برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

هفدهمین کنگره ملی صنایع غذایی ایران(2)- حمایت موسسه

مشاهده یادداشت خصوصی

نویسنده : برای فردا : ۸:٥٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۸/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

هفدهمین کنگره ملی صنایع غذایی ایران (1)

مشاهده یادداشت خصوصی

نویسنده : برای فردا : ۸:٥۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۸/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

Back ground

می دونین Back ground کامپیوتر من الان چیه؟ اینجا (+) رو کلیک کنین.

نویسنده : برای فردا : ۸:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۸/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

تخصص

برادر کوچیکه تخصص قبول شده.  تخصص بیماری‌های کودکان.  هممون خوشحالیم این روزها مشغول بدو بدو برای ثبت نام و نامه گرفتن و ابلاغ زدن و از این جور کارها است.  ما هم تو خونه تا می‌تونیم سر به سرش میذاریم و می‌خندیم.  دیروز داشتم بهش میگفتم از این به بعد "عمو دکتر" شدی!! باید تو جیبات پر از شکلات و آبنبات چوبی باشه!   داشت برنامه ریزی می‌کرد که فردا چه جوری بره بیمارستان علی اصغر.  می‌گفت باید برم اتوبان مدرس و بعد ظفر و نفت و اون خیابون کوفت دیگه!!! بهش کلی گیر دادیم که باید زین پس مواظب حرف زدنت باشی برای کودکان دلبند مردم بد آموزی نداشته باشی.  امیدوارم همیشه هر جا که هست خوشحال و موفق باشه.

راستی می‌دونستین از نظر تقسیم‌بندی این اطبای محترم، مردم تا 12 سالگی اطفال محسوب میشن!

 

نویسنده : برای فردا : ۸:٢٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۸/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

فوت کوزه گری-چگونه صدای پاشنه کفش را کم کنيم!

روز شنبه مرخصی بودم. صبح باید یک کاری رو انجام می دادم.  بعدش گفتم برم یک عالمه خرده ریزی رو که مدتها است لازم دارم بخرم. یک سر رفتم فروشگاه رفاه خیابون جمهوری و بعدش هم فروشگاه صنایع دستی میدون ولیعصر و بعدش هم خود خیابون ولیعصر.  و به این نتیجه رسیدم که خیلی بی جنبه هستم!! تو یک نصفه روز ۱۸۰۰۰۰ تومن خرج کردم.  هر چی فکر میکنم به جز یک عطر ۱۵۰۰۰ تومنی که اونم وقتی رسیدم خونه دیدم اشتباهی داده!!! هیچ کدوم از خریدهام که همش هم برای خودم بود!!! بیخود یا غیر ضروری نبود.  به هر حال حالا باید تا اخر ماه صرفه جویی کنم که عادت نکنم به ولخرجی!!!   راستی این بنده خداهایی که یک حقوق دارند و چند سر عائله هستند و کرایه خونه دارند و ... چه جوری زندگی می کنند؟!

بگذریم. 

رفتم یک کفش پاشنه بلند تقریبا زمستونی بخرم. به آقای فروشنده گفتم آقا این بدجوری تق تق میکنه. ایشون هم گفتند که می تونین پاشنه کفش رو در بیارین و توش رو با پنبه پر کنین  صداش کم میشه. اومدم خونه و امتحان کردم. دیدم واقعا صدای کفش کم میشه. احتمالا جلوی انعکاس صدا تو پاشنه خالی رو میگیره. البته باید چند روز باهاش راه برم که از حالت نویی دربیاد. اینجوری هم یک کم دیگه صداش کم میشه.

یادش به خیر تو دانشگاه یک دوستی داشتم همیشه میگفت آدم کفش پاشنه بلند میپوشه که تق تق صدا کنه.  اگه نه که کفش معمولی می پوشید!

نویسنده : برای فردا : ۸:٢۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۸/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

صحبت خصوصی

وقتی دو نفر دارند صحبت خصوصی می کنند یا یک تلفن خصوصی دارند مجبور نیستیم بنشینیم و با دقت فراوان به حرفهاشون گوش کنیم. حالا گیرم که بدجوری احساس مجبور بودن داشتیم! دیگه مجبور نیستیم اظهار نظر هم بکنیم

نویسنده : برای فردا : ۸:۱٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۸/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

وبال گردن

۱۸-۱۹ سالم که بود یک پاک کن داشتم که از وسطش یک کش رد کرده بودم و از گردنم آویزون بود، هر وقت لازم داشتم کش رو میکشیدم و پاک می کردم. بزرگتر که شدم موبایلم جای این پاک کن وبال گردن بود.  بعد FLASH جای موبایل رو گرفت.  بعد کم کم MP4 PLAYER  وبال گردن شد. و امروز مجبور شدم بنابر توصیه اکید پدر و برادران گرامی یک کیف چرمی بخرم که بتونم مدارک و پول و ... رو توش بگذارم. من معمولا چک و پول و گواهینامه و کارت ماشین و کارت شناسایی و همه چی رو تو کیف رو دوشی ام میگذارم و اگه خدای نکرده یکی کیفم رو بزنه رسما و علنا بیچاره میشم!!  موندم وبال گردن بعدی چی میتونه باشه؟!

نویسنده : برای فردا : ٩:٥٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

داره زمستون ميشه

دیگه کم کم داره زمستون میشه. دیروز مجبور شدم بخاری اتاقم رو روشن کنم!
نویسنده : برای فردا : ٩:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

ارشاد به کنسرت دی برگ و گروه آریان مجوز می دهد.

راه نو: مدير كل دفتر امور موسيقي وزارت ارشاد از اعطاي مجوز به اجراي صحنه اي كار مشترك گروه آريان وكريس دبرگ خبر داد.

وي كه با خبرگزاري فارس گفت و گو مي كرد گفت:اين كنسرت مجوز لازم را از ارشاد گرفته و برگزاري آن هيچ مشكلي نخواهد داشت.
وي افزود:هماهنگي‌هاي اوليه توسط «محسن رجب‌پور» مدير گروه آريان انجام شده و ان‌شاءالله اين برنامه به خوبي برگزار خواهد شد.

مدير كل دفتر موسيقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص زمان برگزاري اين كنسرت اظهار داشت:هنوز از سوي «رجب پور»تاريخ دقيق و مكان اجرا اعلام نشده كه با مشخص شدن اين موارد توسط ايشان،كنسرت برگزار خواهد شد.

گزارش راه نو حاكيست كه با توجه به فضايي كه براي برنامه هسته اي ايران تمهيد شده و نيز مخالفت هاي آمريكاو نيزاعتراض به برخي مواضع آمريكا درميان هنرمندان نامي جهان پيش بيني مي شود كه اين كنسرت د رآينده نزديك كه همانا يكي دو ماه آتي خواهد بود برگزار شود.

پ.ن: واقعا باید کنسرت جالبی باشه. من که از الان برای شنیدنش لحظه شماری می کنم.

نویسنده : برای فردا : ٤:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

اخبار

پروتئين نبايد از برنامه غذايي افراد حذف شود
ارزهاي خارجي در بازار تهران
کتابهای سفارش داده شده اعضاء به کتابخانه سایت اضافه شد
برترين‌هاي كنكور در تبليغات راديو و تلويزيوني آموزشگاه‌ها
چند توصيه مهم براي حفظ و نگهداري سلامت پوست
پنجمين نمايشگاه بين‌المللي آبزيان برگزار مي‌شود
احداث بيش از 53 هزار مترمربع استخر ذخيره آب كشاورزي در استان سمنان
طرح آمارگیری جاری از محصولات کشاورزی آغاز شد
قيمت سيم کارت تلفن همراه كاهش يافت
گزيده اخبار رسانه هاي جهان
مصرف شكلات بيش از سه هزار سال قدمت دارد
واگذاري كليه اسكله‌ها به بخش خصوصي تا دو سال آينده
عصاره‌گيري از نعنا فلفلي در استان چهارمحال و بختياري
ايران در تأمين نياز های غذايي، خودکفاست
نقش دولت در نگهداري و تعميرات تجيهزات حائز اهميت است
فرصتهاي شغلي

دعوت به همکاری در شرکت شهر آفتاب
استخدام در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران
دعوت به همکاری
دعوت به همکاری در شرکت سهامی وزنه
جذب نیرو در یک شرکت ماشین سازی واقع در شهرستان رباط کریم
دعوت به همکاری در یک شرکت تولیدی
فرصت کار در دفتر مرکزی یک واحد تولیدی
جذب نیرو در یک شرکت تولیدی قطعات خودرو
دعوت به همکاری در شرکت مهندسين مشاور
جذب متخصص در یک شرکت معتبر فنی - مهندسی
جذب نیرو در یک شركت توليدي كارخانجات صنايع چوب و مبل
اشتغال در شركت مهندسين مشاور صدر صنعت
فرصت کار در يك شركت مهندسي و توليدي فعال در زمينه هاي برق
فرصت کار در یک شرکت معتبر و فعال در حوزه پرداخت الکترونیکی
جذب نیرو در یک شرکت معتبر بازرگانی واردات دارو و مکملهای غذایی
دعوت به همکاری در يك شركت توليدي
استخدام در یک شرکت تخصصی سرمایه گذاری در تهران
دعوت به همکاری در یک شرکت سازمانی معتبر
جذب نیرو در یک شرکت معتبر تجاری (خانم)
دعوت به همکاری ( منشی - خانم ) شرکت صنایع پنتان شیمی
دعوت به همکاری در یک شرکت ساختمانی
استخدام جهت بازرسی قطعات خودرو

فرصتهاي تحصيلي

چهار رشته جديد كارشناسي ارشد در دانشگاه صنعتي شاهرود ايجاد مي‌شود

خبرنامه تخصصي
سايت مرجع متخصصين ايران

نویسنده : برای فردا : ٤:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

اندکی تأمل!

دلاور دیروز ، دیوانه امروز!

رضوان گریه نکرد، فرو ریخت. اشک، زیر مردمک های کم خواب و خسته اش، نیم دایره، هلال شد و بر کبودی گود صورتش نشست. اشک، سمج تر از رضوان بود. اصلاً اشکهایش، اشک نبود. خنجر بود. خنجری که به تلمبار دردهایش می نشست و روح خسته و سرسختش را خراش می داد. و رضوان بی صدا فرو می ریخت. بغض، سرکش و عصیانگر، در گلویش رها شده بود. دریا به طوفان نشسته بود. دریا، دل رضوان بود و طوفان، صدای شوهرش.

 

 

حمید (مردی سنگدل و بی رحم) که پسر پانزده ساله اش را تا سر حد مرگ زیر مشت و لگد، مچاله می کرد. با هر نعره حمید، رضوان گریه می شد. نه با قطره های اشک، با تکه تکه از استخوانهای خود. رضوان قطره قطره و بی صدا فرو می ریخت. سر بلند و مغرور گریه می کرد. گریه اش گریه نبود. مرور 15 سال زندگی با رزمنده موج گرفته ای بود که زیر چرخ دنده های خورد کننده فراموشی، له می شد.  

پرسیدم:  چرا طلاقش نمی دی؟ چرا ترکش نمی کنی؟   

گفتم:  مگه نمی گی هفت سال تمام است که مادرت را بخاطر حمید ندیده ای؟

گفتم:  آرمان چه گناهی کرده که باید زیر مشت و لگد پدرش، له و لورده شود؟

چیزی نگفت. سکوت کرد. عمیق و طولانی. بار هفت نفر انسان را به دوش می کشد که دو نفرشان معلولند و مجروح. یکی از آن دو شوهرش است. همسرش. پسر عمویش. کسی که در سال 1367 در فاو مجروح شیمیایی شد و هم زمان دچار موج گرفتگی.

رضوان گفت: می گن : موجیه ! دیوونه است ! باید ازش دور شد . باید قرصهاش سر موقع به خوردش داد . باید دست و پاش رو به تخت بست . باید زندانیش کرد و با هزار بد بختی هر ماه ۱۰۰ هزار تومان هزینه دارو و درمان و ۲۵۰ هزار تومان بابت اجاره خانه داد هزینه ای که با گرفتن کار خیاطی تو منزل تهیه می شه . رضوان گفت : اسممو می خواید برای چی؟ بنویس زینب بلاکش! بنویس ... یه زن. زنی که دلش برای شوهرش می سوزه. یه زن که نمی خواد شوهرشو طلاق بده. مگه چه گناهی کرده که طلاقش بدم؟ آدم کشته؟ چاقو کشی کرده؟ مواد فروخته؟ بابا جان رفته جنگ. رفته جبهه. از من و شما دفاع کرده. از من و شما. از ناموس شما.

گفت : هفت ساله که مادرم ازم رو برگردونده. هفت ساله که نه خواهرمو دیدم نه برادرمو. نمی دونم الان چه شکلین، چه ریخیتین! هفت ساله که عالم و آدم از من بریدن. آخه چرا؟ چون شوهرم موجیه؟ چون موج گرفتش؟ چون شیمیاییه؟

گفت : سه ساله تمامه که می رم بنیاد شهید و برمی گردم. سه ساله که به تمام عالم و آدم می گم شوهرم موجیه. شیمیاییه. کو گوش شنوا؟ گفتن برو مدرک بیار. اینم مدرک. مدرک از این بالاتر که فرمانده گردان و فرمانده دسته شون بنویسن امضا کنند. می گن فرمانده لشکر باید تائید کنه. بابا فرمانده لشگر مگه چند تا از سربازاشو می شناسه؟

رفتم بیمارستان چمران اهواز دنبال مدارکش. گفتند خانم بی خود نگرد تمام پرونده ها سوخته. پرونده حادثه اش سوخته. گفتم کتبی بنویسید ببرم تهران. گفتند مسئولیت داره 

سکوت کرد. سکوتی ساکت و سرد. خیره شد به کاغذ پاره هایی که دستش بود. کاغذ پاره هایی که با هزار مصیبت تهیه کرده بود. کاغذ پاره هایی که تنها گواهی مجروحیت حمید بودند.

چقدر بهش گفتم برو دنبال درصد مجروحیتت. هی خندید. و گفت مگه من واسه درصد و سهمیه رفتم جبهه! من واسه مردم رفتم. کدوم مردم؟! مردمی که وقتی موج می گیردت به جای کمک کردن مسخره ات می کنن! مردمی که اصلاً یادشون رفته جنگ چی بود، جبهه چی بود. کدوم مردم مرد! مردمی که وقتی میفهمن محتاج هستی و یه زن تنها و جوان هزار تا پیشنهاد بی شرمانه بهت میدن! یا میگن این دیونه درست بشو نیست برو ازش جدا شو و بیا صیغه م شو!

 فکر حمید بود. فکر آرمان بود. پسر پانزده ساله ای که سخت وابسته پدر بود. پسر پانزده ساله ای که منزوی بود. گوشه گیر بود. از سو تغذیه رنج می برد و با تمام کتک هایی که گاه و بی گاه از پدر می خورد او را سخت دوست داشت و به او وابسته بود. پسر پانزده ساله ای که از زور غصه پدر، هنوز هم شب ادراری دارد. تو خورده است. گوشه گیر است.

گفت: دیشب دوباره بچمو کتک زد. می دونید چرا؟ چون طفلی گفته بود مامان اول مهر اومده نمی خوای یک کمی هم به فکر من باشی؟ چرا همش برای بابا و عمو قرص می خری؟ پس من چی؟

مشکل رضوان یکی دو تا نیست. کاش مشکلاتش در حمید خلاصه می شد و موج گرفتگی هایش و آمدن و رفتن های هر روز و هر روزش به بنیاد شهید. بار برادر حمید که در ایام سربازی اش در اثر تصادف دچار سانحه مغزی شده است و چون کودکی چند ساله می ماند هم روی شانه های رضوان است. برادری که بعد از گذشت سالها هنوز که هنوز است حق و حقوقی برایش تعیین نشده است. چرا؟

برای دنبال کردن پرونده حامد برادر حمید 12 سال است که می روم کرمانشاه و می آیم. 12 سال. خودش یک عمره! 

 

  رضوان تو چه مدرکی از شیمیایی بودن حمید داری؟ چه مدرکی از مجروحیتش داری؟ سئوال من برای رضوان سنگین بود. گران بود. جوابش در کف پاهایش تیر می کشید. کف پاهایش که آنقدر رفته بود اهواز و آمده بود ، آنقدر رفته بود اهواز و آمده بود که دیگر پا نبود. واریس بود. رگ های کلفت آبی رنگ از قوزک بیرون زده بود. تمام مدرک مجروحیت رضوان چند تکه کاغذ نیمه سوخته بود. چند تا نامه. چند تا عکس. چند تا ورق بی مصرف.

و رضوان اصلاً نفهمید کی مادر شد. کی 29 ساله شد. کی خیاط شد. کی درسش را ول کرد و افتاد دنبال کارهای حمید. کی بزرگ شد. پانزده سالش بود که به همسری پسر عموی رزمنده اش درآمد. پسر عموی همسر موج گرفته ای که روز به روز امواج در سرش کوبنده تر شد و صخره وجودش را مکید. عمری که پله پله تا اتاق فلان مدیر و فلان مسئول ته کشیده. عمری که پشت در اتاق این جناب سرهنگ و آن جناب سرهنگ تلف شده. عمری که پای هزار و پانصد و پنجاه و نه برگه تقاضای ملاقات و التماس امضا باطل شده. عمری که به پای پرستاری از حمید و برادر معلولش هدر شد. عمری که روزهایش به سوزن زدن و لباس برای این و آن دوختن گذشت.

گفتم حمید برو دنبال درصد مجروحیتت. خندید. گفت کدام درصد زن! همش واسه خدا بوده. واسه مردم.   نگفت که روزگار یک جور نمی مونه. نگفت که موج گرفتی هر روز بدتر از دیروز می شه. نگفت که بالاخره منم یک زنم. یک زن تنها که یه روزی خانواده اش و کس و کارش به خاطر شوهر موجیش ولش می کنن به امان خدا.

نگفت. اونقدر نگفت تا بالاخره ورشکست شد. رفقاش سرش کلاه گذاشتن. بنگاه معاملات ملکی داشت و نمی دونست که دوستاش دارن می چاپنش

همین مادرش که ده سال است در خانه ما بست نشسته است و به کرمانشاه باز نمی گردد. همین مادرش که از دست پدر حمید به خانه پسر مجروح جنگی اش پناه آورده بود. همان پدر حمید که سر پیری معرکه گیری کرده بود. همان پدری که با ازدواج دوباره اش تمام دار و ندارش را مهر همسر دومش کرده بود. همان ازدواجی که خانواده حمید را متلاشی کرده بود. همان ازدواجی که مادر و دو خواهر حمید را روانه تهران کرده بود. همان خواهرهای محصل و دانشجو که خرجشان را رضوان بی منت می دهد. همان خواهرانی که حالا فعلاً درس می خوانند و تمام فکر و ذکر رضوان موفقیت آنها در تحصیل بود. خدا رحمتت کند بابا! چقدر دلت می خواست من بروم دانشگاه. خدا بیامرزد برادرت را که با ازدواج دوباره اش مانده ریگی برای حمید نگذاشت!

گفت:  ما که از تحصیل خیری ندیدیم. دیپلم که گرفتم حمید گفت بسه. همین هم برایت زیاد است.

گفت:  اگر بدونید چه دختر درس خوانی بودم!

گاهی پیش خدا کم می آرم. گاهی از خدا می پرسم مگر گناه حمید و امثال حمید چیست؟ که این طور خودشان و خانواده شان در عذاب و عتابند؟ مگر برای مردم و مملکتش موجی نشده؟ مگه برای وطنش، سرزمینش اینطوری نشده. 

وطن یعنی اشک ریختن همسر یک مجروح جنگی در هفته دفاع مقدس. یعنی التماس کردن زنی در برابر ساختمان بنیاد شهید. وطن یعنی تاول های یک وجبی. یعنی خس خس سینه. یعنی خود سوزی مجروحین جنگی در چشم مسئولین. وطن. وطن. وطن...

گفتم:  من کاری از دستم ساخته نیست رضوان . من فقط می توانم عکس بگیرم و بنویسم بقیه اش با خدا.

گفتم:  کاش می توانستم کمکت کنم. اما حال و روز خودم را که می بینی.

نه چیزی نگفتم. مات ماندم و ساکت. در برابر شب ادراری های پسرکی 15 ساله که هر شب از دست پدر موجی اش کتک می خورد و می داند که بابا مقصر نیست. می داند که بابا مریض است. بیمار است. پسرک اما درد دارد. دردی سنگین. دردی که از ابتدای تولدش با اوست.

نه چیزی نگفتم. چی می گفتم؟ حرفی هم مگر مانده؟

 

 

به صورت رضوان نگاه می کنم که کبود است. حمید در حالت بیماری و موج گرفتگی اش چنان او را زده که نیم دایره گونه راستش کبود است. دلم می خواهد بپرسم :  رضوان از تو هم حلالیت طلبیده؟

و رضوان رفت. چادر مشکی اش را سرش کشید و رفت. انگار که اصلاً نیامده بود. وقتی می رفت هوا پائیز شده بود. هفته دفاع مقدس. روی دیوارها نوشته بودند " اگر ایستادگی نمی کردیم چه می شد؟ " فاطمه آمده بود که همین را بگوید. همین ایستادگی را.

دیروز ما به او احتیاج داشتیم و او (حمید ی) با تمام وجود آمد و امروز او و خانواده اش یاری و کمک ما را می خواهند. همه چیز را سیاسی نبینیم. نگوئید می خواست نره جبهه، مگه برای ما رفته، بره از همونایی بگیره که فرستادنش، اگه نمی رفت الان تو و خانواده ت چه سرنوشتی داشتید؟پس انسانیت کجاست؟ او ناموس من و توست ، دیروز او برای دفاع از ناموس ما رفت و امروز ناموس او ...

 

برخی از مشکلات جانباز اعصاب و روان و شیمیایی (حمید ی):

 

۱- پرداخت اجاره بهاء مسکن اجاره ای (ماهیانه ۲۵۰ هزار تومان)  ۲- درمان و هزینه های دارویی سنگین جانباز (ماهیانه بطور متوسط ۱۰۰ هزار تومان)  ۳- شغل متناسب با شان و منزلت همسر جانباز (خیاطی)

بانک ملت -  شعبه سه راه وحیدیه نظام آباد کد ۹/۶۸۵۶  - شماره حساب: ۹/۸۳۲۵۲۴  به نام خانم ( رضوان یادگاری)

علاقه‌مندان جهت اطلاعات بیشتر با پست الکترونیکی hidarrezaei@yahoo.com  ارتباط برقرار کنید.

 

امام علی (ع): کافر سخاوتمند نسبت به مومن بخیل به بهشت نزدیکتر است.

نوشته شده توسط حیدر رضایی (+)
 وطن. وطن. وطن. وطن یعنی بغض بی خودی. برای زنی که هر شب زیر مشت و لگد شوهر موجی اش خورد می شود و در برابر وسوسه طلاقش بردباری می کند و سکوت. وطن یعنی " حمید . ی " که پرونده سانحه مجروحیت جنگی اش در بیمارستان اهواز سوخته است و حالا کسی زیر بار موجی بودنش نمی رود. وطن یعنی شعار. شعار دادن.
نویسنده : برای فردا : ٤:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

عمر ميلياردی

ذرات بدنمان از ازل تا به ابد وجود دارند، گيرم كه فقط چند سالى با هم باشند.

از افاضات شیخ بزرگ (+)
ما جاودانگان تاريخيم.
نویسنده : برای فردا : ٤:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

آپشن های خودروی اسلامی

در خبرها داشتیم که قرار است یک خودرو اسلامی با همکاری مالزی ساخته شود به نظرم این كاركردها هم بايد به خودروي اسلامي اضافه بشه:

1- خودرو هنگام حركت بايد صلوات بفرسته

2- سرعت كه از 80 بالاتر رفت، آيت الكرسي بخونه

3- وقت رد كردن چراغ قرمز بگه "استغفرالله"

4- وقت رسيدن به جاده چالوس و موارد مشابه "فاتحه بخونه"

5- وقت سوار كردن دوست دختر – دوست پسرها صيغه محرميت بخونه

6- وقت پياده شدن بگه "صدق‌الله العظيم..."

7- در ماه مبارك رمضان از صبح تا غروب در باكش رو باز نكنه و نشه بهش بنزين زد. اما از غروب تا صبح هر چي بهش بنزين بزني باكش پر نشه.

8- وقت اذان، هر جا كه بود ترمز كنه و شروع كنه به نماز خوندن. به ويژه در جاهاي پر ترافيك كه با ماشين‌هاي ديگه، نماز جماعت بخونن.

9- اگر ماشين نامحرم اومد، فرمون خود به خود بگرده و ماشين روش به يه طرف ديگه قرار بگيره.

10- اگر لازم شد براي ماشين نامحرم بوق بزنه، ميل لنگش بره توي بوقش كه صداي بوقش عوض بشه.

11- اگر ماشين ديگه‌اي خلاف كرد، در راستاي امر به معروف و نهي از منكر، خودش رو بكوبه به اون.

12- بوي گلاب بده.

13- رو به قبله پارك كنه.

14- رو به قبله آب روغن پس نده.

15- بعد از گرفتن بنزين، غسل كنه.

16- ضمنا بايد جا براي 110 جلد كتاب مجلسي و نهج‌البلاغه و تفسيرالميزان و چيزاي ديگه هم داشته باشه.

۱۷- يك در مخصوص كه اقليت‌هاي مذهبي فقط از اون حق داشته باشن سوار شن. ضمنا صندلي اون‌ها هم بايد از صندلي بقيه جدا باشه

1۸- ... ديگه باقي‌ش رو خودتون بنويسين!

از وبلاگ شمسه (+)

نویسنده : برای فردا : ٤:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

 

CAN FOOD CONQUER DISEASE AND CUT NHS COSTS


Find out at the ground-breaking 'Food as Medicine' Seminars

Last month's admission of failure of government initiatives to halt the epidemic of obesity and diabetes, and announcement that by 2050 a shocking 60 percent of men and 50 per cent of women will be obese, coincided with the launch of the Food Standards Agency's 'Eatwell Campaign'. This campaign actively encourages people to eat more starchy foods, reporting on their website that "Of the 2,094 people surveyed, 73% recognised we should aim to eat a lot of fruit and vegetables, but only 11% said we should eat a lot of starchy foods - showing that people don't always realise the benefit of eating bread, rice, potatoes and pasta. The Eatwell plate shows we should try to eat lots of starchy foods, such as bread, pasta, potatoes and rice." No mention is made of unrefined, wholegrain, complex of low GI/GL carbohydrates. 

We, at Food for the Brain, are convinced however that it is precisely these very high GL foods that are driving both the obesity and diabetes epidemic, and encourage heart disease, depression and breast cancer. In fact a recent Cochrane systematic review of all the evidence concludes that '"Overweight or obese people lost more weight on a low Glycaemic Load (GL) diet and had more improvement in lipid profiles than those receiving conventional diets." The review compared the results of six well designed trials comparing low GL diets with conventional diet, based on reducing calories.  Other benefits were greater loss in body fat, reductions in bad 'LDL' cholesterol, and increase in good 'HDL' cholesterol. The science shows that it's not fat, but sugar, refined carbohydrates and starchy foods that are driving the 'diabesity' epidemic. Rather than focussing on salt or fat, the FSA would do the nation's health far more good by recommending we cut down on sugar and refined carbohydrates, instead of actively encouraging people to eat more!

This lack of awareness highlights the frustrating fact that although most healthcare professionals know that good nutrition is a vital piece of the health equation, they don't however know the considerable interaction between chronic conditions such as diabetes, obesity, vascular disease, depression and dementia - and the important role nutrition and lifestyle can play in their prevention. These diseases affect a staggering number of people across Britain and account for the greatest medical costs within the NHS, and yet, ironically, are considered to be relatively preventable by implementing simple lifestyle changes and optimising nutrition.

This month there are two one-day seminars on Food as Medicine: Preventing Diabetes, Obesity, Vascular Disease, Depression, Dementia with Nutritional Medicine and Lifestyle Changes. Aimed at GPs and other healthcare professionals, the seminars feature a panel of speakers that includes leading diabetes expert, Dr Fedon Lindberg, and Professor David Smith, Emeritus Professor of Oxford University's School of Medical Sciences. Held on 17th November in London and 18th November in Manchester, the seminars will demonstrate the link between these chronic conditions and outline the key role nutrition can play in their treatment and prevention. Our panel of leading experts will provide a core understanding of the kind of diet and lifestyle that can create and reverse these conditions and more importantly show how practitioners can incorporate nutritional and preventative medicine into their practice and to patients' treatment programmes. 

The seminars will focus on precisely what works best for beating diabetes and obesity, conquering depression and improving mood, lowering cholesterol, blood pressure and avoiding heart disease. They should not be missed by any health care professionals struggling to treat patients suffering from these conditions.

These events are the first in the Sponsored BioCare Sciences Series - a prestigious set of Expert Seminars for 2008.  For more information please contact go to http://www.foodismedicine.co.uk/content.asp?id_Content=2000

Wishing you the best of health

From Food for the Brain

نویسنده : برای فردا : ۳:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

بیانیه رسمی بز بز قندی!

اینجانب بز بز قندی مادر سه فرزند با نام های شنگول و منگول و حبه انگور، بدین وسیله هرگونه عناد و دشمنی و مخالفت خود با دولت نهم و به ویژه شخص رئیس جمهور را تکذیب کرده و قویاْ اعلام می دارم تا آخر برنامه های دولت نهم خود و خانواده و شوهر مرحومم حامی رئیس جمهور خواهیم بود!
                                                                
                                                                                           وکیل خانوادگی بز بز قندی!
گل آقا (+)
نویسنده : برای فردا : ۸:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

خود انتقادی

فکر کنم بزرگترین مشکل کاری و همیشگی من اینه که همیشه حداقل 8-9 تا کار نصفه نیمه تو دستمه که همزمان رو همشون کار می­کنم.  خیلی­هاشون 90-95 درصد کار انجام شده اما همت نمی­کنم یکبار کلک کارو بکنم و بگذارمش کنار.  اینه که همیشه فکرم مشغوله و وقت زیادی برای این تلف میشه که هربار دوباره یادم بیاد دفعه قبل تا کجا کار کردم.  این خیلی بده!  باید یک فکر اساسی بکنم!

نویسنده : برای فردا : ٧:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

اوشو

به درون قلبت روانه شو.

عقل را فراموش کن و بگذار عشق مرکز تو ، آماج تو باشد.

هر ناکامی ميتواند به کاميابی مبدل شود، و هر احتمال شکستی برای عقل می‌تواند به توفيقی برای دل، بدل گردد.

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/۱۸
Comments نظرات () لینک دائم

اوشو

لطفا مرا با گذشته پيوند نزنيد،

گذشته حتی ارزش به خاطرسپاری را ندارد .

چه نعمت بزرگی برای بشريت خواهد بود اگر سراسر تاريخ گذشته را به کناری نهيم، همه گذشته را به گنجينه هزاره ها بسپاريم و به انسان آغازی جديد ببخشيم .آغازی غير تحميلی و دوباره او را آدم و حو ا کنيم تا بتواند از صفر شروع کند .

انسانی نو، تمدنی نو، فرهنگی نو

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/۱۸
Comments نظرات () لینک دائم

اتوبوس

یادش بخیر اتوبوس‌های تعاونی قرمز رنگ.  با صندلی‌های کثیف و پرده‌های چرک مردشون! که مسیر مبدا تا مقصد رو یک سره میرفتند تا جایی که مردم داد بزنند آقا بچه کار داره!! اونهم وسط بیابون.  تو هر قهوه‌خونه و رستوران بین راهی که سبیل آقای راننده رو بیشتر چرب می‌کرد، ایستگاه می‌شد. یادش بخیر مسافرت با اتوبوس‌هایی که فیلم و ویدئو و پذیرایی و از این جور ژیگول بازی‌ها نداشتند. پذیرایی‌شون با یک پارچ آب پلاستیکی قرمز رنگ کبره بسته بود و یک لیوان پلاستیکی که باهاش اول تا آخر اتوبوس رو آب می‌دادند!

نویسنده : برای فردا : ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/۱۸
Comments نظرات () لینک دائم

خوشبختی

نمی دونم چرا بعضی اوقات آدم در عین خوشبختی احساس بدبختی می کنه!!
نویسنده : برای فردا : ۱٠:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/۱۸
Comments نظرات () لینک دائم

عجيبه!

دارم سعی می کنم یک مطلب درباره دلارام علی و سخنرانی خانم شیرین عبادی بگذارم. اما هر بار به طور اتوماتیک حذف میشه!!!
نویسنده : برای فردا : ٩:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/۱٥
Comments نظرات () لینک دائم

 

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۸/۱٥
Comments نظرات () لینک دائم

نديده!

تصور آدم از کسی که ندیدتش و فقط از راه دور باهاش در ارتباط بوده تصور ناب و جالبیه!

من ۱۰-۱۲ تا دوست و آشنا دارم که با بعضی‌هاشون بیشتر از ۵-۶ ساله که در ارتباطم (با تلفن، ایمیل، sms، ...) ولی تا حالا ندیدمشون!

یکی از این افراد دختر خانمی هستند که من اولین بار وقتی در دفتر مجله مدیر داخلی بودم باهاشون آشنا شدم. از طریق مقاله‌ای که برای چاپ فرستاده بودند.  بعدها چون رشته هر دومون صنایع غذایی بود، ارتباطمون بیشتر شد و یکی دو تا بسته پستی با هم رد و بدل کردیم و مقاله مشترک نوشتیم و ... ولی هیچ وقت همو ندیدیم!!! امروز ضمن Sms بازی یک دفعه با جدیت تمام ازم پرسیدند:  ببخشید خانم ... شما Editorial Boarde  مجله Science  Food هستین؟

این مجله تقریبا معتبرترین مجله صنایع غذایی در کل دنیاست!!

 براشون sms زدم که: هنوز نه!!

برام جالب بود، مردم چه فکرها که نمی‌کنند.

 

پ.ن: من یک مقدار به شدت Baby Face هستم.  تا چند سال پیش هیچکی باور نمی‌کرد من واقعاً 24-25 سالم باشه.  روز اولی که اومدم سر کار، یکی از همکارام ازم پرسید ببخشید خانم شما دیپلم گرفتین؟ (احتمالا فکر می‌کردند من کارآموزی- طرح کادی یا یک چیزی تو این مایه‌هام!!) من هم با لبخند عرض کردم که بله. با اجازتون دیپلم گرفتم، لیسانس گرفتم، یک فوقم روش! باورشون نمی‌شد.  البته سختی‌های این 6-7 سال اخیر اساساً این معضل رو برطرف کرده و باید کم کم دنبال کرم ضد چروک بگردم!! (اعتراف می‌کنم چند وقت پیش رفتم دکتر، خانم دکتره پس از بررسی شروع کردند به نوشتن نسخه و پرسیدند چند سالتونه؟ عرض کردم سی و خرده‌ای! یک دفعه خانم دکتره عین برق گرفته‌ها از جاشون پریدند. فکر کنم ما هم سن بودیم!! ولی من جای خواهر کوچیکشون محسوب میشدم.  بعد یک نگاه چپ چپ کردند و گفتند که خانم پوست شما به مراقبت خاصی نداره!! تو مایه پاشو برو بیرون ) خلاصه من همیشه این معضل رو داشتم که نمی‌تونستم جاهای علمی یا تجاری جدی برم، چون فکر می‌کردند که بچه‌ام!!! هر وقت هم می‌خواستم تلفن بزنم جایی مجبور بودم دست به دامن پدر یا برادران گرامی بشم که جای من زنگ بزنند.  چندتا موقعیت شغلی و تدریس خوب رو هم به خاطر همین Baby Face بودن از دست دادم.  خوب به هر حال مردم نمی تونند به یک دختر بچه!!! اعتماد کنند.  بگذریم یک دفعه یادم افتاد که یکی از دلایل اینکه من ترجیح میدم کسی رو حضوری نبینم شاد همین باشه.  من خیلی راحت ترم با ایمیل و نامه نگاری و ... با مردم در ارتباط باشم، تا مذاکره حضوری!

نویسنده : برای فردا : ۳:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۸/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

اخبار

مهمترین عناوین روزنامه های صبح امروز
آبياري مناسب به كنترل بيماري سفيدك گندم كمك مي‌كند
100 گام تصمیم گیری در مغز انسان شناسایی شد
ويتامين B نقش مهمي در زيبايي پوست دارد
توقف صادرات انار به زیان كشاورزان نخواهد بود
هفدهمين كنگره ملي صنايع غذايي در اروميه برگزار مي‌شود
ممنوعيت جوجه‌ريزي بوقلمون در مرغداري
ارزش تغذيه اي پروتئين سويا
سرت رو با چی می شوری ...
موسيقي موجب افزايش فعاليت مغز مي شود
هيچ غذايي لاغر و چاق كننده نيست
بهترين رژيم غذايي کاهش دهنده کالري بدن
کتابهای سفارش داده شده اعضاء به کتابخانه سایت اضافه شد

فرصتهاي شغلي

فرصت کار در شرکت بین المللی خانه سازی ایرانیان
دعوت به همکاری از یک شرکت ساختمانی جهت پروژه ابنیه
جذ متخصص در یک شرکت معتبر خودروساز
استخدام جهت همکاری در یک شرکت شرکت فنرسازی خاور
دعوت به همکاری در یک شرکت معتبر صنعتی
استخدام جهت نظارت بر یک پروژه EPC
دعوت به همکاری در شرکت شتابکار
جذب متخصص در یک شرکت معتبر تولیدی
فرصت کار در یک شرکت معتبر تجهیزات پزشکی
جذب نیرو در یک شرکت بین المللی پیمانکاری عمومی ایران (IGC)
جذب نیرو در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران
استخدام در مجتمع فنی عالی نوین پارسیان
استخدام جهت همکاری در یک شرکت بزرگ داروسازی
استخدام در یک واحد تولیدی بزرگ نساجی
استخدام در یک شرکت تولیدی صنایع غذایی
استخدام جهت همکاری در مؤسسه تحقیقات شیلات ایران
جذب نیرو در یک شرکت مهندسین مشاور واقع در تهران
دعوت به همکاری در دانشگاه صنایع و معادن ایران
جذب نیرو در یک شرکت پیمانکار عمومی، فعال در زمینه پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی
نویسنده : برای فردا : ٧:٥٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۸/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

جوانی

آدم تا وقتی جوونه خیلی کارها می‌کنه.  مثلا برای یک کار کوچولوی ۲-۳ ساعته با دوچرخه از مهرشهر میره سهیلیه!

نویسنده : برای فردا : ٧:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۸/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

روز

روز را خورشید آغاز می‌کند  روزگار را ما!

نویسنده : برای فردا : ٧:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۸/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

گشت ثارالله و امر به معروف

آقای ناطق نوری در خاطراتش می نویسد:

((در دوران وزارت کشور به سپاه نامه نوشتم و اعلام کردم بنده به عنوان مسئول امنیت کشور اعلام میکنم تهران دیگر نیاز به گشت ثارالله ندارد. بعضی از بچه های سپاه هنوز هم ناراحت هستند و رسوباتش هنوز در ذهن آن ها وجود دارد.

به هر حال، جریانی در خیابان ها راه افتاد به عنوان امر به معروف و نهی از منکر که من معتقد بودم یک جریان سیاسی است. به همین دلیل به محض این که از وزارت کشور کنار رفتم، این باب هم تعطیل شد. گویا همه مسلمان و عابد و زاهد شدند و دیگر احتیاجی به آن نبود. در این رابطه هم با امام صحبت کرده بودم و ایشان فرمودند: امر به معروف و نهی از منکر این نیست که در خیابان بریزند و رعب ایجاد کنند و بزنند؛ بنابراین امام فرمود با این ها اساساً برخورد کن. اولاً این امر به معروف نیست، ثانیاً این هرج و مرج ایجاد کردن در کشور است.))

حالا آن چه که در خیابان های تهران در تابستان امسال گذشت، چه نام دارد؟! خودکشی دختر همدانی چه؟!

منبع (وبلاگ آقای ابطحی)

پ.ن: چند وقت پیش تو میدون تجریش بودم. یک ماشین ون از این گشتهای ارشاد بود و یک ماشین هم جلوش. تو یک لحظه دیدیم یک دختر خانم جوان و زیبا رو از تو ماشین پیاده کردند که سرشو با ماشین کامل تراشیده بودند!!!!! دختره طفلک اونقدر تو شوک بود که هیچ کاری نمی کرد حتی نمی تونست حرف بزنه یا گریه بکنه.  دوستش با دیدن اون که سرشو تراشیده بودند!!!!! از وحشت جیغ کشید و داد می زد چی کارش کردین؟‌!!! مردم همه شوکه ایستاده بودند و فحش می دادند!! خیلی صحنه بدی بود. خیلی بد بود . خیلی بد بود. قابل گفتن نیست.  واقعاً معنی امر به معروف و نهی از منکر اینه!!!

 


اخبار

افزایش 15 درصدی تولید انار در شهرستان کاشمر
برداشت آزمايش‌هاي مزرعه‌اي چغندرقند در سراسر كشور آغاز شد
ارزش معاملات بورس كشاورزي به بیش از يك میلیارد ریال رسید
واگذاري 120 هزار هكتار از اراضي مستعد تا پايان سال
استخدام در يك شركت مهندسي مشاور در تهران
پوست‌هاي زينتي و صادراتي ايران بررسي ژنتيكي می شود
خريد گندم مازاد بر نياز كشاورزان آذربايجان شرقي از مرز 500 هزار تن گذشت
خطر بيماري آب سياه، چشم کاربران کامپيوتر را تهديد مي‌کند
اسرار رژيم هاي پرچرب
كمبود نيروي انساني ماهر مشكل اصلي بخش كشاورزي است
کاهش تعرفه سیم کارتهای اعتباری همراه اول
پارسی نویس - اولین سامانة ایرانی بازشناسی متن فارسی (Farsi OCR)
محمدرضا شريفي‌نيا در الكامپ مدل تبليغاتي ‌شد
نر؊? برابري ارزهاي معتبر جهان
آغاز برداشت پنبه از اراضي استان خراسان جنوبي
قيمت‌ سکه‌ بهار آزادي‌ در بازار تهران‌‏
سرانه مصرف زعفران به 3 ميلي‌گرم كاهش يافت
کارت های سوخت از اول آذر ماه رمزدار می شوند
کتابهای سفارش داده شده اعضاء به کتابخانه سایت اضافه شد
كمتر از دو درصد دانشجويان كشور در بخش کشاورزي فارغ‌التحصيلان مي‌شوند
پيش‌نويس طرح تشكيل سازمان غذا آماده شد
ظرفيت فرآوري و بسته‌بندي مركبات استان گلستان به بيش از 60 هزار تن مي‌رسد
شمار مشتركان ايرانسل به پنج ميليون و ‪ ۲۵۰‬هزار مشترك رسيد
زمان برگزاري دومين نمايشگاه محصولات، ماشين‌آلات و مواد اوليه نان اروميه تغيير كرد


فرصتهاي شغلي

 دعوت مهندسین عمران برای مدیریت مهندسی پروژه
يك شركت از افراد زير دعوت به همكاري مي نمايد
مهندسين مشاور موننكوايران به شرح ذيل استخدام مي نمايد
يك شركت پيمانكار ساختماني جهت كارگاههاي خود در تهران استخدام مي نمايد
استخدام قراردادي در کادر خشکي شرکت کشتيراني جمهوري اسلامي ايران
استخدام مدیر امور اداری در یک شرکت تولید کننده قطعات خودرو در اراک
استخدام شركت توليدي ميكرو نرم افزار

خبرنامه تخصصي
سايت مرجع متخصصين ايرانای داد. مواظب باشين

امروز داشتیم تو اتوبان می اومدیم اداره. یک دفعه سر دوراهی (دو راهی تو اتوبان چی کار میکنه؟!) يک پراید بدون راهنما و هیچی پیچید جلوی یک پاترول دولتی اون هم سرعتش زیاد بود منحرف شد و کنار اتوبان چپ کرد.  ماشینهای عبوری زدند کنار و راننده سرویس ما هم که تقریبا پشت سرشون بودیم رفتند کمک و راننده اون پاترول رو کشیدند بیرون. مواظب باشین.

نکته مزخرف ماجرا هم این بود که وسط مراسم امداد رسانی یکی موبایلشو درآورده بود و از صحنه فیلم برداری می کرد. اصلا جالب نبود!!


پان پراگ ماده مخدری است که جديدا در غالب آدامس وارد ايران شده است.

پان پراگ، راجا، تايتانيك، ناس خارجي، پان پاكستان، پان عربي، ويتامين، ملوان زبل، پان اسفناج  وگوتكا.  

 

هنوز داستان مصيبت و بدبختيهاي اكستازي كه هزاران معتاد مفنگي روي دست خانواده ها گذاشت، به آخر نرسيده بود كه چند ماه قبل، سر و كله يك مخدر توهم زاي ديگر در بازار ايران و خصوصا در مناطق شرقي پيدا شد؛ مخدري كه اين بار در بسته هاي شكيل با عكسهاي هنرپيشه هاي خوشتيپ هندي و پاكستاني به عنوان آدامس، پاستيل و پودرهايي با طعم نعنا و خوشبوكننده دهان وارد شده است .

اين آدامسهاي مخدر را خيلي راحت ميشود مثل سيگار از مغازهها خريد؛ به طوري كه خانواده هايي كه تفاوت اكس و استامينوفن را از  هم نمي فهميدند، عمرا بفهمند آدامسها و خوشبوكنندههاي پان چيست و تا به خودشان بيايند، آنچه نبايد بشود، اتفاق ميافتد .

خطر اساسي اين است كه اين بار طعمه ها، بچه هاي خردسالي هستند كه 2 آدامس بادكنكي را به زور ميچپانند توي دهانشان و آن را تق و تق ميتركانند. لطفا يكي اين آژير خطر را به صدا دربياورد .

اكس، قرص شادی، فراری، میتسوبیشی، گشنیز، happy ، صلیب، تویوتا، سان، يا - با ( Ya-ba) ، ع، Speed ،عشق و آتش و...؛ سر و كله اكس و تركيبات آمفتامين كه توي بساط موادفروشهاي شمال شهري ايران پيدا شد، هيچ آژير خطري به صدا درنيامد. اكس با همه مخدرهاي ديگرتفاوتي از زمين تا آسمان داشت؛ قرصي در بسته هاي شيك و خوشرنگ با اسامي توپ... قرصهايي كه بين جوانها پخش شده و آدم را خفن ميبرد به هپروت؛ منقل و دود و بوي گند و كثافت هم نداشت، بنابراين لابد مثل ترياك، هروئين، كوكائين و ... ترسناك نبود .

اما تفاوت اساسي آن با مواد مخدر ديگر، اين بود كه خانواده ها نميتوانستند آن را از استامينوفن كدئين يا قرص ضد اسهال تشخيص بدهند .  

اينطوري بود كه تا خانوادهها و مسئولان به خودشان بجنبند، سيل اكستازي همه جا را فرا گرفت؛ سيلي كه حتي بسياري از نوجوانان كم سن و سال را هم غرق كرد. البته اين قرصهاي عجيب و خوشرنگ مواد جديدي نبودند، همان MDMA ها بودند كه شركت مرک (MERCK) آلمان در سال 1912، آنها را براي درمان بيماران رواني ساخته بود ولي 40سال بعد در آمريكا مهر ممنوعيت خورده بودند و حالا پس از نيم قرن، دوباره مثل اژدهايي از خواب بيدار شده و در بسته بنديهاي شيك در مراسم پايكوبي جوانها سر و كله شان پيدا شده بود ؛ قرصي ويرانگر كه پله اي بود براي مصرف مخدرهاي سنگين تر ...

پان، همان ناس خودماني آدامس ها و خوشبوكننده هاي پان پراگ - اگرچه اين بار با اسم قلمبه سلمبه اي وارد شده اند - تركيبي شبيه همان مخدر ناس دارند؛ مخدر كثيفي كه مرزنشينان شرق ايران و خراساني ها و ساكنان قسمتهايي از آذربايجان، آن را - كه از افغانستان، پاكستان و هند وارد ميشود - خيلي خوب ميشناسند؛ دوست صميمي تف و دندانهاي كثيف و جرم گرفته ...

ناس يكي از كثيفترين و تهوع آورترين موادي است كه در دسته مخدرهاي توهمزا قرار ميگيرد و اگرچه پليس كشورهاي مختلف آن را مخدري مانند سيگار محسوب ميكند و داشتن آن جرم محسوب نميشود اما اين ماده به خاطر نوع استفاده آن، مواد سازنده اش و نوع مصرفكنندگانش، در ايران يكي از مفلوكترين و تو سريخورده ترين مخدرها به حساب ميآيد .

اين ماده كه تا همين چند سال قبل در بسته هاي پلاستيكي درب و داغان - شبيه حنا - وارد ايران ميشد، از برگ درختي به نام بتل به دست ميآيد كه در اندونزي، مالزي، فيليپين، چين، تايوان، كامبوج، ويتنام، لائوس، هند و پاكستان ميروید. برگهاى آن را اگر تازه باشد میجوند ولي معمول ترين شيوه مصرف آن استفاده از خشك كرده آن است .

برگهاي خشك شده درخت بتل را ميكوبند، سپس آن را با كمي آشغال مثل خاك سيگار و آهك قاتي كرده و با انگشت ميچپانند زير لثه، بعد از چند دقيقه مكيدن هم با يك تف غليظ پرت ميكنند بيرون؛ فلچ... حالتان به هم خورد؟

پان پراگ، كلاغي كه قناري شد پان (paan) يا پان پراگ كه چند وقتي است آدامس ها و خوشبوكننده هاي آن از مرزهاي شرقي كشور وارد شده و با قيمتي بين 50 تا 300 تا تكتومني به فروش ميرسد، در اصل از فك و فاميلاي همان ناس كثيف است كه لباس خوش تيپي به تنش كرده اند و او را جزو خوشبوكننده هاي دهان به حساب آورده اند.

براي تهيه آدامس ها و پاستيل هاي پان، دانه هاي قرمز و درشت درخت بتل را در برگ درخت پيچيده و تنباكو، آهك، خاكستر، ادويه جات معطر، ساخارين و مقدار زيادي اسانس و افزودني هاي غيرمجاز را ميچپانند توي اين مخلوط و ميشود پان پراگ .

البته تحقيقاتي كه روي آدامس ها و خوشبوكننده هاي دهان پان در سيستان و بلوچستان انجام شده، نشان ميدهد در 11 نوع از آنها مقداري هم مواد مخدر ديگر اضافه شده تا طرف را حسابي بگيرد. خب، دروغ نباشد در برخي از نمونه ها هم البته ارسنيك، كربنات منيزيم و سرب مشاهده شده است ؛ آدامسي با تركيبات جادويي ...

خوشبوكننده اي براي مردن لثه ها دليلي كه مصرف كنندگان پان را به سمت آن ميكشد، احساس گرمي، سرخوشي موقت، سبكي سر، گيجي و شادي كاذبي است كه پس از مصرف آن دست ميدهد. اما اين ماده توهم زا، آنقدر ويران كننده است كه مضراتش را نميشود شمرد .

پان پراگ كه حالا به صورت آدامس (جويدني) و پاستيل (مكيدني) وارد كشور ميشود، بدجوري پدر لثه ها را درميآورد، چرا كه نيكوتين آن به سرعت از طريق مخاط دهان جذب شده و باعث بد رنگي دندان ها ميشود .

علاوه بر آن، مصرف اين ماده، زمينه ساز بروز سرطان هاي دهان، حنجره و لثه ميشود. آمارها نشان ميدهد كشور هندوستان به دليل مصرف زياد مردم آن از  اين ماده، مقام دوم سرطان دهان را در دنيا دارد .

اما اين تمام ماجرا نيست؛ پان پراگ علاوه بر اينها، بدجوري دستگاه تنفسي و قلب و عروق مصرف كننده را آسفالت ميكند و با جذب شدن توسط بزاق دهان ، دخل سلول هاي مغزي فرد را هم ميآورد.

علاوه بر اين، با توجه به اينكه ناس و پان پراگ بزاق دهان را مثل سيل راه مياندازند، تمايل مصرفكننده را هم به تخليه اين ترشحات يا همان تف كردن تحريك ميكنند .

به اين ترتيب مصرفكننده فرت و فرت تف ميكند كه با اين كار، علاوه بر لكه هاي كثيف كه در خيابان هاي مناطق فقيرنشين پاكستان و هند سانت به سانت ديده ميشود، بيماريهاي عفوني مثل سل و هپاتيت به سرعت گسترش مييابند .

 

بدو، بدو كيلو دو زار اكستازي با همه بدي هايش يك حسن داشت، آن هم اينكه وقتي اولين بار وارد كشور شد، آنقدر گران بود كه هر كسي نميتوانست بخردش؛ اما آدامس هاي پان پراگ مواد كثيفي هستند كه قيمت بهترين نوعشان هم به اندازه يك آبنبات چوبي نيست؛ 50 تا 300 تومان .علاوه بر اين، با توجه به اينكه قاچاقچيان آن را به عنوان خوشبوكننده دهان يا آدامس و پاستيل خوشمزه وارد مرزهاي شرقي كشور كرده اند، خيلي راحت ميشود آن را ازدستفروشي ها و حتي دكه هاي روزنامه فروشي آن مناطق خريد. بنابراين خودتان ميزان خطر آن را حدس بزنيد .

 

مرحله بعدي لطفا اگرچه پان پراگ خودش بدجوري اوضاع دهان و دندان و مغز را بههم ميريزد اما مهمترين هراسي كه از اين ماده وجود دارد، وابستگي اي است كه اين ماده به مخدره اي سنگينتر و قويتر ايجاد ميكند.پان همان كاري را ميكند كه اكس يا حتي سيگار دارند انجام ميدهند؛ معرفي مصرف كننده به دنياي مخدرهاي قويتر اما ميليونها بار وحشتناكتر .

 

دليلش هم اين است كه اگر اكس و سيگار از دوران جواني و نوجواني افراد را آلوده ميكنند، پان پراگ كه به عنوان خوشبوكننده دهان يا آدامس با طعم نعنا وارد بازار شده، حتي كودكان دبستاني و خردسال را هم به حفره بزرگ اعتياد ميكشاند و آنها را به سمت وابستگي و اعتياد به مواد مخدر قويتر راهنمايي ميكند .

مخدر پاكستاني «پان » (paan) يا «پان پراگ» يكي از مواد پرمصرف رايج در پاكستان- در كنار چاآليا (chaalia) ، گوتكا (gutkha)  و نيسوار (niswar) است. شيوع مصرف اين محصولات جويدني- به ويژه چاآليا و گوتكا- در بين جوانان پاكستاني به سرعت رو به افزايش است. اين ماده در فرهنگ و  سنت مردم هند به عنوان يك ماده خوشبوكننده و تميزكننده دندانها استفاده ميشود .

استفاده از پان، ريشه در فرهنگ هندي دارد. هنديها معمولا اين ماده را به عنوان نشانه اي از مهمان نوازي براي مهمانان خود ميآورند .

علاوه بر اين، به دانه درخت بتل در زبان اردو، سوپاري (supari) يا چاآليا نيز گفته ميشود كه در مواردي توزيع پان پراگ با اين اسامي نيز صورت ميگيرد .

چهارمين  روانگردان جهان پان كه در كشورهاي اندونزي، مالزي، فيليپين، چين، تايوان، كامبوج، ويتنام، لائوس، هند و پاكستان قرنهاست به عنوان يك ماده نشئگي آور و در عين حال خوشبوكننده دهان مصرف ميشود، چهارمين ماده پرمصرف جهان بعد از تنباكو، الكل و كافئين است كه حداقل 10درصد جمعيت دنيا در كشورهاي آسياي جنوب شرقي- به ويژه هند و پاكستان- اين ماده را مصرف ميكنند .

تحقيقات صورت گرفته در هند، پاكستان و نپال نشان ميدهد كه در حال حاضر بين 20 تا 40درصد از جمعيت جوان اين كشورها از اين مواد استفاده ميكنند .

تحقيقي كه از سوي يك مركز تحقيقاتي در دانشگاه پزشكي كراچي صورت گرفت، نشان داد كه 40درصد از جمعيت كراچي، حداقل يك بار يكي از محصولات جويدني درخت بتل  را مصرف كرده اند.

 

منبع : همشهري جوان


سخنهاي ماندگار

ذهن؛ چتري است كه تا باز نشود فعال نخواهد شد .

برخورد خوب؛ درهايي را مي‌گشايد كه بالاترين تحصيلات نيز قادر به گشايش آن نيست.

از اشتباهات ديگران درس عبرت بگيريد؛ آن قدر عمر نمي‌كنيد كه همه آنها را تجربه كنيد.

براي رسيدن به هر هدف مهم بايد دست از آسايش شست.

با از دست دادن موفقيت درس عبرتش را از دست ندهيد

رهبركسي است كه خواهان پيشرفت مردم تا نقطه‌اي باشد كه حتي از نظر معلومات وتوانايي بر وي پيشي گيرد .

رفتار و منش هر فرد كتاب مصور افكار وعقايد اوست.

بهترين زمان براي سكوت زماني است كه حس مي‌كنيد بايد جوابي بدهيد.

زماني كه دري بسته مي‌شود هميشه در ديگري گشوده مي‌شود اما گاه چنان طولاني و پشيمان چشم به در بسته مي‌دوزيم كه در گشوده شده را نمي‌بينيم .

خوش بينان در هر خطري فرصتي مي‌بينند و بد بينان در هر فرصتي خطري .

اشتباهات دروازه‌هاي اكتشاف هستند .

هنگام خشم اگر صبر پيشه كنيد از صدها روز تاسف خوردن رسته‌ايد .

درياي بي تلاطم هيچ گاه دريا نورد ورزيده تربيت نمي‌كند .

 زماني كه همه چيز بر ضد شماست به ياد آوريد كه هواپيما همواره خلاف جهت باد اوج مي‌گيرد .

مخالفت صادقانه بهترين نشانه پيشرفت است .

مديران موفق در حال زندگي مي‌كنند ولي به آينده توجه دارند .

 نود و نه درصد از ناكاميها به افرادي باز مي‌گردد كه عادت به بهانه تراشي دارند .

در راه رسيدن به اوج با مردم مهربان باش چرا كه هنگام سقوط با همان مردم رو به رو خواهي شد .

كودكان به آنچه مي‌كنيد بيش از آنچه مي‌گوئيد توجه دارند .

عادات بد رختخواب گرم و راحتي هستند كه خزيدن به درون آن آسان و خارج شدن از آن دشوار .

شكست فرصتي براي شروع مجدد و هوشمندانه‌تر است .

درد ورنج اجتناب ناپذير است ولي بدبختي و بيچارگي انتخابي است .

نگراني جريان باريكي از ترس است كه اندك اندك در ذهن جاري مي‌شود و اگر تقويت شود كانالي مي‌سازد كه هر فكر ديگري را خشك مي‌كند .

اعتماد به نفس هميشه حاصل درست عمل كردن نيست بلكه نتيجه نترسيدن از اشتباه است .

چهار چيز برگشت ناپذيرند . جمله خارج شده از دهان. تير رها شده از كمان. زندگي گذشته و فرصتهاي از دست رفته . ترس گرچه خالق نيست اما مي‌تواند از هيچ ؛ چيزي بيافريند .

 خدمتي كه به خود مي‌كنيم در درونمان مي‌ميرد ولي آنچه براي ديگران انجام مي‌دهيم فنا ناپذير است .

ذهن باز هر در بسته‌اي را مي‌گشايد .

اگر مي‌خواهيد ديگران راز شما را فاش نكنند نخست خود حافظ آن باشيد .

 پيش از آنكه دست به اصلاح بزنيد مطمئن شويد كه مسائل را درست شناخته‌ايد .

غصه خوردن بر نداشته‌ها هدر دادن داشته‌هاست .

آنچه با خشم آغاز مي‌شود با شرم پايان مي‌پذيرد .

خنده بهترين راه رهايي از ترس و تنش است .

با تضعيف قدرتمند نمي‌توان به ضعيف قدرت بخشيد .

انسان بركه‌اي است كه بدون تغيير مداوم مرداب خواهد شد .

اجازه ندهيد نااميديهاي ديروز بر آرزوهاي فرداي شما سايه افكنند .

زندگي يك بازتاب است هر چه بفرستيد همان بر مي‌گردد .

آنچه را كه نمي‌توان تغيير داد بايد تحمل كرد .

ترس هايتان را براي خود نگهداريد ولي شجاعت تان را با ديگران تقسيم كنيد .

از شكست درس عبرت بگيريد مغلوب آن نشويد .

 نفرت اسيدي است كه بيشتر به ظرف خود صدمه مي‌زند تا جايي كه بر آن مي‌ريزيد .

گرسنه هيچ وقت نان را بيات نمي‌بيند .

مشكلي كه با پول حل شود مشكل نيست هزينه است .

گرماي يك دوست در كنار شما مي‌تواند به مراتب بيشتر از يك كت گرانقيمت باشد .

در آرزوي كاري مطابق با توانتان نباشيد تواني مطابق با كارهايتان آرزو كنيد .

كسي كه به خاطر شما دروغ مي‌گويد به شما نيز دروغ خواهد گفت .

كسي كه نمي‌خواهد با خار سرو كار پيدا كند به دنبال گل نمي‌رود .

 سريع فكر كنيد ولي آهسته سخن بگوئيد .

هنگامي كه خود را در مشكل غرق مي‌كنيد احتمال يافتن راه حل بسيار ضعيف مي‌شود.

 


به آرامی آغاز به مردن می کنی

به آرامي آغاز به مردن مي‌کني/ اگر سفر نکني/ اگر چيزي نخواني،
اگر به اصوات زندگي گوش ندهي/ اگر از خودت قدرداني نکني. 

به آرامي آغاز به مردن مي‌کني/ زمانيکه خودباوري را در خودت بکشي/ وقتي نگذاري ديگران به تو کمک کنند.

به آرامي آغاز به مردن مي‌کني/ اگر برده عادات خود شوي/ اگر هميشه از يک راه تکراري بروي...

اگر روزمره‌گي را تغيير ندهي/ اگر رنگ‌هاي متفاوت به تن نکني/ يا اگر با افراد ناشناس صحبت نکني.

تو به آرامي آغاز به مردن مي‌کني/ اگر از شور و حرارت/ از احساسات سرکش/ و از چيزهايي که چشمانت را به درخشش وا مي‌دارند/ و ضربان قلبت را تندتر مي‌کنند/ دوري کني...

تو به آرامي آغاز به مردن مي‌کني/ اگر هنگاميکه با شغلت، يا عشقت شاد نيستي، آنرا عوض نکني/ اگر براي مطمئن در نامطمئن خطر نکني/ اگر وراي روياها نروي/ اگر به خودت اجازه ندهي/ که حداقل يکبار در تمام زندگيت/ وراي مصلحت انديشي بروي....

امروز زندگي را آغاز کن!

امروز مخاطره کن!

امروز کاري بکن!

نگذار که به آرامي بميري...

شادي را فراموش نکن!

شعري از پابلو نرودا شاعر شيليائي

 


دومين کنفرانس بين المللی شش سيگما

درباره کنفرانس

انقلابي به نام Six Sigma
----------------------------
از مقدمه کتاب Six Sigma Handbook
Thomas Pyzdek
ترجمه : دکتر حمیدرضا رضایی
....................................
در سال 1988 باب گالوين، در حال دريافت اولين جايزه ملي كيفيت مالكوم بالدريج موتورولا به اختصار درباره چيزي صحبت كرد كه او آن را "شش سيگما" مي ناميد. مخاطبان وي شامل جمع كوچكي از داوران و هيأت ممتحنه بالدريج بودند و خيلي از ما (توماس پیزدک) كه آنجا بوديم اطمينان داشتيم كه آنچه را او درباره اش صحبت مي كند خوب مي‌فهميم. مثلاً خود من تصور مي كردم كه او از كنترل فرايند هاي آماري، قابليت فرايند و برآورده شدن شرايط سخن مي‌گويد؛ يعني همان چيزهایي كه مهندسان كيفيت سال ها درباره اش صحبت كرده بودند. بين مهندسان كيفيت و آماردان ها اين توافق وجود داشت كه « قابليت فرايند » به زبان غير فني « مثبت و منفي سه سيگما » ‌است. هر فرايندي كه در اين سطح كنترل شود، درصد كمي از اقلام معيوب خواهد داشت كه آن هم به خاطر اشكالات اتفاقي است ولي به هر حال مي‌شود آن را قبول كرد. در دهه 1980 ميلادي، شركت هاي خودروسازي آمريكا اين تعريف را محدود تر كرده بودند تا به معناي ” به علاوه يا منهاي چهار سيگما “ دستیابی نمودند و همين موجب شده بود ميزان اقلام معيوب به چند قسمت در هزار كاهش يابد.
در آن موقع اين طور تصور مي كردم كه اشاره آقاي گالوين به شش سيگما، گونه تغيیر يافته اي از يك رويكرد آماري است كه امتحان خود را پس داده و با موفقیت بيرون آمده است.

اما من اشتباه مي‌كردم .
علت اشتباه من اين بود كه برنامه موتورولا را به روش كنترل فرايند كلاسيك ربط مي دادم و همين باعث شده بود به صرافت اين هم نيفتم كه باب گالوين دارد چيزي كاملاً جديد را شرح مي دهد. شش سيگما به صورتي كه در موتورولا به كار رفته و ساخته و پرداخته شده بود، آنقدر در ديده قديم كنترل آماري فرايندهاي توليد تغيير ايجاد كرده كه مي توان گفت موضوعي كاملاً جديد است. تفاوت آماري بين اين دو روش، چشمگير است. در فرايند شش سيگما، تعداد اقلام معيوب بر حسب چند قسمت در ميليون (PPM) يا حتي چند قسمت در ميليارد (PPB) بيان مي شود، اين را مقايسه كنيد با فرايند سه سيگماي قديم كه اقلام معيوب آن چند قسمت در هزار است. بنابراين اختلاف سه سيگما با شش سيگما خيلي زياد است. در علم، هر جا با چنين اختلافي رو به رو مي‌شويم، مي گويم كه با علم كاملاً جديدي رو به رو هستيم، مثل وقتي كه از مطالعه سلولهاي عصبي وارد مطالعه روانشناسي انسان مي شويم.
من آنچه را مي خواهم بگويم در يك جمله خلاصه مي‌كنم و آن اين كه ” شش سيگما فقط گونه جديدي ازايده قديمي سطح كيفيت سه سيگما نبود“، ‌بلكه چيزي كاملاً جديد بود. مديران ارشد موتورولا مي‌ديدند كه با رسيدن به چنين سطح بالايي از كيفيت، شركت آن ها مي تواند از كيفيت به صورت يك سلاح راهبردي استفاده كند نه فقط به صورت يك ابزار كنترل هزينه. اما براي رسيدن به اين هدف، شما بايد به چيزي خيلي فراتر از توليد مي‌انديشيديد. شش سيگما بايد به روشي براي انجام دادن كارها در كل سازمان تبديل مي‌شد. اين خيلي دشوارتر از صرفاً بهبود كنترل يك ماشين يا فرايند مونتاژ است و حتماً نياز به دگرگوني در شناخت يك سازمان نسبت به محيط و نقش خود در محيط دارد. سازماني كه شش سيگما در آن اجرا مي‌شود اساساً با يك سازمان معمولي تفاوت دارد. پاسخ آن به يك محرك با پاسخ يك سازمان معمولي به همان محرك، فرق مي‌كند، به چيزهايي توجه دارد كه سازمان هاي ديگر نسبت به آن بي توجه هستند و به چيزهايي كه سازمان هاي ديگر زياد به آن ها توجه مي كنند كم تر توجه مي نماید.
شش سيگما اصولاً راهی جديد براي مديريت کردن سازمان است. اگر چه شش سيگما يك جنبه قوي فني دارد ولي در درجة نخست يك برنامه فني نيست. بلكه يك برنامه مديريت است، هر سازماني كه به اين نكته مهم توجه نكند‌، نمي تواند يك سازمان در حد و اندازه جهاني باشد.
پیاده سازی این رویکرد چند وجهی و همه جانبه که با هدف حرکت سازمان به سوی تعالی سازمانی صورت پذیرفته بود نتایج حیرت انگیزی به دست آورد. از این رو در بیش از یک دهه تعداد شرکت ها و سازمانهایی که از شش سیگما در ساختار خود استفاده نمودند افزایش یافت.
هم اینک Six Sigma توانسته است به عنوان روشی بنیادی در پیاده سازی کارکردهای کیفیت درآمده و به عنوان روش شناسی جامع بهسازی اثربخشی سازمانی که در درون خود از ساختار برنامه و ابزار توانمند برخوردار است درآید.
به واقع آنچه کمپانی موتورولا در دهه هشتاد به آن پرداخت را می توان نوعی مهندسی مجدد در مدیریت کیفیت جامع (TQM) برشمرد که در نهایت به طرح روش شناسی شش سیگما منجر گردید. از این رو شش سیگما توانست به سازمان ها کمک کند تا با خلق زیر ساختی که دران بهبود بخشی ها از طریق پروژه هایی صورت می گرفت از یک نقشه مسیر مهندسی مجدد تبعیت کنند. درنتیجه سازمان با استقرار شش سیگما آسیب شناسی متدولوژی، شناسایی قوت و فرصت های بهبود مسیر حرکت و استقرار سیستم های کیفیت را به سمت ضایعات صفر (Zero Defect) را نمایان سازد اما آنچه مسلم است شش سیگما کاهش خطا در سازمان را مورد توجه فراوان قرار می دهد.


دومین کنفرانس بین المللی شش سیگما
----------------------------------------------
دومین کنفرانس بین المللی شش سیگما در حالی برگزار می گردد تجربه 18 ماه فراز و نشیب وقایع قبل و بعد از کنفرانس اول را به دوش می کشد.
خط مشی امروز بانیان این رویداد علمی در ایران به عنوان راهبرد اصلی و اندیشه ای پس از هیجده ماه گذار از بسیاری محدودیت ها ما را بر آن داشت تا به رویداد دوم شش سیگما را بر این اساس پایه ریزی نماییم.
0 تعامل با همه گروه ها و شخصیت ها و فعالان حرفه ای
0 تبادل اطلاعات و داده های تئوری و تجربی همه کسانی است که شش سیگما را فرا روی پایه فعالیت ها و حرکت های علمی و تجاری خود قرار داده اند.

دومین کنفرانس شش سیگما مقرر است وظیفه گسترش و نفوذ شش سیگما را در سطح حتی منطقه ایفا کند. و البته برای نیل به این هدف یاری یاوران پایه شش سیگما نیاز اصلی این واقعه علمی است. دبیرخانه دومین کنفرانس با علم به نواقص و کمبودهای سال اول که غالب آن ناشی از عدم همراهی و همکاری عوامل دخیل شده بود، قصد دارد به طور کاملا استقلال یافته فعالیت خود را پیش برد. از این رو دومین کنفرانس چهره ای کاملا متفاوت به خود خواهد گرفت. . البته قصد دبیرخانه با تفکر شش سیگمایی، کاهش همه ضایعات و نواقص خدماتی این کنفرانس خواهد بود. تلاش های وسیع دبیرخانه برای دعوت از اساتید بزرگ بین المللی همچون جک ولش و توماس پیزدک از جمله مهمترین اهداف پیش روی است.
دبیرخانه دومین کنفرانس شش سیگما از مقاله های با پایه بهترین یافته ها (Best Practice) و یا مورد کاوی (Case Study) استقبال شایانی به عمل خواهد آورد. 


اهداف کنفرانس

 معرفی شش سیگما به عنوان نگرشی نوین جهت ارتقا توانمندی ها و موفقیت های سازمان ها در رقابت های جهانی.
0 شناسایی موضوعات و نگرش نوین در زمینه اجرای روش ها و اصول شش سیگما در سازمان ها و شرکت های ایرانی.
0 نقد و بررسی انتخاب و تشخیص درست پروژه های شش سیگما به عنوان چالشی پیش روی سازمان های ایرانی.
0 نقد و بررسی چالش های پیش روی شش سیگما در ایران.
0 تشریح و بررسی نیازمندی و ضروت های آموزش و اجرای شش سیگما در سازمانهای ایرانی.
0 امکانسنجی اصولی کاربرد اجرایی شش سیگما در صنایع بزرگ کشور.
0 بررسی و تحلیل رویکردهای وحدت یافته و سینرژی ابزارها و فنون کیفیت در متدولوژی شش سیگما.
0 معرفی رویکرد شش سیگما از مفاهیم پایه ای تا استراتژی و اجرا.
0 شناسایی پژوهشگران، محققان و دستاوردهای پژوهشی آن ها در زمینه نگرش های نوین کیفی به خصوص شش سیگما.
0 انتقال تجارب، نتایج تحقیقات و راهبردهای فراوری سازمان به دیگر سازمان ها و شرکت های داخلی.
0 افزایش سطح علمی مدیران، مجریان، کارشناسان و محققان در زمینه شش سیگما.
0 ارائه راهکارهای علمی در قالب مدل های موجود با هدف کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری و سهم بازار و نهایتا کمک به موفقیت سازمان ها در صحنه رقابت.
0 معرفی فعالان و دست اندرکاران و موسسات خصوصی و دولتی مجرب در اجرای شش سیگما.
0 حرکت به سمت ایجاد و پیاده سازی شش سیگما به عنوان ضرورتی انکار ناپذیر.
همگرایی و هم اندیشی در نگرش های جهت دار و تحلیل مسائل روز بهبود فرایند سازمان های کشور.

برای دریافت اطلاعات کاملتر به سایت کنفرانس (+) مراجعه بفرمایید.


نخستين کنفرانس بين المللی مديريت ريسک

در وانفساي اوج فناوري هاي نوين و پيشرفته ، مشكلات بغرنج محيطي ، گسترش فناوري اطلاعات و ارتباطات ، رويكردهاي نوين زنجيره تامين كالاها و خدمات ، مسائل پيچيده محيط زيست و گرايش وتمایل سازمانها به کسب دارايي هاي نامشهود و شدت رقابتهاي كسب و كار ، شناخت مقوله اي به نام ريسك بیش از پیش اهمیت ویژه یافته است.
سازمانها و موسسات اقتصادي و صنايع و يا حوزه هاي عمومي به عنوان ضرورت حياتي ناچارند دارايي هاي مشهود را مانند:دلارها،فناوری ها،فرآیند ها،منابع انسانی و...ویا دارایی های نامشهود را شامل: اعتبار و آبرو ، علامت تجاري و اطلاعات خود را براي نيل به اهداف تجاري خود در معرض ريسك قراردهند. و به همين جهت در هنگامه فعاليت و حيات خود با ريسك هاي متعدد و متنوع و خطرات بسياري روبرو مي شوند و بنابراين به منظور كاهش ريسك و يا جبران خسارات ناشی از آن، وظیفه مدیریت این می شودکه با به کار بستن مدیریت ریسک در حوزه ریسک بنگاه ،ریسک کسب و کار وریسک استراتژیک سازمان خودرا سالم نگاه دارند.
مديريت ريسك كمك مي كند روش ها و رويكردهاي مديريت وقايع و رخداد هايي را كه در اثر ضربات مالي ، فيزيكي ، سرمايه هاي انساني ، بر يك سازمان يا بنگاه اقتصادي وارد مي شود در جهت مهار و كنترل خسارات به كار گيريم.
از اين روست كه دردهه هاي اخير مديريت ريسك ديد گاه استراتژيكي به خود گرفته و به عنوان ابزاري اهرمي در صنايع و يا حوزه هاي عمومی اهميت يافته است .
مديريت ريسك در واقع كنش ها و يا اعمال طرز برخورد رفتاري با ريسك محسوب مي گردد. اين مي تواند شامل برنامه ريزي براي ريسك ، ارزيابي (شناخت و تحليل ) حوزه هاي ريسك ، توسعه اختيارات كنترل ريسك ، نظارت بر ريسك د رتشخيص اينكه ريسك چگونه تغيير مي يابد و در نتيجه مستند سازي برنامه جامع مديريت حياتي ريسك ، گردد.
مديريت ريسك شامل عرصه هاي گسترده اي است كه مسائل مالي ، عملياتي ، تجاري ، استراتژيك منابع انساني ، فرآيندها، حقوقي، دارايي هاي مشهود و نامشهود و . . . رادر برمي گيرد.
بديهي است با توجه به شرايط رقابتي و پيچيده امروز مديريت ريسك بيش از پيش اهميت يافته و مديران دلسوز كشور براي حفظ منابع و منافع ملي و كاهش زيانهاي ناشي از ريسك هاي پيش روي خود مي بايست به آن روي آورده و حتي ملتزم به اجراي آن گردند.
و نظر به اهميت يافتن روز افزون مديريت ريسك و نياز مديران به شناخت دانش و مهارت اين نوع مديريت انجمن مديريت و استراتژيك ايران با توجه رسالت خود در چارچوب سند چشم انداز جمهوري اسلامي ايران 1404 اقدام به طراحي و اجراي كنگره مديريت ريسك نموده است.
اين كنگره قصد دارد با نگاه تخصصي و دقيق از منظر ابعاد گوناگون ورویکردی علمي و كاربردي خلاء موجود در اين عرصه را پرنموده و جويندگان دانش اين مقوله نوين را سیراب نمايد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کنفرانس نحوه ثبت نام و ارسال مقالات می تونین به سایت کنفرانس (+) مراجعه کنید. سایت خیلی خوب و کاملی طراحی کردند و به روز رسانی خوبی هم داره. کاش این جماعت صنایع غذایی هم یک خرده یاد بگیرند!!


حکم

گاهی اوقات وقنی در مورد یک موضوع مهم نمی تونین به توافق برسین شاید بهترین کار رفتن پیش یک حکم (Hakam) مورد قبول طرفین باشه!


اوج

ای ره گشوده در دل دروازه های ماه
با توسن گسسته عنان
 از هزار راه
رفتن به اوج قله مریخ و زهره را
 تدبیر می کنی
آخر به ما بگو
کی قله بلند محبت را
 تسخیر می کنی ؟

(فریدون مشیری)


زنان هنگام تنها قرار گرفتن در بين مردان مضطرب مي شوند

تحقيقات نشان مي دهد حضور يك زن تنها، در مكاني كه همگي اعضا آن مرد هستند باعث بروز استرس زياد در زن مي شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري آلمان، نتيجه يك تحقيق صورت گرفته بر روي زنان حاكي از آن است كه زنان تنهايي كه در محيط پر از مرد قرار مي گيرند ضربان قلبشان بشدت افزايش مي يابد، عرق مي كنند و در كل احساس تهديد شدن به آنها دست مي دهد.
بنابراين گزارش، زنان در صورت قرار گرفتن  در چنين شرايطي حوصله و صبرشان كم مي شود و فشار عصبي به آنها وارد مي شود.
اين گزارش مي افزايد، زنان هنگام قرار گرفتن در اين موقعيت غير عادي دچار عدم تمرکز و حواس پرتي مي شوند و بيش از پيش به محيط اطرافشان توجه مي كنند و اين امر مي تواند تاثير منفي بر توانايي زنان، مثل هنگام تحصيل در رشته هاي تحصيلي مردانه اي مانند علوم رياضي و مهندسي شود.
براساس اين گزارش، محققان در اين تحقيق رفتارگروهي از دانشجويان سطوح بالاي تحصيلي را مورد بررسي قرار دادند كه براي مثال در كلاس هاي داراي سه تا چهار مرد و يك زن شركت داشتند.
اين تحقيق نشان داد، مردان به عكس هنگام قرار گرفتن در جمع چند زن دچار اين حالات و استرس نمي شوند.

منبع: سلامت نیوز (+)

اینو جدا راست میگه!


استرس موجب اختلالات شنوایی ناگهانی در افراد می شود

محققان دریافته اند ، با توجه به اینکه سلسله اعصاب درون گوش بسیار ظریف و حساس هستند ، فشارهای روحی و عصبی می تواند این اعصاب را به طور ناگهانی دچار مشکل کند و باعث ناشنوایی شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهر، بررسی ها نشان می دهد، استرس با تاثیر بر سیستم عصبی نه تنها اندامهای داخلی مانند گوارش را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد بلکه عملکرد طبیعی گوش را نیز مختل می کند.

بررسی ها نشان داده ، افرادی که تحت استرس شدید قرار دارند بیشتر در معرض خطر ناشنوایی هستند.

متخصصان عقیده دارند که در این ناحیه از گوش سلول های حسی بسیار کوچکی یافت می شود که سیگنال های صوتی را دریافت می کنند و به سیستم عصبی مرکزی منتقل می کنند و چنانچه سیستم عصبی به خوبی عمل نکند شنوایی دچار مشکل می شود.

به همین دلیل افرادی که مدتی تحت استرس شدید بوده اند ممکن است در حین انجام کارها و به طور کاملا ناگهانی دچار ناشنوایی شوند که البته در اکثر موارد این امر موقتی است.

به گفته متخصصان نوشیدن مایعات زیاد باعث رقیق شدن خون شده و با تسهیل در امر گردش خون در بدن و گوش به بهبودی افراد کمک می کند.

منبع : سلامت نیوز (+)


خواستگاری

وقتی میرید خواستگاری :

سعی کنید همیشه به موقع برسید. خیلی بده که آدم روز خواستگاری دیر برسه. ولی خوب سعی کنید خیلی هم هول نباشید بیست دقیقه زودتر برسید!

وقتی میرید خواستگاری:

مجبور نیستید تا چای سوم بشینید. خواستگاری یعنی بیست دقیقه نه دو ساعت و نیم.

وقتی میرید خواستگاری:

یادتون باشه از قبلش لباسهاتونو اتو کرده باشین که مجبور نباشین هول هولکی یک ساعت مونده به ماجرا اتو کنید و بعدش هم یک طرف پیراهنتون رو بسوزونید و مجبور شید که لباسهای دوستهاتون رو امانت بگیرید.

وقتی میرید خواستگاری:

اگه نمی دونید چه جور گلی باید بگیرید بهتره یک دسته گل یکدست بگیرید. مثلا غنچه های رز صورتی یا گل بهی.

وقتی میرید خواستگاری:

قراره شما آروم و ساکت بنشینید و به حرفهای بزرگترها گوش بدین و البته عندالزوم ابراز فضل بفرمایید.  ژست غالب در این موارد بررسی گلهای قالیه!! البته بهتره یک دفعه وسط ماجرا نتیجه تجزیه تحلیلهای گلیتون رو فریاد نزنین!

وقتی میآن خواستگاری:

بهتره نیم ساعت قبل از موعد مقرر همه چی آماده باشه که اگه مهمانان محترم زودتر رسیدند مجبور نشین بگین ببخشید ما هنوز لباسهامون رو نپوشیدیم بی زحمت دم در منتظر باشین!!!!

وقتی میآن خواستگاری:

بهتره یک سینی بزرگتر برای چایی در نظر بگیرید که مجبور نشید با کلی ترفندهای محیرالعقول استکانها رو جا بدین  بعد هی بخورن به هم  هی صدای جرینگ جرینگ استکان نعلبکی ها بیاد و خاندان محترم اون طرفی ها پیش خودشون فکر کنند که دختره هوله!

وقتی میآن خواستگاری:

بهتره از قبل یک گلدون خالی اماده داشته باشین که دسته گل مربوطه وسط زمین و آسمون نمونه!

وقتی میآن خواستگاری:

بهتره حواستون باشه و تک تک میوه های مارک دار رو مجددا بررسی کنین که یک وقت مارکه روش نمونده باشه و از وسط اون همه میوه دو تاش مارک داشته باشه و شانس شما بیفته به خواهر شوهر گرامی!!!

خلاصه وقتی میرید و میآن خواستگاری هر کاری هم بکنین که سوتی ندین باز هم ....


بلز پاسکال

یک قطره عشق والاتر از یک اقیانوس عقل است.


اخبار

كنفرانسها و همايشها

فراخوان سومین همایش منطقه اي معدن و علوم وابسته - اسفندماه ۱۳۸۶ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد طبس

اخبار

زمزمه هاي اعمال محدوديت اينترنتي براي كاربران ايراني
دستيابي محققان به توليد داروي گياهي درمان بيماري "MS"
چهارمين جشنواره مواد غذايي برگزار مي‌شود
مدیرکل جدید شیلات استان گیلان منصوب شد
بسته‌بندي كالاها سفير فرهنگي كشورهاست
کتابخانه دیجیتال سایت مرجع متخصصین ایران به روز شد
هزينه ماهانه هر خانوار شهري ؛ 664 هزار تومان
جزيره ميندانائو فيليپين؛ بهشت معادن غني
نخستين نمايشگاه ملي ماشينها، لوازم و تجهيزات روشهاي نوين آبياري گشايش يافت
كمربند ايمني هيدروليكي طراحي و ساخته شد
*مردم عجله نكنند؛ سهميه بنزين مهر درماه‌هاي آبان وآذر نيزقابل استفاده است* چگونگي تخصيص سوخت به....
گزيده اخبار رسانه هاي جهان
جهان با شما مي‌خندد
افزايش 20 درصد توليد گندم در شهرستان مراغه
اصلاح فرآیندها،بهبود مستمر و برنامه‌ریزی آینده
نخستين باغ گياه‌شناسي کرمانشاه ايجاد مي‌شود
خريداران جديد خودرو هم مشمول سهميه بنزين سفر مي شوند
شبکه موبايل چگونه کارمي کند؟
گياهان دارويي نيازمند حمايتهاي معنوي دولت است
قيمت‌ سکه‌ بهار آزادي‌ در بازار تهران‌
مغز ، نيازمند ترين عضو بدن به اكسيژن و انرژي
بیش از 89 میلیارد ریال محصولات فلزی و کشاورزی در بورس کالا معامله شد
نرخ ارزهاي خارجي در بازار تهران
توصيه‌هاي بهداشتي/ تغذيه مناسب علاج سرماخوردگي
امسال توليد گندم در شهرستان مراغه، با 600 كيلوگرم افزايش در هكتار به 2 هزار كيلوگرم در هكتار رسيده

فرصتهاي شغلي

جذب نیرو در یک شرکت سرمایه گذاری معتبر
استخدام جهت همکاری در شرکت کیش ویر
دعو؊? به همکاری در یک شرکت معتبر تولیدی
VACANCY
جذب متخصص در یک شرکت فعال در زمینه اجرای پروژه های صنعتی
دعوت به همکاری در دفتر برنامه عمران سازمان ملل متحد
دعوت به همکاری در یک شرکت معتبر فنی مهندسی
استخدام در یک شرکت فعال در زمینه ساخت ماشین آلات صنعتی
استخدام مسؤول فروش در يک شرکت مهندسي در کرج
جذب نیرو در یک شرکت معتبر تولیدی قطعات خودرو
فرصت کار در شرکت مهندسین مشاور
استخدام در شرکت پیمانکار عمومی جهت دفتر مرکزی خود در تهران
استخدام در یک کارخانه تولیدی واقع در کیلومتر 16 جاده قدیم کرج
جذب نیرو در یک شرکت خدمات بیمه ای
فرصت کار در شرکت شیر پاستوریزه و هموژنیزه شیر نوش
استخدام در کارخانه انرژی
جذب نیرو در یک شرکت معتبر تجاری – فنی
دعوت به همکاری در یک شرکت معتبر تولیدی – بازرگانی
جذب نیرو در یک شرکت معتبر و فعال
اشتغال در یک شرکت معتبر و فعال لرزه نگاری
استخدام در یک شرکت پیمانکاری فعال در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی
جذب نیرو در یک شرکت معتبر پیمانکاری
دعوت به یک شرکت معتبر و فعال صنعتی
دعوت به همکاری در یک شرکت تولیدی
جذب نیرو در یک شرکت معتبر آرایشی و بهداشتی
جذب نیرو در یک شرکت تولید کننده قطعات خودرو
فرصت کار در یک شرکت معتبر و با سابقه
اشتغال در یک شرکت معتبر فعال در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات

خبرنامه تخصصي
سايت مرجع متخصصين ايران


قابليتهای عابر بانک

اگر سارقان شما را وادار کردند که از کارت عابر بانکتان پول بگیرند شما میتوانید PASSWORD کارتتان را به صورت معکوس (یعنی از آخر به اول) وارد کنید مثلا اگر کلمه عبور شما 1254 میباشد شما عدد 4521 را وارد کنید. با این کار عابر بانک به شما پول میدهد ولی در عین حال دستگاه به صورت خودکار پلیس را در جریان سرقت قرار میدهد. این قابلیتی است که تمام دستگاههای خودپرداز دارند ولی اکثر مردم از آن بی خبرند.