برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

ماه چهارم

خوب تا حالا سه ماه از سال گذشته! کجای کاریم؟
نویسنده : برای فردا : ۱٢:٤٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/٤/۱
Comments نظرات () لینک دائم

دلم گرفته!

تا حالا شده دلتون گرفته باشه، اما ندونین برای چی؟

تا حالا شده دلتون به خاطر خیلی چیزها گرفته باشه و ندونین برای کدومشون؟!!

تا حالا شده دلتون برای همه اونهایی که الان کنارتون نیستند و به طریقی از دست دادینشون تنگ شده باشه؟

من؛ امشب برای همه اونهایی که از دست دادم، دیگه کنارم نیستند، دیگه تو ایران نیستند، دیگه تو این دنیا نیستد، برای اونهایی که به خاطر اشتباهاتم از دستشون دادم، برای اونهایی که دور بودنم ازشون فقط به خاطر نداشتن آدرس و نشونی از اونها است مثل خیلی از دوستها و همکلاسیهام و برای همه کسایی که دوستشون دارم، ازشون کلی خاطره خوب و بد! دارم و برای همه اونهایی که همیشه یادشون باهامه، دلم گرفته... 

نویسنده : برای فردا : ٩:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

هفدهمين کنگره ملی صنایع غذایی ایران

هفدهمين کنگره ملی صنایع غذایی ایران با هدف ارائه آخرین دستاوردهای تحقيقاتی  و مبادله آخرین اطلاعات ، نظریات و تجربيات جدید در زمينه های مختلف علوم و صنایع غذایی ایران از تاریخ 22 الی  24 آبان 1386 در دانشگاه اروميه برگزار می گردد. همچنين به منظور آشنایی با جدیدترین نوآوری و پيشرفت ها در امر توليد مواد غذایی و تجهيزات مربوطه ، نمایشگاهی نيز به طور همزمان برگزار می گردد. لذا از کليه محققين، دانشجویان ، توليد کنندگان و عرضه کنندگان در زمينه های مختلف علوم و صنایع غذایی دعوت می شود که در این همایش و نمایشگاه شرکت نمایند.

منبع (+)

نویسنده : برای فردا : ۸:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

25 ترفند مهم در گوگل

اين چند ترفند ، بهترين راه براي يافتن بهينه موضوعات در موتور جستجوي گوگل است

1 - همه‌چيز در نحوه نوشتن ‌با اطلاع از چگونگي نوشتن عبارات جستجو در موتورهاي جستجو، مي‌توانيد اطلاعات موردنيازتان را به راحتي پيدا کنيد. به عنوان مثال دستور <کلمه مورد نظر: INURL> باعث مي‌شود تا موتور جستجوي گوگل، همه صفحاتي که در آدرس URL آن‌ها، کلمه مورد نظر وجود داشته باشد را برايتان فهرست کند.

 2 - نوار ابزار گوگل با اضافه کردن نوار ابزار گوگل به مرورگرتان، از اين پس مي‌توانيد کار جستجو را با سرعت و راحتي بيشتري انجام دهيد. يکي ديگر از امکانات اين متن کامل : نوار ابزار، جلوگيري از نمايش پنجره‌هاي تبليغاتي است. براي دريافت اين برنامه و کسب اطلاعات بيشتر به نشاني TOOLBAR.GOOGLE.COM مراجعه کنيد.

 3 - چه کسي به سايت شما لينک داده است‌ بسياري از مديران سايت‌ها علاقه‌مندند بدانند چه کساني (از سايت خود) به سايت آن‌ها لينک داده است. گوگل به اين سوال پاسخ مي‌دهد. مي‌توانيد در قسمت جستجو، عبارت <نشاني سايت:LINK> را وارد کرده و کليد ENTER را بزنيد. نتيجه اين درخواست، فهرست سايت‌هايي است که به سايت شما لينک داده‌اند.

 4 - کاربردهاي تجاري موتور FROOGLE.GOOGLE.COM فهرست محصولات فروشگاه‌هاي ONLINE را تهيه مي‌کند و موتور CALATOGS.GOOGLE.COM براي نمايش و درخواست کاتالوگ محصولات به‌کار مي‌رود.

 5 - نگاهي به آينده ‌مديران گوگل هميشه نيم‌نگاهي به آينده دارند. اگر مي‌خواهيد بدانيد چه در سر آن‌ها مي‌گذرد و قرار است در آينده چه کارهايي انجام دهند، بهتر است سري به آزمايشگاه آن‌ها بزنيد و خود از نزديک با خدمات و محصولات آتي گوگل آشنا شويد. آدرس آزمايشگاه گوگل LABS.GOOGLE.COM/GVS.HTML مي‌باشد.

 6 – تعيين بازه‌ هاي تاريخي نتايج مطلوب‌تر در اغلب موارد، زماني که جستجويي را با گوگل انجام مي‌دهيد، نتيجه آن هزاران سايت و وبلاگ و نشاني مي‌باشد که در واقع بسياري از آن‌ها کاربرد چنداني ندارند و با موضوع موردنظرتان هماهنگ نيستند. يکي از روش‌هاي مؤثر در کاهش حجم نتايج جستجو، تعيين بازه‌هاي تاريخي است. مثلاً زماني که بازه‌اي را بين سال‌هاي 2002 تا 2004 تعريف مي‌کنيد، گوگل با تبعيت از آن، فقط آن دسته از صفحاتي که دربازه مذکور ايجاد يا روزآمد شده‌اند را برايتان فهرست مي‌کند (براي تعريف بازه‌هاي تاريخي به گزينه <جستجوي پيشرفته> مراجعه کنيد).

 7 - فقط صفحات جديد جستجو بدون ذکر تاريخ، نتايج بي‌شماري در پي دارد. انبوه نتايج، نه تنها به يافتن مطلب موردنظرتان کمکي نمي‌کند، بلکه موجب سردرگمي‌تان نيز مي‌شود. علاوه براين اگر بعد از يک بررسي طولاني بين نتايج جستجو، به اطلاعات موردنظرتان رسيديد و متوجه قديمي بودن آن‌ها شديد، چطور؟ اگر به دنبال اطلاعات جديد و روزآمد هستيد، در قسمت جستجوي پيشرفته، عبارات <3 ماه>، <6 ماه> و حتي <يک‌سال> را در مقابل گزينه DATE وارد کنيد تا گوگل بسته به تاريخ ذکر شده، فقط فهرست صفحات جديد را برايتان نمايش دهد. مثلاً اگر عبارت <3 ماه> را انتخاب کنيد، گوگل تمامي صفحاتي که در سه ماه گذشته ايجاد يا بروز شده‌اند را جستجو و آن‌هايي که با موضوع موردنظرتان منطبق هستند را نمايش مي‌دهد.

 8 - مستثني کردن کلمات با مستثني کردن کلمات، علاوه بر کاهش حجم نتايج جستجو، مي‌توان به اطلاعات موردنظر نزديک‌تر شد. با گذاشتن علامت <-> قبل از کلمه‌ دلخواه، گوگل آن کلمه را استثنا قلمداد کرده و از نمايش صفحاتي که حاوي چنين کلمه‌اي باشند، پرهيز مي‌کند. مثلاً نتيجه عبارت ، همه صفحاتي که مربوط به ايران هستند و از تهران نامي نبرده‌اند را شامل مي‌شود.

 9- WILDCARDها زماني که به‌طور کامل از کلمات موضوع مورد جستجو آگاهي نداريد، بهتر است از کاراکتر کمکي ستاره <*> استفاده کنيد. کاراکتر <*> معني <هرچيز> مي‌دهد. مثلاً عبارت مي‌تواند نتايجي نظير ، و يا نتايجي از اين دست را حاصل شود.

10 –عناوين صفحات‌ معمولاً همه صفحات وب، عنوان دارند. گاهي‌اوقات استفاده از اين عناوين، به شما در پيدا کردن مطالب مورد نيازتان کمک شاياني مي‌کند. مثلاً عبارت <کلمه مورد نظر: INTITLE>، گوگل را بر آن مي‌دارد تا فقط عناوين صفحات را براي يافتن کلمه ذکر شده، جستجو کند.

 11 - شرکت در گروه‌هاي خبري اينترنت فراتر از ايميل و صفحات وب است. به عنوان مثال گروه‌هاي خبري (NEWS GROUP) يکي ديگر از خدماتي است که از طريق اينترنت ارايه مي‌شود. گروه‌هاي خبري گوگل، گروه‌هاي معروف و معتبري هستند که شرکت در آن‌ها، به نوبه خود، کار لذت‌بخشي است. آدرس گروه‌هاي خبري گوگل از اين قرار است: GROUPS.GOOGLE.COM  

12- جستجوي خودکار جستجو در اينترنت، قصه سوزن و انبار کاه است. گاهي‌اوقات ممکن است عليرغم صرف وقت زياد، باز هم به نتيجه دلخواه نرسيد. بنابراين هر ابزاري که در اين پروسه، از اتلاف وقت جلوگيري کند، بسيار باارزش است. يکي از اين ابزارها، <پيغام‌دهنده> گوگل نام دارد. اين ابزار با دريافت آدرس ايميل و عبارت مورد جستجو، به طور خودکار و روزانه، جستجويي را براساس عبارت دريافتي ترتيب داده و هر زمان که اطلاعات جديدي را يافت نمايد، آدرس آن را برايتان ايميل مي‌کند. آدرس پيغام‌دهنده گوگل به اين ترتيب است:HTTP://WWW.GOOGLEALERT.COM/

13- جستجوگر اخبار اين ابزار نيز همانند پيغام‌دهنده گوگل، مشخصات اخبار موردنظر را به همراه آدرس ايميل دريافت کرده و روزانه (بنا به درخواست کاربر، قابل تنظيم است). براساس عبارت دريافتي، جستجويي را در سايت‌هاي خبري ترتيب مي‌دهد و در صورت يافتن اطلاعات مناسب، آن را برايتان ايميل مي‌کند. آدرس اين ابزار WWW.GOOGLE.COM/NEWSALERTS است.

14 - ماشين‌حساب گوگل گوگل براي حل معادلات رياضي هم، ابزاري دارد که بسيار سريع و با دقت عمل مي‌کند. اين ابزار علاوه بر حل معادلات رياضي، قابليت تبديل انواع واحدها به يکديگر را نيز دارد. براي آشنايي بيشتر با اين ابزار کارآمد به آدرس زير مراجعه کنيد: HTTP://WWW.GOOGLE.COM/HELP/FEATURES.HTM#CALCULATOR

15- معني کلمات اگر معني يا بهتر بگوييم، تعريف کلمه‌اي را نمي‌دانيد، در کادر جستجو <کلمه موردنظر: DEFINE> را نوشته و کليدENTER را بزنيد. در جواب اين جستجو، علاوه بر تعريف کلمه، لينکي نيز نمايش داده مي‌شود که با کليک روي آن، به جزييات بيشتري مي‌رسيد.

16 - ترجمه کنيد در حال حاضر، ماشين ترجمه‌ گوگل مي‌تواند انگليسي را به 5 زبان زنده دنيا ترجمه کند (امکان ترجمه بالعکس نيز وجود دارد). براي استفاده از اين مترجم ماشيني به آدرسHTTP://WWW.GOOGLE.COM/LANGUAGE_TOOLS?HL=EN برويد.

17 – تصويرياب من شخصاً هميشه گوگل را به خاطر ابزار تصويرياب‌اش ستوده‌ام. اين ابزار با دريافت کلمه يا عبارتي، تصاوير موجود روي اينترنت را جستجو کرده و در نهايت آن‌هايي را که با عبارت دريافتي منطبق هستند، فهرست مي‌کند. براي استفاده از اين ابزار به آدرس WWW.GOOGLE.COM/IMGHP مراجعه نماييد.

 18 - پرسش و پاسخ تحقيق و جمع‌آوري مطالب از اينترنت، کار وقت‌گيري است. اگر براي انجام اين‌کار وقت کافي در اختيار نداريد. سري به آدرس HTTP://ANSWERS.GOOGLE.COM/ANSWERS بزنيد و با مطرح کردن سوالاتتان و بررسي جواب‌ها، سريع‌تر به هدف‌تان برسيد.

 19 - نمايش پنجره تنظيمات ‌گوگل به شما اين امکان را مي‌دهد تا نحوه نمايش نتايج را مطابق ميل‌تان تنظيم کنيد. به عنوان مثال با مراجعه به آدرس WWW.GOOGLE.COM/PREFERENCES مي‌توانيد تعداد نمايش نتايج در هر صفحه را تعيين نماييد. علاوه براين در قسمت تنظيمات امکانات ديگري نظير SAFE SEARCHING نيز وجود دارد. با فعال کردن اين گزينه، گوگل از نمايش سايت‌هايي که به هر دليلي غيرمجاز هستند، پرهيز مي‌کند.

 20 - آمار استفاده از گوگل در سايت WWW.GOOGLE.COM/PRESS/ZEITGEIST.HTML آمار جهاني استفاده از گوگل موجود است. در اين سايت جزيياتي از چگونگي استفاده ملل مختلف از گوگل و الگوهاي جستجوي آن‌ها وجود دارد.

 21 - جستجو در دسته‌بندي‌ها علاوه بر جستجوي کلي وب، گوگل امکان جستجو در دسته‌بندي‌ها (CATEGORIES) را نيز مي‌دهد. به عنوان مثال براي يافتن اطلاعاتي درباره هنر، تجارت، ورزش و ... مي‌توانيد ضمن مراجعه به نشاني WWW.GOOGLE.COM/DIRHP، جستجويي را در دسته‌بندي‌هاي گوگل ترتيب بدهيد و سريع‌تر به هدف‌تان برسيد.

 22 - براي بلاگرها وبلاگ داشته باشيم يا نه؟ ايده داشتن يک وبلاگ شخصي، بسيار جالب است و اين‌که با در اختيار داشتن يک وبلاگ شخصي حرف دلمان را به گوش جهانيان برسانيم، فکر بسيارخوبي است. براي ساخت يک وبلاگ شخصي، به آدرس WWW.BLOGGER.COM/START مراجعه نماييد. اين سايت متعلق به گوگل است.

 23 - جستجوي داخل فايل‌ها با کمک گوگل مي‌توان داخل فايل‌هاي مشخصي را براي يافتن کلمه‌اي دلخواه جستجو کرد. مثلاً عبارت FILETYPE:DOC IRAN> > گوگل را برآن مي‌دارد تا تمامي فايل‌هاي DOC (مربوط به برنامه MICROSOFT WORD) را به منظور يافتن واژه‌ي IRAN جستجو کرده و آن‌هايي که داراي چنين کلمه‌اي هستند را فهرست کند.

 24 - کلمات عمومي برخي کلمات عمومي نظير THE ،TO ،AT و غيره، زماني که در عبارت مورد جستجو ذکر مي‌شوند، توسط گوگل ناديده انگاشته مي‌شوند و تاثيري در نتيجه ندارند. حال اگر مي‌خواهيد چنين کلماتي در نتيجه جستجو موثر باشند کافي است يک علامت <+> در مقابل آن‌ها بگذاريد.

 25 - موتورهاي جستجوي تخصصي با اين ترفند مي‌توانيد ضمن معرفي منابع موردنظرتان به گوگل، از آن بخواهيد که نتايج جستجو را فقط از همان منابع بياوريد. مثلاً براي جستجو در سايت مايکروسافت به روش زير عمل مي‌شود: HTTP://WWW.GOOGLE.COM/DIRHP

 منبع:سافتستان (البته من از اینجا برداشتمش! +)

نویسنده : برای فردا : ۸:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

پاييز

هر چند که می دونم مدتی است که پاییز از شهر ما رخت بربسته و رفته ولی به یاد آن فصل هزار رنگ و روزهای بارانی اش برای شما عزیزان مطلب ذیل را نوشتم امید که خوشتون بیاید.

«مدتی است شهر بوی پاییز می دهد، بوی خزان، بوی باران. آسمان باران رحمتش را بی­دریغ بر سر شهر الک می­کند و خاک تب­دار و تشنه آن را با ولع می­بلعد. گرد و غبار نشسته بر روی برگها، خیس شده و همراه قطرات به پایین می­چکند. برگهای زرد و نارنجی، کوچه، باغ و پیاده­روها را پوشانیده؛ باز آن درس ابتدایی به یادم می­آید؛ صدای خش خش برگها زیر پای عابران چه می­گوید؟

آسمان گه گاه می­غرد و باران آنقدر انگشت به شیشه می­زند تا پنجره را باز کرده و از هوای بیرون استنشاق کنم، ولی افسوس که نمی­توانم.

چقدر دلم می­خواهد زیر باران قدم بزنم و اجازه دهم روح و جسمم چون برگها، زیر باران خیس شود، دلم می­خواهد باران صورتم را بشوید آنچنان که دیگر نتوان قطرات اشک و قطرات باران را از هم تشخیص داد؛ ولی افسوس که نمی­توانم....

از پشت پنجره باران را تماشا می­کنم و به امید دیدن رنگین کمان، قطره­هایش را می­شمارم؛ ولی هر چه افق را جستجو می­کنم رنگی از آن را نمی­یابم.

در آخر به این نتیجه می­رسم که :

رنگین کمان مزد کسی است که تا آخرین قطره زیر باران بماند.

و من ناامید برمی گردم و دوباره بر روی صندلی همیشگی جا می گیرم.

   (فاطمه ولی پور)

 

نویسنده : برای فردا : ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

 

DIET & NUTRITION (In Autism)– WHAT WORKS

IMPROVE DIGESTION

Many parents of autistic children report that their child received repeated or prolonged courses of antibiotic drugs for ear or other respiratory infections during their first year, before the diagnosis of autism. Broad-spectrum antibiotics kill good as well as bad bacteria in the gut, weakening the intestinal membranes. This can lead to what is known as leaky gut syndrome, in which large molecules that shouldn’t be absorbed through the gut membrane do get through1.   When Dr Andrew Wakefield, formerly of London’s Royal Free Hospital studied 60 autistic children with gastrointestinal symptoms, he found many more intestinal lesions in them than in non-autistic children with similar digestive problems. In fact, over 90 per cent of the autistic children had chronically inflamed guts as a result of infection2.


So if your child has autism, restoring a healthy gut is vital. You can start simply, by supplementing digestive enzymes, and giving probiotics to restore the balance of gut bacteria. Both measures help heal the digestive tract and promote normal absorption, and have produced positive clinical results in autistic children. 

Where’s the evidence? Enter ‘digestion’ and ‘autism’ into the search field for a summary of studies that demonstrate a link between digestive problems and autism.

Side effects? None reported

Contraindications with medication? Further courses of antibiotics will eliminate beneficial gut bacteria, so will need to be replenished.

See action plan for our recommendations.

BALANCE BLOOD SUGAR
There is much overlap between ADH/hyperactivity and autism, so for autistic children who show signs of hyperactivity, improving blood sugar balance is a must.
Dietary studies consistently reveal that hyperactive children eat more sugar than other children4.  Other research has confirmed that the problem is not sugar itself but the forms it comes in, the absence of a well-balanced diet overall, and abnormal glucose metabolism. A study of 265 hyperactive children found that more than three-quarters of them displayed abnormal glucose tolerance5,  – that is, their bodies were less able to handle sugar intake and maintain balanced blood sugar levels.

In any case, when a child is regularly snacking on refined carbohydrates, sweets, chocolate, fizzy drinks, juices and little or no fibre to slow the glucose absorption, the levels of glucose in their blood will seesaw continually and trigger wild fluctuations in their levels of activity, concentration, focus and behaviour. These, of course, will not help any child’s brain function.

Where’s the evidence? Enter ‘sugar’ and ‘autism’ into the search field for a summary of studies that demonstrate the effect of blood sugar imbalance on autism.

Side effects? None reported

Contraindications with medication? Diabetes medication should be closely monitored since dosages may need to be lowered.

See action plan for our recommendations.


INCREASE OMEGA 3 FATS
Deficiencies in essential fats are common in people with autism6.  Research by Dr Gordon Bell at Stirling University has shown that some autistic children have an enzymatic defect that removes essential fats from brain cell membranes more quickly than it should. This means that an autistic child is likely to need a higher intake of essential fats than the average. And it has been found that supplementing EPA, which can slow the activity of the defective enzyme, has clinically improved behaviour, mood, imagination, spontaneous speech, sleep patterns and focus of autistic children7,8.   

Where’s the evidence? Enter ‘omegas’ and ‘autism’ into the search field for a summary of studies that demonstrate the effect of essential fats on autism.

Side effects? Rarely causes loose stools in sensitive individuals if you start on too high a dose.

Contraindications with medication? Essential fats may have a ‘blood-thinning’ effect and should not be mixed with ‘blood thinning’ medication.

See action plan for our recommendations.

INCREASE VITAMINS AND MINERALS
We’ve known since the 1970s that a nutritional approach can help autism, thanks to the pioneering research by Dr Bernard Rimland of the Institute for Child Behaviour Research in San Diego, California. He showed that vitamin B6, C and magnesium supplements significantly improved symptoms in autistic children. In one of his early studies back in 1978, 12 out of 16 autistic children improved, then regressed when the vitamins were swapped for placebos9.  In the decades following Dr Rimland’s study, many other researchers have also reported positive results with this approach10

Still others have, however, failed to confirm positive outcomes with certain nutrients. For example, a French study of 60 autistic children found they improved significantly on a combination of vitamin B6 and magnesium, but not when either nutrient was supplemented alone11.  This study shows how important it is to get the balance of these nutrients right. It’s likely to be different for each child.

B6 in particular may help, in part because many children with autism or learning difficulties have pyroluria, a condition in which, for genetic reasons, high levels of compounds called kryptopyrroles are excreted in the urine, causing a deficiency of zinc and vitamin B6. All children on the autistic spectrum should be screened for pyroluria. This involves a simple and inexpensive urine test for kryptopyrroles and supplementing with appropriate levels of B6 and zinc, which have brought about remarkable improvements.

Paediatrician Mary Megson from Richmond, Virginia, believes that many autistic children are lacking in vitamin A. Otherwise known as retinol, vitamin A is essential for vision. It is also vital for building healthy cells in the gut and brain.

The best sources of vitamin A are breast milk, organ meats, milk fat, fish and cod liver oil, none of which are prevalent in our diets. Instead, we have formula milk, fortified food and multivitamins, many of which contain altered forms of retinol such as retinyl palmitate, which doesn’t work as well as the fish or animal-derived retinol. Megson began speculating what might happen if these children weren’t getting enough natural vitamin A12

She realised that not only would this affect the integrity of the digestive tract, potentially leading to allergies. It would also affect the development of their brains, and disturb their vision. Both brain differences and visual defects have been detected in autistic children. The visual defects, Megson deduced, were an important clue because lack of vitamin A would mean poor black and white vision, a symptom often seen in the relatives of autistic children. If you can’t see black and white, you can’t see shadows. And without that you lose the ability to perceive three-dimensionality. This in turn leaves you less able to make sense of people’s expressions, which could explain why some autistic children tend not to look straight at you. They look at you sideways. Long thought to be a sign of poor socialisation, this sideways technique may in fact be the best way for them to see people’s expressions, because there are more black and white light receptors at the edge of the visual field than in the middle.

Where’s the evidence? Enter ‘vitamins’ or ‘minerals’ or ‘nutrients’ or 'retinol' and ‘autism’ into the search field for a summary of studies that demonstrate the effect of these nutrients on autism.

Side effects? High doses of any nutrient (even water) can be toxic so it’s best to only use high doses under qualified supervision. However, usual over-the-counter doses of vitamins and minerals are very safe.

Contraindications with medication? None reported

See action plan for our recommendations.

AVOID FOOD ALLERGIES
One of the most significant contributing factors in autism appears to be undesirable foods and chemicals that often reach the brain via the bloodstream because of faulty digestion and absorption. Much of the impetus for recognising the importance of dietary intervention has come from parents who’ve noticed vast improvements in their children after changing their diets.

The strongest direct evidence of foods linked to autism involves wheat and dairy, and the specific proteins they contain – namely, gluten and casein. These are difficult to digest and, especially if introduced too early in life, may result in an allergy. Fragments of these proteins, called peptides, can have big impacts in the brain. They can act directly in the brain by mimicking the body’s own natural opioids (such as the enkephalins or endorphins), and so are sometimes called ‘exorphins’. Or they can disable the enzymes that would break down these naturally occurring compounds.

In either case, the consequence is an increase in opioid activity, leading to many symptoms we describe as autism. Researchers at the Autism Research Unit at Sunderland University have found increased levels of these peptides in the blood and urine of children with autism13.

Exorphin peptides are derived from incompletely digested proteins, particularly food containing gluten and casein. One of these, called IAG and derived from gluten in wheat, has been detected in 80 per cent of autistic patients14.  So the first problem is the poor digestion of proteins. A lack of sufficient zinc and vitamin B6 could contribute to this, as both are essential for proper stomach acid production and protein digestion, yet are often deficient in autistic children with pyroluria, as we mention above.

There are many anecdotal reports of dramatic improvements in children with autism from parents who removed casein (milk protein) and gluten (the protein in wheat, barley, rye and oats) from their diet15.  Dr Robert Cade, professor of medicine and physiology at the University of Florida, has observed that as levels of peptides in the blood decrease, the symptoms of autism decrease. ‘If [levels of peptides] can be reduced to normal range,’ he says, ‘we typically see dramatic improvements16.’

If you decide to go down this route with your child, you’ll need to take a go-slow approach. The Autism Research Unit at Sunderland University recommends a gradual withdrawal of foods, waiting three weeks after the removal of dairy foods (casein) before removing wheat, oats, barley and rye (gluten) from the diet. Initially, your child may go through ‘withdrawal’ and their symptoms may get worse for a bit.

Keep a food diary and note your child’s behaviours and symptoms alongside all the foods they’re eating. This can help to identify which of the usual suspects they are sensitive to – citrus fruits, chocolate, artificial food colourings, salicylates, eggs, tomatoes, avocados, aubergine, red peppers, soya and corn17.  But remember, most of the foods in this list contain valuable nutrients, too, so you’ll have to ensure that they are replaced rather than just removed. This entire process is best done under the guidance of a nutritional therapist.

Where’s the evidence? Enter ‘allergies’ and ‘autism’ into the search field for a summary of studies that demonstrate the effect of food allergies on autism.

Side effects? A possible slight worsening of symptoms if changes are made too quickly. Any major changes to the diet are should be supervised by a qualified nutritional therapist experienced in this area.

Contraindications with medication? None reported

See action plan for our recommendations.

References :

 1. ‘Anti-fungal drugs more helpful than Ritalin in autistic children’, Letter to the Editor, Townsend Letter for Doctors and Patients, April 2001, p. 99
 2. A. J. Wakefield et al., ‘Enterocolitis in children with developmental disorders’, Am J Gastroenterol, Vol 95(9), 2000, pp. 2285-95
 3. M. A. Brudnak, ‘Application of genomeceuticals to the molecular and immunological aspects of autism’, Medical Hypotheses, Vol 57(2), 2001, pp. 186-91
 4. R. J. Prinz et al., 'Dietary correlates of hyperactive behaviour in children, J Consulting Clin Psychol, Vol 48, 1980, pp. 760-69
 5. L. Langseth and J. Dowd, 'Glucose tolerance and hyperkinesis', Fd Cosmet Toxicol, Vol 16, 1978, p.129
 6. S. Vancassel et al., ‘Plasma fatty acid levels in autistic children’, Prostaglandins Leukot Essent Fatty Acids, Vol 65, 2001, pp. 1-7
7. J. G. Bell et al., ‘Red blood cell fatty acid compositions in a patient with autism spectrum disorder: a characteristic abnormality in neurodevelopmental disorders?’, Prostaglandins Leukot Essent Fatty Acids, Vol 63(1-2), 2000, pp. 21-5
8. J. G. Bell, Fatty acid deficiency and phospholipase A2 in autistic spectrum disorders, workshop report, St Anne’s College, Oxford, September 2001
9.  B. Rimland et al., ‘The effect of high doses of vitamin B6 on autistic children: A double-blind crossover study’, Am J Psychiatry, Vol 135(4), 1978, pp. 472-5
10. S. I. Pfeiffer et al., ‘Efficacy of vitamin B6 and magnesium in the treatment of autism: A methodology review and summary of outcomes’, J Autism Dev Disord, Vol 25(5), p1995, pp. 481-93
 11. J. Martineau et al., ‘Vitamin B6, magnesium, and combined B6-Mg: Therapeutic effects in childhood autism’, Biol Psychiatry, Vol 20(5), 1985, pp. 467-78 
12.  M. Megson, ‘Is autism a G-Alpha protein defect reversible with natural vitamin A?’, Medical Hypotheses, Vol 54(6), 2000, pp. 979-983
13. Paul Whiteley, the Sunderland University Autism Unit, ‘The Biology of Autism – Unravelled’ presentation given at the Autism Unravelled Conference, London, May 2001
14.  Paul Whitely et al., ‘A gluten free diet as an intervention for autism and associated disorders: Preliminary findings’, Autism: International J of Research and Practice, Vol 3, 1999, pp. 45-65
15.  Paul Whitely et al., ‘A gluten free diet as an intervention for autism and associated disorders: Preliminary findings’, Autism: International J of Research and Practice, 1999
 16. J. Robert Cade, University of Florida Department of Medicine and Physiology, at
www.panix.com/~paleodiet/autism/cadelet.txt
 17. M. Ash and E. Gilmore, Modifying autism through functional nutrition, paper given at Allergy Research Group conference, London, January 2001

REF:(+)

نویسنده : برای فردا : ۸:۱۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

 

Autism

Autism is a complex biological disorder. Symptoms include difficulties with speech; abnormalities of posture or gesture; problems with understanding the feelings of others; sensory and visual misperceptions, fears and anxieties; and behavioural abnormalities such as compulsive/obsessive behaviour and ritualistic movements. The National Autistic Society estimates that 535,000 people have autism in the UK with four times more boys than girls affected.

What causes Autism?
No single cause has been established, although genetic and environmental factors are implicated. There is growing evidence that nutritional therapy can really make a big difference to children with autism. Many have severely disrupted digestion, so a major focus must be restoring balance here. Also, you’ll need to balance their blood sugar, check for brain-polluting heavy metals, exclude food additives, identify food allergies and possible nutrient deficiencies, and ensure an optimal intake of essential fats.

To find out more about these factors read on, or click on our Action Plan to Overcome Autism

Ref: (+)


نویسنده : برای فردا : ۸:۱٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

هم انديشی

دیروز جلسه هم اندیشی بخش ما با واحد مدیریت بود. آقای رئیس بزرگ و دو تا معاون پژوهشی و برنامه ریزی و پشتیبانی شون تشریف آوردند بخش ما.  رویهم رفته جلسه خوبی بود.  از هر دری سخنی بود و تقریباْ هرکی هر چی ذهنش رو مشغول کرده بود و مشکلات جدی موسسه به حساب می اومد گفت.  بقیه هم درباره اش نظر می دادند.  مدیرانمون هم نظر خودشون رو می دادند. توضیح می دادند - قبول می کردند یا ازمون در اون مورد راهکار می خواستند. کلاْ خوب بود.  وقتی در یک مذاکره یا جلسات این چنینی طرفین بدون پیش داوری و بدون تعصب و جانبداری کور شرکت می کنند نتیجه جلسه خوب میشه.

نویسنده : برای فردا : ۸:٠٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

 

SCHIZOPHRENIA - HOW EFFECTIVE IS A NUTRITIONAL APPROACH?


Dear Friend of Food for the Brain

Schizophrenia is a severe and debilitating mental illness affecting one in a hundred people in Britain, usually starting in adolescence. It is known as a psychotic illness, meaning that a person with schizophrenia may experience delusions, hallucinations and disordered thoughts. They may have little insight into their illness, commonly not recognising that they are ill.

Schizophrenia causes immense suffering, and though there is as yet no cure, the symptoms can be controlled with drugs but these have considerable side-effects. Around a third of people with schizophrenia do not respond well to treatment and may experience symptoms for a long time.

There may be many contributory causes for an individual developing this condition - genetic, biochemical, drug induced, social, psychological - however, in all cases brain function is involved. The Brain Bio Centre, an independent out-patient treatment clinic owned by the Food for the Brain Foundation, a registered charity, has specialised in identifying certain biochemical imbalances in schizophrenic patients, and correcting these with nutritional interventions with observational success.

This approach is rooted in a systems-based approach, based on the idea that brain biochemistry is highly complex, and the greatest chance of restoring normal brain biochemistry is to create an optimal nutritive environment to correct a patient's unique pattern of biochemical imbalances.

We wish to raise funds to research this 'optimum nutrition' approach to schizophrenia, by means of a comprehensive review of the existing scientific literature; to develop a rational treatment protocol for the treatment of schizophrenia with a nutritional approach, supporting existing drug and non-drug treatments, based on the current scientific evidence; and to test the efficacy of this approach in an open label study with before and after psychometric and biochemical tests.

Since the core assumption is that there is no single biochemical imbalance that causes schizophrenia, the usual study design of testing a single intervention (double blind controlled clinical trial), is not applicable when it comes to complex nutrient interventions. Instead, the aim is to measure the effectiveness of the Brain Bio Centre approach, both in correcting biochemical imbalances, and in restoring mental health. We hope to involve both recently diagnosed and long-term sufferers.

The aim of this project is to further develop the treatment protocol,  then apply this protocol in order to measure outcome and define the research that needs to be done to further refine, test and prove this treatment approach.

To this end Food for the Brain is looking to raise £50,000 to fund the project, which will be carried out by a researcher as part of their PhD, in collaboration with a University acting as an independent auditor of the results.

If you would like to help by making a donation of any kind towards this project, thank you. Please click here . If you are considering making a substantial contribution, and would like more details, please send an email to info@foodforthebrain.org giving your contact details or call 020 8870 3883.

Further details on the Brain Bio Centre can be found at www.brainbiocentre.com

We are most grateful to all of you who have donated to Food for the Brain and for your continued support.

Wishing you all the best of health from
Food for the Brain

نویسنده : برای فردا : ۸:٠۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

زلزله

امروز عصر تکون­های زلزله­ای در نزدیکی قم، مردم تهران را حسابی ترسوند!

وای. خدا نکنه تهران زلزله بیاد.  فاجعه است

نویسنده : برای فردا : ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم

شهدای گمنام

وقتی کشوری درگیر جنگ ناخواسته میشه و مجبور میشه سال­ها جنگ خانمانسوز را تحمل کنه، سرنوشتش بستگی زیادی به حضور و رشادت­های فرزندان غیور اون کشور داره.  ما که دوران جنگ رو لمس کردیم، احترام زیادی برای رزمنده­ها، جانبازها و شهدای جنگ قائلیم.  برای خودشون و برای خانواده­هاشون.  و می­دونیم اگه نبود فداکاری­های آنها، امروز ما اینجا نبودیم.  هزار برابر بدتر از آنچه را که الان اشغالگران بر سر مردم عراق می­آورند، آنها بر سر مردم ایران می­آوردند.

متأسفانه کار خیلی بدی که در یک دهه اخیر رایج شده اینه که پیکر یا بهتره بگیم بقایای پیکر شهدای گمنام رو در اماکن عمومی شهر، دانشگاه­ها، جلوی صدا سیما ، پارک­ها و در ­کوهها به خاک می­سپارند.  به نظرم واقعاً کار بدیه!  جنازه یک مسلمان حرمت داره و اگه متعلق به شهیدی گمنام از این کشور باشه، صدها بار بیشتر حرمت داره.  نمی­دونم اگه آقایونی که این تصمیم رو گرفتند، می­خواستند درباره محل خاکسپاری پیکر بچه خودشون نظر بدهند، باز همین تصمیم رو می­گرفتند؟  فکر نمی­کنند که بنای یک خیابان یا یک دانشگاه همیشه به شکل امروزیش نمی­مونه.  اگه بخوان خیابونی رو تعریض کنند یا تغییری در ساختمان­های اون اطراف بدهند، چی میشه؟!  می­خوان یک بار دیگه نبش قبر کنند؟!  ماجراهای دانشگاه صنعتی شریف رو یادتون می­آد؟ خوب بود اگه موقع خاکسپاری پیکر فرزندان خود این آقایون، این اتفاق می­افتاد؟   نمی­دونم نظرخواهی از مردم کردند؟ یا اصلاً نظر مردم براشون مهم بوده یا نه؟ یکی نیست بگه: حضرات، مجبورید پیکر عزیزان این کشور را در جایی دفن کنید که برای رسیدن بهش باید اینجوری (+) رفت!!

خیلی خوبه که یاد و خاطره شهدا رو حفظ کنیم.  کاش به خاطر حرمت جنازه یک مسلمان هم که شده، به جای دفن اونها در اماکن عمومی، از نمادهای زیبا، تابلوها، مجسمه­ها و نظایر این استفاده کنند.

نویسنده : برای فردا : ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم

شاخص گذر عمر

می­دونین چه جوری میشه متوجه گذر عمر شد؟ 

وقتی به کتابخونه دانشکده قدیمی­تون می­روید و می­بینید که کتاب­هایی که در زمان شما کتب روز لاتین بودند و برچسب قرمز داشتند و نمی­شد از مخزن خارج­شون کرد و برای امانت گرفتنشون، شناسنامه که سهله، قباله ازدواج پدر و مادرتون رو هم می­گذاشتین بهتون نمی­دادنشون، الان قاطی کتاب­های دهه 70 میلادی در قسمت باز کتابخانه قرار داده شدند، می­تونین راحت متوجه گذر عمر بشین!!

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم

29 خرداد سالروز درگذشت دکتر علی شریعتی

نمي‌دانم از او چه بگويم؟ چگونه بگويم؟

خواستم از"بوسوئه" تقليد كنم، خطيب نامور فرانسه كه روزي در مجلسي با حضور لويي، از مريم سخن مي‌گفت. گفت: هزار و هفتصد سال است كه همه‌ سخنوران عالم درباره مريم داد سخن داده‌اند.

هزار و هفتصد سال است كه همه فيلسوفان و متفكران ملت‌ها در شرق و غرب، ارزش‌هاي مريم را بيان كرده‌اند.

هزار و هفتصد سال است كه شاعران جهان در ستايش مريم همه‌ ذوق و قدرت خلاقه‌شان را به كار گرفته‌اند.

هزار و هفتصد سال است كه همه‌ هنرمندان، چهره‌نگاران، پيكرسازان بشر، در نشان دادن سيما و حالات مريم هنرمندي‌هاي اعجاز‌گر كرده‌اند.

اما مجموعه‌ گفته‌ها و انديشه‌ها و كوشش‌ها و هنرمندي‌هاي همه در طول اين قرن‌هاي بسيار، به اندازه‌ اين كلمه نتوانسته‌اند عظمت‌هاي مريم را بازگويند كه: "مريم، مادر عيسي است".

و من خواستم با چنين شيوه‌اي از فاطمه بگويم. باز درماندم:

خواستم بگويم، فاطمه دختر خديجه‌ي بزرگ است.

ديدم فاطمه نيست.

خواستم بگويم، كه فاطمه دختر محمد (ص) است.

ديدم كه فاطمه نيست.

خواستم بگويم، كه فاطمه همسر علي است.

ديدم كه فاطمه نيست.

خواستم بگويم، كه فاطمه مادر حسين است.

ديدم كه فاطمه نيست.

خواستم بگويم، كه فاطمه مادر زينب است.

باز ديدم كه فاطمه نيست.

نه، اين‌ها همه هست و اين همه فاطمه نيست.

فاطمه، فاطمه است ...

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم

علي(ع) ، تنهاست بي فاطمه(س)

اتاق خاموش است. صدايي به گوش نمي رسد. او بي حرکت خوابيده است . رو به سوي کعبه . او دختر نبي الله است . ام ابيهاست . بانوي بانوان جهان . نازپروده پدر . لطيفه ي مدينه.

او سيده ي اهل بهشت است . صاحب باغ فدک . زخم خورده زخمهاي کهنه ي کينه . تنها ياور ولي خدا . بي يارترين يار رسول .

زبان اسماء بند آمده است. مي خواهد صدايش کند . مي ترسد. سر به ديوار خانه نهاده است. تنها نگاهش مي کند و آرام مي گريد.

ولي بايد او را بخواند . اين خواسته ي خود اوست. سالها در اين خانه جز امر او کاري نکرده است. صدايش مي زند:

- بانوي من!

 جواب نمي دهد.

قرار از دل اسماء فرو ريخت. بي حرکت بر جا ماند . قدرت دوباره سخن گفتنش نيست ،ولي بايد صدايش کند :

- فاطمه ! دختر رسول الله !  ...

باز هم جوابي نمي دهد. صداي اسماء مي لرزد .مثل دست و پاي لرزان زينب، اشک چشمهاي حسن (ع)، تکان لرزان لبهاي حسين(ع).

اتاق خاموش است. صدائي به گوش نمي رسد. او بي حرکت خوابيده است . رو به سوي کعبه .

اسماء به طرف او رفت. پارچه سفيد را کنار زد و جز هاله ي نيلوفري صورت زهرا (س)و لبخند نشسته روي لبانش ، چيزي نديد.

علي(ع)،تنهاست بي فاطمه (س)

 امشب ، اولين شب است بي حضور گرم تو. شب تاريک است. و سرد.

يتيمانت از بس گريه کرده اند خوابشان برده است. ولي من چگونه چشم بر چشم گذارم با اين همه درد تنهائي ؟

 هنوز کسي رفتنت را نمي داند، اين گفته خود تو بود که خواستي شبانه دفنت کنيم. فردا ديگر صداي گريه ات مزاحم همسايه ها نخواهد شد.

به ياد داري که چه بي شرمانه مي گفتند :" به فاطمه بگو يا شب گريه کند ، يا روز  از دست گريه هاي بي امانش به ستوه آمده ايم " !

کاش فقط يک بار دليل گريه هايت را مي پرسيدند.

فاطمه جان ! مطمئن باش که ديگر نه تو مزاحم آنهائي و نه آنها مزاحم تو . خوشا به حالت که آسوده شدي از دست اين مردمان بي وفا . فردا تو نزد پدرت هستي ، در بهترين نقطه ي بهشت. پيامبر که رفت، تو تنها ياور روزهاي تنهايي ام بودي . ولي به يقين بهشت ، با تمام بهشت بودنش براي رسول ، گوارا نبود بي حضور تو . تو بهشت رسولي خانم خانه ام ! .

 تو  ام ابيها بودي و چگونه مي توانستي تحمل کني اين روزگار عجيب را ، بي حضور پدر . بايد مي رفتي .

حالا ،  من مانده ام و  تنهائي  . با تمام اين وحشت زدگان غرق در مرداب زندگي ، که چه عالمگيراست سياهي روحشان . مثل امشب ، تاريک و خاموش .

همه خوابيده اند و اگر مي دانستند که از اين پس از چه نعمتي محرومند ، به يقين نه چشمهايشان اذن ورود به خواب مي داد ، نه تاب و قرار بر دلهايشان مي نشست.

علي تنهاست . تنها تر از هميشه. و او چه خواهد کرد بي فاطمه ، جز پناه بردن به چاههاي صبورمدينه !

علي(ع)،تنهاست بي فاطمه (س)

 يا فاطمه ! مي خواهم با تو سخن بگويم ولي نمي دانم که رويم را به کدام سو بگردانم تا تو آنجا باشي. به بقيع ، به کنار قبر پيامبر و يا به خانه ات.

و اين همه سال سرگرداني ما و اين همه گمنامي تو ، دليلي است بر عظمتت . اي سيده ي زنان عالم . تو آن قدر بزرگي که همه کس با چشم هاي خودبين و دنيابين نتواند ببيند،حتي محل دفن تو را .

و اين همه عصمت و حجاب و عفت در که جمع خواهد شد ، جز دختر حبيب الله ، همسر ولي الله و مادر ثارالله !!!

يا فاطمه ! امروز سالها از رفتنت گذشته است . چيزي قريب به هزار و چهار صد سال . ولي ما حکايت تو را شنيده ام و حکايت نامردان روزگارت را که قدر امانت ندانستند و پيمان شکستند و چه بد عهداني بودند آنانکه حرمت نگذاشتند ، حريم خانه رسول را.

و مگر اينان سخن پيامبر را نشنيده بودند که : " فاطمه پاره تن من است هر که او را بيازارد ، مرا آزرده و هر که او را خشنود کند مرا خشنود کرده است . "

يا فاطمه ! قرار روزگار اينگونه برايمان خواسته است که نه از جاهلان قبل از بعثت باشيم ، نه اولين مسلمانان تاريخ ، نه الله اکبر گويان فتح مکه و نه پيمان شکنان بعد از پيغمبر. ما تابعين توئيم . تابع رسول و اهل بيت.و به يقين نه قصد عهدشکني داريم و نه قصد آزرده کردن دل رسول. و خوب مي دانيم آزردن دل فاطمه ، آزردن دل پيامبر است .

يا فاطمه ! امروز روز پر گرفتن توست. به ما نيز پرواز را بياموز که از  هر سکون ، خسته ايم.

آمين... 

حاجي سعيد - تبيان

نویسنده : برای فردا : ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢۸
Comments نظرات () لینک دائم

انتظار

 بار دیگر پنجره چشمانم در چهاردیواری انتظار قاب شد و پروانه دل کوچکم در آتش بی تابی و بی قراری سوخت.

نمی دانم باید بر لحظه های هجر نفرین فرستاد یا اینکه دندان صبر بر جگر فشرد.

ای کاش می شد فاصله بین دو دیدار را به هم دوخت و عشق را میان آن تقسیم کرد.

                                                                                                            (فاطمه ولی پور)

 

نویسنده : برای فردا : ٧:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

بی تاب

وای بر من که نه تاب بار گران دوری از تو را دارم و نه تاب نگاه مهربان تو را.

وای بر من که نه تاب دل بی تمنای تو را دارم و نه تاب دل بی تاب خویش.

آتشی بر جان من است که هم چون شمع می بارم و هم چون پروانه می سوزم.

سوختة عشقم و تو از این سوختن بی خبر و من از این خود سوزی آباد.

تو آن دریایی، آن اقیانوس، گه آرام و گه پر تلاطم و من آن ساحل سیلی خورده.

تو آن کوهی، استوار و پا بر جا و من این زمین هموارم، چشم به اوج دوخته.

تو آن تکه ابری آبستن باران و من این کویر لم یزرع و تشنه.

تو آن خورشیدی و من ستاره ای کم نور، ستاره کجا با خورشید یکجا نشیند؟

مرا به تو نازیدن خوش­تر از نازیدن به هر آنچه بدان رنگ تعلق گیرد.

پس گوشة چشم لطف تو دوای خمار مستی من باشد و نگاه عاشق تو شراب جام هستی من.

(فاطمه ولی پور)

                                                                                                            

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

اخبار

 پليس با SMS درباره‌ي جنايات اطلاعات كسب مي‌كند
يك توربين بادي كوچك تلفن همراه را شارژ مي‌كند
3/6 ميليون دلار نوشابه و كنسانتره از گمرك مازندران صادر شد
كارگاه آموزشي آفات انباري خرما برگزار شد
اولين گونه ذرت هيبريدي پاكستان توليد شد
160 هكتار باغ در شهرستان بستان‌آباد احداث شد
موزهاي چيني خوراك خوكها شدند
آزمون علمي متقاضيان دريافت پروانه كارشناسي رسمي در گرگان برگزار شد
توزيع بيش از 27 هزار قطعه بچه ماهي گرم‌آبي در شبستر
هشدار:عوارض مصرف داروهاي لاغري را جدي بگيريد!
با وجود بارندگي خوب امسال هنوز وضعيت در برخي از شهرها قابل قبول نيست
امارات؛ دومين مصرف‌كننده بزرگ آب در جهان
جمعي مردم خواستار جمع‌آوري زباله‌هاي حريم راههاي غرب مازندران شدند
سالانه ‪ ۸۷۹‬هزار شاخه گل در استان قزوين توليد مي‌شود
غفاريان: گام نخست در خصوصي‌سازي مخابرات تا تير ماه برداشته مي‌شود
با sms شطرنج بازي كنيد
سوختهاي گياهي پديده طلايي قرن بيست و يكم
آبياري با آب دريا، گوجه فرنگي را مقوي تر مي کند؟
بهره‌برداري از 9 پروژه زيربنايي و توليدي در شهرستان زنجان
دستگاه جمع‌آوري سنگ در اراضي زراعي مشگين شهر راه‌اندازي شد
اسپانيا، مجازات تخلفات رانندگي را تشديد كرد

خبرنامه تخصصي
سايت مرجع متخصصان ايران

نویسنده : برای فردا : ٧:٤۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

 

۲۷ خرداد روز جهانی بیابان زدایی است.

نویسنده : برای فردا : ٧:٤٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

- الهی -

الهی - باز بارگاه امن تو و دستان پر نیاز من که بر ضریح رحمتت گره می­خورد. باز لطف و کرم تو و نوای پرسوز من که بر افلاک اوج می‌گیرد.

به کجا پناه برم جز در خانه تو و به که گویم جز بر آستان تو؛ کدامین دامن را بگیرم جز دامان پاک تو که حتی سیاهی دستانی چو من آلوده­اش نمی­کند.

کاسه گدایی خویش برِ کدامین خانه برم که مایوس از آن خانه برون نشوم، جز خانة تو.

الهی – تـو کیستی که زبان من در ثنـای تو در هیچ از هر قاصـر ا­ست و قلمم در هیچ از هـر می­ماند.

تو آن بزرگوار کریمی، رهنمای بی­همتا؛ تو در آنی که در آنچه گویمت و ستایمت نمی گنجی و من در اینم؛ در این مانده به گِل.

الهی - مرا از هر چه رنگست تهی فرما و از هر چه صداست بی صدا. مرا بی رنگ و در سکوت قرار ده تا در عین خضوع، فنای عشق تو باشم. اگر دیده ببارم به یاد تو، اگر وردی بر زبان رانم، نام تو و اگر دل مشغولی باشد، عشق تو باشد و بس.

                                                                                                                (فاطمه ولی پور)

 

نویسنده : برای فردا : ٩:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

دو تا اتفاق جالب در نمایشگاه تجهیزات پزشکی!

بزرگتر!

جلوی نمایندگی Varian بودیم و یکی از همکارامون داشتند درباره تجهیزات جانبی HPLC و دستگاه هیدروژن ژنراتورشون سئوال می­کردند.  من از اون یکی دوستم خواهش کردم قیمت یک GPS (برای Clean­up اولیه نمونه) رو بپرسند.  آقایی که برای پاسخگویی اومدند یک جوان لاغر اندام بیست و سه یا چهار ساله بودند.  ضمن سئوالات ازشون پرسیدند که این فقط همین یک ستون رو داره یا میشه ستونش رو تعویض کرد.  ایشون گفتند که نمی­دونم. اجازه بدین برم بپرسم.  از کی؟ از نماینده شرکت که یک آقای مسن احتمالاً آلمانی بودند 5/1 تا دو برابر اندازه اون آقاهه! و بلند شدند بیان که شخصاً برامون توضیح بدهند.  من زیر لب به دوستم گفتم: آخ آخ! رفت بزرگترشو بیاره! که یک دفعه همکار اون آقاهه که نزدیک من ایستاده بود پغی زد زیر خنده و دیگه نتونست جلوی خنده­اش رو بگیره، گذاشت رفت!  طفلکی اون آقا اولیه! حتماً کلی براشون دست گرفتند!!

هوس!

در بخش تجهیزات پزشکی یک تخت بود.  تصور کنین شبیه یک وان کم عمق و البته پایه­دار.  توش یک مایعی شبیه به شیر در حال جوشیدن بود و یک ملافه روی تخت کشیده میشد که روی این مایع جوشان رو می­پوشاند.  می­دونستیم این باید برای کسایی باشه که زخم بستر دارند یا زمینگیر شدند و برای جلوگیری از زخم بستره.  اما نمی­دونستیم این چیه داره می­جوشه.  دوستم یک نگاه به من کردند و گفتند: ببین من بدجوری دلم می­خواد انگشتم رو بکنم این تو! من هم با یک لبخند گفتم: راستش من هم بدجوری دلم می­خواد!!! اما روم نمیشه.  آقای مسئول شرکت که متوجه نگاه­های هوس آلود!! ما شده بودند. اومدند و انگار که فکر ما رو خونده باشند، گفتند: اگه دلتون می­خواد انگشتتون رو بکنین این تو! اشکالی نداره!!! ما هم با کلی شور و شعف فراوان یکی، یک انگشت کردیم اون تو! و جالب بود که اصلاً مایع نبود! یک ماده پودری خیلی خیلی سبک بود که با دمیدن هوا به غلیان آمده بود.  توضیح دادند که این پودر ویژه­ای است که می­تونه ترشحات زخم رو هم جذب کنه. قابل تعویض و پاک­سازی است و ملافه هم از جنسیه که 150-160 کیلو گرم وزن رو به راحتی تحمل میکنه.

وای! سلامتی هم نعمت بزرگیه.  خدا انشاالله همه بیماران رو شفا بده.

نویسنده : برای فردا : ۳:٤٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دارویی، آزمایشگاهی

من امسال دو بار این نمایشگاه رو دیدم البته بدون هزینه ورودی!!

دفعه اول بعد از ظهر روز دوشنبه بود که با دوستام تو انستیتو برای بازدید رفتیم.  اونها کارت دانشگاهشون رو نشون دادند، یک کارت دعوت هم دادند دست من گفتند بیا اینو بگیر بگو من دعوت دارم! بنده هم همین کار رو کردم و با یک لبخند از دروازه ورودی گذشتم!

دفعه دوم صبح روز چهارشنبه بود.  داشتم از ورودی نمایشگاه (اونجایی که دست فروش­ها بساط پهن می­کنند) می­اومدم طرف در ورودی و یک آقایی داشتند از روبرو می­اومدند.  پرسیدند: خانم بلیط دارین؟ عرض کردم نه! یک بلیط دادند بهم! البته ته برگ بلیط پاره شده بود.  من نگاه بلیط کردم. اون آقا هم گفتند که بگین من قبلاً هم اومدم، کاری ندارند.  بنده نصفه بلیط به دست داشتم می­رفتم و با خودم فکر می­کردم که چی کار کنم؟ برم بلیط بخرم یا شانسم رو امتحان کنم؟، که رسیدم دم در ورودی.  آقای مسئول کنترل بلیط هم همین که دید من یک چیزی در ابعاد بلیط دستمه، خودش گفت بفرمایید!! اصلاً لازم نشد من چیزی بگم.  و این اولین باری بود که بنده بدون بلیط می­رفتم جایی! آی جوانی و پاکی و بقیه مخلفات کجایی؟!

نمایشگاه ایران مد، برعکس نمایشگاه صنایع غذایی، خیلی باکلاس بود.  شرکت­های زیادی شرکت کرده بودند و تجهیزات جدیدشون رو آورده بودند و خیلی خوش برخورد بودند.  به زور می­خواستند برای آدم توضیح بدهند و برعکس نمایشگاه صنایع غذایی که جونشون در می­آد حرف بزنند یا یک کارت ویزیت بدهند، اینجا، کلی آدم باکلاس، به زور کاتالوگ­ها و هدایای تبلیغاتی­شون رو می­کردند تو حلق ما!

نویسنده : برای فردا : ۳:٤٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

طلسم هشت ساله!

تقریباً هشت ساله که من و همکارها و دوستام در انستیتو قراره یک روز ناهار بریم بیرون! تو این مدت یک سری از انستیتو رفتند، یک سری هم بازنشست شدند و خلاصه از اون جمعی که داشتیم خیلی نمودند.  چهارشنبه هفته پیش بالاخره تصمیم گرفتیم که لااقل خودمون دو سه نفری بریم ناهار و این طلسم هشت ساله رو بشکنیم!   برای روز دوشنبه قرار گذشتیم.  من دوشنبه رو کامل مرخصی گرفته بودم.  صبح اول رفتم بانک ملی به یک حساب سیبا واریز کنم، فرم پر کردم و پول­هام رو شمردم و بعد از یک کم معطلی رسیدم جلوی باجه، اما متاسفانه یک رقم از شماره حساب کم بود!! پرسیدم میشه با اسم صاحب حساب سرچ کنین؟! می­دونستم که میشه. اما آقاهه گفت: نه!! نمیشه. و عملیات با شکست مواجه شد. حالا کی بتونم دوباره یک بانک ملی پیدا کنم که حساب سیبا داشته باشه

بعد رفتم ساختمون معاونت باغبانی تو خیابون ولیعصر.  پدر گرامی سال 62 در شرکت تعاونی وزارت کشاورزی سهم خریده بودند و دفترچه عضویت داشتند.  بعدها که کشاورزی و جهاد ادغام شد ظاهراً این تعاونی هم منحل شد، شایدم هم از قبلش منحل شده بود، نمی­دونم!  دفعه قبلی که رفتم سازمان دیدم یک آگهی شدید­الحن زده که هر کی از این دفترچه­ها داره ، سه ماه مهلت داره که روزهای یکشنبه و سه شنبه بیاد معاونت باغبانی سهامش رو بگیره!  ما هم خدمت پدر گرامی عرض کردیم و بعد از سال­ها دفترچه رو از وسط یک سری مدارک قدیمی پیدا کردند و دادند دست ما!  کلی هن هن کنان خودم رو رسوندم محل مورد نظر! گفتند که خانم روزهای یکشنبه و سه­شنبه تشریف بیارید! آه از نهادم برخواست!! یادم رفته بود امروز دوشنبه است!! باز هم عملیات با شکست مواجه شد!

دردسرتون ندم. روز دوشنبه هر کاری خواستم بکنم خراب شد! برنامه­ریزی کرده بودم دو سه تا کار دیگه هم بکنم (بعد یا قبل از ناهار) اما باز یک چیزی یادم رفته بود.  روز چهارشنبه قرار گذاشتیم که بریم ناهار و بعدش هم بریم نمایشگاه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی.  و من این بخش بازید نمایشگاه رو کلاً فراموش کرده بود. اینه که کل برنامه­ریزیم دوباره به هم خورد! نمی­دونم چرا این چند وقته اصلاً حواس ندارم.  علامت پیری شدنه؟!

علی­رغم همه این حرف­ها، روز خوبی بود!! بعد سال­ها دوباره با هم رفتیم بیرون.  یک رستوران تازه تأسیس کنار انستیتو هست به اسم البیک (Albake).  تعجب نکنین فکر کنم امتیازش ماله عربستانه!! (بدبخت شدن یک ملت که شاخ و دم نداره!).  غذاش خوب بود (صرف نظر از عدم تطابق قیمت­ها با ابعاد محصول!).  راستی یک آهنگ عربی هم روی کارتون تام و جری پخش می­کردند!! نیم ساعتی صبر کردیم تا آماده شد و در این مدت کلی خاطره­های گذشته رو مرور کردیم.  بعد اومدیم نمایشگاه.

نویسنده : برای فردا : ۳:٤۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

حلال و حروم؟!

روز شنبه یک جلسه خداحافظی کوچولو تو بخش برای همکارمون گذاشته بودیم و برای پذیرایی هم بیست تا بستنی خریده بودیم.  هیجده تا بستنی رو گذاشتیم تو فریزر بالای یخچال آبدارخونه و بعد از کمتر از یک ساعت که می­خواستیم بچینیمشون توی سینی فقط 14 تاش باقی مونده بود!!  گم شدن خرده ریز تا 5-6 سال پیش امری عادی بود.  بعد کم کم حجم و قیمت گمشده­ها بالاتر رفت و البته جسارت انجام عمل هم!! طوریکه مثلاً تو ساعت اداری، از توی کشوی میز یکی از همکارهامون 700 هزارتومان رو بردند و شکایت و پیگیری و آگاهی و ... به انجام نرسید.  برام قابل تصوره که پول، طلا یا حتی شکلات­های تو کشوی میز!! در ایام عید گم بشه، اما آخه 4 تا دونه بستنی معمولی هم ارزش داره؟ بالاخره شاید قیامتی هم باشه! اون موقع می­خوان چی جواب بدن؟!

نویسنده : برای فردا : ۳:۳۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

یارم رفته سفر!

خیلی­ها عادت کردند ما دو تا رو با هم ببینند.  یک وقت­هایی به شوخی به ما میگن، جولز و جولی!! و میگن اگه این دو تا دست به دست هم بدهند، چه که نمیشه.  سال گذشته اگه اشتباه نکم ده یا یازده تا مقاله مشترک با هم نوشتیم و البته کلی پروژه­های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی دیگه داشتیم!

خلاصه تو این هفته یارم برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا می­روند مالزی- دانشگاه پوترا. من خیلی تنها شدم.  از یک شنبه که خداحافظی کردند، جای خالیشون تو اتاق بدجوری احساس میشه.  هر کی من رو میبینه میگه جاشون خالی نباشه! انشاالله نفر بعدی شما! و من فقط می­تونم با یک لبخند تلخ بگم: مرسی. البته جاشون واقعاً خالیه! و فقط می­تونم تو دلم براشون آرزو کنم که سفر خوبی داشته باشند و انشاالله به خیر و خوبی و سلامتی تحصیل کنند و برگردند.

 

نویسنده : برای فردا : ۳:۳٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

آيينه دنيا

نه تو می‌ماني، نه اندوه

و نه،  هيچ يك از مردم اين آبادي

به حباب نگران لب يك رود، قسم

و به كوتاهی آن لحظه شادی، كه گذشت

غصه هم، خواهد رفت

آنچنانی كه فقط، خاطره‌‌ای خواهد ماند

لحظه‌ها عريانند

به تن لحظه خود، جامه اندوه مپوشان هرگز

تو به آئينه، نه

آئينه، به تو خيره شده ست

تو اگر خنده كني، او به تو خواهد خنديد

و اگر بغض كني

آه از آئينه دنيا، كه چه‌ها خواهد كرد!!!

گنجه ديروزت، پر شد از حسرت و اندوه و چه حيف

بسته‌هاي فردا، همه ای كاش، ای كاش

ظرف اين لحظه، وليكن خاليست

ساحت سينه، پذيراي چه كس خواهد بود ؟

غم كه از راه رسيد، در اين سينه،  بر او باز مكن

تا خدا، يك رگ گردن باقيست

تا خدا مانده، به غم  وعده اين خانه مده           

                                                      كيوان شاهبداغی

نویسنده : برای فردا : ۱:٤٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

فال حافظ

هر روز با یاد تو فال حافظ می گیرم و هر بار حافظ نوید وصل می دهد مرا.

تو خود حضور بی حضوری؛ با منی، در تاریکی، در روشنی، در آب و در آئینه؛ پای سجاده هر صبح و هر شام؛ تو با منی؛ بی آنکه خود از حضور خود بدانی؛ تو با منی.

هر روز از آفتابگردانهای قد برافراشته می خواهم که در قنوت عشق، از مهر یزدان تو را برایم طلب کنند؛ تو خود حضور بی حضوری؛ تو با منی؛ در چشمان من، در دستان من، در پاهای من، در قلب من و در یاد من؛ تو با منی.

هر روز گلبرگی از سمن و سنبل و نسرین به عشق تو در برگی از دفتر خاطراتم جا می گیرند تا روزان و شبان را شماره کنند. تو خود حضور بی حضوری؛ تو با منی؛ در بهاران، در تابستان، در خزان، در زمستان، در این خانه، در این شهر و در این دیار؛ تو خود حضور بی حضوری؛ تو با منی.

و من هر بار شعر حافظ را و قنوت آفتابگردانها را در هزار توی گلبرگ مریم پیچیده و در کوله بار قاصدکهای شهرم جا داده و به آغوش نسیم می سپارم تا ارمغان دیار تو کند.

باشد که حضور بی حضورت را حضوری باشی

                                                                                                              (فاطمه ولی پور)

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

هر دم از این باغ بری می­رسد!! (هفته جهاد کشاورزی در خرداد ماه! مبارک)

محمدرضا اسکندري بعد از ماه ها سکوت در مقابل اتفاق هاي گوناگوني که در بخش کشاورزي افتاده بود در جمع خبرنگاران حاضر شد. روز گذشته وزير جهاد کشاورزي در نشستي صحبت کرد که خبرنگاران رسانه هاي مستقل و منتقد دولت در آن جايي نداشتند، زيرا اسکندري تمايلي به گفت وگو با آنها ندارد. به گفته سخنگوي وزارتخانه، وزير معتقد است رسانه ها - مستقل و منتقد - از اطلاعات ارائه شده «تيترهاي» جنجالي مي زنند، در نتيجه بايد در نشست ها گروه محدودي دعوت شوند. اين گروه محدود از ديد اسکندري رسانه هاي مدافع دولت هستند. او از رسانه هاي مستقل و منتقد دعوت نمي کند تا در مورد برنامه هايش در «جو»، وضعيت نگران کننده صادرات ميگو، بحران چايکاران، روند تخريب جنگل ها، بي برنامگي در توليد محصولات دامي و باغي، چرا اعتراضي به واردات بي رويه برنج و شکر نمي کند،و موضوعاتي از اين دست صحبت نکند. اسکندري در روزهاي آغازين فعاليت اش شماره همراه خود را در رسانه ملي اعلام کرد تا نشان دهد دولت جديد به لحاظ پاسخگويي متفاوت عمل مي کند. ولي اکنون که جايگاهش محکم شده حاضر نيست به نمايندگان رسانه ها هم جواب بدهد. کمتر از دو سال از فعاليت اسکندري گذشته ولي او از ورود خبرنگاران مستقل و منتقد به نشست خبري اش خودداري مي کند. البته مروري بر عملکرد اسکندري نشان مي دهد اين گونه رفتارها طبيعي است. او به گفته نمايندگان منتقدش نتوانسته در طول دوره فعاليتش آنها را قانع کند.

وزير جهاد کشاورزي حاضر نشد خبرنگاران مستقل و منتقد را ببيند تا در مورد شيوه جديدش «نشست هاي مطبوعاتي ويژه مدافعان دولت» و «تغيير زمان هفته جهاد کشاورزي» صحبت کند. البته از نگاه منتقدان رويکردهاي جديد چندان دور از ذهن نيست. مديري که به رغم شعارهايي در مورد دانايي محوري باعث شد نيروهاي فعال و باتجربه وزارتخانه آن هم به دليل تفاوت در نگرش هاي سياسي با او انصراف دهند. در نتيجه طبيعي است پس از گرفتن راي اعتماد دوم از مجلس و محکم شدن جايگاهش در ساختمان شيشه اي از گفت وگو با رسانه هاي مستقل و منتقد دوري کند. طبيعي است براي اثبات نگرش اش در مورد جهاد به مديران سابق وزارت جهاد کشاورزي و وزارت کشاورزي دستور دهد هفته جهاد کشاورزي را از دي ماه به خردادماه تغيير دهند. 14دي ماه 79 روز ادغام وزارتخانه هاي جهاد سازندگي و کشاورزي بود ولي وزارتخانه بدون توجه به دلايل تعيين اين هفته در دي ماه، هفته را از دي به خرداد تغيير داد. دوره رياست دکتر زالي در وزارت کشاورزي بود که کارشناسان و مديران ترويج او پيشنهاد دادند هفته اي را به نام آموزش و ترويج تعيين کنند. هفته اي که انتخاب آن به لحاظ حضور کشاورزان در تهران قابل توجه بود. در نهايت پس از ماه ها بررسي هفته اول دي ماه، هفته موردنظر شد. زيرا فصل بيکاري کشاورزان شروع مي شد و آنها به راحتي قادر به تردد بودند. در ضمن زمستان سخت شروع نشده بود و کشاورزان مي توانستند سفر کنند. بر همين اساس دوره رياست عيسي کلانتري در وزارت کشاورزي فقط نام هفته به پيشنهاد معاون ترويج اش از هفته ترويج و آموزش به هفته کشاورزي تغيير کرد. هفته اي که ثبت آن سال 74-73 اتفاق افتاد ولي زمان آن تا سال 79 بيشتر به طول نينجاميد. محمود حجتي اين هفته را به مناسبت ادغام وزارتخانه هاي جهاد سازندگي و کشاورزي به 14دي ماه تغيير داد. تغييري که از ديد مدافعان و منتقدانش زيرکانه بود.سخنگوي وزارتخانه در دفاع از اين تغيير مي گويد؛ 27 خردادماه 58 زماني بود که بنيانگذار انقلاب فرمان تاسيس جهاد سازندگي را داد. اين ماه فصل زنده کار و تلاش کشاورزان است. در اين ماه در شرايط آب و هوايي مطلوبي قرار داريم و زمان مناسبي براي ارائه گزارش يک ساله است. در نتيجه هفته جهاد کشاورزي را بيست و يکم تا بيست و هفتم خردادماه اعلام کرديم.

اين در حالي بود که در فصل زنده کشاورزان قادر به سفر نيستند و در مزارع خود به سر مي برند. وزارت جهاد کشاورزي نمي تواند گزارشي از عملکرد سال جاري خود بدهد چون فصل برداشت شروع نشده است. در نتيجه به اعتقاد منتقدان اين تغيير مفري براي ارائه نکردن عملکرد وزارت است.

نوشته:لیلا لطفی با عنوان ورود منتقد ممنوع (+)

پ.ن: معنی ادغام رو هم فهمیدیم!! راستش می خواستم یک توضیح مفصل درباره این تغییر و سیاستهای اتخاذ شده در چند ماهه اخیر بنویسم دیدم با عرض شرمندگی فعلاْ حال و حوصله تنها چیزی که ندارم، دردسره!   بنابراین مطلب برداشت آزاده!!

نویسنده : برای فردا : ۸:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢۱
Comments نظرات () لینک دائم

پيدا شد!!!!

اسناد مظفر بقایی در صندوق کارپردازی مجلس پیدا شد. یادتونه چند وقت پیش خبر گم شدن این اسناد تاریخی مثل بمب همه جا پیچید. دیگه لازم نیست نگران باشین!!‌همه اسناد صحیح و سالم و برابر نسخه اولیه شون پیدا شدند! (شرح خبر)

نویسنده : برای فردا : ۸:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢۱
Comments نظرات () لینک دائم

یک تغییر!

خوب، احتمالاً متوجه یک تغییر جدید تو این وبلاگ شدین.  ورود یک نویسنده جدید.

دوستی دارم که قلم شیوایی دارند و بسیار زیبا می­نویسند.  من نوشته­هاشون رو خیلی دوست دارم.  غم و شادی و امید و توکل رو با هم داره!  و اگه صاحب قلم رو بشناسین و تضاد خارق­العاده تصورتون از نویسنده و نوشته­هاشون رو حس کنین، عاشق نوشته­ها می­شین.  این هفته من بهشون پیشنهاد دادم که اگه می­خواین براتون یک وبلاگ بسازم که نوشته­هاتون رو توش بگذارید تا بقیه هم بخونند (البته نوشته­هاشون رو توی روزنامه­ها و مجلات چاپ می­کنند).  ایشون هم گفتند که نمی­تونند هر روز بنویسند و وقت بگذارند و وبلاگشون رو آپ­دیت کنند.  من بهشون پیشنهاد کردم که اگه مایل باشند، نوشته­های زیباشون رو در وبلاگ من بگذارند و ایشون افتخار دادند و پذیرفتند.  بنابراین از این به بعد این وبلاگ یک جورهایی دو تا نویسنده داره...

پ.ن: نمی­دونم چرا اسم مجموعه نوشته­هاشون رو گذاشتند: "سیاه نوشته­های من!" به نظر من که بیشتر از سیاه، به رنگ سبزه و البته سفید یا شاید هم صورتی!                          احساس لطیف یک انسان برای پرکشیدن، به اوج رسیدن و نزدیک شدن به ذات اقدس باریتعالی نمی­تونه به رنگ سیاه باشه.

نویسنده : برای فردا : ٧:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢۱
Comments نظرات () لینک دائم

ساحل خاطرات

کنار ساحل ایستاده و افق را نظاره گری

آنجا که آسمان و دریا بهم می پیوندند

و سرخی غروب با آبی آسمان و دریا ممزوج می شود

انگار یکی از نگهبانان دروازه عشق را قربانی کرده اند

موج پشت موج بر چهرة ساحل شکسته سیلی می زند

خوب که گوش دهی فریادش را می شنوی

گاهی دستان امواج دور پاهای تو نیز حلقه می زند

و تو این را زیر پوستت احساس می کنی

رژة افکار گوناگونی تو را وادار می کند که مدتها همانجا بمانی

بی آنکه گذشت زمان را حس کنی

و زمانی عزم برگشتن داری که سیاهی مطلق بر پهنة آسمان شهر مستولی گشته

و تو مانده ای با چشمانی خیس و کفشهایی پر از شن

                                                                                                            (فاطمه ولی پور)

 

نویسنده : برای فردا : ۱:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢۱
Comments نظرات () لینک دائم

پشت قاب پنجره چشمانم

بغض چونان دخترکان یتیم گیسو پریشان، سر بر شانة بی کسی نهاده و پشت قاب پنجرة چشمانم، معصومانه نگاهم می­کنند و آنقدر منتظر می­مانند تا این دریچه را بگشایم. اما نه شانه­هایم تاب لرزیدن دارند و نه چشمانم اشکی برای غلطیدن.

کبوتر کوچک دل، هوای پریدن و اوج گرفتن در کرانه­های آبی خاطرت را در سر می­پروراند؛  اما مرا پر پروازی نمانده است.

و این نای سوخته به وسعت تنهایی تمامی تنهائیان، در وسوسة دلتنگی­ها می­سوزد تا ناله سر دهد؛ اما کو نوای نالیدن.

پاهایم مرا به سوی تو می­کشانند و دستانم ...

و دستانم که مجبورم می­کنند بر جای بمانم و برای تو بنگارم؛ برای تو که شاید هیچ گاه دیدگان آسمانیت در میان کوچه­ پس کوچه­های تنگ و کاهگلی نوشته­هایم نه شوق و نه حتی مجال دویدن پیدا کنند. برای تو که شاید هیچ گاه مرا در این نزدیکی نبینی.

و من مدتهاست در حصار سرزمین بی اصوات خویش تو را چونان صنمی به تماشا ایستاده­ و عاشقانه می­ستایم و هر بار که ریسمان سخت دلتنگی با حلقه­های گرم سرشکی گره می­خورد؛ برای تو می­نگارم برای تو که آنی از من دور نیستی. برای تو که آنی از من جدا نیستی. با منی. به هر جا که باشم و به هر حال که باشم. حتی در سرگشتگی کلمات مرا بهانه تویی.

                                                                                                            (فاطمه ولی پور)

 

نویسنده : برای فردا : ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

کودکان کار

چراغ قرمز یعنی فرصت کوتاهی برای کاسبی.  تنها فرصتی که داری برای تأمین روزی امروزت، فاصله ثانیه­هاست تا سبز شدن دوباره چراغ.

فرقی نمی­کنه چی می­فروشی، یا اینکه این­هایی که می­فروشی به درد کسی می­خوره یا نه.  مهم اینه که بتونی بفروشی­شون! دسته­های گل زیبایی که وقتی ازت می­پرسند قیمتش چنده؟ می­گی: 6000 تومان! و بعد از کلی التماس و چونه­زدن به 2000 تومن هم می­فروشیشون و خوشحالی.  باید زرنگ باشی.  باید تو رقابت پیروز بشی.  باید مشتریت رو بشناسی.  باید ماشین­های مدل بالا و راننده­هایی رو که هم پولدار باشند و هم دلرحم با یک نگاه بشناسی.  وقتی برای تلف کردن و چونه زدن با اون­هایی که خریدار سرمایه­های اندکت نیستند، نداری.  باید تحمل کنی نگاه­های بی­روح و گاه خشن عابران و رانندگان رو.  باید تحمل کنی جواب­های خشن و بیرحمانه رانندگان کلافه از گرما و ترافیک کشنده رو.  باید تحمل کنی نگاه­های کنجکاو کودکان مرفهی رو که در ماشین­های آخرین مدلشون، بهت زل می­زنند.  باید تحمل کنی.  تو کودک کاری!!!

پ.ن: آدم واقعاً نمی­دونه وقتی یک کودک یا نوجوان پشت چراغ قرمز یا تو پیاده رو جلوت رو میگیره و با هزار التماس ازت می­خواد، ازش چیزی بخری که هیچ احتیاجی بهش نداری و قیمتی که می­گه 3-4 برابر قیمت واقعی اون جنسه، چی کار باید بکنه.  هزار جور فکر یکباره می­ریزه تو ذهنت.  نمی­دونی با این کار تشویقش کردی به ادامه اتخاذ همین شیوه و سوء استفاده از احساسات مردم و ...  نمی­دونی که واقعاً محتاجه و این تنها راه درآمدشه.  نمی­دونی اگه بهش جواب منفی بدی، چی می­شه!  فقط می­دونی که دل یک بچه و غرور یک نوجوان رو نباید بشکنی.  مستأصل می­مونی با یک چاقو و یک بسته جوراب که با هزار جور التماس به 4000 تومن بهت دادند، چی کار باید بکنی...

نویسنده : برای فردا : ٥:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱۸
Comments نظرات () لینک دائم

توصيه هايی برای کاهش مصرف بنزين- از روزنامه شرق- قسمت دوم

 

هرکاری را که می شود با تلفن پیگیری کنید و با ماشین در خیابان ها نگردید.

هرجا که سرویس توزیع دارد از آن استفاده کنید. بگذارید دیگران خرج بنزین بکنند.

خریدهایتان را فهرست کنید و همه آنها را یک یا دو بار درهفته یک جا انجام بدهید.

بگذارید بچه ها پیاده بروند و بعضی خریدها را انجام بدهند. مدرسه را هم می توانند پیاده بروند.

وسایل حمل و نقل عمومی خیلی به صرفه تر هستند. به خصوص وقتی می خواهید یک نفره برانید

هرچه می توانید وسایل کمتری در ماشین خود بگذارید. هرچه ماشین سبک تر باشد کمتر بنزین مصرف می کند.

با سرعت نرانید. اگر با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت رانندگی کنید می توانید ۲۱ درصد بیشتر از زمانی پیش بروید که با سرعت ۱۱۰ کیلومتر در ساعت می رانید.

طوری برنامه ریزی کنید که مجبور نشوید برای به موقع رسیدن سریع رانندگی کنید.

وقتی ماشین را روشن می کنید لازم نیست بیش از ۳۰ ثانیه درجا کار کند. ماشین های جدید طوری طراحی شده اند که حتی در هوای سرد می توانند بلافاصله راه بیفتند.

اگر باید بیش از ۳۰ ثانیه بایستید نگذارید ماشین درجا کار کند. برای کاهش مصرف سوخت بهتر است موتور را خاموش کنید و بعداً دوباره آن را روشن کنید.

نویسنده : برای فردا : ٥:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱۸
Comments نظرات () لینک دائم

کارخانه آدم سازی

اولین روزی که برای ثبت نام رفتم دانشگاه، یک کارت دانشجویی دادند دستم.  کارت چندان جذابی نبود!  یک تکه مقوای سفید نازک بی­کیفیت، به اندازه یک نون تافتون.  فونت نوشته­های رویش هم مثل فونت ماشین تایپ­های Brother قدیمی بود و البته واقعاً هم با ماشین تایپ دستی پرش می­کردند.  این کارت طوری بود که برای انتخاب واحد هر ترم پشتش رو مهر می­زدند، بنابراین نمیشد کارت رو پرس کرد.  هر چند مردم خلاق ایرانی برای این هم یک راه حل پیدا کرده بودند.  یک زیراکسی کنار انستیتو بود که تخصصش پرس کردن کارت­های شهید بهشتی شده بود!  روی کارت رو کامل پرس می­کرد و پلاستیک پشت کارت رو به صورت قاب عکس در می­آورد که موقع پرس کردن وسط کارت خالی بمونه.  بگذریم.  گوشه سمت راست و بالای این کارت، یک جمله از امام خمینی (ره) نوشته بود؛ "دانشگاه باید کارخانه آدم سازی باشد."  نمی­دونم چرا ولی من همیشه از خوندن این جمله خندم می­گرفت.  یاد دم و دستگاه پروفسور بالتازار می­افتادم!!!  سال­ها گذشت و موقع فارغ­التحصیلی وقتی برای آخرین بار داشتم به کارتم نگاه می­کردم، پیش خودم می­گفتم:  کاش دانشگاه کارخانه آدم سازی بود!

نویسنده : برای فردا : ۱:۱٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱٥
Comments نظرات () لینک دائم

قصه خورشید و گل

مردم از درد و به گوش توفغانم نرسید
جان ز کف رفت و به لب راز نهانم نرسید
گرچه افروختم و سوختم و دود شدم
شکوه از دست تو هرگز به زبانم نرسید
به امید تو چو آیینه نشستم همه عمر
گرد راه تو به چشم نگرانم نرسید
غنچه­ای بودم و پر پر شدم از باد بهار
شادم از بخت که فرصت به خزانم نرسید
من از پای در افتاده به وصلت چه رسم
که به دامان تو این اشک روانم نرسید
آه ! آن روز که دادم به تو آیینه دل
از تو این سنگ دلی­ها به گمانم نرسید
عشق پاک من و تو قصه­ی خورشید و گل است
که به گلبرگ تو ای غنچه لبانم نرسید

(شفیعی کدکنی)

نویسنده : برای فردا : ۱:۱۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱٥
Comments نظرات () لینک دائم

چرا مدیران محیط زیست گیلان عزل شدند؟

 ايران اکونوميست: واگذاری 120 هکتار از اراضی جنگلی جلگه‌ای واقع در ضلع جنوبی شهرک صنعتی رشت در منطقه لاکان، جهت گسترش فضای شهرک صنعتی، باعث مقاومت و اعتراض کارشناسان محیط‌ زیست و مدیران منابع طبیعی استان گیلان شد که در پی مقاومت آنان، سه تن از مدیران منابع طبیعی و حفاظت از جنگل‌ها به دستور اسکندری، وزیر جهاد کشاورزی عزل شدند.

به گزارش آفتاب مدیران منابع طبیعی و حفاظت از جنگل‌ها، طی روزهای گذشته در برابر دستور وزیر کشاورزی مبنی بر واگذاری 120 هکتار از اراضی جنگل، جهت احداث کارخانه پتروشیمی و خودروسازی، مقاومت کرده و در آخر نیز از سمت خویش عزل شدند. 

گفتنی است دستور تخریب 120 هکتار از جنگل‌های گیلان توسط وزارت کشاورزی، جهت ساخت کارخانه پتروشیمی و خودروسازی در حالی صورت می‌گیرد که بنا به گفته کارشناسان، استان گیلان از جمله مناطق بی‌نظیر در دنیا است که از باقیمانده جنگل‌های هیرکانی محسوب می‌شود. 

هم اکنون با شکایت مدیران برکنار شده اداره کل منابع طبیعی گیلان و حفاظت جنگل، تخریب این منطقه برای مدت کوتاهی توسط مقامات قضایی استان متوقف گشته، اما بنابر گزارش خبرنگار آفتاب، تاکنون نزدیک به 20 هزار درخت جنگلی به مساحت 6 هکتار در تنها باقی‌مانده جنگل‌های جلگه‌ای قطع شده‌اند. 

در همین راستا رمضانعلی صادق‌زاده نماینده مردم رشت، ضمن انتقاد از عزل مدیرکل منابع طبیعی توسط وزیر کشاورزی گفت: توسعه شهرک صنعتی رشت یک احتیاج است اما باید دقت کرد که در ازای هر یک از درختانی که قطع می‌شود، درختی به جای آن کاشته شود و البته هر چه درخت کمتر قطع شود بهتر است. 

صادق‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آفتاب، مدیرکل منابع طبیعی استان گیلان را فردی کارآمد دانست و ضمن انتقاد از برکناری وی تشریح کرد: شهرک صنعتی در حدود 2 هزار هکتار مساحت دارد و وسعت کنونی آن دیگر ظرفیت احداث کارخانه یا کارگاهی را ندارد چرا که واحدهای تولیدی کوچک در آن جا ایجاد شده است.

صادق‌زاده با بیان این که طرح گسترش شهرک صنعتی به قبل از انقلاب باز می‌گردد، گفت:‌ نرخ بیکاری در استان گیلان بسیار بالا است و به دلیل وجود زمین‌های کشاورزی، اجازه توسعه صنعتی به این استان داده نشده و از سوی دیگر اراضی کشاورزی زیرکشت نیز به دلیل بی‌برنامه‌گی و بی‌تدبیری، کاهش پیدا کرده است. 

وی با اشاره به بارش برف سنگین در سال 83 گفت: برفی که در اواخر سال 83 بارید، به بسیاری از کارخانه‌ها و مراکز تولیدی استان آسیب فراوان زد و باعث بیکار شدن بیشتر کارگران شد، به همین دلیل در سفر هیأت دولت به استان گیلان مقرر شد که کارخانه‌های پتروشیمی و خودروسازی که از صنایع مادر هستند، در استان احداث شود.

وی گفت: وسعت شهرک صنعتی لاکان کفاف احداث چنین صنایعی را نمی‌دهد بنابراین تصمیم بر آن شد که 120 هکتار از زمین‌های اطراف شهرک به احداث این کارخانه‌ها اختصاص داده شود. 

صادق‌زاده این طرح را دارای دو حسن دانست و افزود: این طرح باعث می‌شود که صنعت استان در سطح شهرها پراکنده نشود و در یک جا متمرکز باشد و دوم این که این مکان بستر زیرساختی گاز، آب و برق فراهم است.

وی با دفاع از مدیرکل منابع طبیعی استان گفت: ایشان از مدیران خوب استان گیلان بود و نیازی به عزل وی نبود. از سوی دیگر باید سعی شود که درختان کمتری قطع گردد و اجرای طرح با رعایت نکات زیست محیطی انجام شود.

++ در خبرها خواندیم که آقای وزیر محترم خودشان این نامه را که به صورت دستی!! برایشان آورده شده بود امضا فرموده بودند و بعد از سوال نمایندگان مجلس فرموده بودند که من چون امضای بقیه زیرش بود امضاش کردم. تا اینجاش اشکال نداره! اما این قضیه عزل کردنها و باز ابقا کردنها و باز عزل کردنهای یک سری دیگه چیه؟!

نویسنده : برای فردا : ۳:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

 

50 Ways to Be Romantic on the Cheap

Every Sunday is Family Day on Zen Habits.

Normally my Family Day articles are about spending time with your kids, but today we’ll talk about another important aspect of families: couples. If you’ve got a significant other, I highly recommend you keep the spark of your relationship alive and find ways to show you appreciate each other, every week and every day, if possible.

Look for little, inexpensive ways to be romantic, and it will pay off for your relationship in innumerable ways.

Why inexpensive? Well, you could rent a limo and take your love to a snooty French restaurant, or whisk him or her off to a trip to the snow-capped Alps, or rent a stadium and have the Three Tenors sing love songs for you while the New York Philharmonic plays in the background. I don’t know about you, but I can’t afford to do that kind of stuff more than a few times a month. The rest of the time, I have to resort to cheaposity.

Before we get into the list, let’s look at a few notes on how to use the list:

 1. Weekly dates. I recommend you have a date at least once a week with your partner. It doesn’t have to be an expensive one, but at least find some way to spend a couple hours time together. If you’ve got kids, like I do, find a babysitter.

 2. Communicate. Romantic gestures don’t take the place of real communication. Take time to talk about your goals, your dreams, your plans for the future, your current lives, things you’re happy about, things you love about the other person, things you’d like to work on, things you’re grateful for.

 3. Inspiration. This list contains a lot of obvious stuff — you could probably come up with twice as many good ideas yourself. But the list doesn’t aim for originality — it aims to be an inspiration. Pick and choose some good ideas, or use it to spark some of your own. Sometimes we just need a little reminder.

 4. Forget Valentines. Boycott Valentine’s Day, as it makes people think they should be romantic on special occasions. Instead, pick one of these ideas and do it any day of the week — no need for a special occasion.

OK, enough talk. Let’s look at some ways to be romantic without breaking your budget (note to my mom: don’t read this, as there are a couple of sexy-time things later on):

 1. Write a poem.
 2. Cook a romantic dinner.
 3. Give a full-body massage.
 4. Pack a sunset picnic.

 5. Pick wildflowers on the way home.

 6. Burn a CD with love songs.
 7. Give dark chocolates.

 8. Read poetry together.

 9. Prepare strawberries with fondue chocolate.

 10. Snuggle together on a rainy day.

 11. Leave little love notes everywhere.

 12. Send a love email every day.

 13. Take a moonlit walk on the beach.

 14. Snuggle together while watching romantic movies (Casablanca, Audrey Hepburn are my favs).

 15. Get good wine, watch shooting stars.
 16. Take a bath together (use bubbles!).

 17. Bring home good coffee or a decadent sweet.

 18. Take a walk down memory lane — visit some of the special places from your early days of dating.

 19. Make warm chocolate cake for dessert.
 20. Make a scrapbook with photos, mementos, and little notes from you lives together.

 21. Kiss in the rain.

 22. Ride a ferris wheel.

 23. Sneak away from a party and make out.

 24. Bring home great take-out, and light some candles.

 25. Fix something or fix up the house just to make your partner happy.

 26. Slow dance to romantic music.

 27. Take a nap together.

 28. Kiss slowly, touching his or her back and neck and nape — slowly.

 29. Make a list of everything you love about him or her.

 30. Write a love letter.

 31. Clip or email things that make you think of him or her, every day.

 32. Go to a movie, ignore the movie, and make out like teen-agers.

 33. Groom yourself, and try to look good for your partner.

 34. Take some quiet time and talk about your day.

 35. Write little notes, one for each way he or she drives you crazy.

 36. Feed each other grapes.

 37. Recreate your partner’s favorite romantic movie scene.

 38. Pretend you’re going on a first date — show up at the door with flowers, all dressed up, with your car washed and cleaned, looking spiffy. Recreate the first time.

 39. Create a little box with a bunch of your partner’s favorite things inside.

 40. Paint each other with flavored body paint. Be creative!

 41. Try some sexy role-playing. Get dressed up, be daring, have fun.

 42. Give a little token to your partner to wear, and say it’s to remind him or her all day that you love them.

 43. Sing a favorite song to him or her. Only do this if you can sing fairly well.

 44. Have dinner on the roof, with some candles. This doesn’t work if your roof slopes sharply.

 45. Hold hands, and walk somewhere with lots of pretty lights.

 46. Say I love you. In a different way, every day.

 47. Blindfold your partner. Use a feather. Slowly.

 48. Declare your love, very publicly.

 49. Fruit or berries and freshly made whipped cream.

 50. Play Sade. Do what comes naturally. Slowly.

پ.ن. بعضی­هاشون خیلی با فرهنگ ما ایرونی­ها همخونی ندارند، حذفشون نکردم چون میشه معادل­های بومی­تری براشون پیدا کرد!

نویسنده : برای فردا : ۳:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

معاون وزير جهاد كشاورزي: بيشتر بهره‌برداران كشاورزي بي‌سواد هستند.

معاون وزير جهاد كشاورزي و رييس سازمان تحقيقات و آموزش كشاورزي كشور گفت:  ۸۲درصد بهره‌برداران باغات و  ۷۷درصد بهره‌برداران محصولات زراعي كشور را افراد بي‌سواد تشكيل مي‌دهند.

دكتر " جعفر خلقاني " روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در كرمانشاه افزود: مهم‌ترين ابزارها براي پيشرفت كشاورزي در ايران آموزش كشاورزان و توسعه نوين كشاورزي است.

وي با اشاره به اينكه يكي از مشكلات درون بخش كشاورزي كشور، پايين بودن بهره‌وري از منابع نيروي انساني است، گفت: با توجه به برآوردهاي به عمل آمده امكان افزايش بهبود كارايي مصرف آب به  ۳۰درصد وجود دارد كه مي‌تواند تاثير مثبتي در اقتصاد ايران بگذارد.

وي با اشاره به اين كه اصلاح كمباين غلات در كاهش ضايعات اثرگذار است، گفت: فن‌آوري بهبود و كارايي آب در توليد غلات و توسعه كشاورزي بسيار اهميت دارد.

وي گفت: در وضعيت موجود كشاورزان و نيروي انساني شاغل در كشاورزي در برابر فن‌آوري روز ديرپذيري دارند كه اين به توسعه كشاورزي لطمه مي‌زند.

خلقاني گفت: آمار جهاني نشان مي‌دهد سرمايه‌گذاري در تحقيقات در برگشت سرمايه تاثير شگرفي دارد و اين امر موجب شده كه امروز در دنيا سرمايه- گذاري بيشتري در بخش تحقيقات صورت گيرد.

وي افزود: در اين راستا تاكنون سازمان تحقيقات و آموزش كشاورزي كشور با اتكا به فن‌آوريهاي نوين و توان تخصصي خود، اقدامات شايسته‌اي را در زمينه‌هاي تحقيقاتي و آموزشي انجام داده است كه اثرات ارزنده‌اي در كشور داشته است.

وي در خصوص اهداف سازمان تحقيقات و آموزش كشاورزان كشور در راستاي برنامه توسعه چهارم گفت: سازمان موظف به بسط و گسترش تحقيقات كاربردي، توسعه تحقيقات كاربردي در راستاي ارتقاء بهره‌وري عوامل و منابع توليد است.

وي گفت: سازمان تحقيقات آموزش كشاورزي كشور با حمايت از توسعه آموزشهاي فني حرفه‌اي و جلب حمايت بخش خصوصي و تجاري‌سازي تحقيقات مي‌تواند گام مهمي در اجراي برنامه‌هاي توسعه چهارم بر دارد.

وي گفت: با برنامه‌ريزيهاي دقيق مي‌توان يك چهارم از رشد كشاورزي را با بهره‌وري به نتيجه رساند كه بهره‌وري نتيجه آموزش، تحقيق و ترويج است.

منبع (+)

نویسنده : برای فردا : ۳:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

توصيه هايی برای کاهش مصرف بنزين - از روزنامه شرق

   پیش از اینکه بخواهید سوار خودروی خود شوید از خودتان بپرسید :آیا این سفر ضروری است؟

  مسیرهای کوتاه را پیاده بروید یا از دوچرخه استفاده کنید. این ورزش ها خیلی خوب هستند.

 با دوستان و همسایگان قرار بگذارید که هر روز یکی از شماها ماشین بیاورد. به این ترتیب هم خرج بنزین تان کم می شود هم اینکه کمتر رانندگی می کنید.

 همیشه کوتاه ترین مسیر را انتخاب کنید و از گذرگاه های پرترافیک حذر کنید.

 کارهایی را که باید انجام بدهید سازماندهی کنید که در هر سفر تعداد کارهای بیشتری انجام بدهید.

هر وقت که ممکن است از رانندگی در ساعات پرازدحام پرهیز کنید.

نویسنده : برای فردا : ۳:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

احمدي‌نژاد: راه امام خميني راه نجات ملتهاست

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور اسلامي ايران كه شامگاه يكشنبه در اجتماع هزاران نفر از عاشقان حضرت امام خميني (ره) در مرقد امام و به مناسبت هجدهمين سالگرد رحلت ايشان سخن مي‌گفت، اظهار داشت: خدا را سپاسگزارم كه در هجدهمين سالكرد ارتحال حضرت امام شاهد شور، ايمان، استقامت و وفاداري ملت ايران و ملت‌هاي آزاده و انسانهاي عدالت‌طلب نسبت به امام عزيز هستيم.

وي با عرض تسليت به همه بشريت و رهروان راستين امام (ره) بيان داشت: بزرگداشت امام، بزرگداشت همه خوبي‌ها، ارزش‌ها و كمال‌جويي‌ها است، چرا كه امام تجلي زيبايي‌ها، خوبي‌ها و نقطه آمال آرزوهاي بشريت در دنياي معاصر است.

احمدي‌نژاد با بيان اين كه وقتي به رفتار و مواضع امام نگاه مي‌كنيم، همه ارزش‌هاي متعالي و خصلت‌هاي انديشمندانه را در وجود ايشان متجلي مي‌بينيم تصريح كرد: امام يك حقيقت جاري در هستي است، چرا كه با حقيقت عالم هستي پيوند خورده و زندگي خود را وقف آرمان‌هاي الهي كرده بود.

وي با تأكيد بر اين كه امام (ره) جاويد خواهد ماند و درس‌هاي او تا ابد راهگشاي همه انسان‌ها و ملت‌ها خواهد بود، گفت: او با انبياء الهي، ائمه طاهرين و امام عصر پيوند خورد و چون با اصل هستي پيوند خورده بود، جاودان خواهد ماند.

رئيس جمهور افق امام را تابنده‌تر از گذشته به بشريت عنوان كرد و افزود: تنها راه براي نجات انسان‌ها راهي است كه امام در مقابل آنها قرار داده و مي‌بينيم كه مطالبات، آرمان‌ها و ارزش‌هايي كه امام منتشر و بر آن تأكيد كرده و زندگي خود را با آن نوراني نمود، به عنوان بالاترين ارزش شمرده مي‌شود.

وي با اشاره به اين كه امروز در هر جاي دنيا قدم مي‌گذاري نام امام جاري است تأكيد كرد: امام يك حقيقت جاري در زمان و مكان است و مجموعه انديشه و حركت ايشان يك مكتب كامل براي عزت، كرامت، نجات و تعالي جامعه بشري است.

رئيس شوراي عالي انقلاب فرهنگي با شمردن درس‌هايي از انديشه و تفكر امام اظهار داشت: امام خميني يك موحد حقيقي بود و به خدا اعتماد و توكل داشت و از هيچ قدرتي نمي‌هراسيد و در سخت‌ترين صحنه‌ها ايستاد و هيچ كس ذره‌اي ترديد و واهمه در امام مشاهده نكرد، چرا كه او اصالت را به قدرت خدا مي‌داد.

وي ادامه داد: درس بزرگ امام براي ملت‌ها، انديشمندان، علما، عدالت‌خواهان و آزادي‌خواهان كار براي خدا است، چرا كه كار براي خدا جاودانه و شكست‌ناپذير است.

احمدي‌نژاد اخلاق و مهرورزي، عشق به خدمت‌گذاري، عمل به گفته‌هاي خود، خودباوري، توجه به كمال انسانها و توجه به عدالت را از ديگر درس‌هاي امام عنوان كرد و گفت: امام براي احياي كرامت انسان‌ها و جامعه بشري و هدايت آن به سمت قله‌هاي پيشرفت قيام كرد.

رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود خطاب به امام عزيز گفت: اي امام، اي روح خدا، اي حقيقت جاري امروز در تمام دنيا جوانان همان فريادي را مي‌زنند كه شما زديد و همان ارزشهايي را دنبال مي‌كنند كه شما دنبال كرديد.

وي تأكيد كرد: امروز مكتب شما مكتب همه جوانان عالم است و امواج خروشان ملت‌ها و جوانان به حركت درخواهد آمد و طومار نظام سلطه را در هم خواهد پيچيد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور اسلامي ايران كه شامگاه يكشنبه در جمع زائران حرم مطهر امام (ره) به مناسبت هيجدهمين سالگرد ارتحال حضرت امام سخن مي‌گفت، در ادامه سخنانش اظهار داشت: امروز جوانان ما درس‌آموخته مكتب امام هستند و دنيا بداند كه اين ملت ظالم نيست، اما سرسوزني زير بار ظلم و ستم نخواهد رفت.

رئيس جمهور با اشاره به پيشرفت‌‌هاي فن‌آوري هسته‌اي ايران گفت: جوانان اين كشور با خودباوري و توكل به خدا ايستاده‌اند و امروز ايران عزيز جايگاه خود را در قله‌هاي علم و فن‌آوري تثبيت كرده است.

وي با بيان اين كه ملت ايران خود را باور كرده است، بيان داشت: اگر ملتي توانمندي‌ خود را باور كند، شكست‌ناپذير خواهد بود و به فضل الهي اگر همه قدرت‌هاي عالم 24 ساعته حنجره خود را پاره كنند، ملت ايران شكست‌ناپذير است و شكست‌ناپذير خواهد ماند.

احمدي‌نژاد خطاب به دشمنان ملت ايران بيان داشت: بدانيد كه راه ملت ايران راه امام است و اين ملت پاي مباني امام خواهد ايستاد.

وي نسل جوان و سوم انقلاب اسلامي را مؤمن‌تر، مستحكم‌تر، مقاوم‌تر، هوشيارتر و وفادارتر به راه امام دانست و افزود: نسل سوم در وسط صحنه ايستاده و از پاي نخواهد نشست.

رئيس جمهور علت عصبانيت دشمنان را از ملت ايران مقاومت ايرانيان در مقابل استكبار عنوان كرد و افزود: قدرت‌هاي استكباري آمده‌اند تا ملت‌ها را چپاول كنند چرا كه آنها مي‌‌خواهند با سلطه بر ملت‌ها به قله‌هاي تعالي دست يابند و رمز دشمني آنها با پيشرفت هسته‌اي ملت ايران در همين است.

رئيس شوراي عالي امنيت ملي خطاب به دشمنان ملت ايران گفت: دعوت ملت ايران را بپذيريد چرا كه دعوت ملت ايران يك دعوت حق است و به نفع شما و ملت‌هاي شما است و دست از اين جنايات، تجاوز و اشغالگري برداريد و به سمت دوستي با ملت‌ها برگرديد.

وي ادامه داد: اگر به اين دعوت حق پاسخ مثبت ندهيد، دست قدرت الهي به زودي از آستين ملت‌ها بيرون خواهد آمد و شما را مانند فرعون و نمرود به خاك مذلت خواهد كشاند.

احمدي‌نژاد در موضوع هسته‌اي با تأكيد براين كه ملت ايران روزبه‌روز يك گام بلند به جلو برداشته بيان داشت: به شما گفته‌ بوديم كه پرونده ايران را بر خلاف قانون به شوراي امنيت نفرستيد و قطعنامه صادر نكنيد، چرا كه اين كار براي شما سودي ندارد و ديديد كه ملت ايران يك قدم هم عقب‌نشيني نكرد.

وي تنها راه حل را گفت‌وگو و تبعيت از قانون و عدالت خواند و تأكيد كرد: امروز ملت ايران متحد، يكپارچه پشت‌سر مقام معظم رهبري ايستاده و سرسوزني از حقوق خود عقب‌نشيني نخواهد كرد.

رئيس جمهور با تأكيد بر اين كه امروز ملت ايران يك كشور هسته‌اي است، گفت: ايران صاحب فن‌آوري و توليد سوخت هسته‌اي است و اين علم در ذهن جوانان ما وجود دارد و دشمنان قادر نيستند ديگر به ما آسيب بزنند و ما را از مسير خود بازدارند.

احمدي‌نژاد با بيان اين كه دشمنان امروز به پايان راه رسيده‌اند، اظهار داشت: آنها ممكن است هنوز در ذهن‌شان اين باشد كه به بعضي از افراد در داخل كشور اميد داشته‌ باشند تا بتوانند ملت ايران را به سازش دربيآورند و به همين خاطر باقي‌مانده قدرت خود را جمع‌ كرده‌اند تا به اصطلاح با يك تهديد ملت ايران را به عقب‌نشيني وادار كنند، اما بدانند كه ملت ايران دست آنها را خوانده و در مسئله هسته‌اي هيچ‌كسي در اين كشور پيدا نمي‌شود كه در مقابل آنها كوتاه بيايد.

رئيس شوراي عالي امنيت ملي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به حمله سال گذشته رژيم صهيونيستي به لبنان گفت:‌ آنها سال گذشته با حمايت قدرت‌هاي فاسد به تصور اين كه لبنان حلقه‌ ضعيفي در منطقه است و مي‌توانند به يك پيروزي دست يابند، به اين كشور حمله كردند، اما به فضل الهي با مقاومت فرزندان امام هيمنه نظام صهيونيستي فرو ريخت.

احمدي‌نژاد با بيان اين كه آنها از سال گذشته در حال نقشه‌كشي، تجهيز و برنامه‌ريزي هستند تا با ايجاد فتنه و آشوب راه را براي هجوم به لبنان آماده كنند، گفت: ملت لبنان هوشيار باشند و بدانند كه رمز عزت آنها وحدت در مقاومت است.

وي همچنين خطاب به كشورهاي منطقه گفت: مبادا هنگامي كه رژيم صهيونيستي و حاميانش در فرو رفتن در باتلاق هستند، ننگ سازش را بپذيرند.

رئيس شوراي عالي امنيت ملي با هشدار به رژيم صهيونيستي گفت: اگر به چنين خطايي دچار شويد و بخواهيد جنگي دوباره در منطقه عليه ملت مظلوم لبنان به راه بيندازيد بدانيد اين‌بار اقيانوس خشم ملت‌هاي منطقه طوفاني مي‌شود و ريشه‌ پوسيده شما را از منطقه برخواهند كند.

وي در پايان ملت ايران را ملتي صلح‌طلب، عدالت‌طلب و پيرو آموز‌ه‌هاي امام خميني (ره) دانست و گفت: دعوت ملت ايران، دعوت به صلح،‌ آرامش پايدار و عدالت براي همه جهان است.

نویسنده : برای فردا : ٢:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

متن کامل دیوان اشعار امام خمینی (ره)

http://www.imam-khomeini.com/Divan/Divan.htm

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

درگاه جمال

هــــر كجا پا بنهى حسن وى آنجا پيداست        هــــركجــــــــا سر بنهى سجده‏گه آن زيباست 

همـــــــه سرگشتـــــه آن زلف چليپاى ويند        در غم هجــر رُخش، اين همه شور و غوغاست 

جملــــه خوبــــان برِ حُسن تو سجود آوردند       اين چــه رنجى است كه گنجينه پير و برناست؟ 

عاشقــــــــــان، صدرنشينانِ جهانِ قدسند         ســــرفــــــراز آنكــــه به درگاه جمال تو گداست 

فارغ از ما و من است آنكه به كوى تو خزيد        غافل از هر دو جهان، كى به هواى من و ماست؟ 

بـــــــر كن اين خرقه آلوده و اين بت بشكن        بــــه در عشق فرود آى كـــه آن قبلـــه نمــــاست.

                                                                                                     امام خمینی (ره) + 

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

سوتی­های خواندن!

مدتیه سوتی­های وحشتناکی تو خوندن دارم.  البته خوشبختانه همشو تو دلم خوندم و خیلی ضایع نشدم!!

·  چند وقت پیش داشتم از بازار تجریش رد می­شدم دیدم تابلو زده: "توت سفید کن"
Toot Sefid Kon
) با تعجب به خودم گفتم: امان از این بشر دو پا!! دیگه توتم سفید می­کنند.  داشتم تو ذهنم بین ماشین­آلات و فرآیندهای صنایع غذایی می­گشتم ببینم چه جوری توت رو سفید می­کنند که ناگهان اکتشاف شد این : Toot-e Sefid-e kan است نه Toot sefid kon!!!

·  آخر هفته پیش داشتم تبلیغات یک سری رستوران رو تو روزنامه می­خوندم.  دیدم نوشته "غذای پرسی" خوندمش Ghazay-e PERESI!!! چند دقیقه طول کشید تا دوزاریم بیفته این Ghazay-e porsi است.

·   بقیه­اش هم کمی تا قسمتی ضایع است.  دیگه نمی­گم...

نویسنده : برای فردا : ۸:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

تردید

گفتم: بهار آمده
گفتی: اما درخت­ها را
اندیشه­ی بلند شکفتن نیست
گویا درخت­ها
باور نمی­کنند که این ابر این نسیم
پیغام آن حقیقت سبز است
آری بهار جامه­ی سبزی نیست
تا هر کسی
هر لحظه­ای که خواست
به دوشش بیفکند

(شفیعی کدکنی)

نویسنده : برای فردا : ۳:۱٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱۱
Comments نظرات () لینک دائم

مذاکره

خوب به مبارکی تو این هفته سفیران ایران و آمریکا هم بعد از قریب سه دهه به مذاکره نشستند و بعد از مذاکره با شیطان بزرگ، قراره مذاکره بعدی با کشور دوست و برادر، مصر باشه.  لابد بعدش هم با کشور دوست و برادر ...

البته به نظرم مذاکره کردن کار خوبیه و در این اوضاع و احوال ضروریه.  نمیشد یک کم زودتر به این نتیجه میرسیدیم؟!

نویسنده : برای فردا : ۳:۱۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱۱
Comments نظرات () لینک دائم

 

زکات عقل تحمل کردن جاهلان است.

                                                  امام علی (ع)

نویسنده : برای فردا : ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۸
Comments نظرات () لینک دائم

 

همانا مردم چون نمی پرسند هلاک می شوند.

                                                              امام صادق (ع)

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۸
Comments نظرات () لینک دائم

شگفتا

شگفتا:

وقتی که بود نمی­دیدم

وقتی می­خواند نمی­شنیدم

 

وقتی دیدم که نبود

وقتی شنیدم که نخواند

(دکتر علی شریعتی)


انتخاب!

این هفته یکی از دوستام یک سوتی عظیم داده بود و از اونجاییکه بنده در زمان کشف این سوتی حضور فعالانه داشتم، به من می­گفتند: 

 -نفر اول: حالا شما به کسی نگو چی شده.

-من (با شوخی): همین جوری که نمیشه! 100 تومن میگیرم به کسی نگم.

-نفر اول: بیشتر هم میدم! به کسی نگو.

-نفر سوم!: من 100 تومن بهت میدم، بهم بگی چی شده!
-من: شما باید 200 تومن بدید تا بگم. 100 تومن رو که از ایشون میگیرم...

درسته که این یک شوخی ابتدایی بود.  اما وقتی خوب دقت می­کنین می­بینین یک سری از انتخابهامون واقعاً بر اساس همین روند انجام میشه...

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٧
Comments نظرات () لینک دائم

ندا!

اگه یک روز موندین که بین ندای قلبتون و ندای عقلتون کدوم رو گوش کنین.  توصیه می­کنم به ندای قلبتون عمل کنین.  کاری که من در 99.9 درصد موارد نمی­کنم و همیشه برام پشیمونی میاره

 

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٧
Comments نظرات () لینک دائم

دومين همايش ملي حبوبات ايران

دانشگاه آزاد اسلامی - واحد علوم و تحقیقات- تهران - آذر ماه 1386

موضوعات و محورهای همایش:

اکوفیزیولوژي- بیوتکنولوژي- مکانیزاسیون- کشاورزی پایدار و جنبه های ارگانیک- به نژادی و به زراعی- گیاه شناسی- گیاه پزشکی- صنعت و مصرف 

اطلاعات تکمیلی و شرایط ارسال مقاله رو می تونین در این آدرس پیدا کنید (+)

نویسنده : برای فردا : ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٧
Comments نظرات () لینک دائم

بد شانس!

آقای رئیس بزرگ ما خیلی به روابط عمومی و نمایش توانمندی­های داشته و نداشته(!) اهمیت می­دهند و الحق که سیاست درستی هم دارند (پاچه خاری تو روز روشن).  بعد از کلی برنامه­ریزی موفق شده بودند که تمام رئیس موسسات تحقیقاتی را راضی کنند که شورایعالی تحقیقات را در مؤسسه ما برگزار کنند.  چند هفته است که همه بسیجند. هفته پیش تقریباً هر جا رو که در مسیر ورود و نشست بزرگان بود، شستند و تمیز کردند حتی صندلی­های اتاق شورای اصلی موسسه رو!  کلی پیگیری کردند که بروشورهای رنگی جدید مؤسسه چاپ بشه و کتاب یک دهه تلاش و آخرین شماره مجله موسسه و ... را آماده کردند که به رؤسا اهدا کنند و ...واحد خدمات فنی هم انصافاً سنگ تموم گذاشتند (بخونید مجبور شدند سنگ تموم بگذارند!) و کلی پوستر جدید فراهم کرده بودند و چیدمان نمایشگاه دائمی موسسه رو تغییر دادند و ....طوری که مؤسسه زمین تا هوا با دو ماه قبلش فرق کرده بود و شبیه اروپا شده بود!!!  اما امان از بخت بد

از صبح حداقل 7-8 بار برق رفت و اومد.  فن­ها هر بار با قطع برق خاموش می­شدند و هوا بدجوری گرم بود.  وسایل سمعی و بصری قابل استفاده نبودند.  با هر بار اومدن برق دزدگیرهای موسسه آژیر می­کشیدند.  برق که نبود، پمپ­ها کار نمی­کردند و آب هم نبود.  همش به کنار چند روزیه که موبایل­ها در کرج و در محدوده مؤسسه ما کار نمی­کنند.  نه میشه تلفن زد، نه میشه اس.ام.اس زد... خلاصه طفلک رئیس بزرگ بعد از اونهمه تلاش و دوندگی و خوندل خوردن، داشتند سکته می­کردند.  بدشانسی که شاخ و دم نداره!


زندانی

دل وحشت زده در سینه من می­لرزید
دست من ضربه به دیوار زندان کوبید
ای همسایه زندانی من
ضربه دست مرا پاسخ گوی
ضربه دست مرا پاسخ نیست
تا به کی باید تنها تنها
وندر این زندان زیست
ضربه هر چند به دیوار فرو کوبیدم
پاسخی نشنیدم
سال­ها رفت که من
کرده­ام با غم تنهایی خو
دیگر از پاسخ خود نومیدم
راستی هان
چه صدایی آمد؟
ضربه­ای کوفت به دیواره زندان دستی؟
ضربه می­کوبد همسایه زندانی من
پاسخی می گوید
دیده را می­ندم
در دل از وحشت تنهایی او می­خندم

(حمید مصدق)


کاروانسرای شاه عباسی کرج نمایشگاه دائمی صنایع دستی می شود.

کرج - خبرگزاری مهر: کاروانسرای شاه عباسی کرج به مناسبت آغاز هفته میراث فرهنگی به نمایشگاه دائمی صنایع دستی تبدیل می­شود .

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرج ظهر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان و صنعتگران کرج و نمایشگاه عکس بناها و محوطه­های باستانی این شهرستان گفت : در سال جاری عملیات احیای کاروانسرای شاه عباسی به پایان رسید و به منظور استفاده فرهنگی از اماکن تاریخی، این کاروانسرا به نمایشگاه تولید و فروش صنایع دستی تبدیل شد  .رحمان مخاطب اظهار داشت : حفظ و احیای اماکن تاریخی، رونق صنایع دستی، عرضه مستقیم آثار هنری هنرمندان و توسعه گردشگری از الویت برنامه­های اداره میراث فرهنگی کرج در سال جاری است که افتتاح این نمایشگاه در کاروانسرای شاه عباسی اولین گام در اجرای به موقع این برنامه­ها محسوب می­شود.

وی خاطر نشان کرد: با همکاری شورای اسلامی شهر کرج، شهرداری و فرمانداری شهرستان به زودی کادر اداری میراث فرهنگی از کاروانسرای شاه عباسی به مکان دیگری منتقل می­شود . این مسئول ادامه داد : شهرستان کرج دارای 110 اثر تاریخی است که تنها 40 اثر آن به ثبت رسیده است و با همکاری و مشارکت دیگر ارگان ها باید مراحل ثبت آثار باقیمانده نیز به سرعت انجام شود .

منبع:(+)


ارزش انسان

دشتها آلوده ست
در لجنزار گل لاله نخواهد رویید
در هوای عفن آواز پرستو به چه کارت آید؟
فکر نان باید کرد
و هوایی که در آن
نفسی تازه کنیم
گل گندم خوب است
گل خوبی زیباست
ای دریغا که همه مزرعه دلها را
علف هرزه کین پوشانده ست
هیچکس فکر نکرد
که در آبادی ویران شده دیگر نان نیست
و همه مردم شهر
بانگ برداشته­اند
که چرا سیمان نیست
و کسی فکر نکرد
که چرا ایمان نیست
و زمانی شده است
که به غیر از انسان
هیچ چیز ارزان نیست .

(حمید مصدق)


لبخند زيبای کودکی!

لبخند کودک زیبا

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/٤
Comments نظرات () لینک دائم

چهاردهمین نمایشگاه بین­المللی صنایع غذایی و کشاورزی

نمایشگاه امسال در مقایسه با یکی دو سال قبل خیلی خوب برگزار شده.  تعداد شرکت­کنندگان و بازدیدکنندگان چشمگیر بود و شرکت­کنندگان از طیف­های کاری مختلف؛ تولید­کنندگان ماشین­آلات، تولید­کنندگان مواد غذایی مختلف، شرکت­های بسته­بندی و چاپ، شرکت­های خدمات مشاوره­ای و ... حضور فعال و پرشوری داشتند.  اطلاع­رسانی خوب بود، امکانات هم به نسبت سایر نمایشگاه­ها قابل قبول بود.  اگه هنوز نرفتین یک روز دیگه وقت دارین...

مگه قرار نبود برای نمایشگاه­های تخصصی، بلیط ورودی نگیرند، پس این بلیط 1000 تومانی چی بود؟!

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳
Comments نظرات () لینک دائم

 

خدایا!

یاری­ام ده تا به جای آن که با پای خود عالمی بپیمایم،

با پای دل در جهان وجودم بگردم و آن را بشناسم.

تا هر بامداد از شربت عشق تو بنوشم

و جز کلام عشق بر زبان نرانم.

 

دستگیرم شو تا هیچگاه تو یگانه­ترین یار را از یاد نبرم

و در آستان مبارکت خود را از یاد ببرم.

 

پس مرا آن سبک­روحی عطا کن

که کار دنیا را جز بازی نینگارم

و در این بازی، به خرسندی و سرور

و نه سرسختی و غرور، سهیم باشم.

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳
Comments نظرات () لینک دائم

نکته!

داشتم وبگردی می­کردم رسیدم به یک مطلب جالب:

ایران تنها کشوریه که در دانشگاهش نماز جمعه می­خونند و در مصلاش نمایشگاه کتاب برگزار می­کنند...

 

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳
Comments نظرات () لینک دائم

کارت هوشمند سوخت

به سلامتی از اول خردادماه توزیع بنزین از طریق کارت­های هوشمند سوخت انجام می­شه و قراره این کار مقدمه­ای باشه برای سهمیه­بندی بنزین در آینده نزدیک.  کاری به خوب و بد بودن این مساله و نحوه توزیع کارت­ها و تبعات سهمیه­بندی بنزین و گران کردن بنزین به شیوه غیر پلکانی و ... ندارم.  در این مورد کلی مقاله و مطلب نوشته شده.  فکر می­کنم یک نکته جالب که این کار و به طور کلی مجموعه عملیات سال­های اخیر راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی دارند، رویکرد خاصیه که به خوبی در ایران جواب داده؛ برای انجام یک کار نباید خیلی هم برنامه­ریزی کرد و سعی کرد همه چی از قبل پیش­بینی شده باشه! کافیه یا علی بگیم و اقدام کنیم.  کم کم مشکلات بروز می کنند و حل میشوند.  اگه خیلی هم برنامه­ریزی کنیم کار هیچوقت انجام نمیشه.  مثلاً چند ساله که می­خواستند پلاک­ها رو یکدست بکنند اما نمیشد، حالا ظاهراً قراره در یک طرح ضربتی 9 ماهه همه پلاک­ها رو تعویض کنند.  این امر اگرچه ایده آل نیست و تا وضعیت مطلوب خیلی فاصله داره اما در نوع خودش قابل تقدیره...

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳
Comments نظرات () لینک دائم

دوم خرداد یا سوم خرداد؟

امسال دهمین سال پدیده دوم خرداد و بیست و پنجمین سال آزادسازی خرمشهره.  امسال بخش عمده برنامه­های صدا و سیما و نوشته­های مطبوعات، مربوط به سوم خرداده.  اینقدر همه چی مربوط به سوم خرداده که آدم شک میکنه که نکنه این تأکید به جای بزرگداشت رشادت­های جوانان این مرز و بوم برای آزاد سازی خرمشهر، خدای نکرده به خاطر محو کردن خاطره دوم خرداد باشه!

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳
Comments نظرات () لینک دائم

دو ماه گذشت!

خوب به همین زودی دو ماه از دوازده ماه امسال هم گذشت.  چه کردیم؟

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳
Comments نظرات () لینک دائم