برای فردا

وبلاگ برای فردا گزارشی است به نسل آینده ایران زمین. سندی است از تلاشهای نسل امروز برای ساختن فردایی بهتر

بازم تبریک شب یلدا!

امروز از این صفحه بیشتر از ٣۵٠ نفر بازدید کردند . براتون یک سری اس ام اس جدید گذاشتم، لطفا به صفحه اول مراجعه کنید. امیدوارم خوشتون بیاد.

 

دو ساله که یک sms برای این شبها رواج زیادی داره. از اون پیامهای کوتاهی که حداقل ۱۰-۱۲ بار دریافتش می کنین. اما خداییش قشنگه

روی گل شما به سرخی انار

شب شما به شیرینی هندوانه

خنده هاتون مانند پسته

و عمرتون به بلندی «یلدا»

شب یلدا مبارک!

============================================================

تپشهای قلبم را به باور خاطره هایم پیوند می زنم ،
و سرزمینی را که همزاد با خاک است و کهن تر از تاریخ ، برای نوباوگان خاک و تازه به دوران رسیدگان تاریخ زمزمه می کنم .
زمزمه می کنم که :
من از نسل شب شکنان روزگارم ،
من از نسل نورآفرینان پاک ،
از سلاله پاک آریائیان بردبارم ،
منم میراث هزار ساله زمین ،
همان ازشرق تا غرب گسترده آغوش ،
همان پیام آور مهر و دوستی ،
همان گرفته در فش آشتی بر دوش
نه خود ستیزم ، نه دیگر ستیز
مرا و یادگاران مرا به نیکی یادآر
که یادگار یادگاران من ، همه شادی است و شادمانی ؛
. . .

شب است و گیتی غرق در سیاهی
شب بلند است و سیاهی پایدار ، ولی
باور به نور و روشنایی است ،
که شام تیره ما را ، از تاریکی می رهاند
و از دل شبهای یلدا ، جشن مهر و روشنایی به ما ارمغان می رساند
تیرگی هاتان در دل نور خاموش باد ،
شب یلدا را به نور قرنها قدمت جاری نگه داریم . . . .

شب یلدا یا «شب چله» شب اول زمستان و درازترین شب سال است. و فردای آن با دمیدن خورشید، روزها بزرگ تر شده و تابش نور ایزدی افزونی می یابد. این بود که ایرانیان باستان، آخر پاییز و اول زمستان را شب زایش مهر یا زایش خورشید می خواندند و برای آن جشن بزرگی بر پا می کردند.
این جشن در ماه پارسی «دی» قرار دارد که نام آفریننده در زمان قبل از زرتشتیان بوده است که بعدها او به نام آفریننده نور معروف شد،همان که در زبان انگلیسی "day"خوانده میشود.

یلدا و جشنهای مربوطه که در این شب برگزار می شود،یک سنت باستانی است.یلدا یک جشن آریایی است و پیروان میتراییسم آن را از هزاران سال پیش در ایران برگزار می کرده اند.یلدا روز تولد میترا یا مهر است.این جشن به اندازه زمانی که مردم فصول را تعیین کردند کهن است.

نور،روز و روشنایی خورشید،نشانه هایی از آفریدگار بود در حالی که شب ،تاریکی و سرما نشانه هایی از اهریمن. مشاهده تغییرات مداوم شب و روز مردم را به این باور رسانده بود که شب و روز یا روشنایی و تاریکی در یک جنگ همیشگی به سر می برند.روزهای بلندتر روزهای پیروزی روشنایی بود درحالی که روزهای کوتاه تر نشانه ای از غلبه تاریکی.
برای در امان بودن از خطر اهریمن،در این شب همه دور هم جمع می شدند و با برافروختن آتش از خورشید طلب برکت می کردند.

آیین شب یلدا یا شب چله، خوردن آجیل مخصوص ، هندوانه، انار و شیرینی و میوه های گوناگون است که همه جنبه نمادی دارند و نشانه برکت، تندرستی، فراوانی و شادکامی هستند. در این شب هم مثل جشن تیرگان، فال گرفتن از کتاب حافظ مرسوم است. حاضران با انتخاب و شکستن گردو از روی پوکی و یا پری آن، آینده گویی می کنند.

بر گرفته از کتابهای
" دیدی نو از آیینی کهن " نوشته دکتر فرهنگ مهر
"گاهشماری و جشنهای ایران باستان" نوشته هاشم رازی

منبع: ایران کلیپ

برای مشاهده کلیپ ویژه مراسم شب یلدا اینجا را کلیک کنید

 

نویسنده : برای فردا : ٤:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

25 نكته برای مقاله نویسی در www !

نوشتن مقاله در وب، شما را در معرض دیدگان افراد بسیار زیادی قرار خواهد داد. به این ترتیب با صرف كمترین هزینه ها معروفیت خود را تضمین می كنید. برای این كار تنها نیاز به صرف اندكی زمان و تلاش دارید. نوشتن مقاله در موضوعات دلخواه كار بسیار آسانی است و مراحل معینی دارد.
عده ای برای مجلات و سایت های خود به دنبال محتوای باارزش هستند و صدها نویسنده در انتظارند تا نوشته های خود را روی وب قرار دهند. در انتهای هر مقاله بخشی برای معرفی نویسنده وجود دارد كه برای شما به عنوان یك تبلیغات مجانی عمل می كند.
مقالاتی كه حاوی اطلاعات باارزش هستند و دستورالعمل های خاص ارائه می دهند، عموماً مورد استقبال قرار می گیرند و خوانندگان فراوانی دارند. در اینجا چند نكته در مورد نوشتن مقاله در وب را یادآور می شویم.

1-این نكته را بپذیرید كه نوشتن مقاله در دنیای آن لاین با نوشتن مقالات چاپی تفاوت دارد. زیرا افراد عادت دارند كه هنگام خواندن مقالات وب تنها مطالب را مرور كنند. صفحه را به سرعت حركت می دهند و تنها به دنبال نكات كلیدی هستند.
2-به مخاطبین مورد نظر خود فكر كنید و برای آنها مطلب بنویسید.
3-برای مقاله خود یك عنوان جذاب انتخاب كنید كه توجه افراد را سریعاً به خود معطوف كند و آنها را به خواندن مقاله مشتاق كند.
4-عنوان مقاله باید كوتاه نگه داشته شود، اما در انتخاب تیترهای داخلی آزادی بیشتری دارید. با دقت آنها را انتخاب كنید تا در لحظه خواننده را جذب خود كنند.
5-در نوشتن مقاله دقت كنید و حرفه ای عمل كنید. در مورد موضوعاتی كه از آنها اطلاع كامل دارید، مطلب بنویسید. هیچ مطلبی را به طور اتفاقی و بدون پشتوانه علمی در مقالات خود نیاورید.
6-پاراگراف های مقاله باید كوتاه باشند.
7-مقدمه چینی نكنید و به سرعت به نكته اصلی نزدیك شوید.
8-روی اطلاعات باارزش برای مخاطبین خود تكیه كنید.
9-اصل اختصار را رعایت كنید. اکثر مردم مایلند به سرعت اطلاعات را دریافت كنند و معمولاً زمان محدودی دارند.
10-در نوشته خود از كلمات اضافه یا هم معنا استفاده نكنید و مقاله را در حد 1500 كلمه نگه دارید. اكثر اشخاصی كه مقالات عالی را برای قرار دادن در سایت خود خریداری می كنند، طرفدار مقالات بین 500 تا 2000 كلمه هستند. به صورت اجمالی سخن بگوئید. اختصار نشاندهنده باارزش بودن نوشته است.
11-در متن مقاله از علامت تعجب(!) برای جلب توجه خواننده به بخش های خاص استفاده كنید.
12-از تظاهر پرهیز كنید. خودتان باشید تا مقاله شما واقعی به نظر برسد.
13-از نكات طنزآمیز استفاده كنید. مردم حتی وقتی در حال دریافت اطلاعات در مورد مسائل كاملاً جدی هستند، مایلند استراحت كوتاهی داشته باشند و قدری بخندند.
14-از درون خود برای نوشتن كمك بگیرید. سخنان بی تكلف بیشتر به دل می نشیند. تنها كافیست كه جملات را مرتب و به هم متصل كنید.
15-راستگو و امین باشید و از مطالب دیگران در مقاله خود استفاده نكنید. این كار نوعی دزدی است. پس خودتان برای نوشتن مطالب تلاش كنید و اگر از سخنان یا ایده های شخص یا مقاله دیگری استفاده كردید، حتماً نام او را در كنار مطلب آورده شده، ذكر كنید و از او تشكر كنید.
16-متواضع باشید و تصور نكنید كه خوانندگان در سطحی پایین تر از شما قرار دارند.
17-از شماره گذاری و بخش بندی در مقاله خود برای مرتب كردن مطالب استفاده كنید. به این ترتیب دنبال كردن مطلب برای خواننده ساده تر خواهد بود.
18-اطلاعات شخصی خود را در انتهای مقاله قرار دهید. مطمئن شوید كه این اطلاعات برای دسترسی آسان به شما كافی هستند. این بخش یك تبلیغات مجانی برای شما خواهد بود.
19-در انتهای مقاله پیشنهادی را برای خوانندگان در نظر بگیرید مثل ارسال مطلبی خاص به آدرس پست الكترونیك آنها. به این ترتیب لیستی از افراد علاقه مند را خواهید داشت كه بعدها می توانید در بخش بازاریابی خود از آنها استفاده كنید.
20-قبل از قرار دادن مقاله روی وب تمام لینك های موجود در آن را چك كنید.
21-مقاله خود را از طریق سیستم های پاسخگوی خودكار (Auto Responders) منتشر كنید.
22-مقاله را با یك جمله یا پیام تاثیرگذار به اتمام برسانید. آخرین جمله و پاراگراف شما باید خلاصه ای از تمام مقاله باشد و به نحوی خواننده را تشویق كند كه از همین حالا نكات گفته شده را اجرا كند.
23-نهایتاً مقاله خود را دوباره چك كنید تا كلمات ناهماهنگ یا اشتباهات املایی در آن وجود نداشته باشد. در واقع شما ویراستار مقاله خود هستید.
24-مطمئن شوید كه مقاله روند و جریان مناسبی دارد و مطالب به هم پیوسته و مرتب قرار گرفته اند.
25-دوباره خوانی و دوباره خوانی تا جایی كه مطمئن شوید كه همه چیز درست است.
برای نوشتن مقاله "بهترین ها را انجام دهید و منتظر عالی ترین ها باشید."
 

استفاده از مطالب وب سایت با درج منبع
و آدرس eMarketingway.ir امکان پذیر است.
 

نویسنده : برای فردا : ۳:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

شب يلدا مبارک

عمرتون صد شب یلدا

دلتون قد یک دریا

توی این شب های سرما

یادتون همیشه با ما

شب یلدا مبارک!

نویسنده : برای فردا : ٢:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۳٠
Comments نظرات () لینک دائم

استاد مشاور!

امروز برام یک روز به یادماندنی خواهد بود.  من امروز برای اولین بار به عنوان استاد مشاور در جلسه دفاع یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد صنایع غذایی دانشگاه تهران شرکت کردم.  می­دونم چند سال دیگه یک چنین کاری برام عادی می­شه مثل خیلی کارهای دیگه که حالا دیگه برام عادت شده و حتی یک وقت­هایی سعی می­کنم راهی برای خلاص شدن ازشون پیدا کنم!  همیشه اولین­ها به یادموندنی هستند.  البته منصفانه­اش اینه که بگم من هنوز به اون حدی نرسیدم (به خصوص از نظر مدرک تحصیلیم که فوق لیسانسه! و از نظر روحیه خودم) که کاملاً به خاطر خودم یا دانشی که دارم ازم بخواهند که راهنما یا مشاور پایان­نامه­ای بشم.  این مورد هم شاید بیشتر به خاطر امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی موسسه محل کارم بود! و لطف استا مشاور دیگر پایان­نامه.  تجربه جالبی بود.  اگر چه دلم می­خواست وقت بیشتری بگذارم و مؤثر­تر باشم، هر چه بود گذشت.  الان دلم می­خواد همه مراحل و حرف­ها و رویدادها را با ذکر جزئیاتش بنویسم.  اینجا برام دفتر خاطراتم شده.  اما ......  می­دونم اگه دست به کیبورد بشم دیگه سخته برام برگشتن و سانسور کردن!!!! حوصله فکر کردن برای حذف اسامی و رویدادها و نوشتن، یک جوری که بعد برام حاشیه نداشته باشه ندارم!!!  سعی می­کنم بگذارمش یک گوشه از حافظه­ام. 

پ.ن. 1. من همیشه فکر می­کردم وقتی استادهای مشاور و راهنما و داورها دور هم جمع می­شوند و پچ پچ (مشورت) می­کنند به هم چی می­گویند؟! امروز فهمیدم. از هم می­پرسند اینها که ردیف مثلاً چهارم نشسته­اند پدر و مادرشند؟ یکی دیگه میگه نه خانواده خانمش هستند.  اون یکی می­گه پس اون خانمی که سمت راست نشسته خانمشه؟ دومی میگه بله. یکی میگه با اجازه من هم عین نمره شما رو میدم.  اون یکی میگه لطفاً دیگه همتون یکجور نمره ندین می­گویند از رو دست هم تقلب کردن  یکی میگه.....

پ.ن.2. انصافاً من به تنها موجودی که شباهت نداشتم استاد! مشاور بود.  دانشجومون (که الان دیگه بعد از دفاع همکار محسوب می­شوند) یک آدم قد بلند هیکلی بودند و من یک آدم فسقلی.  بیشتر می­خورد که من خواهر کوچیکه­اش باشم.  البته دو سه روز داشتم برنامه­ریزی می­کردم که کفش پاشنه بلندم رو برای اون روز واکس بزنم و یک مانتوی بلند مشکی دارم بدم خشکشویی و ... با تیپ تین ایجریم(خودمونیم نوشتن فارسی کلمات انگلیسی هم وحشتناکه!) نروم که آبروش بره بگویند این بچه کیه با خودش آورده

پ.ن.3: این دانشگاه تهرانی­ها هم خیلی یخ­اند!  ما بعد از جلسه دفاع کلی هدیه می­گرفتیم.  کلی استادها پند و اندرزهای جالب به عنوان یادگاری بهمون می­دادند.  یادم می­آد وقتی من دفاع کردم علاوه بر دسته گلهایی که برام آورده بودند (و ما هم برای بقیه همین کارو می­کردیم) و هدیه از بچه­های هم دوره­ایم (که معمولا انتخاب هدیه و گذاشتن سهم پول هر کس برای خرید و مراسم دیدن و پسندیدن هدیه خریده شده و کادو کردنش و ... کلی خاطره بود برای همکلاسی­ها) و هدیه بسیار زیبای اساتید و کارکنان بخش تحقیقات صنایع غذایی (که بعد از 6-7 سال دانشجوشون بودن و 3-4 سال مقیم بخششون بودن بیشتر مثل دوستام بودند)، استا راهنمام بهم یک سکه طلا دادند و یکی دیگه از استاد هام اون روز همه رو ناهار مهمون کردند و ... کلی خاطره­های خوب برام به یادگار گذاشتند.  من مونده بودم که باید برای اولین دانشجوم چی هدیه بگیرم که هم قشنگ باشه، هم علمی-فرهنگی باشه، هم حرف و حدیثی توش نباشه، هم خودش دوست داشته باشه، هم تو یک بعد از ظهر و با خستگی بشه گرفتش!  با مشورت هم­اتاقی­هام یکی شون تقبل زحمت کرد که دیروز عصر بره و برام یک دیوان حافظ بگیره.  عجیب اینکه بعد از تموم شدن دفاع استادها همشون یک تبریک گفتند و رفتند.  هیچکی هدیه نداد.  جالبه که رسم دو تا دانشگاه دولتی در یک رشته این همه فرق داره.

پ.ن4. خوب شد می خواستم دست به کیبورد نشم! کم کم باید برم تا چند دقیقه دیگه سریال باغ مظفر شروع میشه.

نویسنده : برای فردا : ٧:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

هفته پژوهش

هفته پژوهش را به تمامی محققین و تلاشگران عرصه پژوهش تبریک عرض می­کنم و پیشنهاد می­کنم مسئولین محترم لطف کرده محققین رو هم در زمره اقشار آسیب­پذیر جامعه طبقه­بندی کنند  

نویسنده : برای فردا : ٧:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

احتمال مسری بودن تومورهای مغزی

دانشمندان از احتمال واگيردار بودن تومورهاي مغزي خبر دادند.

به گزارش مهر، محققان بيش از 13 هزار مورد تومور سيستم عصبي را در سوئد مورد مطالعه قرار دادند و اطلاعات مرتبطي را ظرف مدت بيش از 70 سال جمع آوري کردند.

يافته هاي اين تحقيق نشان داد: احتمال گسترش اين تومورها در افرادي که تعداد بيشتري خواهر و برادر در خانه دارند، دو برابر افرادي است که هم نژادي از خود ندارند.

همچنين محققان اعلام کردند: ميزان ابتلا به تومورهاي سيستم عصبي در افراد زير 15 سال که تعداد خواهر و برادران کوچکتر آنها سه نفر يا بيشتر باشد بيش از افراد هم سن و سال خودشان است که هم نژاد کوچکتري نداشته باشند. دانشمندان به ارتباطي بين رشد تومورهاي مغزي و برخورداري از هم نژادهاي بزرگتر براي اين افراد دست نيافتند.

به گفته "آندريا آلتيه ري" متخصص همه گيرشناسي مرکز تحقيقات سرطان آلمان در "هيدلبرگ"، تعداد خواهر و برادرهايي که يک فرد دارد نشان دهنده اين مطلب است که اين افراد در مراحل اوليه عمر خود در معرض عفونت هاي مرض قرار داشته اند، زيرا در تماس نزديکتري با يکديگر بوده اند و بدين ترتيب احتمال رويارويي مشترک آنها با عوامل واگيردار افزايش يافته است.

گمانه هاي بسياري درخصوص اينکه آيا ويروس ها نقش مهمي در بروز تومورهاي مغزي ايفا مي کنند، وجود دارد. سرطان خون مربوط به دوران کودکي ارتباط خاصي با علائم مشابه حاصل از قرار گرفتن در معرض عوامل مسري دارد.

يافته هاي اين تحقيق در نشريه "نورولوژي" به چاپ رسيده است. منبع:
بازتاب

نویسنده : برای فردا : ٧:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

جزیره

دوستان من، زندگی شما جزیره­ای است جدا از تمامی جزیره­ها و مناطق، گذشته از این که روزانه چند کشتی سواحلتان را به مقصد سرزمین­های دیگر ترک می­گویند، یا چه تعداد ناوگان کناره­های شما را لمس می­کنند.  شما جزیره­ای دور افتاده باقی خواهید ماند، رنجور از درد تنهایی و اشتیاق سعادت. شما برای همنوعانتان ناشناخته­اید و از همدلی و تفاهمشان بسیار دور.  جبران خلیل جبران

 

نویسنده : برای فردا : ٧:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

عدالت

کجاست عدالت حاکمیت، هنگامی که قاتل را می­کشد و سارق را زندانی می­کند اما بر کشور همسایه­اش می­تازد و هزار هزار می­کشد و غارت می­کند؟                             جبران خلیل جبران

نویسنده : برای فردا : ٧:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

نیایش

نیایش آواز قلب است که حتی در مخمصه شیون هزاران روح دیگر، راه خود را تا عرش خداوند هموار می­کند.                                                                                                  جبران خلیل جبران

نویسنده : برای فردا : ٧:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

مبانی فن آوری پس از برداشت

Here are some of the basic topics included whenever we talk about postharvest handling.

 

The Basics of Postharvest Technology

The three main objectives of applying postharvest technology to harvested fruits and vegetables are:

1) to maintain quality (appearance, texture, flavor and nutritive value)

2) to protect food safety, and

3) to reduce losses (both physical and in market value) between harvest and consumption.

Effective management during the postharvest period, rather than the level of sophistication of any given technology, is the key in reaching the desired objectives. While large scale operations may benefit from investing in costly handling machinery and high-tech postharvest treatments, often these options are not practical for small-scale handlers. Instead, simple, low cost technologies often can be more appropriate for small volume, limited resource commercial operations, farmers involved in direct marketing, as well as for suppliers to exporters in developing countries.

Many recent innovations in postharvest technology in developed countries have been in response to the desire to avoid the use of costly labor and the desire for cosmetically "perfect" produce. These methods may not be sustainable over the long term, due to socioeconomic, cultural and/or environmental concerns. For example, the use of postharvest pesticides may reduce the incidence of surface defects but can be costly both in terms of money and environmental consequences. In addition, the growing demand for organically produced fruits and vegetables offers new opportunities for small-scale producers and marketers.

Local conditions for small-scale handlers may include labor surpluses, lack of credit for investments in postharvest technology, unreliable electric power supply, lack of transport options, storage facilities and/or packaging materials, as well as a host of other constraints. Fortunately, there is a wide range of simple postharvest technologies from which to choose, and many practices have the potential of meeting the special needs of small-scale food handlers and marketers. Many simple practices have successfully been used to reduce losses and maintain produce quality of horticultural crops in various parts of the world for many years.

There are many interacting steps involved in any postharvest system. Produce is often handled by many different people, transported and stored repeatedly between harvest and consumption. While particular practices and the sequence of operations will vary for each crop, there is a general series of steps in postharvest handling systems that are often followed.

-Harvesting and preparation for market

-Curing root, tuber and bulb crops

-Packinghouse operations

-Packing and packaging materials

-Decay and insect control

-Temperature and relative humidity control

-Storage of horticultural crops

-Transportation of horticultural crops

-Handling at destination

If you have questions on any of these topics, please contact Dr. Lisa by e-mail (Kitinoja@hotmail.com) or by mail (Extension Systems International, 73 Antelope Street, Woodland, CA 95695 USA)

نویسنده : برای فردا : ۱:۱٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

دوره کاردانی علمی - کاربردی تولید نان تصویب شد

 

شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی – کاربردی، رشته صنایع غذایی، تولید نان در مقطع کاردانی ناپیوسته را تصویب کرد. رییس شورای برنامه ریزی و آموزشی و درسی علمی کاربردی با اشاره به شرایط موجود در خصوص تهیه و پخت نان گفت: «با توجه به رسالت دانشگاه جامع علمی - کاربردی مبنی بر رفع مشکلات و نیازهای دستگاه‌های اجرایی و عمومی کشور، کمیته‌ای علمی - تخصصی برای ارزیابی موضوع و کار کارشناسی در دانشگاه تشکیل شد.»

«حسین بلندی» اظهار داشت: «با توجه به مباحث مربوط به تولید نان به عنوان یکی از اصلی­ترین مواد غذایی مصرفی در کشور و پرداخت یارانه­ی دو هزار و 500 میلیارد تومانی در سال توسط دولت و ضایعات 15 تا 25 درصدی نان‌های تولیدی، دانشگاه جامع علمی کاربردی بر آن شد تا با طراحی و تدوین رشته­ی کاردانی صنایع غذایی، تولید نان مراکز ذیربط، نسبت به تربیت نیروهای متخصص و فنی اقدام نماید

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: «هدف از تدوین این دوره، برنامه­ریزی علمی و عملی و بهره­گیری از کارشناسان مجرب جهت آموزش بوده، دانشجویان این رشته در دوران تحصیل خود علاوه بر گذراندن دروس اصلی و تخصصی، با ترکیبات شیمیایی و مواد اولیه در تولید نان، روش­های علمی و عملی تهیه­ی خمیر، نقش تخمیر و تاثیر آن بر کیفیت نان، مراحل مختلف عمل­آوری نان، استفاده از ماشین­آلات پیشرفته‌، روش­های پخت، ارزش غذایی و بهداشت نان به طور کامل آشنا و مهارت لازم را فرا می‌گیرند که نهایتاً این کار منجر به کاهش ضایعات نان شده، ضمن این که درصد بالای یارانه­ی پرداختی آن را به نحو چشم­گیری کاهش می‌دهد، در سلامت جامعه نیز نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند

او در ادامه افزود: «بر اساس برآوردهای انجام گرفته به ازای یک درصد کاهش ضایعات نان صرفه جویی، معادل 200 میلیارد ریال رقم می‌خورد

منبع

نویسنده : برای فردا : ۱:٠۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

ششمين نمايشگاه بين‌المللي دام و طيور در تهران افتتاح شد

خبرگزاري کشاورزي ايران - گروه کشاورزي : 

ششمين نمايشگاه بين‌المللي دام و طيور صبح امروز با حضور وزير جهاد كشاورزي، تني چند از مسوولان بخش دولتي و خصوصي در بخش كشاورزي در محل دائمي نمايشگاه بين‌المللي تهران گشايش يافت.    

به گزارش خبرگزاري كشاورزي ايران (ايانا)، اين نمايشگاه در فضايي به مساحت 15 هزار و 500 مترمربع و فضاي مفيدي معادل هزار و 600 متر در چهار سالن ميلاد، مبنا، 40 و 41، جديدترين ادوات، ماشين‌آلات و خوراك و مكمل‌هاي غذايي دام و طيور را  در معرض ديد علاقمندان قرار داده است .

گفتني است وزير جهاد كشاورزي ، سجادي معاون وزير در امور دام، دكتر حسني رييس سازمان دامپزشكي، دكتر عباسپور رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس و دكتر خلقاني رييس سازمان تحقيقات و آموزش كشاورزي وتني چند از نمايندگان بخش خصوصي  در مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه حضور دارند.

ضمنا يادآور مي­شود ششمين نمايشگاه بين المللي دام و طيور كه امروز (23 آذر ماه) آغاز شده است، تا 26 آذر ماه براي بازديد عموم داير خواهد بود.

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٥۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

Links to Postharvest Information on the Web

 این آدرس و معرفی چند تا سایت خیلی خوب درباره مسائل و تکنولوژي های پس از برداشت محصولات کشاورزی است که از این سایت براتون گذاشتم.
 

Sources of Information on the Internet

Please copy and paste the following URLs into your browser to visit the sites listed.

Postharvest Equipment and Supplies

http://postharvest.ucdavis.edu The on-line Postharvest Resource Directory can be searched by keyword for hundreds of supplies and a wide variety of postharvest equipment and tools. http://qasupplies.com The International Ripening Company offers a wealth of products for handling produce from the identifying maturity in the field to managing the ripening room at the retail level. 

Grades and Standards, Phyto-Sanitary Regulations

http://www.ams.usda.gov

http://www.ams.usda.gov/fv  (Fruit & Vegetable Programs)                                                    
http://www.ams.usda.gov/tmd  /(Transportation & Marketing Programs)

Agricultural Marketing Service at the U.S. Department of Agriculture

The Agricultural Marketing Service includes six commodity programs--Cotton, Dairy, Fruit and Vegetable, Livestock and Seed, Poultry, and Tobacco. The programs employ specialists who provide standardization, grading and market news services for those commodities. They enforce such Federal Laws as the Perishable Agricultural Commodities Act and the Federal Seed Act. AMS commodity programs also oversee marketing agreements and orders, administer research and promotion programs, and purchase commodities for Federal food programs. 

http://www.aphis.usda.gov The mission of the Animal and Plant Health Inspection Service (APHIS) is to protect America's animal and plant resources by:

-Safeguarding resources from exotic invasive pests and diseases, 

-Monitoring and managing agricultural pests and diseases existing in the United States, 

-Resolving and managing trade issues related to animal or plant health, and

-Ensuring the humane care and treatment of animals. 

http://www.aphis.usda.gov/ppq/manuals/online_manuals.html 

A list of the APHIS/Plant Protection and Quarantine Manuals that are available electronically

http://www.aphis.usda.gov/ppq/manuals/pdf_files/FVpercent20Chapters.htm 

Regulating the Importation of Fresh Fruits and Vegetables – (This complete handbook is available online).

Marketing of Agricultural Products

http://www.bluebookprco.com/ The Produce Reporter Company Blue Book Services allow members to check out vital business information such as credit ratings of potential buyers. 

http://www.agoa.gov President Clinton signed the African Growth and Opportunity Act (AGOA) into law on May 18, 2000 as Title 1 of The Trade and Development Act of 2000. The Act offers tangible incentives for African countries to continue their efforts to open their economies and build free markets. Included in this website are a few the resources African businesses can use to either search or post information on the products or services they wish to sell. Unless otherwise noted, the services provided by these websites are free. 

www.pma.com The Produce Marketing Association, founded in 1949, is a not-for-profit global trade association serving over 2,400 members who market fresh fruits, vegetables, and related products worldwide. Its members are involved in the production, distribution, retail, and foodservice sectors of the industry.

Food Safety Information

http://foodsafe.ucdavis.edu University of California’s Food Safe program offers information for growers that assists in their efforts to protect food safety

http://www.cfsan.fda.gov/~lrd/pestadd.html 

Center for Food Safety and Applied Nutrition - Any pesticide used in growing and post-harvest treatment of each produce item must be registered for use in the United States for the particular produce item. Pesticide residues must not exceed established limits. 

  http://www.hort.cornell.edu/department/faculty/rangarajan/veggie/Foodsafety/foodsafety.htm Cornell University’s Good Agricultural Practices Program offers a free copy of a grower’s guide entitled Food Safety Begins on the Farm: Good Agricultural Practices for Fresh Fruits and Vegetables.Postharvest Handing Practices

postharvest.ucdavis.edu At this University of California (UC) website you will find a wide range of fact sheets on individual fruits and vegetables, temperature recommendations for storage, links to suppliers of postharvest equipment and many reference articles on the postharvest handling of perishables. 

www.fao.org/inpho This United Nations website includes a variety of FAO and other publications that users can browse on-line or download for their personal use. The UCDavis training publication. Small-Scale Postharvest Handling Practices: A Manual for Horticultural Crops (3rd edition) provides cost-effective recommendations on improved handling of fruits and vegetables from the farm to the market. It is available on the website in English, French and Spanish. Other publications focus on packaging, storage, marketing or training and extension. 

www.bae.ncsu.edu/programs/extension/publicat/postharv This website sponsored by North Carolina State University offers information on postharvest cooling and storage options for many commodities

http://anrcatalog.ucdavis.edu This website describes the many publications, slide sets and videos on agriculture and horticulture developed and offered for sale by the University of California. There is also a long list of free publications available to read online or to download

نویسنده : برای فردا : ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

احتمال تعطيلی مدارس تهران در روز شنبه

رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه تهران از پیشنهاد تعطیلی مدارس تهران در روز شنبه 25 آذر خبر داد.

به گزارش مهر، مرتضی صبوری افزود: بیشتر عوامل آموزش و پرورش در امور اجرایی انتخابات 24 اذر درگیر هستند و به همین دلیل پیشنهاد تعطیلی مدارس فعلا در دست مسئولان آموزش و پرورش شهر تهران قرار دارد. این گفته در حالی عنوان می شود که مسئول جدید سازمان آموزش و پرورش شهر تهران به خبرنگار مهر گفت: این موضوع هنوز قطعیت پیدا نکرده است. علی اصغر یزدانی افزود: این موضوع عصر جمعه به طور قطعی اعلام خواهد شد.

منبع:بازتاب

پ.ن: خیلی از کارکنان ادارات دولتی هم که در امور اجرایی انتخابات شرکت دارند شنبه سرکار نمی آیند. اگه در اداره دولتی کار دارین پیشنهاد می کنم روز شنبه پیگیرش نشین!

نویسنده : برای فردا : ۱٢:۱٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

تاکسی بيسيم نسوان!

در راستاي "فارسي را پاس بداريم" مشخص كنيد "نسوان" يعني چه؟

1- الخانم‌ها

2- البانوان

3- الزنان

4- الفلان

البته در نظر دارید که ظاهراْ تاکسی انگلیسی و بیسیم فارسی و نسوان عربی است!

منبع :بازتاب

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢٤
Comments نظرات () لینک دائم

Pinochet dies after decade evading trial

SANTIAGO, Chile - Gen.

Augusto Pinochet 
who terrorized his opponents for 17 years after taking power in a bloody coup, died Sunday, putting an end to a decade of intensifying efforts to bring him to trial for human rights abuses blamed on his regime. He was 91.

Supporters saw Pinochet as a Cold War hero for overthrowing democratically elected President Salvador Allende at a time when the U.S. was working to destabilize his Marxist government and keep Chile from exporting communism in Latin America.

But the world soon reacted in horror as Santiago's main soccer stadium filled with political prisoners to be tortured, shot, disappeared or forced into exile.

Pinochet's dictatorship laid the groundwork for South America's most stable economy, but his crackdown on dissent left a lasting legacy: His name has become a byword for the state terror, in many cases secretly supported by the United States, that retarded democratic change across the hemisphere.

Pinochet died with his family at his side at the Santiago Military Hospital on Sunday, a week after suffering a heart attack..........

 
نویسنده : برای فردا : ٢:٥٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

تقويم ۳۰۰۰ ساله جلالی

داشتم برای خودم گشت و گذار می کردم. یک فایل خیلی جالب در سایت رادکام پیدا کردم.

                                               تقویم ۳۰۰۰ ساله جلالی

این تقویم امکان نمایش یک دوره ی 3000 ساله - تا سال 3000 خورشیدی -  را به همراه تقویم میلادی داراست . این تقویم طوری طراحی شده است که به راحتی می توانید تقویم را در سال ها و ماه های مختلف سال شمسی مشاهده کنید و آیکون امروز را نیز بر روی صفحه ی desktop خود داشته باشید. برای مشاهده اطلاعات بیشتر و بارگیری برنامه دراینجا کلیک کنید.

نویسنده : برای فردا : ۱:٠٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۱٩
Comments نظرات () لینک دائم

به به! مسمومیت با E.coli در سال ۲۰۰۶!!!

Suspected E. coli outbreak sickens 19 in Iowa

2 hours, 44 minutes ago

CHICAGO (Reuters) - At least 19 people have become sick with suspected cases of
E. coli after eating at a fast food restaurant in eastern Iowa, local health officials said on Saturday. "What we have is suggestive of E.coli, but we do not at this point have a confirmatory test," Tom O'Rourke, director of the Black Hawk County Health Department, said. Final test results are expected Monday.

He said 14 of the people who became ill have been hospitalized.

O'Rourke said he could not identify the restaurant where the people ate, but said it had been sanitized and all the food replaced.

An outbreak of E. coli bacteria linked to Taco Bell fast food this week sickened 63 people in six states, U.S. health officials said on Friday. About 49 people have been hospitalized and seven have experienced kidney failure.

The U.S.  Food and Drug Administration said it expected the number of confirmed cases to increase in the next few days, since a number of other cases were being investigated.

Shares of Taco Bell parent Yum Brands fell more than 2.2 percent on Friday after an analyst downgraded the stock and raised concerns that the outbreak could have a significant impact on its sales.

Escherichia coli is a usually harmless bacteria found in the guts of animals, including humans. A new and pathogenic strain called E. coli O157:H7 was identified in 1982. It causes about 73,000 cases of infection and 61 deaths in the United States each year.

Most illness has been associated with undercooked, contaminated ground beef. But if contaminated manure gets into irrigation water or is used in fertilizer, it can get onto fresh produce or into the water supply.

Reuters Photo: E. coli bacteria is seen in an undated electron microscope image from the Department of...

Photo

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٥٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۱٩
Comments نظرات () لینک دائم

سرقت علمی (یک داستان عجیب – واقعی و تأسف بار)

شغل ما تحقیقاته!!! و به واسطه شغلمون مقاله­های متعددی می­نویسیم و برای چاپ به مجلات مختلف می­فرستیم.  اوایل اسفند ماه پارسال بود که یک مقاله برای یکی از مجلات زیر مجموعه وزارت صنایع فرستادیم.  هفت هشت ماه گذشت و خبری از مقاله ما نشد البته در این مدت همکارم پیگیری می­کردند و هر بار مسئول دفتر مجله می­فرمودند که مقاله هنوز از داوری برنگشته.  تا اینکه روز شنبه این هفته اعلام کردند که نظر داور محترم برگشته و مقاله به صورت مشروط پذیرفته شده.  ما فکر کردیم لابد احتیاج به یک سری تغییر و حذف و اضافه داره که باید انجام بدیم.  همکارم روز دوشنبه رفتند دفتر مجله که نظر داور را بگیرند و اصلاحات را انجام بدیم.  وقتی پاکت حاوی مقاله را باز کردیم دیدیم داور محترم نوشته­اند که:  با توجه به نوشته نگارنده این مقاله ترجمه است اما وقتی متن مقاله را می­خوانید متوجه می­شوید که کاملاً پژوهشی است.  من سعی کردم با نگارنده تماس بگیرم!!!! اما ایشان در مرخصی هستند و تا روشن شدن وضعیت نگارشی مقاله آن را به صورت مشروط بپذیرید.  ورق زدیم و دیدیم که در صفحه بعد یک نامه رسمی با سربرگ همان مؤسسه­ای است که ما برای مجله­شان مقالمونو فرستاده بودیم با این عنوان:  مدیر کل مالی و ذیحسابی اینجانب نیلوفر ب*** کارمند آن بخش ترجمه!!!! مقاله علمی با عنوان سنجش بقایای جوش شیرین در نان لواش با روش فیلم فتومتری را که با همکاری خانمها ..... و بهمدی و آقای ..... انجام داده­ام! برای چاپ در مجله ارسال می­کنم دستور اقدام بدهید.  و ظاهرا مدیر کل محترم هم دستور ارجاع داده بودند به مدیر کل روابط عمومی که بررسی شود.  ورق زدیم دیدیم که به­به!!  سرکار خانم صفحه اول مقاله ما را کنده­اند و یک بار دیگه خلاصه و واژه­های کلیدی را تایپ کرده­اند و به جای اسامی ما اسم خودشونو اول نوشته­اند   نیلوفر ب***-معاون اعتبارات موسسه**** با همکاری!! آقای دکتر .... و خانمها ..... و بهمدی و به عنوان مقاله خودشون مقاله ما را به دفتر مجله دادند!!!

به عبارت بهتر:  ما مقاله­ای را برای دفتر مجله یک مؤسسه دولتی فرستاده بودیم که حاصل طرح تحقیقاتی مؤسسه ما بود.  یکی رد می­شده!! دیده از مقاله ما خوشش میاد.  برش می­داره صفحه اولشو می­کنه و اسم خودشو می­گذاره روش و می­نویسه که با همکاری ما این کارو انجام داده!!!  زحمت نمی­کشه حداقل یک بار بخوندش ببینه این مقاله ترجمه است یا حاصل کار پژوهشی؟ و اونقدر بیسواد تشریف داشتند که حتی اسم دستگاه رو هم نتونسته بودند بخونند و همه جا به جای فلیم فتومتر Flame photometer)) نوشته­اند فیلم فتومتر!! (لابد فکر کردند ما با لهجه تلفظ کردیم )

              اسم اینو جز سرقت اون هم تو روز روشن چی میشه گذاشت؟!

واقعاً جای تأسف داره.  به کجا داریم می­رویم؟  ما بیشتر از اینکه ناراحت بشیم شگفت زده شده بودیم. که یعنی چی این کار؟!! اوضاع اون مؤسسه و مجله­اش که بنا به جایگاهش در وزارت صنایع باید امین مردم باشه چه قدر آشفته و بی­سامان و دزدبازاره!!! و بدا به حال مؤسسه­ای که معاون اعتباراتش همچین آدم امینیه و ....

بگذریم ! فعلا قراره که مسئولین دفتر مجله بررسی کنند که این اتفاق چه جوری افتاده.  و مؤسسه ما هم قراره که رسماً از این خانم دز** به سازمانشون شکایت کنه که چرا حاصل طرحهای تحقیقاتی مؤسسه ما رو (که چند میلیون تومان خرجش کرده­اند) با این تقلب به اسم خودشون برای مجله­ای فرستاده اند.و ...

یاد این افتاده بودیم که برای مؤسسه ما قراره واحد حراست مجزا بگذارند به منظور صیانت از یافته­های تحقیقاتیمون و ما چقدر مسخره کردیم و خندیدیم... فکر کنم اولین پروژه برای همکار جدید حراستیمون رو به راه شد

نویسنده : برای فردا : ٧:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

واحد حراست

مؤسسه ما جزو معدود مؤسساتی بود که واحد حراست مستقل نداشت.  و مسائل مربوط به حراست آن از طریق واحد اصلاح بذر که در همین مجتمع تحقیقاتی است انجام می­شد.  بعد از ماجرای سرقت از خونه سازمانی یکی از همکارامون، سرقت کابلهای تلفن مؤسسه و یکی دوتا سرقت دیگه ظاهراً مؤسسه به این نتیجه رسید که بهتره واحد حراست مستقلی داشته باشیم.  ضمن اینکه ظاهراً سازمان هم همین دستورو داده بود و تأکید شده بود که 3-4 تا مؤسسه از جمله مؤسسه ما، تحقیقات بیوتکنولوژی و پژوهشکده جهاد که یافته­های تحقیقاتی مهمی دارند و در زمینه نانو هم کار می­کنند باید برای صیانت از یافته­های تحقیقاتی­شون و نظارت بر جریان نقل و انتقال اطلاعات واحد حراست مجزا و مجهز داشته باشند (راستش اولین بار که معاون برنامه ریزی و پشتیبانیمون داشتند اینها را می­گفتند ما به سختی تونستیم جلوی خنده­هامونو بگیریم.  زیر چشمی به هم لبخند می­زدیم که یعنی چی: صیانت از یافته­های تحقیقاتی! مگه اینجا ناسا است؟! آخه سر و ته یافته­های ما چی باشه ) با اصل اومدن واحد حراست هیچ کس اشکالی نداشت در واقع از اون استقبال هم می­کردند.  همه می­دونستند با آمدن واحد حراست یک خرده جو مؤسسه سنگین می­شه و احتمال برخوردهای خاص حراستی هست.  اما از یک طرف دیگه اکثراً خوشحال بودیم.  چون یک سری کارهایی هست که در اداره دولتی بهتره از طریق واحد حراست انجام بشه تا از طریق واحد مدیریت که در یک مؤسسه تحقیقاتی طبعاً باید با تأکید بیشتر بر امور پژوهشی اعمال مدیریت کند.  بگذریم مشکل اینجا بود که مؤسسه ما خیلی کوچیکه و جای زیادی نداره. قاعدتاً با توجه به نوع وظایف واحد حراست باید براشون یک اتاق مجزا در نظر می­گرفتند که اولاً جای خوبی باشه و ثانیاً داخل بخشهای تحقیقاتی نباشه.  و این ماجرای دادن اتاق یکی دوماهه که ماجرایی شده برای خودش.  مدیر مؤسسمون تصمیم داشتند اتاق شورای بخش ما رو بدهند به دفتر مجله و اتاق دفتر مجله را بدهند به حراست.  واقعا انتخاب مزخرفی بود!!!!! (با عرض پوزش از مدیر مؤسسمون)  اتاق دفتر مجله یک اتاق نسبتاً بزرگه در قسمت اداری و دو نفر و نصفی به طور دائم در آن کار می­کنند.  کلی ارباب رجوع دارند و سر و صدا و البته کلی پرونده و کتابخانه و اسباب اثاث، اتاق شورای بخش ما کوچکترین اتاق شورای مؤسسه است و برای ما که در بعضی اتاقهامون به علت کمبود جا 3 نفری می­شینیم تنها جاییه که می­شه توش تمرکز کرد و کارهایی رو که احتیاج داره دقیق و با تمرکز انجام بشه ما در آنجا انجام می­دهیم و قرار گذاشتیم وقتی کسی به این اتاق پناهنده میشه کسی مزاحمش نشه و گوشی تلفنشم برداشتیم.  فی الواقع قرار بود اینجا بخشی از آزمایشگاه ابزار دقیقمون باشه و دستگاهHPLC  را بگذاریم توش.... وای چه قدر حرف زدم!!! خلاصه ما که تو بخش از این تصمیم ناراضی بودیم!  همیشه هر وقت بحث گرفتن امکانات از بخشهاست اولین قربانی بخش صنایع غذاییه!! همکارامون در بخش، معاون برنامه­ریزی و پشتیبانی مؤسسه رو دعوت کردند که در جلسه شورامون شرکت کنند و ایشان هم تشریف آوردند و کلی مذاکره شد و در خصوص گزینه­های دیگه­ای هم که وجود داشت و به نظر ما بهتر بود تبادل نظر شد.  ایشون هم قول دادند که در شورای اداری مؤسسه و قبلش با آقای رئیس بزرگ این مساله را مطرح کنند.  ظاهراً کارها به خیر و خوبی فیصله پیدا کرده بود که یک مرتبه روز یکشنبه به بخش اعلام کردند که اتاق شوراتونو خالی کنین تا واحد انتشارات بیاد اونجا.  روز یکشنبه بیشترش به بررسی این مساله و تبعاتش و هم اندیشی در خصوص استراتژی بخش برای برخورد با این تصمیم مدیریت گذشت.  رئیس بخشمون استعفاشونو نوشته بودند و ... خلاصه نتیجه شورای بخشمون این شد که در یک نامه محترمانه مراتب ناخرسندی بخش را به اطلاع رئیس مؤسسه برسونیم و از ایشون بخواهیم تجدید نظر کنند.  در این مدت دفتر مجلمون هم که اسباب اثاثشون تو این یک وجب اتاق جا نمی­شد و در اینجا به تمام معنا خفه می­شدند کلی با آقای رئیس بحث و مجادله کرده بودند که از خر شیطون بیان پایین و یک فکر دیگه بکنند.  آخر سر قرار شد که دفتر مجله بره جای دفتر انجمن مکانیزاسیون، اتاق شورای ما موقتاً برای خودمون بمونه و واحد محترم حراست بره اتاق دفتر مجله.  موضوع حل و فصل شد اما دلخوریش برای اهالی بخش ما موند که همیشه نقش فلسطینو تو این مؤسسه بر عهده داره.  یکشنبه مراسم معارفه همکار جدیدمون در واحد حراست بود. به نظر که آدم خوبی میان و در ضمن در ارزیابی­های اولیه به عمل آمده توسط سایر همکاران کنجکاو! ظاهراً حافظه و IQ خیلی خوبی دارند و در مراسم معارفشون هم مرتب تأکید می­کردند که وظیفه ما حفظ حرمت و شأن محققین است خدا کنه که همین طور باشه.

نویسنده : برای فردا : ٧:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

برف و بازدید

روز شنبه قرار بود حدود 20 نفر از دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد برای بازدید از آزمایشگاه ابزار دقیق بخش ما بیایند.  قبلاً استادشان هماهنگ کرده بودند و مکاتبات معمول را انجام داده بودیم.  از جمعه شب برف قابل توجهی آمده بود و تلویزیون اعلام می­کرد که به دلیل سر خوردن ماشینها و تصادفات، ترافیک عجیبی ایجاد شده و مردم حدود 4-5 ساعت در ترافیک مانده­اند.  صبح شنبه بیدار که شدم دیدم برف رو زمین نشسته و همه جا یخبندان شده.  از پارسال که رو یخها مشغول سر خوردن بودم و نزدیک بود یک تصادف اساسی و الکی بکنم (3-4 تا ماشین کنار دستی من به خاطر لیز خوردن رو یخها و نگرفتن ترمزهاشون خوردن به هم اما من شانس آوردم!) خیلی می­ترسم و برام سخته که تو روزهای برف و یخبندان زمستانی ساعت 6 صبح و قبل از طلوع آفتاب برم کرج!  ساعت 8 و نیم زنگ زدم موسسمون و گفتم نمی­تونم بیام و به همکارام سفارش کردم که این بازدید کنندگانمون می­آن تحویلشون بگیرند و در آزمایشگاهو قبلش باز کنند.  تلفونو که قطع کردم دیدم سه بار "تماس ناموفق" در این مدت خورده.  زنگ زدم دیدم خانم دکتر میزانی (استاد دانشجوها) هستند و می­خواستند ببینند که برنامه چه جوریه؟ من گفتم که به خاطر برف و وضعیت راهها خودم نمی­تونم بیام اما سفارش کردم و همه چی مرتبه.  یک مرتبه آه از نهاد خانم دکتر برآمد که اگه بدونین ما با چه سختی امروز جمع شدیم (دانشگاه آزاد که میدونین نوک کوههای پونکه!) اگه میشه خودتون بیاین.  من گفتم و صدالبته تعارف هم نمی­کردم که همکارام از من خیلی واردترند و به خوبی می­تونند براتون توضیح بدهند، باز خانم دکتر گفتند که کاش خودتون می­آمدید.  خداحافظی کردیم و من بدجوری عذاب وجدان گرفتم که ببین این بنده خداها بعد از کلی هماهنگی با چه سختی هر کی از یک جا خودشو رسونده بالای کوههای پونک و من نرم دور از معرفته!  دوباره زنگ زدم مؤسسه و به رئیس بخشمون وضعیتو گفتم.  ایشون هم گفتند که نگران نباشین ما هر وقت اومدند براشون توضیحات اولیه را می­دهیم تا شما برسین.  اگه می­خواین یک آژانس بگیرید و بیاین برای برگشتتون هم یک فکری می­کنیم.  تند تند حاضر شدم که برم.  پدرم می­پرسیدند که می­خوای بیام تا کرج برسونمت و بعد از رفتن مهموناتون برت گردونم؟ گفتم نه! اگه این جوری باشه که خودم میرم.  نزدیک خونه ما یک آژانس هست.  پدرم قبل از من رفتند و با مدیر آژانس که همسایمون هم هست صحبت کردند که یک ماشین مطمئن که یواش و با احتیاط بره به من بدهند. (امان از دست این پدر و مادرهای همیشه نگران)  چشمتون روز بد نبینه حسب الامر پدر گرامی یک ماشین مطمئن به ما دادند که عبارت بود! از یک پیرمرد و یک پیکان فکر کنم 49!  که بعد از 2-3 کیلومتر معلوم شد که پمپ آب ماشینشون هم تازه سوخته و الان نمی­تونند روی شیشه جلو ماشین آب بپاشند! این بود که شیشه جلو کاملا گلی بود و هیچ جا رو نمی­شد دید.  نمی­دونم واقعا می­دیدند و رانندگی می­کردند یا همینجوری می­رفتند.  هر چند وقت یکبار مجبور بودند که شیشه را پایین بکشند و با یک بطری از بغل آب بپاشند روی شیشه تا برف پاک کنها بتونند این گلها را پاک کنند.  تو راه دیدند که من دیگه داره حالم به هم می­خوره از این رانندگی پیرمردی! گفتند که دخترم! در مسیر کرج تهران چه تند بری چه آروم تفاوتش فقط!!!! بیست دقیقه است!  من هم که بعد سفارشهای پدر گرامیم چیزی نمی­تونستم بگم فقط عرض کردم. بله. البته بیست دقیقه زمان زیادیه! جالب اینکه برف و یخبندان تا وسطهای اتوبان همت بیشتر نبود.  بعد کم کم برف تموم می­شد و فقط زمینها خیس بودند و به اتوبان که رسیدیم آنقدر همه جا خشک و گرم بود که انگار وسط تابستونه!! کرج هم همین طور بود.  القصه ساعت 10 و نیم رسیدم مؤسسه و با پرداخت 8000 تومان ناقابل بابت این 74 کیلومتر پیاده شدم.  وقتی رسیدم یکی از همکارام که در زمینه بافت سنجی تبحر زیادی هم دارند داشتند برای بازدیدکننده­هامون توضیح­می دادند.  من رسیدم و بعد از عذر خواهی از تأخیرم ادامه "لیدری تور" رو برعهده گرفتم.  خانم دکتر (استادشون) خیلی خوشحال شدند که رفتم و من هنوز از کارهای خودم در عجب بودم!  دانشجوهایی که آمده بودند بچه­های خیلی خوب و مؤدبی بودند.  جزوه شونو تقریباً جویده بودند و سئوالهای علمی درست و حسابی می­پرسیدند.  شکر خدا همشون هم که مجهز به انواع و اقسام دوربینهای دیجیتالی! از تمام زوایای دستگاههای ما عکس می­گرفتند.  هر چی من می­گفتم بلافاصله یادداشت می­کردند!!! و یکیشون که مجهز به یک ضبط دیجیتالی کوچک بود این ضبط رو تقریباً تو حلق من کرده بود و هر جا می­رفتم همرام می­اومد   قرار بود سه تا دستگاه رو براشون توضیح بدیم که مرتبط با درس خواص بیوفیزیکی شون بود یعنی بافت سنج (texture analyzer)، رنگ سنج (رنگ سنج ما هانترلب است) و ویسکومتر بروکفیلد.  با یک سری نمونه که خودشون آورده بودند آزمایشها رو انجام دادیم و نزدیکی های ساعت 1 بود که به خیر و خوشی با دادن یک سری از کاتالوگهای معرفی مؤسسه و بخش و آزمایشگاهها بدرقشون کردیم.

نویسنده : برای فردا : ٦:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

چهارمین نمايشگاه کتب کاربردی و دانشگاهی- همزمان با هفته پژوهش

Dear friend
 
This is the link of 4th international Book fair.   21 to 26 Azar 1385. you can search and select your favorite books. But see their price first !
 
  

نویسنده : برای فردا : ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

خاطرات يک مدير

وبلاگ خاطرات یک مدیر یکی از پربیننده ترین وبلاگهای پرشین بلاگه.  در قسمت نظرات این وبلاگ معمولا بحثهای جالبی درباره موضوعات مختلف مدیریتی مطرح میشه.  سر زدن به این وبلاگ خالی از لطف نیست. این هم آدرس وبلاگ:http:/www.abas1339.persianblog.ir

نویسنده : برای فردا : ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

 

و هر روز افسانه های خواب آلوده ی چشمانم را،

 پشت اشک های بی پروا محبوس می کنم.

 نمی دانم من دیوانه شده ام یا جمیع دیوانگان در هیات عاقلان رخساره از من پوشانیده اند.

حسی می گوید این روزگار بی شرم،

 نامردانه سیطره اش را بر چشمهای بی پروای من گسترانیده است.

 نمی دانم. نمی دانم در این برهوت بر من دیوانه چه خواهد گذشت.

 دیگر در اطاق افکار و تنهایی خویش آنچنان محبوس شده ام که حس می کنم

 دیگر ارتباطی با دنیای اطراف خود ندارم. دیگر آدمیان را آنطور که می دیدم نمی بینم

. فاصله ی من با دنیای خارج هر روز بیشتر و بیشتر می شود و در این گیر و دار

 آن که مرگ می نامندش هر روز بیشتر و بیشتر ذهن مرا درگیر خود می کند.

 وقتی به او فکر می کنم تمام تنم به لرزه می افتد. ولی آرامم.

 هنوز هم می توانم مرگ را از خود دورکنم. صدایش را می شنوم. همین نزدیکی هاست.

 آری. همین جا، پیش من. وحشیانه تمامیت مرا در بر خواهد گرفت.

 دارم به روزی فکر می کنم که این مردم آواره و گریزان از زندگی،

 بر جسد من نماز می گذارند. می شود صدای زوزه ی آنها را از فرسنگ ها ابدیت شنید.

 بس کنید. بس کنید........(ادامه)

نوشته های این وبلاگو خیلی دوست دارم. نویسندش ترکیب زیبایی از امید و یأس و مادیت و معنویت را خلق می کنه. منو یاد نوشته های صادق هدایت میندازه.

نویسنده : برای فردا : ٧:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

افزايش مرخصي زايمان زنان

لايحه افزايش مرخصي زايمان از 4 به 6 ماه و همچنين افزايش مدت استفاده از مرخصي يك ساعت در روز تا 18 ماه در هيات دولت به تصويب رسيد.

به گزارش ايسنا، هيأت‌ دولت ضمن تصويب آيين‌نامه اجرايي قانون انتقال مراقبان بهداشت مدارس به واحدهاي آموزشي تابعه وزارت آموزش و پرورش، لايحه ترويج تغذيه با شير مادر و حمايت از مادران در دوران شيردهي را نيز بررسي كرده و افزايش مرخصي زايمان تا 6 ماه و افزايش مدت زمان استفاده از مرخصي يك ساعت در روز به 18 ماه را تصويب كرد.

شايان ذكر است اين لايحه پس از تصويب در مجلس شوراي اسلامي به اجرا خواهد رسيد، ‌در اين خصوص هيات دولت شركت‌هاي خدمات طرف قرارداد دولت را نيز به رعايت اين لايحه ملزم كرده است.

گفتني است، در اين جلسه ضمن ارائه گزارش بازديد وزرا از استانهاي كشور، از برخي از وزرا كه براي پيگيري امور غير از سفرهاي استاني بيش از 60 سفر به استان‌هاي كشور داشته‌اند، از سوي رييس جمهور تقدير شد و تداوم اين برنامه از طرف اعضاي هيأت‌ دولت مورد تأكيد‌ قرار گرفت.

 منبع: بازتاب

نویسنده : برای فردا : ٧:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

میلاد مسعود امام رضا مبارک

آشنای غریب :

 چشمه های خروشان تو را می شناسند

موج های پریشان تو را می شناسند

پرسش تشنگی را تو آبی جوابی

ریگ های بیابان تو را می شناسند

نام تو رخصت رویش است و طراوت

زین سبب برگ و باران تو را می شناسند

از نشابور بر موجی از « لا » گذشتی

 ای که امواج توفان تو را می شناسند

 اینک ای خوب ! فصل غریبی سرآمد

چون تمام غریبان تو را می شناسند

کاش من هم عبور تو را دیده بودم

کوچه های خراسان تو را می شناسند

                                                                 قیصر امین پور

نویسنده : برای فردا : ۸:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

پورتال چیست؟

ممکنه شما هم بارها واژه <پورتال> را شنیده باشید . برای من مدتها سئوال بود که پورتال یعنی چی؟ مثلاً پورتال وزارت جهاد کشاورزی...  در ادامه یکی دو تا مقاله نسبتاً کامل درباره پورتال گذاشتم که فکر میکنم اصطلاح پورتال را به خوبی توضیح داده اند. لینک منبع اصلی رو هم (طبق معمول) گذاشتم.

پورتال چیست ؟ ( از سایت رادکام)

مقدمه

هدف از این مقاله ، نگاهی به واژه پورتال و ارائه تعریف و چهارچوبی برای آن می باشد. برای ارائه این تعریف سعی شده از منابعی استفاده گردد که بیشترین اشتراک را داشته اند ؛ زیرا که به واسطه تعاریف متعدد  ارائه شده در سالهای اخیر، پورتال به یکی از پیچیده ترین لغات تبدیل شده است به طوری که  برای هرفرد تعریف خاصی دارد و همین مساله سبب سوتفاهم های زیادی در تعریف آن شده است .

تعریف پورتال

تعریف اولیه پورتال بسیار ساده است : "مکانی (Hub) که ساده ترین کاربران اینترنت با رجوع به آن بتوانند به راحتی از  سرویس های متداول در اینترنت بهره مند شوند و یا  اطلاعات مورد نیاز خود در  را بدست آورند ". هریک از این کلمات دقیقا نشان دهنده ویژگی خاصی از پورتال هستند :

مکان : در اکثر موارد  پورتال به عنوان یک وب سایت با ویژگی های خاص شناخته می شود. این وب سایت می تواند  یک واسط (Interface) بین کاربران و تعدادی وب سایت زیر مجموعه پورتال باشد و یا اینکه به عنوان وب سایتی واسط، بین کاربران و اینترنت قرار گیرد. اما  تعاریفی نیز وجود دارند که مستقیما از لغت وب سایت استفاده نکرده در  این مورد سکوت می کنند : "پورتال دروازه ای است به سایتهای دیگر " و یا "پورتال نقطه ورود کاربران به اینترنت است " .

ساده ترین کاربران : کاربرانی که به پورتال مراجعه می کنند ، لزوما کاربران حرفه ای اینترنت نیستند. پورتال این توانایی را به کاربران می دهد که حتی کم تجربه ترین آنها بتواند از اطلاعات و سرویسهای ارائه شده استفاده کند . بر حسب نوع پورتال ، کاربران آن نیز متفاوتند و شامل کاربران معمولی ، مشتریان ، تولیدکنندگان ، کارمندان سازمان و... باشند .

سرویس های متداول در اینترنت : هر وب سایتی بر حسب نوع فعالیت کاری خود ارائه دهنده سرویس خاصی است . اما یک پورتال باید توانایی ارائه سرویس های عمومی باشد نظیر سرویس پست الکترونیک رایگان ، انجمن ،تالار گفتگو ، اخبار ، نقشه های مرتبط با موضوع پورتال ، جستجو در سایتهای زیر مجموعه و اینترنت ، شخصی سازی توسط کاربر و شخصی سازی توسط پورتال(Tailoring) باشد . در پورتالهای تجاری خدمات خرید و فروش آنلاین ، ارائه کاتالوگ و سیستمهای پرداخت لحاظ می گردند .

اطلاعات مورد نیاز  : یکی از ویژگی های  پورتال  دریافت اطلاعات از سایتهای دیگر(Content aggregation) است . پورتال تنها دریافت کننده اطلاعات است و آنها را به اشتراک می گذارد . به عبارت بهتر پورتال اطلاعاتی که در سایتها و پایگاههای مختلف وجود دارد را  سازماندهی کرده و نمایش می دهد. در نظر داشته باشید که این اطلاعات باید استاندارد شده باشند .

بنابراین  :

  • پورتال ، تولید کننده و مدیریت کننده اطلاعات نیست .

  • پورتال ،  استاندارد کننده اطلاعات نیست .

  •  پورتال ،  یک وب سایت همه کاره نیست .

به عبارت دیگر پورتال چهارچوبی است که اطلاعات و سرویسهای منابع مختلف را کنار یکدیگر قرار داده و تحت یک طرح امنیتی ارائه می دهد . با استفاده از پورتال می توان به یکپارچه سازی سیستمهای مجزا کمک کرده و کاربران  را برای استفاده از خدمات موجود یاری داد.

این مقاله پورتال را در سه بخش مورد بررسی قرار می دهد :

ادامه متن 

پورتالهای اينترنتی، علاقه يا اكراه 

هر باري كه به اينترنت متصل ميشويد دست کم با يكي از سرويس دهندگان وب ارتباط برقرار ميكنيد. تا بحال از خود پرسيده ايد كه آيا واقعا اجتماع اين سرويسها در يك هويت و مرکز مستقل براي من ارزشمند است يا خير؟ ترجيح مي دهيد سرویس ايميل خود را از هات میل بگیرید،مدیریت محتوای وبلاگتان را به پرشين بلاگ بسپارید و براي جستجو گوگل را به خدمت بگیرید و يا تمام اينها را در ياهو بصورت متمرکز و مجتمع استفاده كنيد؟ .........

پورتال چیست؟

نام پورتال ها را زیاد شنیده ایم، اما شاید برای برخی از ما این سئوال پیش آمده باشد که واقعا یک پورتال چیست؟ چه ویژگیها و خصوصیاتی دارد؟ و چه تفاوتی با یک وب سایت دارد؟ ترجمه کلمه Portal به فارسی در فرهنگهای لغت "دریچه"، "درگاه" و "مدخل" ذکر شده اما کلمه پورتال در تکنولوژی اطلاعات معنی متفاوتی دارد. اگر بخواهیم ساده بگوییم، پورتال صفحه وب واسطی است که امکان دسترسی آسان را به هر چیزی که کاربر ، برای انجام وظیفه یا خواسته اش نیاز دارد – بدون توجه به اینکه محل فیزیکی آن کجاست، فراهم می کند. به بیان دیگر پورتال "درگاهی" است به دنیایی مجازی که کاربر می تواند از طریق امکانات فراهم شده در آن، تمامی نیازهای خود را براورده کند. نیازهایی مانند جستجو و یا خرید(مثلا یک کتاب)، دسترسی به حساب بانکی، افزایش و کاهش اعتبار یک حساب اعتباری و یا به روز رسانی اطلاعات سخت افزاری از محل کار، پورتال همه چیز را از طریق درگاهی واحد برای کاربر خود فراهم می سازد.

ویژگیهای اصلی یک پورتال عبارت اند از:

  1. تجمع اطلاعات
  2. هدف دار بودن اطلاعات
  3. دردسترس بودن اطلاعات
  4. دریچه ورود منحصر به فرد

.........................

نویسنده : برای فردا : ۱:۱٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۱٠
Comments نظرات () لینک دائم

ایران برنامه‎ دراز مدتی‎ برای‎ تامین امنیت‎‎ محصولات غذایی‎ تدوین‎ کرده است.

وزیر کشاورزی در دیدار با نخست‌وزیر ارمنستان:

ایران برنامه دراز مدتی برای تامین امنیت‎‎ محصولات غذایی تدوین کرده است .

وزیر جهادکشاورزی کشورمان در ایروان با اندرانیک مارکاریان ـ نخست وزیر ارمنستان ـ دیدار کرد.

 

بهگزارشخبرگزاری ایسنا در آسیای میانه، ‎‎ در این دیدار دو طرفبا بررسیمسائلمربوط به‎‎‎ گسترشهمکاری‎‎های همه‌جانبه میانایران‎‎ و ارمنستان و تاکید بر مشترکاتفرهنگی‎‎ تاریخی و وجود اعتماد میاندو کشور بر ضرورت‎‎ استمرار دیدارهایمقامات دو کشور و عملکرد فعالکمیسیون‎‎‎ همکاریایران و ارمنستان تاکید کردند.

مقاماتدو کشور ضمن اظهار خرسندیاز روند رو به‎‎ توسعه روابط اقتصادی‎‎ فی مابینبه‎‎‎‎ ویژه در زمنیه انرژ ی، ساخت خط لوله گاز ایران‎‎ ارمنستان، فاز سومانتقالبرقاز سد رود ارسو راهجدید ایران‎‎‎ ـ ارمنستان کهمبادلاتتجاریمیان دو کشور را سرعتخواهد بخشید بهبررسیموضوع تاسیسخط آهن‎‎ ایران و ارمنستانپرداختند.

وزیر جهاد کشاورزیکشورماندر این دیدار با اعلاماین که‎‎ در زمینه کشاورزی‎‎‎‎ امکانات‎‎‎ و فرصت‌های خوبیبرای همکاری و تبادلتجربیات میان‎‎‎ دو کشور وجود دارد، افزود: ایران برنامهدرازمدتیبرایتامین امنیت‎‎ محصولات غذاییتدوینکرده استو سعیدارد از راه‌های‎‎ مختلفکشاورزی را رشد دهد.

او‎‎‎ با اشاره‎‎‎‎ به اهمیتاجرای موافقت‌نامه‌های امضا شده میانوزارتخانه‌های‎‎‎ کشاورزی ایران‎‎ و ارمنستان برای حفاظت و قرنطینهگیاهانو محصولاتکشاورزی‎‎ و همکاری در زمینهپرورشدامافزود: اینموافقت‌نامه‌ها زمینه‌ساز گسترشروابط دو کشور خواهند بود.

منبع خبر:شبکه خبری صنایع غذایی ایران

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۱٠
Comments نظرات () لینک دائم

مدیریت صحیح زمان

 این مطالب برگرفته از وبلاگ مدیران برتر است. وبلاگ جالبیه برای خواندن مطالب مرتبط با علم مدیریت.

برای موفقیت در مدیریت زمان:

 

 - از کارهای غیر مهم صرف نظر کنید.

 - کارها را اولویت بندی کنید.

 - راهزنان وقت را بشناسید.

 - راههای ایجاد وقت را یاد بگیرید.

راهزنان وقت:

- صحبت های کم اهمیت

- میهمانان نا خوانده

- مطالعه ی کم اهمیت و غیر ضروری

- روشهای غیر صحیح و عادات نادرست مطالعه

- تلفن های مزاحم و غیر ضروری

- نداشتن انضباط کاری

- سستی و بی ارادگی در تصمیم گیری

- دوباره کاری

- ناتوانی در نه گفتن به خواسته های نابجا

- نداشتن تمرکز حواس

- عادت به امروز و فردا کردن

- ترس از شکست.

راههای ایجاد وقت:

- انجام کارها بطور همزمان

- تنظیم کردن وقت خواب

- کنترل بیشتر روی وقت تفریح

- نه گفتن به خواسته های غیر مهم

- عقب انداختن کارهای غیر مهم.

نویسنده : برای فردا : ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٩
Comments نظرات () لینک دائم

متن کامل پيام رئيس جمهوری اسلامی ايران به مردم آمريکا

متن کامل پيام رئيس جمهوری اسلامی ايران به مردم آمريکا به سه زبان فارسی انگلیسی و عربی در سایت ریاست جمهوری درج شده است.

 متن کامل پيام رئيس جمهوری اسلامی ايران به مردم آمريکا

رسالة فخامة الرئيس الدکتور محمود احمدی نجاد لشعب الامریکی

Message of H.E. Dr. Mahmoud Ahmadinejad President of the Islamic Republic of Iran To the American People

 بسم الله الرحمن الرحیم

 اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدی

 مردم شریف آمریکا

اگر فعالیتهای دولت امریکا در این منطقه از جهان و تاثیرات منفی آن در زندگی ملتهای ما و نابسامانیها و جنگهایی که دولت آمریکا مسبب آن است ن آن و نتایج تاسف بار مداخله آمریکا در سایر کشورهای جهان نبود.

همچنین اگر یکتا پرستی ، حق جویی و عدالتخواهی مردم آمریکا از یک طرف و پنهان کاری و جلوگیری دولت آمریکا از نشر حقایق و واقعیتهای موجود وجود نداشت.

و اگر همه ما در قبال آزادی ، حرمت و کرامت انسانی مسئولیت مشترک نداشتیم ضرورتی برای گفتگو با شما وجود نمی داشت .  

باید اذعان کرد که هر چند تقدیر الهی دو کشور ایران و آمریکا را در فاصله دوری از یکدیگر قرار داده است ، اما ارزشها و روح کلی انسانی که از برتری کرامت و فضیلت همه انسانها سخن می گوید دو ملت بزرگ را به یکدیگر نزدیک کرده است .

هر دو ملت خداپرست ، حقیقت جو و عدالت طلب و خواهان شرافت و عزت و کمال هستند .

همه از ترویج ارزشها و خصلتهای انسانی نظیر محبت ، وحدت و همدلی ، احترام به حقوق انسانها و پشتیبانی از حق و انصاف و دفاع از انسانهای مظلوم در برابر زورگویان خرسند می شوند و لذت می برند .

همه در خوبیها ، در خدمت به یکدیگر به خصوص در خدمت به محرومان و مظلومان میل مشترک داریم  و از بیعدالتی ها ، پایمال شدن حقوق انسانها و تحقیرها  ناراحت      می شویم .

همه از گمراهی و فریب و نیرنگ بیزاریم و دوستدار هدایت و نور ، یکرنگی و اخلاص هستیم .

فطرت انسانی دو ملت بزرگ ایران و آمریکا بر حقیقت آنچه گفتم گواهی می دهد .

مردم شریف آمریکا

ملت ما همواره دست دوستی و مودت را به سوی همه ملتهای جهان دراز کرده است . صدها هزار نفر از هموطنان ایرانی من با صلح و صفا در کنار شما زندگی می کنند و عموما منشاء خدمات شایسته ای در جامعه شما هستند . مردم ما سالها با شما در ارتباط بوده اند و علیرغم سختگیری بلا وجه مقامات آمریکایی رفت و آمد ها و دوستی ها ادامه یافته است .

ادامه متن 

 

نویسنده : برای فردا : ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٩
Comments نظرات () لینک دائم

آیا گوشی تلفن همراهتون اصله؟

مخابرات یک مدت گیر داده به گوشیهایی که می­گه قاچاق وارد ایران شدند. دیشب تلویزیون داشت یک روش برای چک کردن مجاز بودن گوشی معرفی می­کرد.  شما هم می­تونین به راحتی امتحان کنین. تایپ کنین   *#06# باید یک شماره بیاد که با شماره نوشته شده پشت گوشی و روی جعبه گوشی یکی باشه.


سارقان وقت!

بدجوری کلافم! دو سه هفته است که همش درحال دویدنم اما کارام یک ذره هم پیش نمیره.  نمی­دونم چرا این قدر کار نیمه تمام یک دفعه با هم جمع شدند و هیچکدوم هم تمام نمیشن.  یک بار داشتم یک مقاله درباره مدیریت زمان می­خوندم نوشته بود داشتن کارهای نیمه تمام زیاد از عوامل اتلاف وقته. واقعاً راست گفته. من دارم با تمام وجود اینو حس می­کنم.  دو هفته پیش رفتم یک تخته وایت برد خریدم با متعلقاتش و البته یک مشت لوازم تحریر دیگه (که مجموعاً 26 هزار تومان ناقابل پیاده شدم).  اول می­خواستم یک لیست از کارهایی که باید انجام بدم و نیمه کاره است بنویسم و به ترتیب اولویت مرتبشون کنم.  دیدم ای داد! اینجوری که باید یک بیلبرد بخرم! اونم پشت و رو بنویسم! بعد سعی کردم مجموعه کارهای خرده ریزی رو که باید در یک روز انجام بدم بنویسم، دیدم بازم نمیشه اصلاً با وضع فعلیم که از ده دقیقه بعدم هم خبر ندارم نمیشه.  فعلاً فقط یک کارو روش می­نویسم که نشان دهنده بالاترین اولویت در اون زمان باشه، باز برای انجامش دو سه روز مجبورم وقت صرف کنم.  فعلاً به چند هفته وقت نیاز دارم که ورودی کارهای الکی به سیستم زندگیمو ببندم و مشغول فرآوری  و رفع و رجوع موجودی بشم.  این ترافیک هم مزید علت شده، امروز دو ساعت وربع تو راه بودم تا برسم خونه. که البته بیش از 60-70 درصدش تو ترافیک بودم.  امروز ترافیک اتوبان مدرس و حقانی واقعاً وحشتناک بود.


اینترنت پر سرعت

امروز بعد از مدتها فراز و نشیب مؤسسمون صاحب اینترنت پرسرعت شد! خدا به خیر بگذرونه! قبلاً که اینترنتمون ذغالی بود، معتادش شده بودیم.  اگه یک روز قطع بود کلی بال بال می­زدیم. (واقعاً وقتی اینترنت هست دیگه کسی حال رفتن کتابخونه این دانشگاه، اون دانشگاه و زنگ زدن این ور اونورو داره؟) نمی­ونم حالا که این اینترنت جدیدمون وصل شده و خداییش سرعت دانلود کردنش خیره کننده است، سرنوشتمون چی میشه؟ امیدوارم این سیستم جدید پایدار بمونه و مرتب قطع و وصل نشه. تحمل قطع شدنش خیلی سخته!  مثل این میمونه که یک معتاد به تریاک رو به هروئین اعتیاد بدن، بعد یک دفعه اونم قطع کنند! (به این میگن یک مثال اجتماعی )


فیفا فعالیت فدراسیون فوتبال ایران را تعلیق کرد.

 فیفا بعد از تمام شدن مدت ضرب الاجل، فعالیت فدراسیون فوتبال ایران را تعلیق کرد.  مشروح کامل تصمیم فیفا را می توانید در سایت فیفا بخوانید.  ترجمه تقریبی متن این است.  اگرچه اصل خبر را هم در انتهای این پست آورده ام.

كميته اضطراري فيفا، شامل رئيس فيفا و نمايندگان شش كنفدراسيون فوتبال، تصميم به تعليق فعاليت فدراسيون فوتبال ايران از همه فعاليت‌هاي بين‌المللي به دليل دخالت دولت در مسائل فوتبال و نقض ماده 17 اساسنامه فيفا (مربوط به استقلال مجامع فوتبال از هر گونه دخالت هاي سياسي و دولتي) گرفت.

كميته اضطراري فيفا، پس از مشخص شدن اين كه فدراسيون فوتبال ايران، بر اساس اصول اساسنامه فيفا عمل نكرده و اصولي مانند استقلال اعضاي مجمع و استقلال روند تصميم‌گيري را كه بايد در سازمان فوتبال در هر كشوري حاكم باشد رعايت نكرده است، اين تصميم را گرفت و فعالیت ایران را در این فدراسیون به مدت نامعلومي تعليق کرد.  

كميته اضطراري فيفا، راهکارهای زير را ارائه کرده است:

-         تأسيس كميته عادي‌سازي فدراسيون فوتبال ايران توسط فيفا و كنفدارسيون فوتبال آسيا

-         تصويب اساسنامه جديد بر اساس استانداردهاي اساسنامه فيفا

-         برگزاري و سازماندهي انتخابات جديد تحت نظارت فيفا و كنفدراسيون فوتبال آسيا پس از تصويب اساسنامه جدید

فيفا و كنفدراسيون فوتبال آسيا در آگوست 2006 ضرب‌الاجل تا 15 نوامبر سال جاري براي ايران اعلام كرده‌اند تا در اين مدت، آقای دكتر محمد دادكان، رئيس منتخب فدراسيون فوتبال را به کار بازگردانده و مفاد مربوطه در اساسنامه فيفا را رعايت كند.

در اين مورد، فيفا و كنفدراسيون فوتبال آسيا، موضع مشخصي را در پيش گرفته و اعلام كرده‌اند كه دكتر دادكان و همکاران او، افراد قانوني حاضر در فدراسيون فوتبال ايران هستند.

لغو تحريم فیفا، منوط به انجام راهکارهای پیشنهادی و اجراي دقيق آنها توسط مقامات تهران است.

FIFA suspends Iran Football Federation

Zurich, 23 November 2006  - 
The FIFA Emergency Committee, composed of the FIFA President and one representative of each of the six confederations, yesterday (22 November 2006) decided to suspend the Islamic Republic of Iran Football Federation (IRIFF) from all international activity due to government interference in football matters and violation of Article 17 of the FIFA Statutes.

The FIFA Emergency Committee took this decision after determining that the IRIFF was not adhering to the principles of the FIFA Statutes regarding the independence of member associations, the independence of the decision-making process of the football governing body in each country and the way in which changes in the leadership of associations are brought about.

The FIFA Emergency Committee further approved the following road map:

- Establishment of an IRIFF Normalisation Committee appointed by FIFA and the Asian Football Confederation (AFC), the composition of which reflects the role of football’s stakeholders;

- Drafting of new statutes on the basis of the FIFA Standard Statutes;

- Organisation of new elections under the supervision of FIFA and the AFC after the approval of the above-mentioned new IRIFF statutes.                                                                                         
In August 2006, FIFA and the AFC gave the IRIFF a deadline of 15 November 2006 to reinstate its elected president, Dr Mohammed Dadgan, and to comply with the relevant provisions of the FIFA Statutes. In this respect, FIFA and the AFC adopted the clear position that Dr Dadgan and the members of his board remained the recognised and legitimate president and leadership of the IRIFF. This deadline was not met by the IRIFF.

The lifting of this suspension would depend on the above road map being accepted and fully implemented by the relevant authorities in Tehran.

 


Further information from:

FIFA Media Department

media@fifa.org

 

نویسنده : برای فردا : ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢
Comments نظرات () لینک دائم

جشن بزرگداشت روز ملی دختران

 

جشن بزرگداشت روز ملی دختران دوم آذر ماه همزمان با روز میلاد خجسته حضرت فاطمه معصومه) س) در تهران و چند شهر دیگر برگزار خواهد شد.

به گزارش همشهری آنلاین، زهراسادات

مشاور امور بانوان شهرداری همچنین گفت: همزمان با روز ملی دختران 10 سالن ورزشی مختص بانوان افتتاح خواهد شد که امیدواریم با بهره برداری این سالن‌ها درآن روز سنگ بنای خوبی در بحث ورزش بانوان گذاشته شود.

مشیر، مشاور امور بانوان شهرداری تهران،با اعلام این خبر گفت: با پیشنهاد شهرداری تهران و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز میلاد خجسته حضرت فاطمه معصومه (س) روز ملی دختران نامگذاری شده است . البته با توجه به اینکه امسال اولین سال برگزاری مراسم روز ملی دختران است نمی توان گرامیداشت این روز را ملی و در سراسر کشور برگزار کرد، اما با اقدامات به عمل آمده در شهرهای تهران ، قم، مشهد و اصفهان جشن بزرگداشت روز ملی دختران برگزار خواهد شد.

 

پ.ن: یک خرده مسخره نیست!

نویسنده : برای فردا : ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٢
Comments نظرات () لینک دائم

ثبت وبلاگ/سايت در موتورهای جستجو

این مطلب درباره معرفی سایتی برای ثبت وبلاگ یا سایت شما به طور رایگان در ۴۰ موتور جستجو است که در سایت بانک مقالات نوشته شده است. 

برای ثبت سایت یا وبلاگ در موتورهای جستجو روش های مختلفی وجود دارد. در برخی از این روش ها شما می توانید از سرویس های آنلاینی استفاده کنید که از شما هزینه ای را دربافت می کنند و نشانی مورد نظر شما را در موتورهای جستجو ثبت می کنند.

در برخی دیگر می توانید خودتان بصورت رایگان و تک تک در موتودهای جستجوگر اقدام به ثبت سایت خود نمایید. به عنوان مثال برای ثبت سایت خود در گوگل باید وارد لینک http://www.google.com/addurl و نشانی سایت مورد نظر خود را به ثبت برسانید. در حال حاضر روش اول به دلیل هزینه بالا مناسب نیست و روش دوم هم کمی وقت گیر است، اما بهترین روش که اکثر کاربران از آن استفاده می کنند بهره گیری از خدمات سایت هایی است که این کار را به صورت رایگان برای شما انجام می دهند. یکی از این سایت ها http://www.submitexpress.com است که سایت شما را به صورت رایگان در 40 موتور جستجوی معروف دنیا ثبت می کند.

 برای استفاده از این سرویس باید وارد لینک http://www.submitexpress.com/submit.html شوید و درقسمت URL آدرس سایت خود را وارد کنید و در بخش Your email نیز نشانی ایمیلتان را وارد کنید. در آخر نیز با کلیک بر روی گزینه Submit به کار ثبت در موتورهای جستجو خاتمه دهید. نتایج ثبت در موتورهای جستجوگر نیز در صفحه ای که برای شما باز می شود قابل مشاهده است. به همین راحتی در مدت زمان بسیار کوتاه شما سایت خود را در 40 موتور جستجوگر دنیا به ثبت رساندید.

میثم نظریانی….منبع : برگرفته از Click