهی نوک میکروسکوپ روبشی پیمایشی با استفاده از لیزر

استفاده از تحلیل نانوحرارتی برای تعیین مشخصات پلیمره

رویدادها

تلاش عربستان برای استفاده از  فناوری نانو در مخازن نفتی

دومین نشست تجارت و سرمایه‌گذاری هند و روسیه

مدیریت

افزایش قابل توجه بودجه بخش فناوری در یازدهمین برنامه پنج ساله هند

حمایت Rice Alliance از شرکت‌های نانویی

توجه نمایندگان مجلس آمریکا به فناوری‌نانو

همکاری دو شرکت دولتیِ روسیه در زمینه فناوری نانو

معرفی

از حال تا آینده: نقشه راه فناوری نانو

سرمایه گذاری 25/1 میلیون دلاری برای ساخت مرکز نانوساخت در دانشگاه یوتا

رونمایی نخستین منبع تجاری تولید تک فوتون

فروش پوشش‌های ضد گرد و غبار مبتنی بر فناوری‌نانو در

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٩
Comments نظرات () لینک دائم

فراخوان دومین جشنواره فرهنگی نفس

چه بهتر از نفس هایم

کسی در خستگی هایش نفس گیرد

هوای زندگی را در تنش جاری کند با من

فراخوان دومین جشنواره فرهنگی نفس

واحد پیوند دانشگاه علوم پژشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی با همکاری مرکز آموزشی و پژوهشی سل و بیماران ریوی، جمعیت حمایت از اعضای پیوندی ایرانیان، کمیته امداد امام خمینی و شرکت همایش سازان امروز دومین جشنواره فرهنگی " نفس " را با در نظر گرفتن ویژگی های زیر برگزار می کند.

 هدف :

جشنواره "نفس" با توجه به شمار بسیار بیماران نیازمند پیوند اعضا و در راستای رسالت برگزار کنندگان خود در جهت آشنایی جامعه با عمل انسان دوستانه اهدای عضو، از بیماران مرگ مغزی و نجات بیماران محتاج به اعضاء پیوندی از مرگ و رنجی که می برند، با موضوع اهدای عضو اهدای زندگی برگزار می شود.

  بخش های جشنواره :

1.مسابقه نقاشی کودکان و نوجوانان.

2.مسابقه عکس و کاریکاتور.

3.مسابقه جمله کوتاه ، شعر و داستان کوتاه.

گاه شمار جشنواره :

آخرین مهلت دریافت آثار :  31 اردیبهشت

نمایشگاه و مراسم معرفی آثار برتر و اعطای جوایز :29 و 30 خرداد مقارن با جشن نفس

 فراخوان بخش های مسابقه جشنواره :

  1.مسابقه نقاشی کودکان و نوجوانان

شرایط شرکت در این بخش :

1.گروه سنی 7 تا 15 سال می توانند در این بخش شرکت نمایند.

2.علاقه مندان می توانند آثار خود را در ابعاد 40*30 سانتی متر به صورت اصل یا پرینت رنگی یا به صورت  CD  با رزولوشن dpi 300  ارسال نمایید .

(لازم به ذکر است یک نسخه پرینت A4 مطابق نسخه اصلی در CD  همراه آن لازم است )

  2.مسابقه عکس و کاریکاتور

شرایط شرکت در این بخش:

1.علاقه مندان می توانند آثار خود را به صورت عکس یا پرینت رنگی یا به صورت CD  با رزولوشن 300 dpi ارسال نمایند.

(لازم به ذکر است یک نسخه پرینت A4  مطابق نسخه اصلی در CD ، همراه آن الزامی است.)

2.آثاری که با نرم افزار های کامپیوتری ایجاد شده باشند نیز مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

 3.مسابقه جمله کوتاه ، شعر و داستان کوتاه

شرایط شرکت در این بخش :

1.علاقه مندان می توانند با ارسال آثار خود در قالب جمله کوتاه ( حداکثر 100 کلمه ) ، شعر و داستان کوتاه در این بخش شرکت نمایند.

 شرایط عمومی شرکت در دومین جشنواره فرهنگی " نفس " :

1.ستاد برگزاری جشنواره مجاز است که آثار انتخاب شده را در امور انتشاراتی و اطلاع رسانی مربوط به جشنواره استفاده کند.

2 .کلیه شرکت کنندگان لازم است به همراه آثار ، مشخصات فردی از جمله نام و نام خانوادگی ، نام پدر، شماره شناسنامه ، آدرس و شماره تلفن خود را نیز ارسال نمایند. (علاوه بر ارسال مشخصات به صورت جدا گانه،درج  نام و شماره تلفن بر روی آثار الزامیست.)

3. برگزار کننده هیچ مسئولیتی در قبال آسیب های ناشی از ارسال نامطلوب پست را نمی پذیرد.

4.تصمیم گیری در موارد و مسایل پیش بینی نشده و تغییر شرایط و مقررات اعلام شده به عهده ستاد برگزاری جشن می باشد.

ستاد برگزاری جشنواره از علاقه مندان و هنرمندان دعوت می نماید با ارسال آثار خود به آدرس پستی تهران-خیابان باهنر (نیاوران)-دارآباد- بیمارستان دکتر مسیح دانشوری-بخش پیوند اعضا-صندوق پستی 634-19575 - کد پستی 1955841452جهت شرکت در جشنواره اقدام نمایند. 

جهت اطلاعات بیشتر با تلفن های ۲۰۱۰۹۹۶۶ و ۲۰۱۰۹۴۱۹ ( واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه شهید بهشتی ) تماس حاصل فرمایید.

جوایز جشنواره به همراه تندیس نفس در هر بخش حداقل به سه اثر برگزیده تعلق خواهد گرفت.


چگونه می توانید نظر دیگران را درباره خود تغییر دهید.

در این سایت یک مقاله فوق العاده جالب و کاربردی رو می تونین در این باره پیدا کنید.

http://www.aftab.ir/articles/applied_sciences/social_science/c12c1209085064_comunication_p1.php


خطرات فن‌آوری نانو در فراورده‌های غذایی

خطرات فن‌آوری نانو در فراورده‌های غذایی

شرکت‌ها و کارخانجات تولید مواد غذایی بی‌صبرانه خواهان بکارگیری گسترده فن‌آوری نانو در تهیه فراورده‌های خوراکی هستند. پس انقلاب صنعتی و به کنار نهادن شیوه‌های سنتی تولید مواد غذایی استفاده از این فن‌آوری در کشاورزی و صنایع غذایی به مثابه جهشی بزرگ قلمداد می‌شود. اما سازمان‌های محیط زیست هشدار می‌دهند که ذرات کوچک و میکروسکوپی سبب بیماری شده و خواهان ممنوعیت استفاده آن در محصولات غذایی می‌باشند.

مشکل کنترل ذرات نانویی

مواد و ذراتی که در فن‌آوری نانو (به معنای کنترل ماده در ابعاد مولکولی) بکار گرفته می‌شود، از آنجاییکه بسیار کوچک‌اند به سختی نیز قابل رویت‌اند و به کارگیری و کنترل آنان نیز با موانع زیادی همراه است. یک نانو یک هزارم میلی متر است. ذرات نانویی حتا کوچکتر از باکتری‌ها می‌باشند. میکروسکوپ‌های نوری متداول قادر به رویت این ذرات نیستند و تنها به کمک میکروسکوپ‌های الکترونیکی و آنهم با مهارت زیاد می‌توان این ذرات را دید.

رولف هرتل از انستیتوی آلمانی پژوهش پیرامون خطرات ( BfR ) اعتراف می‌کند که "مشاهده ذرات نانویی به کمک میکروسکوپ امری تصادفی است و پژوهشگر در این مورد نیازمند بخت واقبال فراوان است."

اما تشخیص ذرات نانویی، حداقل در صنایع غذایی، به دلیل دیگری نیز مشکل و پیچیده است. هیچکس به درستی نمی‌داند که ذرات نانویی در چه مواردی و یا در چه محصولاتی تاکنون به کار گرفته شده‌اند. بنا به برخی گمانه زنی‌ها تاکنون به طور تقریبی ??? فراورده غذایی در سراسر جهان همراه با ذرات نانویی به بازار عرضه شده است. یکی از سازمان‌های محیط زیست در آلمان (BUND ) دلیل این گمانه زنی‌ها را ناشی از آن می‌داند که شرکت‌های مواد غذایی از مشخص کردن محصولاتی که با فناوری نانو تهیه شده اند، سرباز می‌زنند.

واکنش منفی نسبت فنآوری نانو در صنایع غذایی

"ویلفرید کولینگ" رئیس سازمان محیط زیست "بوند" در گزارشی تخصصی در برلین به برخی از خطرات موجود در این زمینه اشاره کرد. این گزارش بر اساس و با بررسی مقالات و نوشته‌ها علمی تهیه شده و نتایج آزمایشگاهی را در بر نمی‌گیرد. کار علمی در اینباره به خاطر امتناع صنایع غذایی از دادن اطلاعات مشخص، بسیار مشکل می‌باشد. صاحبان صنایع غذایی بیم از این دارند که موج نارضایتی میان مصرف کنندگان سبب خودداری آنان از خرید محصولات شود. این اعتراضات در مورد بکارگیری علم ژنتیک در تهیه محصولات غذایی پیش از این نیز دیده شده بود. بنا به آمار موجود (از سوی انستیتوی علمی BfR ) ?? درصد از مصرف کنندگان استفاده از ذرات نانویی در محصولات غذایی را رد می‌کنند. یکی از کاربردهای ذرات نانویی تازه نگاه داشتن فراورده‌های غذایی است.

خطرات احتمالی

خصوصیات استثنایی و ویژه ذرات نانویی سبب کاربرد گسترده آنان در این زمینه می‌باشد. مواد موثر، نظیر هورمون‌ها، ویتامین‌ها و آنزیم‌ها، در ابعاد نانویی بسیار سریع تر و آسان تر در واکنش‌های شیمیایی  و بیولوژیک شرکت می‌جویند. دلیل این امر سطح خارجی گسترده این ذرات  نسبت به حجم کوچک آنان می‌باشد. به نظر کارشناسان، به خاطر همین شرکت گسترده در فعل و انفعلات، ذرات نانویی به راحتی جذب بدن شده و انباشته می‌شوند. یکی از خطرات ذرات نانویی تولید عفونت و آسیب رسانی به سلول‌ها در بدن می‌باشد. به علت محدودیت اطلاعات، بررسی خطرات احتمالی دیگر تاکنون با مشکلات فراوانی مواجهه بوده است.

به نظر "رولف هرتل" کارشنان مواد سمی و مضر (از انستیتوی BfR ) ابعاد اینگونه خطرات بدرستی روشن نیست وبرغم مشاهده برخی از این موارد ناخوشایند در شرایط آزمایشگاهی هنوز نمی‌توان با قطعیت امکان ورود این ذرات را به سلول‌های بدن اثبات کرد.

صنایع غذایی نیز به نوبه خود وجود خطرات جدی را منتفی دانسته و استفاده از ذرات نانویی در فراورده‌های غذایی را بسیار اندک ذکر می‌کنند.

 موارد مصرف ذرات نانویی

به لحاظ نظری فنآوری نانو امکانات وسیع و چشمگیری را در زمینه تولید، نگهداری و مصرف مواد غذایی عرضه می‌کند. بطور مثال نانو کپسول‌ها در حفظ طعم، رنگ و تازگی مواد غذایی بسیار کارآ هستند. از گندیدگی و فساد مواد گوشتی و دیگر مواد غذایی به کمک فناوری نانو می‌توان جلوگیری کرد. تهیه نوشابه‌های ورزشی با انواع مختلف ویتامین‌ها و مواد معدنی یکی دیگر از موارد استفاده از این فناوری است. با استفاده از ذرات نانو می‌توان تمام مواد غذایی را ، که در شکل پودر عرضه می‌شوند، آسانتر نگهداری و مصرف کرد. حتا برای خروج راحتر کچاپ (و دیگر انواع سس‌ها) فنآوری نانو به کار گرفته می‌شود.

گرچه در این زمینه هنوز داده و اطلاعات اندک است، اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که ذرات مصنوعی نانو در تغذیه روزانه راه یافته است. و بدین خاطر برای مصرف کنندگان نیز آگاهی از بکارگیری فنآوری نانو در فراورده‌های غذایی باید بطور قانونی فراهم شود. در حالیکه بسیاری از سازمان‌های محیط زیست خواستار برچسب "مواد غذایی نانو" بر  محصولاتی هستند، که با این روش تولید شده اند، صنایع غذایی این کار غیر ضروری و بی نیتجه می‌دانند.

منبع: فودنا (+)

معنی زندگی

زندگی، راز بزرگی است که در ما جاریست
 
زندگی فاصله آمدن و رفتن ماست

رود دنیا جاریست

زندگی ، آبتنی کردن در این رود است

وقت رفتن به همان عریانی که به هنگام ورود آمده ایم

دست ما در کف این رود به دنبال چه می گردد؟

هیچ!!!زندگی ، وزن نگاهی است که در خاطره ها می ماند

شاید این حسرت بیهوده که بر دل داری

شعله گرمی امید تو را ، خواهد کشت

زندگی درک همین اکنون است

زندگی شوق رسیدن به همان

فردایی است ، که نخواهد آمد

تو نه در دیروزی ، و نه در فردایی

ظرف امروز ، پر از بودن توست

شاید این خنده که امروز ، دریغش کردی

آخرین فرصت همراهی با ، امید است

زندگی یاد غریبی است که در سینه خاک ،

به جا می ماند
زندگی ، سبزترین آیه ، در اندیشه برگ

زندگی ، خاطر دریایی یک قطره ، در آرامش رود

زندگی ، حس شکوفایی یک مزرعه ، در باور بذر

زندگی ، باور دریاست در اندیشه ماهی ، در تنگ

زندگی ، ترجمه روشن خاک است ، در آیینه عشق

زندگی ، فهم نفهمیدن هاست

زندگی ، پنجره ای باز، به دنیای وجود

تا که این پنجره باز است ، جهانی با ماست

آسمان ، نور ، خدا ، عشق ، سعادت با ماست

فرصت بازی این پنجره را دریابیم

در نبندیم به نور ، در نبندیم به آرامش پر مهر نسیم

پرده از ساحت دل برگیریم
رو به این پنجره، با شوق، سلامی بکنیم

زندگی ، رسم پذیرایی از تقدیر است

وزن خوشبختی من ، وزن رضایتمندی ست

زندگی ، شاید شعر پدرم بود که خواند

زندگی شاید آن لبخندی ست ، که دریغش کردیم

زندگی زمزمه پاک حیات ست ، میان دو سکوت

زندگی ، خاطره آمدن و رفتن ماست

لحظه آمدن و رفتن ما ، تنهایی ست

من دلم می خواهد

قدر این خاطره رادریابیم !
 
پ.ن: شعر فوق العاده قشنگیه. البته نمی دونم شاعرش کیه!

معنی زندگی

زندگی، راز بزرگی است که در ما جاریست
 
زندگی فاصله آمدن و رفتن ماست

رود دنیا جاریست

زندگی ، آبتنی کردن در این رود است

وقت رفتن به همان عریانی که به هنگام ورود آمده ایم

دست ما در کف این رود به دنبال چه می گردد؟

هیچ!!!زندگی ، وزن نگاهی است که در خاطره ها می ماند

شاید این حسرت بیهوده که بر دل داری

شعله گرمی امید تو را ، خواهد کشت

زندگی درک همین اکنون است

زندگی شوق رسیدن به همان

فردایی است ، که نخواهد آمد

تو نه در دیروزی ، و نه در فردایی

ظرف امروز ، پر از بودن توست

شاید این خنده که امروز ، دریغش کردی

آخرین فرصت همراهی با ، امید است

زندگی یاد غریبی است که در سینه خاک ،

به جا می ماند
زندگی ، سبزترین آیه ، در اندیشه برگ

زندگی ، خاطر دریایی یک قطره ، در آرامش رود

زندگی ، حس شکوفایی یک مزرعه ، در باور بذر

زندگی ، باور دریاست در اندیشه ماهی ، در تنگ

زندگی ، ترجمه روشن خاک است ، در آیینه عشق

زندگی ، فهم نفهمیدن هاست

زندگی ، پنجره ای باز، به دنیای وجود

تا که این پنجره باز است ، جهانی با ماست

آسمان ، نور ، خدا ، عشق ، سعادت با ماست

فرصت بازی این پنجره را دریابیم

در نبندیم به نور ، در نبندیم به آرامش پر مهر نسیم

پرده از ساحت دل برگیریم
رو به این پنجره، با شوق، سلامی بکنیم

زندگی ، رسم پذیرایی از تقدیر است

وزن خوشبختی من ، وزن رضایتمندی ست

زندگی ، شاید شعر پدرم بود که خواند

زندگی شاید آن لبخندی ست ، که دریغش کردیم

زندگی زمزمه پاک حیات ست ، میان دو سکوت

زندگی ، خاطره آمدن و رفتن ماست

لحظه آمدن و رفتن ما ، تنهایی ست

من دلم می خواهد

قدر این خاطره رادریابیم !
 
پ.ن: شعر فوق العاده قشنگیه. البته نمی دونم شاعرش کیه!

رسال شده در جمعه، ۶ اردیبهشت ۱۳۸٧ - ساعت ۱:۵۵ ‎ب.ظ


روحیه ی پر تسامح در برخورد با همکار

ابطحی و علت گسترش شایعات پیرامون فرمانده بازداشت شده
سید محمد علی ابطحی در سایت خود نوشت:

مدتهاست که در محیط مجازی به دلیل آزادی بیشتری که دارد در مورد مساله دستگیری فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، یادداشت، مقاله، متلک و یا تحلیل می نویسند و در نوشته های خود حرف های مختلف و اتهامات گوناگون به خصوص در حوزه ی مسائل شخصی و اخلاقی مطرح می کنند.

قطعاً طرح وسیع این مساله بین جوانان و وبلاگ نویسان و رسانه های غیررسمی دلیلی بیش از انجام یک تخلف از سوی یک شهروند دارد. برخورد وسیع و خشن تابستان گذشته با دختران و حتی پسران با عنوان طرح امنیت اجتماعی که تعداد فراوانی از دختران و پسران را به نیروی انتظامی کشاند و دلهره های اجتماعی زیادی را به درون خانواده ها برد و آسیب های روحی زیادی به جوانان وارد آورد و همه این ها توسط نیروی انتظامی بود، باعث شد که دستگیری یا شایعه ی مسائل اخلاقی اینقدر بازتاب وسیعی در بین جوانان داشته باشد.

در این میان البته فرمانده نیروی انتظامی کشور در مصاحبه ای از فرمانده زیر دستش حمایت کرد و خیلی از شایعات را اثبات شده ندانست.
حق هم همین است.
هنوز تا جرمی از نظر قانونی اعلام نشده است نباید رسانه ای شود. این روحیه ی پر تسامح در برخورد با همکار از سوی فرمانده نیروی انتظامی کاری در خور تقدیر است اما کاش بخش کمی از این تسامح هم در ارتباط با دختران و پسران صورت می گرفت که تابستان بسیار پردلهره ای را گذراندند.
منبع (+)

ایران را از نمایشگاه مالزی اخراج کردند!!

به بهانه نمایش سامانه های موشکی
ایران را از نمایشگاه مالزی اخراج کردند
معاون نخست وزیر مالزی افزود:مسوولان ما هیچ چاره ای نداشتند جز آنکه خواهان خروج شرکت های ایرانی از این نمایشگاه شوند.
عصر ایران- مقامات مالزیایی، شرکت های ایرانی را از یک نمایشگاه بین المللی تجهیزات دفاعی اخراج کردند.


به گزارش عصر ایران (asriran.com) خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از معاون نخست وزیر مالزی نوشت: "به شرکت های ایرانی دستور داده شد نمایشگاه بین المللی صنایع نظامی در کوالالامپور را ترک کنند."

"نجیب رزاق"، علت این مساله را نقض قطعنامه های مصوب شورای امنیت از سوی موسسات ایرانی شرکت کننده در این نمایشگاه خواند و افزود: "شرکت های ایرانی اقدام به نمایش تجهیزات و سامانه های موشکی خود در نمایشگاه صنایع دفاعی کوالالامپور  کرده اند که این امر مغایر با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است و موجبات دلخوری ما را فراهم کرده است."

وی خاطرنشان کرد: "مسوولان مالزیایی هیچ چاره ای نداشتند جز آنکه خواهان خروج شرکت های ایرانی از این نمایشگاه شوند."

این مقام مالزیایی ادامه داد: "متاسفانه موسسات ایرانی تجهیزاتی همچون موشک، سامانه های موشکی و ... را به نمایش درآوردند که این تجهیزات آشکارا قطعنامه های شورای امنیت را نقض می کند."

معاون نخست وزیر مالزی افزود: "نمایش این تجهیزات به منزله سرپیچی از قطعنامه های شورای امنیت است که به موجب آن خرید تسلیحات از ایران ممنوع شده و کشورها از ارایه کمک های فنی و مالی به ایران که می تواند در برنامه هسته ای این کشور مورد استفاده قرار گیرد، منع شده اند."


گفتنی است نمایشگاه سالانه صنایع دفاعی از روز دوشنبه با حضور صدها شرکت از حدود 50 کشور جهان در کوالالامپور، پایتخت مالزی آغاز به کار کرد.
منبع (+)
پ.ن: مفلوک شدن که شاخ و دم نداره. دیگه مالزی هم برای ما آدم شده!

پاسخ شدیدالحن احمدی نژاد به دانش جعفری

 

 
چه بسا با دوستی که ‪ ۲۵‬سال با آدم همکاری داشته است امروز که شما می‌خواهید اجرای عدالت کنید، یکباره او را نقطه مقابل خودت می‌بینی و مقابل در برابر عدالت... اشکالی ندارد، اگر کسانی نمی‌خواهند همراهی کنند، اگر آن جسارت و اقتدار و ایمان لازم برای مقابله با بی‌عدالتی‌ها را ندارند ، روی بی‌عدالتی را ماستمالی نکنند.

احمدی نژاد طی سخنانی نسبت به انتقادات دانش جعفری وزیر سابق اقتصاد واکنش نشان داد.

به گزارش فردا و به نقل از خبرگزاری ها، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در جمع مردم همدان گفت: عزیزان من! می‌دانید که اجرای عدالت، سخت‌ترین ، مشکل‌ترین و پیچیده‌ترین مرحله است. در پیشبرد فرهنگ و اندیشه توحیدی کار به سرعت جلو می رود با دشمنان و جبهه آشکار مواجهیم اما در اجرای عدالت، با دوستان و همکاران . چه بسا با دوستی که ‪ ۲۵‬سال با آدم همکاری داشته است امروز که شما می‌خواهید اجرای عدالت کنید، یکباره او را نقطه مقابل خودت می‌بینی و مقابل در برابر عدالت .

بعضی‌ها هستند برای اینکه خودشان را از این مساله راحت کنند ، روی مساله را خط می‌کشند و پاک می‌کنند . می‌آیند می‌گویند آقا! تبعیضی نیست. مشکلی نیست ، بی‌عدالتی‌ای نیست . این هم یک نوع برخورد است .

رییس جمهوری گفت: اما بنده به شما می‌گویم ، عزیزان من! ساختن ایران علاوه بر تلاش، مجاهدت و کار پیگیر نیازمند پافشاری بر عدالت است. عدالت است که موجب شکوفایی استعدادها می‌شود . عدالت است که باعث رفع تبعیض‌ها می‌شود . عدالت است که فاصله‌ها را پر می‌کند. عدالت است که اجازه نمی‌دهد افرادی با یک زد و بند و ارتباط به اندازه صد سال یک انسان معمولی و محروم جیب هایشان را پر کنند.

احمدی نژاد اظهار داشت: اشکالی ندارد، اگر کسانی نمی‌خواهند همراهی کنند، اگر آن جسارت و اقتدار و ایمان لازم برای مقابله با بی‌عدالتی‌ها را ندارند ، روی بی‌عدالتی را ماستمالی نکنند . اجازه بدهند و بدانند ملت ایران و خادمان کوچک آنان در کنار هم ایستاده‌اند و تا رفع همه فاصله ها و تبعیض‌ها و برپایی عدالت از پا نخواهند نشست.

رییس جمهوری تصریح کرد: پافشاری بر عدالت ، رمز عزت یک ملت است . همانگونه که امروز در عرصه جهانی ، عزیزترین ملت‌ها ملت ایران است . در داخل هم همین طور است.

وی اضافه کرد: مطالبه عدالت باید مطالبه عمومی بشود . در همه دستگاهها ، در همه مناسبات ، در قوه قضاییه ، در مجلس شورای اسلامی و در دولت و دستگاه اجرایی ، عدالت و خدمت به مردم باید حرف اول را بزند نه اینکه وقتی از عدالت صحبت می‌شود بعضی‌ها بیایند رد گم کنند. یکسری فرمول‌های غربی و شرقی را بیاورند و به رخ ملت بکشند .
احمدی نژاد گفت: من متاسفم که اینجا اعلام کنم، شما می‌دانید سود بانکی اعلام شده ثابت از ریشه‌های بی‌عدالتی است. بنده به عنوان خادم مردم، بیایم بایستم و بخواهم سود ناعادلانه را که ریشه تبعیض و یکی از ریشه‌های تورم است ، آن را بیاورم پایین، بعضی‌ها بیایند به عنوان اینکه فلان کس کارشناس است، می‌گوید سود بانکی باید بالاتر هم برود.

وی افزود: بعد هم مقابله کنند و بایستند . من می‌خواهم به آنها بگویم اگر اهلش نیستید، لطفا کنار بنشینید . این مردم هستند و عدالت را اجرا خواهند کرد.

رییس جمهوری اضافه کرد: بعضی‌ها از اینکه خادم کوچک ملت یک نابسامانی ، یک ایراد ، یک ضعفی و تبعیضی را به مردم می‌گوید و آنها را در جریان کار قرار می‌دهد ناراحت می‌شوند .

احمدی نژاد تصریح کرد: مردم از مشکلاتی که وجود دارد مطلع هستند. باید بنده و امثال بنده مطلع باشیم و تلاش کنیم مشکلات را برطرف کنیم.
منبع (+)

اخبار

کنفرانسها و همایشها
اولین کنفرانس معماری داخلی و دکوراسیون

اخبار
زنان خانه‌دار پیاده‌روی را در برنامه روزانه خود قرار دهند
کتابهای سفارش داده شده توسط اعضای سایت به کتابخانه سایت IrExpert اضافه شدند

افزایش معاملات ارزی در شبکه بانکی کشور
اتحادیه جهانی مخابرات استخدام می کند!
شکلات سیاه، کلسترول خون را پایین می آورد

فرصتهای شغلی

اشتغال در یک شرکت معتبر تولیدی شرکت پوشاک مردانه و زنانه
فرصت کار در یک شرکت مهندسی
استخدام در یک شرکت فنی مهندسی فعال در زمینه مخابرات
استخدام در شرکت صنایع ماشینهای اداری ایران
اشتغال در یک شرکت تولیدی جهت کار در کارخانجات خود واقع در شهرک صنعتی اشتهارد
دعوت به همکاری در شرکت آرون آب
فرصت کار در شرکت صنایع بهداشتی ایران
فرصتهای شغلیقابل توجه رشته های معماری-عمران-شهر سازی-کامپیوتر
اشتغال در یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های قطعه سازی خودرو
جذب متخصص در یک شرکت طراحی – مهندسی
اشتغال در پژوهشگاه نیرو جهت تکمیل کادر هیئت علمی – پژوهشی
استخدام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا
فرصت کار در یک شرکت تولیدی صنایع غذایی
استخدام در یک شرکت بزرگ صنعتی از گروه مپنا
دعوت به همکاری در شرکت صنایع بهداشتی ایران
دعوت به همکاری در یک شرکت ساختمانی
استخدام در یک شرکت ساختمانی در دفتر تهران
دعوت به همکاری در یک شرکت فنی - م هندسی فعال
اشتغال در یک شرکت ساختمانی در زمینه پیمانکاری سیویل، تاسیسات و تجهیزات
فرصت کار در یک شرکت فعال و پویا
جذب متخصص در یک شرکت معتبر ساختمانی (خانم)
فرصت کار جهت شرکت وارد کننده تجهیزات بیمارستانی
دعوت به همکاری در یک شرکت بازرگانی فعال
فرصت کار در یک شرکت بین المللی پوشاک مردانه
جذب نیرو در یک شرکت تحقیقاتی جهت واحد تهران
استخدام جهت همکاری در یک شرکت مهندسی (واقع در بلوار قیطریه)
فرصت کار در یک شرکت مهندسین مشاور معتبر
اشتغال در یک شرکت مهندسی فعال در زمینه پروژه های اتوماسیون، برق و ابزار دقیق
استخدام در یک شرکت تولیدی کننده ظروف و مصنوعات پلاستیکی

خبرنامه تخصصی
سایت مرجع متخصصین ایران


حوصله ام سر رفته!

تا حالا شده حوصله تون از دست همه و بیشتر از همه از دست خودتون سر رفته باشه؟!

من الان حوصله ام از دست همه به خصوص خودم سر رفته!!!!

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٦
Comments نظرات () لینک دائم

جرج برنارد شاو

آنکه می‌تواند، انجام می‌دهد،

 آنکه نمی‌تواند انتقاد می‌کند.

نویسنده : برای فردا : ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٦
Comments نظرات () لینک دائم

جرج برنارد شاو

آنکه می‌تواند، انجام می‌دهد،

 آنکه نمی‌تواند انتقاد می‌کند.

 

ارسال شده در جمعه، ۶ اردیبهشت ۱۳۸٧ - ساعت ۱٢:۳۵ ‎ب.ظ

نویسنده : برای فردا : ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٦
Comments نظرات () لینک دائم

فرق شهرداری با صدا و سیما

فرق شهرداری با صدا و سیما

می­دونین فرق شهرداری با صدا و سیما چیه؟

اولی آشغال جمع می­کنه،

دومی آشغال پخش می­کنه!!

از pmهای جالب امروزم بود!

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٦
Comments نظرات () لینک دائم

مناظره جهانگیری و نادران در دانشکده خبر

مناظره جهانگیری و نادران در دانشکده خبر
وی با بیان اینکه داده‌ها در کشور ما به طور عمده منابع درآمدی است و در کشور ما به دلیل پررنگ بودن نقش دولت بیشتر داده‌ها از طرف دولت بوده است، گفت: در این میان درآمد نفت در طول دوره‌های پس از انقلاب از یک ثبات برخوردار نبوده است.
کد خبر: ۹۴۹۱تاریخ انتشار: ۱۷:۱۶ - ۰۳ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۵۱۶۵
مناظره اسحاق جهانگیری، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران و الیاس نادران، رییس کمیسیون اصل 44 قانون اساسی مجلس از سوی بسیج دانشجویی دانشکده خبر برگزار شد.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در این مناظره با بیان اینکه اگر بخواهیم تحلیلی از وضعیت اقتصادی کشور بدهیم به چند شاخص کلان اقتصادی برمی‌گردد، گفت: نرخ تورم، رشد اقتصادی و نرخ بیکاری از این شاخص‌ها هستند و این شاخص‌ها در مقابل داده‌هایی است که به یک اقتصاد داده می‌شود.

وی با بیان اینکه داده‌ها در کشور ما به طور عمده منابع درآمدی است و در کشور ما به دلیل پررنگ بودن نقش دولت بیشتر داده‌ها از طرف دولت بوده است، گفت: در این میان درآمد نفت در طول دوره‌های پس از انقلاب از یک ثبات برخوردار نبوده است.

جهانگیری با بیان اینکه شاخص‌های برنامه‌ی پنج ساله‌ی سوم شاخص‌های خوبی بوده است، تصریح کرد: در این برنامه به سمت حذف انحصارهای دولتی رفتیم، نرخ مالیات‌ها نیز اصلاح شد و سیستم اداری واردات به سیستم تعرفه‌ای تبدیل و فضای کسب و کار خوبی ایجاد شد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، خاطرنشان کرد: نرخ رشد اقتصادی در برنامه‌ی دوم 2/2 و در برنامه‌ی سوم 5/5 درصد بوده است و نرخ تورم در این دوره به 12 درصد رسید و در سال 84، 5/11 درصد شد.
ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٦
Comments نظرات () لینک دائم

اظهارات داوودی و صمصامی در تودیع دانش

اظهارات داوودی و صمصامی در تودیع دانش

داودی گفت: بیشترین رشد بخش مسکن در تهران در مناطق شمالی شهر است که یک بازار خاص با عرضه‌ها و پول‌های خاص را شامل می‌شود که قیمت مسکن را می‌سازد و این قیمت به دیگر مناطق تهران و سپس شهرستان‌ها سرایت می‌کند. در این اوضاع ما باید چه بکنیم؟ ما ادعا نداریم که بی‌نقص هستیم.

کد خبر: ۹۵۰۷تاریخ انتشار: ۲۲:۰۱ - ۰۳ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۱۹۴۴۴

معاون اول رئیس‌جمهوری با طرح این پرسش که چرا انصاف‌ها را کنار گذاشتیم و منصفانه قضاوت نمی‌کنیم، موفقیت‌های اقتصادی دولت را تشریح و اعلام کرد: رشد اقتصادی ایران از 5.5 درصد سال 83 به 6.9 درصد در سال 86 رسید.

به گزارش مهر، پرویز داودی در مراسم تودیع داود دانش جعفری و معارفه حسین صمصامی، سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی، همچنین درباره تورم در کشور گفت: متوسط نرخ تورخ در دوره سال‌های 68 تا 75 حدود 22.8 درصد، بین سال‌های 76 تا 83 حدود 15.5 درصد، سال 83 حدود 13.8 درصد، سال 84 حدود 12.1 درصد، سال 85 حدود 13.6 و هم اکنون به حدود 18 درصد رسیده است.

وی افزود: این در حالی است که بودجه عمرانی کشور دو و نیم برابر شده و نرخ بیکاری کاهش یافته و این کاهش، هزینه‌هایی را در بردارد. داودی گفت: زمانی که دولت نهم کار را تحویل گرفت، بسیاری از جوانان کشور بیکار بودند و نرخ بیکاری در بسیاری از استان‌ها بالا بود.

معاون اول رئیس‌جمهور با طرح این پرسش که آیا ما استحقاق تورم را داریم یا خیر، گفت: تورم در یک بعد یک تئوری در کلاس درس است و یک بعد ارقامی است که کارشناسان بانک مرکزی آن را ارایه می‌کنند.

وی ادامه داد: بر پایه آمارهای ده ماهه سال 86 سهم بخش مسکن 28.5 درصد از تورم و خوراک 27.5 درصد را شامل می‌شود که مجموعه این دو قلم 56 درصد تورم را شامل می‌شود. بخش حمل‌ونقل، بهداشت، وسایل منزل و غیره نیز شامل  45 درصد تورم می‌شود.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٦
Comments نظرات () لینک دائم

پاسخ بلند بالای حداد به رئیس‌جمهور

پاسخ بلند بالای حداد به رئیس‌جمهور
اینجانب تعبیرات به کار رفته در نامه شما را مناسب نمی‌دانم و از لحن آن نامه و تعریضات صریح یا تلویحی مندرج در آن گله‌مندم، اما هرگز قصد ندارم با چنان لحن و بیانی به پاسخگویی اقدام کنم. اعتقاد اینجانب این است که باید به دولت جناب‌عالی در خدمت به کشور و مردم کمک کنم و تلاش خواهم کرد
کد خبر: ۹۴۹۸تاریخ انتشار: ۱۸:۵۴ - ۰۳ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۳۲۱۹۷
غلامعلی حدادعادل رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای شش صفحه‌ای، به نامه اخیر دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، متن کامل این نامه به این شرح است:
«جناب آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد
رئیس جمهور محترم
با تقدیم سلام
نامه مورخ دوم اردیبهشت هشتاد و هفت جناب‌عالی را در رسانه‌ها خواندم. لازم می‌دانم توجه شما و مسوولان محترم کشور و مردم عزیز را به توضیحات زیر جلب کنم:
1- ماده یک قانون مدنی و تبصره آن و نیز ماده دو و ماده سه همان قانون می‌گوید:
«مصوبات مجلس شورای اسلامی و نتیجه همه‌پرسی پس از طی مراحل قانونی به رییس‌جمهور ابلاغ می‌شود. رییس‌جمهور باید ظرف مدت پنج روز آن را امضا و به مجریان ابلاغ نماید و دستور انتشار آن را صادر کند و روزنامه رسمی موظف است ظرف مدت 72 ساعت پس از ابلاغ آن را منتشر نماید.
تبصره – در صورت استنکاف رییس‌جمهور از امضا یا ابلاغ در مدت مذکور در این ماده به دستور رییس مجلس شورای اسلامی روزنامه رسمی موظف است ظرف مدت 72 ساعت مصوبه را چاپ و منتشر نماید.
ماده 2- قوانین 15 روز پس از انتشار، در سراسر کشور لازم‌الاجرا است مگر آن‌که در خود قانون، ترتیب خاصی برای موقع اجرا مقرر شده باعشد.
ماده 3- انتشار قوانین باید در روزنامه رسمی به عمل آید».

از این قانون به صراحت معلوم می‌شود که لازم‌الاجرا شدن قوانین، منوط به انتشار آنها در روزنامه رسمی کشور است و اگر بعد از ابلاغ هر قانون به رییس‌جمهور، وی تا پنج روز به هر علت، از امضا و ابلاغ آن خودداری کند و دستور انتشار آن را صادر نکند، روزنامه رسمی موظف است آن را به دستور رییس مجلس، ظرف مدت 72 ساعت چاپ و منتشر نماید.
2-حساسیت مجلس نسبت به انتشار قوانین در روزنامه رسمی کشور از آن‌جا آغاز شد که جناب‌عالی طی نامه شماره 158205 مورخ 23/10/86 خود به این‌جانب، مخالفت دولت را با قانون مربوط به تامین اعتبار گازرسانی به روستاها اعلام نمودید و همان نامه سبب ارجاع موضوع به محضر مقام معظم رهبری شد که فرمودند:
«کلیه مصوبات قانونی که فرآیند مذکور در قانون اساسی را طی کرده است برای همه قوای کشور لازم‌الاجراست».
با نامه جناب‌عالی معلوم شد که بعد از گذشت نزدیک به یک ماه از ابلاغ قانون مزبور به رییس‌جمهور، جناب‌عالی آن را امضا و ابلاغ نکرده و دستور چاپ آن را به روزنامه رسمی کشور نداده‌ا‌ید. این‌جانب طبق تبصره ماده (1) قانون مدنی دستور چاپ قانون فوق‌الذکر را به روزنامه رسمی کشور صادر کردم.
همزمان، با تحقیق بیشتر مشخص شد که چند قانون دیگر نیز وضعیتی مشابه دارد. با پی‌گیری‌های به عمل آمده، نهایتا پس از سه هفته معلوم شد که این سه قانون، به امضا و ابلاغ جناب‌عالی نرسیده است که یکی قانون الزام دولت به هزینه کرد اعتبار مربوط به افزایش بیست ریال به قیمت فروش گاز بر اساس بند «و» تبصره (11) قانون بودجه سال 1386 کل کشور جهت گازرسانی به روستاها – ابلاغ شده به رییس‌جمهور در تاریخ 17/9/86 – و قانون دوم، قانون ایجاد مرکز منطقه‌ای تحقیقات علوم و فناوری فضایی با همکاری سازمان ملل متحد در مرکز و غرب آسیا – ابلاغ شده به رییس‌جمهور در 12/8/86 – و قانون سوم، قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور بود که در تاریخ 19/8/86 به رییس‌جمهور ابلاغ شده بود و دستور انتشار آن تا تاریخ 30/11/86 از سوی جناب‌عالی صادر نشده بود.

این‌جانب طی نامه شماره 188904/10/د مورخ 30/11/86 خطاب به جناب‌عالی نوشتم:
با سلام و احترام، به اطلاع جناب‌عالی می‌رساند:
مطابق با بررسی‌های صورت گرفته در اداره کل قوانین مجلس شورای اسلامی، قوانین مشروحه پیوست به‌رغم منقضی شدن مهلت مقرر در قانون، از سوی ریاست جمهوری برای درج در روزنامه رسمی کشور ابلاغ نگردیده است. انتظار می‌رود با دستور جناب‌عالی، این قوانین در روزنامه رسمی کشور منتشر و لازم‌الاجرا گردد.
متعاقب این نامه قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها در تاریخ 19/12/86 (یعنی بعد ازگذشت چهار ماه ) و قانون افزایش بیست ریال به قیمت فروش گاز در تاریخ 26/12/86 (بعد از گذشت بیش از سه ماه) و قانون ایجاد مرکز منطقه‌ای تحقیقات علوم و فناوری فضایی در تاریخ 19/12/86 (بعد از گذشت بیش از چهار ماه) با دستور جنابعالی به روزنامه رسمی ابلاغ و در آن روزنامه منتشر گردید.

3ـ اکنون با توجه به سوابق مذکور به سه قانون اخیر که در نامه دوم اردیبهشت جناب عالی بدان‌ها اشاره شده می‌پردازم.

در فروردین هشتاد و هفت اداره کل قوانین مجلس به اینجانب اعلام کرد که تعداد دیگری از قوانین با گذشت مهلت مقرر در قانون در روزنامه رسمی منتشر نشده است. اینجانب برای حصول اطمینان، اداره کل قوانین را مأمور به استعلام کتبی از روزنامه رسمی کشور کردم. روزنامه رسمی طی شماره 121/9 مورخ 26/1/87 در نامه‌ای به امضای رییس هیأت مدیره و مدیرعامل روزنامه رسمی کشور به مجلس اعلام کرد که سه قانون موافقتنامه معاضدت حقوقی در امور مدنی و جزایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان (ابلاغ شده به رییس‌جمهور در 27/3/86) و قانون موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کویت (ابلاغ شده به رییس‌جمهور در 25/6/86) و قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری (ابلاغ شده به رییس‌جمهور در 29/11/86) از ریاست‌جمهوری برای انتشار در روزنامه رسمی به آن روزنامه واصل نشده است. با این نامه، بر اینجانب مسلم شد که سه قانون مزبور نه تنها در روزنامه رسمی چاپ نشده، بلکه درست به همین دلیل لازم‌اجرا نیز نخواهد بود.
اینجانب به حکم وظیفه‌ای که قانون بر عهده رییس مجلس قرار داده روزنامه رسمی را طی نامه‌ای به تاریخ 28/1/87 موظف به انتشار سه قانون مزبور نمودم و همزمان رونوشت نامه ابلاغی به آن روزنامه را برای جناب‌عالی نیز فرستادم.

4ـ اقدام اینجانب در عمل به قانون، با تبلیغات رسانه‌ای همراه نبود و نامه ابلاغ شده به روزنامه رسمی کشور و رونوشت ارسالی برای جناب‌عالی نیز از سوی رییس مجلس در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفت و در آن نامه اصولا از کلمه "استنکاف رییس‌جمهور" که در متن قانون آمده، استفاده نشده بود؛ اما همین نامه در مسیر خود از مجلس به روزنامه رسمی و از مجلس به دفتر جناب‌عالی، در جایی به دست یکی از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی افتاد و منتشر شد و بعضی از روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها با آوردن کلمه "استنکاف" و انتخاب تیترهای تحریک‌کننده، آن را دستاویز مقاصد سیاسی خود قرار دادند. در پی این فضاسازی، پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، توضیح داد که سه قانون مورد نظر مدت‌ها قبل از سوی رییس‌جمهور امضاء و به مجریان ابلاغ شده است، متعاقبا روابط عمومی مجلس در توضیحی اعلام کرد که اقدام رییس مجلس بر اساس پاسخ کتبی روزنامه رسمی کشور مشعر بر عدم دریافت قوانین مزبور از ریاست‌جمهوری بوده است و روز بعد نامه اخیر جناب‌عالی منتشر شد. (ضمنا یادآور می‌شود هیچ توضیحی از سوی معاونت پارلمانی ریاست‌جمهوری درباره سه قانون فوق‌الذکر تا کنون برای مجلس شورای اسلامی ارسال نشده است).

5ـ اینجانب تأکید می‌کنم که آن‌چه کرده‌ام اولا مسبوق به سابقه عدم امضاء و ابلاغ و صدور دستور انتشار به موقع تعدادی از قوانین از سوی رییس‌جمهور برای انتشار در روزنامه رسمی بوده و ثانیا به حکم نص صریح تبصره ماده یک قانون مدنی و به استناد نامه مدیرعامل روزنامه رسمی کشور، صورت گرفته است و در آن از نظر وجاهت قانونی هیچ شبهه‌ای وجود ندارد. اگر کسانی بر خلاف میل و اراده اینجانب، اقدام قانونی رییس مجلس را در دفاع از حقوق نمایندگان مردم، که در حقیقت دفاع از حق مردم است، بهانه‌ای برای جوسازی بر ضد دولت ساخته‌اند، گناه آن متوجه رییس مجلس نیست.

جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد!
مطمئن باشید عموم نمایندگان مجلس و شخص اینجانب، در اندیشه همکاری با دولت جناب‌عالی و تقویت آن بوده و هستیم و در نیل به اهداف و آرمان‌های عدالتخواهانه و استیفای حقوق و تأمین عزت ملت ایران، که در نامه خود بدان‌ها اشاره کرده‌اید، با شما همدل و همراهیم. در عین حال قانون همان‌طور که وظایفی بر عهده رییس‌جمهور نهاده، وظایفی نیز بر عهده رییس مجلس و نمایندگان مجلس قرار داده که ناچار می‌باید به آن عمل شود. حتی گاه ممکن است اینجانب خود در مجلس با تصویب یک قانون مخالفت کرده و بدان رای منفی داده باشم، با این حال وقتی همان قانون به تصویب می‌رسد موظفم آن را برای اجرا به دولت ابلاغ نمایم.

اینجانب نیز مانند جناب‌عالی، برادرانه و متواضعانه عرض می‌کنم که این قبیل مطالب و مسائل که گاهی ممکن است موجب سوءتفاهم‌ شود و دست‌آویز مخالفان قرار گیرد، کوچک‌تر و کم‌اهمیت‌تر از آن است که به یک جدال و مناقشه آزار دهنده میان مجلس و دولت منجر شود.
مردم مشکلات بزرگتر و مهم‌تری دارند که امروزه در راس آن‌ها مشکل تورم و گرانی و افزایش مهارگسیخته قیمت مسکن است که جناب عالی نیز خود بدان‌ها به خوبی وقوف و اذعان دارید.
مردم انتظار دارند مجلس و دولت، به جای آنکه در اثر طراحی و تحریک افراد و جریانات سیاسی که خیرخواه دولت و مجلس نیستند در مقابل هم قرار گیرند و با یکدیگر ستیزه کنند، دست به دست هم دهند و برای حل مشکلات معیشتی قشرهای محروم چاره‌اندیشی کنند. مجلس برای این همکاری آمادگی خود را اعلام می‌کند.
البته ممکن است جناب‌عالی با استنباطی از قانون اساسی، در باب بعضی از قوانین نظری مخالف نظر مجلس داشته باشید. خوشبختانه اصل یکصد و دهم قانون اساسی که مقام معظم رهبری را مرجع حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه قرار داده، راه را نشان داده و به نظر نمی‌رسد نیازی به مجادله و مناقشه باشد.
جناب آقای رئیس‌جمهور
اینجانب تعبیرات به کار رفته در نامه شما را مناسب نمی‌دانم و از لحن آن نامه و تعریضات صریح یا تلویحی مندرج در آن گله‌مندم، اما هرگز قصد ندارم با چنان لحن و بیانی به پاسخگویی اقدام کنم. اعتقاد اینجانب این است که باید به دولت جناب‌عالی در خدمت به کشور و مردم کمک کنم و تلاش خواهم کرد در این راه عمل به قانون را زمینه اصلی همکاری و دوستی قرار دهم و برادری و عقل و منطق و اخلاق و صبوری و متانت را پیشه کنم و این همه را به سود و صلاح خود و نظام کشور و ملت می‌دانم.

امیدوارم این توضیح برای خاتمه بخشیدن به گفت‌وگو در این باب کافی باشد و جناب عالی در نیل به اهداف مقدسی که دارید موفق گردید.»
منبع: تابناک (+)
نویسنده : برای فردا : ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٦
Comments نظرات () لینک دائم

حمله احمدی‌نژاد به رئیس مجلس :

حمله احمدی‌نژاد به رئیس مجلس :
رئیس جمهور در نامه‌ای به رئیس مجلس درباره ابلاغ سه قانون مصوب توضیحاتی منتشر کرد.

به گزارش فارس به نقل از دفتر امور رسانه های ریاست جمهوری، روز گذشته خبرگزاری‌ها از ابلاغ سه قانون از سوی رئیس مجلس در پی استنکاف این وظیفه توسط رئیس جمهور خبر دادند.

متن کامل نامه محمود احمدی‌نژاد به حداد عادل به این شرح است:

جناب آقای دکتر حداد عادل
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم؛
متأسفانه بار دیگر با اقدام غیرقابل تفسیر جنابعالی و به بهانه عدم ابلاغ قوانین مجلس شورای اسلامی فرصت جدیدی برای تداوم فشار و ایراد اتهامات بی‌اساس به دولت توسط بدخواهان فراهم و موجب تعجب همگان شد. اینک مطابق اصل 113 قانون اساسی موارد زیر را متذکر می‌گردد:
1- طبق اصل 123 قانون اساسی امضاء و ابلاغ قوانین از وظایف اختصاصی رییس جمهور است و رییس جمهور طبق اصل مزبور پس از ابلاغ قوانین از سوی مجلس در مورد توشیح و ابلاغ قوانین مورد نظر نیز اقدام نموده است که معاونت حقوقی رئیس‌جمهور سوابق موضوع را برای شما ارسال کرده است. بنابراین اقدام شما در این خصوص نقض آشکار اصل 123 قانون اساسی است.

2- این اقدام شما مستلزم نسبت دادن استنکاف و خودداری رئیس‌جمهور از ابلاغ قوانین است که مطابق مستندات ارائه شده به جنابعالی، نسبتی کاملاً ناروا است. کافی بود با مراجعه به سوابق و بایگانی مجلس شورای اسلامی، رونوشت ابلاغ قوانین را ملاحظه می‌نمودید.

اینک چند سوال مطرح است:

1- علت تعجیل در این اقدام خلاف قانون چیست؟ به فرض که مطلع شدید که قانونی از 9 ماه قبل ابلاغ نشده است؛ آیا شایسته نبود که سه دقیقه وقت نیز برای یک مکالمه ساده تلفنی و سوال از مسؤول مربوطه در معاونت حقوقی رییس جمهور اختصاص می‌یافت و این بدعت ناروا در روابط قانونی و حقوقی کشور پایه‌گذاری نمی‌شد. راستی این همه عجله برای چیست؟

2- مسؤولیت افتراء (استنکاف و خودداری از اجرای قانون اساسی) به رئیس‌جمهور و زمینه‌سازی برای هجمه به او به عهده چه کسی است و چگونه باید به تخلف شما رسیدگی شود و این آسیب چگونه قابل جبران است؟

3- بی‌اعتنایی به قانون اساسی و تخلف از آن به وسیله رییس مجلس قانونگذاری چگونه قابل تفسیر و توجیه است و آیا ضربه به ارکان قانونگذاری کشور محسوب نمی‌شود؟

4- آیا رواست دولتی را که به گناه عدالتخواهی و استیفای حقوق و عزت ملت از ناحیه همه مستکبران و مفسدان تحت شدیدترین هجمه‌ها قرار دارد به بهانه‌های واهی مورد هجوم قرار داد.

برادرانه و متواضعانه عرض می‌کنم که این فرصت‌ها توسط ملت بزرگ فقط و فقط برای خدمت به مردم و صیانت از عزت ایران عزیز اعطا شده است. باید مراقبت کنیم که بدخواهان این فرصت را که نعمتی الهی است به نقمت بدل نکنند. اگر نبود، بدعت تخلف آشکار از قانون اساسی اینجانب هرگز اقدام به این مکاتبه نمی‌نمودم لکن این را برای پاسداشت از قانون اساسی و ثبت در تاریخ ضروری می‌دانم.
از خداوند متعال توفیق همگان را در خدمتگزاری صادقانه به ملت و صیانت از قانون اساسی به عنوان میثاق ملی مسألت دارم.
نویسنده : برای فردا : ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٦
Comments نظرات () لینک دائم

رمزگشایی بمب رسانه‌ای وزیر سابق اقتصاد

رمزگشایی بمب رسانه‌ای وزیر سابق اقتصاد
بر اساس شنیده‌های متواتر دو سال اخیر از فضای داخل دولت، ظاهراً امکان اظهار نظر آزاد و مخالفت وزرای ذیربط با تصمیمات اعلامی، مهیا نیست و نظرات اعضای کابینه یا استماع نمی‏شود و یا آنان با برخورد و تحقیر مواجه می‌شوند. طبعاً وجود چنین فضایی در کابینه، وزرا را مجبور به انتخاب یکی از دو گزینه کلی می‌کند؛ یا اینکه شرایط موجود در مجموعه دولت را پذیرا شوند و یا اینکه از کابینه استعفا دهند.
کد خبر: ۹۵۵۰

تاریخ انتشار: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۸۷

تعداد بازدید: ۹۹۰۷

ناصر ایمانی در یادداشتی نوشت:

سخنان تعجب‌برانگیز و افشاگرانه آقای دانش جعفری، وزیر سابق اقتصاد و دارایی در مراسم تودیع خود، حیرت تمامی محافل رسانه‏ای و سیاسی و اقتصادی را در بر داشت. سمت و سوی این سخنان، نه تنها مربوط به سیاست‌های کلان اقتصادی دولت از قبیل کنترل تورم و بودجه عمرانی کشور و رشد نقدینگی بود، بلکه ایشان در موارد متعددی به مواضع و اقدامات شخص رئیس‌جمهور از جمله ارایه گزارشهای غلط و غیر کارشناسی ایشان در موارد متعدد از جمله در سخنرانی معروف قم نیز خرده گرفتند.

ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٦
Comments نظرات () لینک دائم

جون آدمها چقدر بی ارزش شده!!!

محکومیت دو مامور آگاهی به دلیل شکنجه یک زن برای اعتراف‌گیری
کد خبر: ۹۵۶۱تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - ۰۵ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۱۲۳۳۲
قضات شعبه ۲۲ دادگاه تجدید نظر استان تهران دو مامور اداره آگاهی تهران را که متهم به شکنجه زنی جوان بودند، محکوم کردند.

به نوشته «اعتماد»، گزارش شکنجه شدن مریم غلامعلی زن ۲۲ ساله‌‌ای که به اتهام قتل شوهرش بازداشت شده بود، یک روز پس از وخامت حال وی یعنی ۱۹ مردادماه سال ۸۲ به بازرسی ناجا اعلام شد. مطابق شکایت مریم یکی از افسران بازجو برای گرفتن اعتراف، وی را به شدت کتک زده و با وارد آوردن ضربات جسم سخت، فرق سر وی را شکافته بود.
ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٦
Comments نظرات () لینک دائم

جوسازی یا بی‌اطلاعی؟

سرنوشت اتهامات تازه رئیس‌جمهور
این فرد که ظاهرا از سوی رئیس‌جمهور سالم معرفی شده است، با توجه به قیمت فروش سیگار خارجی در داخل و کسر هزینه‌های توزیع و حقوق گمرکی، از مجموع 364 میلیون دلار واردات سیگار، حداکثر به درآمدی حدود صد میلیارد تومان در سال دسترسی پیدا می‌کند که با این حساب، پنج میلیارد دلار باج طلب‌شده توسط این فرد، برابر با پنجاه سال درآمد اوست!
کد خبر: ۹۴۲۸تاریخ انتشار: ۱۷:۱۶ - ۰۲ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۴۹۰۵۳
در حالی که پنج روز از سخنان جنجالی رئیس‌جمهور در قم درباره مفاسد اقتصادی می‌گذرد، هنوز ابعاد این سخنان مورد بررسی قرار نگرفته است.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، رئیس‌جمهور در این سخنان از درخواست یکی از مسئولان از یک واردکننده سیگار برای پرداخت پنج میلیارد دلار و دخالت یک بانک در تورم خبر داده بود.

صرف نظر از آن‌که انگیزه دکتر احمدی‌نژاد از اظهار این مطلب چه بوده است و آیا اصل این جریان، رنگ واقعیت دارد یا همانند بخش‌های دیگری از همین سخنرانی، درباره عدم اعلام اسامی کشته‌های 11 سپتامبر و تزریق 1500 میلیارد تومان پول توسط یک بانک برای گرانی مسکن، حاصل اشتباه مشاوران رئیس‌جمهور است، این پرسش در افکار عمومی مطرح می‌شود که آیا اصولا امکان دارد در ایران، کسی باج پنج میلیارد دلاری برای واردات سیگار طلب کند؟ مساله دیگراین نیست که اقای احمدی ن‍ژاد در صحبت های خود تصریح کرده که کسی به گفته های آن مقام تمکین نکرد و خواسته های ایشان را عملی نساختند . پس کجای آن فساد صورت گرفته است.
ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٦
Comments نظرات () لینک دائم

دانش سکوت 30 ماهه را شکست

دانش سکوت 30 ماهه را شکست
یک بار نامه آوردند که کلیه مدیران شعب خارجی بانک‌ها باید بر کنار شوند کی؟ موقعی که تحریم بانکی شروع شده بود!... در حال حاضر واردات سیگار کاملا آزاد است. 21 شرکت واردات رسمی ایران را در اختیار دارند. چطور ممکن است فردی برای گرفتن مجوز واردات 5میلیارد حق حساب بدهد؟!...داستان بیمه ایران هم برنامه‌ای بود که در نهایت همه مطلع شدند، اما موجبات تضعیف نظام بیمه‌ای کشور را فراهم کرد....در بازرسی رییس جمهور افرادی نفوذ کردند که جزو ناراضی‌های دستگاه‌ها بودند. معاون اقتصادی بازرسی یک دامپزشک بود
کد خبر: ۹۴۹۴تاریخ انتشار: ۱۷:۵۴ - ۰۳ اردیبهشت ۱۳۸۷تعداد بازدید: ۶۸۱۸۹
داوود دانش جعفری در مراسم تودیع خود، پس از حدود دو سال و نیم همکاری بدون سروصدا با دولت نهم، سکوت 30 ماهه خود را شکست و این بار با صراحت از زبان یک همراه مشکلات همکاری با دولت نهم را بازگو کرد.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، وی با اشاره به ناملایمات دوران وزارت خود، ضمن دفاع از عملکردش به شرح موانع ایجادشده از سوی برخی عوامل در دولت پیش روی اقتصاد کلان کشور پرداخت.
وی افشاگریهای مهمی علیه معاون صهیونیست وزارت دارایی آمریکا، بازرسی ریاست جمهوری، رحیمی(رییس دیوان محاسبات)، جهرمی(وزیر کار) و بالاخره شخص احمدی‌نژاد کرد.
دانش‌جعفری 14سال پیش، زمانی که معاون وزیر جهاد سازندگی بود، پس از انتقاد به برخی اقدامات اقتصادی که از سوی وزیر وقت جهاد در دولت سازندگی سر زد، مورد غضب قرار  گرفت و برکنار شد.
ادامه مطلب
نویسنده : برای فردا : ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٦
Comments نظرات () لینک دائم

قالب جدید

مجبور شدم قالب رو عوض کنم. قالب چندان جالبی نیست. انگار پرشین بلاگ خیلی از قالبهای متفرقه خوشش نمی آد و مرتب جنگولک بازی در می آره.قالب قبلی رو بیشتر دوست داشتم. فعلا که هم کامپیوترم خرابه هم خودم حال و حوصله fdisk کردن کامپیوترم رو ندارم. هم اینکه هر بار که با کلی فلاکت می ام آپدیت کنم سیستم بازی درمیاره و نمی تونم و بعد از یک ربع تلاش ازش می گذرم. انشاالله مشکل حل میشه!!!

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٢/٦
Comments نظرات () لینک دائم